W o r Parijs herneemt haar aanzien ONZE im Einde der vacanties. Eenige regeeringsdecreten. Afschaffing extra couponbelasting. Vaststelling prijs voor broodgraan. Reorganisatie der spoor wegen. Pïirys, September. Do koelt is bijna op, do vacanties loo- pen ten eiude. Het nieuwe scizocxi is of ficieel nog we! niet begonnen, doch do JAarijzenaars kecren nu toch langzamer hand huiswaarts. Als do r ia den. naam van de maand verschijnt heropenen de theaters hun deuren, het vreemdelingen- bezoek neemt zienderooegn af en de stad krijgt weer haar oude, vertrouwde voor komen. Thans met do tentoonstelling is alles wellicht iets later en van de slui ting van het vreemdelingenseizoen kan met recht worden gesproken men doet alle moeite om deze en de beide volgen de maanden nog zooveel mogelijk buiten landers te trekken maar zulks verhin dert niet, dat het Panjsche leven zijn gewonen gang herneemt Van do terugkeeronde vacantiegangers Rebben de ministers bet voorbeeld ge geven. Zij waren allen de laatste week van Augustus reeds weer op hun post. Ook in de vacantie hebben do leiders des volks wel niet stilgezeten, maar het redevoeringen alleen is do wereld, is ook Frankrijk niet te redden. Derhalve is men met nieuwen moed aan den arbeid geto gen; er werden ministerraden gehouden en do vruchten van dat overleg vielen in den vorm van decreten. Nu waren die decreten niet alle van oven groot gewicht. Een deel ervan is meer merkwaardig dan belangrijk. Enkele echter zijn wel degelijk van beteekenis, zooals de afschaffing der extra coupon- belasting voor renten en soortgelijke fond sen, do vaststelling van den graanprijs en de reorganisatie der spoorwegen. Die afschaffing per 1 September jongst leden der extra couponbelasting is oen poging om bet staatscrediet te horstellen. Tengevolge daarvan, zoo hoopt men, zul len de koersen stijgen en zal de rente voet dalen op den duur. Het is oen feit, dat onmiddellijk na het bekend worden van den maatregel, die den staat meer dan drie milliard franc zal kosten, de koer sen der schatkistbewijzen omhoog zijn ge- loepen. Eén zwaluw maakt echter nog geen zomer en het buitenland toont zich tot dusver nogal gereserveerd. Zeker, de staatsfondsen zijn sedert het optreden van minister Bonnet reeds met vijftien lot .twintig procent naar boven gegaan, doch roordien waren - ze met minstens dertig .procent gedaald. Zoodat zo gerust nog een beetje kunnen blijven stijgen voor en aleer men met eenig recht van herstel kan spreken. Er schuilt ook een biihjkheidsfactor in den maatregel van den minister van finan ciën. De extra eouponbeiasüng dateerde van de Julimaand 1935 en was een uit vinding van den toenmaligen minister La- val. Deze redeneerde aldusde vaste rente trekkers zullen profiteeren van de toe komstige veriagïng der prijzen,- het is niet meer dan billijk, dat zij van die voor deeltjes, die hen zoo maar in den schoot vallen, iets extra's aan den staat betalen. De belasting werd geheven, doch de Voorspelde prijsverlaging bleef uit. Onder de eerste volksfrontregeering, die de wet-Laval handhaafde al dient te worden opgemerkt, dat Vincent Auriol eenige 'verzachtende wijzigingen aanbracht gingen de prijzen stelselmatig naar bo ven. Die stijging der kosten van bet le vensonderhoud is ook thans nog aller minst tot staan gekomen. Daarom gaan er stemmen op om de afschaffing der extra belasting ook op andere dan de staatsfondsen - van toepassing te willen verklaren. We zien dat nog zoo dade lijk maar niet gebeuren al geldt do niaat- rogol op 1 Januari a.s. ook voor do obli gaties van post, spoorwegen en eenige an dore instellinlgen. Maar als het vertrou wen en daarmede hot gevluchte binnen- landsche kapitaal terugkeert is er in daad al veel gewonnen en beeft men zijn voornaamste doel bereikt. We willen niet nader ingaan op do ver schillende oorzaken, die tot dat verloren gaan van het vertrouwen hebben geleid. Economische, politieke en psychologischo factoren waren in het spel. Ieder kan ech ter constateoren, dat het bericht van de zoo hiet op principieel© dan toch op practische gronden steunende weigering der socialisten, door de andere partijen en op de geldmarkt met voldoening werd ontvangen. Evenwicht noodzakelijk. Voor herstel van het vertrouwen acht do huidige regeering herstel van het oven wicht noodzakelijk. Het evenwicht tus- schen ontvangsten en uitgaven, tussclien de productie (en de prijzen diei pro ducten) van landbouw en van industrie, tusschen import en export. Er is be reids een commissie in het leven go roe pen, welke oen onderzoek zal instellen naar de verhoudingen in alle takken van het bedrijfsleven. Die commissie zal vóór 30 September met haar rapport gereed moeten zijn. Voor een enkel onderdoe! hooft het ministerie gebruik makende van do ver strekte volmachten, alvast regelen gege ven. Zoo is de graanprijs voor dé afge- loopen Augustusmaand vastgesteld op ISO francs per centenaar. Do loopendo maand is de prijs 181 francs en die verhooging met één franc gaat automatisch voort tot Februari 1938, vanaf welke maand ze anderhalve franc zal bedragen. Tot dus ver stond de prijs voor broodgraan op 148 franc per quintaal, waaruit blijkt, dat dit prijsregolend optieden nogal in do papieren loopt. Men vreest thans een, nieuwe stijging van den broodprijs. Hier en i aar egetarïsche restaurants) is daar van al iots te merken. Hot brood kostte in Juli van het vorige jaar, toen het volks front pas aan de regeering was, 1 Dane 60 per kiio, was in November van dat jaar gestegen tot 2 15 en in Februari 1937 tot 2.30. De vorige maand bedroeg /le prijs reeds twee en een halve franc. (Van af vandaag is do prijs 2.Ö9, vernemen .wij!, juist bij het verzenden van dezen brief). Nu mag men voor een zuiver oerdeel niet uitsluitend op die prijsstijgingen af gaan. Voor do economie gelden ook an dere factoren. Maar „the man in the street" houdt zich niet op met ecoao misehe bespiegelingen. Als do prijzen stij gen, al maar stijgen, spreekt men van do duurte. En ongelijk heeft men niet. De reorganisatie van de spoorwegen is in de eerste plaats een maatregel van ordening. Frankrijk kan hogen op het be zit van verscheidene spoorwegmaatschap pijen, die slechts met elkaar gemeen heb ben, dat ze stuk voor stuk met verlies werken het deficit bedraagt jaarlijks oen slordige zes milliard franc en trouw bij den staat aankloppen om steun Waar de staat toch moet betalen is hel maar betes-, dat hij ook wat in de melk krijgt te brokken, vond de regeering. Zij heeft do oude kwestie der reorganisatie weer ter hand genomen en wist met de maatschappijen tot" overeenstemming te ko men. Vanaf 1 Januari 1938 zal Frankrijk in plaats van een Noorder- en oen Oosler- spoorwegmaatschappij, een P.L.M. (Parijs, Loyn, Marseille) en wat dies sneer zij, een S.N.C.F. bezitten, een Sociótó Natio nale des Chemins do For, De staat zat beschikken over 51 procent vara het ka pitaal, dat 1.419.4L2.00U francs bedraalg, en heeft practisch dus het heft in luuiden. Met deze regeling, welke het midden houdt tusschen do tot dusver gevolgde methode en do wensclion van verschillende poli ticko partijen tol nationalisatie der spoor wegen, denkt men op den duur te ko men tot een minder kostbare exploitatie. Van tariefsverhooging, die twee milliard moet opleveren, technische en admini stratieve reoiganisatie, coördinatie en ra tionalisatie verwacht men een belangrijke bepeiking van het tekort, hetwelk men in do toekomst geheel hoopt to doen ver dwijnen. Het laatste zal overigens wol een vrome wensch blijven. Dat is dan in breede trekken de inhoud der belangrijkste decreten. Do tormijn, waarvoor de „plein pouvoirs" golden is thans verstreken. Men kan moeilijk be weren, dat het ministerie Chautemps er geen gebruik van het gemaakt. Sedert 30 Juni heeft Frankrijk een vlottende franc. Aan de volmachten hoeft men nieuwe belastingen, verhooging van de oude, ver hooging der tarieven van staatsdiensten en wal al niet meer te danken Het Fran- sche volk in zijn geheel hoeft zich in dat alles weten te schikken. Maar de stem ming onder de arbeiders, do boeren en den kleinen middenstand o.n van do giooto bedrijven en iiet hotelwezen maar te zwijgen is er niet op verbeterd. Veel zal afbangen van do uitwerking der vroeger en thans getroffen maatregelen. Tot dusverre heeft men er nog weinig andere dan een verhooging van de kosten van het levensonderhoud van gezien. Do werkloosheid echter is verminderd, en men hoopt nu maar op den terugkeer van het vertrouwen der beleggers, op do uit voering van grootc werken, op verbete ring van den handel, op stijging der Agra rische en industrieel© productie, kortom op activeering van heel het maatschap pelijk leven. Blijft zulks uit, dan zal de positie van deze tweede volksfromlregoe- nng steeds minder stevig worden. Mis schien zullen de kantonnale verkiezin gen, die in October moeten worden ge houden, de richting reeds aanduiden, waar- ia de toestand zich ontwikkelt. De re- geerin is optimgstiisch gesteld. Alles komt terecht in Frankrijk, verklaarde minister president Chautemps onlangs. Hetgeen maar te hopen is. T. O. door MARK CIIANiNLXG Hoofdstuk XIV. Diamant slijpt diamant. Zoodra de Mongoolsche dwerg Khoon Colin Gray aan den dierenoppasrer had toevertrouwd, liet hij Jaffir, den bewaker van den harem, roepen. Het was hom lekend, dat AJam Khan tot diie maal toe den eunuch met doodstraf had be dreigd en dat deze graag zijn meester zou willen verlaten, indien hij slechts ze «kerheid had niet achterhaald en naar tiet Paleis van den Spiegel teruggevoerd te zullen worden, teneinde op hel Strijdplein defi marteldood te ondergaan. De Mongool had plan hem de plaats van majordomus in zijn harem aan te bieden,'altijd op zekere voorwaarden... Soms, wanneer de dwerg alleen was in verwachting van de een of andere ge beurtenis, die beslissendkon zijn voor zijn toekomst, liet hrj zijn onbewogenheid vallen, als een masker, dat 'men' afwerpt. Dit was dien dag het geval, onderwijl hij met .kleine vlugge passen het in schemer gehulde vertrek op-en neer liep. Hij over dacht de ^mogelijkheid het gezag te trot-. seeren van den geduchton Man mei "den Sluier. Khoon kende de verontrustende macht van deze verschrikkelijke persoonlijkheid, die elke poging om zijn inv.oed te on dermijnen wist te verijdelen Weer3panm- gen werden geregeld vermoord, soms werd üo straf ten uitvoer gebracht aan samen zweerders, die zich in het verre Calcutta of Bombay \eiJig waanden; lot zelfs vrou- vcn ontkwamen niet aan zijn wraak Fen oogenbllk onderbrak Khoon zijn zenuwachtig op en neer geloop, om een pein/enden blik te werpen door een ven ster, dat uitzag op de tuinen van bet palcis Hij dacht aan Alam Khan, dien reus, dien dat kind Chirine om haar p.nk kon winden, en wiens meening, wanneer een onbedaarlijke driftbui zich van hem rpoereter maakte, niets moer was dan een door den storm der hartstochten voort- gesleurd stroomhalmpje. Zoo iemand kon geen kalm overleg plegen. Uit alles sprak duidelijk, dat het de Man met den Sluier was, die van adder de schermen de han delingen van Alam Khan leidde. Doch me was deze geheimzinnige persoonlijk heid? Voor de zooveelste maal stelde liij zich de vraag. De dwerg wist-alleen, dat hij steeds bij nacht en te paard reisde, gekleed in een 'zwarte bourka (soort van domino) Zijn oogen bedekt met'een small en band gaas. Nauwelijks aangekomen in het paleis, sloot hij zich op in 'het onderaardsch gewelf, waar de dwerg de weinige keeren, dat fnj en Alam Khan hij den Gesluierde ont- booep waren, had opgemerkt, dat de die-, ren oppasser en zijn maat, een, afseliuwo Sport De Olympische Spelen 1940 Dfc werkzaamheden opgeschort. De eenige dagen geleden door de Ja pans-die organisat ©commissie gepubl ©eer de verklaring, welke beoogde iederen grond te ontnemen taan de geruchten, Jat d& 'Olympische Spelen van 1910 niet in Ja pan Zouden wórden gehouden, wordt thans gevolgd door 'een tweede, waarin wordt medegedeeld i „De uri braiding van. het groote stadion en de voor Sappero, het oord voor de Winterspelen. voorgenomen maatregelen, welke zeer groote bedragen voederen, moe ten voorloopig worden opgeschort en wel tot het einde ,yan het conflict in China, aangezien onder de tegenwoordige omstan digheden van Je regeerfng geen-financieel© hulp is ie verwachten. Alle verderevoorbereidende werkzaam heden worden voortgezet. De naar Japan ontboden Dnitsche adviseur Kiingenberg en ir Zenlzytzki, die de Olympische bob haan te Sappbre zon aanleggen, zullen niettemin hun advïsoerende functie voort zetten." In verband mot het eerste bericht, is deze tweede mededeeling van het Japan- IVjK mismaakt wezen en beiden stom, zijn eenig personeeT'uitmaakten. Waar hij van daan kwam en wat hij daar uitvoerde onder den grond, de Mongool begreep hei niet Zacht kloppen op de deur wekte hem uit zijn overpeinzingen. .„Saluut en vrede zij over u, oh wereld- vei overaar," groette Jaffir, de eunuch, bin nenkomend. i „En over jou," antwoordde de Mongool, weer met zijn gewone onbewogenheid. „Wat breng je voor nieuws?" Steeds in onderdanige houding keek de eunuch ter sluiks om zich heen. ..Je lioeft niet bang te zijn," hoonde c!e dwerg. „Jou ooren je hebt ze immers nog zijn de eenige, die me hooren „in de gang kwam ik den Galcha tegen denzelfde, die vannacht de wacht had," antwoordde Jaffir. „Oh, óén'der meest ge- Douwen," haastte hij zich er aan toe te voegen, toen hij een.dreigend, lichtje zag flikkeren in de ronde knikkeroogen. „Doch zijn tegenwoordigheid is misschien over bodig bij ons gesprek?" Khoon zweeg. Hij had geen lust het eerst het onderwerp"'aan te roeren, dat dat hem bezig hield; en die Galcha was zijn meest vertrouwde spion. De eunuch, volstrekt, niet op zijn gemak, lisng van hetjoene been op bet andere; die dwerg was hem te glad. „De Khan praat veel niet vrouwe Chi rine," begon- hij, maar brak daarop plot seling at* Hij had ku iron zweren, dat daar; ginds in ;d m d cordijnen be wogen Doch z dwerg h 'rim.e r -ig van den selie comité slechts de erkenning, dat voor loopig sleohts op halve kracht zal wor den gcweikt Overigons verwachten de Ja panneezen, dat het conflict in het Verre Oosten tijdig geëindigd zat zijn. Voetbal. De wedstrijden van morgen. Hoe zullen do vcrernighigcn zicli houden? S.V.V. favoriet. Hemes- D.V.S. houdt nog rust. Morgen zullen weer op talrijke velden in Nederland do vei'oenigingeu, onderver deeld in verschillende klassen van den KNjV.B., elkaar bestrijden en trachten hun ideaal, het kampioenschap en/of pro motie le l>ï#iken; morgen zullen kleinere of grootere supportorsscharcn de volden omzoomen en lnui clubs aanvuren en bo vendien fello debatten aangaan met tegen standers of stekelige, hatelijke, dikwijls kostelijke humoristische opmerkingen ma- kou. De competitie zet dus weer in en do eenige wensch, die ons uit do pon komt is, dat er sportief gestreden moge worden 0111 de overwinning, zoodat zoowel spelers als toeschouwers honderd procent genot van dit aantrekkelijke spel zullen hebben. Voel is er over de diverso clubs nog niet bekend on' de resultaten, behaald in tournoois e.d, kunnen over het algemeen niet als vergelijkend materiaal gebruikt worden voor de competitiewedstrijden, die nu eenmaal altijd een eigen, spannende sfeer hebben. hi Afdeeling i krijgt Ajax de Dordtscho club B.F.C. op bezoek. Aangezien do Am sterdammers in het begin van do compe titie vrijwel altijd zwak voor den dag komen, kau een, spannende wedstrijd ver wacht worden, die zeer wel in een gelijk spel kan eindigen. R.F.C. komt voor de eerste maal in do eerste klasse uit tegen een stadgenoole, Excelsior. R.F.C. moet uit üezo ontmoeting twee punten kunnen behalen. Ook Den Haag hoeft haar der by. A.D.0. speelt op eigen terrein tegen V.UjC., ploegen die aardig tegen elkaar opwegen. D.W.S. speelt tegen V.SV. op de Am sterdammers zullen waarschijnlijk veel moeite hebben om één puntje te verove ren. Di Koog aan de Zaan gaat Sparta K.F.C. bestrijden. De indruk, dio wij gekregen heb ben van do Sparlaanscho ploeg is niet zoo bizonder groot, maar dat was tijdens het Zilveren Bal tournooi. Wie weet wel ke verrassingen zij ons nog brengt. In Afdeeling II heeft Hermes-D.V.S. oen vrijen dag, evenals II.B.S. Feijenoord krijgt het zwaar bogen C.V.VL, welke laatste al tijd een constant partijtje speelt. Op het V.O.C.-terrein speelt Xerxes tegen Storm vogels. liet Xerxes-elftal braclit het vo rige seizoen groot© sensatie, toaa het na oen fenomenale lange eindspurt de twee de pjaats wist te bezetten. Heb tón zij nu reeds een goeden vorm, dan kunnen zrj een gooi naar het kampioenschap doen. Een pittige partij kan verwacht worden tusschen Haarlem en Blauw Wit. De nieu we eerste klasser 't Gooi krijgt het in Ilihersum al vlug zwaar te stellen, aan gezien BH.C. op bezoek komt. Een klem© overwinning voor do Delf ton aren zit hier wel in. S.VjV. zal morgen wel druk bezoek krijgen. Do rood-groenen hebben in het tournooi om den Zilveren Bal zoo'n bi- zonderen indruk gemaakt, dat men een niet al te roekeloos voorspeller behoeft te' zijn om te zeggen, dat zij ook dit jaar weer oen ernstige candidaat naar het kam pioenschap zullen zijn. Veel lof is er ver kondigd over het spel van S.V.Y., maar de spelers dienen te bedenken, dat zij er nog lang niet zijn. Nog achttien zware wedstrijden wachten hen, wedstrijden, die van ieder afzonderlijk de grootst mogelijke concentratie zullen eischon. Slechts dan. is een eervol resultaat te bereiken en wie weet is de eerste Hassle in 1938 bereid lil" Najaar in den rotstuin. Vroeg in het vooijaar genieten we reeds volop van on7en rolstuin, waar de tal- loozc zodonvorendo en kruipende plaa tjes met bloemen bedekt zijn, doch hoe verder in het jaar, hoe minder de aanblik van den rotstuin ons bevredigt, om van den herfst nog maar niet eons te spre ken. En toch is het tegenwoordig zoo onmo gelijk niet moer om mot het uitgebreide sortiment rotsplanljes «n dwergheesters er ook in het najaar on zelfs in. den wint»» oen aantrekkelijk plekje van te maken. at is er niet veel te bereiken met de laagblijvend© asters? Toeven lavendelblauwe Aster liybr. „La- vanda" naast de helderros© „Peter Pan" of do zuiver witte „Niobo". Gedurende do maand September slaan zij volop in bloei. Ook de Campanula's zijn uiterst geschikt om zomer on herfst onzen rolstuin to sieren. Van Juii af tot diep in den herfst bloeit de Camp. carpatica „White Star" met een wedde van witte klokjes, terwijl we van- Juni af reeds genieten vau de donker- blauwo Camp, carp, turbinate „Blue Gem" en de blauwvioletto C. Porlersehlagiana, Op een zonnig plekje bloeit hel Kat- tenkruid „Nepete Mussini" ook nog lang door, terwijl hiernaast een enkele anjer zich ook nog zoo laat vertoont, b.v. do Dianthus seinperflorens „Furst Bismarck" met dieproso bloemen, en do kruipende Teunisbloem, Oenothera missouriesnsis met haar zwavelgele enkele bloemen. Onder de lahijko Sedums zijn ook vrij veel late bloeiers le vinden, oa. de 30 cli. liooge Scdum spectabile „Brillant" met karmijnroode bloemen en de brum- roode Sedum teiephium „Munstead dark red" of voor de schaduw Sedum spurium spiendens met wijnroode bloemen. En natuurlijk mogen enkele toeven hei ook niet in den rotstuin ontbreken en dan zooken we een paar late bloeiers, dio we vinden in Calluna vulgar"? „Camla va riety" met dubbele rose bloemen, cm Calluna Johnson's var. met hla-roso bloe men, terwijl we voor o'zi vochtig hoekje ons oog hebben laten vallen op enkele Gentianen, do helderblauwe G. sepienfida lagoctechiana o£ de donkerblauwe G. sino- ornata. Het vooijaar blijft de glorietijd van den rotatuin, maar we kunnen er zeker aan meewerken om ook den overigen tijd van het jaaT een alleszins goed geheel te ver krijgen, dat de aanblik waard is. A. C. MULLER—IDZEHDA. S.V.V. als nieuweling too to laten 1 Op eigen terrein aan den West Frankeland- schedijk kornt Vriendenschaar uit Cutem- borg op visite.' S.V.V. brengt het volgende elftal in het veld: Doel: Krieg. Achter: Bokhorst en Feelders. Midden: J. Poulus, Do Bruin en 0. Pon- lus. Voor: Versteeg, J, v. Diggelen, Romeijn, Semeyn en v. Bochove, Hermes-D.V.S. 2 'speelt om twee una 's middags tegen Xerxes 2, een wedstrijd, die ongetwijfeld een spannend verloop zal hebben. De opstelling der Schiedammers is: Doel--Boerboom. Achter: Hendriks en v. Gulik. Midden: Teschmacber, Bergkotle en ML de Jong. Voor: v, Ginniker' v. d. Schouw, v. Toor, Koegenboeg en Verdijk. S.V.V. 2 speelt te Rotterdam tegen Sparta. Deze wc-dstrijd begint om 11 nor, ".Het derde elftal van S.V.V. komt te Maassluis tegen V.Ü.U. 3 uit, terwijl het vierde V.F.0. .2 te .bekampen krijgt. 'nj „En waarover hebben ze het?" infor meerde Khoon met gemaakte vriendelijk heid. „ik verbeeld me, dat die rong van jou wel is gesmeerd mocht worden" Hij liet' oen zak mot goudstukken voor hem op tafel rammelen. „Ze spraken er ovêr" om dat Brit- stbe gouvernement omver le werpen," sta ir elde de eunuch, ijverig zijn dikke lippen aflikkend. „En verder?" vroeg de dwerg met Jicht ongeduld in zijn stem. „Denk je mij te kunnen verzadigen met schimmelige kaas Met zijn oogen gericht op het gordijn, poogde Jaffir zijn positie ie verzekeren. „Hij heeft een gevangene meegebracht, een jonge Engelsche met rossig haar en hij is er verliefd op. Vrouwe Chirine..." „Kunnen die beide vrouwen het' samen goed vinden?" Het vlugge verstand van den dwerg zocht een aanleiding om op het onderwerp te komen, dat hij vast besloten was door Jaf fir te laten aanroeren. „Voor het oogenblik zijn het Engelsdhe meisje en vrouwe Chirine als twee rozen aan één steel," antwoordde Jaffir. „Maar één van de Twee zat spoedig geplukt wor den. Dan zal er jaloezie zijn..." „Indien het voorwerp het waard is, is jaloezie gewettigd," zei Khoon veelbelee- kenend, met een onderzoekenden blik op het gezicht "van Jaffir. De eunuch, die steeds schuine, blikken wierp .naar den hoek van het 'vertrek, deed een uiterste poging zijn positie te versterken „De vrouw, die ik heb gezet te luiste ren," zei bevend de eunuch, heeft me gerappor.eerd, dat de Khan "slechts waeht "op den Manjmet den Sluier;'deze heeft doen weten, dat voor het volgende kwar tier van de maan zijn. schaduw onzen drempel verduisteren zprf ,En u; oh mach tige heer, u zult, volgens zijn zeggen, een leger op de been brengen, zoo tal rijk. als er steenen zijn op de hellingen aer bergen." Khoon dacht een oogenblik na: goud zou tenslotte zijn hoogste troef zijn. „Om zoo'n leger uit te rusten en le betalen, is goud noodig, veel goud... En dan zou er een schatbewaarder moeten zijn." 'Jaftir lonkte teeder naar den zak met het kostelijke geld, alsof "hij den inhoud al telde. Hij zei wraakzuehlig: „De Khan bewaait goud genoeg m zj|n schatkamer om heel Indië te kunnen koo- Per*Di'o schatkamer heeft twee sleutels," vukle de Mongool bemoedigenc. aan. Pas na eten dood der bewakers en" de een houdt een oog op den an der zou het mogelijk zijn, dat iemand die -sleutels opraapte," vervolgde do eunuch Maar het is een gevaarlijk werkje!" „Dan zal de belooning ook .des te groe ier zijn, vette slaaf. In mijn. land zul je een verblijfplaats vinden, waar je nog een beetje dikker zoudt kunnen worden dan je bent en gelukkiger ook. Altijd, indien je trouw diont bijvoorbeeld door een sleutel op te rapen, dien eon ander vallen liet." (Wordt vervolgd.) Nederlanitaebe bewerking door MARLE DE BELM0NTE 27)

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6