Leed 3 jaar aan rheumahek KUOSTERBAISEM et huis der mysteries TWEISSDE ElAB SCHIEDAMSCCE COURANT Filmnieuws KON ZICH NIET BEWEGEN AKKER'S ORIGINEEL TER INZAGE i »k it ZATERDAG, 20 FEBXL 1937. No. 21487. Mijmenngen. Waar ziju. iWaar-zijn. Dat is wel con heel oud on derwerp; hel schijnt moeilijk om daarover iels ie zeggen, dat niet allang anders en beter ge/eed is dan wij liet zullen doen. Toch ei is nu eenmaal hooi voel in ons leven,, in onze omgeving en in de groolo menschonwereld, dat telkens en tel kens weer gezegd moet worden. Omdat wij zoo hardlcersch zijn. Omdat hot leven, omdat do wereld ons als 't ware altijd' in oen andere richting dringt. Omdat wij tel kens weer in verzoeking gebracht worden om to vergeten, dat er geestelijke; zede lijke waarden zijn, die op hoog peil ge handhaafd moeten worden. Geschiedt dit niet, dan lijdt eigen zedelijk gehalte scha de; dan daalt de publieke moraliteit. Zoo wanneer onder ons het waar-zijn in het gedrang komt. liet is geen bewijs van verheven opvat ting of van diep inzicht als" een rnansch vraagt: wat is waa.rheid? 'De man, die deze klassieke vtaag stelde, was geen groo- te figuur. En de geschiedenis, die recht vaardig oordeelt, heeft hem goen ©ero- plaats toegewezen. Dit is meer dan oen vingerwijzing; dit is een ernstig vermaan. Des te npodiger, omdat het gemakkelij ker is,''maar.al te vaak om onwaar tö wezen. In woordin gedachtenen in levenshouding. En wij zijn listig genoeg om daarvoor allerlei verontschuldigingen aan te voeren. Wij spreken van: een nood leugen; van een leugentje om bestwil; van een ronvontioneelen leugen. Maar bet feit, dat wij telkens het woord leugen ge bruiken, bewijst, dat wij1 den maatstaf van het waar-zijn zonder succes hebben aan gelegd. Want tonslolto is iels waar of niet waar. En een halve waarheid is een hcelo leugen. Daarmede willen wij niet bedekken het feit, dat het zoo vaak o zoo moeilijk is om waar te zijn of waar Ie blijven. liet is soms misschien ondoenlijk om waar te wezen. Plicht lean dikwijls leiden tot ean hotsing van plichten. Daaruit moet op 'de een of andere wijze een uitweg ge vonden worden Die weg ligt niet dadelijk open voor het oog. Ons geweten meet hem zoeken en vindon. Wat in oprecht heid gezocht wordt, dat wordt gevonden. Oprechtheid is ten slotte een genuanceer de waarheid. Waai-zijn is niet steeds aantrekkelijk. Ware menschon maken niet altijd een aan- genamen indruk. Ook hierom niet, omdat zoovelen ineenen een gebrek aan liefde; een quasi zeggen wat zij denken en die gedachten wonden vaak te kunnen verontschuldigen door verlangen naar waar heid voor te wenden Veel wat hard is en wondend; wat ge speend is van barmhartigheid en liefde wordt als waai' zijn aan de markt ge bracht. Ieder kent zo vel van -dezo markt- gangers. Zij worden gevreesd; niet, om dat zij waar zouden zijn, maar omdat zij hard zijn. Niet aantrekken, maar afstooten. En b gebod om waar te wezen kan die bedoeling nooit of te nimmer gehad hebben Maar hoe zullen wij het dan klaar spe len met dit gebod. Want dat het ©an ge bod is zal nauwelijks iemand kunnen ont kennon. Er is een heel oude raadgeving: dat UIT HET ENGELSCH DOOR H. A. C. S. 19) Hot waren Janice en Allen Carick, En nu ik er toe kom het te vertellen, ontdek ilc, dat er bij slot van rekening erg wei nig to vertellen valt, flet belangrijke, wat er gebeurde, was hun blik, en dat was slechts iets zwijgnds; hot was, alsof zij mei elkaar een verschrikkelijke onheilspel lende vorstandhouding hadden. Zij spra ken niet, zij stonden daar alleen maar een oogcnblik. Toen stak Allen zijn ar men uit, en ik dacht, dat hij Tanice er mco zou omvatten. Dat deed hij echter niet, maar hij pakto haar handen beet en keek er een oogonblik naar, alsof hij zo nooit zou terugzien, nergens ooit meer en toen hield hij ze tegen zijn oogen En Janice hief haar gezicht op, dat zijn volle hartstochtelijke schoonheid te zien gaf en toch zoo bleek en afgemat was, dit ik iC,Pl'cep, hoe de man het over zich Kon krijgen, haar handen les te hten en achteruit te gaan. Maar dat deed hij toch, ofschoon hij ook bleek was onder de unie oppervlakte van zijn huid, en hij wij do waarheid moeten betrachten in do liefde. Dat zal zóó wezen, dat wij ons waar willen zijn indompelen in do liefde. Zoodat hel heelemaal daarvan doordrongen is. Gelijk een spons spons blijft, ofschoon die in alle vezelen doordrongen is van water Zulk een waar-zijn zal krachtig wezen, omdat do kracht toevloeit uit tweeërlei bron: uit die der waarheid en uit die der liefde Zouden 'er bronnen wezan van ster kere kracht? Wij geloovon het niet. Beide trekken hun water veel, voel dieper dan do menschoiijke oppervlakte. Beiden lig gen in hun diepste in de eeuwigheid. Geen wonder, dat zij zooveel kracht bieden. Wanneer wij waar-zijn in de liefde; in beiden evyn sterk; dan zal dat aanstonds door ieder aangevoeld worden. Ons waar zijn zal aanvaard worden, omdat do lief- do daarin woidt gespeurd. En wij zelf zullen een krachtiger levenshouding krij gen. Omdat tenslotte in hot diepst van het menschenhart tweeërlei behoefte slui mert, waarvan d© beantwoording' oen per soonlijkheid kan vormen: de behoefteaan waar-zijn en die aan liefde. J. Nagel.1 BINNSNLAND. Overzicht Tweede Kamer. De ordening in de 'bakstcep- industrie en het' bakkerijbtdrijf. Minister Gelisscn houdt voet bij slok. Do( Tweedo Kamer heeft gistermiddag do door den heer Van'der" Sluis (soe.- dcm.) ingediendemotie om de graamno' nopolierechlcn ten behoeve van do pluim veehouders op te heffen of te restiluee- ren of den pluimveehouders steun uit het Landbomvcrisisfonds te geven, verworpen met 40 togen 29 stemmen. Do geheelo vergadering van gisteren was verder gewijd aan twee interpellaties dio nauw verband hielden met de orde- ningsgedachtc. De heer Wen del aar (lib.) interpel leerde over do sluiting in liet bakkersbe drijf to Amsterdam en te Rotterdam, he nevens over den wettelijken grondslag waarop dio sluiting herast. Hij was van oordeel dat vele misstanden in hot bak kersbedrijf voorkomen konden worden door een krachtiger toepassing en handhaving van bestaande wetten als de Arbeidswet en Warenwet. Iloewel hij weinig voel- der voor de leus van het ver»che cadetje moesten toch alle middelen worden aan gegrepen om don omzet van brood 1© vergrooten. De sluiting \an bet bedrijf bij Kon. besluit van 15 Januari j 1. achfle. do heer" Wandelaar in Strijd met dë Ves tigingswet, die oen dergelijke slnil.ng niet -kent. Door nieuwe zaken (e weren werkt men de beunhazerij eenier in de hand. De interpellant bepleitte broodprijs- verlaging, eventueel door afschaffing van de graanheffing en achtte het oen in ge vaar brengen van den rechtsstaat, dal de minister de sluiting van het bakkersbedrijf had gebaseerd op do Landbouwcrisis wet, die zijn inziens op het bakkersbedrijf niet kon worden toegepast. De interpellatie van den hoer Smoenk (a.r.) die tegelijk behandeld werd, betrof de weigering der verzoeken om verbindend verklaring van de overnemersovereenkom- sten'zoowel in de baksteenindustrie als in do bakkersbedrijven te Amsterdam en te Rotterdam. Er bestaat in de baksteenindu strie een overproductie en het bedrijf hooit dringend saneering noodig. De minister stelde echter te hooge cisclien omdat hij oen definitieve saneering wilde. Ter voor bereiding daarvan verzocht do baksteen- bond een regeling voor een j'aar, doch de minister weigerde dit. Evenzoo weigerle hij verbindendverklaring der onderne mersovereenkomst in de bakkersbedrijven te Amsterdam en Rotterdam omdat hij het keek naar haar, toen zij zich omdraaide en de trap opging, met een blik van zóó volkomen angst, in zijn jonge oogen, dat ik het ongepast vond or getuige van te zijn. Toen was, hij verdwenen; achter do tusschendeur zag ik zijn hand op don deurknop en hoorde toen zijn vluggen stap het portaal door. Het had slechts een oogenblik geduurd. Eu ik voelde mij geschokt en wanhopend, alsof ik iets levends en zeer lieflijks ten offer gebracht zag. Wat ik zei hot bij mij zelf, telkens weer, toen ik verder ging wat mei alleen sentimenteel en overdreven was maar voor mij heelemaal in strijd was met alle ethiek. Hoewel ik nooit getrouwd oen ge weest en, liet waarschijnlijk nooit zdl .zijn. heb ik toch mijn opvullingen over hel huwelijk. Ik heb altijd gevoeld, dat flir ten bij een getrouwde vrouw voortkomt uit iets, dat een mengsel is van ijdel- lieid, hoogmoed en gemis van kinderlijk heid. Maar dat moment in de hall was wer kelijkheid geweest. En ik vermoed, dat menschen soms verliefd op elkaar wor den, of zij het willen of niet. En hoe kunnen zij het weten, voordat het ge beurd is? Deze overdenking was een bedrei.mng van mijn eerbied voor mij zelf, en "hel hinderde mij nog meer, toen ik merkte, dat ik tegen de deur bonsde van de ka mer, welke die van Bayard' Thatcher ge weest was, en dat ik den deurknop vaM- hicld. Ik trok mijn hand terug, opeens. De hall was lang en leeg, en slechts flauw bezwaar had tegen de ininihfum prijsrege ling. De inlcrpollanlen werden beantwoord door den minister van handel, nijverheid en scheepvaart Gelisscn en.ofton nlinister van landbouw en visscherij Deckers. Minister Gelis sen ontkende, dat in do voorgestelde regeling voor- de baksteen industrie een sanecrond element zat en de zekerheid, dat men althans na" een jaar met een saneeringsregeling zou ko men, kon men hem niet geven. Boven dien was de! meerderheid; dor baksteen fabrikanten die voor do .'.regeling hadden gestemd .te klein.. - Het bezwaar.legen de, minimumprijsrege ling in het bakkersbedrijf, .was, dat het hier,om een,uniformen prijs,van het brood ging, ,wat economisch nietverantwoord is, omdat de productiekosten voor de ver schillende categorieën bakkerijen zeer veel uiteen loopen. Bovendien achtte do minister het «enigs zins gevaarlijk een minimumprijs^ vast te stellen voor een zoo belangrijk voedings middel als brood, - - Minister ,D e.ckc rs verdedigde zijn toe passing van de' Land,boiv-,ycrisis\vet,' omdat hij van meening t was,dat v, var hot hier een bedrijf betreftt dat in- hoofdzaak tar wemeel en -bloem verwerkt en .deze beide grondstoffen crisisprbdüctch zijn, 'do Land- bouworisiswet ook óp' *.höt ^bakkersbedrijf kon worden toegepast,-. J'\ Z->4 i De beide interpêllanbön waren het met dit laatste niet geheel' eens',' terwijl ook do afgevaardigden de hoeren, Vtan den -Tempel (s. d.), V an. der Putt (r.-k.), Sch'il lli'uis (v. dj.?;en. Dë Geer (c.-h.j,zelfs "voor zoover zij geen be zwaar.'tegen den maatregel zelf - wensch- ten. ie! 'Triaken," de" wrjze'Avaafop hij. op de* Lahdbouwcrisiswet werd; gebaseerd, «iet bewónderden. De heer HVóndelaar diende "zelfs! eèjri*motie in,- waarin, liij "vervanging vim dezen 'maatregel.vroeg.door con maat regel, waartoe - de regeering wél liovoegd -zou zijn, doch deze., motie trok (uj later weer iu, toen de minister Ijlrek in te zien,' dat de meerderheid "van de Kamer zijn standpunt niet deelde."'Dë heer Smeenk bleek ook in laatste instantieniet be vredigd door het antwoord van den mi nister. De beide interpellaties waren .hiermee afgehandeld, doch toen was hot dan ook ruim kwart over en. IIet douane-onderzoek in de doorgaande treinen. Kaar de minister van fiSnncicn mede deelt in de memorie van antwoord inzake de begrooting van financiën5» aan', de Eer ste Kamer, wordt er naar gestreefd -de visitatie van reizigers aan de grens zoo doelmatig en zoo kort mogelijk-te doen vo.rloopcn. Tegenover de klacht, welke som mige leden der Kamer le dezer zake heb ben geuit, staat, dat meermalen- treinen die vertraging hadden, deze geheel ot ge deeltelijk konden inha'eii, doordak de vb sitatie spoediger verliep dan in den Lijd welke daarvoor officieel is. Vastgesteld De minister heeft in November -j 1.op nieuw oen onderzoek doen instellen (er bevordering van een nog vluggere visitatie van do internationale treinen. Daarbij wordt tevens nagegaan in hoeverre hot mogelijk is, dat ambtenaren van de invoerrechten meer dan tot dusverre de visitatie in de treinen verrichten Nedcrlandsche Ford Automobiel Fabriek N.V. In de vergadering van den -raad van l>e- heer der N.V. Nederlandsche Ford Auto mobeil Fabriek te Amsterdam, werd be sloten aan de jaarhjksclie aigemecne ver gadering van aandeelhouders voor te stel len liet sloldividcnd' le bepalen op 7 pCt, hetgeen tezamen met hot in December uit gekeerde interim-dividend van 3 pCt. een jaardividend vormt van 10 pCt. over liet boekjaar 1936. ECerk en School Gcrcf. Kerken. Beroepen te Ter Aar, N. Warner, cand. te Ilardenberg. Chr. Gcrcf, Kerk. Beroepen te Zeist, ds, C. Smits, te Slie- drecht. verlicht. Was het pas den vorigen avond geweest, dat ik daar in" den spiegel had staan kijken naar een deur, die dichtging? Daarna had moord beslag gelegd op het zwijgende huis. Die had den vrede van een zomerdag verwoest en had do rus'ige waardigheid van het huis bezwaard m<»i vrees en geweld. Waar moord geweest is, zal moord zijn. Alsof ik door phvsiekc beweging mij van die onwelkome gedachte kon bevrijden, liep ik door en holde naar Adela's deur, klopte en ging, toen zij binnen liep, de kamer binnen. Het was niet meer dan een uur later, dat ik den brief vond. Dr. Bouligny had, toon hij weg ging, mi» opgedragen Adela een nogal sterk slaapmiddel te geven, om zeker te zijn, dat zij de lange uren van den nacht zou slapen on ik was aan het zoeken, in .mijn mstrumcntentasch, naar het doosje, waarin con naald om in te spuiten, toon mrjn vingers en envelop te pakken kregen, die cr zoo ingestopl was, dat ze niet gauw gevonden kon worden. Zij had geen adres. Jk opende haar, en nam het velletje- pa pier, dat er in zat, er uit. Hot was een gedeelte van een brief Ik realiseerde niet wat liet was, voordat ik een gedeelte er van gelezen had en toen kon ik niet ophouden Niet dat ik mij zelf verdedig, met het oog op hetgeen ik deed; toch was het heel duidelijk een brief, die slechts voor een paar oogen bestemd was. IIdl-begin er van was weg; mijn oogen werden terstond getroffen door wat er geschreven stond: vrijheid, en het grijpen van de liefde, wanneer zij komt en je eigen Capitoi, City en Centraal. „In de schaduw van dc guil lotine". In de drie bovengenoemde Rotlerdam- scho theaters, diaait deze week een sterke film „In do schaduw van de guillotine", naar het beroemde werk van Charles Dickens ,,A lale of two cities". Het verhaal speelt ten tijde van do Fransche reyolulie. Men maakt in de film' do voorgeschiedenis en de revolutie in ah haar verschrikkingen moe. Juist do massa-scènes, als de bestorming van de Bastille, ">t gepeupel hij de rechlspiaak, zijn imponeerend door dc ontzaglijke drei ging, die eruit spreken. Vele gedeelten mo gen volkomen ja strijd zijn met do his torie, een feit is, dat zij bizonder grooUch zijn. Ronald Colman in: .,Bc schaduw der guillotine". En daarnaast hoeft men het ontroerende spel van Ronald Coiman. Eerst is hij do onverbeterlijke dronkaard, een rol, die hij zonder een moment verzwakking, ver tolkt en aan het slot offert hij zich op tenviile van een groote en zuivere liefde. Naast hem spelen Elisabeth Allen, Blan che Yurka en Reginald Owen, waarvan wij liet spel van Blanche Yurka als madame Dcfragncs het meest konden waardeuren. Buitengewoon realistisch doet zij deze fi guur voor ons leven. Deze film, die onder regie van .lack Con way vervaardigd werd, zal hen, die van goed spel en goede cinematografie hou den, zeer zeker voldoening schenken. Lumière. Van goede getuigen voorzien. Door het toeval ontmoet een j'onge autoinobielmagnaat op een bank in een park een jongedame, die een baantje zoekt. Zij ziet hem voor een mede-werldoozc aan en haalt hem over met haar te sol- liciteeren naar de plaatsen van butler en kokkin, waai voor een echtpaar gevraagd wordt. Buchanan, de automobielkoning, is niet bepaald in een prettige stemming. Hij moot trouwen met een meisje, dat hem niet bepaald na aan liet hart ligt en boven dien heeft de directie hem tegengewerkt in zijn plannen tot het uitbrengen van een nieuw model. Het nieuwbakken echtpaar Joau en .Hm gaat op do advertentie af. Joan blijkt opperbest te kunnen koken en het baantje is hun. Maar butler spelen blijkt nogal lastig, zoodat Jim bij zijn eigen butler les gaat nemen, Joan's baas wordt vrijpostig. Jim merkt, dat hij een gangster is, die z.g. met pensioen is en van zijn rustige da gen geniet. En zoo komen er steeds meer moei lijkheden. Maar hoe ingewikkeld de si- leven leven. Maar het is alles verkeerd. Het rekent niet met zuiverheid. Met iemands maa'staf van eerlijkheid en trots Ik kan Dave niet verhalen. Ofschoon God weet, - dat ik cr reden voor lib, arme Dave. Jij moet gaan Ik kan het niet hebben, je le zien. Het is verschrikkelijk, dit i© schrijven en te weten, dat mijn oogenbtbc- ken van werkelijk leven die oogonblikkcn zijn, wanneer ik jou kan zien, op jou mag wachten, jon kan hooren spreken Zulke weinige oogenblikken, zij alleen tel len moe, zo zijn zoo kort en al het andere is een vreeselijkc woestenij lk wordt liystorisch, ik moet eind.gun ik zai dezen" brief in een zak van je jas sloppen. Jij liet die in liet partaal hangen. Ik walg van mij zelf, dat ik het op deze manier doe. Maar ik moet het jou laten begrijpen, en ik leandit niet allemaal zeggen ik kan het niet, waa neer jij bij mij bent. Geloof mijer is geen weg om er uit te komen; geen weg, dien wij kunnen' gaan. Bij slot van rekening zullen wij verge ten. Dat doen de menschon. Dat is liet allerergste. Maar liet is waar. Janice Een oogcnblik storul ik daar en hield dat velletje papier onder do lamp. Daar na las ik het nog eens bedaard over. Hot was ongetwijfeld een compromif- teerendc brief. Ik werd geslingerd kïsschcn een gevoel van afkeuring en een soort van' weerbarstig modelijdon. Bij slot van rekening had zij geprobeerd ceilijk le zijn; het was wol een beetje hysterisch, mnr ontroering heeft zoo licht dien klank En Dank zij KLQOSTEREALSEK kan- hij «teer wandelen en fietsen ,Het kwam in eens, maar 3 jaar langt was het of ik die pijn tn niijn rug nooit meer kwijt zou raken. Alles was mij teveel. Men zei mij dat ik rhei- matiek had en daarvan we! nooit nreer af zou komen. Toen weid ik opmerk zaam gemaakt op Kloosierbalsem, dia heerlijk verzachtende zalf en werkelijk, na een behandeling van nog geen 6 weken zijn mijn pijnen verdwenen. Ik heb van niets meer tast en beveel daarom iedereen den Kloosterbalsem aan." S. SI. te ff. Geen goud zoo goed Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijïmldtlel b(j Rheumaliek, spit en pijnlijke spieren Schrocfdoos 35 et. Potten: 62'/ï ct. en f 1.04 tualie ook wordt, de revolvers vun den ex-gangster blijken goede middqlen tot op lossing te zijn. Iloe dat gebeur!, .jmogen wij niet vertellen, maar dat het bizonder geestig geschiedt, kunnen wijverzekeren. ;,Van goede getuigen voorzien" is we derom een bizondcr spannende en vlotte Amerilcaansche film, zooals Lumière er den laai sten lijd herhaalde exemplaren van ver toonde. Herbert Marshall ren Jean Arthur spelen de hoofdrollen. Prinses. De koerier van den Czaar. Het eireus van Bulfalo Bill. Ilct beroemde boek van Jules Vemo „Do koerier van den C'zaar", is vermeld en dezo film woidt thans in Prinses thea ter vertoond. Ieder die het boek gelezen heelt lean zicli de spannende avonturen van den moedigen koerier Michael Strogotf herinneren. De film bevat al deze avon turen in bonte lij. Adolph Wohlbrack speelt de prachtige rol van Strogoff. Als tweede lilm bevat hot programma „liet circus van Bulfalo Bill, waarin Bar bara Stanwyck en Preston Forster do hoofdrollen vervullen. Scaia. „De Tunnel".1 „Onschuldige Meisjes". Zoodra de mensch bes'f kieeg, tol welke mogelijkheden de machine hem in slaat sleldc, werden de stoutste fanlasiên ge schapen, fantasieën, die (en deel© in wer kelijkheid zijn omgezet, deels nog wachten op .uitvoering en grootendeels wel immer fantasiên zullen blijven. Zoo zal liet wel gaan met do idee van den bouw van een tunnel onder den Atlantischen .Oceaan, aan welk onderwerp Bern. Keller/nan een roman wijdde In td o film „De Tunnel" welke thans in Scala wordt vertoond, is voel te ap- precieercn. Zoo oa de massa-scènes, ver scheidene close-ups en de machtige decors. Bovenal vermelding verdient het spel der lioofdverlolkers. Richard Dix als de ingenieur, Leslie Banks als zijn vriend on Madge Evans, als do vrouw van den ingenieur geven bizonder geslaagde, dik wijls -ontroerende typeeringen. Als tweede film wordt vertoond „On schuldige Meisjes", een bewerking van'liet bekend'e looncelsluk, met in "de hoofd rollen Miriam Hopkins, Merle Oberon en Joël Mac Orea. liet was ernstig en* direct, en het miste volkomen die theatrale kunstmatige ro mantiek, waarmee vrouwen zoo dikwijls haar brieven bederven, alsof zij zich voor stellen de een of andere romantische rol te spelen. Ik begreep, dat de brief voor Allen bestemd was en ik voelde medelijden voor hen allen, voor Dave en Janice en Allen, dio in zulk een tragisch conflict waren geraakt. Maar was het Allen? Kon het Bayard Thatcher geweest zijn Bayaru, die nu docd was, wiens wrange glimlach verdwenen was? Mijn instrumenten lasch ie as onder zijn bereik geweest, voor At-, len niet. Bayard had zij misschien ge smeekt, weg te gaan. Misschien haJ Dave liet ontdekt Hij scheen oen nerveus mensch te zijn: ceil man, die eerst zou handelen en daarna pas redeneeren. Maar Dave en Allen hadden samen den geheelen middag gevischt. En ik had Janice rnet Alien gezien, daar onder aan de trap Neen, de man, dien zij lief had, was Allen. Alaar Janice zelf Janice zelf was voile vijf minuten alleen in huis geweest met Bayard, voordat de moord ontdekt was. Tol op dit oogcnblik had ik het vergeten. Bij hun terugkeer waren zij en Adela samen uit de auto gestapt, maar zij was dadelijk in liuis gegaan, terwijl VJela tus- sclien de bloemen had rondgehangen en mot mij gepraat had. Het konden, op zi,;u hoogst, vijf minuten geweest zijn, waar schijnlijk minder, maar hel turpi niet lang een kogel at te schieten U-' ens ongelooflijk, maar wie anders w.u daar geweest. {M'ordl vervolgd). wiiH«MMaMiMawraHBnaHNMmMaaM OiaHNWBMMMBMMHHBMaMBnHMBHHMM 1

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 5