Roman Verslag van den Gemeenteraad ne ester's Radioprogramma's Vergadering van Maandag, 29 Nov. 193? 's namiddags 2 uur: VI. Gemeentebegrooting 1938 Algemeene beschouwingen Geen algemeen pelliieik debat. Do heer De Bruin (lib.) sluit zich gaarne aau by vorige sprekers, die hulde brachten voor bet gevoerde beleid van B. en W. en bi) de waardeering voor den gemeente-secretaris, den heer inr. Siokertga.. Nu er na de verkiezingen toot de Staten Generaal veer eenige rust is gekomen in do politiek, lijkt het spr. toe, dat dit ook tot uiting kan komen in de aigemeene be schouwingen, waardoor de begrooting vlug ger afgewerkt kan worden. Spr. zal zich dan ook alleen bepalen bijl zaken die rechtstreeks de gemeente aan gaan. i Belastingen In de M. v. A, zeggen B. en W. dat er nu nog niet aan belastingverlaging ge dacht kan worden, maar wat de straat- belasting aangaat, deze zeer zeker hot eerst voor verlaging in aanmerking kan komen. Do gemeente Schiedam streeft er naar om als woonstad niet achter te blijven, maar de belastingen zijn hier toch van dien aard dat dit nog velen afschrikt zich hier te vestigen. - Kleinere klassen gewenschl. Er is een actie van onderwijzers, om te komen tot kleinere klassen, waardoor te vens meerdere onderwijzers gepiaaïst zou den kunnen worden. Dit brengt van zelf roede den bouw van nieuwe scholen. B. en W. zeggen, dat zij zich niet geroe pen gevoelen om aan deze actie mede te werken, maar spr. staat op het standpunt, dat het wel degelijk op den weg van de overheid ligt bete" onderwijs te bevorde ren, al was hel alleen maar met hel oog op de volksgezondheid. In verband hier. mede wil spr. wijzen op zijn vraag, in de sectie gedaan, omtrent de vaccinatie. Dit heeft wel de volle aandacht van B. en W Voor sommigen mogen misschien legen vac cinatie principieel© bezwaren bestaan, dit neemt niet weg, dat met het oog op het pokkengevaar ïmn'ing dringend noo'ig is Ook met het oog op andere besme'teljjfce ziekten zijn kleinere k'assen gewenseht Het terrein aan de School straat. Omtrent het terrein aan de Schoo'slraat zeggen B. en W., dat de tijd blijkbaar nog niet rijp is om aan dat terrain een bestemming le geven. Blijft dit misschien nog voor schoolruimte beschikbaar9 Maasr als dat terrein voorloopig toch niet gebruikt wordt, zonden vele bewo ners aan de Nassaulaan gaarne zien, dat dit terrein wat opgeknapt werd. Het is nu in wintertijd een war<~ modderpoel. De Westerhaven. De brug over de Westerhaven is thans bijna gereed en zal een groote verbete ring geven Wordt nu tevens ook de be schoeiing aan de Westerhaven, dicht bij de nieuwe brug in orde gebracht? De wil- geniafcken groeien daar thans welig Havengelden. Omtrent de opbrengst van de havengel den wordt gezegd, dat dit weer f 10 000 lager geraamd moest worden. Belreft dit alleen de opbrengst van havengelden van zeeschepen ,of ook van de binnenscheep vaart? Het is mij opgevallen, dat na de veria», ging van de havengelden in Rotterdam de zeeschepen, waaronder vaste lijn booten, direct weer doorvaren naar Rotterdam. Wa ren met de maatschappijen, wier booten hier vroeger kwamen geen con'racten afge sloten vqpr een bepaalden tijd' Bevuiling van trottoirs, Ten aanzien van de bevuiling van de trottoirs is door spr. in de sectie do vraag gesteld of niet, evenals in Den Haag on Rotterdam oen verbodsbepaling in hel le ven geroepen zou kunnen worden, om dit tegen to gaau. Deze vraag heeft daarna ook van andere zijde B. en Wl bereikt Een dergelijke bepaling zou ook nog deze goede zijde kunnen hebben, dat do hondenbelas ting beter binnenkomt. 5Uit het Engeisch door W. A. C. 17) David bood Laline vormelijk zijn arm en m plaats van haar naar den salon terug te brengen, waar beiden wisten, dat haar tante was, ging hij met* haar door de hal naar een kleine kamer, grenzende aan de privé appartementen. Hier ston den niets dan kasten met miniaturen en snuisterijen en een kleine sofa. Zij zon den hier waarschijnlijk wel alleen worden gelaten. Laline was verrukt. Hij verschikte een der kussens voor haar en beduidde haar te gaau zitten. Ze leunde tegen het zachte, gele salijn en opende haar ïeusaehtigen waaier. David ging naast haar zitten. „Verte' me nu eens alles," toeval hij en nam haar linker hand, waai van hij bedaard den handschoen afdeed. Laline deed alsof ze" dat niet wilde toe laten, maar zijn krachtige greep sloot zich vaster om haar pols. „Geen handschoen ik wil de palm" van" uw hand kassen." 1 ..Majoor Lamont, u bent werkelijk ai te onbeschaamd," bracht /e er hijgend - uit," Urinoir-, hi de sectie's is gevraagd om uitbreiding van het aantal urinoirs. In de omgeving, van de Koemarkt is zoo'n inrichting, die echter slechts aan een klein deel van de burgerij bekend is, voor vreemdelingen is zij niet te vinden. Zou er,op de Rroersvest niet een ondergrondsdie inrichting kunnen gemaakt worden De he r A. Hoek (a.r.): Een bomviije. De herr Do Bruin (lib.)ovenals op den Cooisingel ie Rotterdam? Schiedam begint nu toch grooto stadsallures aan te nemen. Het Feestterrein Met beirekking tot het Feestterrein wordt in do M. v. A. gezegd, dat het met noiodig is er een tweeden uitgang bij te maken. Spr. wil er evenwel aan herinneren dat er, voordat do Stadhouderslaan aan die zijde bebouwd werd, twee uitgangen waren Mocht er om financiede redenen bezwa ren legen zijn om een tweeden uilgang te creeeeren, dan zou het alleszins aanbe veling verdienen de ontrée zeker eon paar meter breeder te maken, want het is niet waar, dat bij volle bezetting van het ter- rein dit vlug leeg is. Het is bij den uitgang gewoonlijk een vreeselijk ged'rang. Ook zoiu het gewenseht zijn, de laan naar den Havendijk te verlichten, op do wijze als b.v. de Aiie Prinslaan. De molens. Spr. wil nogmaals wijzen op het verre gaande verval van sommige molens in onze gemeente. Zoo dez© om welke reden dan ook niet meer bruikbaar zijn in onzen tijd, laat men ze dan liever afbreken als in zoo'n slaat te laten, of, zooals op de Noord vest het geval is, er een leelipcen luei- ferspot van te maken. \Vat doet Monumen tenzorg of de Vereciiging de Ilollandsdhe Molen in dit opzicht' Het Sportfoudsrnbad. Gaarne zou spr. nog van den betrokken wethouder willen hooien, hoe liet stand punt van de* gemeente is ten opzichte van het Sportfondsenbad en de aanvrage van die zijde om garant te blijven voor een hypothecaire kening Politieke beschouwingen. De heer Kodde (comm.) wil over de jongste verkiezingen enkele opmerkingen maken. Naar spr.'s meemng staat de zaak zoo, dat met de conclusie mag worden getrokkenDe kiezers hebben een recht- sche regeering als er thans is, gewild Zij hebben niet gevraagd om een positief Clir. kabinet", zooals minister Colijn heeft ge vormd, maar het ging bij deze verkiezing om: le. het behoud van de democratie en 2e. ordening, zooals de R K. dat om propa geerden. Dat waren de twee kernpunten bij de jongste verkiezingen. Gezien "wat uit de bus is gekomen, kan men met zeggen, dat deze regeering steunt op een breede laag kiezers. Dd" heer Colijn had- rdet het recht, gezien den uitslag een nog meer rechtsehe regeering te vor men. Men bad moeten vragen: Wat is de bedoeling van de kiezers geweest? We moeien hier de richtlijnen in de ge meente-politiek vas'stellen; we moe n we. ten, wat we in deze materie aan elkaar hebben. Een begrooting met haar vele cijfers is geen roman; het is vrij dood materiaal. Maai- daar adhter staat het volk met zijn nood en zijn behoefte aan geluk. We moe- ten levende rnensdhon "zijn en zoo go zien krijgt onze strijd voor verbetering oen geheel andei» boteefcenis. llot gaat dus niet om wut cijfers, maar om het brengen van geluk, het wegnomen van 'leed ai hot brengen vun moer harmonie tussohen de mensdhen onderling. Het adres van B. en W. aan den minister. Een van de belang rijks te punten den laatsten lijd aan do orde gesteld, is hot schrijven van B. en W. aau den minister van binnenlandsche zaken over do finan cieel© verhouding tussohen rijk on gemeen- ton. Hot zou niet doenlijk zijn thans diep op deze zaak in to gaan. Voor 99 pCt. kan spr instemmen met den inhoud van het verzon den adres. Het is oen zeer gedocumenteerd stuk en de gemeenle-secretaiis heeft op dit terrain baanbrekend werk gedaanin dit opzicht sluit spr. zich aan hij men-, Bentliem. Spr. is het editor niet eens met de opmerking van B. en W. ongeveer aan het slot van hun schrijven aan den minister, waarin zij zeggen: ,,WiI men in hot algemeen belang een toezidit in verband met bezuinigingen bij de gemeenten, dan kunnen B. en W. daar tegen geen bezwaar maken". Van een dergelijk toezicht hebben we in het verleden alleen maar narigheid be- leefd, zoodat spr. deze uitlating van B. en W. niet kan onderschrijven. He gaal ocb wel h e' ver. dit het in het z g. rapport We! Ier wordt voorgesteld, alsof de gemeentebesturen maar met geld hebben gesmeten en getoond hebben on machtig te z.'ijh 'tot bestaren. ;De werkloos heid en de lasten, die daaruit' voortvloeien, maken de gemeenten soms-welhaast onbe stuurbaar, maar do werkloosheid en de werkloosheidslasten zijn niet de schuld van de gemeente. Het is in strijd met allo logica de werkloosheidslasten op de gemeenten af te schuiven. En daarom is het jongste itdres van B. en W. aan den minister van binnenlandsdbo zaknn van groot be'aig. Een andere vraag is, of het betoog bij deze re geering weerklank zal vinden. Dat neemt echter do verantwoordelijkheid voor het gemeentebestuur niet weg om te blijven aandringen bij de regeering op een recht- aardiger regeling. Lotmsvcrliooging. In de M. v. A. wordt omtrent de loons- verhooging voor hel gemeentepersan.ee] ge zegd1, dat deze zaak in hooge mate be- heersclit wordt door1 wat het rijk te dezer zake doet ZATERDAG 11 December 1937. Hilversum I, 1875 M, KRO-uitzending. 8—9.15 en 10 Gramofoon, 11.30 Gods dienstig halfuur. 12 Berichten. 12,15 KRD-orkest on gramofoon. 2 Voor de rijpere Jeugd. 2.30 Mei «listen en solist, 8.05 Kmderuur. 4.05 Gramofoon. 4.15 Melodislon en gramofoon. 5.30 Gramo foon. 515 Nachtegaaltjes 6.15 Gramo foon. 6 20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoon, 7 Berichten. 7.15 Ka tholieke RVU, 7,35 Actuoole aetherflit- sen. 8 Berichten. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8,35 Melodisten en solist. D Gramofoon. 9.30 KRO-orkest. In de pauze zang en piano. 10.30 Berich ten. 10 40 Internationale sportrevue. 10 5512 Gramofoon. Hilversum II, 301 M, VARA-uitz.ending. 101020 v.m. en 7.30—8 VPRO. 8 Gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.20 Orgel en bont programma- 12145 Gra mofoon. 2 Toespraak. 2 20 Piano. 2.45 Optreden van amateurs. 3,15 „Zedelijke opvoedingcauserie 3.30 Residentie or kest en solist. 4.30 Esperanto 4.50 Con cert. 5.40 Literaire causerie. G Orgel. C.30 „De Wielewaal". 7 Filmland. 7.30 Causerie. 8 Berichten. 815 Orkest en soliste. In de pauze toespraak. 9.15 Do Ramblers en solisten. J0 30 Berichten. Hierna gramofoon 1045 VARA-orkest en solisten. 11.30 Berichten. 11.35—12 Gra mofoon. Droifwich, 1500 M. 11.20 Gramofoon 12 05 Orkest. 12 50 Dansmuziek. 1.20 Orkest. 2.20 Mezzo sopraan en tenor. 2.50 Operamuziek 3 20 Prgel 3 50 Octet 4.20 Viool en piano. 5 Declamatie. 5 20 Savoy Hotel Or- pheans. 6.20 Berichten. 6.50 Orkest en solist 7.50 Radiojournaal. 8 20 Variété programma. 9.20 Berichten. 9.40 Ame- rikaanseib overzicht. 9.55 Orkest en soliwt. 11 Causerie. 11.20 Grosvenor House-dans orkest. 1150 Berichten. 1212.20 Ver volg dansmuziek. Radio-arPis, !fi8 M. 7.25 en 8 55 Gramofoon. 9 50 Orkest I 11.50 Gramofoon. 12.35 Oikcst en zang, 3 20 eu 4.05 Zang. 8.35 Gramofoon, 8.50 Radiotooncel. 9 30 Gevarieerd con- cert 10.25 Populair concert. 10 50 Gra mofoon. 11.20—3 20 Dansorlcost. Keulen,, 456 M. 5 50 Orkest 7 50 Klcinoikest 8 50 Piano 1120 Klemorkest. 1.35 Vroo'.ijk conceit 2.20 Sopiaan en piano. 3.20 Orkest, vocaal sextet en solisten. 6 30 Zang bij de luit 6 30 Gramofoon. 7 20 Conceit. 9.5012.20 Oikcst en kwintet Brussel,' 322 eu 484 M. 8r2 M (VlaamschJ. 12 20 Gramofoon 12.50 Salonorkest 1 30 Dansoikest. 1.5(j —2 20 Giamofoon, 3 20 Zang 3.50 Gra mofoon. 4 20 Orkest en koor en so listen. In de pauze gramofoon. 6 35 Gram-ofooif. 7.20 Piano. 8 20 Orkest. 10 30 Dansorkesb 1120—12 20 Gramofoon 484 M (Frausch). 12 20 Gramofoon 12 50 en 1 30 Kleinorkest 150—2 20 en 3 20 Gramofoon. 4.20 Salonorkost en zan? 4.55 Giamofoon. 5 35 Dansorkest. 6 35 Kleinorkest 7.45 „Die Walkiire" onen 11.50-12.20 Gramofoon. 1 SCHiEDAMSCHE RADIO CENTRALE Zaterdag, 11 December. Lrogiamma 3 Keulen 8.00, Parijs Radio 9.20, Kouten. 11.50, Brussel (Vlaamsch) 1.20, Londen Regional 2.20, Keulen 3 20, Brussel (Vlaamsch) 4.20, Brussel (Fronsch) 5.50, Keulen 6.20, Londen Regional 9 20, Boe- dapest 9.40, Brussel (Vlaamsch) 10 20 Berlijn 10.30. Programma 4. Brussel-(Vlaamsch) 8.00, Diversen 9 20, Londen Regional 1035, Droitwich 12.05, Londen Regional 4 20, Droitwich 5.20, Londen Regional 1100, Droitwich 1120. Programma 5. tuxemburg 8.20 Concert, Diversen 10.50 Luxemburg 11.20 Concert Diversen 11.50, Luxemburg 12.20 Concert, -Brus sel (Fransch) 1.40 Concert, Diversen 2.20, Luxemburg 3.35 Concert, Brus sel (Vlaamsch 7.20, Parijs PTT 8 20, Luxemburg 9.20 Concert, Diversen 10.20, Luxemburg 11.20 Dansmuziek. maar haar stem klonk niet zoo veront waardigd als die wel had moeten klinken. Zijn aanraking magnetiseerde haai- en verlamde de macht in haar, om hem te weerstaan. Hij begreep alles wat ze voelde en ge- nool er van) Toe, begin nu „Wat beginnen?" Ze Irachtte nog Reeds haar hand weg ie trekken. „Begin me.au eens alles te verte'len alles wat u hebt gedaan en gezegd en waaraan u hebt gedacht, sinds ik op hel sloependek van de Olympic hot geluk van uw lippen mocht p'ukken. Maar laat ik u zeggen, dat hot volkomen onnoodig is te probcoren nw hand los te wringen. Ik ben van plan die vast te houden en die naar believen te kussen." ,.\'erblulh«»id" is het eenige woord, m slaat om uit te drukken wat Laiino ge voelde. Met de diepste minachting voor de onverschilligheid, die hij in d en tus- schentijd aan den dag had gelegd, liegon hij regelrecht te praten over den avond, waarop hij haar had gekust, also! zij elkaar sindsdien niet meer hadden ont moet, „Ik had niet gedacht, dat iets, wat nnj belieft, u interesseerde," merkte zij op, maar haar verzet werd minder en behalve dat ze haar vingers stijf en onhandel baar hield, trachtte ze haar hand niet uit zijn greep los le krijgen. „Hoe dwaas van u. U had moeten weten, dat ik at dien tijd aart u dacht," en hij drukte zijn lippen op de palm van haar hand Een gevoel van bedwel ming kwam'over Laline... -ze kon haar) hand niet wegtrekken Een zachte glimlach fMiljioehen levertraan Groofe Flesch 60 c Dubbele Flesch 90 c 3 maal zoo sterk MillSoenen Levertraan De beste JeyetfraanbmomJJjy Kin lag om haar rooden mond haar oogen waren alsof er dauw op lag Een hevig© verzoeking maakte zich van David meester, om haar in zijn armen te sluiten en die lippen opneuw te kussen, maar zijn voorzichtigheid weerheld hem neen, niet hier in het gezantschaps gebouw, waar men kans heeft, dat er iemand binnen komt Hij had haar doen ontwaken wat zijn voornemen was geweest;daarom legde hij nu haar hand weer in haar schoot. U bent een allerliefst snoesje," zei hij. „En u een volmaakte bruut." „Jawel dat weet ik maar laten we niet kibbelen gedurende den tijd, die ons is toegestaan. Vergeet alles en laat ons eerüjk opnieuw beginnen Vertel me eens wat u m Parijs gaat doen, speciaal morgen." Ze trachtte zich waardig te houden, maar het was' haar "onmogelijk om zelfs nog maar een beetje boos te zijn. Ze trilde van liefde dat was alles. „We hebben nog geen enkel vast plan." „Dan zal ik er .een opperen, fk kroeg een auto voor twee personen tor teen voor zes dagen en ga de slagvelden bezichtigen. Indien u -eens met me mee ging en wij dien goeden Jack en uw tante en iedereen, die zrj mee willen nemen, dan weei in Amiens ontmoetten, waar heen zij 's avonds per trein moeten gaan en waarvan v we dan ons hoofdkwartier maken, om van daar uit uitstapjes te maken." „Ik zou het hoe li ijk vinden, maar zouden we dat nog tijdig vooi elkaar kunnen krijgen Spr. zou willen zeggen: Wat het rijk doet, wordt in hooge mate beheerseht door wat de gemeenten bij het rijk doen. Er is alles voor te zeggen, 'dat de raad drang op do regeering uitoefent en als zijn meening uitspreekt, dat een loonsverhoo ging dringend noodig is, mede ate gevolg van de devaluatie. De kwestie van loons- verhooging moet dringend op de dagorder worden geplaatst. Het onderwijs. B en W. zeggeu in de M. v. A te beüeu- ren, dat de leeriingenschaai voor de, lagere scholen zoo hoog is opgevoerd, maar het college meent niet m de rieh'ing te kun nen gaan van het rechtstreeks steunen van do actie, door de gezamenlijke onderwij zers organisaties begonnen om een verbe tering van die,schaal te verkrijgen. Uier staan we midden in de levende wer kelijkheid. Alen moet zich even realiseeren, wat die zeer groote klassen beteekonen voor de onderwijzers m de kinderen en hoe zij op de ouders werken. Hef is voorgekomen, dat een onderwijzer tengevolge van het les moeten geven aan een. veel te groote klas, zich niet meer meesier was en conflicten ontstonden, waar bij .zelfs de marechaussee te pas moest komen, omdal ook de ouders zich met het geval bemoeiden. De gevolgen van te groote Wassen zijn niet te overzien. Daarom moet het gemeentebestuur zich aansluiten bij de actie van do gezamenlijke onderwijzers-or ganisaties en zijn sympathie daarmee be tuigen door het zonden van een adres aan de regeering te dezer zake. Het interpellatie-recht. De huidige regeling van het interpallatie- rcoht is hier in den raad vastgesteld, vóór spr. daarvan deel uitmaakte. De regeling,was gericht tegen een ver tegenwoordiger van de Communistische Parlij. Maar daarmee heeft men een erg moeilijk ding binnengehaald, want de re geling wreekt zich thans naar alle kanten. Men zal niet willen beweren, dat de toen getroffen maatregel thans nog bevrediging schenkt. Een raadslid, dat inlichtingen wanscht over een bepaalde zaak, die niet aan do orde is, moei eerst schriftelijk vragen stel len, deze worden dan beantwoord on als hij daardoor niet bevredigd is, kan hij eon interpellatie aanvragen, die als zij toege staan wordt door den raad, achter aan de 'agenda wordt geplaatsl. Op die wijze kun nen maanden verstrijken, voor de zaak in den raad aan de orde koml. Van den kant bekeken van het raadslid, dat wil interpel- leeren, is deze gang van zaken zeer onbe vredigend, Als ernstige dingen in den raad besproken moeten worden, moet liet niet mogelijk zijn de bespreking maanden lang uil te stellen, Er moot ten aanzien van het inforpellatie-recht een bevredigende op. lossing komen Examengeld werkloozen. Als iemand, die oen werkloozencursus lieeft gevolgd, examen wil doen om een diploma te behalen en hij is met in staat het examengeld te betalen, kan hij zich niet aan het gewensrihle onderzoek onder werpen, want de kosten daarvan mogen niet drukken op de werkloozencursnssen, zeggen B. en W. Voor de betreffende cursist is deze si tuatie buitengewoon onaangenaam, hij is tot aan de deur gekomen, maar kan er niet door JFbj heeft ijverig gestudeerddat werld is wel niet nutteloos geweest, maar het einddoel kan bij toch niet bereiken. Is hef niet mogelijk, dat de gemeente in zoo'n geval de bosten voor haar rekening neemt? Groote sommen zullen daarmee niet* ge moeid' zijn (Wordt vervolgd „Natuurlijk als u maar zorgt aog vanavond de toestemming van uw tante te krijgen; overigens maakt mijn bo dlende alles in orde; die is eenig in zijn roorl Tante zei vanmiddag nog, dat we de slagvelden moe-ten bezoeken, maar het was Chaleau-Thiorry, dat naar interes seerde." „Daar is niets te zien; alles is er op geruimd. Ik wilde u nog werkelrjk be slaande verwoestingen toonen. Men zegt, dat er nu bloemen groeien, die alles heb ben bedekt, maar er zijn nog eenige grim mige overblijfselen, die er hier en daar wHeken." „Ik zou dol graag een, loopgraaf zien en een bomvrij onderkomen. Bent, u m den oorlog geweest?". v\ an begin tot eind. Goed, we zullen er eon voot u zien te vindon, tenminste als er nog een is, die veilig genoeg is oto er in af te dalen. Laten wc nu ons plan hcelemaal opmaken."_ Hij was vroohjk en vriendelijk en m het geheel niet spottend of beleedigend. ,Zij regelden precies wat ze verder zou den doen Laline zou 's morgeus met hem weirekken en-de andoren zouden per trein naar, Amiens gaan, waar ze elkaar 's avonds legen etenstijd zouden ont moeten en den volgenden dag in auto's een geregelden onderzoekingstocht begin nen De Whitmores, die m het hotel Grillen logeerden, zouden zeker graag met hen meegaan. Men zou hen 's morgens vroeg ietefoneeren, zoo bjtüg, dat lietlieele clubje met den trein van twaalf uur kon reriiekken. "Hoe erg Jack* het Laline mis schien ook kwalijk zou nemen, dat ze met David alleen per auto uit zou gaan, ze wist, dat" ze hem wel zou kalmeeren. Ilrj was zoo gewend aan haar vete gril len, dat hij haar zelfs wei zou helpen om te zorgen dat haar tante haar 'plan nen goedkeurde. Zeer in zijn schik met het vooruitzicht dat hem wachtte, bracht David Laline terug naar de balzaal bij mevrouw Gree- ningj Terwijl zij aan het bedisselen waren, had hij nagelaten opnieuw met haar te flir ten; morgen was daarvoor tijd in over lived en vanavond had hij andere dingen te doen, maar toen zij door do hal lie pen, fluisterde hij: „Goeden nacht, snoesje. Denk er aan u moogl niet meer knorrig tegen me worden en 'morgen behoort u mg den ganschen dag toe." Lalme antwoordde niet, maar haar oogen schitterden. Mevrouw Greening was een en al glim lach, toen haar het voorstel werd gedaan en stemde ,in alles toe. Jack kesk min of meer als een donderwolk, maar hij moest nu -eenmaal altijd lachen als een boer, die kiespijn heeft. Toen verliet majoor Lqmont hou en Laline zag hem gedurende liet overige deei van den avond diep in gesprok met de vorstelijke personen, de Fransche mi nisters en met mevrouw Hamilton, wier naam ,ze nu was t. weten gekomen. Hoe-, wei ze het vooruitzicht had, „hem den ganschen dag toe te belmoren", kwam haar jaloezie toch weer boven. L li' Aangename, zachte smaak en slechts één lepel per dag is er van nocidig. Dóarom nemen de kinderen ze graag in. Groote rijkdom aan vitaminen. Geijkt op driemaal zooveel ais gewone levertraan. Daarom geven de ouders de voor keur aan deze krachtige levertraan. vooreen maand veel voordeeüger i i i •Wnutl 1 S V

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6