ZATERDAGSCHE rouwen van bekende eder landers. f Hf ..koopt; Een gesprek met mevrouw Colijn-Groenenberg Sport Voetbal Nederland - Luxemburg ZATERDAG 27 NOVEMBER Bitter als zoete móst. De klop op de deur. UIT HET BUITENLAND STADSNIEUWS II Van Hastens Exploitatie Mij. IN DE SCHIETTENT KLEINE POSTJES ADVERTENTIES onzen Nationalen Feestwijzer Het is niet aardig altijd maar mannen in de krant aan het woord to laten. Daar om hebben we, na do bekende mannen, die maar voortdurend geïnterviewd worden, nu ook eens het woord w li ion geven aan luin vrouwen. Dat zij ons plan met vreugde begroeien, is ongetwijfeld, maar bij do uitwerking stuitten we nog al eens op moeilijkheden en bezwaren. lu zeven van de tien. gevallen, beginnen do aangezochte personen ook meestal met neen te zeggen. Toen oen bevriende rela tie mevrouw II. ColijnGroenonberg voor ens polste over een toe te staan interview vólgde prompt een weigering. „Ik lic-b de pers niets nieuws mede te deden" was het antwoord. l)aar zaten we met de gebakken peren en zonder onderhoud! Een herhaald verzoek had evenmin succes. Probeert u bet maar niet meer, ried men ons. Mevrouw Colijn heeft gezegd: Ik denk er niet aan. Dat liet aan duidelijkheid niets te wen- scken over. Wal nu? Do kans leek verkeken. Toch liet die weigering ons niet met rust Ouzo groote mannen zijn zoo bekend. Er is al zoo veel over hen geschreven. Zij zijn om zoo te zeggen gemeengoed. Maar kennen wij een man ooit geheel en al (aangenomen, dat zooiets bestaanbaar is!) als wij de vrouw-op-den-achtergrond niet kennen? Gaat ons niet soms plotseling een hel der licht op over voel wat onbegrijpelijk of verbazingwekkend scheen wanneer wij van oen beroemden echtgenoot de weder helft leeren kennen? En omdat de ondervinding heeft go- leerd, dat dit inderdaad zoo is, trok ons het plan zoo aan. Moeilijkheden zijn kor nu eenmaal om overwonnen te worden. Vermoedend waar do schoen wrong, hebben wij ons ten slot- to persoonlijk tol mevrouw Colijn gewond met de plechtige verzekering uiet te zui len interviewen! En ziet deze verzekering heeft ons do deur geopend van het huis in de Stad houderslaan in Den Haag. Een mooi groot huis. Wij zijn op bezoek geweest bij do vrouw van onzen minister-president en daarvan willen wij u hier iets vertellen. Natuur lijk vraagt de vrouwelijke nieuwsgierigheid-, allereerst: hoe was het ex? [s hot er mooi ingericht? Is het oen groot huis? Laten wij beginnen met lo vertellen, dat het oen mooi groot, voornaam alleenstaand hoeren huis is. Door een vierkante balt werden wij naai de ontvangsalon geleid, oen hoogo ruime gezellig gemeubelde suite met aangrenzen- do groote serre vol planten en bloemen. Als het waar is, dat kamers het karakter en den geest weerspiegelen van hunne be woners, dan wordt men hier al dadelijk ge troffen door een warme, prettig aandoende huiselijkheid. Dit zijn'geen kille ongebruik- to staatsievertrekfcen, dit zijn kamers, waar in geleefd wordt en dagelijks gehuisd. Veel gemakkelijks stoelen, bloemen en boeken, op de ronde tafel oen fraai gehand werkt kelim kleed, en overal portretten. En temidden vau deze vriendelijke om geving de kleine grijze dame met hot won derlijk jonge gezicht Oude herinneringen. En gaat u nu alles opschrijven wat ik zeg? j j Wij verzekeren nogmaals met klem, dat wij niet zullen schrijven cu... wij hebben ook niet geschreven, geen woord, omdat wij weten hoe uitermate storend dit meestal werkt. En dat is dan do eemigo directe toespeling op het interview, want dan is er geen interview meer. Er is al leen een allergenoeglijkstbezoek bij een lieve oude dame, die boeiend en vlot ver telt uit oen schat van herinneringen. Wij hooren hoe mevrouw Colijn als jonge tweede luitenanlsvrouw naar Indie ging, het Indië van bijna een halve eeuw ge leden. Als ik bedenk, zegt zij guitig, wat er toen -niet was...! De tegenwoordige jonge vrouwen zouden vreemd- opkijken bij veel van do toestanden van toen, dio' van daag onbestaanbaar lijken. De gedachten gaan terug naar dien tijd van moedig pionierswerk, waaraan de vrouwen direct zoowel als indirect zoo'ti groot aandeel gehad hebben .door hun prachtige moed en hun onwankelbaar ver trouwen. Van Hcutsz zeide, je moet zenu wen heb beu als slalen kabeltouwen, maar dat hadden wij inderdaad noodig, vertelt mevr. Colijn. Als er con valsch bericht binnen kwam, dat do expeditie waar je man mede op uit was geheel in "de pan was gehakt of als om don hook van den borg het schip eindelijk in zicht kwam mei do vlag halfstok 011 je wist niet voor wie di« ving halfstok hing, dan had jo hcuseh ;d jo flinkheid noodig. Jonge vrouwen zijn gemakzuchtig. Over sommige van do tegenwoordige jonge vrouwen is mevrouw Colijn slecht te spreken en haar oordeel is niet malseh als zij zegt: zij zijn gemakzuchtig, en den goeden mol te na gesproken, willen zij zich niet meer bekrimpen. Zij hebben be hoefte aan iuxe en zijn verwend door te veel comfort, (let harde moeilijke leven, dat wij als jonge piouiersvrouwen leidden, trekt haar niet meer. Even i:i herinne ring verloren blikken de vriendelijke ocgea peinzend terug in do verten van liet ver leden. Eif jaar onafgebroken zijn we m ludiü geweest... Verlangt u uooit terug? vragen we. Ik ben al vier maatterug geweest iu Indik, vertelt mevrouw Colijn. De laatste maal, teen mijn schoondochter zich niet al te wel voelde enhoimweh naar Hol land. had. Toen ben ik er heen gegaan, vier maande uit cu thuis. Zoo gewoon, zoo vanzelfsprekend vertelt zij dit, dezo ldcine resolute moeder, die van optreden en doortasten weet als hel gaat om het heil van haar kinderen. Het gesprek komt op de zoons van het echtpaar Colijn, alio drie in Indië. De oudste en de jongste zijn met verlof in Holland. Een Irotsche moeder vertelt van de gevaarvolle expeditie van den jongen dr. A. II. Colijn, de koene bergbeklimmer on ontdekkingsreiziger. Wij pratcii over kinderen in het alge meen, over opvoeding en problemen. Twee moeders met samen zeven zonen. De tijd vliegt voorbij. Opeens denken wij weer aan het interview. Ach, ja, dat fe waar ook. G-ecn maatschappelijk oï sociaal werk. Doet u veel aan maatschappelijk en sociaal werk, mevrouw, vergaderingen pre- sidccren, zitting in comité's, off cleelo lun ches en diners en zoo? En dan klinkt liet heel beslist: -n, daar doe ik niet aan, dat laat ik' ,-or aan anderen. Er zijn er zooveel, die dat graag doen. Eigenlijk vreezen wij een bae'.jc onbe scheiden te zijn, maar dan vragen wij bet toch maar: Waarom doet u dat niet? En dan klinkt bet eenvoudig: ik kan niet meedoen aan al die dingen en ik wil het ook niet, ik wil mij niet binden, want ik moet altijd klaar zijn. Als mijn man thuiskom!, dan woef hij dat hij mij hier altijd kan vinden. Als hij zegtwe gaan morgen naar Parijs of naar Londen of naar Berlijn, dan moet ik klaar zijn. Meestal alleen. Het lot van de staatsmansvrouw is om alleen te zijn, merken wij op. En weer klinkt het zoo vanzelfsprekend: ik ben ook meestal, alleen, want als mijn man thuis is, zit hij altijd boven to wer- ken, maar dan weet ik toch, dat hij thuis is en hij weet dat ik er hem Een warme bewondering groéil iri' ons voor dezo dappere kléine grijze vrouw, die liet vaderland dient op haar wijze door op oen leeftijd, dat andere echtparen de wel verdiende rust van den levensavond- ge nieten, zoo blijmoedig .afstand te doen van veel wat hot geluk uitmaakt in een -vrou wenleven. In haar prachtigcn convoud, die niets heldhaftigs ziet in oen loven vol zclfop offering, is mevrouw Colijn' een voorbeeld voor talloozcn. Hoe wonderwel verstaat deze lieve moe derlijke vouw liet moeilijke 011 hoogc ambt vau vrouw-zijn in zijn hoogste en .boste betcekenisT dragen en verdragen, en krachtgevend bezielen, door deiï nimmer falCudeii stillen steun, van haar gcloovig verlrpüweu en haar sterke'moedige liefde. Ecu leven, in de schaduw, maar welk een héérlijk voldoening schenkend loven I Gelukkig de vrouw en moeder, die op zeventigjarigen leeftijd op zoo'n rijk leven vol vruchtdragende toewijding kan terug blikken on gelukkig de staatsman, die in zijn zorgvolle, moeilijke en vaak zoo on dankbare taak, zoo oen zeldzamen steun naast zich weet. Amy Groskamp te» Have. Een wedstrijd, die door onze landgcnoolcn gewonnen kan worden. Do Keuze Commissie van tiet Ncdc-r- landsclie elftal hoeft zich na den wed strijd Nederland—Frankrijk bedacht en. thans voor den wcdsLrijd tegen Luxem burg, welke ontmoeting morgenmiddag in liet Fcrjcnoordstadion te Rotterdam ge speeld wordt, en beslissend kan zijn voor •een der beide -landen of zij iu het lour- nooi om het •wereldkampioenschap ge plaatst worden. Andcricssen heeft zich teruggetrokken en zijn plaats., afgestaan aan den jongen Feijenoordcr Kuppen, die reeds in tal van compctitieweds!rijden de toeschouwers van zijn fraaie spel heeft doen genieten. Af gewacht dient to worden of liij hol in het voor hom nieuwe internationale milieu even goed zal doen. In ieder geval hoeft hij steun aan zijn clubgcnooten Paauwe, Van Heel en Van 'Male. Deze laatste heeft de eveneens vrijwillig afgestane plaats van Ilalle ingenomen. Dat Hal Ie uit zich zelf bodankt heeft, valt toe te juichen, want don laatstcn tijd is do Go Ahead'er niet in zulk oen grootschen vorm. Van-Male heeft als rechtsback voor zich slaan de DFC-er Punt, een spe'.cr, die niet meer zooals Kuppen tot de jonge garde behoort. Ia vele somi-intemalionale ontmoetingen is Punt reeds uitgekomen. Do iniddonlinié heeft iu denwedstrijd Bondsclftal—Rottcrdainsch elflat bowezen van gmolo sterkte lo zijn. In de voorhoede heeft men als midvoor opgesteld de KFC-cr Da Boer, die welis waar in den hiervoor nangohaaldcn wed strijd niet' veel heeft kunnen toornen van zijn capaciteiten, doch blijkbaar nog ge noeg? om voor de midvoorplaats in aan merking te komen. AVij gelooven in ieder - geval, dat hij thans meer werk to ver zetten zal krijgen en vertrouwen, dat hij het -naar ieders genoegen zal doen. Naast hom opereert de vleugel Smit—-Bergman. Smit staat weer op zijn oude plaats, kan weer zwerven on dus 100 pel. gevaarlijker zijn.. Bergman's debuut was veelbelovend. Naast Wds; dio het tegen Frankrijk niet zoo goed gedaan hoeft, slaat Van Sraen- (lonck weer opgesteld. Zou in liet. ergste geval Do Boer, of Smit niet in staat blij ken doelpunten te maken, dan kan doze Nepluniaan er oenigo voor zijn rekening nemen. Wij bobben wel vertrouwen in dit elftal en rekenen cr op, dat met minstens livee doelpunten verschil van do Luxemburgers gewonnen wordt. Dc prestaties van de Luxemburgers op het internationale terrein zijn niet van' zulk een aard, dat men do handen van ver bazing ineenslaat. Het tegendeel is eerder waart Men moet evenwel niet vergelen dat Luxemburg zich voor dezen wedstrijd goed voorbereid heeft en dus een ver rassing mogelijk is. Te betreuren voor onze gasten is, dat zij den steun van Mart, den midvoor, moeten missen, Jie j.k Zon dag in eon wedstrijd goblessoerd raakte. Do rechtsbinnen Libar is thans als mid voor opgesteld. Zijn plaats wordt inge nomen door Wantz. Do rechtsbuiten Rtiein die zich -niet in vorm bevindt op hetoogeh- blik. is vervangen door den reserve Touba. De rechtervleugel is dus verzwakt, het geen Luxemburg nadeel ig kan worden, aan gezien juist deze wing zich tegenover Caldcnhove en Van Heel bovindtl Scheidsrechter van dezen wedstrijd, die om twee uur begint, is do heer Weingiirfc- ner (Duilschland). Als grensrechters fun- gecren do heer Reis (Luxemburg) en J. Wevers (Nederland). De opstelling der elf tallen laten wij hier nogmaals volgen: Nederland Van Male Punt Caldenbovc Paauvro Kuppen Van Heel Van Spaondonck Smit W-els De Boer. Bergman' Kemp -. Libar Touba' Geib Wantz Fischer Boramertz Dumont Majcrus Witry Hoscheid Luxemburg. 7e JAARGANG No. 9 Tusschcn annhalingsteckens. Wij treden hiermede in de open baarheid. De Zaterdagsche Post be staat reeds zeven jaar, maar werd in het geheim verspreid met een beperkte .oplaag. Er bleek behoefte te bestaan aan ruimer oriënteering. Daarom kocht onze geldschieter-achter-de-sch'ermen de Schiedamsche Courant op. Voor -hen, die het niet wisten, zullen wij nog oven doel en streven van ons weekblad uiteenzetten. Wie zich ergeren mocht aan het opschrift boven dit hoofdartikel, diene in aanmerking te nemen, dat wij daar voor geen verantwoordelijkheid op ons kunnen nemen. Het is op zichzelf echter wel een aardige kop, zoogezegd, en bovendien is het de titei van het beroemdste, d.w.z. dikste boek onzer vaderlandsche literatuur, dat niet den Nobelprijs kreeg. Wij kunnen tenslotte kort zijn. Raadsel: Wat bijt, maar doet geen Oplossing: -jsoj aqosSepjaje^ »Q DE REIS. VAN HALIFAX Intiem gesprek in-de Bclerscbo bergen. Halifax vond de sigaren in Duitsch- land niet zoobizonder lekker. -Dat kwam, zoo vertelde Hitler, toen zij gezellig in het buitenverblijf te Berch- tesgaden Izaten, omdat het binnenwerk made in Germany is. Als er nu. eens een kolonietje op kon overschieten in Afrika bijvoorbeeld dan zouden de sigaren veel beter worden. De plannen waren al lang klaar. Maar, apropos, liet -Hitler den tolk zeggen, jelui hebt het anders knap druk gekregen in Londen. f-Tja, och, zei Halifax in het En- getsch, dat is wel zoo, maar je went aan alles. A— Aan. hangen ook, zeiden zij geen van beiden. Oostenrijk kan nu toch wel zoo langzamerhand zélf zijn peultjes dop pen, zoudt u ook niet zeggen? Als Engeland zich daarmee wat minder behoefde te bemoeien, zou het een hoop last en kosten besparen. Ik zal er eens over praten, als ik terug kom,- maar Och, ik zou gerust wel eens willen komen zwemmen in Genève, maar dan zonder al die rompslomp van oude papieren. Die moesten jelui toch ook eens opruimen, daar is een liefdadighcidsvereeniging weer goed mee. Ik houd me aanbevolen voor de Winterhilfe. Dat is misschien wel. wat, ik zal er eens Franco is ook een beste kerel. Met hem is wel zaken te doen, zooals u trouwens reeds gemerkt hebt. 't Gaat goed met hem. Dat wordt wel wat. Mr. Eden moest hem toch maar gauw erkennen. Daar zal ik ook En, gelooft u me, als ik mijn best zou doen in het Verre Oosten, heusch Kom, ik stap eens op, het wordt mijn tijd. Doet u de groeten in Dauning- strassc-, Steekt li nog een sigaar op. Neen, dank u; Gut bei! GEMEENTEBEGROOTING x Ai A A ...Ax Scctic-omlcrzoek. ..Dezer dagen zijn de secties van de V.W.V. op de Groote Markt aange treden en geïnspecteerd. Voor bet geval de lezer zich nog niet geheel thuis voelt in de Zetpee-club, zij hier dan voor het laatst vermeld, dat de V.V.V.V. de Vereeniging van Vroede Vaderen is. Sommigen zijn weliswaar nog vrijgezel, hoewel principieel. Bij de inspectie bleek, dat hier en daar nog: oen steek los was. In do begrooting zit een gat, dat men be gonnen is te stoppen. Enkele V.V.V.V.-crs deelden ons me de, dat getracht zal worden een leé- ning te sluiten bij de Scheepvaart- Maatschappij Wiideco-Iijn Erven dé- Wed. Oud. Voorts vernemen wij, dat de -N.V. Van Haerens Exploitatie Maatschappij een nieuw kantoor zoekt Huiseigenaren behoeven zich in dit verband heusch geen illusies te maken, want liet wordt toch ergens anders gebouwd, dan men wel zou denken. In navolging van hetgeen in andere steden te doen gebruikelijk is, zou het in de bedoeling liggen een prijs vraag uit te schrijven, zoodat er geeii haast bij het plan is. Een onzer medewerkers, die in de lamp geklommen was, teneinde on opgemerkt en rustig zijn verslag te kunnen maken, werd ontijdig ont dekt, zoodat wij helaas niet in staal zijn eenige nadere inzonderheid om trent deze geheime bijeenkomst der V.V.V.V. te melden. Volgende keer beter. De voorzitter, de heer Prof. Ir.A.J.C. Duyn, had energiek de leiding. Enkele regenbuien werden geliquideerd, waar na bieck, dat er een stevige winst aan mooi weer over was. Plotseling deed zich echter het zonderlinge feit voor, dat enkele onweersbuien niet op de lijst van materialen voorkwamen, waartegen heftig geprotesteerd werd. De buien kwamen ter tafel en ont lasten zich in (ie vergadering. Tegen hot voorstel van den voor zitter werd tenslotte besloten de winst, te verdeelen, zoodat ieder mooi weer kan spelen, wat tenslotte 'ook zijn voordeel heeft. Het batig saldo van het fonds „Het zonnetje in huis", zijnde ongeveer 0- millioen decalumen daglicht, werd aan het comité „Januariplannen aangeboden, ter verlichting van de karpers in den vijvor van liet Juliana- park. De atmosfeer was opgeklaard en t de lucht was als ozon toen Prof. ür. Ir. Duyn de vergadering met wassende maan sloot. SAMENSTELLEN VAN BEGROOTING E N BEHEER VA N GEMEENTE Nt Verzorgt ookfcestavönden Geestige conferencier aanwezig HOKODRAMA Balans bizonder bevredigend De welbekende vereeniging van klimaat-deskundigen „Ilokodrama" (Hopelijk Komt De Ramp Achter Mij Aan) heeft weer eèn alleszins ge slaagde progpaganda-actie-week achlor den rug. Er is eens wat leven in de brouwerij gekomen en dat was wel noodig, want het klimaat werd wel wat erg droog. Het nadeel was boven dien, dat vele onzer geachte stadge- nooten eenvoudig geen genoegen meer namen met dc plaatselijke climalo- logische omstandigheden en naar el ders togen. Daarom was actie geboden I Enkele knappe koppen dachten een nieuw soort bazaarspel uit, dat nog juist door de mazen van de Loterij- wet kon. Ieder, die tien regenbuien op den koop toe nam, kwam in aan merking 'voor een bon; welke recht gaf op een van de prijzen uit het alleraardigste fonds „Het zonnetje in huis". Daar'was groote belangstel ling voor. I V Een geweldige installatie werd ge bouwd met het doel - de nieuwste vinding van Ir. B. Bouwmeester toe te passen. Deze deed indertijd bij zijn proeven betreffende de licht- stabiliteit een bizonder interessanto ontdekking, welke hem in staat stelde het licht te intensiveeren en te be waren. De installatie was wel wat duur, maar de resultaten waren ook navenant. De stad baadde des avonds in een zee van licht,, ook al was er overdag slechts weinig zon geweest. De actie-week' werd geopend en geslotenmot en kol e attractieve blik- sem-combinatics. Dézer dagen werd ,ineen drukbe zochle en geanimeerde vergadering do balans opgemaakt. OPEN BRIEF AAN SUZANNA Een hartversterking in dc wittebroodsweken. Getrouwd: bepaald op Woensdag j.l., omdat de kantonrechter het trouwboekje moest zien. En het resultaat was een gulden 1 Het spijt me eerlijk, dat jelui de wittebroodsweken niet ingaan met een blanco strafregister, want de zaak is hiermee af. Je kunt niet eens in hooger beroep gaan om hel eens prin cipieel uit le vechten. En er zat mis schien wel een principieel kantje aan. De ondertrouw is toch ook een wette lijke instelling, waar of niet? In gedachten ben ik op de receptie, geweest en heb ik je gefeliciteerd. Nu schrijf ik. je deze vertroosting, eerlijk en ronduit, omdat ik er van overtuigd ben, dat jelui liet goed gemeend hebt. De heeren van de redactie wilden je man een fleschje oude klare en jou een lekker likeurtje sturen, als een hartelijke hartversterking in de witte broodsweken, maar zij hebben het niet get' an, omdat zij vreesden je te affronteeren. Daarom blijft het hierbij en neem ik afscheid met vriendelijken groet van den POSTBODE. ONZE REVOLUTIONAIRE V.V.V.V. IES SWARTBERG en SUZE VAN DE BO VENKAMP, die mede namens wcderzijdschc familie dankzeggen'voor de blijken van belang stelling voor cn bi j hun huwelijk onder vonden. 35067.11 Hillegcrsberg, 18 November 1937. Nachtcgaallaan 41. Zoo, daar staan jelui nou. Getrouwd cn wel. 't Is dus toch waar geblekon, wat je voor den kantonrechter ver telde. - - 1 En nu, Suzanna, nu je veroordeeld bent, samen met je. man (wat klinkt dat, hè,!), ieder tot een gulden boete, voel ik me gedrongen een- ópen brief in do Zaterdagsche Post té schrijven. Ik mag jo natuurlijk woLbij-je naam, noemen, daar steekt niets in. Zoo n oudo postbode, die ook alweer zeven jaar met dc Z. P. meeloopt, heeft een schreefje voor. Jelui stonden onder dé geboden en zaten.in een auto. 't Was op een herfst avond in O verschic, enkele weken geleden. En toen kwam er een agent eri jelui gingen op de bon, want wat jelui deden, mogen in Overscliie alleen getrouwde mensehen. Jelui waren op zoek naar een huisje en uit nijd mis schien heb je in Ovcrschie geen huisje gehuurd. Bij de Hillcgcrsbergsche nach tegalen is het misschien nog wel zoo aardig. Hoewel bij ons in do stad nnk knusse optrekjes te vinden zijn, hoor. De zaak kwam voor den kanton rechter en die moest hom of kuit van de kwestie hebben. De Ambtenaar van liet O. M. eischte gostrengelijk f 7.50 boete, maar do uitspraak werd Onze Vereeniging van Vroede Va deren is tot revolutionair peil opge klommen. Wij lezen tenminste zoo maar in een plaatselijk krantje, dat onderhands de vereeniging tot staats gevaarlijke besluiten gekomen is. Een der lcdon is aan hot woord over den werldoozensteun. Wij citeeren het verslag letterlijk: Interruptie:- „We moeten „Colijn wegjagen." „Aldus besloten.". - 't Staal or 1 - Bij informatio vernemen wij, dat dit besluit inmiddels in allo stilte door de .Kroon vernietigd is. Zaterdag: uur later: 11 CENT PER POSTJE Wie ruilt mijn Angora-katje voor een vleugelpiano? Liefst zwart, vier rijen bassen, kruisvprmig, volle klank. Eerzaam werkman zoekt vijftig duizend gulden/teneinde stil te kun nen gaan leven. Brieven- no. M. II. 88-17 Bureau van dit blad. Jong vroolljk goudvlsehje, die het in haar kom. te ccnzaajjp/fyindt, zoekt partner, P. G., vief uiterlijk,'teneinde het leven, verder door,te zwemmen. Br. in. f. b. v. d. b„ geil. verzAen verz. DE GROOTE PLANNEN Hc(, loopt! Iedereen is letterlijk vol van do groote plannen. Na 86 voorbereidende geheime vergaderingen, is tenslotte een comité samengesteld, dat on middellijk de mouwen heeft opge stroopt. Eerst werd een verdeeling der werkzaamheden uitgedacht, waar voor 118 sub-commissies in het ievon werden geroepen. Daarna werd een ontwerp gemaakt van de werkzaam heden zelf. Een globale begrooting is eveneens opgemaakt. De grootsche feesten zullen ongeveer vijf millioen kosten. Daarvoor krijgt men: ui precies: een gelukstelegram aan ieder, die meer dan f 500.000 beschikbaar stelt; 8.47J uur zwemwedstrijden in de geheel gorestaureerde Badsponzonford; autobade met daaramp verbonden aUiletiekwed* strijden door de gch'ecle stad; zweef vliegdemonslralies door de schooljeugd, pa rachutespringen en koefc- happen(uit traditie mocht dit punt vooral niet ont breken); V 8 uur v.m.:, speciale feestelijke zitting van den ambtenaar vajx dén Burgerlijken Stand, Waarvoor zich reeds 207 paartjes hebben aangemeld; A A doorloopend: uitreiking van een oor lam; noenmaal, bij slecht woer met gesloten deuren; groot middagfeest met gratis bezichtiging vah den optocht;- toen: bezoek aan de residentie per autobus, uitreiking A A van beschuit met muisjes on terugtocht; ook nog: warme maaltijd op eigen A kosten)v A en dan: bal champêtre op het Koolascli, groote opera-, toonccl- cn variété-voor stellingen in alle theaters, openlucht - gymnastiek- uitvoering vin Bicder- mayer-costuums. op het Feestterrein, Vondelgaart in de vorlichte havens, en tot slot feeëriek vuur- A, ".werk op den St. Janj facultatief: bedsermoen. Wij kunnen tenslotte nog mede- deélen, dat de financieelo commissie nog f 8.74J ontvangen heeft, huiten hetgeen er. niet in kas was. (Ken dubbeltje) U hebt ér niets aan én wij verdienen er mee aa -aa:-: >/2.2:A A gisteren:

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 8