t, WANDGEDIERTE nicl n or Jen gedoofd, dat willen wij niet tloovenü Wij zijn en blijven onze aanhankelijk- lield voor ons Vorstenhuis trouw, als etui heilig pand dat niemand ons zal out roe ven. In dit besef vieren wij deze blijde ge booHe van de jongo Oranjetelg, waarbij onze gedachten uitgaan naar de gelukkige Koninklijke Familie, die het Nederkmdschc volk heeft geschonken een nieuwe loot aan den Oranjestam. Idet de bede en het vertrouwen, dat Ri Hi sses Juliana spoedig geheel hersteld moge zijn on dat de jonge Prinses moge op groeien tot een gezonde en flinke afstam meling un ons Vorstenhuis, ontsteek ik thans dit vuur- om daarmee te toonen het licht en de warmte waarmede wij Schie dammers het jonge Oranje-Kind hebben ontvangen." Daarna verzocht spr. de aanwezigen een driewerf hoera uit te brengen op Prinses Juliana, waarmede hartelijk ingestemd werd Tenslotte speelde St. Ambrosius het Wil helmus, dat door het publiek uit volle borst meegezongen werd'. Kisroepgeschal besloot de korte plechtig lieid. Op het St. Liduïnaplein. Op het St. Liduinaplein, vlak voor den hoofdingang van het Julianapark, stond hei vreugdevuur van het Westen. In een wijden kring hadden zich daarom honder den ouderen en jongeren opgesteld, toen „llarpe Davids" met een vrooiijken morsch arriveerde. Het was nog een paar minuten voor 7, toen het muziekcorps met het Wilhelmus de plechtigheid opende. Daarna trad wethouder mr. M. M. van Vel2en naar voren, die zeide: De da gen en weken van groote spanning be boeren het verleden: hedenmorgen is een Oranje geboren. De beteekenis daar van is moeilijk te overschatten. De geschied schrijver van de toekomst zal daarvan kim nen gewagen. Ik acht mij ontslagen om de beteekenis van het Oranje Huis voor Nederland te schetsen, want van jongsaf zijn we opgegroeid in liefde voor 011» Voislenhuis, dat lief en leed gedeeld heeft met Nederland. Als een symbool van onzen geestdrift en onze liefde zullen we hier een vuur ontsteken; moge die de eenheid tusschen ons volk en Eet Oranje Huis bestendigd blijven Leve H. M. de Koningin;, leve de Primes en de Prins; leve het Prinsesje' Deze uitroepen werden door de aanne zigen, waaronder eenige leden van hel Jannari-Oranjecomité, hartelijk onder streept. Damna -werd een brandende toorts bo ven de gasvlam gehouden en loeiend (Hit stond een vlam, die licht en warmte ver spreidde barpe Davïds speelde nog een mar-zh eu trok toen weer stadwaarts. Op het Stationsplein. Op het Stationsplein was de heer T. Sla venburg de taak beschoren een vreugde vuur te ontsteken. Helaas kon dit niet pre cies te zeven uur geschieden, aangezien het Stedelijk Muziekkorps op zich liet •wachten. Toen dit eindelijk te tien minuten over zeven arriveerde was er flinke be langstelling van de zijde der burgerij, als mede van diverse comité-leden. Wethouder S1 a v en b ur g, die vergezeld was van zijn vrouw, hield dé volgende rede: Heel Nederland viert vandaag feest en als Nederland feest viert, dan blijft Schiedam niet achter. Schiedam verheugt zich met de Koninklijke Familie in de vreugde, die de Koninklijke Familie bereid is geworden. God heeft ons volk willen zegenen en een jonge Prinses van Oranje heeft hei levenslicht aanschouwd'. Wij willen hier (thans niet op de beteekenis voor ons land en volk van deze geboorte ingaan, dat laten wij aan de historici over, wij willen niets anders doen dan ons tezamen verheugen met de Koninklijke Familie, doe len in Him vreugde, in Hun blijdschap. Van oudsher is het de gewo-on'e bij pret tige gebeurtenissen ruien te ontsteken; het vuur spreekt immers van licht en warmte. Mcce dit vreugdevuur deze symbolische be teekenis hebben, dat wij het jonge Prin sesje veel vreugde en warmte in haar le ven toewenschen. De gloed, welke in ons allen leeft, moge door dit vreugdevuur spreken. Lu'd weerklonk het gejuich -op de uit-, noodiging van dein heer Slavenburg een driewerf hoera uit te brengen op het Ouder paar, de Grootmoeder en het jeugdige Prin sesje. Nadat het vuur ontstoken was speelde het Muziekkorps het eerste couplet van het "Wilhelmus, waarna nog verscheidene popu laire nummers ten gehoore werd en ge bracht Op het Rozeaiburgerpleïn. Op het Rozenburgerplein werd de plech tigheid verricht door den wethouder van onderwijs, en sociale zaken, den heer J. Dinkelaar, die daarbij een rede uit sprak, waarin hrj o.a. wees op het oud- Nederland =che gebruik van bet ontsteken van vuren bij allerlei vreugdevolle ge beurtenissen, zooals bijvoorbeeld dePaas-h- vuren. Nu Schiedam wederom een groote gebeurtenis beleeft,- zullen eveneens vreugdevuren ontstoken worden, geheel in de lijn dus van onze voorvaderen. Hoe wij politiek en maatschappelijk mo gen denken, aldus spr., het is een uitge maakte zaak, dat het Huis van Oranje in ons volk een groote plaats inneemt en beschouwd wordt als het centrale punt, van waaruit ons land democratisch wordt geregeerd. Iiel «temt tot neugde, dit door dce get ooi te de oude Innu tus-ihen volk en Oi i'je Hm? zn! blijven noMenriigd. AI« ui'ing van medeleven door deS-hie damschc bevolking met de groote blijdschap in het jonge Koninklijke Gerin, zulten de Schiedammers vreugdevuren doen ont i'ammen, mede een daadwerkelijke uiting van het besef van de groot© beteeke nis van deze historische gebeurten.3 Spr. uitte den wensth van spoedig hei- -tel van II. K. H. en hoopte, dat het Ouderpaar heel veel vreugde van Huil <er«iehng zuilen mogen beleven. Daaraan verbond spr. den wensch, dat al is het nog ver in het verschiet ook dit jonge Koningskind later den de n.ocratischen geest van, ons volk zal be- grjpen en hooghouden Na de rede stemden de aanwezigen har telijk in met een hoera op do jonge Moeder, den jongen Vader en de jongste Oranjetelg. De nmziekvereeniging Gusto verleende muzikale medewerking. Kerkdiensten Alle kerkdiensten, die gisteravond ge houden werden, waren bizonder druk be zocht. Daaruit blijkt ook weer de gods dienstzin van do burgerij. De eerste dienst vang om half 3 aan Ned. Prot. Bcnd. in het kerkgebouw van deu Ned. Prot. Bond aan de Westvest. Er is, aldus dr. F a b o r, een stemming van dankbaarheid; we zijn vooral de laat ste jaren dit persé gaan beseffen, wat het Oraojt Huis voor ons volk beteekent; daarom ookhartelijk welkom aan de jonge Prinses in de groote familie, die ons volk vormt. In de kerk doen we niet aan politiek en persoonsvergodingwe zijn hier bijeen als vrijzinnige Christenen in vreugde, maar ook met verantwoordelijkheidsbesef. Wij Nederlanders hechten veel waarde aan het gezinsleven; het leven van de Prinses en Prins is verrijkt, het heeft nieuw perspectief geopend en nieuwe verantwoor- lelijkheid gekregen. Wij moeten bescheiden zijn! Als Neder landers z'jn we wel eens onbescheiden geweest, maar we- moeten thans het jonge Kind, in verantwoordelijkheidsbesef, om ringen met liefde, doch het zijn jeugd laten. Door de eeuwen heen zijn liet Neder- landsche volk en het Oranje Huis ver- bunden geweest; Willem van Oranje heeft daarvoor den grondslag gelegd. Hij was opstandig met de opstandigende opstan deling werd echter de vader des vader land. Als Oranje verdween, zou ook de eenheid in ons volk verbroken zijn. F.r moet thans niet alleen jolijt, maar ook ernstige vreugde zijn. De jonge Oranje telg zal een groote verantwoordelijkheid te dragen krijgen, maar wij hebben ook verantwoordelijkheid. Wij moeten samen bouwen aan de eenheid van ons volk. Het kerkkoor zong twee coupletten van het Wilhelmus en later: Holland is niet oud geworden en Dankt, dankt nu allen God; mej J. Varster droeg voor: „Laat uw luiken gesloten zijn" van J. H. Leo pold en daarna het Wilhelmus; mevr. SchabergQualm zong twee liederen; de heer J. J. F. L. Penning gaf een orgel- hymne van drie Oud-Nederlandsche volks liederen en later de Marclie Triomphale uit de 2e Orgelsonate vau Jac. Bonzet en gemeenschappelijk werd ten slotte: „Mijn schilt ende betrouwen" aangeheven. In de Groote Kerk. Voor den dankdienst in d'e Groote Kerk, welke te 8.15 uur aanving en waarin voor gingen de predikanten P. Bokma en K. de Bel. bestond zooveel belangstelling, dat ongeveer een half uur tevoren bijna alle plaatsen reeds bezet waren. Velen moesten zich tevreden stellen met een staanplaats je. In de regeeringsbank hadden plaats ge nomen wethouder T. Slavenburg en de ge meentesecretaris, mr. V. Sickenga, beiden vergezeld van hun dames. Voorts waren oa. aanwezig: ds. J. W. Tonsbeek en D. Broers, alsmede enkele gemeenteraadsleden en leden van liet Comité Januari Oranje- feeslen. De eerste spr., ds. P. Bokma, noodigde de gemeente uit om te zingen van Psalm 150 vera 1 en 3, onmiddellijk daarna zong het kerkkoor „Dankt, dankt nu allen God, en ging ds Bokma de gemeente voor in gebed. Hij las Psalm 193 vers 1 en koos zijn tekst voor deze gelegenheid uit Lukas 1 vers 60 Wat zal dat Kindeke wezen. In zijn toespraak memoreerde liij, dat wijlen Koningin Emma als vreemde in Ne derland kwam, maar voor land en volk veel goed lieeft gedaan. Zeer vele Prin sessen zijn een sieraad' geweest voor het tand. Wat zal ook dit kind brengen voor het vaderland? De geboorte van dit kind' zegt tot ons allen heel veel, nl dat God het .Irievoudig soer: God, Nederland en Oranje wiUveriengen. Spr. uitte de wensch, dat Zij zal ge zegend warden door den Heigen Geest, Da: H.M. de Koningin nu grootmoeder is gscworden, zal evenmin nalaten den band te verstevigen met het Huis van Oranje. Gezongen werd Psalm 75 vers 1, waar na Lc-t kerkkoor zich weer heeft doen hoo- ren met het lied „Oranje-Kind", speciaal voor deze gelegenheid gedicht. Als tweede spreker trad, ds. K. de Bel op. Hij sprak naar aanleiding van Psalm 72 vers 15: „En men zal duriglgk voor hen bidden". Spr. bracht naar voren, dat God onze hoop vervuld had met dit Fa. W. VAN LOON Zuireniars van Gebouwen en Schepen STADMQUDERSLAAN 37. Oranje-Kind en bepaalde nog even de ge dachten bij den donkeren dag, waarop terms Bernkard geschiedde. Maar God heeft alles ten goede doen keeren. Spr. herinnerde eraan, dat er nog meerdere donkere dagen in de geschiedenis van hot Oranje-IIuis zijn geweest, maar altijd weer In eft God het Oranje-Huis gespaard tot op den huidigen dag. Voor ons alleu is er thans een groote maar tevens een goede- taak voor het Oranje-Huis, te meer om het tc* steunen bij Zijn zware taak, het bestuur van ons land. Wij mogen als Ne derlanders blij zijn, dat wij het Huis vau Oranje hebben. Het volk Nederland en Oranje, het moet één zijn eu blijven. Spar. hoopte dut dit Kind niet alleen een goed1 Oranje-Kind, maar tevens een goed Kind zou werden van Koning Jezus s He', kerkkoor zong nogmaals een lied, getiteld „Oranje Feest", waarna ds. De Bel met dankzegging sloot. De gemeente zong daarna spontaan het Wilhelmus. In de Lutherschc kerk. De dienst in de Luthersche kerk be gon met liet zingen van Dankt, dankt nu allen God, waarvan ééu couplet door het koor eu twee door de aanwezigen wer den gezongen. E-s. V. Schmidt las Psalm 113 voor 10: God wij overdenken uwe goedheid in en sprak vervolgens over Psalm 48 vers uwen tempel. Spr. wees op de genade, die God' het Vorstenhuis en ons volk schonk en schenkt en op de Godvreezendheid van de leden ran het Oranje-Huis. Het Vorstenhuis en het Necterlandsche volk hebben wel eens moeilijke tijden beleefd; het zag er wel eens somber uit, vooral toen de drie zo nen van Koning Willem III gestorven wa ren en later, toen het huwelijk van Ko ningin Willielmina lang kinderloos bleef. Maar God schonk genade: Prinses Juliana werd geboren, Zij groeide voorspoedig op, verloofde zich, trad het vorig jaar in het hinve'rk en 1938 is een jubeljaar gewor den Eben Hac-zer. Nadat twee coupletten van het Wilhel mus waren gezoftf^a, sloot ds. Schmidt met het Onze Vader. In de Juliaaakerk. De .Tul ianakerk was geheel gevuld met van Oranje voorziene ingezetenen, die de dankstond, geleid door ds. J. Vermeulen, ds C. Vonk en ds. W de Graaf, bijwoonden. Ds. J. Vermeulen opende met gebed en met lezing van Psalm 103 Staande zan gen de aanwezigen Psalm 75 vers 1. Ds. C. Vonk hield een toespraak naar aanleiding van Romeinen 13 7, Zoo geef een iegelijk, wat ge hem schuldig zijt Zoo heeft het, aldus spr., Gode behaagd onzen wensch te vervullen, ons gedurig gebed te verhoeren. Hij heeft het leven van onze Kroonprinses gespaard en Haar tot een blijde Moeder gemaakt. In Rom. 13 7 worden wij door Paulus opgewekt tot twee dingen, ie de verschul digde eer te bewijzen aan de menschen eu 2e verschuldigde dank te betuigen aan den Heere onzen God. Wij mogen het heden niet vergeten, on danks onze feeststemming, maar behoorea er des te meer aan herinnerd Ie worden, dat wij als een gemeente Gods bijeen zijn. Nu reeds uit liefde voor deze jonggeborene Oranjetelg, zijn wij hier, maar toch in dé eerste plaats om God te danken voor Je verhooring van onze bede en Hem daar voor te danken. Heden is er iets groots ge keurd. God heeft zich ontfermd over ons Oranjehuis, Hij heeft het volk een woldaad bewezen. Wij zijn bijeen om deze mogelijke troonopvolgster de verschuldigde eer te bewijzen. Wat heerlijke vruchten heeft do al-oude Oranjeboom voor ons volk al niet afgewor pen. Het scheen als zou dit roemruchte Vor stenhuis uitsterven en wij hebben gevreesd. Door deze nieuwe loot aan den stam zijn wij voor staatkundige, maatschappelijke en kerkelijke ellende gespaard gebleven; dit kind zal door zijn geboorte meer vermogen dan do allerwijste staatsman, want het zal den anli-christ en het ongeloof tegen werken. Vandaag lieeft God onze Prinses Juliana een zeer groote eer geschonken en s'raks zal het Kind Haar bij een naam noemen, welke ILaar dierbaarder sal zijn dan alle schoonklinkende namen, die zij thans reeds heeft: „Moeder". God zij voor dit alles geprezen. God make ons volk gezagsgetrouw, Koningsgetrouw en öranjegeirouw, maar dan God het aller meest getrouw voor wat Hij heeft gedaan. Ds. W, d'e Graaf sprak het dankgebed en den zegen uit, waarna Psalm 105 vers 1 gezongen werd'. Tenslotte werd1 staande het Wilhelmus gezongen. i In de Chr. Geref. kerk. Voor den dankstond in de Chr. Geref. Klerk had ds. P. Zwier tot tekst ge kozen Psalm 20 vers 6„Wij zullen juichen over Uw heil en de vaaudelen opsteken iu don naam onzes Gods Do Heere er- vulle al uwe begeerten". Als hoofdgedachte nam spr.: Des Hoeren goedheid geschonken in ons Vorstenhuis, onderverdeeld in de volgende punten: le overvloedige reden tot blijdschap; 2e tot ootmoedigen dank; 3e tot hoogen ernst on 4e tot innige bede. Spr. herinnerde aan de dagen van Sep tember 1936 toen de verloving bekend weid, hoe in Januari 1937 daarop het huwelijk werd voltrokken, waaruit nu een Prinses is geboren. Dit all e-s stemt tot overvloedige blijdschap, niet in de eerste plaats om die in luidruchtigheid met den mond te uiten, maar wel om in ootmoed God daarvoor te danken. Voor dien ootmoedigen dank is ook alle reden. Spr. wijst in dit verband op den toestand van ons Vorstenhuis, waarin het in 1879 verkeerde, toon kort na elkaar drie zonen van Koning Willem III ten grave waren gedaald en het scheen dat het Oranjehuis zou uitsterven. Nieuwe hoop herleefde, toen Koning Willem III in het huwahjk trad met Prinses Emma, waaruit een jaar later Prinses Wilhelmina werd geboren. Dat God zich ontfermde over ons land en volk en een zaad schonk uit onze Kroonprinses, daarom hebben we over vloedige red-en tot dank. Als we echter zien op den geweldigen afval van land en volk, op de on teering van Zijn Naam en Zijn dag, dan roept dit lot hoogen ernst. Er is een geest in ons volk gevaren, die met alles spot en als die geest ooit in de meerderheid mocht komen, hetgeen God verhoede, dan ziet het er voor land en volk treurig uit. Dit alles noopt tot innige bede voor het Vorstenhuis en vaderland, dat onze jongste Oranjetelg voorspoedig moge op groeien, maar bovenal ga de bede voor dit Vorstenkind op tot God, dat Hij haar wil leiden door Zijn Woord en Geest, op dat zij ook het nieuwe leven leert kermen dat in Jezus Christus is en ook ga de bede op in het bizonder voor hare Ko ninklijke Moeder en Vader, opdat het Oran jehuis bestendigd blijve tot in lengte van jaren. Aan het einde van den dienst werd door de gemeente gezongen Psalm 79 vers 4 en de bekende Zegenbede uit Psalm 134. Voor den dienst speelde de organist een variatie op„Wilt heden nu treden" en bij liet uitgaan het Volkslied. In de R. K. kerken. Ook in de vier R. IC. kerken waren gisteravond velen opgekomen om den bi- zonderen kerkdienst bij te wonen, In de St. Liduinakerk weTd een plech tig lof gehouden door deken A. J. C. Schraag, geassisteerd door twee kapelaans, i 1 In de Singelkerk werd tijdens het plech tig lof een plechtig Te Deurn en Domine salvamfac gezongen. Pastoor L H Meijer werd geassisteerd door twee paters Het orgel speelde voor den aanvang o a de Lippe Detmoldmarsch en aan het einde het Wilhelmus. In de kerk aan de Lange Haven is door pastoor G. L Binkhorst, die bij het plech tig lof geassisteerd werd door twee pa ters een korte rede gehouden, waarin hij God dankte voor wat hij het Nederlandsche volk in het Oranje Huis heeft gegeven. Hel altaar was prachtig versierd met witte seringen en oranje anjelieren. In de kerk aan de Lekstraat werd bij den aanvang: „Wilt heden nu treden" ge speeld en bij het uitgaan der kerk het Wilhelmus. Pastoor Th A. Vis had- de leiding bij het plechtig lof. Leger des Heils. Ook de afdeeling Schiedam van bet Leger des Heils had gisteravond een dankstond belegd in verband' met de ge boorte van een Prinses. Na de gebruikelijke opening las majoor Küll, die de leiding had'. Psalm 150 voor. Deze Psalm is, aldus spr., een lof- en danklied. Ook het Nederlandsche volk jubelt vandaag, het is blijde met de ge boorte van een nieuwe Oranjetelg en het dankt God voor de groote zegen ons d'oo-r het Oranjehuis geschonken. Hierna las spr. 1 Timotheus 2 voor, waaraan zij eenige beschouwingen vast- knoopie. Na het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, werd deze samenkomst met dankgebed gesloten. Op het kantongerecht Hedenmorgen, voor den aanvang van (te zitting van het kantongerecht, heeft de kantonrechter, nu-. J Stheeman Hesse, de volgende rede uilgesprcke-n. Alvorens met onze gewone werkzaam heden op deze terechtzitting aan te vangen, wil ik ook namens allen mijn groote vreug de betuigen bij de geboorte van ons Ko ningskind'. Zoowel uit de spanning, die ïn de laatste weken van angstig wachten bij het Neder landsche volk heerschte als uit het groote feestbetoon, waaraan bet gebe&le Neder landsche volk hier te lande als in de Over- zeesche Gewesten reeds gisteren uiting heeft gegeven, is wel gebleken hoe iedereen aan ons geliefd Koninklijk Huis in hechte banden verknocht is en met het Koninklijk gezin heeft medegeleefd in de dagen, die achter ons liggen. Wij verheugen ons over, dat Prins Bemhard', hersteld van het hem overkomen ongeval, deze bigde gebeurtenis heeft kun nen bijwonen. Moge de jeugdige Prinses tot een waar dige telg van het Oranje Huis opgroeien Lot heil van ons d'ierbaar vaderland. •Vj W: Vrijland, die 32 Februari a.s. 300 jaar wordt Versieringen De Lange Haven ca YLeh- markt. Gisteravond zijn duizenden en nog cons duizenden de versierde en verlichte s ri ten doorgetrokken eu hebben de/.e b-woi- derd. Een van de mooist versierde gedeei en is de Lango Haven met zijn vele lichtjes langs het water en de Appelmar ctbrug, wier lijnen door lichtpunten worue i aan gegeven. Om 6 uur is deze feestversiering op eenigszins plechtige wijze in gebruik gi- nomeri. Bij het cafetaria op de Visrirruukt, dat door het Lange Haven comité is ge organiseerd en dat de heer J. B 3 o'k exploiteert, verzamelden zich de co-.nste leden hu vele andere belangstellenden iio vooizitter, de heer Joh Na u ma n, sprak zijn vreugde uit met de geboorte van ecu Prinses en bracht de lange Havenbeuo- ners dank voor hun spontanea medewer king. Een band zette liet Wilhelmus in, dat door de aanwezigen hartelijk werd mee gezongen. Het comité vergastte alle omstanders op speculaas. Tot half 8 bleef de band spelen. Vandaag is er vermoedelijk muziek „In de Ooievnai" Gisteravond was het meer malen stampvol in het geïmproviseerde ca fetaria. Getracht zal worden Maandag as. nog eenmaal de Visehmarkt in haar oude glorie te doen. herleven en er waarschijn lijk voor de laatste maal... visch te ver- koopenl De Lango Haven was gisteravond cc i trekpleister; men kon er bij wijten slecht-, voetje voor voetje vooruit. Door het op halen en neerlaten van de brug en het ongunstige weer hebben de geleidingen bi zonder voel te lijden gehad. De heer Van Meurs heeft zich echter zeer beijver! ook dit onderdeel van d'e door hem aange legde verlichting tot zijn recht te doen komen. De Lange Achterweg. Gok de Lange Achterweg trok gister avond vele bezoekers, die genoten van de goed in tact gebleven versiering en ver lichting. Hedenavond is er muziek van Harpe Davids. Ia de Gorzen. Door bet gure weer waren in de Gorzen waar de Groenelaan, Strijensches'r tat, Putterslioekschestraat en een deel van (le Nieuwe Maasstraat (tusschen Rozenburger- plein en terrein van de N.V Houthandel v. d. Wetering en Co.) versierd en ver licht zijn, reeds vroeg vrijwel verlaten. Toch zijn deze straten zeker een bezoek waard. in de Nieuwe Maasstraat is can ver lichting vim ruim 100 vetpotjes aange- braent, maar de harde wind doable de meeste ontijdig. varna. In vele straten maakten een kaar=»?n of vetpolv.->r]ichting voor de ramen een bi- zonder aardig effect. Heel mooi zijn de oerepoorten in de Charlotte de Bourbonstraat en Anna vau Buier.straat met hun talrijke lichtjes en hun los gebonden vlaggen. In do Stadhouderslaan waren 14 van de 60 Oranjelampen gesneuveld; zij wor den heden door nieuwe vervangen en ook de versiering wordt voltooid. Het liarl in het voornemen van hit Ja nuari Oranjefeesten Comité om He lenavond de versierde straten te bezoeken. Vlaggen misère. De bigde gebeurtenis, zoo lang verwacht, heeft toch de ingezetenen nog overrom peld'. Dit blijkt ook wel uit het feit, dat er in don afgeloopen nacht talrijke vlag gen afgewaaid zijn, hetgeen vermoedelijk te wijten is aan de zenuwachtigheid der bezitters, toen zij de driekleur zoo vlug mogelijk aan hun huis wilden bevestigen.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2