rsTwcap".:: S» Laatste Nlieuws Lighallen. Hervormde Kleuterschool. Steiger gevallen. „Zoek de zon op". Haïtslef en Bedrijf Nieuws Luchtvaart. Arena. Beurs van Amsterdam. WEERBERICHT B9NNENLAND Ds reis van Het Prinselijk Paar. BU11 EN LAN D De strijd in Spanje. Burgerlijke Starad Sport Voetbas. Nieuwe verkeerstoestellen. Voor het Groene Kruis te "Overschie. r De gemeente Overschie beett geluk kig niet zooveel jeugdige werkloozen, dat het gerechtvaardigd1 zou zijn cursus- hen voor bon in te richten. Ecnige jeug dige Ovcrschieunaaxs hebben echter bij do Schiedamsclio cursussen „gebospi- tccrd"! In .liet voormalig St. Jacobs Gasthuis hebben 5 jeugdige werkloozen uit Over- sciiio, geassisteerd door 5 Schicdamscho jongo timmerlieden later werd de ver houding 4—6 ouder leiding van den heer C. de Vries een 4-tal lighallen vo-or do afdceling Overschie van het Groene Kruis gemaakt. De plaatwerkerij en de schildorscursus zijn hij don bouw van de Vier gebouwtjes ook nog to pas gekomen; do schilders hebben onder leiding van den lieer Van Luttervelt de lighallen groen-geel geverfd en van het wapen van tOverschic voorzien. Hedenmorgen zijn de vier lighallen offi cieel aan de afdeding Overschïe van liet Groeno Kruis overgedragen. Drie van de lighallen, die uitneembaar zijn en zeer ge makkelijk gedraaid kunnen worden, zijn in den tuin van het gebouw van het Groone Kruis, Dorpsstraat 109, le Overschie, reeds geplaatst; één van doze gebouwtjes was hedenmorgen volledig ingericht; het vierde gebouwtje zat later in elkaar wor den gezel. Bij do overdracht waren hedenmorgen oa. aanwezig de wethouder van ond'er wijs" en sociale zaken, de heer J. hinkelaar; de burgemeester on gemeente-secretaris van Overschie, de heeren J. C- Baumann en W. B. v. d. Water; dr. W. J. Smit, algemeen leider van de werldoozencurms- sen; het volledig bestuur van de afdeeïïng Overschie van het Groene Kruis en ver scheidene doktoren en andere natalie! en, en do jongens met hun leeraar, die de lighallen vervaardigden. Toespraken. De lieer J hinkelaar betoogde, dat hier weer gebleken is: Als de één-e hand de andere wascht, worden ze beide schoon. In 12 weken hebben jeugdige werkioozen de vier lighallen gebouwd. Met is van groot belang vooral de jongelui aan het werk le houden, maai- het vinden van ge schikte werkobjecten is niet altijd zoo gemakkelijk. Hulde werd gebracht aan den algemeenen leider der werldoozencursus sen, dr. W. J. Smit, voor diens initiatief en leiding, waardoor ook weer dit werk tot een good einde werd1 gebracht. Tijden' het werk ontstond geen enkele moeilijk heid, wat pleit voor den leeraar, den heer C. do Vries, die goed met do jongens kan omgaan. Binnen den vastgestelden tijd zijn do lighallen gereed gekomen on dn kos ten zijn nog onder do begrooting gebleven. Spr. hoopte, dat Schiedam een steentje heeft bijgedragen tot het herkrijgen van verscheidene Overs cli i eon are n van hun ge zondheid Ds. G. A. v. d. Hooft, voorzitter van het Groene Kruis, hoeft dank gebracht aa.n de gemeente Schiedam en aan de hoeren Dinkelaar, dr. Smit, De Vries en de jeug dige werkloozen, die de ügliallen vervaar digden. Uit het werk der jongens spreekt hun vakbekwaamheid; dc lighallen zijn prachtig afgewerkt. Aan de jongens werd een kleine versnapering aangeboden. De burgemeester, de heer J. C. Bau mann, heeft gewezen op de groote waar de voor de werkloozen van het op poll- houden van hun bekwaamheid. In Overschie hebben zij, die een cursus gevolgd hebben, allen thans werk gevon den; anderen loopan nog langs de straat Spr .dankte de gemeente Schiedasii voor haar medewerking. De heer 0. de Vrie s heeft namens de jeugd ine werkloozen dank gebracht voor do verrassing. Do aanwezigen bobben daarna de lig hallen bezichtigd- Kunstavond. De gisteravond in bet Vereeniginggs- fokaal ten bate van de Hervormde Kleu terschool georganiseerde kunstavond liad' een volle zaal getrokken. Na de opening door don voorzitter, den heer B. Mastenbroek, werden enkele reportagefilms vertoond van de verloving en het huwelijk van H K.1I. Prinses Ju liana en Z.K IJ. Prins Bernliard. Deze films worden muzikaal geïllustreerd door het Hakkertslnjkje. Dit geschiedde mot veel succes, want verscheidene liederen wer den door dc aanwezigen spontaan mee gezongen. De rest van den avond werd inbeslag- genomen door de opvoering van een blij spel in drie bedrijven: „Da schat uit de Congo", van ,Tef Voreecko, door leden "van de Christelijke tooneelvereenigïng „ConcordiaDoze schat" is een meisje, een dochter van een vriend van zekeren hoor Beekman. Deze laatste geniet van «en welverdiende rust, nadat hij" vele jaren ïn de Congo heeft doorgebracht. Hij woont samen met zijn zustor, oen weduwe met een duchler. D-o karakters dezer twee dames komen, niet bepaald overeen met dat van den heer Boekman en do komst van de „schat", die een wildebras en een flapuit blijkt te zijn, veroorzaakt een crisis. Maar do Congoscho jongedame blijkt een good liart en een edel karak ter te bezitten en na vele moeilijkheden ïs liet slot toeh gelukkig. Na afloop werden aan de mcdespelende dames bloemen aangeboden Het Hakkert-mandolino septet beeft in do pauze enkele nummers ten gehoore gebracht. De voorzitter sprak bet slolwoord van dezen welgeslaagden avond'. Een stadgenoot gedood. Tot dc slachtoffers, die bij het onge val in het Bosbad in de Amalia van Solmsstraat te 's-Gravenhage (zie onder Gemengd Nieuws), zwaar gewond werden behoort onze stadgenoot, de heer C, Schafthuizen, welke later aan zijn ver wondingen is overleden. De heer Schafthuizen werd 44 jaar; hij was getrouwd en had vier kinderen. Hij behoorde lot een oude Schiedamsche familie, die leden heeft opgeleverd, welke een vroegere generatie wel op het too- neel hebl en vermaakt. Revue in het Passage Theater. Heelt u wel eens bet „genoegen" ge smaald een mop een goede mop een keer óf drie, vier, kort na elkaar te moeten vertellen? Was het bij den. vierden beer nog een genoegen? Lou Bandy is met zijn troep van de Nationale Revue nu al maanden op stap en avond aan avond verkoopt hij d>e zelfde grappen En toch doet hij dat zoo, dat men niet den indruk krijgt van een gramofoon- plaat, die algedimiid wordt. Integendeel; hel was gisteravo d een vlotte, frissche, gezelligo voorstelling, die do Nationale Revuo gaf; de zon van de genoeglijke, zeer gewaardeerde ontspanning scheen in het Passage Theater over de 900 en zoo veel bczoekeis, die aanwezig waren en zelfs mnksen als die aanwezig geweest mochten zijn hebben zich in dat zonne tje gekoesterd. Lou Bandy was bizonder good gemutst; hij was opgewekt en kwiek; zelfs de leden van het gezelschap, die tegelijk met hem op het tooneel waren en vooral die met hem in persoonlijke aanraking kwamen, ondeigingcn dén invloed van zijn patente stemming. „Jan Publiek", die in do proloog niet zooveel égards door het gezelschap wordt ontvangen, heeft gisteravond zeer tevreden het Passage Theater verlaten. Kostelijk waren de scene's: De wonder- stecn, waarin do schoonmoeder zich als meermnien opwerpt als do „be schermster" van liet huiselijk geluk der kinderen; Een dubbele verrassing, waarin de verrassing een radiotoestel tege lijk voor den heer des huizes een teleur stelling wordt, zoodat de kinderstoel maar weer omgebouwd wordt tot radiokast, on Een goede buur is beterwaarin hel looneel van het Passage Theater cenigo gelijkenis gaat vertooncn met een dicren- asyl. In deze scene's is iiet Lou Bandy die den gang er in houdt, geassisteerd door Clairette Ilanwné, Wiesjo Bouwmees ter, Dries Krijn, Mimi Lebret, Louis Bouw meester en anderen. Ook individueel treedt Lou Bandy op met liedjes en moppen, die echter nooit de grens van lieL ontoelaatbare naderen. Geslaagd zijn voorts: Een watersym- phonie, een finale met het geboete en semble; Ais de mimosa bloeit. De Kost schoolmeisjes en de finaio De Paletten, waarbij de Mnriloff's National Girls en de National Mannequins in goed verzorgde cosluums veel dansen. Aan do „aankleeding" van deze revue is veel zorg besteed. Ook heden- en morgenavond gaat in het Passage Theater de zon van vroo-lij'kheid en ontspanning nog op. Verwachting tot den avond van 1,3, Februari: Aan de kust aanvankelijk nog krach- ti«e, overigens matige lot zwakke N.W. tot Vv. of Z.W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk weinig of geen neerslag, temperatuur ora het vriespunt des nachts, overdag iels zachter 18 Febr. Leerkamer Julianakefk, 8 uur. Bijeenkomst leden Jnliana-kleiitor- school. 18 Febr. Planlagekerk, S uur, Gcref. Jeugd raad- W. VermoleriJavaansche jongeren. Zang en declamatie. 18 Febr. Westerkerk, 8 uur. Zendingskring Boeli en Wedi. Afscheid zende ling A. K, Bot. ROTTERDAM. Heden o.v.d. Arena, 2.15 uur. 8.30 uur. Schafer's Lüüpulters-revue en va- riélé. (Zondag ook 5,15 uur), lieden e. v. d. Groote Schouwburg, 8 uur. Bouwmeester revue: Knall 17 Febr. Nut, 8.15 uur. Rotterd. Kunst kring. Bacil-concert. Musica An- tïqua. Gcrcf. Jeugdraad. Voor den Geref. Jeugdraad' zal morgen in do Plantage kerk de heer W. Vermolen, oud-leeraar aan dc Ch'r. Holiandsch Indi sche Kweekschool te Solo, spreken over: De Javaansche jongeren. Ds. J. v. d. Meuten zal oen openings woord spreken, de heer J. d'e Lange uit Rotterdam declameert cn mcj. S. IIoulnih.il treedt op als soliste. Nieuwe zaak. Vrijdag woidt aan-den Rotterdamsche- dijk 202a, bij de tramhalte, een zaak ge opend in fijne tricotages voor dames, heeren en kinderen cn van wollen badcostuums, Wie een goeden naam voor deze zaak bedenkt, ontvangt blijkens een advertentie in dit blad', een bclooning. Heropening. Dk> slagerij van wijlen den heer v. d. Hammen in de Van Leeuwenhoeckstraaf 72 zal van morgen al worden voortgezet do-or den heer Jan do Beer. AGENDA, SCHIEDAM. City Theater, 8.15 n. 1. Vingerafdrukken; 2.1>e Bengaalsche lanciers. 17 en 18 Febr. Passage Theater, 8.15 Lou Dandy-reineZoek de zon op 17 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. Ledenver gadering Volksonderwijs. 17 Febr. Vereenigingslokaal, 8 uur. Film avond N.C.G.O.V. 18 Febr. Musis Sacrum, 8 uur "Uitvoe ring „Bravo". 18 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. Vergadering Vereen. School- en werk luim. 18 Febr, Gebouw Eendracht, 8.15 uur. Ai gem, vergadering .Vereen. Prin- cevlag. Hartelijke ontmoeting met II. M. dc Koningin te Zeil am See. II, K. II. Prinses Juliana cn Z, K. II. Prins Bernhard zijn gisteravond om zes uur uit Weenen le Zeil am See aangekomen, waar H M. de Koningin Wilhelnuna in hotel „Excelsior'' \cr- verblijft. Hol weerzien tibschen het jonge Vorstelijke echtpaar en Zija Ko ninklijke Moeder was zeer hartelijk. In intiemen kring gebruikten de hooge gasten het souper in de ka- mors van II. M. de Koningin. Om half negen zette het jongo paar de reis voort naar Mittersill, dat een uur rijdens ten Westen van Zeil am See ligt Iher staat een oud kasteel, dat tegen woordig is ingericht ais pension voor voor name buitenlandsche gasten. Sedert ceni- ge dagen zijn hier kamers voor de vorste lijke jonggehuwden in gereedheid gehou den. f Hel afscheid tusschen de vorstelijke per sonen was zeer hartelijk. Koningin Wil helmlira begaf zich met de jonggehuwden naar beneden en onderhield ziel' nog met Haar kinderen, toen deze in de auto plaats namen. Toen de wagen1 wegreed, wuifete Zij hen nog iang na Omstreeks tien uur kwam het Prinse lijk echtpaar weibehouden op het slot Mit tersill aan, en begaf zich terstond naar de gereserveerde vertrekken. Dit pension staat onder leiding van Frau Toni Ott, een bekende figuur in de Oo=- tenrijkscho hotelwereld. In haar jeugd was zij een speelgenoot? van den latcren keizer Karei I van Oostenrijk. Samen speelden zij in het park van het paleis „Augar- tcn" le Weenen, dat aan de, moeder van den jongen aaitshertog .toebehoorde, In latere jaren is dit palcis bewoond door mr. A.R. Zimmernrann, toen hij Volken- bondseommissaris voor Oostenrijk was Dc Koningin komt ook naar Mittersill. Ter eere van de kooge gasten had' men bet slot met een aantal schijnwerpers in een feestelijkcn lichtgloed gezet, zoodat reeds op een afstand van verscheidene kilometers hot in een blanken schijn ba dende kasteel duidelijk, zichtbaar was m liet omringende nachtelijke duister dei- bergen. Het kasteel Mittersill wordt regelmatig bewoond d'oor paying guests der aller eerste kringen en ook thans bevinden zich verscheidene voorname gasten, oa. prins Luitpold van Beieren, prins Windischgratz, prins Schwarzenberg. prins en prinses Auersperg, baron Rotschild alsmede een aantm vooraanstaande Engeischen en Ame rikanen in bet kasteel F.en der gasten, graaf Czernin, begroette hel Prinselijk Paar bij aankomst op bet slot Wat de plannen van II. K. II. Prinses Juliana en Z. K. II. Prins Bernliard be treft, is vanmorgen medegedeeld, dat de dag van vandaag geheel besteed zou wor den aan uitrusten van de vermoeienissen der laatste dagen. De broeder van Z. K. II. Prins Item- hard, Prins Aschwin, wordt in den loop van deze week op het kasteel verwacht. Omtrent de plannen van H M. de Ko ningin werd ons medegedeeld, dat zij het voornomen heeft morgen naar Mittersill kj komen en een zoodanige wijziging in Haar reisplan te brengen, dat Zij niet, zooals oorspronkelijk vastgesteld was, reeds mor gen naar Nederland zal terugkeeren, maar nog ongeveer vijf of zes dagen in Oosten rijk zal blijven, in gezelschap van II. K .T. Prinses Juliana en Z. K. II, Prins Bern- hard. R-egeeringst roepen hij Madrid in het offensief. Madrid, 17 Februari (Havas). Generaal Miaja heeft hedenmiddag vroeg de ver tegenwoordigers van de pers bij zich ont vangen. Hij deelde hun mede: „Het offensief der regeeringslroepen is vanmorgen in allo Madrileenscho sectoren begonnen, evenals in den vector van de Jarama. De berichten, die wij ontvangen, zija bevredigend". Een speciale correspondent van IJavas meldt uit Talavera de La Reina: De krijgsverrichtingen in den rector van de Jarama zijn gisteren van beide zijden hardnekkig voorlgezet. Vooral tusschen Ar- ganda en Tajuna was de strijd fel. Be re- geeringstroepen bezetten hier stellingen in de olijvenkwcckerijcn, die ge nakkehjk te verdedigen zijrf. De reclitschen kunnen hier slechts voetje voor 7oetjo vorderen en moeten het terrein meter na meter ver overen. De opstandelingen hebben o-hler met hulp van de luchtstrijdkrachten, die de olijvenkweekerijen met pakken hand granaten bestookten, belangrijke vorderin gen gemaakt en den militielroepen groote verliezen toegebracht. Gisteren hebben heele groepen tmiten- landeis, die bij de militielroepen dienst deden zich overgegeven. Christian© en Duroy brengen cenigo dansparodieén. Zij demonslreeren o.a. boe een tango in verschillende landen ge danst wordt, hoe de molerne dansen ont staan zijn en spotten met de apachen- dans. Ln het Imikspreclcriummcr, waarbij de partnerin voor pop fungeert, oogstten beiden veel succes! Man en Thit besluiten dit programma met een écht Airterikaansche scène, kla terend van humor en rijk aan afwisseling. Arena biedt dus weer een boeiende nieuwe reeks variété-actualiteiten. doen bier te lande op de bimiciilaudscke luchtlijnen der K, L AI. De aflevering dei- drie bestelde Lockbeed-vliegluigcn kan in don loop van den komenden zonver tege moet worden gezien. Van de zijde van de K. N. I. L AI. verne men wij, dat deze maatschappij eveneens heelt besloten tot aankoop van drie Lock- heed-to-estellen van het type Super-Eleotra- voor den dienst in Oost-Indië, waar tot nog loe gevlogen wordt met Fokker-vlieg tuigen en twee Douglas D. 0. 2 machines De afleveriung der drie Loekheeds aan de K. N. I. L. AI, zal tegen het najaar geschieden. De Lookhecd Super Eleclra. Do Super Electa is een twee-motorig metalen veikeerstoestel, een vrij dragen de middendekker van een lichte aluminium- dekking. Do ruime cockpit is voorzien van een dubbele stuurinrichting. De cabine zal ruimte bieden aan elf passagiers. Het vliegtuig heeft op een hoogte van 1770 meter een maximum-snellieid van 400 K.AI. per uur. en op een hoogte van 3QOQ meter oen kruissnelheid van 342 Iv.M. per uur. Het benzineverbruik bij kruissnelheid bedraagt, 1,2 liter per K.AI. Beurs van Schiedam. WOENSDAG, 17 Februari. Officieele notenring van da Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn f 14.per H.L. ad 46 pCt Zonder fust en zond-er betasting. Kict-offideel. Bitmenlandsehe spiritus: 116.50 a HP pCt. Buitenlandsche spiritus: f9.f9.DG. Zonder fust en zonder belasting. SPOELING: f 1.20 Scheepvaart. SCHIEDAM, 16 Febr Aangekomen Ned. ms. Aguila, van Rol terdam, om te dokken bij de Sriieepsi» Shj Nieuwe Waterweg. Eng. s s Somali. Duitsch s.s. Alaric Leonliardt, L-eUi u van Rolleidatn, om te dokken n:j de werf Wilton. Verdokken Eng. s.s. Goulonia. rmar Fa ioncia. SC1JJEDAA1, 17 Febr. Aangekomen Ned zecHrepbooten Ganges en Seine, resp. van Maassluis en VIahr- dmgoii, heiden om te dokken bij de Scheepsb, Mij. Nieuwe Waterweg. Vertrokken Duitech ss. Steinburs, naar Rotteidam. Hoog water. 17 Febr. 7 52 uur, 2011 uur. 18 Febr, 8 43 uur, 21.13 nur. Zon en Maan. Zonsopg. 17 Febr 7.14 u, ondg. 17 15 u, Zonsopg. 18 Febr. 7.12 uondg. 17.17 u. 18 Februari E K, 25 Februari VAL Hugo Meid overleden. De bekende Ooslenrijk=clie voetballeider Hugo Aleibl is aan do gevolgen van een beroeüe plotseling te Weenen overleden. Hugo Aleisl is een van de grootste lei ders geweest, die de internationale voet balwereld heeft opgeleverd. Meisl was jaren lang secretaris van den Oostenrijksehen voetbalbo-nd, in welke functie hij1 zeer veel werk heeft verricht. Hij was de eigen lijke stichter van de wedstrijden om den Alidden-Europabcker. Zijn invloed in de cenfraai-Europeesche voetballanden was buitengewoon groot. Lockhccd-vliegtuigcu voor Ne land, Oost- cn AVcst-Indië. Na do succesvolle resultaten, door de Nederlandscbo luchtvaart bereikt met de Ainerikaansche Douglas-vliegtuigen, zal thans een nieuw Amerikaansdi vliegtuig type zijn intrede doen i,n do luchtvaart van Nederland en Koloniën. De K, L. AI. licoft namelijk besloten tot aankoop van drio Lockheed Super Elect ra- vliegtuigen, waarvan twee.bestemd zullen zijn voor den dienst in West-Iodiö, terwijl het derde vliegtuig voornamelijk' dienst zal liet nieuwe programma, Een aantal variétésterren van de eer ste grootte schittert in het nieuwe program ma aan den Arena-hemel. Het program opent met twee vroolijke Engeischen, Lee Street en José, die een serie komische (lansen uitvoeren. Vooral de sloUlans van Lee, als half beer en lialf dame, liad veel succes. Bart Elfrink, ceu humorist van dc oude garde, slingert verscheidene liedjes in de zaal, waarin do huidige maatschappij en de politieke wereld de aanleiding -rijn voor goedmoedige, maar zeer rake' spot Een hutspotnummer is dat van do Vier Ricky's, waarin acrobalick, harnionicamu- ziek en humoristische dansen om den voor rang strijden. Na de Rubio-sisters, zusjes, die bizrra- dere zware toeren op het gebied der mo derne acrobatiek verrichten, komt Cbaz Chase. Chase is al een bizondcr gemakke lijke kostganger. Bij gebrek aan beter peu zelt hij met zichtbaar genoegen sigaren, sigaietten, brandende lucifers, een stuk van een banjo en talrijke andere nut tige gebruiksvoorwerpen op. TIceft liij zijn maal op, dan voert hij een zeer geslaagde dans uit, oen parodie op do beroemde waaierdans van Joséphine Baker. Do-o-r Tommy Dalo wordt een xylofoon bespeeld. Eenige jazzsongs vertolkt hij op elegante wijze. Ook in tapdansen bleek deze jongeman uitstekend thuis to zijn. Thea Alba, geannonceerd als dc vrouw- met de ongeketendo hersens, doet met pijpen krijt en schoolborden wonderen. Zij schrijft twee zinnen tegelijk', van ach teren naar voren dcsgcwenscht en dat in alle talen, die men opgeeft. Tenslotte heeft zij aan iedere vinger een stuk krijt, waarmee zij verscheidene getallen van 5 cijfers opschrijft. Behalve op het tooneel zou Thea als uilschrijfster van hchooiiijke rekeningen ongetwijfeld succes hebben. öCmtCHAM. G eb oren: 14 FebruariLeendert, z. van A. V. Wiliemzteijn cn \V. van Wagtcndouk, L. Achterweg 30. 15 Februari: Gerard Peter, z. vaa P. J. Hazelzet cn C. AI. J. Maagdenberg, Prof. Kamerlingh Ormeslaan 131. Kiasina Ca- ttraiina, d. van G. L. Winkelman cn' K. C. Verwol, Villastraat 166. 16 Februari: Johannes Leon an] us Theo doms, z. van II. Visser en W. van ilal- Mariastaat 79. Krina Adamina Andrie- zina, d. van L. Ardon en K. A. A. de Vos, Prof. Kamerlingh Onneslaan 179. Ondertrouwd: 14 Februari: N. van der AVogon, 8S jaar, weduwe van Th. dc -Winter, N. Haven 225. KOERSEN OP 17 FEBRUARI 1937 (Medegedeeld d. de Amstordarnsehe Bank), ind. Ondernemingen Binnenland. HEDEN A K. UG87/s 68 - 71 Van Berkct59Va 587, Ccrt. Caïvé937 Nederl. Ford 277 290 4 Ned. Gist- ea Spiritus 4gg 459 Ned. ICabolfabriok.49s asm/ pumps G1.G.B341 l/i 3403/!4 Unilever 1W/j 172'/,— 3'/, Buitonland. Anaconda 427,. 423/.— 3'/s Bethlehem Steol 65"/,. 647/.5'/, Genera! Aiotors 52 SI1/. U. S. Leather55^ 55^ ELECTR. OND. ^iomr V 7, 27G1/, 27&V, Ned. Ind. Gas Mij.. 235 230'/j Buitenland. Cities Service 37if: 3'/,c— MIJNEN. Algemeeno Exploratie 179 180'1 Redjang Lobong200 2007, Singkop Tm Mij151 153, PETROLEUM. Kon. Olie4377/8 4 37s/,—- 9'/, Buitonland. Shell Union23,s/.. 245/H-— '3/10 Tidewater Ass. Oil., JJ'/18 IS13/,,-— lb!u, RUBBER. Amsterdam Rubber.80G3/4 804 6 SUIKER. Vorstenlanden gg7/. 3S3/, Handelsver. A'dam.499 495 9 TABAK. Deli Mij. 3405/a 344 5 Deli Batavia 29C 295 7 Oostkust88V4 88 Senembah 3531^ 355 7 SCHEEPVAART. Ned. Sclieepv. Unie llGr,/a 117,/a87, SPOORWEGEN. Canadian Pac127j 12'7U17m Missouri K. T0 C3/16 N.-York Centr, Railr. 38'/,, 82-'/,3 43 Southern Pae.85u/,, 353/g1/s Southern Railway Cy. 24VS 24'/07, Wisselkoersen. Londen S.953/i, Berlijn 73.62, Parijs 8,52i/b Brussel 30.85, Bern 41.74, Ko penhagen 40.Stockholm 46.20, Oslo 45 02'/s, New-Vork 1.83, Praag 6.39, Pro longatie 1 pel.

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 3