De toestand in het Verre Oosten a line Lester's Roman Radioprogramma's BUITENLAND Chineescn Nieuwjaar. Chineesche linies bij Mingkwang doorbroken.? Uit het Engelsch door W. A. C. 601 Oe strijd in Spanje Frankrijk Volkenbond Albanië SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Int. Samenwerking departement. BINNENLAND Palestina Sovjet Rusland Inspecteur der burgerwachten Gemengd Nieuws Geraffineerde oplichterstruc bbeb Niettegenstaande <]c v jemig van het Chineesche nieuwjaar zijn de regee- ringsbureaux heden epen gebleven. In verband met den oorlog werd weinig v ei k gemaakt van de viermg. Gelukkig voor de bevolking deed de Japansche luchtmacbt gisteren geen aam al, hoe- v el men hiervoor vreesde. Vermoede lijk maakte de mist het vliegen on. mogelijk. Generaal Hotsjen Tsjoeng, do gouverneur van Hopeb, heeft strenge orders gegeven om liet dobbelen te ver. bieden. Ook mogen geen looneelvoor- stellingen gegeven worden aangtv en dit verspillen van tijd en geld in de hui dige emstandigheden niet kan worden tOOgCS'lSlL Ten einde zooveel mogelijk verlies van levens te voorkomen, bij de luchtbom bardementen, heeft de Chineesche re geering de gevangenen, die wegens klei nere misdrijven gevangen zaten, in vrij heid gesteld. Reels zijn meer dan twee duizend personen in vrijheid gesteld. De strijd bij Alingkw ang De Japansche woo id voerder heeft mede gedeeld, dat de Japansche. troepen de Chi neesche stellingen ten Westen van Ming kwang hebben doorbroken en thans op- ruklken langs den spoorweg Tientsin-Poekau in de richting van Pengfoe. De gevechten, die bij Mingkwang, op 55 KJVL ten NAV. van Tsjoehsjen in de provin cie Anhwei, zijn geleverd, waren van een buitengewone lievigheid. Bij het aanbreken van den dag stuitte een Japansch detachement op een sterke Chi neesche troepenmacht ten Z.W. van Ming kwang, waarop zich een felle strijd ontspon. De Chineezen zouden volgens dit bericht meer dan duizend dooden hebben verlo- rc», de Japanneezen daarentegen slechts 25 dooden en gewonden. Volgens mededeelingen van Chineesche zijde is de Japansche aanval, welke gedaan werd uit de richting van Mingkwang in een gevecht van man tusschen man tot staan gebracht. De Japansche troepen ver- loren hierbij duizend dooden, doch ook de verliezen der Chineeiea zijn aanzienlijk. Terreur in Sjanghai. Gistermiddag is te Sjanghai een bom ontploft in de woning van den secretais van de Russische ambassade, ConstarfirW, in de Fransclie nederzetting. De woning weiil ernstig beschadigd, doch i i werd1 getroffen. Verder werd oen onbeken de Chinees in de internationale nederzet ting gewurgd. Optreden der Japansche lucht macht. De woordvoerder van het Japansche leger heeft meegedeeld, dat Japansche vliegtuigen gisteren boven de provincies Loyang en Honan verscheidene Chineesche vliegtuigen hebben neergeschoten. Ook is een vliegveld gebombardeerd. De toestellen zijn ongedeerd naar hun basis, welke niet bekend wordt gemaakt teruggekeerd1. Amerik&ansche versterking te rug nit Sjanghai. Het Amerikaansche departement van ma. rine deelt mede, dat de 1500 marinesoida. ten, die in Augustus j.l. uit San Diego naar Sjanghai gezonden waren ter versterking, naar Homoloeloe zullen worden overge. plaatst. Zij zullen 18 Februari uit Sjanghai vertrekken, waar zij niet langer noodig zijn. Er blijft een regiment van 60 officieren en duizend man te Sjanghai. Deze troepen zijn daar reeds sedert 1927. L Hij vermande zich en liet zijn verstand verken. liet huwelijk zou om half drie worden gesloten. Het was nu tien uur. Hij had dus terwijl de huwelijksplechtigheid zou plaats hebben op ruim dertig kilo meter van Dover nog vier en een half uur den tijd. Telegrammen zouden niets baten. In dien de zaak reeds zoo ver gevorderd was, welke aandacht zouden zij dan schenken atin lelegrammen? Borend .en openden de mensthen op den huwelijksdag geen tele grammen de geiukwenschen zouden immers bij dozijnen komen. Het had dus geen nut dit te probeeren. Een zot hij cr in elk geval zenden, maar gebiedend noodzakelijk was, dat hij er zelf zou zijn en op tijd. Ilrj beheerschte zijn zenuwen en schreef Japansche verontschuldiging aan vaard. Het Amerikaansche departement van bui- tenlandscho zaken heeft de Japansche ver- onischuldigingen voor het Allison-incident aanvaard. Het departement heeft tevens bekend gemaakt, dat de Japansche autori teiten den officier en de twintig man, die bij het incident betrokken waren, voor den krijgsraad zal dagen. Rechtsche regeering. Generaal Franco heeft de ontbinding van. de technische staatscommissie gelast en bevolen een regeering te vormen. De namen van de ministers zijn nog niet officieel gepubliceerd. De leider van den staat zal tegelijk minister-president wor den en met hem vormen de ministers de nationale regeering. Generaal Franco zal opperbevelhebber van de geheele weermacht blijven. Britsch schip getorpedeerd. Volgens een bericht van de Spaan- scho pers is een Brilsch schip, welks naam niet hekend is, gistermorgen om 7 20 uur op zestien mijl buiten Cabo 'linoso door een onderzeeer getorpe deerd en tot zinken gebracht. Radio Barcelona deelt mede, dat do chef van .de vloolbasis te Cartagena gistermid dag om 13.20 uur ter beunis gebracht heeft, dat een onderzeeër op zestien mijl van de kust een Engelsch steemkoolschip, dat zich naar Cartagena begaf, tot zinken heeft gebracht. Onder do slachtoffers be vindt zich een controle-agent van de niet- inmengingscommissie, een Zweed, voorts de gezagvoerder van het schip, een offi cier en de tweede machinist. De andere leden der bemanning zijn gered. Nieuwe Britsche stappen in ver band met luchtbombardement. De berichten over nitbre.ding van de luchtaanvallen op de Spaansche steden en het groote aantal slachtoffers dat deze eischen, hebben hier diepen weerzin ge wekt. Naar men weet, is in den afgeJoo- pen zomer op initiatief der Britsche re geering een internationale oproep tot de beide partijen in Spanje gericht, waarin er op humanitaire gronden op aangedron gen werd geen open steden en objectieven van geen militair karakter te bombardee- rcm. Naar men meent te weten, overweeg! de Britsche regeering, welke maatregelen thans nog genomen zouden kunnen wor den om het bombardeeren. van de achter het front gelegen steden tegen te gaan. Versterking \an de Fransclie oorlogs vloot. Minister William Beltrand heeft o.a. verklaard, dat liet voorbeeld van wijsheid en matiging, dat de Fransehe vloot heeft gegeven -voor 1938,-geen weerklank heef! gevonden en langer dit te handhaven zou de Fransehe belangen ter zee ernstig schade doen, evenais de Fransehe belangen over zee. De minisler is voornemens de re geering hiermede op de hoogte te stel len en haar voor te stellen geëigende maatregelen te nemen. Bij het aanvaar den van zijn taak heeft de minister aan het hoofd van de marine een beproefd militair gevonden, alsmede plannen welke er op wachten te worden uitgevoerd. Zoo- dra dus de financiën ter beschikking zul len worden gesteld, zal de vloot verbe terd worden, zekere oudere eenheden zul len dan binnenkort vervangen worden. Dantzig komt niet ter sprake. Over de besprekingen van de commissi© voor drie voor Dantzig is een mededee- ling gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat de commissie bet niet noodzakelijk heeft geacht, het plaatsen van een kwestie betreffende Dantzig op de agenda van den Volkenbondsraad voor te stellen. De herziening van het pact.' !n de commissie voor de herziening van het Valkenbdttdspact zijn gistermiddag de debatten voortgezet. De Finsche gedele geerde Yoemkiia verklaarde, dat Finland geen deel zou kunnen nemen aan een verklaring, die als de onvoorwaardelijke prijsgave der veiligheidsgarant es uit art. IC zou kunnen worden opgeval. De Poolsche gedelegeerde Komarnrcki verklaarde het het beste te achten, dat het den Volkenboiidsleden wordt overge laten, zelf te bepalen, tot welke hoogte /ij bepaalde veiphchtingen op grond van he| pact kunnen nakomen Cantilo Argentinië, verklaarde, dat de lijd voor hervorming van de structuur van den Volkenbond nog niet gekomen is. De verbinding tusschen het Volkenbondspact en hel Saavedra-Lamaspact moet tot de toepassing van artikel 16 worden uitge breid Dc verloving van koning Zogoe. De bladen te Boedapest doen officieel mededeel ing van de verloving van koning Zogoe met gravin Apponyi. De huwelijks voltrekking zou reeds in Maart a.s. plaats vinden. WOENSDAG 2 Februari 1938. Hilversum I, 1875 AL en 415.5 M. VARA-uitrending. 10—10.20 v.m. en 7.30—8 VPRO. 5 Gramofoon. 9 30 Onze keuken. 10 Morgenwijding, 10 20 Voor arbeiders in de continu-bedrijven. 11.30 Causerie. 12 Gramofoon. 12.30 Fantasia en gramo foon. 1.301.45 Gramofoon. 2 Knip les 2.30 Voor de vrouw. 3 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoon. 6 De Ram blers. 6.40 Causerie. 7 Koor. 7.30 Cy clus. 8 Berichten. 8.15 VARA-orkest. 9 RadiotooneeJ. 9.30 VARA-orkest. 10 Berichten. 10.05 Koor. 10.30 Gramo foon. 11.15 Orgel. 11,4512 Gramo foon. Hilversum II, 301.5 AL NCR V-uitzending. 6,307 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8 Schriftlezing, meditatie, en gewijde muziek. 8.30 Gramofoon. 9.30 Gelukwen schen. 9.45 Gramofoon. 10.30 Morgen dienst. 11 Gramofoon. 11.15 Ensemble, 12 Berifchten. 12.15 Gramofoon 12.30 Concert. 1.30 Gramofoon. 2 Sopraan en piano. 3 Christelijke lectuur. 3 30 Gra mofoon. 4 Viool en piano. 4.45 Felicita ties. 5 Voor de jeugd. 5 45 Gramofoon. 6 Land- en tuinbouwhaifuur. 6.3U Taal les en causerie. 7 Berichten, 7 15 Boek bespreking. 7.45 Reportage- 8 3erichten, 8.15 NCR V-orkest. 9 Causerie. 9 30 NCR V-orkest en soliste. 10 3erich!en. 10.05 Dam praat je. 10.20 Concert. 10.45 Gymnasiiekles. 1112 Gramofoon Hier na Schriftlezing. Droitwieh, 1500 AL 11.2011.50 Orgel. 1205 Orgel. 12.35 Oikest. 1.20 Gramofoon. 1 502.20 Wes- sex Players. 4.03 Gramofoon. 4.20 Vesper. 5 03 Giamofo-on. 5.40 Lew Stone's Band. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwpraat je. 7 Orgel. 7.20 The Rebel Maid', operette. 8.20 Declamatie. 8.35 Symphonie-arkest en soliste. (Om 9.20 Berichten). 10.40 Gramofoon. 11.15 Oscar Rabins Band'. 11 5012.20 Jazzmuziek. Radio-Paris, 1648 AI. 7.50, 9.15, 10.40 en 11.20 Giamofoon. 12,20 Slafmuziek cu zang. 3.05 l'iano. 4.20 Zang. 5.20 Orkest. 8.50 Zang en piano. 9.35 Variét é-progia m m a. 10.50 Gramofoon. j l Keulen, 456 AL 5.50 Orkest. 7.50 Orkest. 11.20 Orkest, 12.35 Gramofoon. 1.35 Sextet. 3.50 Or kest. 6.30 Orkest. 7.50 Piano. 8.05 Ge- varieerd programma. 9.40—11.20 Orkest Brussel, 322 en 484 AL 322? M. (Vlaamseh). 12.20 Gramofoon 12.50 Orkest 1.502.20 Gramofoon. 5 20 Orkest. 6.50 Gramofoon. 7.20 Zang en piano. 8.20 Symphonje-orkest. 9 55 Gra-. mofoon. 10.5011.20 Dito. 484 M. (Fransch). 12.20 Gramofoon. 12.50 Orkest. 1.502.20 Gramofoon. 5.20 6.20 Kwartet. 7.35 Gramofoon. 8.20 Sa lonorkest en solisten. 9.05 Koor en or kest. 10.3010.40 en 10.50—11.20 Gra mofoon. Dentseblandsender, 1571 AL 6.30 Orkest en solisten. 7.20 Amusements- oikest. 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.20 -11.20 Orkest. Woensdag 2 Februari. Programma 3. Keulen 8. Deulschiandsender 9 50. Pauze of Diversen 10.20. Parij3 Radio 10.35. Londen Regional 11.05. Brussel (VI.;, 1.05 Keulen 1.35. Radio P.TT. Nord. 2.2Ö Parijs Radio 8.03. Londen Regio- na! 3.20 Keulen 3 50. Parijs Radio 5 20. Keulen 6.20. Beromünster of Diversen, 7.20 Brussel (Fr.) 9.05Keulen 9.40. Diversen 11.20. Programma 4. Drasse! (VI.) 8. Diversen of gramofoon 9.20. National Programme 1035 Lon den Regional 2.20. National Programme 3.20. Londen Regional 6 40. National Programme 7. Programma 5. Luxemburg 8 20 Concert Diversen 12 48. Luxemburg 2.25 Concert. Diversen 3 35. Luxemburg 3.50 Concert Diversen 7.20. Luxemburg 1120 Dansmuziek. dankten den minister met enkele woorden voor liet tot hen gesprokenen. Minister Van Boeijen was vergezeld van mr. D. G. W. Spitzen, hoofd van de af- deeling binnenlandsch bestuur aan diens Vlootbesprekingen. j Afscheid en installatie geschiedde in het Tusschen Groot Brittmnië, Frank tijen de Vcmenigde Staten zijn besprekingen gevoerd over de geruchten, dat Japan slag schepen op stapel znl zetten, boven bij het verdrag yan Londen toegestane aan tal. Japan heeft dit verdrag niet onder teekend Zoolang geen zekerheid hieromtrent be staat, za! de verhoud ings-clausu'e van het verdrag niet in werking worden gesteld, doch zoolang de houding van Japan niet opgehelderd is, zal de kwestie onder het oog gezien moeten worden. De Japansche ontkenning is niet vol doende, aangezien deze alleen twee be paalde tnnnenmaten betreffen en niet elke tonnage boven 33.000 ton dekken. Gevecht tusschen Britsche troepen en Arabieren, Britsche troepen, die zochten naar een bende gewapende Arabieren, raakten bij Jenin, vijftig mijl ten Noorden van Jeru zalem, plotseling slaags met de Arabieren. De luchtmacht werd gewaarschuwd en deze nam deel aan het gevecht. Men gelooft, Bat de Arabieren verliezen hebben geleden. De „zuivering". Vijf leiders van een contra-revolutionaire organisatie te Fiflis zijn ter dood veroor deeld, beschuldigd van het samenzweren tegen het Sovjet-bewind en het pogenkorte toespraak den nieuwen inspecteur Gcii.-maj. Baudnin neemt afscheid. Kol, Froger geïnstalleerd. Gisterochtend is in het gebouw der in spectie van de burgerwachten te 's-Gra- vanhage officieel afsche d genomen van den aftredenden inspecteur der burgerwach ten, generaal-majoor G. J. D. Baudnin. De minister van binnenlandsche zaken, de heer H. van Boeijen, heeft hier na mens de regeering den heer Bauduin dank gebracht voor zijn beschikbaarstelling en voor de diensten, als inspecteur der bur gerwachten den lande bewezen. Daarop installeerde de minister met een Georgia van de Sovjet Unie los te scheuren. Twee anderen, die eerst ter dood ver oordeeld zijn, z(jn begenadigd tot twintig jaar gevangenisstraf. het telegram aan Jack, dat hij adresseerde „Channings Priori, Dover". Toen riep hij Fergusbon. „Ik moet vóór kwart over twee in En- pe'and zijn, Fergusson telegrafeer naar hotel Lord Warden te Dover, dat er een auto voor me gereed staat bij de landings plaats der vliegtuigen. Inmiddels telefo neer ik aan ck n militairen attaché van tiet gezantschap om de snelste manier te ontdekken, waarop ik een vliegtuig kan kratten." Zijn slem was zoo rustig, dat Fergus on te-greep, dat het iets zeer ernstigs gold. Hij keade zijn meester. Hij zei dan ook slechts: „Jawel, majoor," en ging naar de hal om onmiddellijk de bevelen uit te voeren, David voelde zich net als toen hij de beide Grieken bij de rots naar zich zag gluren; al zijn krachten spande hij in. Hij had een ellendig gevoel, maar zijn stern was vast, toen hij met den mili tairen attaché sprak. Hij verkreeg alle inlichtingen, die hij wenschle. Na een half uur telefoneeren had hij het zoo geregeld, dat hrj om half twaalf van 3uc kon vertrekken. Fergneson kwam terug en had' zijn tele gram verzonden, dat hij zóó had opge- ste'd, dat de noodzakelijkheid van het bes lellen van een auto wel begrepen zou worden. David, die zich onder de telefonische op- der burgerwachten kolonel Froger, adju dant in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin. Generaal Bauduin en kolonel Froger roepen door had geschoren, was gereed oir. te vertrekt -n. Het eenige aandenken, dat hij van Fa ll ik bezat, was haar groote. saffieren ring, dm in de voering van zijn jaszak was blijven zitten en die toevallig door Fer- guss-on was gevonden. „Indien er vandaag een ring noodig i>, zal het deze zijn," zei Da\ id met op elkaar geklemde tanden. Toen ging hij naai hel telegraafkantoor in de rue des Perils Champs, om zelf het telegram aan Jack te bezorgen en een paar minuten over elt vertrok hij, met Fergus-on naast zich, in een auto van het hotel naar 3uc. La line was gereed- met het eerste ge deelte- van haar toilet en in een rose peignoir wachtte ze op den coiffeur. Molly was naar de kamer 'eruggekeerd en hield haar in een opgewekte stem ming. Het slimme vrouwtje veronderstelde, dat haar schoolvriendin om een volkomen onbegrijpelijke reden haar huwelijk niet met blijdschap tegemoet zag. Wat een volslagen nonsens toch. Laline ging zooals ze het noemde in haar stand trouwen en de bruidegom was een vol maakte gentleman, een man, die haar aanbad en haar net zou laten doen, wat baar behaagde. En toch keek ze zoo norsch als een uil en je kon zien, dat zo op het punt stond te huilen. bijzijn van de ambtenaren der inspectie. Ook burgemeester De Monchy heeft gis terochtend persoonlijk van den afgetreden inspecteur afscheid genomen en hem dank gebracht voor de samenwerking. Interview van Randolph Churchill met dr. Colijn. D'o Evening Standard publiceerde giste ren een onderhoud van Randolph Chur- chdlo met den Nederlandscben minister- president dr. H. Coign, dat. een geheele pagina in beslag neemt. Hierin heeft dr. Colijn verklaard, dat aangezien hij geen doeltreffend optreden van den Volkenbond verwacht, de Neder- landsche politiek nog steeds is: neutrali teit eu hij hoopt dit te kunnen volhouden. Dr. Colijn antwoordde dit op een vraag over do neutraliteit van Nederland xn ge val van een algemeenen Europeeschen oor log. De Nederlandsche minister-president voegde hieraan toe, dat Nederland bij een oorlog alles heeft te verliezen en niets te winnen. De geheele buitenlandsche po litiek van Nederland, de diplomatie en de maatregelen van landsverdediging, alles is gericht op dit doel. Tenslotte zeide dr. Colijn: „Ik kan niet zeggen, of wij hierin zullen slagen. Het zal zeker veel moeilijker zijn, dan den vorigen keer. Dagelijksehe indexcijfers. Medegedeeld door het Centraal 3ureau voor de Statistiek 's-Gnvenhuge, 31 Januari. Goederen groo.handelsprijzen 75.5. Molly wilde zoo graag weten wie het was. want iemand was bet natuurlijk wanr-chijnlijk een getrouwd man. Terwijl ze op den kapper wochLten, praat- Ie ze over Laline's toekomstige levens positie en zei: „Eén ding, Laline je moet trachten gauw een zoon te krijgen. Het geeft je tegenover de familie zoo veel meer pres tige, indien je moeder van oen manne- lij :n nakomeling bent." Gelukkig keek Laline op dat oogenblik naar haar nagels, die ze polijstte, want daardoor kon haar slimme vriendin, de uitdrukking, die er in haar oogerx kwam, niet zien Het eenige wat ze zei, was: „Dat spreekt vanzelf." „Je zult bemerken, dat je die Engel schen eerst moet kennen; is dat eenmaal het geval, dan zijn ze ontzettend eenvou dig en betrouwbaar maar in vertrou wen wil ik je wel zoggen, dat er enkele dingen zijn, die wij moeten leeren. in de eerste plaatszeg altijd minder dan je bedoeling is nooit meer." „Voel jij je hier gelukkig, Molly?" „Gelukkiger dan ik ooit zou kunnen zeggen En zoo zal het jou ook gaan." Lelesline kwam zeggen, dat de kapper en was ©n Molly verliet de kamer om zich zelf verder te kleeden. Jack, die met zijn bruidsjonker in hotel Lord Warden te Dover logeerde, kleedde zich ook. Zijn gemoedsstemming was kalm De politie ging op dczcl wijze als de oplichter tewci. Do politie te s'-Gravenhage heeft es 36-jarigen steenhouwer gearresteerd, die op zeer brutale wijze er in is geslaagd een aantal gegoede families op fe lich- icn. Deze man wist zich het adres te verschaffen van gegoede weduwen, om 'ervnicens kwitanties uit te schrijven tot oen bedrag van f 5 voor grafonderhoud. Li kwamen bij de politie enkele klach ten binnen van dames, die later tot de ontdekking waren gekomen, dat zij be drogen waren. Aangezien de politie er niet direct in slaagde den dader op te sporen, deed de recherche hetzelfde als ie oplichter en verschafte zich eveneens dergelijke adressen. Enkele rechercheurs verbleven eenige dagen bij deze families thuis en inderdaad slaagde men er in den oplichter op deze wijze te arres teeren. Het was bij een dame in de Fredcrik Hendriidaan, dat de steenhouwer zich mot een kwitantie ad-, f 5 vervoegde wegens grafonderhoud. De dienstbode nam de kwitantie aan, ging er mee naar bin nen, den oplichter in den waan latende, dat zij Bet geld wilde halen Het was voor den zich in hel huis bevindende rechercheur toen een kleine moeite den, man in te rekenen. De steenhouwer heeft medegedeeld, dat hij in totaal 10 kwitanties ad. f5 mot succes heeft gepresenteerd. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. In hef ruim gevallen. De 49-jarige havenarbeider A. v. d. B., uit de Tweede Weenastraat te Rottterdam, is bij het lossen van balen katoen aan boord van het Duitsche s.s. „Klara Hugo Stinnes", dat in de Lekhaven ligt, in het acht meter diepe ruim geslagen. Hij kreeg een schedelbreuk en is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd-. Bij aankomst bleek hij echter reeds te' zijn overleden. en er was geen bezorgdheid in zijn hart. Hij was ziels bewust, dat hij alles w?st en daarom het leven met Laline kon be ginnen, zonder angst dat daarop door veirassingen een schaduw zou worden ge worpen. Laline's kind zou hem dierbaar zijn en misschien zou hij eens een eigen kind hebben. Na de receptie zouden zij per auto naar Folkestone gaan en de avondboot naar Boulogne nemen en verder naar een hem takend, afgezonderd plaatsje in Zwitser land reizen. Handig strikte hij stevig zijn lichtgrijze das: zijn knecht gaf hem zijn onberispe lijke jacket en zei hem dat zijn hoogo hoed in de doos was. Daarna ging Jack naar beneden, om mei zijn bruidsjonker een eenvoudige lunch Ie gebruiken. De kleine bruidsmeisjes lunchten boven, in de voormalige schoolkamer van Chan nings. De tweede heel kleine page huilde omdat freule Betty Hurtsmanseau haar vinger in zijn oog gesloken had. .Maar de tranen waren spoedig gedroogd en onder veel gepraat en 1 rukte van de kinderjuffrouwen en kindermeiden werden de acht kinderen naar hun kamer ge bracht om hun jurkjes aan te trekken, waarin de meisjes cr zouden uilzien als een bosje lathyrus. (Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6