GE STADSNIEUWS Concert nmgi^trif de^^^rGr^ngir S*Dageiijksche Motorbootdiensten op Jac v. d. Waal, GGIS BOUILLON De Januari-Oranjefeesten Prins Bernhard als fotograaf Versieringen Staatscommissie hulpverieening werkioozen BEURTVAART SCHIED AM-A'DAM AMSTERDAM De Eerste Schiedamsche Papiervernietiging. OUD PAPIER EN METALEN Het zinken van de „Hannah" Stagnatie treinverkeer Het havenverkeer Kijk, dat is mijn merk! Beurs van Amsterdam Ere collecte op morgen. Hel Comité Januan-Oraajefeesïen p.urt aan con behoorlijke do-is initiatief en optimisme ook een zekere mate ran vou' zkhtigheidliet eerste is gebleken uit l.et program der feestelijkheden, dat we Maandag publiceerden. Zelfs de meest er- slokte mopperaar over Schiedam en Sctiie- damsche laksheid zal moeten toegeven, dat oen program voor de feestviering is sa- wengoste'd, dat klinkt als een klok. En de medewerking is er ook, gezien de groot© deelname aan den liïstorisehen op tocht. Alles is volgeboekt! Het optimisme, dat hot comité koestorde, is dus niet in s plaatst gebleken! Maar nu het andere kenmerk van het comité: de voorzichtigheid. Voor de feest viering is geld noodig en onder in don zak vindt men de rekening, zegt een spreekwoord. Het comité wil gaarne óór met de feestviering begonnen wordt, ee.ni- ge zekerheid hebben, dat die voldaan kan worden. De oorspronkelijk opgezette plan nen waren nog grootse her dan het thans vastgestelde program Omdat de inzameling bij de burgers, die door leden van de betreffende comité's werden bezocht, niet geheel aan de verwachtingen beantwoord de. moest besnoeid worden. Maar niet de geheelc burgerij werd in de gelegenheid gesteld iets bij te dragen. Ook zij, die geen guldens kunnen missen voor de feestviering, willen welhcht gaarne blijk geven dat zij verheugd zijn over wat in ons Vorstenhuis te geschieden staat. Daarom zal morgenmiddag oen co'lecte worden gehouden: lo. om hen, die reeds iets bijdroegen, in de gelegenheid te stel len nu het program bekend is hun .gave te completeeren, en 2o. om hen, die geen groote bedragen kunnen missen, in de gelegenheid te stellen het gevoel te hehben: ook ik heb door mijn bescheiden gave een steentje bijgedragen. De cere-avond. Omtrent den aard van Jen eera avoud in het Passage Theater, die op -erzoek van het Comité Januari Oraniefees'en is georganiseerd door den S.B.L.O schijnt eenig misverstand te bestaan. Het wordt geen ouderwetsche gymaastiek-uib'oermg met een aaneenschakeling van reuzen zwaaien en „handstandjes" moor meer een show-avond, een soort revue z >nd-T conferencier en zonder .Jat gedeelte, waar tegen een deel der burgerij overwegende bezwaren heeft. Het verleenen van meie werking aan dezen avond door vereni gingen van alle richtingen is reeds een waarborg op zich zelf, dat wat uitgevoerd zal worden, goed zal zijn. Daartoe behoort, behalve de reeds eerder genoemde vereent gingen, cok de R. K. S. V. Excelsior, waarvan de dames een giriJance uitvoeren en de heeren trempli'n-paimlsprin gen zullen demonstreeren. Buitengewone dienst Ned. Prot. Bond. Als de geboorte van een Prins of Prin ses 's morgens vóór 12 uur bekend is geworden, zal den zelfden avond, om half 1 8, in de kerk van den Ned. Prot. Bond een bizondere dienst worden gehouden wordt de blijde gebeurtenis na 12 uur bekend, dan wordt die dienst den vol genden avond, ook om half 8, gehouden. Mocht de bljjde mare op Zaterdag komen onverschillig op welk tijdstip dan heeft de buitengewone samenkomst Zon dagsavonds half 8 plaats. Dr. H. Faber zal een toespraak houden; de Koorvereeniging zingen; mej. J. \"or- ster, de godsdienstonderwijzeres een voor dracht houden; mevr. T. Schaberg-—Qualm twee liederen voordragen en de heer J. J. Th. Penning het orgel bespelen, oa. de March Triomphale uit de 2e Orgei- sonafe van Jac. Bonset uitvoeren. De telefoniste van Soesldijk een Scliiedamsche. Mej. Greetje Schreijer, die als telefo niste op het paleis Soesldijk dienst zal doen en als eerste het nieuws van de blijde gebeurtenis telefonisch aan de bui tenwereld zal meededen gisteren plaats ten we een foto van haar is een Scliie damsche van geboorte. Ilaar vader was hier monteur bij de telefoon en is thans chef-monteur te Baarn. Mej. G. Schreijer heeft met haar ouders 13 jaar in de Prins Frederik Hendrikstraat gewoond en ging op school in de Huvs- mansstraal Twaalf jaar geleden verbet zrj met haar ouders Schiedam en verhuisde eerst naar Naaldwijk, later naar Baarn. Zij is nu dus 25 jaar. Feestavond ,.Het nieuwe Weden". Wanneer de Oranjefeestavond van de Oranje Buurtvereen. „[let nieuwe Westen" gehouden zal worden, is nog niet vastge steld. Dit in tegenspraak met de ons gis teren verstrekte med'vloeiing, dat deze op den nation alen feestdag zou plaats hebben. Door vullend hout getroffen. De 6-jarige H. v. d. E., die gisteren op den Lange Acbierweg stond te tijken naar he' bouwen van een eerepoort, kre-g een sluk boat, dat viel, op het hoofd, waardoor hij een, gelukkig niet ernstige, wond aan hot achterhoofd opliep. Na te zrjn verbon den, is de knaap naar de ouderlijke wo ning gebracht. Geslaagd. Voor het praktijkdiploma Encelseh Mer- eurius slaagde mej. G. leenders, alhier, leerlinge van de Erk, Pont School, alhier. Voor hel diploma boekhouden van de Vereeniging van leeraren is geslaagd de lieer G. Plooij Jzn. Aan de Leldsche universiteit is lievor- derd tot apotheker mej- L. Draayer. Werk ter bezichtiging gesteld. Als u fotografeert, zult n ongetwijfeld ook wei eeus de belofte hebben ged ion a.m een vriend, kennis of reisgezel, voor een afdrukje te zullen rorgen. Maar alle beloften norden niet altijd gehouden! Tot de sportieve genoegens van Z. K. II. Prins Bernhard behoort ook het fotogra feren. Dezen zomer, m September, woon de de Prins de oefeningen bij van de I ah to brigade en speciaal het detache ment van le luitenant jhr J. J. G. Bee- luerts van Blokland had Zijn belangstel ling Tot dat detachement behoorde ook onze stadgenoot milicien F. v. d. Klink Do/e werd eenigen tijd geleden ver rast met een pakketje foto's, door Z. K. II. thins Bernhard tijdens de oefeningen van de lichte brigade gemaakt. Het schrijven was vergezeld van een schrijven van den adjudant van den Prins, kapitein Aldez- vereü. De 35 foto's zijn thans tentoongesteld in de étalage van het sigarenmagazijn van den heer H. J. Lansbergen (firma d. Feel- ders Hoogstraat 78. In het midden, met een oranjerandje, is een foto gelegd, waar op Prins Bernhard zelf voor komt en die van Zijn handteekening is voorzien. Nog een étalage, die de aandacht trekt. Ais men de foto's heeft bezichtigd bij den heer Lansbergen en men draait zich om, dan grijnzen twee tijgers of panters u aan uit de étalage van „Waar het wiel draait". Een der tijgers beweegt zijn kop, maar is ongevaarlijk! Het geheel is be doeld om de aandacht te vestigen op een bepaald artikelTijgerlijm Simon StcvinstraaL Dó bewoners van de Simon Stevinstraat hebben besloten ook deze straat te ver sieren. Fit hun midden is een comité ge vormd dat do voorbereidende werkzaam heden reeds heeft aangevangen. Over een paar dagen hoopt men klaar te zijn. Het comité bestaat uit de heeren K. A. Brand, C. J. van Reenen, H. F. ran Pelt cn B. J. Bel. Lange Achterweg. De buurtvereeniging „Lange Achterweg" is zoo goed als gereed met tiaar ver siering. welke bestaat uit over le straat kruisgewijze gespannen slingers welke in het midden wat zijn opgetrokken, znodat in elke overspanning een nok ontstaat, met naar de gevels loopende flauwe boch ten. Bij ieder samenkomen van fwee draden aan de gevels zal nog een afhangende slin ger komen, met daarin tuiltjes oranje dah lia's. De eerepoorten zijn gisteren geplaatst en zullen met groen en oranje dahlia's een feestelijk aanzien krijgen. De feestverlichting belootf mooi te wor den. In de straat' komt een baan van rood, wit en blauwe verlichting van 360 lampen, elk van 40 Watt, terwijl er ook nog een oranjeverlichting in zal verwerkt warden. De poorten krijgen een serie-verlichting eveneens rood, wit, blauw en oranje; op elke poort komt een ooievaar. Heden- of morgenavond zal men proef- branden. Een en ander trekt van de zijde van de wandelaars al veel belangstelling. Particuliere gebouwen. Het aantal particuliere woningen, dat afzonderlijk of gecombineerd wordt ver sierd, neemt nog steeds toe. De firma KruyerRis, in de St. Liduinastraat, heeft in combinatie met het bloemenmagazijn Iris een versiering aangebracht; aan het St. Liduinaplein leeft de heer \V. G. Ordelman voor zijn woning een aardig schild laten aanbrengen; het gebouw van de Ei'e-rp> Pont-school, Singel 72, is met een fraaie gevelverlirhting met slingers van dennengroen en oranjelinten in een feestkleed gestoken; ook het St Jacobs Gasthuis aan de Burgemeester Knappert- taan is mooi versierd met groen en oranje en in de Stadhouderslaan is de gevel van den heer G. Vink, official Ford üea- Vr, met groene slingers opge'uigd. De heer A. Vogel tot lid benoemd. De regeering heeft een commissie in- ge-ncld, aan welke wordt opgedragen de regeering van advies te dienen over de vraag in hoeverre in do huid.gc wijzen van hulpverleening met be'rekking tot de groepen van valide, werkwillige pero-nen, die voornamelijk ten gevolge van maat schappelijke oorzaken niet m het onder houd 'van zich zelf (en van hun gezin; kunnen voorzien, verandering behoort te worden gebracht en voorstellen be.rcf'ende do regeling van hulpverieening lea deze, anders dan bij wijze van armenzorg, te doen. Tot lid en voorzitter is benoemd dr. Kou. Zaag-, eiven. Schiedam's Mannenkoor „Orplieus" Yls de Kon. Zangvexeeniging Schioda.ns Mannenkoor „Orplieus" do thans 81- jarige! oen concert geeft, weet men, dat men iets goed kan verwachten. In 80 jaar is heel wat veranderd; ook wat de mannenzang betreft. Do evolutie is het laatste decennium zelfs vrij snel gegaan; over het hyper-moderne zijn we blnkhaar ook nl weer heen. Het programma, dat „O'.pheus" gisteren in het Passage Theater „een mooio bioscoop-salon" hoorieii we het achter ons door vreemdelingen betitelen! uitvoerde, was „melodieu zer" dan we het den laatsten lijd van dit mannenkoor gewend waren. Naar oazen smaak was het er niet minder mooi om, integendeel! Zeven nieuwe nummers heeft „Orplieus" op haar repertoire gebracht althans voor het eerst hier ter stede uitgevoerd maar ze werden met een bizondere zeker held gezongen: vrucht vau ernstig wil'en en ijverig studeeren onder zeer bekwame leiding. Het prachtige: Ecce quomodo mo- rilur" van Alph. Dieponbrock, werd door de 150 zangers, die op het podium ston den, met een zelfheheerschhig en ge1 oe- ligheid voorgedragen, die bewondering af dwong. Dit was naar het ons voorkwam, het beste, wat „Orplieus" gisterav bood. Ook een jeugdwerk van Jen dirigent, Edunxd Flipse: „Columbus", ofschoon van geheel ander karakter, werd met een op merkelijke voordracht ten eehoore ge bracht. Het: „Terug! Terug! Terug!" kloak alsof het een hartekreet was van een be angstigde bemanning. Ook het: „Ons wmkt de dood" werd1 met gevoel gezongen. Boere-Charleston van mevr. 'oh. Bor dewijkRoepman was wel een van de nummers, die technisch het meest van het koor vergden, De componiste was aan wezig en zal zeker over Je wijze, waarop haar werkje werd uitgevoerd, tevreden zijn geweest. Nog van een andere Nederlandsche com poniste, mevr. Dina Appeldoorn, werd li Ar ter stede voor het eerst een werk g--zon gen „Tavont sullen wi vrolic zen", van constructie eenvoudiger dan Boere-Char leston, maar diep gevoeld. In 'iet o>_ste lied: „Das liet van den Rhynscen wijn", van Henk Bailings, veroorloofden de le tenoren zich de vrijheid zich op den voorgrond te dringen en daardoor het goede ensemble-zingen in gevaar te bren gen. Later waren zij bescheidener Besloten werd met drie 'iederen, cie in het programma aangeJuid werden als in volkstoon te zijn geschreven. Zij waren zeer dankbaar. v> Met hét oog op de stemming, waarin heel Nederland thans ieeft, werd het con cert geopend met twee coupletten ran liet Wilhelmus. Als soliste trad op de jeugdige Poolsche violiste Ida Handel, een 'onge dame met een opmerkelijk talent. Zij speelde Friih- lingssonate van Van Beethoven en na de pauze vier kleinere werkjes, één van Saint Saëns, één van Dvorak en twee van Kreis- ler. Ida Handel heeft een ongekunstelde, soepele voordracht; een echt vrouwe lijke streek en een beheerscht tempjra- ment. Hoe eenvoudig en toch i neeslee pand' speelde zij Slavischer Tanz van Dvo rak. Zij ontkwam niet aan een toegift. Aan den vleugel vond zij in Mori us Flipse een ideaal-begeleider. Zeer musijaal speelde deze; de violiste bleef steeds op het eerste plan, Marius Flipse „illustreer de" haar spei. Joh. Lammen zong de baspartij in Do lumbus" en droeg later twee opera-aria's voor: een uit Don Carlos van Verli en de aria van Baculus uit Der Wil Is 'hu!/, van Lortzing. De laatste werd teer gees tig voorgedragen; de zanger acteerdeI In „Columbus" deed de wel wal a! te nadrukkelijke uitspraak wat vreemd aan; SonneJakkel ,dat ik u folgen mocht!, was zelfs hinderlijk! Het welgeslaagde concert werd o.a bij gewoond door den burgemeester, mr. 't F. L. J. van Ilaarcn en de wethouders ir. C. Houtman en T. Slavenburg, ïtlen ver gezeld van hun echtgenoole. Wethouder mr. M. M. van Velzeu, die ook het voor nemen had aanwezig te zijn, was op hel laatste oogenblik verhinderd; mevr. Van Vel/.c-n—Zoetmulder was echter wel tegen woordig. 4 Id dir. verb. m. Groningen en Krie-lancL Vertr. dagelijks, uur. Adres Schiedam Oude Sluis 4. 'Fel. Ü8456. A'dam. KlovemerbburKW. 9Tel.48957, J. P. Fockema Andrea, oud-burgemeester, Schippers I C. PE MOS en F. W BON Ir. nende te Bilthoven. Tot de 28 leden f.e hoort onze stadgenoot, de heer A. Vogn administrateur aan het departement van financiën, oud-rhef van de afdeeling finan ciën ter gemeente-secretarie alhier. Voorts hebben in Jeze commissie zit ting hooge ambtenaren, leden van Ged, Staten, burgemeesters en vakvereenigings- bestiiurders Telefoon C8646 GE BR, BULOO Inkoop van alle soorten VVestmolenstraat 25-27, tel. 67556 Voorts gaven de heer en mej ITooge- wegen, zoon en dochter van den Pool- schen consul, te Rotterdam, blijk van hun belangstelling voor het optreden van de jonge Poolsche violiste. De consul zelf was door ziekte verhinderd naar het Pas sage Theater te kamen. Getorpedeerd of op een mijn geloopen? Van Ilr. lis. gezantschap (e Barcelona is bericht ontvangen, dat de bemanning van het stoomschip „Hannah", dat Dins dag 11 dezer om 8 uur op 6 mijlen ten ZAY. van de Cabo San Antonio is gezon ken, verdeeld is in haar meening over de vraag of het zinken veroorzaakt Ls door een torpedo of door een mijn. De geheele bemanning, bestaande uit 32 koppen, waarbij sUulgenooten, en d^ observatie-officier, is gcied in de eigen booten, daarbij geholpen door de Spaan- scho kustwacht. Zij vertoeft Lhans te Beu ia. Duor hot broken van oen vocdiugskabcl. Hedenmorgen om half 7 is een voe dingskabel van het electrisch net van de spoorwegen nabij do Wijnhavenbrug te Rotterdam gebroken. Daardoor ontstond voora' op het traject RotterdamDor drecht grooto vertraging, want een mon tagewagen, blokkeerde bij het reparatie- werk een der hoofdlijnen, waardoor do treinen slechts van één spoor gebruik konden maken. Sommige treinen kregen een vertraging van drie kwartier. Ook aan het station Schiedam werden de gevolgen ondervonden. De eerste trein nadat het mankement aan de leiding was ontstaan, kwam hier 16 minuten te iaat aan; daarna varieerde do vertraging tus- schen 3 en 7 minuten. Om half 10 was ce regelmaat weer teruggekeerd. In 1937 meer schepen in Schic- dam dan in 1936. Volgens de gegevens over de maand' December is het scheepvaartverkeer te Schiedam in vergelijking met December 1936 met meer dan 33000 tons terugge- loopen. De jaaicijfers van 1937 en 1936 toonen echter een verhooging aan van bijna 125.000 tons. Hieronder volgen do gegevens van het havenverkeer in de havens van Dordrecht tot aan zee: In Rotterdam binnengekomen schepen 1242 (Dec. 1936 11S2), metende 1.964.392 netto tons (1.936.256), Hoek van Holland 42 (44) en 94.766 tons (102.693), Poor- •tershaven 8 (1) en 9505 (3269), Maassluis 5 (1) en 1.245 (217), Vlaardingen 62 (61) en TS4.349 (156.846), Schiedam 32 (44) en 184.880 (218.309), Dordrecht en Zwijn- dreebt 41 (38) en 9.748 (16.739). Over het geheele jaar 1937 waren deze cijfers voor Rotterdam: 14.375 (12.623) en 23.750.059 (20.572 344) tons, Hoek van Hol land 511 (494) en 1.025.225 (1.050.921), Poortershaven 64 (30) en 60.287 (34.008), Maassluis 86 (59) en 89.332 (88.001), Vlaar dingen 903 (733) en 1.946.981 (1.564 086), Schiedam 798 (775) en 2.195.967 (2.071.118), Dordrecht en Zwijndrecht 494 (403) en 188.525 (172.524). Reckelooze fictsjongen. Vanmorgen om tien minuten voor elf is een fictsjongen bijna het slachtoffer van zijn roekeloosheid geworden. Hjj t eed op do Schic en wilde een langs den waterkant geparkeerde auto van de firma Wenneker passeeren. Inplaais van dezen wagen langs den rijweg voorbij te rijden, wilde hij zijn fietskunst toornen door de uiterst smalle doorgang tusschen auto en water te kiezen. Erg ontwikkeld was deze fietskunst niet, want de jongeman verdween in het water. Gelukkig was juist een lid van het perso neel van de firma Wenneker bezig de be treffende auto schoon te maken, zoodat hij den jongen, die blijkbaar niet zwemmen ken, een laadboom kon toesteken en op den wal kon trekken, Ook de fiets is later op het droge ge- biacht. Aangereden. Op de Iloogstrdat is gisteren de 67-ja- rig© G. 0. door den wielrijder L. B die de niacin over zijn stuur was kwijt geraakt, aangereden. 0. kreeg geen noe menswaardig letsel. Gisteren is de 43-jarige IL il. op den Vlaarclingerdijk ter hoogte van de werf Wilton van achteren aangereden door een auto H liep geheel rechts van den weg, doch de achter hem rijdende auto moest ter plaatse voor ecu tegenligger uitwijken, waardoor hij te veel rechts van den weg kwam. H. bekwam ecnïge niet ernstige verwondingen aan het linkerbeen. De Nieuwe Winkel. De heer C. van Hulst heeft hedenmiddag in het pand Hoogstraat 117 (naast de dro gisterij P. J. v. d. Sman en Zn)., een nieuwe winkel geopend: de Nieuwe Winkel, een speciaal huis voor lederwaren en byoute- rieën. De oorspronkelijke diepe winkelruimte is aanmerkelijk verkleindeen dergelijke zaak, waar veel dames komen, moet een ietwat intiem karakter dragen. De groote étalages geven een indruk van de ruime keus, die in den niiikel aanwezig is; er zijn reeds op- schik-dingetjes te koop voor enkele cenlen, maar ook' prima Ieiren fassdhen enz. Let U er óók olhjd op, wanneer U een fijne bouÜ- Ion wilt maken, dat U daar- voorMAGGI5 Bouillonblok jes gebruikt? Dat zi[n de blokjes, die in kwaliteit aan de spits staan! Daarvan maakt U een boutllon, die een zuivere, natuurlijke, krachtige smaak heeft, die in a//e opzichten „of" is. Let U dus óók op de geel-rode etiketten en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de Krutsster! Moderne ontspauningsgelegenlieid. Een Sdiïedamsch zakenman heeft het plan om in het Sterrebosch een moderne kinderspeelplaats met sociëteitsgebouw en concertzaal ie stichten, zooals men deze ook in andere plaatsen wel aantreft en waar van sommige zelfs oen landelijke vermaard heid hebben gekregen als ontspannings oord. Ongetwijfeld leent de omgeving, waar in eventueel de nieuw© onderneming zal verrijzen, zich uitstekend voot het beoog de doel. De boterheffing. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de heffing en de steunuitkeering op bo ter, behoudens tusschen tijlscke wijziging voor de week van 13 tot 20 Januari is vastgesteld op 60 cent per k.g. Kleine wijziging in onze lijst. In de lijst van koersen hebben we van heden af een kleine wijziging gebracht. F en 8-tal fondsen, waarin nog al wat om gaat, zijn in de nieuwe lijst opgenomen; enkele fondsen, die dikwijls niet genoteerd worden, zijn vervallen. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater (heden tot en met Zon dag) 8.15 uur. 1. De firma wordt verliefd1. 2. De pionier van Ken tucky. Zondagmiddag 3 uur beide hoofdfilms. City Theater, 8.15 uur. 1. Lunapark. 2. Ons dagelpseh brood. Zondag 3 en 5 uur: Matinee. 14 Jan. Irene, 8.15 uur. Ledenvergadering Jong Hervormden. J. Ris: De Bergrede. 15 Jan Musis Sacrum, 8 uur. Van Hasselt Acc. Club. Uitvoering. 15 Jan. Gebouw Eendracht, 8 uur. Soirée 10-jarig bestaan S.R.B. 16 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Intieme feestavond R.K, Sportvereen. Ex celsior. 17 tot en met 20 Jan. Passage theater, 8.15 uur. Lou Bandy revue „Schep vreugde in het leven". 21 Jan, Irene, 8.15 uur. Jong Hervormden Spreker: ds. K. de Bel. 22 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Uitvoering Tooneelvereen. De Dilettant. 22 Jan. Gebouw Eendracht, 8 uur. Nieuw jaarsfeest „Gruno". 23 Jan. Gebouw Eendracht, 8 uur. Feest avond Ned. - Meisjes Padvindsters Gilde. 26 Jan. Passage Theater, 8.15 uur Con cert Rott. Philh. Orkest (dirigent Ed. Flipse); solist Marinus Flipse piano. £j Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Uitvoe ring Chr. Gom. Zangveroen. El- theto. 27 Jan. Passage Theater, 8 uur. Film avond Inst. v. Arb. Ontwikkeling 27 Jan. Irene, 8.15 uur. Jong Hervormden. Spreker: ds. D. Broers 28 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond' Schietvcreem. Do Roos. ROTTERDAM. Heden e v.d 2 15 en 8,30 uur Arena. Heden e.v.d. Groote Schouwburg, 8 uur. Bouwmeester Revue: Meerlands Bloed. Heden e.v.d. Tivoü Schouwburg, 8 30 uur. De Rotterdammers. Mooie Jnultje van Volendam. Bioscopen Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Bloenten uit Nice; Een kus in het donker. Centraal. 2 u. 7 u. 9.15 u. Iti den greep van het ijzeren monster; Wie is de moordenaar? Gtiy. 2.15 u. 7 u. 9.39 u. Bloemen uit Nice; Een kus in het donker. Corso. Van 11 u. af door!. De tweeling broers. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Serenade Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De inodel echtgenoot. Olympia 7 u. 9.15 u. Gestoten goud; Wat heb je nou gedaan? Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Drie raenschen; Tarzan's vlucht. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Vlucht voor het huwelijk. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Van s mor gens 8 tot middernacht Thalia. 2.15 u. 7 u. 9-15 u. Het myste rie van de blauwe vaas.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2