Een dansende. duivel Gemengd Nieuws Landbouwschuur in de asch gelegd. Ernstig spoorwegongeval. Radioprogramma's Door ontsnappenden stoom getrofffen. De mist SCHIEOAMSCHE RADIO CENTRALE INGEZONDEN Anti lawaai Scheepvaart lamgelegd. Xacht- luchtposldieiist naar Keulen vertraagd. De hevige mist, welke in de avonduren een ondoordringbare;! sluier spre.dde over Amsterdam en wijde omgeving, heeft Je groote scheepvaart geheel aan banden ge legd, Te IJmuiden traden de eerste mist verschijnselen reeds in den vroegen middag op, zoodïit de haven 't grootste deel van den dag nagenoeg geheel uitgestorven was. Op 'n enkele schoener na gingen er geen schepen meer in of uit. In het Noord zeekanaal hebben de uit Amsterdam ver trokken schepen vastgemaakt. Ook buiten gaats wachten eenige binnenkomende sche pen op beter weer. Wai Schiphol betreft, had' alleen het nachtpostvliegtuig naar Keulen een uur vertraging bij het vertrek, d!at eerst tegen middernacht kon geschieden. Bh oponthoud werd veroorzaakt door dat de post, welke op Waalhaven gereed lag, per auto naar Amstedram moest wor den vervoerd, aangezien het Rotterdainscho vliegveld dicht was en daar geen tusSehen- landing kon worden gemaakt. Auto te water geraakt. Tengevolge van den mist is gisteravond een personenauto op den Nieuwen Leeu- wardenweg, nabij de Slachtersbrag, te Am sterdam, in het water gereden. De bestuur der van deze auto, een inwoner van Groot Schermer, had', ondanks het verbod om wa gens op een voorrang;weg te parkeeren, zijn auto langs den kant gezet, teneinde de voorruit, welke beslagen was, te relni gen. Door *den zwaren mist werd hij nie! opgemerkt door een achter hem aanko mende auto, bestuurd door een inwoner ran Bloemendnal, die met groolen vaart tegen de stilstaande auto, waarvan de remmen niet vast stonden, botste, met hei gevolg, dat de wagen vooruit schoof en in de sloot gerankte. De bestuurder kon, door tijdig terzijde te springen, aan het gevaar ontkomen, doch een inzittende vrouw geraakte mede te water. Zij kon evenwel spoedig uit haar benarde positie worden bevrijd en had geen noemenswaar dig letsel bekomen. De bestuurder van de oprijdende auto bekwam eenige verwon dingen aan hoofd en beenen en is door den G.D. naar het Binnengasthuis ver voerd, vanwaar hij, na verbonden te zijn, weer naar huis kou keeren. De auto was evenwel dermate gehavend, dat deze moest worden weggesleept. De andere wagen, welke nog in "het water lag, is door de politie in beslag geno men. Veertien stuks vee omgekomen. Gistermiddag is ecu landbouwschuur van den landbouwer J. Eijerkaiup op de Reube nabij Lochcm, gemeente Laren door brand vernield. Van de in den stal staande 19 stuks vee konden er slechts vijf worden gered; do overige kwamen in de vlammen om. De oorzaak is waarschijnlijk in verband te brengen met een benzinemotor dien de zoon van den lieer Eijerkamp in de schuur liet werken. De motorbrnndspuit der ge meente Laren gaf te laat water om nog iets te redden. Verzekering dekt de aanzienlijke schade. Trein 314 had pech. Trein 31-1, welke om kwart voor één van Enschedé naar Amsterdam vertrekt, heeft gistermiddag wel pech gehad. Om streeks half vier had men te Apeldoorn ruim 2ü minuten vertraging doordat een rijtuig onklaar was geraakt en uitgezet moest worden. Tus^chcn Amersfoort en Baar» weiger de te ruim half vijf de locomotief den dienst. Daarop werd het station Amers foort gewaarschuwd, van waar een reserve- machine den gestranden trein te hulp kwam en naar Amersfoort terughaalde. Uier werd de trein van een nieuwe locomotief voor zien, waarna de reis werd voortgezet. Tegen zes uur, met ruim een uur vertra ging, kwam trein 314 in de hoofdstaf aan. Negentien personen in Spanje gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op de spoorlijn ReusBarcelona een trein, welke van Lerida naar Tarragon ging, legen een goederentrein gebotst. Beide trei nen werden vernield. Negentien personen zijn om het leven gekomen, 16S werden gewond. Fransch vrachl schip gestrand. .Men maakt zich ernstig ongerust over het lot van een tiental leden der bemanning van het Fransche vrachtschip „Yolande" dat tijdens een storm gestrand is op een zandbank buiten Weihaiwei. Het schip was geladen met steenkool en kwam uit Tsjingwenlai. Het was op weg naar Sjanghai. Do Britsche kruiser „Cape town" is het schip te hulp gesneld en is er in geslaagd 70 der 7S opvarenden te redden. Een sleepboot uit Sjanghai is de rost der bemanning te hulp gesneld. Vijf en dertig inbraken gepleegd! De gemeentepolitie te Eindhoven heeft den 31-jarigen fabrieksarbeider II. L. N., die in oen woning was binnengedrongen, op heclerdaad betrapt. De man bekende schuldig te zijn aan vijf en dertig inbra ken welke sedert bet najaar in 1937 in de woonwijken te Eindhoven werden ge pleegd Hij dro:.s des avonds, wanneer de bewoners afwezig waren, door de keuken deur de huizen binnen. Hij bepaalde zich er steeds tóe alleen geld te stelen. Kost baarheden liet hij liggen. X. is naar Den Bosch oveigcbraeht. Hij zal ter beschik king van Je ius'itïe worden gesteld. Stoker in katoenfabrick te Helmond gedood. Gisteren heeft zich in bet bedrijf van de N. V. van Vlissingcn en Go.'s katoen- fabrieken te Helmond een ongeluk voor gedaan, dat een arbeider het leven heeft gekost. In het ketelhuis sprong een afsluiter van een stoompijp uit elkaar. De 42-jarige stoker Snijders nit Gemert, werd door den ont- snappend-en stoom getroffen en sloeg hier door bewusteloos tegen den grand. De man werd door te hulp snellend personeel uit zijn benarde positie bevrijd. Hij was met hevige brandwonden overdekt. In het St, Anthonius-gasthuis is de man in den loop van den dag overleden. Hij was gehuwd en vader van ©en groot gezin. Tengevolge van de aangerichte schade in het ketelhuis lag het werk nagenoeg den geheelen dag stil. Meisje onder auto geraakt. Op den Rijksweg te Midlum (gem. Fra- nekeradeel) is gistermiddag het zes-jarig dochtertje van de familie Luinstra bij het oversteken van den weg onder een perso nenauto geraakt, welke bestuurd werd door den heer P. uit Ilariingen. Het kind werd eenige meters medege- sieurd en met ernstige verwondingen op genomen. In hoogst zorgwekkender! toestand is het meisje bij omwonenden binnengebracht. Oorspronkelijke detective roman door John Sitnson Groote juucelendiefstal. Ri den nacht op Maandag hebben in brekers van de gelegenheid dat de bewo ners afwezig waren, gebruik gemaakt om hun sLag te slaan in een woning aan de Jan Luykenslraat te Amsterdam. Voordat de politie ras: het bureau Leidscheplein, die door buren was gewaarschuwd, ver scheen, waren de ongewenschte gasten weer verdwenen met medeneming van een g-oot bedrag aan sieraden en kost baarheden. De aanwezige rechercheur kon slechts vaststellen dat zij er in ge slaagd waren de voordeur te forceeren en uit e^n boudoirkast een hoeveelheid ringen, amilanden en andere lijfsieraden mede te nemen. Naar voorloopige schat ting ter waarde van ongeveer f 1800. Stalen huizen. Binnenkort zal in de Vereenigde Station een begin gemaakt worden met de massa productie van geheel stalen huizen. Deze huizen zullen stalen muren, daken en zol deringen hebben. De muren zulten be schilderd worden en de binnenste en bui tenste stalen wanden zullen van elkaar ge scheiden zijn. Volgens d© verklaringen van deskundigen zullen 20 tot 25 verschillen de ontwerpen vooreerst uitgevoerd worden. Het zullen huizen zijn van vier tot zes kamers. De ondervinding van vele maan den heeft tenslotte geleid tot ee.i goed koop, geheel stalen huis, dat bin ien het bereik zal vallen van personen met lage inkomsten. Elf personen bij auto-ongeluk gedood. Nabij Cartagena in Zuïd-Amerika is een autobus waarin 30 personen zaten, geslipt. Elf personen werden gedood en veertien gewond 26) Geen sprake van," zei Willem met be slistheid. ..Heeft mevrouw Messing ook geen traan gelaten informeerde Landhof zakelijk. „Daar hebben we nog nooit een traan van gezien," zei Lena. „Die heeft geen tranen." Daddy wenkte den officier. Hij kneep één oog dicht en schoot dan ineens uit zijn slof. „Ik wilde nog graag van je weten, Lena, hoe het wet de ratten staat. Heb ben die weer huisgehouden hier?" Lena keek schuins naar Wiiiem, wiens gezicht zich langzaam tol een grijns plooide. „Lach jij maar," zei ze dan. ,.Ik zal he< toch vertellen." ..Doe, wat je niet laten kunt," spotte Willem. „Dat zal ik zeker. Daar ben ik oud en wijs genoeg voor." „Nou. Daar kan ik niet direct over oor- deelen want je hebt mij nog nooit verteld hoe oud je precies bént. Maar ik schat je toch wel boven de jaren." „In ieder geval is er niets tegen om ons te vertellen, wat je vertellen wilde, Lena," vond Daddy en bedui 1de den ti Teiknecht dat hij zich even stil moest houden. Toen begon de dikke keukenmeid. „U moet weten, meneer, dat we mid dags altijd een kol thee drinken. Daar zorg ik dan voor. En nu had ik vanmid dag juwt Ingeschonken, toen Jan mij nep, om eens even naar de dakgoot te kijken, die was totaal verstopt. Nu, die hebben we toen met z tl twee én schoon gemaakt: ik heb vastgehouden en hij heeft doorgestoken. Maar stelt u nu mijn ver bazing voor, toen ik terug kwam in de keukentoen waren alle koppen i< eg, terwijl ze allemaal zeiden niet m de keu ken geweest te zijn. En wed u wat, het ergste was? Ik had juist voor allemaal een lekkere dikke plak koek afgesneden en die waren ook verdwenen. Begrijpt u dat nou? Zouden dat allemaal de ratten hebben gedaan?" „Ik zou het je niet kunnen zeggen," bekende Daddy laconiek en veegde eens langs zijn neus. „Het is heel moeilijk om daar een uitleg van te geven. Willem, hoe verklaar jff dat?" Dc livrei-knecht zette groote oogen op. „Ikke? Wel, meneer, ik zou zoo zeg gen: die meid is zelf wat dorstig geweest en tracht ons nu allemaal wat op den mouw te spelden, door de schuld aan de ratten te geven. Maar als we haar eigen maag eens omkeerden, zouden we Hij kwam, zag en overwon... Volgens Li-richten in do Eagelsche bla den heeft een twee en twintigjarige Lan- d en aar, die voor zaken in Schotland op reis was, een succes behaald,dat ver diend geboekstaafd te worden, zij het ook niet door de firma, waarbij de jongeman in dienst was. - De jongeling was n.I. Ier passeering van eenige le.''ge uren naar een dorps bal na bij Elgin gedaan. Ilier ontmoette hij een twintigjarige Schotsche brunette, met wie hij een dansje maakte, dat lie n blijkbaar zoo. zeer onder den indruk bracht, dat hij de schoorm op slag ten huwelijk vroeg. Het is niet bekend, wie meer verbaasd was, het meisj.., dat zoo plotseling een aan zoek kic-cg, of de jongeman, die dit aan zoek met succes bekroond zag. Hoe het ook zij, .-wee uur later waren de besluit vaardige jongelieden in den echt verbon den, volgens oude Sehotschc zede, dio een huwelijk wettig acht, wanneer bruid en hruideeom in aanwezigheid van ge tuigen elkander als man en vrouw aanvaar den. Teneinde echter mogelijke betwisting van de geldigheid van het huwelijk te voorkomen, hebban de heide echtelieden het voornemen alsnog hun huwelijk langs den meer gebruikelijke» weg te bezegelen. Wederom munitie opgevischl te 's-Gravenkage. In het water langs de Waldeck-Pyrmont- kade te 's Craven ha ge, heeft de aldaar in bedrijf gemolee baggermolen wederom een hoeveelheid munitie opgehaald. Dezen keer waren het 32 geweer- en 147 revolver patronen, benevens een cylinderrevolver. De totale hoeveelheid gebaggerde munitie is hiermede gestegen tot 792 revolver- en 93 geweerpatronen, terwijl het aantal ge vonden revolvers thans 5 bedraagt, 4 cy- linderrevolvers en 1 alarmpisiool. Weer een geheime zender in beslag ge nomen. In samenwerking met de gcmeento-poUtie heeft de radio-controledienst in don nacht van Zaterdag op Zondag j.l. te Deventer een clandestiene» omroepzender in beslag gear omen. Tegen den eigenaar is proces-verbaal op gemaakt Sehip met benzine in vlammen. Een van Antwerpen komende boot, ge laden met 400.000 liter benzine, is op de Maas te Sclessin in brand gevlogen. Drie personen zijn gewond. WOENSDAG, 9 Maart 1938. Hilversum I, 1875 M. en 415.5 M. VARA-Uitzending, 1010.20 v.m VPRO. 6.30—7 RVU 7.30—8 VPRO. 8 Gramofoon. 9.30 Wenken voor de keu ken. 10 Morgenwijding. 10.20 Voor ar beiders in de continubedrijven. 11.30 Uit zending voor do werkloozen. 12 Gramo- mofooii. 12.30 VA RA-Orkest. 1.151.45 Gramofoon. 2 Kniples. 2.30 Voor „do vrouw. 3 Voor do kinderen. 5.30 Gramo foon. 5.45 Cabaret. G De Ramblers. 6.30 Causerie. 7 Zang. 7.30 Cyclus. S Berich ten. 8,15 Esmeralda-Septet en solisten. 9 Radïofooneel. 10 Berichten. 10.05 VARA-Orkest. 11 Gramofoon. 11.15 Or gel. 11.4512 Gramofoon. Hilversum II, 301,5 M. XCRV-Uitzending. G.307 Onderwijs fonds voor do Scheepvaart. S Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. S.30 Gramofoon. 9.30 Gelukwen- sehen. 9.45 Gramofoon. 10.30 Morgen dienst. 11 Gramofoon. 11.15 Zang. 12 Berichten. 12.15 Gramofoon. 12.30 Kwin tet. 2 Gramofoon. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3 Christelijk Kin derkoor „tenteklokjes", -1 Gramofoon. 4.10 Piano. 4.40 Kinderuurtje. 5.45 Gra- mofoou. G Land- en tuinbouwpraatje. 6.30 Taalles en causerie. 7 Berichten. 7.15 en 7.45 Reportage's. 8 Berichten. S15 Utredilsrh Stedelijk Orkest. S.40 Gramo foon. 9.05 Causerie. 9.35 Concert. 10.10 Berichten. 10.15 Dampraalje. 10 30 Gra- mofoon. 10.45 Gymnastiekles. 1112 Gra mofoon. Hierna: Schriftlezing. Droitwieh, 1509 M. 11.2511.50 Gramofoon. 12.05 Orkest m. m. v. solist. 105 Dansmuziek. 1.35 —2 20 Orkest. 3.20 Concert. 3.50 Gra mofoon. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoon. 5.20 Jazzmuziek. 5.40 Jazzband. 6.20 Be richten. G. 10 Landbouwpraatje. 7 Radio- tooneel. 7.2'.' Da Band Waggoners en so listen. 8.20 Symphoni-e-orkest. 9.20 Be richten. 9.40 Concert. 10.30 Cabaret. 11.05 Declamatie. 11.20 Dansorkest, 11.50 12.20 Jazzmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7 50, 9.109.40, 10.40 en 11.20 Gramo foon. 12.20 Orkest. (Om 1.50 Zang.) 3.05 Piano. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Piano. 8.50 Zang. 9.05 Viool. 9.20 Harp-enseru- bie en solisten. 10.50 Gramofoon. Keulen, 456 M. 5.50 Orkest. 7.50 Orkest. 11.20 Orkest. 12.35 Gramofoon. 1.35 Amuscmentsscx- tet. 3.50 Piano. 4.30 Amusementsorkest. 6.30 Orkest. S.20 Rijkszending. 9.35 11.20 Orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 AI. (Vlaainsch): 12.20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50—2.20 Gramo foon. 5.20 Dansorkest. 6.50 Gramofoon. 7.20 Piano. 8.20 Orkest m. m. v. so liste. 10.30 Zang en harmonica. 10.50 11.20 Gramofoon. 484 M. (Franseh)12.20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50—2.20 Gramo foon. 5.20 Gramofoon. 6 35 Dansorkest. 7.35 Gramofoon, S.20 Operette. 10.45 11.20 Dansorkest. Dentschlandsender, 1571 M. 7.35 Militair orkest. S.20 Rijkszending. 8.40 Gramofoon. 9.20 Berichten. 9.50 Klarinet en piano. 10 05 Berichten. 10.20 11.20 Orkest, Dansorkest en solisten. Woensdag 9 Maart. Programma 3. Keulen 8. Parijs Radio 9.20. Diversen Keulen 12.20. Brussel (VI.) 1.20. Keu len 1.35. Danmarks Radio of Diversen 2.20. Keulen 3.50. Brussel (Fr.J 5.20. Diversen 6.20. Keulen 7.20. Brussel (Fr.) S.20. Brussel (VI.) 10.20. Keulen 10.30. 9.40. Parijs Radio 10.40. Diversen 12.03. Diversen 11.20. Programma 4. Brussel (VI.) 8. Diversen of gramofoon 9.20. Regional 10.35. National 1.05. Re gional 2.20. Pauze 3.05. National 3.10. Regional 6.40. National 7.20. Regional 11.05. National 11.20. Programma 5. Luxemburg 8.20 Concert. Diversen 12.-18. Luxemburg 2.25 Concert. Diversen 3.35. Luxemburg 3.50 Concert. Diverse 5.50. Luxemburg 6.50 Concert. Diver-e.i f.20. Luxemburg 10.25 Concert. 11.20 Dans muziek. Geachte Redactie. Wees zoo goed en vergun mij nog eenige plaatsruimte. Bij voorbaat dank. ,,Elk Nederlander wordt geacht de wet te kenneni De werkelijkheid is echter anders on daarom ben ik, en wellicht meerderen met er misschien wel achter :zijn. Misschien vonden we Jan al die koek wel weer terug. Ze houdt in elk geval bizonder veel van koek." „Lammerd," stoof Lena op. „Naarling. Dacht je dat ik jouw koek zou opeten? En bovendien heb je zelf gezien, dat de grond bezaaid lag met koek-kruimels. 0 zoo. Bal hebben de ratten gedaan, zeg ik je. Die beesten laten altijd zoo iets na." Commi<;<arïs Fcklslag had intusschen alles opgeteekend. Peinzend ging het drie tal weer naar boven, de offteier voorop. In de gang kwam hij toevallig mevrouw Messing tegen. „Ook het lijk van Guus zal gerechtelijk geschouwd moeten worden," zei hij ern stig „Houdt u daar rekening mee." „Met is best," knikte de kasteelvrouwe. „Als ze naar tegelijk begraven kunnen worden. Dat is gemakkelijk." „De commissaris, die vlak achter den officier aan kwam, maaklje alleen een buiging, maar Daddy had' nog wat te vragen. „Mevrouw Messing, hebt u nog bezoek gehad vanmiddag?" „Ikke? Neen." „Geen bezoek? Hebt u mijnheer Trom niet gezien?" „Zoover ik weet niet." „Ook geen spoken gezien?" „Spoken?" herhaalde de kasteelvrouwe spottend en liet weer dat akelig schelle lachje hooren. „Hebben de meisjes u daar van verteld? Die moeten beslist niet goed mij, dankbaar voor de door u verstrekte inlichtingen over de anti-Iavaai.actie, wel ke ongetwijfeld velen onder de ou^-n zullen zijn gekomen. Afgaande op genoemde gegevens is het mij ,geachte Redactie, duidelijk geworden, dat de vergunning als ik liet zoo eons mag noemen voor bestuurders van mo torrijtuigen om over dag de claxon te ge bruiken ,een kluifje naar da band van H.H, juristen moet zijn. Men behoeft nu, als lezer van de „Scliie- damsche Courant", waarlijk niet veel scherpzinnigheid te bezitten om te begrij pen, dat bij het naderen van oen hoek een auto- of motorrijwiel bestuurder niet in slrijd met de voorschriften handelt, als bij een luid waarschuwingssignaa! geeft. Omdat hij voorzichtig is, zal hij geen proces-verbaal oploopcn. En nu ik tocli aain bet inkt vermorsen ben. wil ik nog even opmerken, d'at vele autobestuurders zich beklagen over voet gangers, die den rijweg oversteken, zonder eerst naar links en rechts to hebben geke ken, of de weg vrij is. Mogen dezulken ook eens denken aan hen, die beter een on geluk kunnen lezen dan zien. M. Eer» waarschuwend woord. Hooggeachte Redactie, Toen de vorige regeoring was gevormd1 op „brcede basis" werd dit door velen in dm lande met groote instemming begroet Door de gunstige resultaten daarvan en het fiasco van de N.S.B. bij de in 1937 gehouden verkiezingen voor de Tweede Ka mer, is een deel van de kerkelijke par tijen daarna zóó overmoedig geworden, dat er met succes op aan is gestuurd een ,rechtseh" ministerie te vormen. En nu wrjs zijn." „Och, in ieder geval wilde ik u voor stellen een wacht te plaatsen voor d'c blauwe zaal. Gaat u daarmee accoord?" Mevrouw Messing rich de zich kaars recht op. Verachtelijk zag ze den detective aan. „Geen politic in mijn kasleel," zei ze dan met een hautain gebaar. De deSeclive haalde zijn schouders op. Zooals u verkiest," zei hij laconiek en boog even. „Dag, mevrouw Messing." De andere twee waren intusschen blij ven staan. Zij hadden alles gehoord. In liet kleedkamertje vroeg Landhof dade lijk: Daddy, waarom zeide je dat van dien wacht?" De detective haalde zwijgend de ge vonden koekkruimels van dien middag uit zijn zak en de broodkruimels van dien ochtend. Zulke reliquiën laat geen één welden kend mensch ooit achter,'' zei bij ernstig en hief toen den degen in. de hoogte: „En zoo'n visitekaartje smijt geen één ver standige moordenaar ooit weg. liet spook van GoUieborgh moet beslist niet goed bij zijn hoofd zijn, en iemand, die niet goed bij zijn hoofd is, moet je altijd ter dege in de gaten houden." XV. Woensdagavond half acht. Buiten deed de frisscho lucht hen goed. Alle drie herademden. vrees ik dat we al spoedig in 't moeras zullen belanden en de N.S.B. weer een mooie kans krijgt. Dat men van den juisten weg is afge weken, blijkt wel voldoende uit den on tevreden toon die men hier dn daar kan beluisteren. Slechts een paar voorbeelden. Allereerst dan het door minister Romrne ingediende voorontwerp van wet houdende beperken de bepalingen inzake arbeid van gehuwde vrouwen. I i Voorts wordt verwezen naar wat staat vermeld in de Handelingen der Tweede Ka mer van 2 December 1937, nJ. in kort dit: „dat niemand in den verkiezingstijd heeft aangekondigd, dat alles wat maar beschikbaar was, zou worden opgeofferd aan de militaire belangen en dat de kiezers vreemd zouden hebben opgezien als zij dit hadden vernomen." Dit werd belicht tijdens de debatten over •de defetnsiebegrooting 1938. Daarbij is toen ook behandeld de schriele behandeling van de z.g. oud-gepensionneer- de militairen en hun weduwen, waarbij door allo fracties op verbetering van hun pensioen is aangedrongen. En helaas is gebleken, dat de minister van defensie de heer Van Dijk, die als Kamerlid bij voortduring met klem heeft aangedrongen op die verbetering, n u blijk baar: niets wenscht te doen voor die ge dupeerden. Dit verwekt niet slechts buitengewoon groote ontevredenheid maar schokt ook, in niet geringe mate, het vertrouwen. Dit moest me, bedoeld als een ernstige waarschuwing in 't belangvan land en volk, van 't hart. EEN VADERLANDER. Overal waren de li oh (er ontstoken: de avond was neergedaald op dc oude burcht Een schelle lamp hoven de voordeur wierp haar schijnsel ver vooruil over de slot brug. In de diepte hoorden ze het gracht water er tegen aan klotsen. Zwijgend (iepen ze verder. Aan het einde der brug stond j- Breiman, stram in dc houding; hij had het drietal al van verre zien aankomen. En nog even verder stond de oude. sloc'T reeds den molor min, doch Daddy beduidde hom dadelijk, dat zulks nog mot noodig was: ldj wilde eerst een wandeling maken rond het kasteel. Intusschen in formeerde Fold Jig, of agent Bretman nog wiu te rapporteeren had1. „Niels bizonders opgemerkt com missaris," zei de agent „Ik zal mijn best doen. Geen muis zal aan mijn aandacht ontsnappen. Dat beloof ik u commis saris." Feldislag meest even lachen. Dan liejien ze zwijgend verder. De oude burcht was geheel door bo.?cb omgeven. Vroeger geplante boompjes wa ren opgegroeid' tot knoestige reuzen !fi 3 meest grillige vormen. ILer en daar waren er gevallen, ontworteld door den storm of omgehakt door den houthakker. De overgeblevenen stonden nu overal ver spreid, en daardoor heen slingerden zici vele boschpaadjes. Het drielal, «a»» uiterste pad', dat zich met enke.O bochten kronkelde langs de slotgracht, die den burcht omzoomde. Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6