Verslag van den Gemeenteraad alirte Lester's Roman Radioprogramma's Vergadering van Woensdag 1 Dec. 1937, 's namiddags 2 uur ten stadhuize. V o o r z i 11 er de burgemeester, de heer mr .dr. F. L J. van Haaien. II. Gemeentebegrooting 1938. Replieken. Het interpellatiereehl, De bet r Kedde (qomm.) vervolgt Bij de kwestie van liet interpellatiereeht hier aan de orde gesteld, is het recht -om te int-erpelkeren niet in het geding; het gaat echter over de \raag of van het recht om te interpelleeren op het juiste moment gebruik gemaakt kan worden. Het gaat dus niet over het recht zelf. Uit de praolijk is gebleken, dat de voor zitter uit de huidige foimuloer.tig meent te kunnen concludecren, dat een interpel latie, welke is aangevraagd en toegestaan, niet dneet kan plaats hebben. Als zoo de situatie is, acht spr. het van groot be lang een andere formuleert ng vast te stel len vvaarbïj geen tegenstrijdige opvattin gen kunnen ontstaan, zoodat we precies weten, waar we aan toe zijn- Bet bcwaarschoolonderv ijs. Toen de heer Til. J. L. van den Berg sprak over hot bewaarschoolonderwijs, heeft Lij o.a .gezegd: „De wethouder van onder wijs is blijkbaar alleen wethouder voor het openbaar onderwijsdaaraan heeft hij zijn hart verpandvoor het b i z o n d e r onderwijs is hij slechts administratief wet houder". Als een lid van de Cbr. Hist, of A. R. fractie wethouder van onderwijs was, zou naar spr.'s meening de zaak niet anders staan. Zou dan eenig raadslid hem kun- nen verwijten ,dat hij zijn hart had verpand aan het bizonder onderwijs? Hij is wet. houder en verzorger van het onderwijs en de heer Dinkelaar heeft zijn hart verpand aan het openhaar onderwijs, zooals een •rechts wethouder zijn hart zou hebben verpand aan het bizonder onderwijs. - De opmerking van den neer Th. J. L. v. d. Berg heeft echter een zeer gevaarlijken kant, want daaruit zou men kunnen lezen, dat de heer van den Berg heeft willen zeggen: Een dergelijk wethouder, die voor stander is van openbaar onderwijs, kunnen we niet vertrouwen. De hv r Dinkelaar behandelt echter met desselfde toewijding en zorg de belangen vaa het bizaruier als van het openbaar onderwijs. De heer v. d. Kraan (ah.): Dat is niet juist! De heer Dinkelaar (s.d.)De school besturen hebben de zorg voor het bizonder onderwijs. Mevr. Ben themde Wilde (s.d.): Alleen: de gemeente mag alles beialen. De heer K e d d e (comm.)In geen enkel opzicht kan de wethouder van onderwijs aansprakelijk gesteld worden voor" nadoelen die het hizonder onderwijs mogelijk heeft ondervonden. De Communistische Partij heeft geen be- hoeite aan een commissie, zooals de Chr. Hist, fractie ingesteld' wil zien. Honden-affaire. De heer De Bruin heeft een bonden, afffairo ter sprake gebracht Spr. gelooft, dat we onder geen beding deze aangelegen heid in een verordening moeten regelen, want dat zou een bron van moeilijkheden en conflicten scheppen. Er zullen zich wel grens-gevallen voordoen, waarover de rech ter moeilijk altijd een juiste beslissing zal kunnen nemen. Het is een vrij moeilijk geval, om deze materie in kieaéhe termen te behandelen "(vroolïjkheid). Zouden er b.v. door middel van de pers, niet eenige opvoedkundige wenken kunnen worden gegeven? De beer Van Duinhoven (s.d.) Dan zou je de honden eerst moeten leeren lezen en schrijven. (Vroolïjkheid). Uit het Engeisch door W. A. C. De heer Kedde (tomm.): Op die ma nier zou nn-schien eenige genoegdoening to weiken zijn. De heer II oogend am fu.i.J: Voor de honden i De heer Kedde (eommNeen, voor de inwoners! Finanriedc problemen De heer Van L i t h (s.d herinnert er aan, dat de heer Kavelaars spr. een traa heeft gesteld in verband met de financieele verhouding tussdien rijk en gemeente. Deze aangelegenheid hebben mr. Ka vel aai s e: spr. reeds in een particulier onderhoud besproken. Omdat zij alleen theoretische waarde heeft, laat spr. een verdere bespre king bier nu maar verder achterwege. De lieer Kedde heeft. spr. in het debat lieirokken in verband met het adres van B. en W. aan den minister van binnen- lamlsrlie zaken. De beantwoording van di opmerking laat spr. over aan den wethou der van financiën; deze en spr. nemen ten aanzien van deze zaak een zelfd standpunt in. Ziekcnhnistarieven, De heer Bergman (s.d.) heeft het ver moeden, dat in de niet verre toekomst er wel een gemeentelijke geneeskundige dienst zal komen. Maar of spoedig de ge- wenschte wijziging in het zickenhuislarief zal komen, is niet zeker. De kostprijs was in 1929 fó.23 per dag de verpleegprijs is toen op f4 per dag ge bracht Wi.e een inkomen had van meer dan f2700 per jaar had voordeel van de wijziging; zij, die een lager inkomen had den, hebben, daar de tabel niet wenl ver laagd, geen voordeel van de herziening ondervonden. In 1935 meende de Ziekenhuis Commis sie, dat de kosten van de gemeente ~ermin- derd moesten worden en werd een nieuwe regeling ingevoerd', zoodat zij, die de lage inkomens hebl»en, meer moesten gaan be talen. Spr. zal geen motie indienen, maar doet een beroep op de rechtvaardigheidszin van de Ziekenhuis Commissie om de schaal te herzien, zooals in 1928 met de tarieven voor de hoogere inkomens is geschied. Een kwestie van orde. De heer Van Dorp wil na het scherpe debat van gisteren over het bewaarschool anderwijs een paar opmerkingen maken, want anders zou de indruk kunnen worden gevestigd, dat over de hoofden... De Voorzitter maakt er den heer Van Dorp attent op, dat hij in eerste in stantie niet het woord heeft gevraagd. De heer Van Dorp: Dat heb ik niet gedaan om de zaak te bespoedigen; ik heb thans maar 5 minuten noodig om... De Voorzitter: Dat zou een bemoe diging worden in de verkeerde richting 1 De heer Van Dorp: De loop van het bewaarschooldebat is zoo geweest dat ik mij verplicht acht nu iets in het midden te brengen! Do Voorzitter: Dat gaat toch niet, want als ieder der raadsleden in tweede instantie aan de algemeene beschouwingen gaat deelnemen, zijn we voarloopig nog niet ldaar! De heer Van Dorp: Ik wordt dus ge straft voor mijn bescheidenheid De Voorzitter: Regel is. iat alleen zij, die in eerste instantie hebben gespro ken, ook in tweede instantie het woord wordt verleend De heer Van lersel (r.k. tot den heer Van Dcnp): Kun je er geen persoonlijk feit van inaken?! De heer Van Dorp zal er zich dan maar bij neerleggen, dat hij over het „Le- waarschoolonderwijs thans niets mag zeg ge". De Voorzitter: Het is de gebrnike lijk© gang van zaken, die de laatste ja ren nog geaccentueerd Is. Do regel, op u toegepast, geldt ook voor alle andere raadsleden, die in uw geval verkeeren. is een maatregel van orde en niet van sliaf. De lieer Van Dorp: Onze fractie heeft zeker niet te veel tijd in beslaa genomen bij de behandeling der begrooting! De Voorzitter: De heer Colli-, die Maandagavond bet woord zou voeren, was toen door ongesteldheid verhinderd .'e ver gadering hij ie wonen. Deze heeft gevraagd later het woord te mogen voeren. Ik heb toen ge/egd, dat in dit bizondcre geval de raad daartegen wel geen bezwaar zou heb ben ,maar ik bel) den heer Collé meege deeld, dat het voorkeur verlicnde hij de behandeling van de poskin zijn opmerkingen te maken. En daar heeft de heer Collé zich bij neegelcgd. De heer Van Dorp (r.k.) zal dan Ii'ij de posten nog iets zeggen. De motic-v. d. Berg, De li-eer mr. Nol et (r.k.) zegt, -omdat hij in eerste instantie heeft gesproken, thans wel 'trecht te hebben op bet woord', Spr. hoopt, dat met uat hij z.d zeggen, de heer Van Dorp het eens zal zijn. iu de ciontxaverse DinkelaarTh. J. L. v. d. Berg zal spr. geen standpunt innemen. De hoer v. d. Borg zcat: Neem mijn motio aan en men zal wel z.icn, wie gelijk heeft. Maar wie voor do motie-v. d. Baj stemt, stemt ook voor do opheffing van den be- vnezingstoestand. Beter lijkt bet spr. het advies van den hec-r Hoogemlam te volgen om de mofio in te trekken en do zaak in de rustige sfeer,van de Onderwijs Commis sie te l>ehandelen. De heer Tli. J. L. v. d. Berg (c.h.) Dat heeft do lieer Hoogendam 3 jaar gele den ook reeds geadviseerd. De lieer mr. Nol et (r.k.) hoopt, dat er dan ditmaal over de bewaarschoolkwestie wel in de Onderwijs Commissie zal worden gesproken en dal naar een oplossing zal worden gezocht. Het subsidie aan de dr. Nolet- stichting. Mevr. Benthem heeft gebeten op liet spierinkje, dat spr. heeft uitgeworpen en ock de heer Scheurkogel Leeft over de WOENSDAG 19 Januari 1938. Hilversum I, 1875 51. en 415.5 M. \*ARA-uitz.ending. 101020 v.m. en 7.30—S VPRO. S Gramofoon. 9.30 Wenken voor de keuken. 10 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven 11.30 Causerie. 12 Gramofoon, 12.30 VARA- orkest. 1.151.45 Gramofoon. 2 Knip- les. '2.30 Voor de \rouw. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 Fantasia. 6 Orgel. 6.30 Amateurs-uitzending. 7 Zang. 7.30 Cy clus. 8 Berichten. 8.15 Noviteiten-or kest. 8.45 Declamatie. 9.15 VARA-orkest. 10 Berichten. 10.05 Zang. 10.30 Gramo foon. 11 Accordeonorkest. 1130—12 Gra mofoon. Hilversum II, 301.5 5L NCR V-uitzending G.307 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart 3 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. S.30 Gramofoon. 9.30 Geiukwen- schen. 9.45 Gramofoon. 10 30 Morgen dienst. 11 Gramofoon. 11.115 Ensemble. 12 Berichten. 12.13 Gramofoon. 12.30 Vervolg ensembleconcert. 1.30 Gramo foon. 2 Zang. 3 Christelijke lectuur. 3.30 Piano en gramofoon. 4.30 Gramo foon. 4.45 Voor de kinderen. 5 43 Gra mofoon. 6 Land -en tuinbouwpraatje. Taalles en causerie. 7 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Reportage. S Be richten. S.10 Christelijke Oratoriumver- ceniging „Con Amore", Chr. Gem. Koor „Pro Rege", Nederl. Kamerorkest en solisten. 8.55—925 Causer.ie. 10.40 Be richten. 10.45 Gymnastiekles. 1112 Gramofoon. Hierna Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.20 Orgel. 11.50 Kwintet. 12.35 Or kest, m. in. v. solist. 1.35 Gramofoon. 2.20 Orkest. 2.50 Orkest 3.50 Band. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoon. 5.20 Dansor- k-est. 6 Viool. 6.20 Berichten. 6.40 Land- bouwpraatje. 7 Orgel. 7.20 Piano. 7.50 Orkest en solisten, 8.35 Orkest. 9 30 Berichten. 9.50 Concert. 10.50 Theater orkest. 11.35 Joe Loss' 3and. 11.50 12.20 Jazzmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.30, 9.10, 10.40 en 11.20 Gramofoon. 12.20 Stafmuziek. 3 20 en 4.20 Zang. 5.20 Orkest. 8 50 De Ménestrandie van Geneve. 9.20 Zang 10.50—1105 Gra mofoon. Keulen, 456 M. 5.50 Amusementsorkest. 750 Orkest 11.20 Orkest 12 35 Orkest. 1.35 Sex tet. 3.50 Blaasensemble. 4.50 Gramofoon. G.30 Orkest. 7.5011.20 Dansorkest en solisten. Brussel, 322 en 484 AI. 322 AI. (tlaamsch). 12.20 Gramofoon. 12.50 Salonorkest. 1.30 Dansorkest 1.50 —2.20 Gramofoon. 5.20 Salonorkest. 6.30 Gramofoon. 7.20 Zang. 8.20 Symphonie- orkest en solisten. 10.50—11.20 Gramo foon, 484 M. (Fransch). 12.20 Gramofoon. 12.50 en 1.30. Kleinorkest. 1.502.20 Gramo foon. 5.20 Kamermuziek. 6.35 Klein orkest. 7.35 Gramofoon. 8.20 Radiotoo- neel. 10.30 en 10.4511.20 Gramo foon. Deutsrhl&ndsender,. 1571 AI. 7.20 Orkest. 8.20 Duitsclilandccho. 8.35 8.35 Symphonie-orkest. 9.30 Berichten. 9.50 Piano. 10.03 Scheepsweerbericht 10.2011.20 Kleinorkest. SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Woensdag, 19 Januari. Programma 3. Keulen 8. Parijs Radio 9.20. Pauze 9.10. Parijs Radio 10.10. London Regional 11.03. Keulen 11.20. Parijs Radio 12.20. Brussel (Vlaamsch) 1.20. Keulen 1.35. Di versen 2.20. London Regional 2.50. Keu len 3.50. Parije Radio 5.20. Keulen 6.20. Boedapest 7.20. Keulen 7.50. Parijs Ra dio 9.20. Keulen 9.50. Diversen 11.20. Programma 4. Brussel (Vlaamsch) S. Diversen 9.20. Droitwich 10.35. London Regional 12.35. Droitwich 1.40. London Regional G.40. Droitwich 7. Programma 5. 11 Luxemburg 8.20. Diversen 12.48. Luxem burg 2.25. Diversen 3.35. Luxemburg 3.50 Diversen 7.20. Luxemburg 11.05. kwestie van de vergoeding aan de dr. Nok t- on- en minvermogende zieken wordt een stichting iets gezegd, maar deze gaf een jaarhjksche subsidie verleend, loutiov. verstelling vaa utm, al 'lat L JifiUTJS, 115.000 aan bot R K. Ziotonhuis pïïkSo 8 In het contract komt een clausule voor, uitgekeerd. Volgens de regeling van 1925 zou niet een ronde som aan do dr. Nolet- stiehting ter beschikking worden gestold door de gemeente, maat' f 1 per verpleegdag. Dat is kennelijk de figuur van prestatie en contra-prestatie. waarin bepaald wordt, dat de overeen komst geldt voor één jaar, die telkens met een zelfden termijn verlengd wordt, als zij niet 3 maanden van te voren door eén der partijen is opgezegd. Dat is een re- Er wordi nu naai andere argumenten j geling, die zeker niet gebruikelijk is bij gezocht. Alevr. Benthem zegt: De capa hol verleenen van een subsid ie. cïteit van het Gemeente Ziekenhuis wasIn andere besluiten, waarbij de gemeente ruim voldoende, toen het eers.e over'eggelden beschikbaar stelt, b.v. voor net tusschcn de gemeente en het bestuur van Bureau voor Rechtsbijstand, wordt het de dr. Noletstichting begon. Maar in 1935 woord subsidie niet gebru.kt. Alen ziet hier blijkbaar iets in- een „sub sidie" voor do dr. Noletstichting, maar hier draagt de bijdrage, die de gemeente verleent, een ander' karakter en daarom was do situatie niet meer v.oo. In de Financieele Commissie heeft spr. gehoord en dit wordt in een stuk van j. en W. bevestigd, dat beide zieken huizen toen op voile capaciteit werkten. Het aantal bedden In het Gemeente Zie-'heelt spr. gemeend er iets over te moe- kenhuis doet er überhaupt niet toe. Een subsidie is het gevolg van een zuiver eenzijdige handeling van de over heid, gebaseerd op welwillendheid. Maar hier staat de zaak anders! De Armen wet verplicht de gemeentelijke overheid te zorgen voor de zieken, die dat noodig hebben. Die overheid kan voor de ver pleging van on- en minvermogende daar toe zelf een ziekenhuis inrichten en ex- ploiteeien; zij kan de ziekenverp'eging ook tem zeggen. De Burgemeester Knappertlaan. De profielwijziging van do Burgemeester Knappertlaan zal hooge kosten met zich brengen, heeft de heer Houtman ge zegd en begrijpelijk is het, dat de raad geschrokken is van het bedrag van twee maal f36000, dat daarvoor noodig wordt geacht. Maar van wie zijn die gegevens opdragen aan een particuliere inatril ng afkomstig? Men kan zich de oplossing van 48; Dien ochtend was mevrouw Greening voldoende kalm om de kamer van haar nicht binnen te gaan. Celestine had haar meesteres dien nacht geen oogenblik ver laten en was, sinds La-ine naar Amiens was gebracht, onvermoeid in haar to "wijding geweest Ook mevrouw WMlmore bad bet hoofd bij elkaar gehouden. Laiine Jag rustig te slapen en hoewel nos zeer zwak, was ze op weg naar beter schap. Celestine bracht, toen mevrouw Gree ning binnen kwam, baar vinger voor den mond en nam baar mee naar haar eigen kamer er naast Hier deelde ze mede, hoe de nacht was geweest, welk voedsel mademoiselle had gebruikt en hoe ze was geweest. „Aan dien majoor Lamoat moet ik niet donken," riep mevrouw Greening «ut. „Hij js de oorzaak van het heele ongeluk geweest. Met het meeste genoegen zou ik hem zijn hals kunnen omdraaien. Je laat hem niet bij juffrouw Lester, Celestine ik heb schoon genoeg van al dien nonsens." Celestine lichtte haar in, dat men zich daarover voor het oogenblik niet druk be hoefde te maken, want toen ze om tien uur naar beneden ging, had ze, kijkende door het trapvensfcer, naar het pleintje, waar de auto's altijd wegreden, toevallig gezien, dat majoor Lamont en zijn be diende met hun valiezen vertrokken. „Dat meen je toch niet?" zei mevrouw Greening, opgelucht. Hun gepraat had echtei de patiënt wak ker gemaakt en een zwakke stem riep: „Celestine." Zoodr i Laiine met de kamenier alleen was, fluisterde ze: „Celi... Hoe gaat het met majoor La mont? en wanneer kan hij bij me ko men .Monsieur le major is naar Parijs ver- tTobken, mademoiselle. Ik zag hem om tien uur gaan." Laiine werd bleek. „Ls hij naar Parijs vertrokken?" „Dat schijnt," en Celestine haalde haar schouders op. Thans begreep ze, haar troetelkind een groot verdriet te hebben berokkend en vond het allerakeligst dit te bebben gedaan. „De majoor heeft zeker dienst en zal u wel gauw van zich laten hooren." „Heeft hij dan geen brief voor me achtergelaten Angst deed haar nog zwakke stem scher en zij kan deze twee methoden combi neeren. Mevr. Benthem zegt wel: Er zijn bed den genoeg in het Gemeente Ziekenhuis, maar stel, dat de dr. Noletstichting geslo ten werd, dan zouden toch de zieken, die daar verpleegd worden, in het Ge meente Ziekenhuis opgenomen moeten wor den en dat zou de gemeente meer kos ten, dan zij nu aan het R. K. Ziekenhuis betaalt! In het desbetreffend besluit wordt de ergoeding aan de dr. Noletstichting wel* subsidie genoemd, maar dat is feitelijk on- het verkeersvraagstuk op de Burgemeester Knappertlaan verschillend denken. Als man één profiel maakt, zal dat ongetwijfeld duur zijn, maar als men een stuk van het middenpad afneemt en daarmee de beide De heer ir. Houtman (lib.): Ik merk, dat ik te veel verteld heb! De heer mr. Nol et (r.k.) meent, dat dit niet het geval is. Een stuk van de Ary Prinslaan is nog niet zoo lang geledein op de zelfde wijze 'aangelegd als de Bur gemeester Knappertlaan. Misschien is het goed over deze zaak ook nog eens het advies van andere zijde in te winnen en een kostenberekening te laten maken. Verkcersondcrwijs. Spr. brengt den lieer Dinkelaar dank voor diens toezegging inzake het verkeers- onderwijs op de lagero scholen en hoopt, dat het spoedig zal worden ingevoerd. Wel wil spr. nog vragen er op toe te zien, dat het verkeers on derwijs ook inderdaad wordt gegeven, want dit wordt zeer veel achter wege gelaten, als dit vak b.v. aan aardrijks kunde is vastgeplakt. En dan wil spr. nog eens de bizondere aandacht van den wethouder van onder wijs vragen voor het verkeersoxamen. INGEZONDEN Steunregeling. Geachte Redactie. De wijziging, die Zaterdag j.l. in de steun regeling is gebracht, vervult de harten van de betrokkenen niet met vreugde. Is het wel de bedoeling van. den minister dat zij, die tijdelijk in een ander vak zijn werkzaam geweest dan hun eigen vak, inge deeld worden in de loontlasse vain het rijwegen verbreedt, zooals ook in de Atei-tijdelijke vak? Wordt hierdoor het zoeken dastraat is geschied' zullen tie kosten niet en aanvaarden van werk buiten het eigen zoo hoog zijn. vat tegen een lager loon niet tegen ge- Op bet bureau van Gemeente Werken houden? waait, naar spr. gemerkt heeft, een on- j Ik hoop, dat spoedig weer een andere gunstige wind om tot de gewenschte ver- regeling zal worden getroffen, opdat de betering te komen. Men schijnt daar zeer teleurgesteld en straks, als bed Nederland juist en in tegenspraak met de mededeelinggehecht te zijn aan het soort wegen, als feest viert, niet met bedrukte gezichten in dat zelfde besluit, waarin gezegd wordt-! we in de Burgemeester Knappertlaan aan- zullen rondloopen. Alsvergoedin g voor de verpleging van per klinken en met een plotselinge be weging ging ze in bed overeind zitten. „Weet je het wel zeker, Celes"ine? Ga be neden aan den portier dadelijk eens vra gen en ook aan kapitein Lumley." Toen Celestine het gezicht van haar jonge meesteres zag, was ze erg ongerust Voordat ze kon gaan, moest ze haar eerst kalmoe ren, maar juist dit maakte Laiine woédend, „Ga nu toch en dadelijk ik kan hel niet uithouden," riep ze met gebro ken slem. Celestine ging, maar een paar minuten Later was ze al weer terug met de mede deeling, dat kapitein Lumley, na den heelen nacht op te zijn gebleven, nog te bed lag en dat majoor Lamont met i rjn hed lende om tien uur was vertrokk-n. Zij hadden niemand medegedeeld waar heen zij gingen. De bediende had de reke ning betaald en de majoor was snel door de Jial komen loopen en in de auto ge stapt Dat was alles, wat de portier wist. Laiine beefde. Wat kon dit beduiden? Ze was te, zwak om te redeneeren. „Vraag eens aan het kamermeisje en den kellner misschien gaf hij een hun ner een brief." Celestine ging opnieuw infomieeren, maar kwam terug met het bericht, dat niemand eenige opdracht had ontvangen. Ze wist niet, dat het nu dienstdoende kamermeisje op de verdieping, waar Da vid had geslapen, iemand anders was. Laiine kon haar ooren niet gelooven en als gevolg van haar toestand van treft! zwakte barstte ze in tranen uit. „0, jullie vergist je allemaal juh'e misleiden me allemaal. Tante heeft een hekel aan majoor Lamont en jij bent een wieede, slechte vrouw, Celi..." De met hart en ziel aan haar gehechte kamenier was wanhop'g. Ze voelde, dat ze in staat zou zijn haar troetelkind iets voor te jokken, maar wat? wat zou ze in 's hemelsnaam moeten zeggen. De majoor was weg en dat scheen het einde van alles te zijn. De dokter kwam nu de aangrenzende kamer binnen, ze hoorde hem. „Ik zal nog eens gaan informeeren," verzekerde ze Laiine, „maar mijn lieve mademoiselle moet zich kalm houden." Laiine snikte minder hevig èn Celestine ging naar het nevenvertrek. Hier vertelde zo den dokter in vertrouwen, dat haar meesteres een verontrustend bericht had gekregen en lievig opgewonden was. Zou het niet goed zijn haar een injectie toe te dienen om haar zenuwen tot kalmte te brengen, totdat ze sterker was? Alon sieur le doefceur zou het wei weten. De dokter stemde met het voorstel in, zoodra hij het ongelukkige kleine gezichtje van zijn paliënt zag., Terwijl hij tot haar sprak, hield ze zich zoo goed- mogelijk, waar in haar oogen lag "een angstige, starende blik Men hield haar den gansehen dag en nacht kunstmatig in slaap, en toer; ze 's Woensdags wakker werd-, was haar ge zondheid. wel beter, maar had ze een vree- selijk gevoel van ellende. EEN OPMERKER. Hoofdstuk XXV. Dit alles geschiedde, doordat het nood lot een niet dichtgenaaid gat in de schort van een kamenneisj'e in een kleinsieedsch Fransch hotel als werktuig had gebruikt. Alarie, het meisje, om wie het hier gaat, had beslist het voornemen den brief van dien milddadigen mijnheer aan de mooie dame ter hand' te stellen. Maar, boe gaat zoo iets soms zo was gisteren van plan geweest het gat dicht te naaien, maar had het vergeten, zoodat de brief, zonder dat ze het merkte, er doorheen zakte, op den grond viel, te midden van ver scheurde papieren van een handelsreizi ger in eon andere kamer. Anioine de holelknecht had don heelen hoop w-eg- gebracht en verbrand. Zóó was het ge beurd. Toen het tijd voor haar werd, naar de kamer van juffrouw Lester te gaan, om de warm-waterkruiken weer te vullen, voelde ze naar den brief en merkte, dat er een gat in haar zak was en de zak leeg. Ze stond een oogenblik versuft. Toen ging ze naar de kamer waar ze vandaan gekomen was en merkte dat Antoine al weg was met den rommel. fn twijfel dook ze in den zak van haar japon en slaakte een zucht van vorlich- ting de vijftig franc van monsieur zaten er gelukkig veilig in. {Wordt vervolgd.) L

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6