La line KUNSTLEVEN IN PARIJS Lester's Roman Ra*'1!'--programma's Luchtaanvallens Een Goya-tentoonstelling. Werk voor oorlogsinvaliden. Een schilderstuk tegen een winterjas. V Uit het Engeisch door W. A. C. Luchtvaart SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Athletiek Sport Biljarten Automobilisme De Rallye Monte Carlo Burgerlijke Stand Parijs, Januari. Van alios wat er op het terrein ran. de kunst te Parijs gebeurt melding te ma-een is niet wel mogelijk. Zelfs als men zieli tot een beperkt gebied bepaalt, hetzg de litteratuur, de muziek of de beeldende kun sten, heeft men de handen al rol. Alles, neen, dat is niet bij te sloffen. Daarom moeten we, om ditmaal bij de .eailder- kmisÈ te blijven, allo panlieuiiore ..gale ries", zeker een veertigtal, voorbijgaan, om hij een enkele belangrijke tentoonstelling een oogenblik te kunnen verwijlen. Dit is dan de expositie .van een aantal werken var. Goya '-) in de Orangerie. liet zijn niet de ons tot ia den treure beloofde schatten uit het Pxado te Ma drid, die hier worden geëxposeerd. De doeken van Goya, samengebracht in Let gebouw, 't welk van zijn hooge standplaats op het bolwerk van de Tuilerieën zoo filo sofisch over de nerveuze drukte van c e Place de la Concorde wegstaart. zijn Fransch bezit. Eenige jaren geleden heeft Raymond Escholier, <le ook in ons land bekende kunsthistoricus, gewezen op len verwaar loosden staat, waarin er vele doeken van Goay in het museum te Castres verkeer den Het waren drie stukken, die de schil der Briguiboul in 1892 aan dit te reinig bekende museum heeft geschonken. De directeur der Fransche staatsmusea, Henri Verne heeft zijn schouders, onder de zaak gezet en thans beboeren de drie schil derijen uit Castres tot Je in de Orangerie geëxposeerde werken. Uit de restauratie van drie doeken is een tentoonstelling ge groeid van dertig stokken van den Soaan- sehen meester. Ze zijn afkomstig uit de musea te Agen, Lille, Bes an t; on. Castres en liet LouvTe te Parijs, aangevuld met wat uit de collecties van Forsyth Wickes, Arthur Sachs, David Weill en de vicom- tesse de Noailles, werd afgestaan. Uniek is deze tentoonstelling, wijl het zelden of nooit gebeurt, dat men in de ge legenheid is meer dan een paar -werken van Goya bijeen te zien. Ze zijn over den ganschëfi aardbodem verspreid en. wr- valscht. Ons land bezit van dezen wegbe reider van het impressionisme, dat in Ne derland in Breitner één zijner beste ver tegenwoordigers vond, naar wij meenen maar enkele doeken. Maar het zijn echte! De dertig stokken, die Parijs thans wist te verzamelen, waaronder eenige waarvan de authenticiteit wordt betwist, geven roo gee:, overzicht, dan toch een inzicht in het oeuvre van den achttiende-eeuwsehen schilder, wiens invloed Delacroix, Dau- mier, Conrbet, Man et, Renoir, zouden ze geworden zijn wat ze werden, zander Goya? feikt tot op den huidigen dag. Merkwaardig is de „Exposition de ia Samothrace" in de roe du Faubourg Saint-Honoré, met de roe la Roétie één der „kunstzinnigste" straten van Parijs. Merkwaardig, minder om de kunst dan wel om de kunstenaars. Het middelmatige werk dat hier hangt, is namelijk van oorlogsin validen. Stukken, geschilderd door ver minkten, door een blinde zelfs. Zijn het schilderingen van de gruwelen uit den we reldoorlog? Geen enkele. Het zijn stilleven, figuur, landschap, schilderijen van het rus tig geluk in de beslotenheid van eigen thuis. Dit verschijnsel is wel meer opgemerkt Duitschers, die den oorlog hadden mee gemaakt, en met wie we als «Tienden om gingen, zwegen zoodra het eesprek cp den krijg kwam. Met deze Franschen is het evenzoo; de schilders met wie we een praatje maakten, waren genegen over alles te spreken, behalve over den oorlog Den voorbijen, den toekomstigen? bij „Weet je soms iets, Jack?" „Jawel eh mijn vriend zei, dat mevrouw Hamilton en haar zuster op bun jacht een reis zijn gaan maken en dat er twee jonge Amerikanen aan boord wa ren. Dus ik denk, dat een er van David is. Zij waren op reis naar de Grieksche wateren." Laline kookte van woede. Zrj stond hier angst uit, terwijl hij haar man zich Ln. den „Griekjeten archhipel" amu seerde. Zc herinnerde zich eiken blik, d.en ze in mevrouw Hamilton's oogen had waar genomen. Natuurlijk was deze ontzaglijk verliefd op David en hij had ontweken ■een bevredigend antwoord te geven, toen zij in het bomvrije onderkomen over baar hadden gesproken, Laline's trots was diep gekwetst en ze gevoelde de bitterste jaloezie en verontwaardiging. Zes jaar geleden sprak men over ontwa pening. Thans is er geen land uat zich niet in koortsachtige haast bewapent, ge dwongen is zich te bewapen, do eonig mogelijke bijdrage tot den vrede, naar het schijnt. Hier m Parijs praat men als van een onafwendbaar noodlot over den toekomsti gen oorlog. Door niemand gewenscht, door iedereen verwacht. De kranten lichten ons in dag aan dag, over de sterkte der legers van de landen, die in dien oorlog een rol zullen spelen. Duitsclilaud kan evenals Ja pan een leger op de been brengen van dertien millioen man, Engeland negen mil- lioen, Frankrijk en Italië kunnen elk be schikken over acht millioen, Rusland' 33 millioen, dit is 15 millioen meer dan de Yereenigde Staten, België bijna anderhalf millioen, Turkije ruim drie millioen even als Zuid-Slavië, Polen 6 5 millioen Roe-- menië 3.5 millioen, Tsjech o-SIowakije 2.5 millioen, Zwitserland SOÖ.OOO. Over de sterkte van de vloten van de luchtmacht verschijnen reeksen van cijfers. Ons land1 wordt nergens genoemd. Zal het, als het ooit weer tot een oorlog komt. wat de hemel verhoede, wederom neutraal kunnen blijven Ons oog dwaalt langs deze schilderijen van ocrlogsinvalnlen, die zwijgen. Maar hun werk zegt tooh luid genoeg* dat de mensch al tevreden is met een beetje, een eigen haard, wat klein geluk. Vrede, ondanks de Victoria van Samothrace in het vereeni- gingsvaandel. Wat is het dan, dat om oorlog schreeuwt? De Salon des Echanger aan de Porte de Versailles is niet bizonder om het geschil derde, noch -om de schilders, maar om de wijze waarop de schilderijen hier worden verhandeld. Het woord ëchange zegt het al, hier wordt ruilhandel gedreven. E-en terugkeer naar het oude behoeft nog geen achteruitgang te zijn; het kan oen her-ontdekking wézm van vergelen waar den. In d<* komst heeft men znlks wel eer der beleefd en we mogen dr. G. Knuttel2) gel00ven, als hij zegt, dat één der herwon nen inzichten in de beeldende kunst der twintigste eeuw dat der vrijheid is, welke men den kunstenaar moet laten om eeniger- lei vorm van zijn motief zoodanig te ge bruiken als hij voor de harmonie in zijn werk noodïg acht. De thans weer juistere beoordeeling der primitieve kunst is een gelukkig gevolg van die opvatting en Ce zanne3), die nogal eens deformaties toe paste, heeft er de tegenwoordige waardee ring van zijn werk voor een deel aan te danken. Echter, de nieuwsgierigheid van dezen overigens reeds voor de zevende maal ge houden salon, waar men schildergen tegen alle mogelijke en onmogelijke dingen inruilt, heeft met herwennen inzichien niet zoo veel van doen. In de meeste gevallen heeft de schilder allerminst behoefte aan dat wat men hem voor een doek biedt en hij accepteert het dikwijls alleen doordien schil derijen heelemaal onverkoopbaar zijn. Een kanariepietje met kooi, een winterjas, die helaas nooit past, of een rashond men zal dien dwazen handel in het wereldnieuws op de film wellicht hebben aanschouwd zijn altijd' nog gemakkelijker van de hand te doen. Op die manier maakt men den weg van producent naar consument slechts een eindje langer. Maar van het doel, hen, die dodivoor geen gereed geld hebben (of over hebben) toch in het bezit te stellen \an een goed stuk schilderweik en het zijn geen barbouilleurs, kladschilders, die op den rnilsalon exposeeren; het tentoon- stellinkje van werk van kinderen van ar- tisten blijve buiten beschouwing komt in de practijk niet bijster veel terecht. T. O. Eenrichtingsverkeer, ook in de lucht. De 1 uehfvaartrn-edewerber van de Daily Herald schrijft, dat het ministerie van lucht vaart nieuwe maatregelen heeft getroffen ter bevordering van voilig luchtverkeer bij slecht weer. Roven Engeland zal een systeem toegc. past worden van eenrichtingsverkeer langs de verschillende routes, zvüks ter voorko ming van botsingen jtusschen vliegtuigen. Aan deze verkeersregelen zullen zoowel particuliere als militaire tiiegtu gen vanaf Februari a.s. onderworpen zijn. Wanneer de weersgesteldheid eenigszüs ongunstig zou worden, zullen alle toestellen zich moeten houden aan routes niet een richtingsverkeer op acht verschillende hoog ten tussehen 1500 voet en 3- mijl. Een vliegtuig, dat vier of vijf steden aan moet doen, zal derhalve wed ebt op vier verschillende hoogten moeten vliegen gedurende de réis. De toestellen van de Royal Air Force, die lange tochten onder nemen, zullen iedie-ren keer, dat zrj van richting veranderen, ook hun hoogte rucie- ton wijzigen. Vliegtuigen, die lager dan 1500 voet of hooger dan 1S.GOO voet vliegen, behoeven echter geen aandacht te schenken aan deze voorschriften. De nieuwe regelingen zijn noodzakelijk gebleken, nu d!e snelheid van moderne toestellen zoo spoedig vergroot wordt, dat botsingen veel waarschijnlijker zijn dan vroeger. Zooals men weet is een dergelijke rege ling in Nederland reeds geruimen trjd van kracht. De Groene Muizen*' tc Dakar. Dc drie Italiaansche vliegtuigen, be stuurd door Bruno Mussolini c.s., zijn op weg naar Rio de Janeiro vlot te Da kar geland 1) F. J. de Goya y Lucientes. 1716 1828. 2) Kunstgeschiedenis der Nederlanden. 3) Paal Cezanne. 18391906. Was een jeugdvriend van Zola. Militair toestel in Buhemen verongelukt. Ft'" driemotorig bombardementstozstel is in de streek van Pribyslav, in Zuidwest Roheinen, op de lijn PraagBrno neer gestort. De motor was tarwql het vliegtuig in volte vaart voortvloog uit elkaar ge- Drongen. Die drie inzittenden kwamen om het leven. Een d-er drie verongelukten is kolonel Marsalek, commandant van het vijfde regiment van het luchtwapen. Vliegtuig in Zuid-Frankrijk verongelukt. Te Eerres in het departement der Rhone- mondingen is een watervliegtuig der Fran sche marine in een vijver gestort. Men heeft het lijk van ezn der vier inzitten- WOENSDAG, 26 Januari 1938. Hilversum I, 1875 M. en 415,5 M. YARA-Uitzending. 10.—-10.20 v.m en 7.30—8 VPRO. S Gramofoon. 9.30 Keukemveuken. 10 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 11.30 Causerie. 12 Gramofoon. 12.30 VARA-Orkest. 115 I.45 Gramofoon. 2 Kniples. 2 30 Voor de vrouw. 3.05 Voor de kinderen. 5 30 VARA-Orkest. 6.15 Gramofoon. 6 30 Amateurs-uitzending. 7 Zang. 7.30 Cy clus. S Berichten. 8.13 Radiotooneel. 9.30 VARA-Orkest, m. m. v solist. 10 Berichten. 10.05 Zang. 10 30 Gramo foon. 10.45 Orgel en zang. 11.15 „The Ramblers". 11.4512 Gramofoon. Hilversum II, 301 M. NCRV-Uitzending. 6.307 Onderwijs fonds: voor de Scheepvaart. 8 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. 8.30 Gramofoon. 9 30 Gelukwen- schen. 9.45 Gramofoon. 10 30 Morgen dienst. 11 Gramofoon. 11.15 Cello en piano. 12 Berichten. 12.15 Gramofoon 1 De Gooilanders. 3 Zang en piano. 3.40 Gramofoon. 3 50 Christ. Liederenuurtje 4.50 Felicitaties. 5 Voor de jeugd. 5 45 Gramofoon. 6 Land- en tuinbouwhalf- trnr. 6.30 Taalles en causerie 7 Berich ten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Repor tage. S Berichten. 8.15 Bijeenkomst van de Oranje-Garde. 9.43 Gramofoon. 10 Berichten. 10 05 Dampraatje. 10 20 Gra mofoon. 10.45 Gymnastiekles. 1112 Gramofoon. Hierna Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. II.2511.50 Orgel. 12 05 Orgel. 12.35 Orkest. 1.35—2.20 Orkest 3.20 Orkest. 4.05 Gramofoon. 4.20 Vesper 5,20 Gra mofoon. 5.40 Henry Hall's Band en so listen. 6.20 Berichten. 6 40 Landbouw- praatje. 7 Zang en solisten. 7.35 Varié té. 8.20 Jubileumuitzending uit Austra lië. 8.35 Symphonie-orkest, in. m v. solist. (Van 9 5010.10 Berichten) 11.05 Declamatie. 13.30 Harry Evans' Band'. 11.5012.20 Jazzmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7 50, 9 50, 10.AO en 11.20 Gramofoon. 12.20 Orkest en zang. 3.05 Piano. 3.20 Zang. 4.20 Zang. 4 35 Viorn, 5.20 Or kest. 8.50 Variétéprogramma. 10 50 Gra mofoon. Keulen, 456 M. 5.50 Amusementsorkest. 7.50 Orkest. 11.20 Orke-t. 12.35 Orkest 1.35 Sextet. 3.50 Orkest, instrumentaal kwartet en solisten. 6.30 Gramofoon, 7 20 Orkest, 8.2011.20 'Carnavalsuitzending. Brussel, 322 en 484 M, 322 M. (Vlaamsch)12.20 Gramofoon, 12.50 Orkest. 1,502 20 Gramofoon. 5.20 Kamermuziek. 6.50 eu 7.20 Vervolg ka mermuziek. 8.20 Kleinorkest, koor en soliste. 10.30 Folkloristisch programma 10.5011.20 Gramofoon. 4S4 31. (Fransch)12.20 Gramofoon, 12.50 Orkest. 1.50—2 20 en 5.20 Gra mofoon. 6.35 Ensemble. 7 05 Zang. 7.35 Gramofoon. 8.20 Orkest. 8 55 Salonor kest en solisten. 9.55 Orkest. 10 30—10.35 en 10.4511.20 Gramofoon. Dcutschlandsender, 1571 M. 7.20 Sportnieuws. 7.35 Hans Busch" or kest. 8.20 Rijkszending. 850 'Concert. 9.20 Berichten. 9.40 Sportnieuws 10.05 Weerbericht. 102011.20 Hans Busch' orkest. Woensdag 26 Januari. Programma 3. Keulen 8. Parijs Radio 9.20. Diversen 9.40 Parijs Radio 10.40. Diversen 12 05. Parijs Radio 12.20. Brussel (VI.) 1.20. Diversen 2.20. Parijs Radio 3.05. Lon den Regional 3.20. Keulen 3.50. Parijs Radio 5.20. Keulen 6.20. Diversen 6 50. Keulen 7.20. Diversen 11.20. Programma 4. Brussel (VI.) 8. D i ver sen 9.20 aonden Regional 10.35. Droitwich 11.25. Lon den Regional 11.50. Droitwich 12.35. Londen Regional 1.3 5 Droitwich 3 20. Londen Regional 6.40, Droitwich 7. Londen Regional 11.05. Droitwich 11.20. Programma 5. Luxemburg 8.20 Concert. Diversen 12.48. Luxemburg 2.50 Symphonieconcert. Di versen 3.35. Luxemburg 3.50 Concert. Diversen 7.30. Luxemburg 10.05 Con cert. Diversen 10.20. Luxemburg 11.05 Dansmuziek. Hef I.A.AJF.-eongres te Parijs. Het congres van de internationale ath letics federatie (l.A.A.F.) zal niet te Lan den, doch op 28 Februari en 1 3Iaart a.s. te Farijï worden gehouden. Van. 2527 Februari komen, eveneens te Parijs, de bestuursraad van de l.A.A.F. en de regle- inents- eu recordcommissie bijeen. Om het wereldkampioenschap 45/1. Nadat Zondan Gabriels het wereldkam- schap 45/2 had' behaald, zijn gisteren in het Biljartpaleis te Antwerpen de wedstrij den om het wereldkampioenschap 45/1 be gonnen, waarin Nederland door Sweering en De Leeuw wordt vertegenwoordigd. Daarna scheen ze zich wear te verman nen en ze was heel rroolijk, loen ze later met de Amerikaansche vrienden weer m huis ging maar Jack beviel den smar- tclijken blik in haar oogen niet. N"n een week op Channings Priory te zrjn geweest, moest Laline met mevrouw Greening naar Londen, waar ze door haar vriendin Molly overdreven hartelijk werd begroet. ,,De lieve schat schijnt er zoo '-erwe'kt uit te zien door dien vreeselyken tijJ van honger en gebrek, dien ze heeft doorge maakt," zei mevrouw Greening tot Molly, van wie ze merkte, dat deze teleurgesteld whs door het uiterlijk van haar oude school vriendin. Haar geest is er door aangedaan. Ze ziet er mat uit, alsof ze een spook heeft gezien," beweerde lady Fordbrooke. ,,L' moert sir James Hunter eens consul teeren." Laline voelde, dat iedereen bezorgd over haar was, maar toen mevrouw Greening opperde dezen specialist te raadplegen, spotte ze met het idee en spande zich in om weer vroolijk te zijn. Ze drong er op aan, weer naar Parijs terug ie koeren. C'elestine had, toen haar meesteres naar Engeland ging, vacantie gekregen, om haar familie in Frankrijk te bezoeken. De {rouwe kamenier had er niet veel lust in gehad, haar troetelkind te verlaten, maar Laline had er op aangedrongen. Zo wilde alleen zijn en niemand bij zich hebben, die bekend was met haar smart. Beschermt U tegen de gevolgen van Gij neemt voorzorgen tegen brand, ziekte en natuurrampen. Waarom dan niet tegen het zooveel ernstiger gevaar uit de lucht? Doe het nog! Nu echter zou Celestine haar in hotel Ri(z opwachten en deze gedachte bracht haar vertroosting. De avond, waarop zij, door Jack verge zeld, aankwamen, was zeer warm en ieder een dineerde in den tuin. Hun tafel stond onmiddellijk buiten hetT-estaurant en aan gezien zij van plan waren naar de come- die te gaan, dineerden zij vroeg. Iedereen was in deze omgeving vroolijk; de Grand Prix was voorbij, maar vele vreemdelin gen waren nog gebleven. Plotseling vertoonde zich bij den in gang, verder ia den tuin, een groote, slank gebouwde man, inet den rug naar hen toegekeerd. Laline had haar rol naar haar beste krachten gespeeld en. was zoo opgewekt geweest, dat zelfs Celestine er bijna door misleid werd. Juist had ze lachend iets gezegd, maar die lach werd een snik, toen ze de lange, slanke geslalte in het oog kroeg. David," fluisterde ze, terwijl haar lip pen bleek werden. - Jack keek om zich heen. ,,Ja, waarachtig. Ik geloof heuscli. dat hij het is, en hij stond op om naar hem toe te gaan. Toen wendde de mam zich om en zij zagen, dat het een vreemde was. De schok was Laline te erg geweest. Ze kon zich niet langer beheerschen en met baar hand tegen haar hart gedrukt, snel de ze weg en liep in wilde vaart de trap bij den ingang van het restaurant op. Ncderlandsche equipe te Tal linn aangekomen. De twee Nederlandsche equipes A. Ruyze, II. J. Stemerdink met Ford Junior en J. van der Spek, D. S. Keizer, met Hansa, zijn tezamen met den Duitscher ir. G. Mather met Ford Junior gistermiddag te Tallinn aangekomen. Na moeizamen arbeid' zijn deze drie equipes er ten slotte in geslaagd uit hun ingesneeuwde positie te geraken. Hoe dich ter de rijders Tallinn naderden, des te minder hadden zij met hooge sneeuw te kampen. De sneeuw was daar n.l. door het drukke verkeer tot ijs samengedrukt, zoodat de wegen spiegelglad waren, maar dat nam niet weg, dat men joch beter opschoot dan Zondag. Onze landgenootein kunnen nu tot Dins dagavond van een welverdiende en hoog- nocdige rust genieten. Daarna echter zullen zij, op hun tocht naar Monte Carlo, op nieuw het gevecht met sneeuw en ijs moe ten beginnen, ten einde hun eerste Con troleplaats, Riga, op tijd' te bereiken. Jack en mevrouw Greening keken elkaar aan, niet wetende wat te doen en liepen Laline naar de zitkamer achterna. Maar toen ze daar waren aangekomen, vonden ze de deur naar Laline's kamer op slot en zij konden Celesrine's lief bon zende slem hooren. „Ik geloof, dat we het best doen haar alleen te Laten," zei Jack op verdrMtigen toon. „Het zien van dien man was oor zaak, dat ze zich weer al de afschuwe lijkheid van het bomvrije onderkomen her innerde." „Celestine weet hoe met haar om tc gaan; je hebt gelijk, Jack. Ik ga dadelijk mee en we doen het boste ons diner ge woon te vervolgen." Zrj gingen dus weer naar beneden, maar beiden waren zoo bezorgd, dat hun ge sprek niet meer dan een schijnvertooning was. Dat haar licht zich nog interesseerde voor dien ^..eligen majoor, daarvan was ze nu wel overtuigd. Waar was haar trots gebleven? Zóó te handelen tegen over iemand, die, zoo gauw het hem maar mogelijk was, haar in den steek had gelaten. Hij had haar daar beneden onder den gronrl zeker dezelfde on verschil üg- heia betoond, die hij op de boot vóórhaar aan den dag had gelegd. Ze besloot eens een ernstig onderhoud met haar nicht te hebben. Zoo'n scène mocht niet her haald worden. En boven, in haar kamer, lag Laline VLAARDINGEN. Geb oren; 17 JanuariCornelis en Dirk, zoons van J. van der Toom en J. Zinnemers, Pot- gieïerstraat 61. 18 Jan. Francisciis, zoon van G. J. F. van Beers en A. J. Meijer, Groen van Prinstererstraat 154. 19 Jan. Hendrik Frederik Jan, zoon van J. C. Vlot en J. Cv G. Bults, Binnensin gel 67. Ondertrouwd: Cornelis Johannes van Veen, 23 jaar, en Cornelia Stigter, 21 jaar. Wilhelmus Theodoras Jozeph Poppe, 34 jaar en Anna Maria Cornelia Ham, 26 jaar. Gehuwd: Adrianus Johannes Wilhelmus van Ha ren, 27 jaar en Maria Paulina de Ligt, 21 jaar. Hendrik Daniël Leijte Verhei], 24 jaar en Petranella Johanna van der Ster, 22 jaar. Bartholomeus Johannes Zonne veld, 30 jaar en Adriana van Leeuwen, 23 jaax. Johan Hopman, 22 jaar en Jakoba Tanna van Elsücker, 23 jaar, Johannes Vermeulen, 23 jaar, Rhoon, Kerkstraat D 69 en Leentje Hoogmoed', 20 jaar Nic. Beetsstraat 53. Arie de Wil ligen, 24 jaar en Wilhelmina Geertruidiai Hartog, 19 jaar. Melis Lieiftinck, 24 jaar en Hiltje Jacoba van den Btrink, 20 jaar. Jan Stolk, 26 jaar en Jannetje Adriana Hartog, 24 jaar. Karei Staim, 56 jaar en Janna van Alphen, 54 jaar, Overleden: 15 Januari: Willem Brinkman, 81 jaar„ echtgen. van P. v. d. 3fark, Eendr.stx. 52, 17 Januari3Iarïe Mellegers, 9 jaar, Kot ningstraat 13. Cornelis van den Berg, 11 jaar, 2e Van Leïjdeu Gaelstraat 204. 19 Jan. JJacoba Schilder, 75 jaar, eeht- genoote van W. van der Vaart, Wilhelmina- stTaat 39. met haar hoofd tegen Colesüne's boezem te snikken. Hoofdstuk XXVIII. „Stil, nu maar, stil nu maar. Mijn kindje, mijn .liefje," zei Celestine, erg in de war. „Wat is er toch gebeurd? Vertel he< Celi dan toch." ,.Lk dacht dat ik majoor Lamont in den tuin zag maar hij was het niet," snikte Laline. Celestine was verontwaardigd. Zoo'n ellendeling, die haar meesteres zóó deedl lijden. Laline trilde en keek haar kamenier n.aar steeds aan. De angst, die in de diepte van haar blik verborgen lag, was zon veelzeggend, dat Cele-tinc's hart eï bijna door stilstond. Spoedig wis| haar vlugge Fransche ver stand troostredenen voor haar te vinden en tenslotte legde ze haar te oed en gaf haar een slaapmiddel en binnen een uur sliep Laline. Toen vouwde Celestine haar kleeren op, en peinsde ernstig. Ze had haar besluit genomeu. Een week zou ze wachten en dan handelen. Inmid dels moest er voor gezorgd, wor-ea, dat haar aangebeden meesteres besefte, hoe goecl kapitein Lumley toch was en de waarde begreep van zijn bescherming. {Wordt vervolgd-) 1

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6