Cofora or§t Radioprogramma's Rechtszaken Beleediging Gemengd Nieuws De „voetbalpools" Burgerlijke Stand door HARK CHANGING i 3D Door vrachtauto aangereden Ernstige kindermishandeling SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Leider van „Zwart Pront" we derom tot één maand gevange nisstraf veroordeeld. De leider van het Nederlandsche Volks- fasdsme,, do 32-jarige A, J. M., had in het orgaan van deze partij „Zwart Front", een artikel gepubliceerd, waarin betoedi- gende uitlatingen over den toenmaligen mi nister van justitie voorkwamen. Do rechtbank te Breda heeft hom daar voor een gevangenisstraf van één maand opgelegd'. Het gerechtshof te 's-ïïertogenbosdh ver nietigde in hooger beroep dit vonnis, doch opnieuw arrest wijzend1, veroordeelde het AI. tot dezelfde straf. M. ging in cassatie en de Hoogo Raad verwees de zaak naar het gerechtshof te "s-G ravenhage. Het Haagsche hof wees gisteren opnieuw an est en legde AI. eveneeins een gevangenis straf van één maand' op. Brandschade te hoog opgegeven? De beide firmanten van de tS'.P, Stoom- nieelmolen en Koloniale Warenhandel voor hoen Arie Verduyn, de 87-jarige F. M. V. en de 36-jarige II. V., hebben voor do Haagsche rechtbank terecht gestaan, omdat zij na een brand in hun fabriek te 'Alphen aan den Rijn, de schade te hoog zouden hebben opgegeven en zich dus aan ophehting zouden hebben schuldig ge maakt. De boeken zouden volgens hun opgave door den brand vernield zijn, doch later werden zij bij ©en der verdachten terug gevonden. De officier van justitie heeft togen bei den een gevangenisstraf van vier maan den geëiseht. Do rechtbank achtte do op lichting niet bewezen en sprak verdach ten vrij. j De malversaties bij Maatschappelijk I Hulpbetoon te Leiden. 1 Het gerechtshof to 's-Gravenhage deed Uitspraak in de strafzaak tegen den 25- jarigen N. P. C. AI. te Leiden, die'wegens het vervalsohen van kwitanties ten nadeele van Maalschappe'ijk Hulpbetoon te Leiden, waar hij in betrekking was, door den po litierechter was veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van zes maan den met de bizondere voorwaarde, dat M binnen den proeftijd van drie jaar het op onrechtmatige wijze vei kregen geld' aan Maatschappelijk Hulpbetoon zou terug be talen. De officier van justitie was van dit von nis in hooger beroep gegaan en de procu reur-generaal heeft een gevangenisstraf van zes maanden geëiseht, waarvan drie maan den voorwaardelijk. Het hof legde hem thans eveneens een gevangenisstraf op van zes maanden, waar van vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, zonder de bizondere voorwaarde van terugbetaling van het geld Gemeente Edam voor f800 benadeeld. Een belastingdeurwaarder te Edam is door de Amsterdamsehe rechtbank wegens verduistering tot zes maanden gevangenis- sltrai met afbek van de voorloopige hech tenis veroordeeld. De man had als incasseerder van den gemeentelijken ophaaldienst der belastin gen in de jaren 19341937 ruim f 800 verduisterd ten nadorie 'der gemeente. Het 0. M had een gevangenisstraf van anderhalf jaar geëiseht. I Treinbotsing in Transsylvanië. Door onbekende oorzaak heeft zich nabij Cloej (Transylvanië) een treinbotsing voor gedaan, waarbij zes personen gedood en ongeveer dertig gewond werden. Noderlandscho bewerking door MARIE DE BELM0NTE i In open étui's werd alios in een halven cirkel voor Diana op den grand geplaatst, opdat zo op haar gemak een en ander kon bekijken. Chirine nam naast baar plaats. Haar boozo hurneur was even spoedig verdwe nen als bel gekomen was. „Van welke kleur' boudt je 't meest, Bina?" „Van groen", antwoordde Diana wier artistiek gevoel genoot van de bonte kleu renpracht, uitgespreid aan haar voelen. „Hij zal je graag in groen ziendo uit verkoren kleur van den Profeet (de vrede van Allah zij over hem). En bij dat toilet zou je dit en dat kunnen dragen... Met de punt van haar muiltjo wees zo op een gouden ceintuur in. den vorm van ©en slang en bezet met smaragden en op ©en smaragd armband,waaruit groene stra len schoten. Ka een bad te hebben genomen en door do vrouwen van Chirine gemasseerd te zijn inet geurende olién, was allo ver moeidheid bij Diana geweken. Ilaar oogen Vader «n zoon op slag ge dood, Een zwaargewonde. Dm kwart voor negen gisteravond be vonden zich op don Heerenweg. builen hel dorp fvooruwijk-biui.en, do 15-jaxige schilder Luxemburg uit Noordwijk-binncn én zijn beide zoons, die op wog waren naar een aurdappelenhandelaar om win tervoorraad op te slaan. Zij hadden daar toe een handkarretje bij zich, waarin de jongste, tienjarige, zoon was gezeten, ter wijl de andere zoon, een jongen van zestien jaar, een fiets aan de hand mot zich meevoerde. Plotseling weid het drietal door een hen achterop rijdende vrachtauto ge grepen en tegen don grond geworpen Ka veertig of vijtig meter kwam de wagen tot stilstand. Do vader en de oud ste zoon waren deerlijk verminkt en moe ten vrijwel op slag zijn gedood. Do an dere knaap bleek een ernstige hersen schudding te hebben opgeloopen. Hij is in zorgwekkenden toestand naar het Aca- denusch ziekenhuis te Leiden vervoerd. De dokters Niekerk en Kaan in ga waren kort na het ongeluk ter plaatse. De chauffeur van de vraehlauto, welke toebehoorde aan oen firma te Wassenaar, verklaarde door het gebeurde zoodanig ge schrokken to zijn, dat bij njot in staat was onmiddellijk te remmen. Hij schijnt door een tegenligger te zijn verblind, waar noor hij het groepje niet heeft opgemerkt. De snelheid van de auto moot met poot zijn geweest, vermoedelijk een kilometer of veertig. De poiitïe heeft het voertuig in beslag genomen. Hel stoffelijk overschot van de beide slachtoffers is naar de a'gemeone begraaf plaats overgebracht. Tweeduizend inschrijvingsbiljet- (cn in beslag genomen. In jden Jaalsten tijd beeft de politie te Groningen (herhaalde malen beslag gelegd op de bescheiden van z g.n. „voetbalpools" Deze (syndicaten zetten echter haar werk zaamheden, rij het dan ook in ge wijzigden vorm, toch voort De politie is thans we derom (opgetreden, aangezien de justitie op het (standpunt slaat dat een en ander in strijd is met de iotenjvet Gisteren is proces-verbaal opgemaakt te gen den hoofdagent J M. te Groningen Bij (hem werden (weeduizend inschrijvings biljetten lin beslag genomen.. Ook tegen eenige winkeliers, die de lo ten (ter verspreiding in huis hadden is procos-verbaal (opgemaakt. Gesmokkeld sigarettenpapier in beslag genomen. Dinsdagmiddag zijn door de rijksambte naren aan het douanekantoor Nispea bij Roosendaal in beslag genomen circa vijf tig duizond boekjes sigarettenpapier, welke verborgen waren in een geheime berg plaats van een vrachtauto. Dit is de groot ste partij die ooit in dezo streek is aan gehouden. Knaapje onder met paard bespannen kar gedood. Gisteravond omstreeks half /even is het driejarig zoontje van de familie W. te Tegclen, onder een met aardappelen ge laden kar, waarvoor een paard gespan nen was, geraakt en op slag gedood. Het knaapje, dat naast zijn moeder liep, struikelde over een steen en kwam ouder een der wielen van den wagen terecht. Hoog nater oorzaak van brand. De hooge waterstand der laatste dagen heeft een buitenwijk van Milaan merkwaar dige gevolgen gehad. Het overstroomde water van de rivier Lambro liep in een kuil met ongeblusohte fealk van een leerlooierij; daardoor werd zulk een. hitte ontwikkeld, dat het hout van een békende fabriek ontbrandde en een brand ontstond, .waarbij materiaal verlo ren ging voor een waarde van ruim 400 OOO lires. i met hun uitdagenden blik schitterden als ©en Noordsche zee op ©en zomerdag, ter wijl ze rechtop staands voor oen hoogrn spiegel van gepolijst zilver haar beeld weerkaatst zag. ,,'t Verbaast me volstrekt niet Dina", riep de Perzische, „dat mijn Heer jo lief heeft. Je bent mooi, héél mooi. Je lijkt op een witte papaver op Imogen steel temidden van een groen korenveld." Een groen zijden kapje, geborduurd met kevers iri allerlei kleuren, omsloot het ros blonde haar; een smaragdgroene zrjden tuniek viel tot de knieën over ©o.i wijd© Turkseho pantalon van dezelfde stof; de korte mouwloozo bolero had een versiering van schitl erende edelstoönen, arabesken vormend. Onder do colliers cm armbanden van grillig geslepen smaragd blonken bloolo hals en armen; do gouden slang om haar middel deed de sierlijkheid uit komen van haar elegante geslalte. Groen loeren muiltjes mot puntige neu zen voltooiden hot toilet. Wapengekletter in de gang kondigden do nadering aan van Alam Khan. ,,'t Is beter, dat* hij jo alleen vindt", fluisterde Chirine. „Gulbundum en ik gaan in den tuin, hier vlak bij." Ghiiine omarmde on kuste liet jonge meisje vluchtig. Diana piobeerde op te staan, uit vrees, dat Alam Khan, de Cobra, naast haar zou gaan zitten: doch haar boenen weigerden dienst. Alleen de gedachte van door hom aangeraakt te zullen worden, deed haar huiveren van afschuw. Zou ze hot vergif nemen, dat Chirine haar geg'evon had, nu, Vijf-jarig jongetje cn zeven jarig meisje met een stuk hout geslagen. Ile( knaapje kwam nooit in de buitenlucht. Heeds gedurende geruimen lijd had hot gezin 'van zekeren S., in do Hcrculcsstraat te 'Iluarlem, do aandacht van do khulor- polilie, maar aanleiding van mcdedcclingcn van /omwonenden ,over kindermishandelin gen, 1 welke zich daar voordeden. S een weduwnaar, woont samen met do 38-jarigo gehuwde vrouw IC, wier man haar ongeveer drie jaar geleden heeft ver laten. 'Er zijn zeven kinderen in huis, waar van het jongste drio weken oud is Hoewel (aangenomen kan worden dat de behandeling van de kinderen veel lo wem- schen (liet was het, ondanks herhaalde controle, tot dusver onmogelijk geweest strafbare feiten vast te stellen. Toen. echter dezor dagen do aandacht opnieuw op het gozin werd' gevestigd, hoeft do kinderpo litie, niettegenstaande hevig verzet van vrouw K do kinderen aan den lijVo onder zocht. Hierbij bleek, dat onverwijld ingrij pen geboden was. Ia het bizonder haddon een vijf-jarig jongeljo en een zevenjarig meisje diet moeten ontgelden. Zij waren door vrouw K. met een stuk hout bont ,cn blauw geslagen. Speciaal het ventje hl eek ernstig toegetakeld' Als ge volg van de mishandelingen had de kleine oa. een gat in het achterhoofd' en een ern stige wonde boven do oogen. Het knaapje kwam nooit in do buitenlucht en moest meestentijds, met vastgesnoerde handjes, in zijn bed blijven. Bovendien kroeg liet weinig eten, zoodat bet in totaal onder voeden toestand verkeerde. Door bemiddeling van de kinderpolitie zijn de heide kinderen elders ondergebracht Het knaapje is, op advies van oen dokter, in oen ziekenhuis ter verpleging opgeno men en het meisje is in ten kindertehuis geplaatst. Tiet onderzoek van de politie is nog in vollen gang." Vrouw IC, die momenteel ziek is, kon nog niet verhoord worden. Gebleken as echter, dat de ande e kinderen vrijwel niet getuchtigd woidcn liet jon getje vatn vijf jaar is een kind uit liet vroegere huwelijk v an de vrouw Het meisje is een dochtertje van S Geweifeld bij het oversteken. Gistermorgen .omstreeks acht uur-is het dertien-jarige .meisje G Zagt, wonende te Baambrugg", op ,den rijksstraatweg, aan liet einde van de Lange Coupure te Baam- bragge door een vrachtauto overreden en op £lag gedood Geertrmda (Zagt ,was met haar fie'.s op weg maar de M.U.L.O. school in Amstei- dam (Bij do Lange Coupure te Baambrugge moest izij van den njlcsstraatwcg oversteken naar het rijwielpad,dat slechts aan een zijde (van den weg loopt. Hierbij liosft zij even getweifcld Zij''werd door een vracht auto (gegrepen en vrijhei op slag gedood liet (rijwiel weul totaal vernield. Arbeider bekneld geraakt tussehen draad- rollen «n gedood. Gistermiddag is op het terrein van do Steenkolen Handel Maatschappij aan do Oostelijke Handelskade te Amsterdam, een ongeluk gebeurd, waarbij de 50 jarige ar beider G. de W. het leven verloor. Hij geraakte bekneld tussehen twee draad rollen van een drijvenden kraan. De man was onmiddellijk dood. Het lichaam is vervoerd naar het Binnengasthuis. Spoorwegongeluk in Duitscliland, Gistermorgen is een personentrein bij het binnenrijden van het station Weissen- felct op ©en locomotief gestooten. Twaalf reizigers werden zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Ruim twintig perso nen Hepen lichte verwondingen op. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend. terstond, vóór die groote handen haar hadden beroerd, nu... voor het te laat was. Ondraaglijke angst en weerzin hadden zich van haar meester gemaakt, toon zo opeens weer de stem racende te hoonern van den Sadhu der Swastika, die zeide: „Liefde zal uitkomst brengen." En op het zelfde oogenblik herkreeg zo haar moed en werd het vredig in haar binnenste. Dapper verdroeg ze de blikken van den Cobia. Ofschoon zoden man haatte,dwong zijn uiterlijk haar bewondering af, die hooge gestalte (zes voet negen duim) ge huld in eau vuurrood zijden gewaad, den zwarten 'baard golvend over zijn borst. Vanaf zijn enorrnon tulband, waarop nog een struisveer prijkte tot aan zijn roode sandalen schitterde alles van robijnen. „Bij Allah, wat ben jij mooi!" riep hij uit Diana met zijn oogen verslindend. Het jonge meisje, zich do raadgevingen herinnerend van Chirine, om niets te docö wat den man in wiens macht zij zich hé- vond, zou kunnen mishagen, dwong zicli te glimlachen, waarbij ze haar handen op haar schoot vast inéén klemde.. „Maak een beetje plaats, dan kom ik naast je zitten." Diana stond op: bij de minste beweging die 5?e maakte, klonk een muzikaal ge rinkel van de ede Is teen en, welke aan baai armbanden hingen. „Ik ben moe van/t zitten," wierp zij togen. „Ik hen nogkoortsig, en ik zou liever een beetje.,naar buiten gaan," j Zij rilde hij de vluchtige aanraking -van één zijner handen. VRIJDAG, 24 September 3937. Hilversum I, 1875 M. 8 00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9 00 VARA. 10.40 VPRO. 11.03 VARA. S.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gratnofoom. 11.10 Declamatie. 11.30 Orgel. 12.00 Gramofoon. 12.30 Eddy Oliver's Bruid. 100 Ivovacs Lajos en saiisto. 1.40 Piano- duetten. 2 00 Kovaes Lajos en soliste. 2 30 Fianoduelten. 3 00 AVRO Donsor- leest. 4.00 Gramofoon. 5.05 Kindorimrtje. 5.30 Oigel, 6.00 „Tlio Lucky Birds" cn solist. 0,30 Politiek radiojournaal. 0.50 Gramofoon. 7.00 „Vakbewegingswerk in de crisis", causerie. 7,20 1 Gramofoon. 7.25 Berichten. 7.35 Causerie. 8.00 Viool en piano. 8.30 Causerie. 9.00 Gramo foon. 9.30 VARA-Maandrcvue, m.m.v. VARA-orkest en solisten. 10.09 „Fan tasia". 10.30 Berichten. 10.40 Avond wijding. 11.00 Jazzmuziek. 11.3012 00 Gramofoon. Hilversum II, 301 M, Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 800 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek. 8.30 Gramofoon. 9.30 Geluk- schcn. 9.45 Gramofoon. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Fluit en piano. 1200 Be richten. 12.15 Ensemble. 2.00 Vcmdel- herdenking. 3.45 Gramofoon. 4.00 Orgel. 5 00 Gramofoon. 5.15 Alt, piano en cel lo. 6.30 Tuinbouwpraatjc. 7 03 Berich- •ton. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Repor tage. S.00 Berichten. 8.15 (NCRV-orkest. 9.00 Causerie 9 30 Vervolg concert. (Om 10.00 Berichten), 10.45 Sportpraalje. 110012 00 Gramofoon. Hierna:Schrift lezing. Droitwich, 1507 M. 11.401150 1 iano. 12.10 Alt en orgel. 12 50 IIcnry Ilail's Band. 1.35—2 20 Trio 4.20 „Lionel and Clarissa", operette. 5.10 Gramofoon. 5.20 Zang. 5.40 Orkest. 6 20 Berichten. 6.45 Orkest. 7.30 Cau serie. 7.50 Relais uit Amerika. 8.20 Theater-orkest en solisten. 9.25 Orgel 10 00 Berichten. 10 20 Causerie. 10 35 Strijkkwartet en soliste. 11,30 Ambrose's Band en solisten. 11.5012.20 Dans muziek. VLAAltDINGEN. Geboren: 17 Sept. Johanna, dochter van A. Broek en J. Jansen. Oranjestraat 37. Abraham, zoon van J. van Loon en M. Rredios, Rijkëstraat 24. Jan Cornell's, zoon van B. de Priëlle cn A. M. Brobbel, Spoors ui- gel 34. Floris, zoon van L. Don en ,D. Miunderlioud, Jan Steenstraat 5 Jacob, zoon van K .Spraijt en H. W. van Zelm, Van Schravendijkplein £5 Izabella .Talfoba, dochter van J. de Bnrijn en E. Sdhenk1, 'Kui- perstiaat 49. 18 Sept. Johanna Stoffelina Tezina Ca- tliarina, dochter van L'. C. Hoogstad en J. II. P. van der Wal, Van Kinsbergcn- plaats 47. 20 Sept. Wilhelm Johannes, zoon van W. van Fessen* en A. M. Schorr, P. K. Dros- saartstraat 141. Petronella Catharinai, dochter van K. van Noort en P. C. [Termoirs- huizen, W. Rairendszstraat 27. Overleden: 17 Sept. Abraham Paulus Bol, 65 jaar, echtgen. van C. F- Maafleveld', Schied. weg 25 Jacob de Bruiin, 55 jaar, cdhtg. van J. S. Bos, W. Beukelszstraat 52a, „U ziet," hernam ze zenuwachtig, „ik heli nog huiveringen." „De viouwen hadden me gezegd, dat je beter was." Hij fronste zijn donkere, borste lige wenkbrauwen. „Ja in zoover boter dat ik u graag wil de zien, Sirdar Alam Khan," meesmuilde ze haperend, terwijl ze met bornimensclie- lijke inspanning tegen het gevoel van af keer vocht. „Bevallen die dingen je?" Hij wees met zijn vinger op het collier, dat ze om dén hals droeg. „Ik het nog nooit iets dergelijk gezien," antwoordde ze, en hoopte in stilte, dat hij niet in haar oogen den angst, die haar ver vulde zou lezen: „Ze zijn eon vorstin waardig." „fk ben een vorst, zooals je weet," ant woordde hij trolsch. „Wanneer je mijn vrouw bent dan krijg je ju woolen van me, waarbij dezo snuisterijen niets zijn." „U is edelmoedig ten opzichte van uw... gevangenen" merkte Diana dankbaar op. Hij keek haar wantrouwend aan. Dat war niet do taal van een vrouw, die zich er van bewust was, dat hij met haar zou trou wen. „Hoor eens sedert ik besloten bein, me met jou te voreenigen door den band van het huwelijk ik had je ook als bijzit of %ls danseres kunnen houden ben je geen gevangene meer." „'Chirine Bibi laat me geen minuut vrij, zelfs niet om oven de kamer uit te gaan," verzekerde zo, voorwendend voor grooter vrijheid to. pleiten. „Ze zegt dan het op uw bevel is." - - - -9- Radio Paris, 1048 M. .7.10, 8,20 en 10.35 Gramofoon. 12.50 Orkest en zang. 4.20 Trio. 5.50 Piano. 6.05 Zang. 7.20 Piano. 7.50 Viool en piano. 8.50 Zang. 9.20 Gevarieerd con cert. 10,50 Gramofoon. 11.2012.50 Or kest. Keulen, 450 M. 6.50 Militair concert. 8 50 Schrammol- ensemble. 12.20 Verzoekconcerl. 1.35 Or kest. 2.35 Gevarieerd concert. 4.20 Amu sementsorkest. 5.35 Zang cn piano. 6.35 Orkest cn solisten. 8.30 Madrigaalvor- ©cniging Aken, kamerorkest ©n solisten. 9.35 Reportage. 10.5012.20 Orkesten. 322 M. (Vlaamsch). 12.20 Gramofoon, 12 50 Kleinorkest, 1.30 Salonorkest. 1.60 2 20 Gramofoon. 5.20 Populair con cert. 6.20 Salonorkest. 7.20 Viool. 8.20 Orkest. 10.30—1120 Damsorkest. Brussel, 322 cn 484 M. 481 M. (Franscli). 12.20 Gramofoon. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50 Zang. 2.00—2 20 Gramofoon. 5.20 Or kest. 6.35 Gramofoon. 6.50 Concert. 7.35 Klairnet. 8.20 Vooir ©adstrijders. 9.40— 10.20 en 10 30—11.20 Gramofoon. Dcutsehlaml sender, 1571 M. 8 30 Orkest. 9.20 Berichten. 9.35 Piano- duo en solisten. 10.20 Berichten. 10.50 12.20 Orkesten, (Om 11.05 Weerbe richt). Vrijdag 24 September. Programma 3. Keuien 8. Parijs Radio 10.35. Keulen 12 35. Brussel (VlaamschJ 1.20, Keuion 1.35. Diversen 2.50. Keulen 4 05. Brus sel (Fianschj 5.20 Keulen 6.35. Lon den Regional 8.20. Droitwich 9.26. Brus- sei (Vlaamsch) 10 20. Brussel (Fransch) 10 30. Wecnen 10 20 Programma 4. Brussel VlaamschJ 8. Diversen 9.20. Londen Regional 10.35. Droitwich 12 50. Londen Regional 1.35. Droitwich 5.20. Diversen 6.20. London Regional 6.45, Droitwich 7.30. Diversen 8.20. Droitwich 10.20. Programma 5. Luxemburg 8.20 Concert. Diversen 10.50. Luxemburg 12.20 Concert. Droitwich 1.35 Diversen 2.20—3 50. Luxemburg 3.50 Concert. Brussel (Vlaamsch; 5.20. Luxemburg 7.03. Diversen 7.20 Luxem burg 8.05 Concert. Brussel (Vlaamsch;, 8.20. Luxemburg 9.20 Concert. Parijs Radio 10 05. Luxemburg 11 Opera. 11.20 Dansmuziek. Faillissementen. Dirk Schut, exploitant van een ijs zaak, Rotterdam, Schermlaan 61b. R.-e.mr. A. J. Marx. Cur. mr. F. J. Kranenburg, Rotterdam. Ditgesprokon Handelvcnnootschap o.d. Fa. Bax en D'upuis, gevestigd to Rotterdam, Rochus- senstraat 367 en leden J. A. Bax, Rochus- senstraat 367, Rotterdam, A. Bax, Roechus- senstraat 367, Rotterdam en J. F. Du- puis, Aert van Nesstraat 14, Rotterdam. R.c. mr. G. L' van Es, Cur. mr. L. J. R. Kühn, Rotterdam. C. J. Hesper, Maasstraat 18, Rotterdam, aldaar handeldrijvende aan d© Noordhaven- 9Da101 c, onder den naam Garage Blij- dorp. R,-c.mr. A. J. Marx. Cur.: mr. N. .T. Bink, Rotterdam. F. Blazier, huisschilder, Rotterdam, Hooidrift 116. R.-c,mr. A J. Marx. Cur.: mr. P, B. Bouman, Rottordam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: A. J. B. do Prins, Rotterdam. J. Bijnen, Rotterdam. J. 0. Hoonaard, Rotterdam. H. J. Burgbout, Rotterdam. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam. In de week van 13 fat ©n met 18 Sep tember 1937 werden in Nederland 58 fail lissementen uilgesproken. Hij scheen voldaan. „Dat was verstandig van haar. Maar ik verklaar thans, dat jo vrij bent, om b'urmen, de omwalling van het paleis t© gaan, waar je wilt. Is dat goed?" In haar brandend© oogen kwam een ver- radeilrjk lichtje van vreugde. „Ja, dat is goed, en ik ben er heel dank baar voor." „Luister, Lindsay, miss sahib," vervolg de hij met een. stem, trillend van inge houden hartstocht, „wanneer ik beweer jo lief te hebben, is dit de zuivere waar heid en wanneer ik lief heb, verlang „ifc naar het bijzijn van het voorwerp' van mijn liefde. Zeg nu, jij, die me <holpéu zult mijn volk te regeerem, die mijn zoons ter wereld zult brengen... bon je van steen, dat in jouw hart geen liefdo on waakt?" Zijn oogen vlamden als blakende koten, terwijl hij zijn armen naar haar uitstrekte. Diana's liart bleef stilstaan. Het ge vreesde oogenblik had geslagen: bij ver wachtte, dat zijn passie weerklank zou vinden. Gevaar, folteringen en zelfs te- dood werden tot nul gereduceerd vergele ken bij den gruwel vaan zijn armen om haar heen te moeten dulden. De verschrik te blikken van hot jonge meisje haar van.' angst groot en donker geworden oogen. dwaalden schuw rond door loet groote ver trek, om een uitweg zoekend. Opeens hield ze haar adem in: daar in de schaduw, vlak a older Alam Khan, stond de Sadhu van do Swastika. Wordt vervoljd.)

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6