V o i* i o I> r tt Radioprogramma's Hockey. Hengelen Sport Voetbal. Het Neptunus-tournooi D.C.L. wint in de finale van He)" -*s-l)YS. Het Neptunus- urnooi werd gisteren be ëindigd, DCL heeft door goed spel in den eindstrijd tegen Ilermes-DVS beslag ge legd op de eerste plaats. In den halven eindstrijd won DCL met 3—2 van Excel sior, terwijl zij in de finale Herrnes-DV'S met 2—1 klopïo. Hermes-DVS kwam in het veld met de door ons gepubliceerde opstelling en de verwachtingen, dat zij zich gemakkelijk va* de eerste plaats zou verzekeren, is niet waar geworden. In de demi-finale speelde de Schiedam- sehe ploeg tegen cm combinatie van tweede en derde elftaliers van Xerxes en ondanks dal bracht zij het niet verder dan een uiterst magere 10 overwin ning, -waarbij non in aanmerking moet nemen, dat Xerxes nog een strafschop miste! In den eindstrijd kwamen de Schiedam mers ook met boven het gemiddelde peil mt en met de tweede plaats mogen z; dan ook tevreden zijn Schiedamsche Voetbal Competitie Het programma. Hot wedstrijdprogranmia voor deze week luidt: Maandag 23 Aug.: D.V.O. 2—P. W. 2, terrein D. V. 0. Dinsdag 24 Aug.: B.R.Z. 1—P. W. 1, terrein D. R. Z.; V.VR. 1—F.S.V. 1, terrein Excelsior, aanvang 6 30; Zwaluwen 2H. B. S. 3, terrein Zwaluwen. Woensdag 25 Aug. S. V. C.-veteranen Scheidsrechters, terrein D. R. Z. Donderdag 26 Aug.: H. B. S. 3—II V.O. 2, terrein Boschhoek; N. F. C. 2—H.BS. 2, terrein F. S. V.; D. R Z. 2—D.V.O. 2, terrein D. R. Z. Vrijdag 27 Aug.: Hercules 1F. S. V.l, terrein D. R. Z., aanvang 6.30 De uitslagen. De uitslagen zijn: P. W. 1N. F. C 1 0—5; H. V. 0. 1— D. R. Z. 1 2-2; SL Hooger 1—N F C. 1 20 Steeds Hooger kampioen. Ftermtes 1 V V H i i dunfi 1 F V. R. 1 1-4.; Hi. B S 3—NF.O 2 0—2 11. B 3 kampioen R. V. 0. 2—H. B S. 2 2—0; Zwalu wen 2—H. V. O. 2 2—2; D. V O. 2— SL Hooger 2 2—7; Hercules 2-D.R.Z. 2 5-2. Wielrennen De wereldkampioenschappen te Kopenhagen Van der Vijver wereldkampioen sprint amateurs. Ooms derde. Door achtereenvolgens den Belg CoUard in den kwarteindstrijd, den Italiaan Pola in do halvo finale en den Franschman na drie ri'tten, in don eindstrijd to hebben verslagen, heeft de 22 jarige Jef van der Vijver te Kopenhagen den titel van we reldkampioen der amateursp rimers be haald. waardoor de traditie, dat Neder land altijd over uitstekende amateurs in J*' sprint heeft kunnen beschikken, of fraaie wijze weid voortgezet. Na Jaap Eden in 1894 en 1895, Pleters in 1920 Meyer in 1925, Mazairac in 1929, Van Eginond in 1933 en Van Vliet in 1936, is Van der Vijvor thans de zevende Nedcrlandsche renner, die den hoogs ten U.C.I.-iitel in deze categorie heeft ''be- kaald. Dat Nederland, evenals op den eersten dag der voorwedstrijden, ook thans weoi sterk op den voorgiond is getreden, moge ook blijken uit het feit, dat behalve do kampioenstitel ook de derde plaats in ons bezit kwam. Ooms slaagde er in om op eminente wijze den Itilaan Pola, ai weer in drie ritten, te kloppen. Woensdag as., zal om 7 uur 'savonds, op het terrein d-er V.V. D. R. Z, gelegen aan den voormaligen Officierentuin, een wedstrijd worden gespeeld tusschen een elftal samengesteld uit veteranen der S.V.C. en een scheidsrechferselftal. De Sdiiedara-scrie, De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden zijn B.I1.S. 4—SV.DP.W. 2 1—3 Hollandiaan 5—DJ.S 3 0—3 U.S.C.Martinit 13 D.H.S.Florisant l1 D.H.S. wint met strafschoppen Schiedam-Veteranen—D.H.S.- Yeteranen l—l t Eindstrijd le Aid. Ma rtinit—D.H.S. 5—2 Estland—Finland 10. In de Finsche plaats Abo is een voot- ballandenwcdstrijd gespeeld tusschen Fin land en Estland, welke tevens als voor wedstrijd voor het wereldkampioenschap gold. Voor do rost ging het spe, gelijk op geen enkel doelpunt kon worden gemaakt Na de hervatting wist de uitstekend spe lende Estland-sche middenvoor Kuremaa na 10 min. zich goed vrij te maken en met een onhoudbaar schot gaf v hij zijn land de overwinning. Athletiek, Nedcrlandsche dames te Woppertal geklopt. Gisteren is in het stadion te VVuppertal in stroomenden regen de landenwedstryd voor dames tusschen Duitschland en Xe derland verwerkt De Duitsche dames waren nagenoeg over de gebeele linie hot sterkst en won nen met 58 tegen 34 punten. Internationale athletiek wedstrijden te Parijs In het Colombes Stadion te Parijs zijn gisteren voor oen zeer talrijk publiek in temationaie alhleliekwedstrijden gehouden, waaraan een aantal van de beste Euro- presche en verder een ploeg sterke Ame rikaansche aihleten deelnamen. Over het algemeen waren de pres Ld tos uitstekend, waarbij de Amerikanen het leeuwendeel der overwinningen, wegdioe- gen Dp do 1500 M. kwam onze landgenoot Petit uit De Heerlenaar was m gezel schap van een aantal sterke loopers, waartegen hij niet veel kans had. Hij werd ach to te. Gemengd Nieuws Ernstig arbeidsongeval Een persoon gedood, twee gew ond. Zaterdagmorgen heeft bij het gebouw van het electnedeitsbrdijf van de" Peg us aan het Merncdekanaal to Utrecht, een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij een arbeider werd gedood en twee gewond. Aan het bestaande gebouw is oen nieuw gedeelle aangebouwd. Rond dit nieuwe gedeelte zijn steigers aangebracht, welke door lcorto ladders met elkander zijn ver bonden 'Do 53-jarige arbeider J. do Jong is, bi; het naar boven klimmen, door nog onbekende oorzaak gevallen. Hij was op slag dood Tijdens don va! greep do man een van de kleine ladders vast en sleurde deze mede. Om niet door den vallenden man en den ladder to worden geraakt, moesten eenige arbeiders ijlings op zijde springen. Hierbij zijn sommigen van hen eveneens gevallen. Een hunner is met in wendige kneuzingen naar de rijksklinieken vervoerd. Een ander kroeg lichte schram men De overigen kwamen met een hevi- gen schrik vrij. Korfbal Ylug cn Lenig. Met groot succes heeft Vlug en Lenig gisteren deelgenomen aan dc serie wed sligden van Regenboog te Dordrecht Door dat ORII verstek liet gaan, m-oesfen er vier wedstrijden gespeeld worden van een halt uur Alle wedstrijden werden gewon nen, zoodat Vlug en Lenig in het bezit kwam van een fraaien beker als eerden pnjs. - DuitschlandNederland. Naar wij vernemen zal de hockeylanden- wedstnjd DuitschlandNederland op 15 Mei 1938 in het Olympisch Stadion le Berlijn worden gespeeld. .Ongetwijfeld zal deze wedstrijd tegen het sterke Duitschland een der hoogte punten van het a.s. hockeyseizoen wor den. door MAItK CHANNING MAIUE DE BELM0NTE 4) „Neen," antwoordde Gray bedaard „Mis schien zou hij wel het oen en andmr te veriellen hebben, indien u oen beetje vriendelijk tegen hem is „Wat hij te vertellen heeft, raakt me niet," foeterde sir John. „Ik zal alle schild wachten voor den krijgsraad laten dagen, omdat zo hom tot ons doorgelaten heb ben „Zelfs, indien ze gezien hadden, die schildwachten van u, resident Sahib, dan nog zouden ze me den weg niet hebben kunnen versperron," sprak do klare stem „Ik ben slechts de schhn van één, dien go nooit zult zien. Het staat geschreven in do Agrouchada Parkchai: Wie do ken nis heeft, behoort do macht." „Spreek verstandige taal, man. Wie ben je, en voor den duivel wat heb jo hier te maken?" sloof Woedend sir John op „Velen noemen mij den heer van de Swastika," antwoordde do Sadhu. „Aan u, sir John Lindsay, stel ik me voor als hel geestelijk hoofd van oen honderd mil- lioen Hindoes, wier (rouw mogelijk van belang is voor uw regeering Ik ben bren- S.H.V. „De Fint". De S.H.V. „De Fint" hield gisteren een geslaagd onderling concours in de Schie nabij de Kandelaar. De prijzen werden als volgt behaald 1. W. Sommer, 2. L. v. Vlaardïngon, 3 G Westdrjk. 4. L. Heyster, 5. C. Phïlippa 6. H Heyster, 7. II de Nijs, 8.. VV. Kars. ger voor u van een tijding." De toon van den Sadhu was scherp als het zwaard van den scherprechter De resident had, zooals heel Indie, hoo ien spreken over den asceet, die wonderen deed en bekend stond onder den naam van Swastika Gouron (wie de Swastika onderricht); hij leefde in eon vrijwel on toegankelijk dal van de Himalaya en zijn ontelbare aanhangers zagen in hom den woordvoerder van Jhot strijdende Hin doeïsme. M„ir het was al te dwaas de oogan- schijnlijk onstoffelijke persoonlijkheid, die ze voor zich hadden op één lijn te stal len mei dat machtige rehgieuse hoofd, alhoewel er iets in deze verschijning was, dat, al kon het niet onder woorden ge bracht worden, vertrouwen inboezemde. Een rieten ligstoel kraakte. „Welke tijding hebt ge voor me?" vroeg sir John bits, terwijl hij zich oprichtte. „Voor u behelst mijn tijding don dood „Do dood?" echode do resident. „D'e man is krankzinnig, Gray, en gevaarlijk ook." Thans waren de vurige oogon van don Hindoe vastgeklonken aan het gezicht van Colin Gray, die zich in zijn fauleud voor over gebogen had. „En u, Gray Sahib," vervolgde de Sadhu, „kondig ik een tijd aan van schrik en gevaren so ruler tal, die een vrouw met u zal deelen. De Cobra zal u allen tref fen Doch na eenige nieuwe omwentelin gen van het rad van den Tijd, dat ik met behulp van mijn discipelen bezig ben te vervolmaken, zal dit hom stellig ver- /erzoeningspoging met tragischer afloop Zijn rouw neergestoken en daarna gepoogd zichzelf van het leven te berooien. Gistermiddag heeft de 23 jarige ijzer- werker J. J S., die sedert oenigen tijd in ommin leeft met zijn 19 jarige eehtge- nooie H. V. V., na een mislukte poging om tot een verzoening te komen, op den Nesserdijk onder Rotterdam, zijn vrouw een aantal stoken met een dolkmes toe gebracht en daarna de vlucht genomen. Omtrent do toedracht is gebleken, dat side echtgenooten Woensdag as. een de finitieve beslissing in hun echtscheidings procedure moesien nemen. De man, die wist dat zijn vrouw met haar moeder en haar kindje, Zondagmiddag een be zoek aan eenige familieleden zou bren gen, is het drietal gevolgd en heeft de vrouw op den Nesserdijk ingehaald en aangesproken. Toen zij weigerde om hem Woensdag in de verzoeningskamer te ontmoeten beeft hij een dolkmes te voorschijn ge haald en haar in het wilde weg eenige ste ken toegebracht. Toen hij zag, dat zijn vtouw meen zakte, nam hij de vlucht in de richting van Rotterdam, waar hij, door de politie, die door eenige omstan ders gewaarschuwd was, in hechtenis werd genomen Deze trof hem aan met snijwonden aan hals en po'sen, het geen er op wijst, dat hij getracht heeft zich zelf het leven te benemen. Na een eerste verhoor op het politie bureau Hollaan, is hij naar het zieken huis aan do Coolsingel overgebracht, waarheen men oo'c zijn vrouw per zieken auto van den Geneeskundigen Dienst, had vervoerd. De toestand van beiden is niet levens gevaarlijk. Brand in het casino van Boulogne sur Mer. Tien minuten na middernacht is brani uitgebroken in het casino van 3ou!ogne sur Mer. Het vuur vond zijn oorsprong in de danszaal en groep snel om zich been, zoodat in korten tijd de iiall en het hoofdgebouw in vlammen stonden.' De kapelmeester verbrak onmiddellijk het orkest en spoorde de aanwezigen aan snel en kalm het gebouw te verlaten Deze raad werd opgevolgd on in groom orde \erlieten de aanwezigen het gebouw Gislemiorgen om tien uur was men het vuur meester De schouwburgzaal, hot res taurant, de vestiaire en de groote tentoon stellingszaal, waar bijna vierhonderd doe ken en beeldhouwwerken opgesield wa ren, werden vernield. De schade wordi geraamd op verscheidene millioenen francs Volgens een ingesfeld onderzoek zou de oorzaak in kortsluiting gezocht moeten worden DINSDAG 24 Augustus 1937. ïïihersum J, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8 Gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Viool en piano. 11 Gramofoon. 11.15 De Octophomikers. 12.30 Kovacs Lajos en solist». 2 De clamatie en kamermuziek. 3 Lyra-Trio, zang en orgel. 4.30 Kinderkoor. 6 Kin- dorhalluur, 5.30 Gramofoon, 6 AVRO- Dansorkest. 6.45 Kovacs Lajos en so liste. 7.30 Causerie. 8 Berichten. 815 Omroeporkest en solist. 9.15 Gramofoon, 9 45 Vervolg concert. 10,30 Actualiteits- flitsen. 10.45 Gramofoon. 11 Berichten, hierna AVRO-DansorbosL 11.40—12 Gra mofoon. Hilversum II, 301 M. KRO Uitzending. 8—9.15 en 10 Gramofoon. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12 Berichten. 12.15 Gra mofoon. 1,16 KRO-Melodisteu. 2 Voor do vrouw. 3 Gramofoon. 4 KRO-orkest. 545 Gelukwenschen. 6 Gramofoon. 6.15 KRO-Melodisten. 7 Berichten. 7.15 Cau serie. 7.35 Gramofoon. 8 Berichten. 8 15 KllO-Orkest. 9 Gramofoon. 9.10 KRO- Molodistan. 9.55 Gramofoon. 10.30 Be richten 10.40 Troubadours. 11.30—12 Gramofoon. Droitwich, 1500 M. 1105 Dansmuziek. 11.35 Orgel. 1205 Gramofoon. 12 35 Orkest. 130 Sportra- portage. 1.50 Sextet. 2.20 Orkest 2 50 Muzikale causerie. 3.20 Kwintet. 3.50 Gramofoon. 4.35 Zigeunerorkest 5 Cau serie, 5.20 Sportreportage. 5.40 En semble. 6.20 Berichten. 6.45 Populair concert. 7.35 Orkest en solist. 8.15 Cau serie. 8.35 Symphonio-orkest en so liste. 10 Berichten. 10.20 Causerie. 10 40 Kwintet, 11.20 Jack Harris en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoon. 12 20 Orkest en zang. 2.50 Gramofoon. 3.05 Piano. 4.05 Zang. 4.20 Fluit, zang en piano. 7.20 en 7.50 Zang. 8 20 Koor m. m. v. solisten. 1005 Zang. 10.20 Cello. 10 50 Gramofoon, Keulen, 456 M. 6.50 Concert. 8.50 Orkest 12 20 Veto- zoekconoert. 1,35 Amusementsorkest tela saxofoon kwintet. 4,20 Orkest. 620 Kar mea-muzieh. 7.10 Gramofoon. 8.30 Geva rieerd concert 9.20 Orkest, 11.10—12 2Q Orkest en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M, (Vlaamsch): 12.20 Gramofoon. 12,50 Kleinorkest. 1.80 Salonorkest 150 -2.20 Gramofoon, 5.20 Orkest en so> Jiste. G.50 Salonorkest. 7.20 Gramofoon 8.20 Concert, 9.20 Orkest 1030—U,go Gramofoon, 484 M. (Franscli): 12,20 Gramofoon. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kteinorkost. 160 —2.20 Gramofoon. 5.20 Collo, 6 35 Grar - mofoon. 6.50 Reportage. 8.20 Kleiner- kest en solisten. 9.2p Symphon loc on cart m. m. v. solist. 11—11 20 Gramofoon. Dculschlaadscmler, 1571 M. 830 Radioteoneel. 9.35 Orkest. 10 20 Berichten. 10.50 Piano. 11.05 Weerbe richt. 11.20—12.20 Orkest. SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Dinsdag, 24 Augustus. Programma 3. Keulen 8.00, Bron,zich 11.20, Brussel (Vlaamsch) 12.35 Droitwicb 2 20, Parijs Radio 4.20, Brussel (Vlaamsch) 5.50, Diversen, 6 50, Keulen 7.10, Diversen 7 55, Pan is Radio 8.20, Berlijn 10.ÖQ, Programma 4. Brussel (Vlaamsch) 800, Diversen 9.20 Londen Regional 10.35, Droitwich 5.20, Diversen 6.20, Droitwich 6.40, Londen Regional 10.20, Droitwich 11.20. Programma 5. Luxemburg 8 20 Concert. Diversen 10.50 1220, Luxemburg 12.20 Italiaanseho Opera, Droitwich 1.15 Jan Horst en zijn orkest, Brussel (Fransch) 1.30 Om roeporkest, 1.50 Gramofoon, Diversen, 2.202.50. Parijs (Radio) 2.50 Gramo foon, Diversen 3.053.50, Luxemburg 3.50 Engelscb concert, Diversen 5.50 7.50, Luxemburg 7.50 Concert, Brus sel (Vlaamsch) 9.15 Concert, 10 20 Ge sproken dagblad, 10 30 Gramofoon, 11.20 Luxemburg, 11.50 Diversen, nieligen... Heb verf rouwen, wanneer ik spreek; cu alles komt terecht, zelfs indien hel kwaad zijn tanden al liet zien."- Sir John sprong met een gesmoorden vloek overeind. „Genoeg van dien helschen onzin," zei hij kortaf. „Och Gray, ga jij even naar Mercer en zeg hem dezen gek naar het wachtlokaal te laten overbrengen." „Resident Sahib, ik heb nog meer to zoggen Luister..." Het verhaal dat hij deed, bracht zoo- we! den resident als Col in Gray in de hoogste verbazing. Voor sir John was er maar één verklaringde man had on getwijfeld zich meester weten to maken hoe, was onverklaarbaar van een geheimschrift van de 'regeering En toer nu de indrukwekkende, in wit gehulde gedaante opstond, vermoedde de resident, dat do ander plan had met zijn buit er van door te gaan. Dat zou hg hem beletten. Ijlings uit den zak van zijn snicking een kleins revolver le voorschijn halend, drukte hij tweemaal op de trekker: 2scho len verscheurden de duisternis. De Sadhu was onbewogen blijven 'zitten.-* „U is dwaas, resident Sahib," hernam de stem streng, „tk heb u toch reeds onthuld, dat ik slechts de onstoffelijke wederhelft ben van één, die hier heel ver vandaan is. Tracht u oen sdhiin te raken Sir John hield zijn hand voor zijn oogen, teneinde niet to zien wat er voor viel. Do hypnotisecrende blik van den asceet werkte verlammend op zijn', her sens. Woning uitgebrand. Gisteravond tegen zeven uur heeft een korte doch felle brand gewoed in de wo ning van de famdie D. van Zweden, Ford. Bolstraat, te Amsterdam Waarschijnlijk is een petroleum vergas ser, waar aardappels op gekookt werden, ontploft. Mevrouw Van Zweden rende met haar medebewoonster en de twee kinderen on middellijk de trap af Aan bluBschen was aeen denken meer. Dank zij het krachtig optreden wist men het vuur, dat reeds uit de drie ramen aan de voorzrjde sloeg, te beperken lot de voorkamer, het trappenhuis eu de zijkamer De voor- en zijkamer brandden echter vol komen rit Het vuur sloeg doo' naar den zolder on de .vlammen kwamen ook daar naar buiten door het raam van den dak kapel Da achterkamer, de keuken en het alcoof bleven behouden. Ruim een half uur na het uitbreken was men den brand meester. De inboedel, die geheel verwoest is, was niet verzekerd. De vierde ScheïdevlueliL- Bij de Zaterdagmiddag op het vliegveld VJissingen gehouden vierde Nederlamdsohe Scheldevlueht werd de heer T. Visser te Vlissingen, winnaar van de zilveren Srihel- demeeuw voor sportvliegers. Winnaar van eten zilveren Seheldébekter voor beroepsvlie gers werd1 sergeant Van der StoK te JSoaster- berg, met twee strafpunten. Scala te Milaan door bliksem getroffen. Tijdens een hevig on "teder, dat een uur duurde, is de bliksem geslagen in het bekende Scala theater te Milaan. Alen wist den hieruit cmtstanen brand echter spoedig te bedwingen. Berooviug. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag maakte een oude man met twee vrouwen een autotocht Na terugkeer op do Groote Markt te Groningen, miste de man zijn parte monnaie, welkte zeventig gulden bevatte. De dames sloegen bij 'te i ontdekking op. do vlucht, doch met be van. enkele bur gers werden do vrouwen achterhaald en door de politie gearresteerd. I Het bleken de 24-jarige Th. P. geb. W. en de 27-jarige J. P,, beiden wem tin de te Groningen. «Het tweetal is tor beschikking van den offider van justitie gestdld. Kind door molenwiek getroffen en gedood. Te Visvliet is Zaterdag het vierjarig dochtertje van de fam. S. Webbes, 05» onverklaarbare wijze in aanraking geko men met -een van do wieken van den watermolen. H|et kind viel bewusteloos neer, dr. T. A. Staal uit Grijpskerk kon slechts den dood constateeren. „Majoor Gray Vader wat ge beur t er? die beide schoten... u is toch mot gewond?..." nep door het ojxin venster van haar slaapkamer de stem van Diana. Gray verloor geen eogenblik zijn tegen woordigheid van geest. Tot eJken prijs moest vermeden worden, dat zij in deze crisis betrokken werd. „Er is niets, miss Lindsay," riep hij op zijn beurt „Ik heb alleen op een slang geschoten. Uw vader is bezig ze te inspooteeren." Een dergelijke uitlegging, geroepen in hel Hindoesch, was voldoende om do schildwachten te kalmeeren. Daarop wend- do hij zijn aandacht aan sir John. „U licht toch goen letsel?" Hij begreep, dat zijn vraag dom en misplaatst was, maar hij zag in zijn op gowondonheid geen kans oen betere ie stellen. Alles, wat zich voor zijn oogen afspeelde, deed hem aan een di'Oom go- looven. „Het.spijt me, Gray, ze* met onvaste stem de resident, terwijl de eerste hem hot pistool uit zijn handen nam, He geen enkelen weerstand boden. „Het a'as mijn bedoeling niet, 0111 te schieten. Er was iets, dat me er toe aandreef." Hij hield op- en liet zich achterover vallen In zijn stoel, zijn, verwilderde oogen op den Sadhu vestigend, die zich niet bewogen had. Gray maakte een glas whishy-soda klaar en reikte het sir John aan, die het ma chinaal neerzette, maar.' geen aanstalten maakte, om liet aan zijn lippen te bten- gen. Gashouder ontploft. Big het leggen van ecu gasleiding op. de terreinen van de Siogerlamd Ijzergiete rijen te Wissen (Rijnland) is door een steekvlam een gashouder ontploft. Achttien arbeiders werden zwaar ge wond, een arbeider is om het leven ge komen. 1 Het s.s. „Dynamo" vrijgelaten. De beslaglegging op het Engelscbo as. „Dynamo" van de El torman Wilson Line, is wegens verstrekte cautie opgeheven. Het schip is vrijgelaten en is van Vlisf- singen naar Lauden vertrokken. Terwijl Colin Gray met neergeslagen oogleden ,de b Jf nevelige gestalte be schouwde, begreep hij voor zich te heb ben het astrale lichaam van een Ilinloesdh. discipel, begiftigd met een verwonderlijke macht, aan wien jaren van intense concen tratie do capaciteit hadden verleend', zijn ideeen en het beeld van zijn persoon door de ruimte te projecteeren.,. Eu een nog zonderlinger verschijnsel de jonge Engolschman had het gevcel door een bizonderen band met dc"1 geestver schijning verbonden te zijn. „Wie zijl gc, Gouroudji?" tgee-tehjke leidsman), vroeg hg in lievige spanning. „Dat heb ik ge/egd, één, dien ge niet te vreezen hebt." „Tóch is hot verstandig het kwaal te vreezen" „Door welk kwaad worden we don be dreigd?" „Door den „Man met den Slu er tut Parmer en zijn dienaar Alam tvrin 11, den Cobra Er is ook nog een derde; doch zijn uur heeft nog niet geslagen Tus schen deze drie en mij dien men don Mees^r van de Swastika noemt be sta >c een vijandschap, waaraan zelfs de dood geen einde zou maken." „Waarom zijt ge gekomen?" informeer- ,de Gray, strijd voerend tegen een angstig voorgevoel, dat in hem opkwam. „Er bestaat tusschen ons beider lot, Sahib, een band Eeuwen geleden waart gij mijn discipel. Ik zal u uw toewijding van destijds vergolden." Wordt vervolgd.) Nfrderlandscho bowcrkln^ door IV vrptfhct Ti

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6