De Radioprogir'amsm's ERFENISVOORWAARDE §tegemanJs Moolororsé Rechtszaken Wraak van een dienstbode. Arbeider do gereden. demerges Nieuws Twee voetgangsters aangereden. Sport Schaken. Landentournooi te Stockholm. Vrij naar nei Amerikaansch van MARY HASTINGS BRADLEY door Mr H. J. P. H. 27) Door de tram aangereden. 's Zomers is er «Ie Zon en des winters* De onbewaakte overweg. Finsch schip vergaan. Griep. Schiedamsche Radio Centrale. Het vergit'iigingsgeval in Do Steeg. Do Arahemsche rechtbank hooit gisteren do strafzaak behandeld tegen do 23-jarige dienstbode W. B., in do Sfeog, die op 25 September het bejaarde echtpaar H aldaar, bij wie .dj in dienst was, heeft willen vergiftigen. liet meisje weid herhaaldelijk door mevr. H. berispt en uil verbolgenheid daarover had rij uit een flcsehje" vloeibare nico tine, welke diende voor bestrijding van plantenziekte, eenige diuppels in oen flereh wijn gedaan, waan an bij het diner zon w orden g<. dronken. Bijna tegelijkertijd hadden de heer en mevrouw li. des avonds bij het time? een slok van don vergiftigden wijn ge dronken, .Mevrouw II, had tijdig de hij smaal geproefd eu de wijn u.tgospuwd De heer H. daarentegen had de slok wijn doo;geslikt en on Jen oud terstond de ge volgen. Hij verloor het bewustzijn, vrij wel oiunidiielSijk. Terstond werd dr. Bloe- mers te De Steeg ge waar-schuw, tlie dadelijk tegcng.f toediende en die het ge noegen smaakte den heer IJ. van oen was sen dood te redden. Do verdachte verklaarde, dat zij zich de standjes van mevrouw- altijd erg aan trok. Teneinde rich op mevrouw i! te wreken, had zij de vloeistof in den wijn gedaan Het O. 51, eisehte zes maanden gevan genisstraf, met aftrek dor preventieve hechtenis. Uitspraak 26 Januari. Een maand hechtenis tegen automobilist geeischi. Op een winterschen avond in April 1935 gebeurde op de kruising Leidsehesüaat Prinsengracht een erasiig ongeluk, waarbij een arbeider van de gem. waterleiding het leven verloor, doordat een auto in den kuil reed, waarin deze man werkte. In de Leïdschestraat waren n,l. eeaige arbeiders met herstelwerkzaamheden van een huis van de waterleiding, zij werkten in een ongeveer 1 51, diepen kuil, die op de ge bruikelijke wijze was gemarkeerd door drie lantaarns. Van de zijde van het Koningsplein kwam een auto, waarvan de bestuurder niet vol doende opk-tte. Hij reed met de voorwielen van de auto in den kuil, waardoor de arbeider vrijwel onmiddellijk werd gedood. De Amsterdarnsche rechtbank veroor deelde den automobilist wegens veroorza- ken van dood door schuld tot twee maan den hechtenis en intrekking van het rij bewijs voor den tijd van een jaar. In hooger beroep voor het gerechtsihof te Amsterdam, requireerde de procureur- generaal, mr. A. Baron van Harinxma thoe S'looten een hechtenissïraf van een maand, zonder intrekking van het rijbewijs. Op 10 December j.l. wees bet Hof een interlocutoir arrest en beval een nieuw getuigenverhoor. Het Hof hoorde vandaag o.a. nog eenige getuigen over de verlichting van den kuil. Volgens opzichter Buse was het geheel© complex duidelijk zichtbaar voor iemand die normaal oplette. Een wielrijder daarentegen, die dien avond kort voor het ongeluk den kuil passeerde, was van meening, dat verd. geen straf verdiende. Ook hij was bijna in het gat gereden, dat z.i. slecht was ge markeerd. Hij had slechts een lantaarn gezien. Een motorrijder bad dezelfde ervarin gen opgedaan. De procureur-generaal mr. A, Baron van Harinxma thoe Slooten, vestigde er in zijn Tequisitoir de aandacht op, dat tientallen automobilisten den kuil wel hebben ge zien. Spr. persisteerde bij zijn eisch: een maand hechtenis. De verdediger mr. Th. Folkers pleitte vrijspraak, z.i. was het ongeluk toe te schrijven aan een noodlottigen samenloop van omstandigheden. Arrest 26 Januari. Familiedrama berecht. Voor do Arnhomsche rechtbank heeft gisteren terecht gestaan de 2ö-jarigo li, Th. D. uit Didam, wegens hot toebrengen vim lichamelijk letsel aan zijn vader i ij- dens een huise lijken twist, waarbij de zoon zijn vader met een mes ©on diepe wonde in den rug heeft toegebracht De vader is later vim deze verwonding genezen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat do vader zijn zoon herhaaldelijk: tergde. Teen de zoon op een avond wat later vns thuis gekomen, was het tot een uitbarsting gekomen, vaar tij de jongeman m woede ontstak eu zijn vreesohjke daad verneig te Ven eigens is hij naar (ion tijkweldvnelder goloopen, waar hij zelf rang f to dood Ooi; uier de rechtbank hekemie hij. De subst. officier van justitie, mr. baron Sptwnrt van Woerden, verklaarde medelijden mei dezen verdachte te, hebben. Den vad -i noemde spr een bruut Hij eischic ten-lotte vier maanden g e v tuigen i -•* t ra fmet aftrek der preventieve hechtenis, welke Öl<'j maand bedraagt. Uitspraak 26 Jmvaau as Aih ertouümv/igcr met fuida-ir. De proeiueur-gf-neraal hij de Am-lor- damsehe rechtbank, mr. dr. Reilingh, re- qui roerde gisteren tegen eon adver e itie-.ic- qniriteui, wonemie in Den Haag, die terecht stond wegens oplichting, een ge vangenisstraf van twee maanden. De rwht- bank b.ad hem op 21 April tot eenzelfde straf veroordeeld. De man was eolportejir van het maand blad „Ons Nederland", dat tevens het offi cieel oigaan dar vcreemgïng voor vreemde lingenverkeer is. De verdachte va bij een timmerman te Utrecht, om een kwestie, „vreemdelingen- vei keer betreffende" te besproken. De man had zijn praatje wel klaar: de verceuigmg voor vreemdelingenverkeer voorde /go vertelde hij een groote propaganda- acfie Hiertoe zocht V.5W. iemand in het aan nemers -en timmermansbedrijf, dien ze volkomen kon aanbevelen. De verceuigmg had haar oog op don timmerman laten vallen. Hij immers was een uiterst be kwaam vakman, een timmerman zooals er niet veel zijn, enzDe eenvoulige Utrechtenaar was tegen den sluw en col porteur niet opgewassen. Hij toekende een contract voor ruim 900 regels. To'-n het zoover was had de reiziger plotseling haast. Nog voor de timmerman eigenlijk precies wist waar hij aan toe was, was de aquisitenr verdwenen. Hij kreeg -po dig spijt en na informatie bleek hem, dat er van een propagandnactie van V.Y.V. geen sprake was. Het geraffineerde ver haal van zijn spraak/amen bezoeker was van a tot z verzonnen. Een klacht volgde en de rechtbank ver oordeelde den man tot twee maanden. De verdelger mr. W. Loeb, pleitte vrij"- spraak. subs, drong hij aan op clementie. Prins, Van Seheltingn, Do Groot, Muhring ou andere zijn spelers, die in de eerste plaats hiervoor in aanmerking komen. In ieder geval blijkt uit oen on ander, dat Nederland te Stockholm zeer sterk voor den dag zal komen en goede kansen op een tier eerste plaatsen zal hebben. Do grootste conauTPiileii zullen de landen ploegen van do Veroenigde Slaton, Polen, Hongarije, Tsjecho-Slovv akije, Oostenrijk en Zwedtn wel zijn. Alhoewel Sovjet-Rusland geen lid van de Fl.DE. is heeft Zweden toch ge meend dii tainl een uilnoodigmg to moeten sturen. Geven do Russen u.an deze invitatie ge volg, dun zal hot duidelijk zijn, dat Sov- jet-Rualand zeer ernstige kansen voor de et i»te plaats maakt. Een san liaar (landelijk gewond. Op don Bezuidonhoutschewg te 's-Gia- uviliage ter hoogte van 't Etmnapark zijn gistermiddag omstreeks 5 u. Iwee voetgruig- ïffers door een personenauto aangereden en tegen den grond gesmukt, met het go v olg, dat een van haar do 25-jarige mej AI v. d. L. aan do bekomen verwondin gen is overleden. Do andere do 39-jarige W 51. D bleef ongedeerd. De dames, beiden woonachtig te 's-Gra- mihago, stonden op eon vluchtheuvel in het midden van den weg on wilden ge lunnd overstekon. Zij hebben daartoe met voldoende aandacht aan het verkeer ge schonken en bemerkten daardoor niet, dat uit de richting van de stad een personen auto, bestuurd door don 45 jarigen II. 51. 13. uit Amsterdam, naderde. Door krachtig remmen trachtte de bestuurder een aan rijding te voorkomen, doch do dames had den zicJi zoo plotseling op den rijweg hegoven, dat dit niet meer mogelijk was. Beiden weiden tegen den grond gegooid waai bij moj. v. d. L. een scbedclbasis- frnctuur kreeg, waaraan zij vrijwel on middellijk overleed. De andere dame kwam met den schrik vrij. Het stoffelijk overschot van mej. v. d. Li. is naar het r.k. ziekenhuis aan het 55'csleinde overgebracht. Daar verschillende personen, die het on geluk hebben zien gebeuren en ook mej. D. veiklaarden, dat den bestuurder van don wagen geen schuld trof kou deze, nadat zijn auto op deugdelijke remmen en stuurinrichting was beproefd zijn reis ver volgen. Een sterke Ncdcrlandsche ploeg, waarin dr. Euivc, zal deelnemen. In Juli van dit jaar zal te Stockholm het landentournooi van den Internationa len Schaakbond (F.I.D.E.) worden gehou den, hetwelk om de twee jaren wordt georganiseerd. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van den Koninklijken Nederland- schera Schaakbond om met een zoo sterk mogelijke ploeg aan dit tournooi deel te nemen. Elke landenploeg bestaat uit vier spelers en voor Nederland zullen in ieder geval de wereldkampioen dr. M. Euwe, do Nederlandsche kampioen S. Landau en verder jhr. mr. dr. J. II O. van den Bosch uitkomen. Het is nog niet bekend wie als vierde teamgenoot in aanmerking komt, evenmin welke spelers als reser ves zullen fungeeren. De mogelijkheid be staat, dat men hiervoor tijdig eenige selec tiewedstrijden zal laten spelen. Farquahr hield zijn blik niet van Alex af en zei loomer dan ooit: „Ja, zie je, ik meende dat je dood was." „Je meende, dat ik wel gauw dood zou zijn," verbeterde Alex, ,,lk geef mijn lezing van het ge leurde." „Ik geef de feiten, zooals ze zijn," Een oogenblik schenen de vlammen hun ner vijandschap te zullen uitbreken en Farquahr zei met ingehouden woede: „Als je zin hebt me een leugenaar te noo tman, dan kan ik met mijn verhaal met doorgaan. Dan moet ik er mee ophouden en je een kopje kleiner..." „Dat heeft Nathan al geprobeerd," on derbrak Alex hem grijnzend. „Maar ik zal voorloopig geduld hebben... Ik ben be nieuwd naar jou lezing van het geval." „Mijn lezing is, dat ik doodarm en met hevige koorts te bed lag in een neger logement te Charleston onder den naam van Fred Conant en me schuil hield we gens herrie, die ik gehad had. Ik schreef aan Nathan en -..vroeg hem ter willevan onze oude vriendschap" mij wat geld te kenen. Hrj kwam en stelde me dit voor: Vertelde me een en ander over het testa ment en de voorwaarden, die het be vatte. Zei, dat hij kort geleden gehoord had, dat jij in Mexico gestorven was. Zei er bij, dat niemand anders dat wist en dat hij het gemakkelijk stil kon houden Ze ook, dat al hot geld naar stichtingen* zou gaan, als jij en Anne met binnen liet jaar getrouwd waren. Hij verlangde van me, dat ik me Alexander Harken noemen zou en met Anne zou trouwen en hem de helft van het geld geven." „Zei hij, dat hot geld aan stichtingen kwam?" viel Anne hem gejaagd in de rede „Ja zeker. Ik kwam er, vlak voor het huwelijk feitelijk liet jij het zelf uit je mond vallen achter, dat hij gelogen had, maar hg wist me om te praten. Hij zei, dat hij graag zou willen dat jij de helft kreeg en dat jij uit trots nooit een dollar van hem zou willen aannemen, als hij alles kreeg, omdat jij niet getrouwd was. liet was dus de eenigo weg, om jou die helft te bezorgen. Ik vond het vrij vreemd, maar als een man op een meisje verliefd is, doet hij soms rare dingen. En ik zag, dat hij van jou hield. Ia elk geval was het toen to laat om moeilijk heden te maken." „En heeft Nathan dit plan dus in elkaar gezet en geopperd?" vroeg ze, „Hij heeft mij er in gehaald. Stuurde me naar New Orleans, vanwaar ik je een telegram zond, weet je nog? Daarna kwam ik zelf en drong aan op haast bij liet Dn<;ddijk ongeval bij Hciligeriee. Omstreeks zes uur is gisteravond de vijftigjarige groentenhandelimr Ilohr.au, uit Slochteren, m do nabijheid van Hciligeriee, door een locomotïel van de tramwegmaat schappij „Oostelijk Groningen" gegrepen Het slachtoffer stapte u't een stilstaande auto, toen het ongeluk plaats greep. Ver moedelijk heeft hij den wagen, welke vlak langs de rails stond, verlaten, uit vrees, dat deze door de tram zou worden aan gereden. De man was op slag dood. De marechaussee uit Winschoten onder zoekt de juiste toedracht van het onge luk. De ontvoering van Charles Mattson. De politie te Cloburne in Texas heeft een man. van middelbaren leeftijd gear restoord, onder verdenking betrokken te zijn geweest bij de ontvoering van Char les Mattson. Gesjian aangereden. Twee paarden gedood. Gis term id dag om drie uur is do trein, welke om 14,554 uit Groningen naar Uoodc- school vertrekt, op oen onbewaakte® land- overweg tusschen Snuttcrd en Winsuin in hotsing gekomen met ecu gespan. De wagen met twee paarden, welke werd bestuurd door den landbouwer J. Bakker uit SuuwckI, zou juist do spoorbaan over gaan, joon do trein naderde. Beide paar den weder een eind meegesleurd en op slag gedood. De wagen werd slechts even geraakt. De voorman, die op het laatste oogenblik don trein zag aankomen, sprong van don wagen en bleef ongedeerd. De trein had een kwartier vertraging. V ij f en twintig opvarenden vermist. In DepenÜand Ftrlh is he' Finsche, vijfduizend ton metende motorschip Jo hanna Thoidan op zijn eerste reis naar New-York van Helsingl'ors gestrand. Men vreest, dat 25 opvarenden als vermist zul len moeten worden beschouwd. Hot schip strandde tijdens den storm. Een reddingsboot wist South Ronaldshay te bereiken met zeven leden der beman ning en twee dooien. Do andere opvaren den zouden zijn verdronken. Een tweede reddingsboot niet 25 man wordt vermist. Een reddingsboot niet terugge vonden, ecu andere kapot ge slagen. Nader vernemen wij uit Londen Men vreest thans dat 31 personen om liet leven zijn gekomen bij den scheeps ramp met de Johanna Thorlau. Een red dingsboot met 22 mannen, twee vrouwen en twee kindereu is niet teruggevonden. Men vreest, dat de boot ge/oaken is en dut allo opvarenden zijn ver tronken, om dat allo nasporingen op de woelige zee vruchteloos zijn geweest. Een tweede red dingsboot, waarin do kapitein en derlien leden der bemanning zaten, werl kapot geslagen op do rotsen. Acht der opva renden konden echter do kust bereiken. Do zes anderen verdronken. Stijging van liet sterftecijfer in Italië. Tengevolge van de griep is het sterfte cijfer in Rome, Milaan, Venetië, Napels, Triest en Modena iets gestegen. De andere groote steden bleven tot nu toe. gespaard. In Engeland. De griep-epidernie in Engeland heeft in de laatste vier weken, 121? slachtoffers gemaakt, waarvan 70S in do afgoioopen week. Twee slagersknechts gearresteerd te Gouda. Twee jeugdige slagersknechts, K, en V L., van den slager L„ te Gouda, heb ben kans gezien om gedurende geruimeai tijd vtecsch te verkoojaen, waarna de op brengst niet in de geldlade, maar in de zakken der slagersknechts terecht kwam. Hoewel in deze slagerij geen kasregister aanwezig is, moest toch op den duur uitkomen dat er niet in de kas kwam wat er moest komen. Toen dit bleek, kreegde slager arg waan tegen zijn personeel. Hij liet bun gangen nagaan en toen bleek ook een hunner veel grootere verteringen te ma ken, dan dat zijn inkomen toeliet. Controle bij de bediening der klanten leidde er toe, dat heiden op heeterdaad betrapt werden, waarna arrestatie door de politie volgde. liet door beide slagersknechts verduis terde bedrag loopt in honderden guldens. Koude cischt twintig dooden. Het zeer koude weder in het Westen en. Zuidwesten der Vereenigde Staten heeft twintig dooden geëisciit. De schade aan de Califomische citroen-oogst wordt ge schat op 10 miliioen dollars. huwelijk, omdat Nathan beweerde, dat er binnenkort een buurman, die den echten Alex goed kende, terug zou komen van eren reis. Daarom verzon ik dat rechts geding in Afrika." „En dat was dus allemaal ©en leugen?" „Alles leugen. Maar een, die succes had" Ja, een die succes had... Ze ging in haar gedachten terug: naar zijn toewij ding voor die Kaapsclie vrienden, die ze zoo in hem gewaardeerd bad. Alles len gen. Nu begreep ze, waarom hij niet ge wild had, dat er in bijzijn der Engel se lie passagiers op de boot over gespro ken zou wordeen... die zouden bemerkt hebben, dat het niet waar was. Daarom had bij haar met kennissen naar Victoria Falls gestuurd en er voor gezorgd, dat ze die „vrienden" nooit ontmoet had. Ze had het al zoo vreemd gevonden, dat ze haar niet eens aan de boot vaarwel waren komen zeggen, terwijl Andy zooveel voor hen gedaan had... Alles leugen. Ze kwam zich zelf zoo dwaas voor met haar vertrouwen in het leven ©r. de men scheen, Alex had aandachtig toegeluisterd, fie snel vallende Afrikaansche duisternis om hulde hen met een vreemde stilte; het stemmengeroes der dragers in de verte scheen niet moer te behooren tot de kleine wereld, waarin ze als opgesloten zaten met hun drieën. In het vale sterrenlicht was van hun gelaat njet anders te zien dan een bleeke ronding zonder 'uitdtruk- DONDERDAG, 14 Januari 1937. Hilversum I, 1875 M. AVRO-uitzending, 8.00 Gratnofoon. 10.00'. Morgenwijding en gramofooti. 10.30 Omroeporkest. ll.lÓ Gramofoon. 11.30 Omroeporkest. 12.30 Kovacs Laojs en grainofoon. 2,00 Voor do vrouw. 2.30 Orgel. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoo.n 4.00 Voor zieken, en thuiszittenden. 4.30 Piano. 4.50 Voot de, kinderen. 5.30 Hot AVRO-Acolnni or kest. C.30 Sport praatje. 7.00 Voor de kin deren. 7.05 Piano. 7.30 Engolseho les. 8.00 Berichten. 8.15 Concerlgebouv -or kest en soliste. In de pauzo: „De Geest der Tijden". 10.30 Gratnofoon. 11.00 Be richten. Hierna tot 12,00 AVRO-Datis-or kost. Hilversum II, 301 M. 8 00-9.15 KRO. 1000 NCllV. 11.00 KltO. 2.C0—11.30 NCRV. 8,00—9.15 en 10.00 Gramofooti. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramöfoon. 11.20 —12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Or- fecsl en gramofooti. 2.00 Handwerkles. 3.00 Gramofoon. 3.153.45 Voor de vrouw. 4.00 Bijbellezing. 5 00 Cursus handenarbeid v, d. jeugd. 5.30 Radio-, tooneel. 0.0!) nas-bariton en piano. 0 43 Enkraleia-kwartier. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. weekoverzicht, 7.45 Reportage. 8,00 Berichten. 815 Muziekcorps 1ste half-reg. huzaren te Amersfoort. 9.00 Huzaren-Taptoe. 9.05 Causerie. 9.35 Vcr- volg concert (Om 10.00 Berichten). 10 30 —11.30 Gramofoon. Hierna Schriftlezing Broilwich, 1500 51. 11.25 Gramofoon. 12.05 Orkest eu zal I.05 Do BBC-Zangors. 1.35 Saxtot en so praan. 2.35 Orkest. 3.10—3.30 Causerie. 3.35 Orkest en solist. 5.05 Gramofoon. 5.35 RBC-DansorkesI. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie. 7.01 Orkest. 809 Rcvue- progranuna. 9.00 Causerie over Shakes peare, 9.20 Berichten. 9.40 Orkest. 10 2i) Kerkdienst. 10.40 Sopraan en piano. II.35 Dansorkest. 11.5012.20 Dansmu ziek. Radio Paris, 1048 AL 7.20 en S.20 Gramofoon. 12.35 Gramo foon. 1.35 Zang t.50 en 2.50 Gramo foon. 4.50 en 5.0,3 en 8 20 Zang. 9 05 Kwartet en zang. 10.05 Orkest. 11.20 —12,35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5 50 Orkest. 7.50 Concert. 12 35 IOein- orkest. 3.35 Sopraan, viool en piano. 4.50 Gramofoon. 5.20 Orkest. 6.20 Schrammelensemble. 7,30 Orkest en koor 9 50 Gramofoon. 10.2511.20 Orkest. Brussel, 322 eu 484 AL 322 M Gramofoon. 12.50 Kleinorkeat en cabaret. 1.30 Salonorkest en caba ret. 2 002.20 GTamoroon. 5 20 Salon- orkest en pianosoli. 6.50 en 7.20 Gra mofoon. 8.20 Orkest. 10 30 Dansorkest. 11.2011.35 Sporlreportage. 4S4 M.: 12.20 Gramofoon. 12 50 Saiou- orkest. 1.30 Klein-orkest. 1.50—2 20 en 5.20 Gramofoon, 6 35 Dansorkest. 7.05 en 7.35 Gramofoon. 8.20 Zang. S50 Or kest van Parijs. 11.0011.20 Gramofoon. Donderdag, 14 Januari. Programma 3. 8—9.50 Keulen. 11.05 Droitwidi. 12 05 Radio Paris. 1.05 Brussel (Vlaamscli). 2.20 Diverse®. 2.50—3.20 Radio Paris. 3.35 Keulen. 7.05 Diversen. 7 30 Keu len. 9.20 Regional. Dansorkest. 9 50 Berlijn. Orkest en solisten. 11.20 Radio Paris. Programma 4. 8 Brussel (Vlaamsch). 9.20 Diversen. 10.35 Regional. Wijding, orkest, orgel, piano en octet. 3.35 Droitwich. 6.20 Di verse®. 7 Droitwich. Programma 5. 12.20 Brussel (Fransdi). 2.20 Hamburg, Koor, pop. concert, dansmuziek en gra mofoon. 8.20 Brussel (Vlaamsdi). king. Maar hun drie stemmen waren levend en duidelijk. „Ik was ondervyeg... uit Mexico dat was de reden, waarom er haast bij ge maakt moest worden," zei Alexander langzaam. „Hij had er op gerekend, dat jij m<it haar getrouwd zou ziju en. naar Am- ka verdwenen, voordat ik op het tooneel verscheen... ja, dat is me nu duidelijk. Maar wat was hij daarna van plan? Om mij van kant te maken, voordat ik me, op' ©enigerlei wijze bekend had gemaakt? Maar hoe was hij daartoe in staat? Ik had toch bost eerst regelrecht naar den notaris kunnen gaan „Jou van kant maken? Daartoe had Nathan -geen lef," zei Andy verachtelijk. „Neen, ik geloof eerder, dat hij werkelijk gemeend heeft, dat je dood' was en dat hij om een of andere reden dat geld aan Anne heeft willen bezorgen." „Hij heeft me anders bijna van kant maakt," gooide Alex er uit. „Ik kwam namelijk net iets te vroeg, net op den avond, dat jullie, zouden trouwen." Ilij kwam niet verder. Do gedachte, dat hij in werkelijkheid in datzelfde huis met Anne geweest was, voordat de plechtigheid voltrokken was, vervulde hem met zooveel bitterheid, dal hij zijn gtem nauwelijks meester was. Ilij was in de hal geweest... en Anne was toen vlak bij in don salon. In het kort vertelde hij hun, wat er toen gebeurd was. Hoe Nathan hem met een voorwendsel naar den kelder mee gelokt had. IToe ze geworsteld hadden... Iloe hij uren later bijgekomen was on der den blooton hemel, op d© rails, vlak voor den aanstormenden trein. Opeens begon Andy onbedaarlijk te lachen. „Wat een echt ouderwetsch drama. En Nathan, die de rol van den schurk speelt" Anne kon geen woord uitbrengen. Dit was wol het onwaarschijnlijkste, wat ze zich voorstellen kon; Nathan en Alex in den kelder worstelend, terwijl de gaston boven bijeen, waren. Alex in doodsgevaar op de rails liggend... En evenals Alex bedacht ook zij, dat ze samen in dat huis waren geweest en als zij maar even in do gang was gekomen, dan zou ze... als als. En dat alles had ze aan Nathan te danken. Afschuwelijk. „Die worsteling was onberedeneerd," zei Alex. „Maar wat had hij feitelijk in den zin? Ilij wist toch, dat ik op komst was?" Toen sprak Anne en haar stem was gloeiend van verontwaardiging: „Zijn plan was mij alle kans te ontnemen. Hij hoop te, mij uit den weg te hebben, voordat jij kwam. Dan zou bij verbazing hebben voorgewend en beweerd hebben, zelf be drogen te zijn. Maar ik zou getrouwd zijn... en ik zou in Afrika zitten... en hij zou wel gezorgd hebben, dat ik mets te weten kwam. Ilij hoopte, dat wal een maal gebeurd was, niet ongedaan te ma ken was binnen liet jaar, zelfs als jij-»* als jij..." Zij voleindigde haar zin. niet. „Ik zou hem zijn nek 'gebroken heli- ben," schreeuwde Andy woedend! (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6