HERMES-D.V.S. - H.B.S. 2-2. B.E.C.S.V.V. 5- let huis der mysteries DE EERSTE KLASSERS. SPORT. VOETBAL. Een vleugje van het oude enthousiasme stelde de Schiedammers in staat een 0-2 achterstand in te loopen. Uitstekend samenspel aan beide zijden. Ruststand 0-1. Do oei waddingen waven gistcimiddag onder de Hermes-D.V.8.-aanhangers niet a! lo hoog, toon zij hoorden, dat or niet min der dan vier invallers opgesteld waren, voor Beun, Borrani, Janse en v. Eem- bergen. De meest pessimistische sprak zelfs van een 50 overwinning voor de Hage naars In ons overzicht spraken wij de hoop nit, dat de supporters weer eens reden zonden hebben tot juichen. De kreten na do rrrst, toen de blauw-witten door een vleugje van het oude enthousiasme in staat werden gesteld een 0—-2 achterstand in to loopen, waren zoo luid, dat verschei dene malen het fluitsignaal van den scheidsrechter overstemd werd! De eerste lrelft ging nagenoeg gelijk op. H.B.S. was wel meer aanvallend, doch de aanvallen der Schiedammers waren ge vaarlijker, alleen de richting was een beetje zoek. De rust zou dan ook met blanken stand gekomen zijn, ware het niet, dat Brcitner in het strafschopgebied hands maakte, waarna v. Vliet de penalty be nutte. De tweede helft zetto in met een offen sief der gasten, wat Hermes-D.V S. goed doorstond. De keeper viel na een klem kwartier over een zachte roller heen en H.B.S. had een 02 voorsprong. De oude wil kwam weer boven bij Her mes-D.V.S. en de aanvallen, die nagenoeg allen gevaarlijk waren, volgden elkaar in vlug tempo. Van Aken en De Jong scoor den ieder eenmaal en aangezien liet net geen enkele maal meer in beweging werd gebracht, eindigde deze ontmoeting, die bizonder aardige momenten had in een gelijk spel, een uitslag, die beide partijen voldoening mag schenken. Bij Hermes-D.V.S. vielen vooral'op Breit- ncr, Klein, Bos, Bergkotte, Van Aken eu Is. v. d. Tuyn. Baklmys speelde zijn gewone competitie spelletje, d.w.z. hij voerde zeer weinig nit. Alleen het laatste kwartiertje kwam hij wat los. De oveiige voorhoedespelers speelden uitstekend samen en scholen om den haverklap. Het reateerende deel van het elftal blonk niet uit. Scheidsrechtei was de heer Vermeer, die ook de voiige week den wedstrijd K.F.C.Hcrmes-D. V.S. leidde Hij heeft thans zeer kalm en goed geleid. De wedstrijd. Om twee uur stellen de elftallen zich als volgt op: Hermes-D.V.S. Boerboom. Klein, Breitner. Fromberg, Bergkotte, Bos. Is. v, d. Tuyn, v. Aken, De Jong, Van Toor, A. v. d. Tuyn. v. Resteren, Bakhuys, v.Leeuwen, v. Vliet, v. d. Vegt, d' Fonxeea, Duysens, Arntzenius. Taverne, Walham. Mul. H. B. S. r Lenige aanvallen vain heide kanten vol gen en Hermes-D.V.S.. neemt -dan eenigen tijd het spel in handen. IJ.B S. norit op eigen helft gedrongen. Aan beide zijden wordt een corner genomen, die niets op leid en. Eindelijk trekt I1B&. er tusscbcn- uit eu hot publiek krijgt schitterend drift- lioekspel to aanschouw en. Baklmys kopt eenmaal hard over de lat en eenige tin.,ui ten later kopt van Vliet een vooizct va a van L«ouwen in het doel, Breitner schopt van de lijn weg. Is v. d. Tuyn lost met «terg! van don vrij straffen vvmd eenige voire schoten, die editor naast of over gaan. Een niet hard schot van zijn voet vangt Mul. Van Aken plaatst tussdien do boenen van Arntzenius door naar Bram v. d. Tuyn, die vallend een hard diagonaal schot lost. dal over de lat scheert. Een ver schot van v. d. Vegt g.iat via Breitner cn Boerboom corner. Goed komt do bal voor doel, waar de Schiedamsdio keeper wegslaat Van Vliet vangt den bal op en zijn hard schot suist via een Hermes- B. V. S.-speler corner. Het gevaar wordt clangs zins bezworen door eenige uitvallen van Hennes-D. V. S. Een voorzet van v. Resteren kopt Breitner vallend uit het doelgebied weg. Hij gebruikt evenwel zijn hand er bij en zeer terecht wordt hiervoor een penalty toegekend. Van Vliet plaatst zich achter het leder en zijn sci'iot is te zuiver voor Boerboom. (01). De laatste zeven minuten van dc eerste helft komt een bagelbuitje los, dat het veld zeer glad maakt. De rust komt met den stand 01 voor H. B. S. Na de thee verkeert het II. B. S.-do-el meerdere malen in gevaar, maar het vizier bij de blauw witten was slecht gesteld Sappig samenspel van de gasten brenat den bal dan verscheidene malen bij de Schiedamsche verdediging, die er echter wel raad mee weet. Bakhuys en van Res teren weikron goed samen, waarna do laat ste voor doel plaatst. V. d. Vegt komt in het bezit van het leder en lost een zachte schuiver, waai' Boerboom radicaal over heen valt. (02). Er zijn dan 12 minuten gespoeld en lloi- me-s-D. V, S schijnt op dit doelpunt ge wacht te hebben. De oude vechtlust komt weer hoven, zoodat (wee minuten later Biam v. d. Tuyn een dot van een pass Imschai een kluwen H B.S -ers door naar van Aken geeft. Mul ziet het gevaar, komt uit zijn doel, maar het schot van den in valler is hem to machtig (12). Geweldig is het enthousiasme, dat op do tribunes oplaait, als Hermes-D. V. S. keer op keer ïuax voren trekt. Gesteund dooi deze aanvalskrelen is er nu een uitgesproken overwicht, dat resultaten moet opleveren. i Een half uur is er ongeveer gespeeld als Bos van flinken afstand den bal voor het doel plaatst. Taverne mist het leder en de Jong krijgt vrij spel. (22). Het tumult, dat dan ontstaat op de tri bunes is zoo geweldig, dat het fluitsignaal van den scheidsrechter door de spelers niet gehoord wordt. Bakhuys komt liet laatste kwartier een beetje los. Zijn mooie werk wordt echter niet beloond. Nadat Fromberg nog een door Bram v. d. Tuyn genomen hoekschop achter geschoten beeft, komt het einde met .een gelijk spel, waardoor Hermes-D.V.S. een plaatsje op de ranglijst is gestegen. Afdediug I. A.ü.0.Ajax 0-1 Excelsior—D.U.C. 6—2 Stormvogelslï.G.H. 3-0 C.V.V.—Blauw Wit 1—3 Af doding II. Ilaaiiem—V.S.V. 3—1 D W 8.Sparta 3—1 Hermes ü,\r S.— H.B.S. 2—2 V U.C.—Feijenoord K F.C.Z F.C. 3-3 Afdeding III. L A C.—N E C. Mg. lleincles—En-ch. Boys 5—1 Go Ahead—Wagcningeï 3--1 Enschede—Tuba ti tia 3-3 A Cr.O.Y.V.P E.G. 3-0 Afdeding IV. N 0 A.D.P.S.V. 1—1 MA'.V,N.A.C. 0-0 B.Y.V.Juliana afg. Bleijeikeide—Longa afg. AfdrcHng V. VceiulamAchilles afg. FrieslandVelocitas 3—7 Hoogez.md—Sneefc 4-2 De wedstrijduitslagen. K. N. V. 13. De uitslagen van de gisteren gespeddo wedstrijden zijn- Afdeoling II. Tweede klasse At Overmaas—IIVV 31. BEC-SVV 3—0. NeptonusSt. Hooper G2. Hoek van HollandYDJJ 00. Tweede klasse B: DOSUnilns '4—5, RFCAlphen 5—3. The Ris, Hope— UVS '1—1. UW—DCL 5—2. EmmaSlicdicchl 33. Vierde klasse D: TransvaliaSchiedam 22. SFC— SMV 2—5. Viei de klasse E: FSV—Uxsus 7—5. Reserve eerste klasse: DJ1C 2Hermes-D VS 2 3—0. SVV 2—Xcrxcs 2 3—2. Rcseivo tweede klasse C SW 3Itennes-DVS 3 13. Reserve derde klasse >C: De Jïollnndinan 2—DUS 3—2. II. V. B. Res. Ie klas 0. Maas 2Martiait 3 3—1 Res. 2e klas 13. Ilonues-DVS 5—Xctxos G 3—2 Res. 2e klas F. Demos 2—VFC 1 3—1 Martiait <1SEC 3 0—4 Bes. 3e klas 0. DUS 4—Hennes DVS 6 1—11 Res 4o idas 13 Feijenooul 15Hermes-DYS 8 22 Hennes DVS 9RFO 10 1—5 Dsr. 2-Viod 3 1-5 Res. 4e klas D. ASY 4—Scnied. Boys 3 7—2 Ros 4e klas E. ASV 5SVDPW 3 0—8 Do overige wedstrijden konden wegens terromafkcuring geen doorgang hebben. Een ploeg zonder verband speelde een verloren wedstrijd. Het overwicht van de Delftenaren in duidelijke cijfers omgezet. UIT HET ENGELSCH DOOR H. A. C. S. I 50) Er werd zachtjes op de deur vin de kamer er naast geklopt. Ik hoorde Adela spreken cn toen gillen. Het was con ge luid als van taf, wanneer het scheurt. Toen was ik opeens in de slaapkamer. Artcia zat overeind in haar bed. Haar oogon keken verschrikt en kaar mond wa« strak. Men zou nooit vermoed hebben, dat zij gegild1 had, zooeven. Emmeline stond naast het bed', in l.aar eene hand hield zij het bruine, n# en eiermandje. Er zalen nog oen. parar jeieren in. In haar andere -hand' hield zij een re volver. „Ik vond zei ze, cn ze zag mij en hield haar woorden in. Hoofdstuk VI. 'Achteraf leek het mij vreemd en een beetje erg, dat de zoo zeldzame verstand houding welke waarschijnlijk vete jaren bestaan had tusschen de „mevrouw" en haar dienstbode, op dat kritieke oogen- blik lo kort schoot. Want Adela deed haar lippen van elkaar en zei, min ot meer lieesch, fluisterend: „Neem haar weg." En ik weet zeker, dat Emmeline dacht, dat zij vroeg, waar zij de revolver ge vonden had, want zo zei: „Zij was in het eiermandje, in de ijs kast Het is die van mijnheer Dave Er is tweemaal mee geschotenZij hield de revolver op een afstand van bijna, een armlengte, keek er verwijtend raar en voegde er bij: „U moest eens voelen, hoe koud zij -in de ijskast geworden is." Adela deed haar oog en dicht „Leg haar hier op tafel," zei ze. „En daarmee uit, Emmeline." Nadat zij weer ivas weg gegaan met haar eiermandje, lag AdeJa daar een oogeublik haar best te doen, haar krach ten to verzamelen, en deed toen liaar oogen open en zei vermoeid: „Het is vreemd, dat Dave's revolver hl voorschijn moest komen uit liet eier mandje. Maar het heeft heelernaal niets tc be teekenen. Heelernaal 'niets. Waar schijnlijk was de revolver in de auto, toen anice er vanmiddag mee uitging en heeft zij haar in het eiermandje ge stopt, met do bedoeling, haar mee in huis te nemen en op te bergen, eu toen ver gat zij het. Ja, zoo is het gebeurd. U kunt zien, zuster Keate, dat dit niet de revolver kan zijn, waarmee zij hok een beetje met haar mond,' toen zij het met moeite er uit bracht waarmee Bayard doodgeschoten weid. Maar ik wil u vragen, er niets van te vertellen, alstu- Kampiocusl'ans sievh gereduceerd. Dat S.V.V. in Delft de punten niet cadeau zou knjgen, maar dat zij er om vechten moest, dat stond van te voren vast. Dat hot echter zoo'n vaart /ou loo pen, had niemand gedacht en zeker niet de honderden Schiedamwhe supporters, die gisteren naar de Brinscnstad waren mee gegaan, S.V.V. kreeg werkelijk geen voet aan den grond'. In de eemte hcltt had zij bov endien nog het nadeel van d m ster ken wind, die van doel tot doel stond on die in de tweede helft aanmerkelijk luwde. In de eerste helft kon B.E C. driemaal scoien en deze drie goals waren toch heusch geen „toefba'le'jes". We'iswaar was S.V.V- bijna voortdurend in den aanval, maar de Delft.sehe keeper Gentevoort kreeg geen enkel moeilijk schot, Daarentegen wa ren de aanvallen van. de B E.G.-vooihoede zeer gevaarlijk, omdat zij snel en open gespeeld werden. De Schiedamsohe aanval raakte langzaam maar zeker zijn verband kwijt. Er werd niet breed gespeeld en de passes waren te kort. Het individueels spei was ook vrij wel geregeld een seconde te langzaam. In de tweede helft bleek ai spoedig, dat er weinig of niets te redden viel. Voor de rust was reeds een wijziging in de voorhoede aangebracht (Semeijn en C, Poulus hadden van plaats verwis seld), in het midden van de tweede helft ging Bochove middenvoor spelen, Versteeg linksbinnen en Semeijn linksbuiten. Het bielp niet. Geregeld kon B.E.G. er uit bre ken, met het gevolg, dat de score tot 5—0 werd opgevoerd1. Bij de Schiedammers ontbrak het schot. Slechts enkele goede schoten konden wij noteeren van Versteeg, Bochove en O. Poulus. Het heeft nu geen nut meer, na te gaan hoe S.V V. iu zulk een depressie kon geraken. liet is gebeurd. De kam pioenskans is echter aanmerkelijk ver kleind. Neptunus is aan don kop geko men met óén punt voorsprong. De laatste competitiewedstrijd zal waar schijnlijk wel de beslissing brengen. Die kan voor S.V.V. slechts gunstig uitval len, als Neptunus volgende week in Maas sluis struikelt. Hel wedstrijdverloop. Als scheidsrechter Lissauer laat begin nen, hebben zicli do volgende ploegen opgesteld B.E.C. Gentevoort. Piooy, Laileman, Buitendijk, Engels, Bakker Blciswijk Dijkman, Bos. Verbmgge, Lanser. Bochove, Versloeg, A. v. Diggelen, C. Poulus, Semeijn, Poulus, De Braijn, v. cl. Ende. Feelders, Bokhorst. Krieg. Al direct wordt de Sdiiedamsdhe verde diging aan het werk gezet hij aanvallen van den Delftseben linkervleugel. Bos schiet voor het dool langs. Bokhorst redt de situatie, als B E.0. nog even terugkomt. Dan gaat Bochove er vandoor. Tweemaal heeft hij gelegenheid den hal voor het doel te brengen, maar eindelijk gaat het leder achter. Uit een out-bal schiet Ver steeg hoog over. Do rechteTwing verricht ook goed werk. S.V.V. heeft een aanmerkelijk overwicht. Versteeg geeft weliswaar een goede pass, maai- do bal is voor Semeijn te ver voor. Gentevoort moet tenslotte ver uitloopen om desituatie te redden en dan gaat BE.O. er meteen vandoor. Een gevaarlijk schot van Veibrugge gaat naast. Een tweede schot van Lanser eveneens. De bal is niet van het Schiedamsdho doel weg te krijgen. Dijk'man schiet schuin in. Poulus trapt den bal weg, «laar hij stond achter do doellijn. De hal is in doel geweest. Do scheidsrech ter fluit dan ook voor een doelpunt. 10, Cr is dan 13 minuten gespeeld. 1 Btij een aanval ami SV.V. ontstaat een scrimmage voor het vijandelijke dool. Kee per Gentevoort redt, door zich moedig op den hal te werpen. Weer drijven Bochove aan den oanon, en Semeijn aan den anderen kant, den bal op, maar hoewel hel spel snol is, wordt het te korl gehouden. Poulus icdt de situatie bij een aanval vim BE.G. Een goede pass van Van Diggelen doet den hal lij Versteeg belanden. Hij süandt echter op den linksback Laileman', Dan is er weer zulk een periode, dat de bal voor 't Schiedamsche doel blijft hau- "on. Di.il mail schiet hard in, maar do hal komt terug van den voel van Bokhorst. Onmiddellijk zendt Dijkman een tweede schot in, dat-nu in de louwen vliegt. Do stand is thans, na 25 minuten, 2—0. Semeijn en 0. Poulus verwisselen van plaats. Goed combinatiespel van Bochove en Versteeg schijnt gooi af te loopen. Een scherpte vooizet van Bochove poogt Van Diggelen m ie koppen, maar de bal gaat naast. Bij een corner moet Krieg den bal weg slaan. Dit wordt noodlottig De rechtsbuiten Dijkman zendt een schuin schot in, dat buiten bereik van Krieg in het doel vliegt. 3—0 Weer is SV.V. daarna in de meerder heid. Enkele corners worden genomen, maar zij leveten niets op. De Rruyn pro beert een aanval op te zetten. Do bal gaat van zijn voet naar Versteeg en wordt onmiddellijk dooigezonden naar Bochove. Deze loopt in, maar do back Plooy kan het gevaar bezweren. Nadat de Delftschc linksbinnen Lanser nog een prachtkans gemist heeft, is het kort daarop rust Na do rust verscheen bij B.E.0, Van Maanen in het veld in plaats van den rechtsbinnen Verbruggc. S.V.V. neemt weer ktachlig het initiatief. Gentevoort stopt oen schot van Bochove, Poulus zoekt hel doel te ver naar links en over liet algemeen wordt do aanval niet goed afgewerkt. BE.G' bevrijdt zich weer van den druk opi ihaar doel. Een prachtige kopbal van Engels gaat over. Maar SV.V. komt teiug. Aanval op aan rol wordt ondernomen, do earners volgen elkander regelmatig op, Versteeg lost ra een goede pass een schitterend schot, maar het gaat niet. Een plotselinge uitval van dén B F. O.- rechlervlougel strandt op Feelders, die on gelukkigerwijze komt te vallen. Dijkman is erbij en het vierde doelpunt is ge maakt .Builen bereik van Krieg vliegt do Lal in de touwen. Nog probeert SV.V. enkele aanvallen, de voorhoede wordt gereoiganiseerd, maar bet baalt niets uit. Af en toe worden de Schiedammers zelfs in de verdediging ge. drongen Er worden nog enkele goede schoten go lost, oa. door De Bniyn en A. Ponlus, doch hot ware schot is zoek. Tot overmaat van ramp besluit Lanser een snelle aanval van B.E.O. met eens onhoudbaar schot in den rechterboven hoek, waardoor de score tot onbereid hare hoogte is opgevoerd'. Aan den andoren leant wordt nog een corner genomen en als Gentevoort wil uit» trappen, fluit de heer Lissauer hot ©inde. De scheidsrechter leidde zeer coiïec'L Het veld was vrij zwaar. blieft. Dr. Bouligny is een goede man en hij meent het goed, maar hij is een beetje dom. Hij kou oenken.J Ja, het beste zal zijn, vind ik, die dingen niet door elkaar tc halen." „Een deskundige zou gauw kunnen uit maken, of dit de revolver is, waarmee Bayaxd gedood werd, als dat het is, wat u bedoelt," zeide ik scherp. Ai de ver- schillende gevallen, waarmee een. verpleeg ster te maken krijgt, hebben mij «enig begrip van de misdaad gegeven. Bovendien lees ik do krant Mijn opmerking viel bij Adela niet in don smaak. Zij keek mij met een koudon blik aan. „Je kunt er zeker van zijn, dat een in breker niet alleen niet Dave's revolver zal gebruiken, maar baar ook niet zou verstoppen in de ijskast in de keuken," zei ze koeltjes. „Bovendien zou hij er den tijd' niet voor gehad hebben, lis u mij nu de medicijn geven wilt, die dr, Bouligny beeft voorgeschreven, wil ik gaan slapen." En toon ik, enkele oogenblikkken later, bij het bed stond', met het gevulde spuitje in mijn hand, wierp ik een blik op de tafel. De revolver was weg; ik wist, dat zij haar in de een of andere la moest gestopt hebben, ergens in de kamer en ik kon haar zeker wel gevonden hebben kon baar later wet vinden, als ik zou voelen, dat het mijn plicht was, om de kwestie onder d'e aandacht van den lijk schouwer te brengen. Zij yicl, |)ijna dadelijk, in slaap. Ik. was bezig het raam in orde te maken om weg to kunnen gaan, .toen Pansy aan de deur krabde en jankte. Ik liet hem binnen; hij waggelde, buiten adem, naar het bed, gaf vluchtig een lik over Adel a's hand, die op den rand lag en kroop op een kussen in den hoek. Hij was nog zenuw achtig en kook wantrouwend en. met een niet al te welwillende belangstelling naar mij, toen ik door de kamer liep. Ik was niet beelemaal op mijn gemak, toen ik de kamer er naast binnen ging, die voor mij bestemd was en ik knipte het licht aan. Ik herinner mij, dat ik, haastig, de kamer rondkeek, onuer het 'bed en in de oude kloorenkast en achter het scherm, voor ik de deur dicht en op slot deed. Toch kan ik niet zeggen, dat er iets bepaalds vas, waarvoor ik bang was. Het was iets onbestemds, iets geheel ontastbaars. Moord is, als een woord, niet meer dan een woord; maar moord als iets werkelijks, dat zich afspeelt, binnen iemands rustige leventje, dat is een ge weldige ervaring, iets als een wervelstorm. Do Thatchers waren, wat men noemt aardige mcnschen. Zrj waren beheerscht, gematigd, trotsch Het ontbrak hun niet aan moed, zij hadden een minachting voor onedele dingen en zij waren rustig in hun aandoeningen. Onder mcnschen van deze soort zijn geen moordenaars. Maar Bayard Thatcher was vermoord. Zelfs dien avond, voor ik nog tijd of neiging had to pro- beeren eenige conclusie te trekken, wat be treft de vraag, wie hem vermoord had zelfs toen reeds voelde ik, bij instinct, dat het oen van de Thatchers geweest was Andeis zou alles, misschien, niet zoo'n verschrikkelijken en zoo'n diepgaan- den indruk gemaakt hebben Het is waar, dat het ili eelcmaal ongelooflijk scheen te denken, dal onder die kalme, rustige, goed verzorgde oppervlakte vreemd1® en heftige emoties kookten. Emoties, welke haar wortels moesten hebben diep, diep onder de ietwat paradoxale, maar strenge orde, welke wij beschaving noemen en welke moord buiten sluit Tegen mijn verwachtingen in viel.ik opeens in een diepen droomloozea slaap; ik was, natuurlijk, wanhopend moe. De nacht, die een heldere maannacht was, was, voor zoover ik weet, voikkomen vre dig. Ik geloof zelfs niet, dat er tranen gestort werden om Bayard. Het was reeds morgen, toen ik met een schok wakker werd, in de overtuiging, dat ik ergens, vlakbij, het geblaf van een hond gehoord had. Het was echter op gehouden op het oogcnblik, dat ik Jaa wakker was en ik hoorde het niet meer. Hel was een warme, rustige zomcrmoigen, voor dat uur to warm, maar aangenaam en kalm. Het vreoselifke, dat gebomd w?s was, op ongelooflijke wijze, uil mijn be wustzijn verdwenen Ik haastte mij nogal, met klcoden. Mijn vrees van den vorigen avond leek on werkelijk, toen ik de deur opentked en de ball daar vredig en vol zonneschijn vóór mij lag. Andela's deur was op slot cn zij gaf geen antwoord, toen ik klopte en dus ging ik rustig vorder; het was goed haar zoo lang mogelijk te laten sla pen Boven was niemand te zien, alleen Florie ontmoette ik in de hall beneden. Haar groene kamerjapon was helder en fnsch, zooals altijd, maar haar muts was uit haar fatsoen en zij 'zei me knorrig goedenmorgen, (Wordt vervolgd). 0-ti S.V.V.

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6