Een dansende Radioprogramma's Kunst en Wetenschap Sport IJshockey Dammen Wandelen Automobilisme De Raliye Monte Carlo Lawntennis Luchtvaart Geysendorffer in Miami Gemengd Nieuws SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE U krijgt het dubbele en U betaalt minder reinigt ai!es Onbekende sonate van Schumann ontdekt. Naai Het Laatste Nieuws te Brussel be. richt, is, nadat pas kort geletien een 100I. conceit van Robert Schamaan gepubliceerd is, thans een volledig vcd.ooide sonate vooi viool en klavier ontdekt, welke dag. toeken' van October 1S53. Zij zal door de Pruisische staatsbiblio theek uitgegeven en waarschijnlijk nog tij. deus uit concerlsei/oen ten gehoore vvor. den gebracht. Kunstmatige smaragden. In he. Amerikaansche natuurhistorische museum wordt op het oogenblik een smaragd tentoongesteld, welke op kunst matige wijzo is vervaardigd op eenzelfde wijze als het proces zich in de natuur ontwikkelt. Het is een 25-karaat steen, die de grootte heeft van een kininepil. Hij is vervaardigd door de I. Cr. Farbcn-in- dustrie, die de geheime formule in bezit heeft. Deze uitvinding maakt een einde aan de jacht op het geheim van de kostbare steesnen, welke in 1848 ontstond. Precies eon jaar geleden vonden de geleerden een gedeeltelijke oplossing voor het vraagstuk, kleine smaragden in groepvorm, gelijkende op een tros druiven, te vervaardigen. Na tuurlijke smaragden zijn echter zuivere zes hoeken «1 hun grootte loopt in de hon derd karaat De nieuwe steen is niet zeshoekig, doch toont het begin van de zes kanten, welke kenmerkend zijn voor de werkelijke sma ragd. A.Y.H.C. (Amsterdam)K.A.C. (Klagen- fnrt) 22. Een gelijk spel tusschen Amsterdam en Klagenfurt, dat gisteravond op de Arn- sterdamscbe kunstijsbaan is bevochten, is wel de juiste weergave van de sterkte der heide ploegen. Over het algemeen werd er snel en forsch gespeeld, hetgeen den wedstrijd zelve geen goed deed. Het samenspel liet te wenschen over en aanvankelijk bleven de doelpunten, on danks wederzijds snel op en neer trekken, uit. Daarbij kwam, dat beide doelmannen op hun hoede waren en zij hebben veel en goed werk gedaan. Het einde kwam met 22 (00, 01, 2-1). Bordenwedstrijden. In het Gebouw Eendracht werden door de damclub „Schiedam" de volgende wed strijden voer de horden gespeeld: D. v. d. Heuvel 20 G. W. Sleemven. hoek. J. C. Onink 2—0 J. de Wilde. J. Tilborg 2—0 Th. v. Duïkeren. N. N. 2-0 31. Veldt. M. Keikhoven 20 L. Schuitman. J. P. v. d. Watering 11 G. B. Hersbacli. D. Zonneveld 11 A. van Krieken. A. Struik 11 D. v. d. Spek. M. den Houting 11 W. v. d. Pol. J. Levering 11 P. v. Ncordennea. Zuid-Hollandsche Wandclbond. De ZuidJHollandsche Wandelbond, orga niseert ,op Zaterdag 19 Maart te Ylaardingea eon wandeltocht over een afstand van 30 K3I en een jeugdmarsch van 15 K.M. Het parcours gaat door het Westland. De deelnemers ontvangen, indien zij den tocht volbrengen een fraaie herinnering. De start is te Vlaardingen, van hotel restaurant „Zeemanshuis", Westhaven plaats, te ongeveer 2.15 uur. Trainiflgstoeht. Zaterdagmiddag maken „De Jolige Stap pers" een trainingstocht. Senioren 20 KM. Juniores 12 KM. Gestart wordt des middags o:n 3 uur. Huldiging van de deelnemers. tn hel Cailtou Hotel te Amsterdam heeft de cineclie van de N.V. Ncderlandsche Ford Automobiel Fabriek Amsterdam den deelnemers van de Raliye Monte Carlo, die met een product van deze fabriek aan den sten it hadden deelgenomen, een maaltijd aangeboden, welke maaltijd meer m liet bizoiüer in het teeken stond van de fiaaie Nedeilandsche overwinning, welke tiukk'-r Schut en de twee andere leden van |>jn equipe dit jaar hebben 11 laald. De threcL-iu van de Ford Fabriek, de heer C. G F. Stenger, wees er in zijn tij dens den maaltijd gehouden toespraak op, dat er speciale karaktereigenschappen voor noodig zijn om buitengewone sportpresta ties te verrichten. Als herinnering bood de directeur van de Fordfabriek aan do heeren Bakker Schut, Ton en Rarendrecht, alsmede aan alle andere deelnemers met Ford, een Irani geschenk aan. De presidi-nt van het N.O.C., de boei Schimmelperminck van der Oye, merkte op, dat het automobilisme wel niet op het Olympisch programma voorkont,doch dat het N.O.C. niet achter wenschte te blijven bij de huldiging van de prestaties onzer landgenooten. Namens de K.N A.C voerde de heer Van Wickevoort Crommelin, de sport- commissaris, het woord, namens de sport pers, de heer H. A. Meerum Terwogt. De winnaar van de Raliye Monte Carlo 1938, de hc-cr Bakker Schut, dankte aan het slot van den avond degenen, die hem en de andere deelnemers hadden gehul digd. Nieuw snelheidsrecord. Gisterochtend hoeft een Ifaliaarisdi dric- motorig bombardementsvliegtuig het snel heidsrecord over een afstand van duizend kilometer met een nuttige last van twee duizend kilogram, verbeterd. De duizend kilometer werden afgelegd in twee uur 13 minuten en 54 seconden Eagelsch vliegtuig vermist. Een vliegtuig van de Royal Air Force, dat gebouwd is voor een poging om een record te vestigen in een nonslopvlucht op den langen afstand en dat een oefen- vlucht rond Engeland had ondernomen, wordt vermist. Er zitten drie personen iu het vliegtuig. Per ladio is door het ministerie van luchtvaart een oproep uitgezonden, waar in men verzocht wordt naar het toestel uit te kijken Het toumooi te Bcaulieu. In het internationaal tennistoernooi te Beaulieu won Hughan van Bolelli met 86, 36', 64. Van Swol verloor van Boussus met 63, 6—2. In het dubbelspel kwamen onze lanugo, nooten in de volgende ronde door een overwinnicc op Robertsen en Zariffi met 6—4, 6—3) Oorspronkelijke detective roman door John bimson Nog twee K.L.M.-vliegtuigen van Amerika naar Nederland onderweg. Naar wij vernemen is bij de Iv.L.M. be richt ontvangen, dat gezagvoerder Geysen dorffer met de Loekhcêd-Supci-Elet tra „Par kiet" te .Miami in Florida is aangekomen. Hij bereidt zich thans voor op de vlucht naar Port au Prince, de hoofdstad van Haiti, vanwaar de reis wordt voortgezet naar Curasao. Voorts vernemen wij, dat een tweede Lockheed, bestemd voor de K.L.M.-vloot eveneerr op weg is van Burbank in Cali- foraië na tr de Westkust van de Vereenig- de Staten. Het is de PilAPE, de „E! - ster", welke door den chef-piloot van de Lockhced-fabrieken, den heer Headle naar New York wordt overgebracht om aldaar naar Europa verscheept te worden. Ten slotte is een van de drie nabestel de Douglas DC 3 vliegtuigen van Santa .Monica onderweg naar New York om daar eveneens aan boord van een schip te wor den gebracht voor de reis over den Oceaan naar Nederland. Dit is de „Wulp", welke in de K.L.M.-vloot wordt opgenomen on der de registratieteekens Pil—ARW. De „Wulp" is gisteren reeds te Memphis aan gekomen, terwijl de Lockheed „Ekster" eveneens gisteren op het vliegveld Raylon in deai slaat Ohio is neergestreken. Beide vliegtuigen worden in zeer rustig tempo overgevlogen, zoodat nog niet met zeker heid te Z'-ggc-n solt, wanneer zij in ons land verwacht kunnen worden. Aan tic gevolgen overleden. Naar wij vernemen is de 47-jarige ar beider-telegrafist D. van der Wijngaard, die Dinsdagmiddag tijdens het rangeeren op stalionsemplaceaienl te Broek op Langen- dijk bekneld geraakle tusschen de buffers in het Centraal ziekenhuis te Alkmaar overleden. Aan bekomen vervot-dii-geu oterlejca. Do 4S.jarige haas bij Van der Gies- sen's Scheepswerf le Krimpen aan den IJsseï, A. Brussee, die Maandag oen zware plank op het hoofd kreeg, is aan de gevol gen van zijn verwondingen overleden Pot met kokejiit ritee taigel rakken. Het vijf maanden oude zoontje van de familie B. uit Breda, dat bij zijn vader op do knie zat trok een pot met kokende thee om Het kindje werd met ernstige braad, wonden naar het St. Ignatius zi-kenhuis vervoerd, waar het gisterochtend is over. leden Mijn tot explosie gebracht. Gistermiddag heeft personeel van de ar tillerie-inrichtingen aan de Hcmbrag te Zoutkamp een ijzeren kogel, vermoedelijk een mijn, lot explosie gebracht. Het projectie] was docr den risseher F. Knap op de Wadden opgevisehf. Geld van zijn patroon gestolen. In de koffie- en Iheezaak van den lieer Th. Niemever aan de Emmasingol te Gro- ZATERDAG, 26 Februari 1938. Hilversum I, 1873 M. en 415,5 M. VARA-Uitzending. 1010.20 v.m. en 7.30—8 VPRO. S Üramofoon, 10 Morgenwijding. 10.20 oor Arbeiders in de Continubedrijven. 121.45 Gramofoon. 2 Fiimpraatje. 2.15 Zang.' 2.45 Voor amateurs. 3.15 Gramo foon. 3.35 VARA-Orkest en soliste. 4.35 Declamatie. 4.55 Concert en solist. 5.30 Gramofoon. 5.40 Literaire causerie Orgel en zang. 6.30 Limburgsche uit zonding. 7 Filmland. 7.30 Bijbelvertel- lingen. 8 Berichten. 8.15 Kamerkoor, Septet en solisten. 9.15 „En nu Oké..." 10.30 Berichten. 10.35 SporLreporlage. 11 Souvenir-orkest. 11.30 Eddy South en zijn Band. 11.45 Berichten. 11.50—12 Gramofoon. Hilvi rsuin II, 301,5 M. 1 RO-Uitzending. S9.15 en 10 Gramofoon. 11.30 Gods diünstig halfuur. 12 B. rich ten. 12.15 KRO-Orkcst. (Om 1 Gramofoon. 2 Voor de rijpere jeagd. 2.30 Gramofoon. 3 Kin- deruurtje. 4.05 KRO-Boys en solist. 4.45 Gramofoon. 5 KRO-AIeliodisten en so list. 5.30 Gramofoon. 5.45 Nachtegaal tjes. 6.15 Gramofoon. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoon. 7 Be richten. 7.15 Causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. S Berichten- 8.15 Overpein zing met muzikale omlijsting. 8.35 Or kest, Melodisten en solisten. 10.30 Be richten. 10.40 Fiimpraatje. 10.5512 Gra mofoon. Droihvich, 1500 AI. 11.20 Gramofoon. 12.05 Orgel.. 12.35 Gramofoon. 1.20 Orkest. 2.20 Gramofoon. 3.154.55 Sportreportage. 5 Declamatie. 5.20 Harry Roy's Band. 6.20 Berichten 6.50 Sportpiaalje. 7.05 Morris Motors Baud en solist. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Music-Hall-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch nieuws. 9.55 Strijk kwartet. 10.15 Theaterorkest en solist. 11.20 Jack Harris' Band. 11.05 Orgel. 1210—12.20 Berichten. Radio Paris, 1648 AL 7 50, 8.55 en 10.35 Gramofoon. 12.20 Piano. 12.35 Orkest en zang. 4.05 Zang. 6 20 Gramofoon. 8.35 Zang. S.öO Radïo- tooncel. 9.30 Variété. 10.25 Symphonie- eoncert m. m. v. solist. 11.20—1 20 Dans- orkc'st. Kruien, 456 AI. 5.50 Trompetterkorps. 7.50 Orkest. S.ÖO Viool en piano 11.20 Amusementsorkest. 1.35 Gramofoon. 3.20 Kleinorkest en so) listen. 6.30 Orkest. 7.20 Orkest. 9.50 12.20 Orkesten. Brussel, 322 en 484 M. 322 AL (Vlaamsch): 12.20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Kleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoon. 3.20 Zang. 3.50 Gramofoon. 4 Orkest on koor. 5.20 en 6.35 Salon- orkest. 7.20 Viool en piano. 8.20 Caba ret. 9.20 Orkest en solist. 10.30 Con cert. 11.3512.20 Gramofoon. 484 M. (Fransch)12.20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Salonorkest. 1.502.20 en 4.20 Gramofoon. 4.50 Vereen, voor blaasinstrumenten en soliste. 5.35 en 6 Orkest. 6.35 Kwartet van Oude lustru menten (met toelichting). 7.35 Gramo foon. 8.20 Symphonie-orkest. 8.30 Caba ret. 9.30 Concert. (Om 9.35 Reportage). 10.30 Orkest. 11.2012.20 Gramofoon. Dcutseklandscnder, 1571 M. 7.20 Orkest, Dansorkest, kinderkoor en solisten. 9,20 Berichten. 9.40 Sportre portage. 9.55 Cello en piano, 10.05 Weer bericht. 10.2012 15 Orkest m. rn.. v. pianoduo. Zaterdag, 26 Februari. Programma 3. Keulen 8. Parijs Radio 9.20. Diversen 10.05 Parijs Radio 10.35. London Re gional 11.05. Brussel (VI.) 1.05. Keulen 1.35 Brussel (VI.) 2.20 Keulen 3.20. Brussel (VI.) 5.20. Radio P. T. T. Nord 5.50 London Regional 6.20. Keulen 7.05 Brussel (VI.) of diversen 9.20. Keulen 10.30. Programma 4. Brussel (VI.) 8. Diversen 9.20. National Programme 10.35. London Regional 2.20 Brussel (Fr.) 4.20. National Program, me 5.35. Programma 5. Luxemburg 8,20. Diversen 10.50. Luxem. burg 12.20. Diversen 12.50 Luxemburg 3.55 Diversen 6.20. Luxemburg 6.50. Diversen 7.20. 17] „Dat kan," aai Daddy toe. ,,ïn ieder geval brandde hel." .,D:en Willem v irid ik ook een raien snuiter," zei Fel d-lag opeen-1. „Hoezoo, commissaris?" „Wel: hij heult zoo'n beetje mei den baas, durfde geen enkel conferentie-lid hij name noemen, maar schaamde zich Iieefemaal niet voor dat spel te'je. Verder lie: hij zich bepaald ongunstig uit over mevrouw Messing, terwijl hij zich in de keuken ontpopte als een soort komiek, die rnet opvallende hardnekkigheid niet aan spoken wilde geloovon." „Ja, Daddy," zei de officier plotseling. „Dat spook, wat zeg je daarvan?" „Dat spook," herhaalde Daddy pein zend. Dat spook. Een hoogst belangrijke verschijning. Voor het spool: van Gothe- bor-jh heb ik het grootste gezag." „Maar Daddy, geloof je dan aan dat spook?" „Hoor eens, beste," zei de detective, „Lena en Mina kunnen in verband met de verdwijning van Karl .Messing wat van s'raok zijn geraakt heel goed moge lijk, dat dit op hun zenuwen heeft ge werkt maar blind zijn ze er beslist rne: van geworden; ik neem aan, -lat ze vanmorgei: een heusch spook gezien heb ben, een spook van viee»ch en bloed. Her inner je je veider, dat Lena vertelde, dat do ratten haar verlost hadden a:i een 'aivebrood en een stuk wor-tl Jan ■naakte toen nog de opmerking, dat ze zich nu te goed konden doen aan een belegde boterham. Heel goed gezien. Al leen. ratten opprecieereu zoo icU niet, maar spoken van vlee-ch en bloed wei. Ik neem daarom ook aan, dat niet de ratten, maar veeleer dat spook debet is aan dien dief-lal, speciaal wat .eft dat 141 w e-brood." ,Zoo, 7co bromde Feldsiag, en. aan zijn gezicht v.as duidelijk te zien, dat hij het rgt heelemaai met deze opvatting eens was, „en waarom zou dat spook van vlee-ch en bloed niet van Jat tarwe brood je hebben kunnen afblijven?" „Ik denk," zei Daddy wijs en krabde zid. eens achter het oor, „om dat vleesch en bloed een beetje bij elkaar te hou den," „Heel mooi gezegd, mijnheer Denkers Diepland, maar hebt u ook bewijzen voor uw vermoedens?" Toen haaide Daddy een keurig pa piertje uit zijn zak, vouwde het voorzich tig open en liet den verbaasden commis saris den inhoud ervan zien. „Al deze tarwe-broodkruirnels verzamel de ik rond het bed van den vermoorden Leo Mening," zei hij ernstig. Rio de Janeiro door wolkbreuken geteisterd. Tengevolge van zware wolkbreuken zijn talrijke huizen te Rio de Janeiro ingestort. lierdoor zijn acht personen om het leven '~Vgekomen, terwijl velen werden gewond, nmgen werd de laatste weken nu en dan b geld vermist. Dit werd steeds des Maan dags ontdekt, zoo lat het vermoeden rees. dat tusschen Zaterdag en Alaandag onbe voegden liet perceel binnendrongen. Dij eon door de recherche ingesteld on derzoek bleek dit inderdaad het geval te zijn. Een vroegere bediende was iu het bezit van een sleutel van de voordeur «n verschafte zich daarmede toegang tot het perceel. In totaal had hij 60 -gestolen, terwijl hij zich voorts iu het bezit had gesteld van eon hoeveelheid kantoorbcnoodigdhe- den. liet geld had hij verbrast, doch de kantooibenoodigdh'-den zijn ten huize van den dief in beslag genomen. Hij is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. OP, ei.KE„BUS -EEN - SOM VOO*-- GESCHENKEN^ fn een zich sierlijk kringelend kolom metje blies de detective de laatste rook vac zijn sigaret de lucht iu. Dan wierp hij het eindje in het vuur. „We moeten verder," zeide hij. „Boven Gotheborgli liangt een zwaar onweer: we moeten zien, dat we hier en daar Je noo- dige bl.ksem-af.eiders plaatsen. Dat open raam op Leo'» kamer en die gemakkelijke mamer van inklimimng geven ie denken. Ik wilde daarom voorstellen de burcht goed te doen bewaken. Als we de rivier politie eens alarmeerden en die op de wale: en rond het kasteel lieten patrouil- leoren „Maar, Daddy, wat wd je beginnen?" „Blik-em-afleiders plaat-en. Heb je wat tegen de rivierpolitie? Och ja, misschien wel wat forsch. Een paar mannetjes in een eenvoudig roeibootje, dobber'-nd op do slotgracht, kan eigenlijk ook wel. En dan een paar land-rot'.en vóór het kas- ieol bij do entree. Commissaris, u wilt een en ander zeker wel in orde maken, en weel u wat: laat u ook even oen dreg halen door de slotgracht zelf. Kan noo-it kwaad en je kunt nooit weten Karl Mes sing is in ieder geval nog zoek." „Zal er dadelijk werk van maken," ver zekerde Feldsiag. „Prachtig. Dat is u wel toevertrouwd'. En dart dacht ik er ook over om een mannetje binnenshuis te zeiten." „Daddy, waarvoor?" „Tegen het bliksemvuur, beste, O, het is maar een veiligheidsmaatregel. Een goed gewapende diender in do gang, aan den Vakverccniging van dienstmeisjes. Te Alelhourne is een vakvereeniging op gelicht van dienstmeisjes, welke naar men beweert, de eerste in haar soort is. De vakvereeniging heeft den werkgevers hairer leden een aantal eischen gesteld, w.o. een 18,-urigo werkweek met een vollen dag verlof, een loon van 30 shilling tot 2 poind stelling per week voor dagmeisjes, 30 tot 35 shilling voor werkmeisjes, 2 pond tot 2 pond 5 shilling voor keukenmeisjes, en een nauwkeurige omsi hrijving van de weik/aamheden. Een uitgebreide" practijk. Dr. Alan Yickers uit Port Hedlaad in West Australië heeft waarschijnlijk de uit gebreidste practijk ter werelddeze omvat n.l een gebied van 210.000 vierkante mij len. Voor het bezoeken van zijn patiënten maakt hij gebruik van een vliegtuig, en te. recht staat hij bekend als de „vliegende dokter". In het eenzame district, waar zijn patiënten gevestigd zijn, is de telefoon een -ongekend luxemiddel. Ingeval zij de hulp van den dokier noodig hebben, ma ken zij gebruik van radio., zend- en out. vangtoestellen, terwijl allen een landings terrein beschikbaar houden voor den dok. ter. Hun radio blijkt ook van groot nut te zijn voor onderlinge gesprekken. Toen dr. Vickers zijn bruid meebracht naar Port Iledland, deed dit nieuws zeer snel de ronde. De eigenaars der uitgestrekte nederzet tingen voerden ,,draadlooze" besprekingen en besloten het jonge paar een kristallen sherrystel cadeau ie doen. Alle vrienden van den dokter waren ook„draad. loos" aanwezig bij het voorstellen van. de bruid. binnenkant van die zwarte voordeur, kan mijns inziens geen kwaad." „Och," zei de officier. „Als mevrouw Mcosmg het goed vindt, heb ik daar geen bezwaar tegen." „Zal dadelijk Ialeu informeeren," knor de FeJdMag. „Ucel graag, commissaris; naar he- re sultaat van die informatie hen :k zeer beniquvvd." 0, zoo," knikte Landhof. ,,.\'u begrijp ik je. Een controle voor mevrouw Mes sing." „Je bent toch vlug van begrip," zei Daddy lachend. „Verder wilde ik vanmid dag een bezoek brengen aan dikke Trom en -tan Barend Kloster, om nog wat te weten te komen. In verband met liet ernstige karakter, dat deze zaak heeft aangenomen, zou ik graag zien, dat de commissaris mij vergezelde." „Zeer gaarne, mijnheer Donkers Diep land." „Dat is dan afgesproken. Om drie uur." X. Woensdagmiddag 3 uur. Precies drie uur vervoegde Daddy zich aan het commissariaat van politie en vijf minuten later reden bij en commissaris Feldsiag voor bij dikke Trom. Een niet onknap meisje deed open." „Mijnheer is heusch niet thuis." „Spijt ons ontzettend]" zei Dtaddy. „We Faillissementen. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf Co. N.V., Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: K. v. d. Dool, Rotterdam, Stationsweg 56. C. J. van Aken. Ridderkerk, Talmastraat 8. G. van Santen, Rotterdam, Reigerspad 20. Uitgesproken Jacohis van Herpen, eenigst firmant on der de firma J. van Herpen, makelaar in oliën en vetten, Cooisingel 129, Rotter dam, wonende Rotterdam, Graaf Floris- straat 50. R.e. mr. B. F. Verveen. Cur. mr. W. A. von Reoterghen, Rotterdam. Nicolaas Röder, keUner, Rotterdam, Hugo Molenaarstaal 31c. R.c. mr. B. F- "er- veen. Cur. mr. P. II. Verheul, Rotterdam. Johannes Petrus Jacobs, schilder, Rotter dam, Spedmanstraat 68a. R.c.. mr. B. F. Verveen. Cur. mej. mr. B. Austeiczer, Rot terdam. N.V. Alij. tot Expl. van Onroerende Goe deren „Het Vooruitzicht", Rotterdam, God Glashaven 9b. R.c. mr. B. F. Verveen, ur. mr. I. J. de Haan, Rotterdam. Jolian Jan Griffioen, bediende bloomen zaak, Rotterdam, Van Oldenbameveltstraat 77a. R.-c.mr B. F. Verveen. Cur.mr. J. Leopold, Rotterdam. hadden mijnheer graag even gesproken. Kunt li misschien zeggen, wanneer mijn heer thuis komt?" „Mijnheer heeft gezegd; dat hij uiter lijk half vijf weer terug zou zijn." Daddy keek eens op zijn horloge: pre- r 'es vijf minuien over drie. „Enfin," zei hij, „dat is dan goed, om half rijf komen wij dan terug en hopen wij mijnheer een oogenblik le kunnen spreken. Zegt u maar, dat tie commis saris van politie er geweest is. „Wat?" riep het meisje uit en riet haast achterover van schrik. Daddy en Feldsiag knikten haar vriendelijk toe. Dan .-lapten ze lachend in de auto. Regelrecht reden ze nu naar het adres van Barend Kloster. H er deed een knecht open, die hen dadelijk binnen liet, rnet verzoek con oogenblik te willen wachten. Daddy gaf zijn naam op en met die we tenschap klom do knecht de trap op naar boven. Vlak daarop verscheen Barend zelf. Hollend kwam hij paar beneden, met uit gestoken hand'. „Mijnheer Diepland, hoe maakt u hot? zei liïj harielijk, als kende hij den detec tive al jaren. „Komt u binnen. Zal ik u maar voor gaan?" Achter elkaar, gingen zo de trap op. Barend noodigde hen in de vveelderigin gericht# voorkamer. Hij deed zorgvuldig de deur dicht. XWordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6