Verslag van den Gemeenteraad a line Lester's oman Radioprogramma's Gemeentebegrooting 1938. Replieken. Uit het Engeisch door W. A. C. SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Sport IJshockey Vergadering van Woensdag 1 Dec. 1937, 's namiddags 2 uur ten stadhuize. Voorzitter de burgemeester, de heer mr ,dr. F. L. J. van Ilaaren. £V. lekstraatZalmstraat. De heer Slavenburg (c.h.) vervolgt: De lieer Dinkelaar is gederailleerd en beeft een reeks van goede daden opgesomd, doer hem verricht, waarmee hij wilue zeg gen: Ik ben zoo goed voor het Hen', on- denvijs geweest; voor de It. K. en Gerefor meerde schoolbesturen heb ik zelfs niets kunnen doen. Hij liceft de 11. K. geaaiu en bun medewerking geroemd, om bun school aan de Zalmstraat over te dragen aan de Vereeniging voor Chr. onderwijs. In de Lekstraat stond een mooie dubbele school met een toren, waarin, naar ik meen,, zelfs een uurwerk. Die school vertoonde de spo ren van verzakkingende ééue helft ech ter sterker dan de andere. In het beste d'eel was een school van de Vereeniging voor Chr. onderwijs gehuisvest; in het andere deel een openbare school. De si tuatie werd van dien aard, dal het gebouw gedeeltelijk ontruimd moest wouleu. Da R, K. school aan. de Zalmstraat had niet ge noeg leerlingen en teen beeft de beer Din- kelaar het denkbeeld geopperd om dat ge bouw over te dragen aan de Vereeniging voor Chr. onderwijs; daarmee werd bereikt: le. dat bet R. K. sdioolbestuur werd ont last van veel zorgen en 2e. dat do openbare school in de Lekstraat in het betere ge deelte van het gebouw aan die straat kon trekken. Als dat nu het summum van goed heid van den. wethouder van onderwijs moet heeten. De heer Duikelaar heeft gezegd: Het was een spiksplinternieuwe school, die de Hervormden aan de Zalmstraat kregen. Maar deze was niet groot genoeg, zoodat nog lokalen in een ander oud schoolgebouw in gebruik genomen moesten, worden. Maar de openbare school aan de Lekstraat kon in het betere gedeelte van het gebouw' aan die stratt trekken. Mevr. Ben themdo Wilde (s.d.): Dat valt nu haast in. Het is levensge vaarlijk daar te vertoeven. Ik heb het hoofd dier school gesproken. De heer Slavenburg (c.h.) (tot mevr. Ren them): Fk ben het met u eens; er zal ook verandering in gebracht worden. LaanFrans Halsplrin. Sprekende ,over het bewaarsehoolondcr- wijs en bet overbrengen van twee klassen van de Laan naar het Frans Halsplein, zeide de heer Dinhelaar: Heb ik do heeren bij den neus genomen? Ik voel mij in den heer Ditikelaar wel wat teleurgesteld. De kwestie van die over plaatsing is in het college van B. en W. en later in December 1936 in den raad besproken. Daarbij heeft de heer Th. J. L. v. d. Berg de opmerking gemaakt, dat hij in die overplaatsing een bevoordeeling zag van het openbaar tegenover het bi zon der hewaarsehoolonderwijs. De heer v. d. Berg heeft zich bij die gelegenheid vrij sterk uitgedrukt en o.a. gezegd, dat de maatregel niet redelijk was en hij het treurig vond, waarbij de heer Hoogendam zich heeft aan gesloten. Ik heb bij die gelegenheid ook het woord' gevraagd en meegedeeld, dat de heer Dinkelaar ten aanzien van deze zaak in bet college van B. en W. zich toeschiet lelijker betoonde dan in den raad. Een toe passing van den Levriezingstocs and op deze wijze, achtte ik niet juist. .Men heeft eerst de school aan de Laan vergroot, zelfs be langrijk vergroot .Toen moesten de leer lingen van twee lokalen van de Laan wor den overgebracht naar het Frans Halsplein. De derde étappe zal vermoedelijk moeten zijn, dat die vrije lokalen in de Laan weer ia gebruik w-orden genomen, met handhaving L 50) Dit troostte haar ea ze bleef rustig liggen. Toen keerden haar gedachten terug naar hnn eerste huwelijksuren. Ze trilde bij de herinnering daaraan. Maar toen ze kwam bij hetgeen er het 'aatst was gebeurd, er. de herinnering, dat ze het bloed uit David's arm had gezogen, voor haar geesi kwam, gaf ze een korten ge- smoorden gil. Kon dat de reden zijn ge weest? Had dat misschien zijn walging opgewekt? Waar was het bloed vandaan gekomen? Had hij zijn arm geschramd o." had ze hem in haar krankzinnigen honger gebeten? Ze kon het zich niet herinneren alleen de voorstelling van dat bloed, dat ze had gedronken, stond haar helder voor den geest Deze gedachte vond ze zoo ontzettend, dat ze het geen oogenblik langer alleen kou uithouden. Ze moest iemand roepen van do LIa.-seri aan het Frans Halspiein. Op deze wijze kan men het aantal kerin gen van een school ad fniom uitbreiden. De oudste rerhten. De Hervormde bewaur-eh'jol mocht niet meer dan 103 leerlingen toelaten. De lieer Dinkelaar (s.d.): Wie zegt dat Do heer Slavenburg (c.h.): In De cember van liet vorig jaar is nog door den heer Dinkelaar gezegd', dat hij was tegen elke uitbreiding van het bewaarschoolon- derw ijs. Ik kan mij de ontstemming indenken, die er legen den gang \an zaken beslaat. De Hervormde bewaarschool heelt de oud ste rechten; daarmee is reeds 60, 70 jaar geleden een aanvang gemaakt. Zij heeft veel meer leerlingen gehad, dan thans; het gemeentebestuur beeft het schoolbestuur ge dwongen bet aantal leerlingen te beperken. Het gaat daarom niet aan, dat het openbaar bewaarscboolonderwijs belangrijk wordt uit gebreid en men het leerlingental der Her vormde bewaarschool drukt tot liet laagste niveau. In 1936 heeft de heer Dinkelaar toege zegd lk zal zoo spoedig mogelijk namens B. en W. de kwestie van het bewaarschool- onderwijs in de Onderwijscommissie aan de orde stellen. De heer Th. J. L. v. d. Berg (c li.) Dat heeft de heer Dinkelaar in 1931 ook al gezegd! De bei oorrechtrn. De heer Slavenburg (c.h.) weet, dat er moeilijkheden zijn ,die overwonnen moe ten worden. Kan er voor het bewaarschool- onderwijs thans meer worden uitgegeven? Zoo neen, dan zullen zij, die thans te veel sunsidie ontvangen, iets moeten af staan aan derden. Maar ook kan ik mij begrijpen, dat er zich nu eind 1937 ontstemming openbaart, omdat er nog niets gedaan is om een onrecht uit do wereld te lielpon. Heb is een onrecht ea ik zal het zoo blij ven noemen. Er is tegenover de Vereeniging voor Cbr. Onderwijs door het gemeentebestuur niet juist gehandeld! Sthooloorlog op komst. De heer Dinkelaar heeft meegedeeld deze vereeniging te hebben gesuggereerd baar U.L.O. school onder te brengen in de school in de Lange Nieuwstraat. Dat is zoo! De beer Dinkelaar wil echter het openbaar U.L.O. centraliseeren in een nieuw ge bouw aan de Schoolstraat. Toen er sprake was de school aan de Lange Nieuwstraat in orde to brengen voor bet Chr. U.L.O. werd alles zoo somber mogelijk voorge steld. Maar toen toevallig de huisvesting van het openbaar U.L.O. ter sprake kwam, wilde do heer Dinkelaar dit onderbrengen in een nieuw gebouw aan de Schoolstraat; andere gebouwen vond hij ongeschikt. Er moet aan de Schoolstraat komen een mo numentaal gebouw, zooals destijds aan het Frans Halsplein. Als het hier evenwel zoo moet worden, dat het bizonder onderwijs wel achter andere gebouwen kan worden gehuisvest en het openbaar onderwijs on derdak vindt in monumentale gebouwen aan de straat, dan ontketent de heer Din kelaar een schooloorlog, die de rechtsche meerderheid in den raad wel aandurft. „Vrijmoedige»". Be hear Dinkelaar heeft mij er met de haren bijgesleept. Ik heb op de vergade ring van de Chr. Hist. Kiesvereeniging niet geprotesteerd omdat... ik liet eens was met wat daar werd gezegd. B'e heer P. de Bruin was ook niet aan alle vrijmoedigheid gespeend ea de heer Dinkelaar drukt de voetstappen van zijn voorganger, wiens woorden de heer Din kelaar hier heeft aangehaald. Deze heeft destijds beweerd van de Vereeniging voor Chr. Onderwijs, dat haar zaken hopeloos in de v. ar waren, omdat men niet kon organiseeren en menschen de leiding had om Jack te halen. Ze drukte op het helknopjo boven haar hoofd en oogen blikkehjk keerde mevrouw Whitmore bij haar terug. „Ik zou bet zoo prettig vinden, kapi teel Lumley te zien," zei Laline, zoo kalm als ze kon, „zoudt u hem willen vragen om boven te komen indien hij jn het hotel is. Ik ben nu weer neelemaal Peter." „Zeker, Laline," en na nog heel wat gepraat, verliet mevrouw Whitmore haar en dadelijk daarop kwam Jack binnen. „Laline mijn lieveling," riep hij met gebroken stem. „0, hoe dankbaar ben ik, dat je weer béter bent." „Ik ben weer heelemaal in orde, Jack," antwoordde ze vroolijk. Haar verklaring was in tegenstelling met haar zeerbleeke gelaat en de blauwe kringen onder haar oogen. Hij kwam dicht bij het bed en ging naast haar zitten, „Laline, je kunt nooit beseffen, welken vreeselijken angst ik in die dagen door staan heb. Ik kan er niet over praten maar misschien kun je het gissen,' en hij kuste haar bijna doorzichtige hand. „Ja, beste Jack, je bent zoo goed en zoo vriendelijk. Heeft majoor Lamont, voor hij vertrok, nog eenig bericht ach tergelaten?" „Neen raar van hem ik heb nog nooit zoo iets bijgewoond David, die daar zoo maar weggaat Ik veronderstel, dal hij een gewichtige afspraak had." Laüne had een gevoel, of een ijskoude gegeven, die geen \erstand van ondom ijs- zaken hadden, ik zou den lieer Dinkelaar willen viageu deze ftanje los te laten en zijn volle aandacht te wijden aan de op lossing van het vraagstuk van het be- w aarschool orulei w ij«. De Chr. Hist fractie wil een kopgeld, dat recht brengt aan allen. Bezuiniging. De beer Van V elzen (r.kis erken telijk voor de beantwoording door den vooizitter van spr.'s vraag betreffende de bezuiniging bij de politie. Dankbaar is spr. dat geen kwalitatief verschil tusschen de verschillende diensten gemankt zal worden ■en dat de zuiniging ook hij de politie be tracht zal worden. Voorschuilen premiebouvv De heer Hoogendam heelt spr. attent gemaakt op diens vraag, die nog onbe antwoord bleef: Hoe denkt u over een w ijziging van den rentevoet voor de gel den, destijds voor prctniebouw beschikbaar gesteld? Deze aangelegenheid beeft spr.'s volle aandacht. Wij hebben ons wel eens op het standpunt geplaatst, dat een even tueel o renteverlaging niet veel verschil uit maakt, maar onafhankelijk van den stand van de rekening der bouwers is het mis schien toch wei goed de rente, die de gemeente vordert in overeen stemming te brengen met den verlaagden rentoslandaard. Spr. zegt althans toe deze zaak iu bet college van B. en W. ie bespreken en tot oen oplossing le brengen. Ek-clristlic apparaten. Mevr. Bentliem beeft in verband met het week-endtarief nog een aangelegenheid ter sprake gebracht, die de aandacht ver dient. Zij zegt: Als het waar is, dat het gebruik van clectrLiheu stroom om te koken goedkoop is, is er nog het bezwaar van de benoodigdc apparaten, die vrij kostbaar zijn. In andere steden heeft het elecüisch bedrijf zich verstaan met de handelaren in dergelijke apparaten om deze op gemakkelijke wijze bij de burgerij te plaatsen. Be directeur der Technische Bedrijven heeft reeds besprekingen geopend met han delaren en fabrikanten van electrisclio ap paraten. Die apparaten zijn inderdaad duur en de koopkracht i-> niet groot. Als regel worden die instrumenten helaas ge kocht op afbetaling. liet valt te overwegen of van de zijde der overheid niet meege werkt kan worden op de een of andere wijze, b.v- door het verstrekken van in lichtingen. Maar zij zal geen garantie kun nen geven; spr. staat althans op bet standpunt, dat de overheid dien weg nretj moet opgaan! Wat spr. zegt is nog maai een gedachte; liet is dus geen wet van Perzen en Medendoch de zaak beeft de volle aandacht van het college van B. en W. en den directeur der Technische Bedrijven. Een „ongelukkige" en „onrecht vaardige". regeling. In het college moet ook nog oen» ter sprake komen, de aangelegenheid, die de heer Hoogendam onder de aandacht bracht het betalen van een pensioenpremie door de onderwijzeressen der bizondere bewaar scholen, zonder dat deze recht op pen sioen hebben. Spr. wist niet, dat tegen over de prestatie van het personeel geen contra-prestatie staat. Dat is zoo vreemd, dat spr. zich verbaasd heeft. Dc wethou ders van onderwijs en van financiën moe ten elkaar weeT vinden en als dat het geval zal zijn, zal ook de ongelukkige en onrechtvaardige regeling voor dc betrok kenen wel verdwijnen. Het interpellatie-recht. Met betrekking tot het interpellatie-recht heeft de voorzitter toegegeven, dat dit oen peiler is van do democratie en dat dit recht niet beknot mag worden. De voor zitter heeft opgemerkt: het beantwoorden van een interpellatie beteekent nooit bet rekening en verantwoording afleggen aan een interpellant, maar aan den raad en daarom moet ook de raad do interpel latie toestaan. Het recht van den interpellant is pri- VRIJDAG 21 Januari 1933. Hilicrsmn I, 1875 M., en 115.5 M. 8 VARA. 10 VPRO. 10 20 VARA. 12 AVRO. 4 VARA. 7.30 VPRO. 9 VARA. 10.40 VPRO. 11—12 VARA. 5 Gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Pianovoordracht en gramofoon. 1110 Declamatie. 11.30 Or gel. 12 Gramofoon. 1230 De Palladians en gramofoon. 2 Causerie. 2.30 AVRO- dansorkest, accordeonensemble en soliste. I Gramofoon. 5 Voor de kinderen. 5 30 Gramofoon. 6 Amateurs-uitzending. 6 30 Politiek radiojournaal. 6.50 Orgel. 7 Le zing. 7.20 Gramofoon. 7.25 Berichten. 7 30 Berichten. 7.35 Causerie. 8 Viool. 8.30 Causerie over Afrika. 9 Gramofoon. 9.30 Radiotooneel niet muziek. 10 Fan tasia, m. m. v. solisten. 10.30 Berichten. 10 40 Avondwijding. 11 Zang en gramo- loon 11.30 Jazz. 11.55—12 Gramofoon. Hilversum II, 301 AL Algemeen programma, verzorgd door den KRO. 8—9.15 en 10 Gramofoon. 11.30 Gods dienstige causerie. 12 Berichten. 12.15 KRO-Melodisien, m. m, v. solist. 1 Gra mofoon. 1.20 Concert. 2 Orgel, en gra mofoon. 2 05 Gramofoon. 3.15 De KRO- Melodisfen en solist. 4 Gramofoon. 5 15 T\RO-orkest. 6 Land- en luinbouwpraatje. 6 20 Concert. 7 Berichten. 7.15 Cause rie. 7.35 Bedrijfsreportage. 8 Berich ten. S.15 KBOoikest. 9 flongaarsch or kest 9.25 De Koninklijke Militaire Ka pel, 10 Gramofoon. 10.10 Concert. 10.30 Berichten. 10.40 De KRO-Boys. 1130 12 Gramofoon. Droiiwieh,. 1500 SI. II 20 Gramofoon. 11.55 Orgel. 12.20 Tan go-orkest. 12 50 Dansmuziek. 1.35 Piano. 2.20 Causerie. 2.40 Kwintet, at. m. v. solist. 3.20 Orkest, ra. m. v. solist. 4.20 Gramofoon 4 50 Variété-programma. 5.20 Westminster Players. 6 Zang. 6 20 Berichten. 6.45 Voordracht. 7 Orgel. 7 20 „Manon", opera. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 10 Sportreporlage. L0.20 Or kest, m. in. v. soliste. 11 Piano. 1150 12.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1643 M. 7 50. S 55, 10.40 en 11 20 Gramofoon. 12 20 Orkest en zang. 3.05 Gramofoon. 4 20 Zang. 5.20 Ku artet. 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel. 10 50 Gramofoon 11.20—12 50 Orkest. Keulen,, 456 AL 5.50 Militair orkest. 7.50 Schrammelen- semble en saxofoonkwinfet. 11.20 Or kest. 1.35 Orkest. 3.20 Orkest, schram- melmisemble en solisten. 5.20 Piano. 6 30 Orkest, en solisten. 8.30 Sextet en orkest. 9.5011.20 Orkest Brussel, 322 en 484 M. 322 (Vlaamsch). 12 20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Orkest. 1 502 20 Gramofoon. 5 20 Salonorkest. 6.20 Piano. 7 20 Volks liederen. 8.20 Orkest en radiotooneel. 10.3011 20 Ensemble voor oude mu ziek en solist 484 AI. (Fransch). 12 20 Gramofoon 12 50 Salonorkest. 1.30 Dansorkest. 22.20 Gramofoon. 5.20 Harmonica. 6 Ce'io. 6 35 Gramofoon. 6 50 Piano. 7.10 en 7 35 Gtamofoon. 820 Symphonie-orkest, soliste en gramofoon. 10 3011 '20 Dan,- o'kcst en. zang. Deutschlandsender, 1571 AL 7 20 Concert. 7.40 Gramofoon. 8.20 Sport- reportage. 8.35 Radiotooneel. 9.20 He- richten. 9.40 Sportreportage. 10.05 Scheepsweerbericbt- 10 2011 20 Or kest. Vrijdag 21 Januari. Programma 3. Keulen 8. Parijs Radio 9 20 Diversen 12.05, Parijs Radio 12 20. Brussel (VI.) 120. Keulen 135. Radio PIT Nord> 2.20. Parijs Radio 3 05. Keulen 3 20. Parijs Radio 4 20. Keu len 4.35. Brussel (VI.) 5.20. Keulen 6.20. Berlijn of Diversen 7.35. Keulen 8.30. Lion 9 20. Berlijn 10.5. Parijs Radio 11.20. Programma 4. Brussel (VI.) 8. Diversen 9.20, Londen Regional 10 35. Droitwich 12 20 Lon den Regional 1.35. Droitwich 3.20. Mo- tala of Diversen 9.40. Droitwich 10 20. Programma 5. Luxemburg 8 20 Concert. Diversen 1.15. Luxemburg 2.25 Opera Diversen 8.35. Luxemburg 3 50 Concert. Diversen 7.20. hand haart liart toekneep. Ze verlangde er naar, dezen goeden vriend alles te vertellen, maar ze kon niet. Waarmee zou ze moeten beginnen en waar ein digen lack was een veel te sympathiek menseh om te zinspelen op het afschuwelijke van die vijf dagen in hel bomvrije onder komen. Hij stelde zich tevreden haar, zoo gced hij kon, te vertellen, hoe ze hen ten slotte hadden gevonden, en. dat Laline buiten kennis was geweest, totdat zij de auto hadden bereikt. Het tot bewustzijn brengen van David had langer geduurd. „Hij had een snee in zijn arm, die om wonden was met een zwachtel; deze was zóó aangebracht, dat het bloeden kon worden tegengegaan. We waren benieuwd- te weten, waarom hij dien voorzorgsmaat regel liad getroffen. Jij was bewusteloos en zult er wel niets van weten. Die arme David moet heel wat bloed verloren heb- ben." Een oogenblik sloot Laline haar oogen. Met moeite beheerschte ze zich en tracht te zich het geval te herinneren. David hield haar arm boven haar mond dat beeld kon ze reconstrueeren en nu besefte ze, dat hij voor die bloeding reeds voorbereidende maatregelen moest hebben getroffen, aangezien de inrichting om den zwachtel Jvast te draaien ea de scliuifknoop op zijn arm waren. Was het, dat hij met opzet een ader had geopend, om het bloed in haar mond te latendruppelen, ten einde te trachten mair; daarover zijn we het wel eens. Ook Oppenheimer en in een noot prof. v. d. Pot hebben daarop nog eens nadrukkelijk genezen. Dat recht moet onverkort ge handhaafd biijven; aan een toast alleen op dat recht hebben we niets; dat is spre ken in het luchtledige, en wordt door nie mand verstaan. Art. 25 van bet Reglement van Orde voor den Raad is logisch. Daarin wordt bepaald: Als een der leden iets te vra gen beeft, dient hij eerst schriftelijk vra gen in en als hij door het antwoord daar op niet bevredigd is, kan hij een inter pellatie aanvragen. Er is ook nog een andere mogelijkheid, nd. als aangetoond kan worden, dat met schriftelijke vragen niet volstaan kan wor den. Een muilkorf-artikel. Fa. meel en redactioneel loopt art. 25 wel, maar de eerlijkheid gebiedt spr. als zijn meening kenbaar te maken, dat de toepassing niet altijd tot baar recht is gekomen etn er niet geïnterpelleerd kon worden, toen dit moest geschieden. Als art. 25 het instituut van het inter pellatie-recht niet beschermt, ontbreekt er wat aan! R. en W. hebben meer last dan gemak van interpellaties, maar spr. breekt toch een lans voor een volledige handhaving van het interpellatie-recht, omdat voor d© fractie's, die geen vertegenwoordiger in het college van B. en AV. hebben, dit het eenigo middel is om inlichtingen tie ver krijgen van het college. Art. 25 is een muilkorf-artikel. De heer ir. Houtman (lib.): U is zelf destijds meegegaan om het zóó vast te stollen De hoer mr. Van Vel zen (r.k.): En dat zal ik weer doen, als het noodig is. Destijds, toen do heer Fremay lid van haar te redden Ja, dat moest het ge weest zijn. Dierbare, edele David. Haar lieveling haar man. Maar waar was hij Jack zag, dat er iets was, dat haar in de hoogste mate had- ontroerd. „We zullen over dien vreeselijken tijd maar niet meer spreken, lieve Laline," zei hij op bezorgden toon. „We zullen alleen maar praten over het spoedig weer samen zijn met David in Parijs." Laline opende haar oogen en dankbaar heid, lag er in kaar blik. Jack liefkoosde haar en opperde^ dat hij bij haar zou blijven zitten, terwijl ze at 'n beetje kip met wat doperwtjes champagne en andere lekkere dingen. Laline was blij, dat hij er was. Alles was beter dan alleen zijn met haar ge dachten. Er kon toch niets worden ge daan voordat zij den volgenden ir Nrg©n te Parijs zouden zijn. Jack begreep, dat ze ontzettend ver langend was te weten, waarom David zoo plotseling was vertrokken, inaar aange zien hij haar niet kon helpen, deed hij zijn best haar geest met andere dingen bezig te houden. Ze praatten over Ckannings Priory; hij hoopte, dat ze het daar prettig zouden vinden. Het was een heerlijke, oude bui tenplaats met kruisgangen, die naar de kapel leidden en liet buiten zou nu, met al zijn jonge groen, op zijn mooist zijn. Laline trachtte met belangstelling te antwoorden en te praten; ze deed haar best zich te beheerschen. Maar een inner- den raad was, was de maatregel noodig om de hoogheid 'an den raad te bescher men i Spr. beweert niet, dat nooit weer een dergelijk muilkorf-artikel noodig zal zijn; maar als er geen symptomen zijn, dat mis bruik zal worden gemaakt vaJi bet toe gestane recht en als men eenig vertrou wen heeft ten deze in de partijen durft spr. adviseerenLaat de rem even los. Als men de proef niet kan doorstaan en blijkt, dat men de les niet heeft begrepen, kan de bepaling weer in de verordening worden opgenomen in bet belang en de waardigheid van den raad. De autonomie en het interpellatie-recht zijn zaken van groot© waarde. Daarom heeft spr. zijn standpunt in twee de instantie nog eens verduidelijkt! (Wordt vervolgd.) Den HaagBerlijn. Het is merkwaardig zoo snel als het ijs- hocky in slechts enkele maanden popu lair is geworden in de residentie. Er wordt geen wedstrijd gespeeld of de tribunes zijn geheel of althans nagenoeg geheel bezet Gisteravond kwam het Haagscho team uit legen een Berlijrischo combinatie en ook nu waren de hooge tribunes bijna ge heel bezet. Zeker ruim 4000 toeschouwers woonden deze ontmoeting bij en geen hun ner zal er spijt van hebben gehad. Het was een interessante, hoogst spannende en rustig gespeelde wedstrijd, welke met 31 (0—0, 13, 00) in het voordeel van de Berlijnsche combinatie eindigde, een overwinning, die alleszins verdiend kan worden genoemd. lijko stem scheen steeds te zeggen: „Waar is hij? David, kom bij me terug, 0, waar kun je toch zijn?" Maar weldra kwam de oude dokter bin nen en gaf haar een slaapmiddel, zoodat ze eindelijk in slaap viel. Den volgenden morgen ging het clubje, hoewel liet arme kind nauwelijks op haar beenen kon staan, met den trein naar Parijs terug en kwam tegen dc lunch in hotel Ritz aan. Hoofdstuk XXVI. Met een. koortsachtig verlangen vroeg Lalme, toen zij in het hotel waren aange komen, naar haar poststukken. Het was een heele bezending maar alles uit Amerika, behalve een brief van haar vriendin Molly, die met den Engelscben markies was getrouwd. Molly was ver rukt te hooren dat Laline in Europa was aangekomen en zond een hartelijke in vitatie om bij haar in Londen te komen logeeren. Hoe heerlijk had dit kunnen zijn maar nu kon de beteekenis dier woorden nauwelijks tot haar doordringen, zoo hevig was de slag voor haar geweest, dat ze geen lettertje van David had aangetrof fen. Ze zou er den portier eens naar .ra gen; misschien lag er een boodschap voor haar op zijn lessenaar. Boodschappen en brieven komen in hotels wel eens verkeerd terecht, (Wordt verrol;;

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6