Vorst Cobra DE GROOTE MANOEUVRES De opmarsch van de infanterie naar en ove: den Ussel Deventer, .21 September. „Het leger, dat uw belangstelling zeer waardeert, wordt door hinderlijk sa nt ens troosnen niet geëerd. Laat dus veld cm wegen voor de oefening vrij, waakt tegen opdringen en armoedig gen/'. Op een bord aan een telegraafpaal bij den ingang van den weg, dio naar het IJssolveer naar Olst leidt, lazen wij van ochtend vroeg dit rijmpje. Er' zijn meer voorbeelden op de wegen, waarover do troepen naar het oefenterrein trokken, van soortgelijke rijmerij to vindon, maar aan gezien het thema steeds hetzelfde is, mo gen wij mot dit eeue voorbeeld volstaan. Het is zeker nuttig voor een vlot verloop van do manoeuvres de belangstellenden behalve door mannen der militaire politie •of marechaussee, op deze wijze tot ordo aan te sporen. Uit wiens pen deze poëzie gevloeid is konden wij niet te weten ko men. Zelfs een officier van den generalen siaf wist het niet Het weer was vergeleken met de voch tige koude tijdens do oefeningen der lich te brigade, vandaag aanmerkelijk verbeterd. De zon scheen het grootste gedeelte van den dag, maar de regen zette toch af en too door. Voordat wij nu den lezer meevoeren op onzen rondrit, moeten wij eenige lij nen zeiten, welke voor een goed liegrip van do manoeuvres 1937, onder leiding van den commandant van het veldleger, onmisbaar zijn. De algemeene opzei. Do strijdende partijen zijn, evenals bij de oefeningen van de lichte brigade, rood en blauw. Op den Noordelijke vleugel van de blauwe (West) partij staat de 4e divisie- groep, gevormd door de 7e en de Se divisie. Van de 7e divisie zijn geen troe pen aanwezig, maar alleen de staf, zoodat de manoeuvres, voor wat deze divisie aangaat, alleen als een stafoefening be schouwd moet worden. De bedoeling is, dat dge blauwe partij (dat is de infanterie) den IJssel zal over trekken in Oostelijken richting en zal op- marcheeren naar het Twente kanaal, dat van Zutphen naar Almelo loopt. Voor de blauwe partij gok! de veronder stelling, dat haar troepen bij den aanvang van de oefeningen, het was hedenochtend om zeven uur, den IJssel hebben bereikt en wel over een front van 23 a 25 k.m. van Deventer tot Vorchten, vijf kilometer Zuidelijk van Hattem. Rood (de lichte brigade) heeft eenige troepen dicht bij den Oostelijken oever van den IJssel en is verder gelegerd in de omgeving van Rijssen, Nijverdal en Kaal te. Voor deze partij luidde de opdracht: optrekken naar de rivier, den. vijand op houden, zich niet aan vernietiging bloot geven en daarna terugtrekken voor over macht langs verschillende lijnen, die zich voor tijdelijke verdediging leenen. De samenstelling van partijen. De roode partij bestaat uit: het regiment wielrijders, waarvan het tweede bataljon niet gevormd1 is, het le en 2a regiment huzaren, zonder twee eskadrons van het 2e, die Zaterdag reeds naar Den Haag zijn vertrokken om heden den stoet naar de Ridderzaal te openen Deze eskadrons zou den zich hedenavond bij de rest van het regiment voegen. Verder: het korps rij dende artillerie, waarvan aanwezig een batterij rijdende artillerie paardentraetie) twee batterijen, evenals de vorige van ze ven veld (motortraetie) en een batloiij zes veld (motortratetie). door MARK CII ANN ING MAItEE DE lïELMO.NTE 30) Vervolgens verdwenen de heerlijke droombeelden, welke hoop baar vcor voor oogen getooverd had, om plaats te maken voor zwarte wanhoop; panische angst greep haar aan, angst voor hem, dien ze lie ver had dan haar eigen leven Hoe zou zij hem kunnen nelpen, of noa zou hii haar kunnen.helpen? Hrj was nog mach- teloozer dan zij in zijn onderaard when kerker, waarvan Ghirine haar met afkeer verteld had. Vrijheid en zonneschijn, al moesten ze af en toe ook overschaduwd worden door stroomen bloed en moorden, ze vormden voor het jonge vrouwtje een onontbeerlijke atmosfeer. „Zou ik hem niet kunnen zien en spre ken?" herhaalde Diana, in wanhoop haar handen wringend. „Luister nu eens, Dïna," zei de Per zische met nadruk, „mijn boodschapper kan z-ells niet'bij 'hem komen. Laten we nu gaan slaperi, het'is al bijna dag.'" „Mijn brief..." „Dien krijgt hij. Da vrouw kende iemand, die 'hem eiken dag ziet... en een sinaas appel is niet veel." „Wanneer denk je, dat ik antwoord kan Rood heeft ook nog do beschikking over het 25o regiment infanterie, gevormd uil het eerste en negende regiment, zoodal, strikt genomen, het eigenlijk niet juist: in om to sproken over de hohto brigade, wan neer de roede party bedoeld wordt. Rood lieeft. in totaal 4000 man en 1003 paarden. De blauwe partij bestaat uit: drie regimen ten infanterie, genummerd: 29, 31 en 42 dio den nacht van Maandag op Dinsdag gelegerd wanen resp. in do omgeving van Epe, Nunspeet en LI burg. Vierder behoor de tot de blauwe groep het 12e regiment infanterie, dat zich met de afsluiting en bewaking van de rivier belastte en een vorkenningsafdeeling, gelegerd in dienzelf den nacht in de omgeving van Wjjhe en gevormd door twee compagnien wielrijders, een reserve eskadron huzaren, een mi trailleurpeloton, oen s-eeü-Q pantserwagens en een ander veifconningsotgaain, bestaan- do uit het 3e eskadron wielrijders. Het 5e regiment veldartillerie beheert ook tot de blauwe groep en was vannacht gelegerd in do omgeving van Harderwijk In totaal bij blauw: 12000 man en 1030 paarden. Naur het ponlv-eer bij Olst. Het 12e regiment was, voordat de algo- meeno oorlogstoestand was ingegaan al over den IJssel getrokken Dit geldt ook voor de blauwe veikenningsorganon. Van do drie overige regimenten der in fanterie leidde het 29e den opmarsch in. Waarom juist dit regiment? Wel, dat ligt nogal voor de hand, als men de lig ging van de drie legenngsplaateen (Epe, Nunspeet en Elbuig) rekening houdt Epe ligt van deze drie het dichtst bij den IJssel en daar lag het 29e regiment. Dus leidde het 29e regiment den opmursdh -. simple comme bonjour. Dit regiment ging over de rivier op vier verschillende plaatsen en niet over bruggen, want die kent de vijand te gooi, maar met pontons Een brug slaan zou te gevaarlijk zijn. Dat kan pas, wanneer den njand, na den overtocht van het 29o regi ment, dieper is teruggedrongen (tot onge veer 5 OI. van den Oostelijken IJs sel oever) Morgen zal ecu schipbrug wor den geslagen en dan zal de blauwe hoofd macht, dus het 32c en 41e regiment in fanterie plus de zware artillerie, over den IJssel trekken In de omgeving van Olst was een over gangsplaats, waar de pontons in het water lagen In kleine troepjes scheepten de man schappen van liet 29e R I. zich in, gedekt door zwa-e artillerie en lichte mitrailleurs, re, scholen aan den begroeiden oever op gesteld. Intusschen legde het race-bootje van de „Piet Hein" bij liet pontveer aan en van den kapitein van hot Prinselijk jacht, den heer Blom, hoorden wij, dat Prins Bern hard hedenochtend om zeven uur al naar de manoeuvres was gegaan. Daar wij den gebeden dag op het terrein der blau wen geweest zijn, vermoeden wij, dat Z. K. H. bij de roode lichte troepen op be>- zoek i s geweest Het Prinselijk! jacht lag een eind stroomafwaarts, met den standaard van Prinses Juliana in top. Naar boseh en heide. Van de weilanden reden wij naar de l>os- sdlien en hei om in de omgeving van (Epe en Nunspeet iels vaja eten opmarsdh van blauw te zien Nu de zon sciheen was het rijden door deze streek, die zelfs den meest verwoeden aanhanger van het breng uw vacantie door in buitenland, niet vreemd is, een genot Even builen Epe op den weg naar Vierhouten, kwam do kop van het 31e regiment infanterie in zicht. Het regi- ment liep niet iii colonne-velband, omdat do vijandelijke, verkennende vliegtuigen zijli sloikto dan te gemakkelijk te woten zou komen. De mitrailleuses wortten, naar don lucht vijand gericht,' meegevoerd Dat de loepen naar boven gekeerd waren, bleek geen overbodige maatregel Want wij maakten het zelf mee opeens klonk van boven motorgeronk. Do mannen schoten de boseihjes in en esn halve minuut laior tikten do mitrailleuses Slechts enkele mi nuten duurde het vuren. Toen werd „voor waarts" gecommandeerd. Na oen paar stap pen was weer motorgeronk in die lucht hoorbaar. „Er in", klonk het bevel en weer likten dto mitrailleuses. Dat oen op marsch, met dén vijand hoven do troep, op dc2e wijze verdaagd wordt, is dui delijk. De zware artillerie in actie. Tussdhen Epe en Tongeren stond tor dekking van den opmarsch der infante risten een batterij i udbld-oela rt i 1 larie -op- gesteld. In totaal waren drie batterijen (dat is één afdecling) opgesteld. De opstelling go- sdhiedde in den vorm vain can gdijkzijJigo driehoek, waarvan de driehoeks zijde 7!/-> K M. bedroeg. Wij zagen het modernste geschut van 7'/» centimeter met oen cleoLrischo vuurleiding vain Vickera-Armstrong, een electee magne tische predictor en een hoogtemeter, bei de instrumenten hetzelfde fabrikaat De batterij was in een vierhoek opge steld en telde drie gestihutstukben, door eleö'riscbo kabels met do vuurlcidersgroop verbonden. Over dit geschut is al dikwijls geschre ven en men weet, dat zijn werking bui tengewoon fijn is. Van de schoten treffen 60 pOt. doel. De tikl ontbrak om bij de lichte brigade op bezoek te gaan. 't Paaidevolk schiet er dus bij in. Tro- wesns dit beeft bij do oefeningen der lidhte brigade zijn beurt gekregen. Vandaag was bet do dag van de in fanterie, in de standaard werken over de laijgskunst „la reine des bataillos", ge noemd1 wordt. Rechtszaken Do rechtszaak tegen ir. A. A. ,MusserL Hoogstwaarschijnlijk zal do behandeling van de strafzaak tegen den leider van de N. S. B., ir. A. A. Musserf, die lop Don derdag 30 dezer terecht zou staan voot de vijfde Kamer der awonilissenientsreektbank to Amsterdam op dien dag met doorgaan De onthullingen over de N.S. B, Smaadschrift in verhand met do brochure-Wesscls. Voor do Haag sol ie rechtbank hadden zidb gisteren wegens oeleediging to verantwoor den do 35-jarige actrice J. F. M. en de 48-jarige cheniiker A. van der O., die een brochure hadden samengesteld en ver spreid, dio bolocdigend weid geacht voor den hoor F. W. Weasels, Do hoor W. had n.1. in het begin van dit jaar eveneens een brochure het lïciht doen zien, waarin hij onthullingen deed over de leiding van do N. S. R. Mej. J. F. M., de gescheiden vrouw van W. heeft daarop den chemiker A. van der 0., dio ook directeur was van oon uiige-* vore maatschappij do gegevens verstrekt voor een contra-brochure, waarin onthul lingen werden gedaan over hel particuliere loven van W. .Naar aanleiding hiomm dimde W. mi aanklacht wegens boloediging in on de verkoop van de brochure werd door de politie verboden. Ter terechtzitting verklaarde do vrouw, dat zij ovor hair zenuwen was geweest, toon zij de inlichtingen voor de brochure verstrekte. In de eerste brochure had haar vroegere echtgenoot zich als een braaf man vooirgedaan en daarom wilde rij het Nedorlandsehe volk waarschuwen, vaat voor iemand hij eigenlijk was. Zij had nu spijt ervan, dat zij dit godaan had. Verdachte van der 0. had de brochure met de gegevens van zijn mede-verdachte samengesteld en uitgegeven. Hij had ooik do brochure van W. gelezen en later ge- merkt, dat deze hij een deel van het Ne dorlandsehe volk indruk had gemaakt Hij vond het daarom nuttig en in hot alge meen belang mee te doelen, wie de schrij- ver daarvan was. „Uw brochure had dus een min of meer propagandistische strekking", merkte de president op. Verdachte -ontkende dit. President: „Tenminste afweer van anti- propaganda". Verdachte: „Afweer van laster". De officier van justitie meende, dat bier sprake was van smaadschrift Verdachten beroepen zich wd op het algemeen be lang, maar zij rijn te ver gegaan. Onder de gegeven omstandigheden achtte spr. een kleine geldboete op haar plaats en vorderde tegen heiden 125 boete, subs 15 dagen hechtenis. De verdediger van mej. M. w-ces er op, dat zijn cliento niet zelf het initiatief tot do uitgave heeft genomen en nu spijt heeft van wat er moe gebeurd is. i De verdediger van Van der O., zoidc in rijn pleidooi, dait verdachte gehandeld heeft vioeger door hem bij do politie afgelegde verklaring, iverd als verdacht van meineed gearresteerd Do zitting 'duurde van des moigons 10 uur, t ot met een korte onderbreking middernacht Fr worden boetes tot oen totaalbedrag van bijna f1500 opgelegd, benevens 1500 dagen gevangenisstraf en 58 dagen voor- woarddijko gevangenisstraf. Talrijke auto's, motorrijwielen, rijwielen, koffers enz., waarmede de goederen wer den vervoerd, werden mede verbeurd ver klaard. Zeven verdachten werden vrijgosproktao. Gemengd Nieuws at i 1.7 t t~vL zijai piein-ooi, uait veroaenxo goaanaeia n<?eic lordaelne is n 1. voornemens door zijn -m hol vam S. R, hetgeen verdediger, mr. Va^Vcasem, een bezwaar- h]- bcsohouW aJs het a]gcmoen belang TIij hebben?" hield Diana aan, vergeefs po gend haar tranen terug te dringen. „Gauw... Maar er is nog iets anders. Chirine besloot nu maar flink le zijn en direct te zeggen, waartoe ze eerst niet had kunnen komen, nJ dat de Khan be sloten was met Diana te trouwen. „W-eet je, dat je zeer behaagt aan mijn Heer?" begon ze langzaam Diana hoorde de woorden, doch ze wa ren voor haar als een droom zonder be teeken is. „Wanneer zou. het antwoord van den sahib kunnen komen?" herhaalde ze kop pig- zich tot Ghirine wendend. „Ik zeg je, dat mrjn Heer je heel aar dig vindt," vervolgde koel de Perzische zonder acht te slaan op de* woorden van de ander, terwijl haax oogen vonken scho ten. „Hij is vast besloten met je te trou wen Diana Lindsay antwoordde niet. Hoe zou het beeld van Aiam Khan plaats in haar verbeelding moeten vinden, terwijl deze geheel vervuld was van de gedachte, dat Colin Gray zich in het „Paleis van den Spiegel" bevond. Jaloezie, na liefde het sterkste gevoe len, kreeg bij Chirine de overhand; weer vroeg ze zich af wat er gebeuren zou, indien de poging om Diana te doen ont vluchten, mislukte*. „Waar is hel vergif, dat ik jo gegeven heb?" „Dat heb ik," antwoordde Diana, met afgewend gezicht 1 „Gced... Gove Allah, dal net niet noo- dig zal zijn. Dina, herinner je je den jongen bergbewoner, wiens kleeren je op bevel van mijn lieer hebt moeten aan- sciirift tegen de dagvaarding te doen in dienen Van rechtswege vervalt 'dan do thans reeds uitgebrachte dagvaarding en moet bij verwerping van het bezwaarschrift dat in raadkamer wordt behandeld, te gen ean nieuwen datum de zaak worden aangebracht door het O. M. Ook de zaak tegen Melchers, die, zooals men weet, ten nauwste met die tegen den leider van de N. S.'B. verband houdt,, zal d-an niet op 30 September worden behan deld, doch eveneens worden uitgesteld. REINIGT ALLES maae kaast naait trekken Diana zweeg nog steeds. Ze hield maai niet op zich derelfde vraag te stellen: Zou die gevangene 'wel werkelijk Colin Gray zijn. 1 „Diezelfde Firoz," vervolgde Ghirine een beetje ongeduldig, „probeert je vlucht voor elkaar te krijgen. Op-den zelfden avond, waarop mijn ..Heer -elan heeft met je te trouwen, komt hier een karavaan langs, op wog naar Yanistan Zoodra het don ker is, ga-" je naar het kruidenvrouwtje en in haar woning wacht je de komst van deze karavaan ai Daar me a keer je terug naar Labak, verborgen in een mand. Het zal niet zonder gevaar zijn, en indien je ontdekt werd, dan zou je moeten innemen wat ik je gegeven heb" „Ik kom niet terug, heb maar geen vrees," antwoordde Diana, de stilte ver brekend. (Indien ze hom vermoordden, wal gal zij dan om haar loven.) De verheffing van stem, waarmee, ze gesproken had, deed Gulbundun ontwa ken, die vlak bij hen sliep. „Chirine," mompelde het meisje, nog half in slaap; „is het waar, dat ra dè groole vestibule ean pordah (huwelijkstent) van schitterende roode zijde met gouden franje wordt opgezet en dat er bij het bruiloftsmaal wel zeshonderd gouden scha len, zullen zijn?" - Ze shkle haar tevoorden-in, toen ze op het'bleeke gezichtje,,van Diana tranen zag blinken.*" „Wat is er (och?" vroeg ze, zich op richtend. Geen van beiden antwoordde Da voorbereidse'en, welke Guibundun mei zooveel blijdschap beschreef, hadden handelde uit idealistische overwegingen. Pleiter d'rong daarom op de meeste de mentie aan. Ui'.spraak 5 October. Sensationeele smokkelzitting Honderd en acht smokkelaars voor den Bredaschen politie- Maandag beeft do Bredascbe politierech ter mr. F. Bidders niet minder dan 108 smokkelaars berecht, die er van beschul digd werden talrijke artikelen te hebben gesmokkeld1 -of aan deze s m okk c-1 gf fai res te hebben deelgenomen. Niet minder dan 56000 boekjes sigaret tenpapier, ruim 1000 KG. suiker, 50Q gloei lampen, 49 koffiemolens en verschillende andere artikelen, werden bij deze smokke laars in beslag genomen en verbeurd' ver klaard Dertig personen werden vervolgd we gens weigering vain visitatie. Terwijl even eens een dergelijk getal personen, die als „voorloopers" dienst hadden gedaan, wer den gestraft. Een der getuigen (zd£ een berucht smokkelaar) die terugkwam op een Gevaarlijk speelgoed Zelf geconstrueerde gewocr-patrooa ontploft. Gistermiddag trachtte do 14-jarige scho lier J. W. K. in de ouderlijke woning aam de 3de Van de Boschstraat te 's-Gravon- hago, een geweer-patroon to ccmstruaeren." Hij bezigde daartoe oen patroon-huls, welke hij gevuld had met eon mengsel houtskool en kalium. Als lont gebruikte hij cm katoenen draad, welke in petro leum gedrenkt was. Nadat hij do lont aangestoken had, sprong de namaak patroon uit elkaar, waar door do jongen verwondingen kreeg aan duim en wijsvinger van zijn linkerhand. De geneeskundige dienst heeft hem mar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, waar bleek, dat de top van den linkerwijs vinger was afgerukt. De ontploffing beeft in het vertrek, waar hij bezig.was geweest en waar nog an dere kinderen aanwezig waren, geen 'pr- dere schade aangericht. Brand in woonhuis Vrouw ernstig- gewond. Een felle brand heeft gisteren gewoed in een woonhuis boven do kunstwinkei „De Zilverkerk" in de Schoutenstraat te Utrecht. Omstreeks 12 uur had een 57- jarige bewoonster, die alleen thuis was, hel ongeluk een pan met vleesch, die op het vuur stond, om te werpen. In korten tijd was de keuken een vuurzee. Da be woonster trachtte met een deken het vuur te dooven, maar zij slaagde daa- niet in en bekwam zelf vrrj ernstige braudwon- don, zoadat zij het huis moest ontvluchten. De brand breidde zich zeer snel over de tweede en derde verdieping uit, doch de brandweer, die spoedig ter plaatse war, slaagde er in met twee stralen op de wateileidmg het vuur te beperken. Het perceel brandde gedeeltelijk u.t cn kreeg vrij ernstige waterschade De vrouw is per ziekenauto naar het stads- 'en academisch ziekenhuis overge bracht, Waar zij ter verpleging is opgeno men, Hoewel zij vrij ernstige verwondin gen laan het bovenlijf heeft opgoloopen is haar toestand niet levensgevaarlijk. Ongeluk op een Grieksch schip. Even na middernacht is aan boord van een Grieksch stoomschip, dat bij de Am- sterdamsche Droogdok Maaatschappij ligt, een matroos van een ladder op het dek gevallen. Met een hoofdwonde en een lichte 'hersenschudding is het s'achtoffer door den geneeskundiegn dienst naar hei Binnengasthuis vervoerd, vanwaar hij, na behandeld te rijn, weer aan boord is ge bracht. i Lijk van een zwerver gevonden. Achter een hoop stoenen, bestemd voor een nieuw wegdek, aan den Kinderdijk te Zuiddorp, ïs gistermiddag het lijk gevon den van een veertigjarigen zwerver, af komstig uit St. Jaostoon. Een geneesheer was -%ran moenïmg, dat het lyk, waarop geen spoor van geweld te vinden was, reeds drie wekenop den weg moest heb ben gelegen. De officier van justitie gaf toestemming om 'het lijk te begraven. eep. beteekenis, die Diana deed ontstel Jen en in zoo hevige mate de jaloezie van Chirine opwekte, dat deze zich niet meer kon beheersdien. Met een uitroep van ongeduld vloog de Perzische overeind en klapte in haax han den. De dienstdoende vrouw verscheen. „Breng alle kleinoodiën en het bruids- ioilet. welke volgens bevel van mijn Heer aan de Engdsoho vrouw gegeven moeten worden," gelastte ze barsoh. „Ga verder aan den 'Khan zeggen, dat ze genezen is en dat ze hem vanavond hier wacht. Je kunt gaan." „Zoo zij het op mijn hoofd ea op mijn oogen," antwoordde de vrouw eerbiedig, waarop ze neergeknield den grond voor de voeten harer meesteres kuste en liggen bleef. „ik heb gezegd, dat je kunt gaan... riep Chirine woedend. „Uw slavin, oh meesteres, heeft nieuws te vertellen," stamelde de gestalte op den grond, „Zooeven is het kruidenvrouwtje gevangen genomen." HOOFDSTUK XVI. Diana blijft ongenaakbaar. „Waarom heb je Sirdar AJam Khan laten vragen vanavond bij me te komen?" vroeg Diana verwijtend, terwijl innerlijk veront waardiging slrijd tegenhaar loomheid voerde. - Chirine, die haar lieveling=herlje Dil- koosh aanhaalde, sloeg haar oogen op „•Omdat hij er me at van verdenkt, dat ik je le veel onder bescherming heb ge nomen Kn dat beidt ine niet. Daaren- Lorei, indien hij meent, dat jy je huwelijk, met liern niot beschouwt als iets wat vast- --•-tat, zal hij je laten bewaken, cn daa is er van vluchten geen sprake meer. Je moet trachten -alles te doen, wat hij prettig vindt, dat zal hij je grooter vrijheid ge ven." Diana zuchtte wanhopig, 't Gaf toch niets al, zou zij ook haar zielstoestand bloct leggen: den afschuw, die hiar over- maude. De redeneering van de Perzische was heel verstandig, "maar daarom rechtvaar digde ze nog niet het feit, dat Ghirine om Alam Khan gezonden had. „Waarom heb jo aan je vrouwen gezegd, Chirine, dat ze de kleinoodien en het bruidstoilet moeien, brengen? Ex moeten nog twee dagen verloopen voor..." Ze kon het ©inde van den zin er met uit krijgen. Even lachte Chirine ongevoelig en knieiep daarbij zoo in de soepele bruine huid van de hinde, dat het dier van pijn de lange ooren schudde. „Ik wil, dat hrj de overtuiging zal heb ben, dat ook ik dit huwelijk als je be stemming aanvaard en dat ik er niet „zoo veel" om geeft. En dat is waar ook." Zij hief haar handpalm op tot haar lip pen en blies een. denkbeeldig slofje weg. Weldra kwamen slaven, die prachtige zijden gewaden, alle opgerold in kleine pakjes on bedekt'mct wilte dook"- binnen brachten. Anderen droegen op u„ - hoofd presenteerbladen mot" deksels er op, vol mei alle mogelijke barbaarsche bijoux van onschatbare waarde, geschenken valn AJam Khan aan zijn aanstaande vrouw. (Wordt vervolgd.) Nedorlandsehe bewerking door

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6