iSSïS i^ssss- -«■ '"ïïïï.1»» Elk onde staar slechts EEN choc teepjes êr De ERFENISVOORWAARDE Radioprogramma's m Koninklijke ondorscksidinasn. ^tniEyr^^rnp? sïÉÜ iilcül ilisl 1 ons volvette goudsche 1 le choc. reepen kaas (ook gesneden) 1 3 9 vanüle suiker 3 versche kippeneieren 6 p Roya, pudding 1 blikje tomaten pondspak Java "1 leverpastei pond nieuwe dadels Aan «Ir. 11. Colijn. Naar wij vernemen heeft II.M. do Koningin aan minister-president dr. II, Colijn mededooling gedaan van zijn be Dooming tot Grootkruis in de orde van den Nederlnndschen Leeuw. Aau jjhr. 3V. Udell. H.M. do Koningin hoeft luitenant- generaal jhr, W. ROelI, coinin mclant uur het veldleger bonoeind tot Groot kruis in do huisorde van Oranje. Aan jhr. Ilrclnrris van Blokland, Jhr. nir, F. Beelaorts van Blokland, vice-president van den Raad' van Stale, is by Koninklijk Besluit be noemd tot minister van staat. Aan jhr. Van Ivaru-ebcek. IIM. de Koningin hoeft benoemd tot Grootkruis in de huisorde van Oranje, do minister van staat, jhr. mr, dr. II. A. van Karn check, commissaris dor Koningin in Zuid-IIolland'. Aan burgemeester De Alonchy. H.M. de Koningin heeft den burge meester van 's-Gravenhage, mr. S, J. R. de Monchy benoemd tot com mandeur in cle huisorde van Oranje. Xranslegging. 1 Geldersch worstje 1 Gekookt worstje 1 Leverworstje 1 blikje Geisha zal® 1 blik sardines l ontbijtkoek ons versche biscuits 4 plumcckes 1 busje =r 1 pakje soepgroenten 1 pak macaronets 1 ons witte peper 1 stkkentuishoudzeep 2 pak zeeppoeder 6 pond soda 2 tubes kachelpasta In Drift namens het Prinselijk Paar. De secretaris van Prins Bernhaxd, jhr. ir, W, G, Roeli, heeft gisteroch tend om 8 uur in de Nieuwe Kerk in Delft in opdracht van Prinses Juliana on Prins Bomhard een krans gelegd op do graven, van de Oranjes. Jhr. Rdcll werd bij don ingang der kerk ontvangen door den Commis saris van don Koninklijken grafkelder, mr. G. van Baren, burgemeester van Dc-lft. Gemengd Nieuws Een kwajongensstreek? Hevige knal bij spoorbrug over de Haarlemmervaart. Politiebewaking van de lijn AmsterdamRotterdam. Woensdagavond werd de omgeving urn de Haarlemmertrekvaart te Leiden opge schrikt door een hevigen knal, welke on middellijk deed denken aan eon explosie in de vuurwerkfabriek der firma Kat, welke haar werkplaatsen in den polder aldaar heeft. Het bleef echter tot één knal be perkt en een onderzoek wees uit, dat de oorzaak van dezen knal niet gezocht be hoefde to worden bij de firma Kat. De seinhuiswachter van den overweg aan de Haarlemmertrekvaart, die zijn post waarneemt tusschen den overweg en de spoorbrug aan de Haarlemnei trekvaart, hoorde n.l. de ontploffing eveneens en komende nat de richting van de spoor brug. Hij snelde zijn wachthuis uit en zag een roeiboot in de richting Oegstgeest wegvaren. Hij meende twee personen de weilanden in te zien vluchten. Met een Vrij naar aei Amenkaansch van MARY HASTINGS BRADLEY door Mr. H. J. P H 23) Maar wat had hij dan eigenlijk ver wacht? Dat zijn rookeloo/.e nichtje zou rondloopen als een met schuld le'uden stakkerd? Hot was nog al n af mul ijk, dat liet meisje zich opgetogen voelde over het geslaagde plan... Hij voelde zich al niet zoo zeker meer van de argeioo-lmhi barer oogen en... van haar vragen „Kont u Zuid Carolina?" vioog /e hem op dat oogenblik. „Heel oppervlakkig. Nog uit mijn jeugd," antwoordde bij. Toen zag hij eon man uit een deur komen, hen beiden mat vra genden blik opnemen en langzaam naar hen toes leuteren. Het meisje keerde zich half om. „rlallo, 'Andy," riep ze. Andy. Even flitste in Alexander de hoop op, dat hij zich vergist had, maar het vol gende oogenblik zei het meisje, bijna aar zelend: „Dit is mijn man... Hij keek den •man strak aan. Hij was er bijna zeker van, dat hij hem al vroeger gezien had met zijn donkere oogon en hroedo schou ders „Mijn naam is Chad wick. Harvey Chad- wick*," zei Alexander op effen toon. spoorwegwachter, die in de nabijheid woont en die ook het hooren van do ontplof fing was komen toeloopen, besloot hij, voor alle zekerheid, den trein uit Amster dam te doen ophouden, voor het geval iets met de spoorbrug zou zijn gebeurd. Daar na stelde hij stationschef van bet ge val op de hoogte, waarna ook de politie werd gewaarschuwd. Spoedig waren de stationschef van Lei den en de polilie-autorite'ten ter plaatse. Daar bij het eer»te onderzoek niets viel te bespeuren, noch aan do brug, noch aan den spoorweg, liet men den trein uit Amsterdam langzaam do brug passee- ren, daarna ook do volgende treinen uit de richting station Leiden en uit Amster dam, Er gebeurde gelukkig niets. Men stond voor «ren raadsel en do autoriteiten vroegen zich af: is het een kwajongens streek, een grap, om onruM to verwekken, in verband mot het drukke treinverkeer, of is het een geval van ernstiger aard, 11L een aanslag op den spoorweg, om het overladen spoorwegverkeer op den dag van het vorstelijk huwelijk in de war le stu ren? Hoewel er geen aanleiding was voor de laatste veronderstelling, meende decom- Ilij bemerkte de terughoudendheid van den ander. „Ik heb een boodschap voor u van een klasgenoot," loog Alexander, „van de uni versiteit in Virgin a. Ilij heet Shippe-, Ed mund Shippe. Ik trof hom in New York en toon hij hoorde, dat ik met de boot naar de Kaap ging, toen vroeg hij me u zijn groeten over le biengeo, omdat hij gelezen had, dat u op mv huwelijks- reio naar Kaapstad was. Eigenaardig, dal ik u zoo dadelijk hier getroffen heb." Andy lachte achteloos. „Ik zou zoo zeggen, dat het mevrouw Harken was, die u het eerst luer ont moet licht." „Ik liep hom tegen het lijf en meende, dat ik toen wel oen praatje moest maken," zei Anno. „Het was een ernstige botsing," /ei de zoogenaamde Chachvick, „om d.e goed lo malen, zal nog heel wat gepraat noodlg zijn." Ze begonnen allen to lachen en hij voeg de er nog bij: „Ik kan uw voornaam goed onthouden, omdat het mijn eigen middelste naam is. Ik heet Harvey Alexan der en bij verkorting Alex." Het was een verzinsel van Alexander, maar het was «ren goed middel otn zich bij zijn eigen naam te laten noemen. „liet is oen naam, die in onze familie veel voorkomt," zei Anne. Farquahr mom pelde slechts: „Zoo?" en vroeg dan on verschillig: „En faoo maakt Shippe hot?" „Uitstekend. Ilij zei, dat hij u na zijn collegetijd niet meer gezien had en dat u hom nog wol zou/' kennen." missaris van politie 'te Leiden, d© heer Meyer, dat het beste was dit laatste ge val" voor mogelijk te houden en dus stelde by den procureur-generaal rn Den JIaa.g, fungeorend directeur-van politie, van het raadselachtige geval in kennis. Deze gaf daarop, de mogelijkheid aannemende, dat een hcelhooEd rare dingen! kan doen, be vel de geheele spoor lijd. onder bewaking te stellen. Zulks geschiedde. Van Leiden uit werd de politie te Am sterdam, Haarlem, Den Haag, Delft, Schie dam en Rotterdam en die in do tusschen gelegen plaatsen verzocht een bewakings dienst in te stellen. Tevens werd den spoor wegautoriteiten verzocht om, waar die be waking niet bestond, zelf er voor zorg te dragen. Zoo ging men den nacht door en de ochtend brak aan, zonder d'at er iets bizonders gebeurde. Gistermorgen is opnieuw eea uitgebreid onderzoek ter plaatse ingesteld. De spoor brug werd door de politie en spoorweg- deskundigen opnieuw aan eern nauwkeurig onderzoek onderworpen, doch er was niets te bespeuren, zoodat liet raadsel voorloo- pig onopgelost blijft. Het meest voor de hand liggende wordt in dit geval gedacht oen kwajongensstreek, dat n.l. eenige jon gens een niet ontbrand stuk vuuivverk van de laatste feestviering hebben gevon den en dit op een stille plek, zoools deze omgeving is, tot ontbranding hebben gebracht, mot alle ernstige gevolgen van dien In Leiden ging gisteravond al spoe dig liet gemcht over een aanslag, zo-cdat do commissaris van politie, om onder de honderdduizenden Kostgangers onrust te vooikomen, aan de ochtendbladen verzocht over hel gcbeuid© mets to publiceeren, Niet deze uiteenzetting hoopt de com missaris van politie het gchcoio geval tot zijn ware proporties te hebben ternago- braclit. Bontvellen gestolen. In den afgeloopen nacht is ingebroken in bot pakhuis van de firma li. L. de Wolff te Doetinchem. Do dieven hebben na het indrukken van een ruit de buiten deur geopend en vervolgens de binnen deur geforceerd. Er wordt een partij bontvellen vermist ter waarde van ruim tweeduizend gulden. Als eenig spoor heeft men enkele vinger afdrukken gevonden. ZATERDAG, 9 Januari 1937. Hilversum I, 1875 M. VARA-Uitzcnding. 8 Gramofoon. 10 Morgenwijding VPRO. 10.20 „Melody Circle", declamatie en gramofoon. 12 Gramofoon. 1.30 Fliere fluiters en zang. 1 Gramofoon. 1.15 „Zoowat..." zei Andy. Alexander gnuifde inwendig over den schok, dien hij hun bezorgd moest hebben. Dit was dus hot paar, dat hij zocht en dat wellicht had samengespannen 0111 hem uit den weg to ruimen. Het was moeilijk to gelooven, als hij hen zoo aankeek. Of neen, van dien man was het niet zoo moeilijk te gelooven, want die had een vrij vcrloo[>en gezicht en een paar venijnige oogen; maar het was bijna niet aan te nomen van Anne. Als hij ooit een door en door beschaafd meisje... Ilij had er graag dadelijk over begon- non en de zaak uitgepraat. Maar in zijn baast fhad hij zijn papieren niet in orde kun nen brengen en hij zou er por draad- looze om moeten vragen. Het was dus beter te wachten tot zo ergens een Ante ïikaansch consul troffen, liet was in elk geval een gek zaakje. Een drommels gek zaakje. Ilij was over zijn eerste woede boen; hij was in staat over het grim mig wrange van den toestand te grijns lachen, maar toen een dor passagiers in het voorbijgaan joviaal riep: „Morgen Har ken" en die kerel terugwuifdo, voelde Alexander een vinnige vijandschap. Dat die onbekende zijn naam voerde. Hot had heelemaal niet in Alexanders voornemen gelogen oen soort vriendschap mol het paar te sluiten, maar lret scheeps leven had hen bij elkaar gebracht en zijn nieuwsgierigheid, gepaard aan zijn belang om zooveel mogeljjk van hen te weten, trok hem toch naar hen toe. Hij kwam er achter dat zij een poosje in Kaapstad zouden blijven, dan een boot naar Mom basa nemen en daar het binnenland intrek ken om op jacht te gaan, „En hoe lang bent u van plan in Kaap stad te blijven?" vroeg hij. „Dat hangt af van een geding, waarin Andy..." begon Anne, maar haar man viel baar meteen in de rede: „Daar praten we niet over... als er ook maar iets van het te geven getuigenis uitlekte, dan -zou den de Engclschcn er voordeel van kun nen trekken en was onze kans bedorven. Maar het zal niet zoo heel voel tijd in beslag nemen. Hoogstens een dag of tien." Hij noemdo de boot, waarmede zo van plan waren uit to varen. Daarom was hij er nu opeens zoo zeker van, dat het niet lang duren zou? vroeg Anno zich verwonderd af; in Nooul Cnro lina had hij bosvoord, dat het bom wel eens kon beletten binnen eon jaar terug te zijn. Ze begreep al die tegenstrijdig heden in hem niet zoo gemakkelijk. Alex kwam tol do overtuiging, dat hij zijn papieren het beste naar Mombasa zou kunnen laten zenden, „Ik heb ook al over een boot zitten denken," zei hij. „Want ik ga esenoms naar Mombasa." „Prachtig," zei Andy op hartelijkon toon, „Dan zullen we elkaar heel wat zien." „Te veel zelfs." Za zagen elkaar vaak aan boord, 's Avonds sverd er gedanst. Andy danste niet... do koortsen hadden hem te veel afgemat, zei hij, cri was gewoon lang en veel in den rooksalon te zitten drinken en kaarten om inzetten, jjie den ouden Alexander de haren ten berge zouden heb ben doen rijzen. Nu en dan kwam hij I.45 Flierefluiters 2 Caiis»»rie over on derzoekingen op medisch gebied. 2.20 De Ramblers. 3 Muzikale causerie en zang 3.15 Schaakmaalje 3 30 Itoller- dam-ch I liilbaimonisdi 01 urat, sopraan cu cello. 4.30 Esperanto mUemhiig 4 50 Vervolg wkco toon eert. 5.40 Literaire causerie. G Orgel. G30 „De Wielewaal" en toespraak. 7 Friosehe uitzending. 7.30 Lezing. 8 Herb. SOS-Berichten, 8.03 Ho mlileu, 8.13 VARA-Grootorkesl. 8/13 Re portage. 9.15 VARA Groot-orkest. 9.45 Spoil report age. 10 Berichten. 1005 VARA-G rool-orko»t. 11 Berichten. 1105 *12 Gramofoon. Hilversum If, 301 31. KRO-Uitzending. 8—9.15 en 10 Gramofoon. 11.3012 Godsd. Halfuurtje. 12.15 KRO-orkest en gramofoon. 2 Voor do jeugd. 2.30 Kin deruur. -1 Gramofoon. 410 KRO-Melo- disten, zang en gramofoon. 5.30 Gramo foon. 5.45 De KR0-Nachtegaaltjes G.15 Gramofoon. \20 Journalistiek week overzicht. 619 Gramofoon. 7 Berich ten, 7.15 Kalh. R.VU, 7.35 Atluoelo a-etherflitsen. 8 Berichten. 8.30 Gevar, programma. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Internationale Sporlrovuo. 10.55 KR0- Boys on zang. 11.15—12 Gramofoon. Droiiwieh, 1500 M. II.05 Kookpraatje. 11.20 Orgel. 1150 Strijkkwartet. 12.50 Dansmuziek. 1.20 Or kest. 2.20 Viool en piano. 3.20 Orgel. 3.50 Orkest. 4 20 Declamatie. 4 40 BBG- 6.20 Berichten, 6.35 Sportnieuws. 6 50 Schotseh orkest. 5.35 BBC-Dansorkost. Welseh intermezzo. 7.05 Orkest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 BBC-orkest. 9 Ko mische voordracht. 9.20 Berichten. 9.40 Variété. 10.40 Declamatie. 11 Harp-kwiu- tet. 11.35 Jackson's Band. 11.50 Be richten. 1212.20 Vervolg Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 3L 7.20 «11 8.20 Gramofoon. 11.20 Dito. I.35 Zang. 1.50 Gramofoon. 4 20 Or kest. 5.20 Gevar. concert. 8 20 Piano en zang. 9.05 Kwartet en solisten. 11.20 12,35 Dansorkest. Keulen, 456 31. 5.50 Orkest. 7.50 Boerenkapol, 11.20 Or kest. 1.35 Gramofoon. 3.20 Blaasconcert. 4.35 Maïmonzang. 5.25 Kwintet. 7 30 Kloinorkest en solisten. 9.5011.20 Dans orkest. Brussel, 322 en 484 JL 322 31. (Vlaamsch): 12.20 Gramofoon. 12.50 Orkest. 1.30 Salonorkest. löOGra- mofoom. 2.23 Cello-kwartet. 2.50 Piano. 3.20 Gramofoon. 3.35 Orkest. 4 20 Dans orkest. 6.20 en 6.50 Gramofoon. 7 20 Piano. 8 20 Opera-programma. Ilicrna tot 12 20 Gramofoon. 484 31. (Fransch): 12.20 Gramofoon. 12 50 Salonorkest. 1.30 Orkest. 1.50 Gra mofoon. 2.20 Orkest. 3.20 Radiotooneel 4.20 Gramofoon. 4 50 Philharmonisch or kest. 7.05 Gramofoon. 8.20 OxkesL en radiotooneel. 10 30 Dansorkest. 11.20 12 20 Gramofoon. Beutschlandscndcr, 1571 M. 7.30 Gevar. concert. 9.20 Berichten 9.50 Kwartel. 10.05 Weerbericht. 10.201115 Dansorkest. Schiedamsche lüdio Centrale. Zaterdag 0 Januari. Programma 3. S8.50 Keulen. 9.05 Keulen. 9 50 Deutsehlandsender. 10.20—1030 Kouten. II.05 Regional, Orkest en gramofoon. 12 35 Keulen. 120 Brussel (Vlaamsch). 1.35 Keulen. 2.35 Brussel (Fransch). 6.50 Brussel (Vlaamsch). 7.03 Brussel (Fransch). 7.30 Keulen. 9.10 Regonal. Opera. 9 55 Berlijn. Orkest en dansmu ziek. Programma 4, S Brussel (Vlaamsch), 9 20 Diversen. 10,35 National. Godsd enstocfening,. kook praatje, orgel, kamermuziek, gramofoon, orkesten en dansmuziek 6 20 Diversen. 7.05 National. Gevr. program. 10.45 Re gional. Dansmuziek. Programma 5. 12.20 Brussel f Vlaamsch). 1.2u Brussel (Fransch). 2.20 Regional. Orkest ca kamermuziek. 82012.20 Brussel (VI.). eens kijken, of Anno soms alleen zat 3Iaar dat was zelden het geval. Er werd door do officieren nog al werk van haar gemaakt. En Alex bometkte, dat hij haar zoo'n beetje begon te beschermen togen al to groote vrijpo-sligiieid. Dat, was wel een rol, die hij allerminst verwacht had te zullen speten, Hij maakte zich zelf wijs, dat het al leen was om zijn nichljo wat beter te loeren kennen, maar do feitelijke reden was al even oud als do maan, die ztei samen bekeken, als ze tusschen twee dan sen in aan de verschansing stonden te rusten. Nog nimmer had een meisje het hart van Alexander Harken weten to veroveren1. Ilij was wel eens een beetje verliefd ge weest, maar nooit diepgaand genoeg ora zich gewonnen te geven. Hij was lang zamerhand zoo zeker van eigen onafllain- kclijkheid geworden, dat hij nu not in liet minst vermoedde, wat er in zijn bin nenste gaande was. Anne voeldo zijn terug getrokkenheid heel goed. Na dien eersten morgen aan dek, toen zij gezegd had 5 „3Iijn man..." had ze hem niet meer zoen hartelijk en ongedwongen zien lachen als bij die eerste ontmoeting. Ze meende hem te begrijpen. lijf wilde haar als getrouwde vrouw met don noodigon eerbied behan delen, Eigenaardig toch, dat het feit, d'at ze getrouwd was, liet nu gemakkelijker voor hen beiden 'maakte goede vr.endeni te zijn zonder onnoodigen omhaal, loon Andy haar eens met haar verovering pin,aap do, zei ze doodgewoontjes (IVordt vervolgd). „#fg S „luist." k y Vfcaï'&J' V" 1 i i

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 10