Verslag van den De erfenisvoorwaarde Gemeenteraad g^a€Si@pg*@gs*amma,s Noodweer op de Noordzee. Vergadering au Vr.jdug 22 Januari 1937. i. V oorz i I ter: do burgemeester, mr, dr. F. L'. J. van Haart®. De keuringsdienst. - Voorstel tot opnieuw vaststellen van dc verordening tot heffing van heurloonui, De hoer V au Dorp (r k.) hoeft mots togen de verlenging van do verorden eng, !nu aan de orde, raaar zou gaarne iets willen zeggen o\er den Keuringsdienst op zich zelf. Het is niet de eerste maal, dat spr. thans 'olijk geeft het met eens te zijn met den gang van zaken bij den Keurings dienst. De leiding van dien dienst is aan den slappen kant ea het is in het belang van de burgerij, dat we hier een goede Keuringsdienst hebben. Eind 1935, bij de behandeling van de begrooling 193G, heeft spr. gevraagd een commissie in te stellen, die zou hebben toe te zien op de jichtige uitvoering van de VleeschkeuringsweL Daar is toen niets van gekomen. Chaoüsthe toestand? Intusscben zijn er nog allerlei omstan digheden bijgekomen, zoodat tlians bij be doelden dienst een chaotische toestand' is ontstaan f Om daarvoor do verantwoor delijkheid nog langer le dragen, is niet mogelijk; geen dag mcerl Er moet zoo spoedig mogelijk een nieu we directeur van den Keuringsdienst bo- lioemd worden. Reeds jaron geleden is daarover ge sproken, maar toen is gezegd: Laat ons daarmee wachten, tot do heer Goemans 65 jaar is. Deze is thans reeds 67 jaar! Als gemeenlebestuur kunnen we de ver antwoordelijkheid voor den bes taand en toestand geen dag langer dragon. De eenige oplossing zou zijn als morgen aan den dag een nieuwe directeur optrad: een man met energie; geschikt om leiding te geven en met organisatorisch talent, die hot keuringsreglement stipt wilde navolgen. Eerst dan zou de burgerij veilig zijn! De pers za! vanavond over deze aange legenheid wel meer meedeel en naar aan leiding van een incident, dat zich op het kantongerecht heeft vooigedaan Het spijt spr. ,dat een ambtenaar van zoo'n hoogen rang als de kantonrechter, zich heeft la'en gaan en zich denigieerend over het sla- gersbediijf hoeft uitgelaten. Wel is spr. het met den kantonrechter eens, dat de Keuringsdienst hier ter stede met goed function eerL Ex zijn vleeschgrossiers, die het er wel voor over hebben tweemaal het keurloon ha betalen: hier en elders. Dat geschiedt niet uit liefdadige overwegingen. Laat men deze aangelegenheid eens grondig onder zoeken door vak-menschen. De bonafide slagers gematigd. De heer fan Duinhoven (s.d.) meent, dat de lieer Van Doip goed werk gedaan heelt mei zijn licht te laten schij nen De heer Van Dorp heeft dat wel meet gedaan en vandaag is hij daarbij ze r gematigd geweest. Als hij bij vorige gelegenheden over den Keuringsdienst t-orafc. dachten we: Er is zeker wal wrij- hi^chc-n de slagers en dien dienst en Ge heer Van Dorp ziet de zaak niet ob jectief .Maar njui blijkt, dat de bonafide slagers het recht hebben oriliek op den Keuringsdienst nit te oefenen. Het pleit voor hen, dat zij dit op deze gematigde wijze hebben gedaan. We lezen, zooals we hier zitten, niet allemaal de Schied. Courantal wordt deze ook huis aan huis bezorgd.*) (Vroolijkheid). Wie echter het verslag in de Schied. Juist citeeren schijnt nog vrij moei lijk te z.jnll (Verslaggever). Vrij naar het Amerikaansch van MARY HASTINGS BRADLEY door Mr, H. J. P. H. '40) Hoofdstuk XVI In het zelfde bed, waarin de oude 'Alexander Ilaxken had liggen te stenen, lag hij nu en keek hen allen aan met een zelfden spotlenden blik in zijn oogen. Er naast zat de oude notaris in een gxooten armstoel, innerlijk onrustig, maar toch vol van de zelfde hoffelijkheid, waarmede hij reeds jaren lang de fami lie behandeld had. Boven het hoofd van den notaris was een ouderwetsche hang lamp wat omlaag getrokken, zoodat het licht volop viel op het papier in zijn handen. Het geheele tooneel was zoo eigenaar dig hetzelfde, dat Anne het gevoel had als doorleefde ze nogmaals dien tries- len en ongelukkigen April-avond, Er be stond slechts dit verschil, dat Andy in het groote ledikant lag en niet haar va der, en 'dat op de plaats van haar moe der na - miss Randall was gezeten. Andy zag er bleek en weggetrokken uit. Courant an Wowwlag o\or de kamon- guei hlziltitig heeft gehvon, /al run ban den inéén geslagen hebben. Do heer Stheeman ile=.se is een man met een behoorlijk sociaal gevoel die bo vendien op de hoogte is van den toestand m het slagersbednjf hier Ier stede, nant hij m.mUo d>vl int van do commissie, die ten deze ecu ondetzook instelde. Eu de» heer Stheeman llosse zegt: Jo staat doodsangsten uit, als je een stukje vleesch eel. Eet mm' vlecsrii. Er woidt reclame gemaakt onder de leuze: Eet meer vleesch! Maar als men, door aan die uiüiootli ging te voldoen, de kans loopt .te nahui zen naar -en plaats, waar we geen van allen ga. me liggen, dan zal er wem ie hist b m an mui de opwekking gevolg te geven I>e heer Stheeman llesse heeft oen goed werk gedaan, door op deze zaak de aan dacht te vestigen. De man, die verantwoordelijk is voor den bestaanden toestand bij den Keurings dienst leer! op het oogenbhk, naar men zegt. Italiaansch ter plaatse. Maar ais hij straks terugkomt krijgt hij wel zijn por- tiel Slabakkeu. fs de h-"*er mans een allcenhoer- schend ambtena. Is hij aan niemand verantwoording schuldig? De Keurings dienst ressorteert, 'als spr. het wel hoeft onder den burgemeester. Deze h-'oft liet heel, heel erg druk, wat o.a. wel,geble ken is nit de Nieuwjaarsrede, die we juist gehoord hebben en waarin is opge somd, wat zooai tot stand gekomen is en daarop heeft de burgemeester een belang rijken invloed gehad. Maar als het vele andere werk den burgemeester den tijd beneemt om op den Keuringsdienst to let ten en zoodoende de belangen van de Volksgezondheid uit het oog verliest, dan beireurt spr. dat. Als de slagers willen knoeien, kunnen de keurmeesters dat blijk baar thans niet achterhalen. Er is in Schie dam in dit opzicht oen aanzienlijke ach terstand en zelfs bij vergelijking met den toestand in dit opzicht in oen dorpje, maakt onze stad een slecht figuur! Is de bur gemeester daaraan op de hoogte? Men iaat hier de zaak maar „slabakken!" "Vlecschvergiftiging Er is eenige jaren gp'etei '«-i missie van onderzoek ingesteld, waarin ook de kantonrechter zitting had, maal het rapport, door die u>n m bracht, is nooit gepubliceerd! Hoe zit da.-> Men gaat met menschenlevens spelen! Er zijn reeds in 7 gezinnen vergiftigingsver schijnselen voorgekomen na het eten van worst. Spr. wil niet zeggen, dat die worst hier ter stede is vervaardigd, maar een slager wordt daarvan wel verdacht. De gevallen kunnen ernstiger worde®. De heer Goemans zwaait bij den Keu ringsdienst den scepter e® lapt aan zijn laars wat hem als hoofd van dien dienst ter kennis wordt gebracht door bonafide slagers en de slagersorganisatie's. De eerste fout schuilt bij den heer Goemans, maar het is ook niet te verde digen, dat verder door bevoegden geen maatregelen zijn getroffen om verandering in den toestand te brengen. Een van de hulpkeuimcesters verklaarde dezer dagen voor den kantonrechter: Ik ben 6 jaar lang door den directeur als kwajongen be handeld. Wrak vee. Wij wisten van die toestanden niet af. We dachten, als de heer Van Dorp daar over sprak in den raad: Nu ja, daar is een belanghebbende aan het woord! Maar thans blijkt, dat bonafide slagers worden gedupeerd door beunhazen en dat wordt getolereerd door den burgemeester. Spr. zou wenschen, dat de burgemeester een Evenals dien vorigen keer zaten Anne en Nathan op de lage sofa aan het voe teneinde, alleen nog wat vertier van elkaar af dan toen. Beiden keken even strak en afgetrokken, Nathan vond dil voorlezen van een testament meer dan bespottelijk en schreef het loe aan een zekere verstandsverbijstering van Farquahr, maar bij kon er niet veel tegen doen Ilij was vast besloten, geen woord te zeggen, want na die scöne met het glas port, voelde hij zich nog erg van streek „Wc zijn er nog niet allemaal," z-u de zieke met zwakke stem. „Ik verwacht nog een vriend, een heel verslandigekkerd, die me ui Wekend raad zou kunnen geven. Dat is niet tegen u bedoeld, notaris..." voegde hij er met een glimlachje aan toe „Ik heb hem getelegrafeerd zoo gauw mogelijk te komen en verwacht hem ieder oogenblik hier." Niemand zei een woord', Anne kreeg het gevoel, of ze een tooneolspel 'opvoer den en had er geweldig spijt van, dat ze ooit tegen Andy iets verleid had over de manier, waarop haar vader zijn testa ment had laten voorlezen. „De notaris zal zoo aanstonds, volgens de traditie in do familie Harken, die ik graag in ©er wil houden, mrjn testament voorlezen," zei Andy met' een grijnslachje. „Als iemand er iets tegen zou hebben, dan boorde ik dat liever nu, dan dat Anne er later moeilijkheden door zou krij gen." „We hopen allen, mijnheer, dat die mo- groote mate van activiteit ging ontplooien om verandering in den besiaanden toe stand te brengen 1 Er komen* Uier schar relaars met z g. wrak vee, dat ze hier laltn keuren en slachten inplaals van in Uottprdim! liet gelieurt ook, dat het v hx.-h reeds neg is, voor do fccuruHivS- ter het heeft kunnen kouien. Waar blijft het dan? Het afgekeurde vleeseh blijft in do slacht plaatsen liggen. Do kantonrechter wees een hulpkeui moedor er op, dat dit niet goed is en dat het afgekeurde onmiddellijk weg gehaald behoort te worden. Maar do hulp- keurmeester verklaarde, dat daar geen tijd voor was! Verstandig! Ik lees, aldus spr, de Schied Cou rant altijd met genoegen! .Mevr. Benthemde Wilde (s.d.): Dat zeggen zo ook niet allemaal' De lieer Van Duinhoven (s.d,): Ik lees die krant zelfs met dolveel genoe gen! En als de Schied. Courant al tijd zoo actief is ais in dit geval en mr. Stheeman Ik-sso slaat den spijker altijd zoo op den kop, dan heeft dat voor 100 pCt. mijn sympathie! Ik wil tenslotte een ornsligo vraag stel len: Kan aan don besiaanden toestand op het gebied van de vleeschkeuring een eind gemaakt worden? lïwht op bescherming. De beunhazen spelen op dit oogenbhk met de volksgezondheid; de burgerij UoMt recht op bescherming door do overheid voor wat haar gezondheid betreft en de bonafide slagers hebben eveneens recht op bescherming legen de praetijken van die beunhazen. Spr. zou willen, dat de voorzitter de kranten van hedenavond over deze zaak er eens op naslaat, en dat hij dan een gevleugeld woord tot het zijne zal ma ken: Er kan niet gewacht worden met ingrijpen, geen dag en gaan nacht! Een onderzoek gewenschi. Do heer Kodde (comm.) z;egt, dat in dien de feiten, in de pers vermeld, juist zijn, de volksgezondheid in gevaar ver keert en direct ingrijpen noodzakelijk is. Het blijft niet bij deze feiten. Als er echter allerlei geruchten opduiken, die niet juist zijn, knjgt de zaak oen grooton om vang en daarom zou het goed zijn thans in het pubiiek mee to deeien, wat er pre cies aan de hand is en een onderzoek in te stellen De hoer Van I>orp wil een commissie ingesteld zien en den directeur van den Keurimrsdienst dadelijk ontslag verieetnen. Spr wil aandringen op een onderzoek en op grond van het resultaat daarvan nadere icslissingen te nomen Hoor cn wederhoor! De heer ir. Houtman (lib.) zou. voor men een conclusie trekt, het hoor en wederhoor willen toepassen Dat is het eenige, wat spr. op dit oogen blik te zeggen heeftl De waarn. directeur. De heer Hoogendam (a.r.) heeft ge hoord, dat er een waarnemend directeur thans aan hot hoofd van den Keurings dienst staat. Gaat die accoord met den gang van zaken bij dien dienst? .Is dat een adjunct-directeur eai is die i'n vasten dienst of is hij tijdelijk aangesteld? (Wordt vervolgd). Gemengd Nieuws De postautodiefstai te Eindhoven Twee manucn aangehoudui. De politie van Eindhoven heeft gister middag, in verband met het ontvreemden van een postauto op Maandagavond j.l., in het perceel Boschdijk 214 gearresteerd den 29-jarigen recidivist J. M. Otten en in. het perceel Hugo de Grootstraat 36. den 35 jarigen Fr. Damen. Tevoren was "in beide perceelen huiszoeking ged.um De beide mannen ontkennen alle schuld Do politie meent echter voldoende bewïj zen tegen hen in handen te hebben om hen in arrest te houden. De aangehou denen staan ongunstig bekend. gelijkheid nog in de verre toekomst ligt," zet de notaris hoffelijk. „ileusch?" vroeg de zieke met oen spot- tenden bhk op Nathan. „Ik voel zelf wel beter." Zijn oogen dwaalden af naar Anne. Ze gaf hom alles, wat ze geven kon, maar dat éóne, waarnaar hij verlangde, haar liefde, die kon ze hem met schenken. Waartoe dan pogingen doen om zijn le ven te rekken? Waartoe dan een operatic, die toch niet meer bood dan een mo gelijkheid van herstel, maar tevens een mogelijkheid, dat ze beidon nog langer zouden moeten leven in een ellendig, liefde loos schijnhuwelijk? Er werd aan de voordeur gescheld en het weergalmde luid door hot oude huis Ze hoor ten don ouden Zeke door de hal Moffen open te doen. Dan andere krachtige voetstappen, die de trap opkwa men. De stem van Zeke„Dezen kant, meneer Daar, die openstaande deur." Anne keerde zich half om; ze zag een jongen man op den drempel staan en met een schuwe beweging keek ze voor zich en hield de oogen neergeslagen. De kamer scheen om haar heen te draaien, te wankelen en zich weer op te richten. Eerst toen ze het vreemde, verstikte ge luid in Nathans keel hoord'e, drong het tot haar door, hoe groot de schok was, dien hij ondervonden had. -Alex Harken .bleef op den dremepel wachten en overzag het tooneel voor zich, VRIJDAG, '23 Januari J937. llih er Mi m 1, 1373 M. 8 (K) VA HA. 12 ,C0 AVRO. -10) VARA. 7.30 VPRO 9.00—12.00-VARA. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10 20 Declamatie. 10.40 Les M6- nétriers. 11.15 Declamatie. 1130 Con cert. 12.00 Kovacs Lajcw en gramolVoi. 130 Gramoloon. 230 Zaud-Afrikaimscli programma. 313 AVRO Lhuiscnkes'. 4 "0 Gramofoon, 5.00 Kinderuur. 5.30 De Ramblers cn gramofoon. 6 30 Pol mek Radiojournaal. 6.50 Zang 7.00 Literaire causerie. 7.20 Zang. 7.30 Uericliten. 7 35 Leung 800 Viool en piano 8 30 Cau serie „Menschen en Dieren", 9.00 Haar lem's Gem. koor en solisten. 10.30 Ue ricliten, 10 10 Avondwijding. 11.00 hi'Z- muziok. 11,30—12.00 Gramofoon. Ilihcrsnm II, 391 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 800 Schriftlezing, meditatie, Gewijde muziek. 8.30—9.30 Gmmofoau. 10.30 Moigendienat. 11.00 Orgel. 12.00 Be lichten. 12.15 Gramofoon, 1.00 Ensemble. 2 30 Ciir. Lectuur. 3.033.45 Gramo foon. 4 00 Zang en piano 4 45 SI rij k- trio. 6 00 Gramofoon. 6 30 Voor film liefhebbers 7.00 Berichten. 713 Literair halfuur. 7 45 Reportage. S.0D Berichten. S.15 NCRV-orkest en solist, 9 00 Cau serie voor Middenstanders. 9.20 Ver volg concert (Om 10.00 Berichten). 10.30 Gewijde muziek, li.0011.30 Gramo foon on Schriftlezing. Droitwicli, 1500 M. 11.0311,20 Medische causerie. 11 40 —11.50 Piano. 12.10 Orgel. 12 50 RBC- Dansc'rkest. 120 Sportvorslag. 1.40 2 20 Strijkkwartet. 4.20 RBC-Midland-or- kest. 5.35 Biaaskwintet on soliste. 6.20 Berichten. 6.45 Piano. 7.20 Muzikale causerie. 7.40 Revue-programma. 8.40 Technische causerie. 9 20 Berichten. 9,40 Actueelo causerie. 10.00 St.-Mi- chaeTs Singers,. BBC-orkest en solist. 10.50 Cabaret. 11.20 Jazzband. 11.50 12.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoon. 11.20 cn 12 35 Dilo. 135 Zong. 1.50 en 2.50 Gramo foon. 4,20 Kwartet. 5.50 Gramofoon. olendampvergiftiging. Stoker overleden. In liet dezer dagen gereed gekomen Ci- netone Bioscooptheater aan de G-oote Markt tei Haarlem heeft zich 'n geval van kolendampvergiftiging voo.gedaan, dat aan den ongeveer 45-jarigen G. J. H, het le ven heeft gekost. H., een gepensionneerd Indisch militair, die sinds korten tijd door de directie was aangesteld als sloker-por- tier, kwam eiken morgen om acht uur de verwarmingsinstailatio in den kelder van Piet gebouw oonlroleeren. Gistermorgen was hij echter reeds voor zes uur in den kelder afgedaald, waar hij een ladder van in het theater werkzaam zij ml o electrieiens gebmikte. Toen een der eleolriciens omstreeks acht uur den lad der ging zoeken, vond hij H, bewusteloos in den kelder, welke gehoel met kolen damp was gevuld. Samen met een collega bracht hij II. naar boven, waarna een inmiddels ge waarschuwde geneesheer door kunstmatige ademhaling en met behulp van een zuur stofapparaat do levensgeesten trachtte op te wekken, echter zonder lesnltaat Hef stoffelijk overschot van H. is naar het St. Elisabeth Gasthuis overgebracht, men vermoedt dat H,, toen hij gistermor gen in den kelder afdaalde, bij vergissing het luik achter zich heeft dicht getrokken, hetgeen hem noodlottig is geworden. De griep in Engeland. Het aantal sterfgevallen in 122 Engel- seho steden is de vorige week gestegen tot 1103. In do aan deze week vooraf gaande week was dit aantal 1100. met vragende oogen. Andy op zijn hed' grijnsde heel vluchtig tegen hem. „Niets dan een familiebijeenkomst, om mijn testament te hooren. Notaris Randall en z.ijn zuster zijn zoo goed als familie leden).. Ik geloof, dat jullie elkaar al moer ontmoel hebben..." Dan richtte hij zijn blik weer op Na than. Uit diens oogen sprak een vreese- lijko ontzetting, als van iemand, die zijn doodvonnis hoort voorlezen, Alex, dien hij voor dood op de rails had laten liggen, die, naar hij meende, reeds lang in een vergelen hoekje begra ven moest zijn. Alex, levend en wel en blijkbaar- ia bondgenootschap met dien dui- velschen schurk daar in het ledikant Hij wilde opstaan, maar zijn bcenon weigerden hun dienst. Hij moest blijven zitten en Anne voelde, hoe de sofa van zijn beven trilde. De notaris was uit beleefdheid opgestaan en keek beduusd naar den binnenkomen de, dien hij had' bohooren te herkennen, maar niet opeens wist thuis te brengen. Zijn zuster, die bijziende was, mompelde een begroeting Alex boog stijf en vormelijk. Hij durfde Anne niet aanzien. Hij vond het gek, daar zoo binnen te komen, omdat hij nog niet wist, wat er van hem verlangd werd. Hij had in New York een telegram van Far quahrontvangen, dat het voor Anne van het allerhoogste belang was, dat liij pre cies op dien tijd aanwezig zou zijn en dat was voor hen» reden genoeg geweest 6.05 Zang. 6,50 Gramofooa. 8.23 .Kwar tet, 9.03 Ürkest en zang. 11.201.03 Populair concert. Keulen, 456 AI. 1 5.50 Politie Muziekcorps. 6 30 Gramoi- foon. 7,50 Km inlet. 10.03 Concert 11.20 Orkest cn solisten, 12.35 KldnorkesL 3.20 l'iuno, doclamatio en gramofoon, 5.20 Philh. ürkest. 6 20 Teugdzouitert. 7.30 ftndiQtöoacel. 9.50—1 L.2Q Kamer orkest. Brussel, 322 en 484 AI. 322 M. (Vkumsth): 12 20 Giamofoon. 12 30 Orkest, 139 SaionoikoM. 150 2 20 Gramofoon. 6 20 Sa'onorkt'sl. 6 50 en 7.20 Gramofoon, 8.23 Kamermuziek cn gramofoon. 0.2J Radiotooneel. 10.05 Trio. 10 30—lt.20 Gramofom. 484 M (Eransch). 12 20 Gramofoon. 12 f,0 Salonorkesl. 1.30 Orkest 1.30 2.20 Gramo'ooa. 5 20 Declamatie en gra mofoon 6 33 ummofoon. 6 50 Piano. 7.35 Zang. 8 20 Oncost cn zang. 10 "0 Gramofoon. 10.45 Zang. 11.091120 Ac cordeon, Dciilsehhusdscndcr, 1571 M. 7.30 Gramofoon. 8.35 Cantate. 9 20 Be richten. 9.5011.20 Amusements-orkest (Van 10.0510.20 Weerbericht). Schiedamsche Radio Centrale. Vrijdag, 29 Januari. Programma 3, 88.50 Keulen. 9.05—9.50 Kculon 10.10—10.35 Deutsehlandsender. 11.20 Deutschlandsendor, 12.20 Brussel (VI.) 2.20 Diversen. 2.53 Radio Paris. 5 20 Keulen. 7.20 Berlijn. Nieuws, conceit en pop. concert. 9 20 Droitwicli. 9 40 Weenen, Concert. 10 50 Berlijn. Otto Dobrindt. 11.2012 Diversen. Programma 4. 8 Brussel (Vlaamsch). 9.20 Diversen, 10.35 Regional. Godsdienst, orgel en orkest. 12.05 Radio Paris. 12.50 Regio nal. Orkesten, piano, gramofoon en le zing. 4.20 Droitwich. 6.20 Diversen 6.45 Droitwich. 8.40. Diversen of gramofoon van Radio Centrale. 10.50 Droitwich. Programma 5. 12.20 Brussel (Fransck) 2.20 Diversen. 4.50 Regional. Orkest. 5.20 Diversen. 6.50 Radio Paris. 7..50 Brussel (VI.) 8.20 Brussel (Fransch). 10.20 Brussel (Vlaamsch). 11.20—12 Diversen. Iu geen jaren hadden do vis- sclicrs zoo'n slechten winter. Opvarenden van do trawlers in IJmui- deai Zijn het er allen over eens, dat zij in geen jaren zulk oen slechten winter hebben meegemaakt als thans. Hot geheele vischgebïed der IJmuitionscho trawlers •wordt weken achter elkaar bijna onafge broken door stormweer geteisterd, waar door niet alleen het leven op zee zwaai en gevaarlijk Ï9, maar ook do vangsten en dus ook do verdiensten geding zijn. Hel gebeurt maai al le vaak, dat da gen achtereen het net niet overboord komt en dat de booten niet anders kunnen doen, dan met den kop op de golven to blijven ïonddobberen, „liggen steken" boet dit in do zeemanstaal. Vefito trawlers komen roet schade bin nen, als verhes van zeil of giek, van. soheepsboot enz., liet bezaanzeil verloren de Mary IJM 189, de Alma IJM 44 en de Gloria IJM 37, de Witte Zee IJM 167, de Bloomendaal IJM 71 en de Coraelis IJM 15. De Limburg ia IJM 54, waarvan roods bekend was geworden, dat het schip veel sdhade aan dok had bekomen, was gis teren binnen. Het bleek, dat de berichten geenszins overdreven waren. Het achterdek was let terlijk schoongeveegd. De boot en de klam pen, waarin deze rust, waren weggeslagen en hot bezaanzeil was aan flarden. Een zware ijzeren waterkoeling op den bak was geheel achterovergebogen, hetgeen wei getuigt van do enorme kracht van het water. om te zorgen, dat hij er was. Hij stond verbluft over de aanwezigheid' van den notaris. Farquahr zou dien 1 ach zeker niet in zijn geheim inwijden? Ln diens zuster nog minder. Denkelijk was het alleen Farquahr's bedoeling Nathan door de aanwezigheid van den echten Alexander zoo tot radeloosheid1 te bren gen, dat hij later al!es, wat hij wilde, met hem zou kunnen doen Ofschoon de notaris hem een stoel aan wees, bleef hij staan, Anne kon door zij delings te kijken, juist zijn profiel teeea het venster zien afsteken. Vreemd, datde aanwezigheid van cón man de geheele wereld voor haar zco totaal kon veranderen. Had ze hem toeh maar nooit weg laten gaan. Kon ze haar huwelijk toch maar ongeldig verklaard krijgen. Zooals hot nu ging, bewees ze Andy geen waldaad en ze kon toch niet naar hem toekomen en zeggen „Ik houd van je. Ik wil graag bij je blijven. En dat was toch het eenige, waarop hij wachtte cn waarnaar hij verlangde. Maar mis schien wilde Alex niet eens meer wat van haar weten... Waarom was hij eigen lijk gekomen? Soms alleen om Nathan schrik aan te jagen, voordat ze hem on derhanden namen? Haar gedachten dwarrelden wild door een. En ze moest stil blijven zitten en kon niets doen. (Slot volgt). ©BZ, BBMBBBMBMBWBBWBBMBWBWBK —a—B

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6