De Schitterende Herinnering aan het Vorstelijk Huwelijk Verslag van den Gemeenteraad Radioprogramma's Commissie Stedelijk Mseum. Bouwverordeningen. ERFENISVOORWAARDE GRA7IS .Vergadering van Vrg.lig 4 December 1936 i. V oor/ittcr: de burgemeester, nu*, dr, F. L J. au Una ren De voorzitter inagt of oen .iel lo den iets ia het midden wenscht to bren gen in verivaud mei do benoemingen. De beer Bergman (s.d.) zegt, dat het mi ongeveer ee.i jaar geleden is, dat door do Commissie oor het Stedelijk Museum in de studiezaal van de Gemeentelijke Openbare Leeszaal on Bibliotheek ton ten toonstelling werd gehouden van foto's en teekoningen van oud Schiedam. Die ten toonstelling heefl zeer \eel belangstelling getrokken en verwacht had mogen wor den, dat do Commissie voor het Stedelijk Museum nog wel iets meer zon doen in dien geest. Dat is echter niet het geval geweest. Spr. vraagt zich af, of die Com missie wel voldoende ncliuteit aan den dag legt. Ongeveer een maand geleden is spr. nog in het museum m den St. Joris Doelen geweest en toen bleek hem, dat de foto's van de ten toons telling nog op den grond lagen. Er was nog niets aan ge daan! Is het niet gcwenscht de bestaande Com missie uit te breiden met eenige jonge krachten? De Voexzitter (tot den heer Berg man): Is het uw bedoeling, dat deze aan gelegenheid met de commissie besproken wordt? De lieer Bergman (s.d.) Dit zou mo gelijk zijn, mijnheer de voer rif ter. De Voorzitter Er is reeds over uit breiding van de commissie «esproken! De heer Dia keiaar (sd.): Dut zijn vertrouwelijke besprekingen geweest, mijn heer de voorzitter! Daarover kunnen tlians geen mededeeüngen worden gedaan! De Voorzitter: Is de heer Bergman tevreden gesteld? Do heer Bergman (s.d.): Ja, mijn heer de voorzitter. (De uitslag van de stemming deelden we reeds mee in ons blad van Zaterdag 3-1-)- Voorstel tot vaststelling van een veror dening, houdende voorschriften als bedoeld in art. 43 der Woningwet betreffende de Nieuwe Haven tussclien Schoolstraat en Burgemeester Knappertiaan. Daarbij wordt ook behandeld het voor ste! tot vaststelling van een Verordening betreffende de Warande N.O.Z. tusschen Schoolstraat en Burgemeester Knappert iaan en de Warande N.O.Z. tusschon Bur gemeester Knappertiaan en St. Lïduina straat en een adres van den heer J. van Dort, die bezwaar maakt tegen deze ont werp-verordeningen. Bezwaren. Da heer mr. Kavelaars (r.kheeft verschillende bezwaren tegen de voorge stelde on twerp- verord aai n In de eerste plaats betwijfelt spr,, of het voorstel wel steun vindt in art. 43 der Woningwet. In dat artikel slaat, dat de gemeente voorschriften kan vaststellen, die betreffen zoowel de aard dier bebou wing als het gebruik van gronden gelegen in de bebouwde kom. Deze verordening regelt echter ook an dere dingen dan de aard dier bebouwing en het gebruik van gronden. Aan de Nieuwe Haven tusschen School straat en Burgemeester Knappertiaan staan b.v. een kerk en een vereen i g ïngsgebou w en als deze ontwerpverordening wordt vastgesteld, zullen dus in het vervolg daar aan geen veranderingen mogen worden aangebracht, tenzij die gebouwen worden ingericht als woning of kantoorruimte! Spr. weet wel, dat B. en W. vrijstel ling van die verplichting kunnen verleenen, i) Vrij naar het Amerikaansch van "MARY HASTINGS BRADLEY door Mr. H. J. P. H. Hoofdstuk I. De oude Alexander Haiken lag op ster ven. Maar voordat hij stierf, wilde hij zelf nog zien, hoe zwaar /ijn hand na zrjn dood op de achtergebleven levenden zou rusten. Hij lag in zijn groote over- hemelde ledikant in kussens, met een trek van bitteren spot op zijn vermagerde ge laat te luisteren naar notaris Randall, die langzaam en duidelijk zijn iaalsten iru oorias. En onder zijn borstelige wens: brauwen staarden zijn zwarle oogen door dringend naar de aanwezigen, om ook zelf: het geringste spoor van ontzetting te kun nen ontdokken, waarover hij m rijn laat ste oogenbükken nog stil en mvreijig zou kunnen lachen. Behalve de notaris, die naast het bed bij het licht van een oudenvetsche hang lamp zat te lezen, was er niomana in de kamer aanwezig dan de drie vermoedelijke erfgenamen, ïïarkens vtouw, zijn doch ter en zijn neef. Lei ia Harken, zijn vrouw, zat tegen den muur op een stoel, zoodat de stervende haar gelaat slechts van terzijde kon zien. maar men maakt (och geen verordening, waardoor men besturen verplicht vrijstel ling le ragen en 11. en W, oimoodig werk bozomL lie bestemming van de haven. In de tweede plaats m spr. van moo ning. dat het gedeelte Nieuwe Haven tus schen Sdtooislra.it. en Frankelnwlselio kerk meer bestenul is voor het ovploileerau van fabrieken en magazijnen dau voor wonin gen juist, omdat hot aan oen havou h«L Spr. komt dikwijls langs dit gedeelte ear /.iet bij de panden van de Unie Winkel -Maatschappij b.v. voel bedrijvigheid; schepen en aula's voeren goederen nan en af Daar wordt om gebruik van de haven gemaakt overeenkomstig haar be stemming. Die bestemming wordt niet be vorderd, «Is men langs de haven wonin gen Leeft, maar wel, als daar fabrieken of magazijnen in gebruik zijn! Ilct type woningen. In de derde plaats wil spr. iets opmer ken o\cr liet schrijven van den heer J. van Dort. die o.a. bezwaren tegen de voor gestelde verordening heeft, omdat het ont werp daarvan /oo laat is ingediend Adressant beweert gevraagd te bobben om lei plaatse panden van 5',° breedte en met 3 woningen elk le mogen bouwen en daartegen zou aanvankelijk geen be denkingen zijn geopperd van gemeente wege. Een dergelijke bouw wordt bom nu echter belet! Spr. vmdl hot hard, dat adressant dien grond heeft gekocht, toen de oude veror dening nog gold en dat nu een nieuwe verordening wordt voorgesteld met aan zienlijk strengere eisehen voor wat het type hui/en betreft, dat daar gebouwd zal mogen worden. is het zoo'n bezwaar, dat tor plaatse panden verrijzen, die 5l/s M. inplaats van 6 M. breed zijn; 3 inplaats van 2 wonin gen bevatten en de verdiepingen 3 M. hoog zijn, inplaats van 3.40 M.? Spr. acht het wenschelijk, dat aan de door adressant geopperde bezwaren tege moet wordt gekomen. Met de twee eerder genoemde he/vvSren zal het derde bezwaar spr. waarschijnlijk er toe nopen tegen de ontwerp-verordening te stemmen. Tenzij B. en \V. spr. over tuigen, dat hier niet onredelijk vordt ge handeld. De medcdeelingcn van den heer J. v. Dart. De heer Scheurkogel (e hkan zich voor een groot deel aansluiten bij het be toog van den keer mr. Kavelaars, als deze zegt, dat het gedeelte Nieuwe Ua\ en tus sehen Schoolstraat en kerk feitelijk in dustrie-terrein is. De Chr. Bist. fractie is in 't algemeen geen bewonderaar van veroidenmgen, ah er thans weer één aan den raad wordt voorgelegd. De mogelijkheid beslaat ech ter, dat er motieven aanwezig zijn om van dit algemeene standpunt af te wijken. Als men de mededeeüngen van B. en W, en die van den heer J. van Dort leest, vraagt men zich af, of hier wel zoo'n geval aanwezig is. Heeft de heer Van Dort de mededeeüngen in zijn adres aam den raad uit zijn daim gezogen, of berusten zij op waarheid? Is de heer Van Dort hij Woningdienst geweest om daar zijn licht op te steken of is zoo maar terloops even geïnformeerd? Als iemand een dergelijk complex koopt, zal hij zich vooraf toch wel eenige zekerheid hebben verschaft dat hij zijn plannen zal kunnen verwezen lij ken. De heer Van Dort schijnt zich eenigs- zins of ten volle op de hoogte te hebben gesteld. Waarom zoo laat? De ontwerp-verordening is gereed ge komen kort voor de heer Van Dort zijn aanvrage om een bouwvergunnning in diende, terwijl het pand met tuin a! een Ze was twintig jaar jonger dan naar m m, maar haar levenskracht scheen reeds meer uitgeput dan de zijne. Ze zag er ud als een geest en alleen haar roode haar wees er op, dat ze jeugdiger was dan ze toon de. Om haar dunne lippen lag een bitter spottend lachje. Aan het voeteneinde «van het bed zaten Anne, zijn dochter en haar neef Nathan, vlak naast elkaar en toch schijnbaar mij len van elkaar verwijderd Het meisje was één en twintig, smal cn slank gebouwd, mei minder donkerrood haar Jan haar moeder en met oogen, die in tegenstel! rig met de grijze van haar moeder, cn de zwarte van haar vader, helderblauw wa ren. Ze zat in spanning op den afloop van de vreemde vertooning te wachten Ze had liever naast haar moeder gezeten, met haar hand i n de hare, maar" de af getrokkenheid van haar moeder verhin derde iedere gevoelsuiting en zoo ble ven haar heldere oogen strak op den no taris gevestigd. Nalban was zeven en twintig, al deden zijn kortgeknipte haren hem jonger schij nen op het eerste gezicht. Hij had de lenige gestalte der Harkens en iels van hun uiterlijk een gebogen neus, smalle lipj>en en groote oogen, maar niet hun don kere oogen Zijn wangen waren door we ken van spanning ingevallen en vaal. Net als alle andere aanwezigen wantrouwde hij de bedoelingen van den stervenden man en hij hield zijn gelaat zoo strak mogelijk, om niet de minste ontroering of verwondering te verraden. En Alexander Harken hield even den adem in, als ona het genot te proeven van jaar to koop stond. Als B. on W. reeds lan ger do bedoeling hebben gehad' voor dit gedeelte van do Nieuwe Haven een der gelijke verordening vast te doeri stellen, luidden zij daarmee wel eerder kunnen ko men. Nu wordt de raad plotseling voor een beslissing geplaatst. Hol zal, van wat de weihouder van don Woningdienst meedeelt afhangen, hoe de loden van de Oir. HisL fractie ten a inzien van dit voorstel hun stem zullen uit brengen. Op iiot gedeelte, waarvoor do verorde ning zal gelden, treft men pakhuizen ou hoerenhuizen, zelfs heel goede hoerenhui zen aan. Het lijkt een loken, waarop heel nat geborduurd is. Een mooi geheel zal men daar nooil meer hereiken. Het zou kunnen zijn, «lat spr. toch voor liet voorstel van B. en W. stemt, maar dat hangt van de mededeel in gen af, die na mens het College zullen u orden verstrekt. Dc Warande tussclien School straat cn St. Liduinastraat. Do heer v. d. Kraan (oh.) merkt op, dat in het schrijven van 13. en W. aan den raait met be-Lrekking tol een ontwerp verordening voor de bebouwing van de Warande N O.Z. tusschon Schooistiaat en Burgeme.s.er Knappertiaan en tusschen Burgemeester Knnpjrortlaan en St. Liduina straat, gezegd wordt, dat de Commissie voor den Woningdienst zicih in beginsel met het plan heeft voroerngd. Dat is niet heelemaaJ juist. In do Com- missite is alleen gesproken over het ge deelte Warande tu.-schcn Schoolstraat en Burgemeester Knappertiaan. Op het ver dere gedeelte van de Wa, an de, tusschen Burgemeisier Knappertiaan en SI. Liduina straat, treft men aan: een sigarenwinkel, do fabriek van de firma Ingelse en Go. een blok van 1(3 beneden- en bovenhuizen, een openruimtc en daarna weer een blok bene den- en bovenhuizen, dat aansluit aan de bebouwing van de Sl. Liduinastraat. Het zal tociii niet uto bedoeling zijn root to schrijven, dat bedoelt open stuk tusschen beide blokken benelen- en bovenwoningen dat GO M. breed is. alleen met hoeren huizen bebouwd mag worden'? Kunnen B. en W. hel voorstel niet terug nemen om deze zaak m de Comnn.-sie voor den Woningdienst aan de orde te kunnen stellen ;Dc adressen. Do heer m r. Van Vel zen (r.k.) zegt, dat het besluit \an den voorzitter om hot voorstel dat betrekking heeft op de be bouwing van de Nieuwe Haven, tegelijk met dat ten aanzien van de Warande aan de orde te stellen, zijn instemming heefl. Beide voorstellen zijn moeilijk te splitsen en het is aangenamci voor don raad de kwestie in zijn geheel te behandelen. De zaak, waarover het hier gaat, heeft een ongewone aandacht gehad. De hoer Van Dort het is ongetwijfeld zrjn goed recht heeft twee adressen aan den raad gericht, het één 21 October j.l. cn het ander 1 December 193G. Deze adressen kunnen zoomin voor wat betreft de voor stelling van feiten als de condusie's, den toets der critiek heeiemaai doorstaan. Spr. zal een kort resumé geven van wat heeft plaats gehad cn daarmee zullen dan tevens in hoofdzaak do opmerkingen be antwoord zijn, die die hoeren Kavelaars Scheurkogel en v. d. Kraan hebben ge maakt Een medaille met twee zijden. Het is juist, dat het pand van wijlen den heer W. A. Beukers aan de Nieuwe Haven zeer langen tijd heeft leeggestaan, In verband daarmee zegt de heer Scheur kogel: Als gij een verordening wilt maken, waaronder ook het terrein valt waarop het huis van wijlen den heer W. A. Beukers heeft geslaan, zou 't dan niet beter zijn ge weest, als gij veel vroeger met oen veror dening als deze waart gekomen, waardoor de huidige eigenaar van het terrein gevrij waard zou Zijn geweest voor een belang rijke schade? zijn macht, om hen allen in angstige span ning te houden. De notaris las langzaam door. Het docu ment begon met enkele kleine legaten. Hij las voor, wat aan de trouwe bedien den was nagelaten, niet veel, maar loch ook niet te weinig. Dan de door do taim- lio Harken altijd begunstigde mstelbngcn. En als mot tegenzin begon hij aan de voor naamste bepalingen van het vreemde testa ment. „Aan mijn wettige echtgenoot©, Leila Harken, het gebruik van dit huis en een jaarlijksch inkomen van tweeduizend dol lar gedurende haar gcheele leven." Anna voelde haar hart ineenkrimpen van veiontwaardiging. Hij had alles aan moeder moeten nalaten. Hij had ook haar eigen deel aan moeder moeten laten. Maar ze zou wet zorgen, dat het op hetzelfde neerkwam. Onwillekeurig had de notaris even op gehouden. Maar hij sloeg zijn oogen met op en zijn stem klonk steeds meer on per soon lijk, naarmate hij doorlas. Ik geef, vermaak en laat na aan Alexander Harken, mijn neef, a! mijn ver dere bezittingen, zoowel zakelijke als per soonlijke, zooals ze zijn op het oogenblib van mijn dood, ter gezamenlijke waarde van ongeveer oen millioen dollar, op de volgende nadrukkelijke voorwaarde, die moet vervuld worden voor de aanvaarding der nalatenschap, to weten, dat Alexander Harken binnen een jaar na mijn sterfdag in het huwelijk zal treden met mijn dochter Anna Harken, zoodat ze ook na haar huwelijk de naam Harken zal blij ven dragen." Ter gelegenheid van liet a.s. Vorstelijk Huwelijk verschijnr. waarschijn lijk nog vóór Kerstmis, een royaal uitgevoerd boektiark. 96 pagina's groot, dat de reproducties van een groot aantal foto's zal Bevatten, betrekking hebbend op het leven van onze Kroonprinses. Van dit boekwerk reserveerden wij voor ons een zeker naula! exem plaren, die wij, zoolang de voorraad strekt, beschikbaar stellen voor hen, die zich vóór 1 Januari voor minstens 3 maanden op do Schiedamsehe Courant ahoimeeren (tegen drie-maande- Iijksclxe - of wckclijksche afrekening) cn tevens voor hen, die vóór ge noemden datum ons een nieuwe abonné voor minstens denzelfdcn ter mijn bezorgen. Van dit boekwerk ligt op ons buicau Lange Haven 141, een compleet vel ter inzage, dat een goeden indruk geeft van de opzet van het boek en ons zeer veel doet Verwachten van deze uitgave. Daarnaast zij medegedeeld, dat in do medewerkingen der Schiedamsehe Courant, het eenige zelfstandig hier ter stede verschijnend dagblad, per l Januari a.s. enkele wijzigingen zullen worden aangebracht, die even zoovele verbeteringen zullen blijken te zijn: o.m. worden ingaande dien datum de buitenlandscbe diensten yerbeterd en uitgebreid en zal een Reisredacteur van de meest belangrijkste gebeurtenissen in den lande zijn eigen indrukken in ons blad weergeven. Abonnementen a f 2.per 3 maanden ot 15 cent per week worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau Lange Haven J4f (hoek K Haven) Tel 68103-68617-68923 Aan deze medaille zitten ook weer twee zijden, een kop- en eon muntzijdo. Als B. on W. onmiddellijk na het over lijden van den hoor W. A. Beukers met een dergelijke verordening waren gekomen, zouden daauloor veer andere eigenaars de erven die daar reeds lang zalen, terecht of ton onrechte de opmerking heb ben kunnen maken: Nu wij op het punt staan ons bezit to gaan verkoop en, gaat gij er een claim opleggen! Spr. zegt niet, dat de waarde van het bezit verminderen zal tengevolge van deze voioideningl .Maar het zou gemeend kun nen worden I Dan zou man dus dezelfde klacht hooren als rm het geval is. En dan meent spr., dat do erfgenamen meer recht hebben op een ongestoord be zit, dan oen koopar. De opmerking van don heer Scheur kogel heeft dus waarde, maar dan toch slechts een relatieve waarde. Wordt vervolgd). VRIJDAG, 11 December 193G. Hilversum I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door den KRO. 8—9.15 en 10 Gramofoon. 1112 Bij- bclsehe causerie. 12.15 De KRO-Melo- disten m. m. v. solist en gramofoon. 2 Orgel 3.05 Gramofoon. 4.15 KR0-0r- kest. (Om. G Land- en Tuinbouweauserie). 7 Berichten. 7.15 De KRO-Luchtlijin. 7.35 „Van Tabak tot Sigaar", bedrijfsrepor tage. 8 Bed chten. 810 Do KRO-Melo- disten m. m. v, solist. 8.30 Radio-too- rieel9 Gramofoon, 9.10 KRO-Melodistan. 9.30 Gramofoon. 9 40 KRO-Syrnphoriie- orkest m. m. v. soliste. 10.30 Gramo foon. 10.45 KRO-Symphonieorkest. 11.15 12 Gramofoon. Hilversum II, 301 M 8 VARA. 10 VPRO. 10 20 VARA 12 AVRO. 4 VARiA. 7.30 VPRO. 9 VARIA. Anna boog zich voorover, alsof zo het niet goed verstaan had. Ze kon hot met goed verstaan hebben. Alexander tlarken. Die 'andere neef, het kind van haar va ders broer, met wien hij veertien jaar geleden zulk een geweldige ruzie had ge maakt, neef Alexander, dien ze geen van alle nadien ooit meer gezien liaden. Ze begon over haar geboete lichaam te beven en haar hart bonsde zoo, dat »e meende dat iedereen het hooren moest. Ze werd vuurrood en keek zijdelings naar haar moedor en naar den notaris, die over het testament gebogen zat. En lom keek ze in het gelaat van haar vader en opeens teek hot, alsof een zwerm don kere vleermuizen haar omfladderde. Her inneringen aim vroeger doemden m haar op. Een enkel woord, een schampere lach. De afgetrokkenheid van haar moeder en haar stilte trots Haar gevoelen als* kind reeds, dat er tusschen haar ouders een afgrond van verwijdering en onmin lag. En ze wendde haar blikken van haar vader ai, om ze weer op haar moeder te richten. En nu boog haar moeder zich ietwat naar haar toe en er verscheen een bemoedi gende glimlach om haar lippen. Anne glim lacht© moeilijk terug en naar buiten sta rend bleef ze luisteren naar de bekende stem van den ouden notaris, die blijkbaar met moeite verder las: „En mochten om eenige reden genoemde Alexander Ilarken en mijd dochter Anne niet binnen een jaar gehuwd zijn, dan zal al het bovengenoemd© het eigendom worden en in. bezit overgaan, aan. mijn neef Nathan Harken." 'Anne voelde de sofa trillen, toen Na- 8 Giamofoon. 10 Morgenwijding. 10.20 Vooidracht. 10.40 Gramofoon. 11 VooiF- diachl. 11.20 Gramofoon. 12 Gramofoon. 12.35 De Paiadians. 1.30 Gramofoon, I.45 Omroeporkest en soliste. 3.15 liet AVRO-Dansorkest. 4 „Melody Circle". 4.40 Orgel. 5 Kinderuurtje. 5 30 De Ramblers en gramofoon. 6.35 Politiek radiojournaal G55 Gramofoon. 7 „Op voeding tot gemeenschapszin", causerie. '7.20 Gramofoon. 7.30 Berichten VGP. 7.33 „Wat dunkt van den mcmseih", causerie S Piano. S30 Fihnpraatje. De Flierefluiters. 9.30 Cabaret-liedjes. 9.45 Flierefluiters. 10.05 Cabaret-liedjes. 10.15 Flierefluiters. 10 30 Berichten. 10.40 Avondwijding. 11 Jazzmuziek II.3012 Gramofoon. Droilwich, 1500 AI. 11.4011.50 Piano. 12.10 Gramofoon 12.50 Dansorkest. 1.352 20 Trio, 4 20 Orkest. 5.35 Zigeunerorkest, m. m v. sofisto. 6.45 Orgel. 7 50 Sopraan, viool, viola en cembalo. 8.20* Revue-Ensembto. 10 Concert in. m. v.. solisten. 1115 Jazzband. 11.50—12.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1G48 M. 7.20 en S.30 Gramofoon. 11..20 Gramo foon. 12.35 en 1.20 Gramofoon. 1,35 Zang. 1.50 Gramofoon. 2.50 Dito. 4 20 Trio. 5.50 Kamerorkest 8.20 Zang en piano. 9.05 Opera. 11.501.05 Orkest Keulen, 45G M. 5.50 Orkest. 11.20 Orkest. 12.35 Orkest, koor en solisten. 1.35 Gevar. programma. 3.20 Gevar. programma. 5.20 KlednoTkest en solisten. 10.3511.20 Orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. (Vlaamsck programma): 12.20 Gramofoon, 12.50 Orkest. 1.30 SaJon- orkest. 1.50—2.20 Gramofoon. 5.20 Dans orkest. 6.20 Kamermuziek. 6,50 Zang. 7 20 Gramofoon. S.20 Dito. 9.35 Strijk kwartet. 10.30—11.20 Dansorkest. 484 M. (Fransch programma): 12.20 Gramofoon. 12.40 Zang.. 12.50 Salon orkest. 1.30 Orkest. 1.50 Zang. 2220 Gramofoon. 5.20 Orkest. 6 35 Gramofoon, 7.35 Zang. 10.3011 20 Gramofoon. than zich onwillekeurig bewoog. Maar dal was ook het eenige teekén van ontroe ring door den jongeman gegeven. Hij bleef roerloos en met strak gelaat zitten luiste ren naar de verdere wettelijke formalitei ten, die volgden. in hooghartige, kaarsrechte houding bleef Anne zitten luisteren, zonder baar blik af te wenden van den avondhemel en de boomen in het maanlicht, die ze door het openstaande venster zag. „En mijnheer Harken heeft me opgedra gen u mee te deelen, dat een afschrift van dit testament reeds verzonden ïsnaar het laatste adres van Alexander Harken. Het testament werd een half jaar geleden gemaakt, voordat hij ziek werd, toen hij nog volop in zaken was en er bestaat dus niet do minste Kans om de geldigheid er van te. bestrijden met ook maar het geringste succes. Bovendien, zooals u ver nomen hebt, zou ingeval van een po ging, om het ongeldig verklaard 1e krij gen, alles meteen aan den staat verval len... Ik getoof... ik gcioof, dat dit alles is," eindigde notaris op onyasten loon- Hij vouwde zijn papieren bijeen en ver meed het de aanwezigen in de oogen te zien. Ze waren opgestaan cn hun houding was aarzelend en onzeker. Leila Harken zei: trachtend zich onverschillig to houden „Dank u wel, notaris." Anne's blauwe oogen schoten vuur, toen ze die op haar vader richtte en met nau welijks ingehouden woede zei ze: „Dat is een misdadig testament. U weet heel goed, vader..." {Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6