Een dansende. duivel Filmnieuws Radioprogramma's STADSNIEUWS Rechtszaken Roekelooze automobilisten. Duitscher met valschen pas. Gemengd Nieuws Luchtvaart De „Ekster" verwacht. INGEZONDEN Het huidige kabinet. SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE REINIGT At LES Kerk en School Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau /"n de navolgende voorw erpen gevonden m net tijdvak van 26 Februari 193S tot en met 4 Maart 1938, op alle werkdagen tusscheu 1 on 2 uur terug te Inkomen. Molton deken, uop van autoiadiatvur, dop van auto, haak, paar wollen handschoenen, diverse handschoenen, R. K. kerkboekje, mes in schede, nummerplaat, porucma.inaie met inhoud, rozenkrans, kosteloos rijwiel- plaatje, sliawl, huissleutel, diverse sleutels, damestasch met |nh., tasch met inhoud, vul potlood. 1 I Bij vinders: J Armband met gouden plaat, J. P. Kooy- man, Broersvest 104; armband, J. Droge, Aleidastraat 116a; bril in étui, J. van Wie lingen, Strijenschestraat 12; Broche, C-. X. v. d'. Hoeven, L. Costerstraat 12b; étui, J. van Wieriugen, Strijenschestraat 12; emmer, D. R. Romein, Archimedesstraat 17; Dujtsche herdershond, N, A. Mars, Reamur- siraat 15b; blauwe werkjas, mej. v. d'. Water, Lekstraat 49; medaille, H. v. d Ham, Parallelweg 134; portemonnaie met inh., J. H. Westerman, Mesdaglaau 21; portemonnaie met inh., X. Beraouw, Singel 165; portemonnaie met inh. A. Buitenhek, Kieuwsticht N.Z. 42; rijwielbelastingplaatje, J. W. Bergman, Kreupelstraat 52/2; sleutel, C. Veld, Westfrankelaudschestraat 7b; sleu tel, J. Maan, Groenelaan 844; pakje tabak, A. van Hc-be, Dam 14a; tasch met inh., D. Berrevoets, Vlaardingerdijk 53; school- tasch met inh., J. Dijckhoff, Hoogstraat, Rotterdam; tasch met inh., J. Visser, J. A. Alb. Thijmstraat 49a. Greta Garbo nog niet getrouwd. Een Napolitaansch journalist heeft cm kort onderhoud gehad met Greta Garbo, .in tegenwoordigheid van Stokowski, De filmactrice onlkende stellig met Stokowski in het huwelijk te zijn getreden. Het Zweedsche consulaat te Napels heeft verklaard1, dat daar geen enkel document gevraagd is of een stap ondernomen is voor een huwelijk tusschen Garbo en den dirigent. Zware straffen geciseht. Voor de Almeloscke rechtbank moesten gjsteren eenige personen terecht staan, die ernstige verkeersongelukkeu hadden veroorzaakt De eerste verdachte was A. H.. L. uit Almelo., die op zekeren dag had gejaagd, vervolgens een feest had bijgewoond, waar hij o.m. een ffesch wijn en vijl glazen bier had! gedronken, en daarna om vier uur in den nacht per auto naar Almelo was teruggekeerd. Bij Zenderen, onder de gemeente Borne, had hg toen een wielrijdster, die op weg was paai' de kerk, aangereden. Het meisje werd ernstig gewond en kon geruimen tijd niet ■werken.* L. verklaarde, dat hij onderweg in slaap was gevallen achter heft stuur. Op een gegeven moment schrok hi j op en zag een betonmolen voor zich opdoemen. Hij wierp hel stuur om en raakte toen het meisje. Do eisch luidde drie maanden hech tenis en een jaar intrekking van het rij bewijs. De tweede verdachte was mej. R., uit Wierden, die des avonds met haar auto een naast een tnrfwagen loopenden jongen aanreed. Ook deze werd ernstig gekwetst en moest geruimen tijd verpleegd wor den. Hij brak o.a. beide armen.. Hst O. M. wilde, daar het hier een vrouwelijke verdachte betrof, geen onvoor waardelijke vrijheidsstraf vorderen, doch eischte 1500 boete, subs, twee maanden hechtenis en een jaar intrekking van het rijbewijs. Uitspraak in beid'e gevallen 15 Maart. Zes maanden gevangenisstraf tegen hem geëischt. De Almeloscho rechtbank heeft gisteren een geval met een polm ken achtergrond behandeld. De verdachte was c, n Duit scher, die veiklaarue anti-fascist te zijn en lui dei Dudsthc communistische partij te zijn geneest. Hij had zijn vadeiLand zonder papieren moeten verlaten cn had derhalve de hulp van ,,bevi jende zijde" m Amster dam aanvaard, welke hem aal oen pas had geholpen. Dit document .was echter ver- valscht en verdachte, die boekhouder le Duisburg was, werd to Enschede gearres teerd toen de vervalschiug bleek. De man vertelde, dat hij naar Nederland was gevlucht, omdat hij zijn vrijheid in ge vaar achtte. Hij ontkende hier illegalen ar beid te hebben verricht. Do hoofdinspecteur van politie te En schede is nog naar Luxemburg geweest om de kwestie xan den pas uit te zoeken. Het docui lent stond ten name van zekeren Kottel u t Luxemburg en het bleek, dat deze persoon inderdaad bestaat. De pas is dan ook wel echt, maar vervalsclit om dat het portret van den Duitscher er op staat. De eisch luidde zes maanden gevange nisstraf. Aangezet tot diefstal. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 34-jari- gen schilder T. 0.', thans gedetineerd te V eenhuizen, die te:echt heeft gestaan om dat hij zijn 12-ja: istiefzoontje had aan gezet tot diefstal, waardoor deze zich had schuldig gemaakt aan niet minder dau 11 f i etsen d ief st all en Do man werd veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. De eisch was 2 jan/ ge weest. Arbeider onder zandtreiu geraakt en gedood. Gistermiddag om vier uur is de 55-jarige arbeider J. Kasius ouder een zandtreiu geraakt, welke rijdt op den in aanbouw zijnden rijksweg nr. 12. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar zijn wo ning te Lange Ruige Weide overgebracht. Hondsdolheid In Bulgarije. Wegens de verontrustende toeneming der gevallen van hondsdolheid heeft de re geering gelast alle geïnfecteerde honden terstond neer te schieten. Volgens de sta tistieken telt Bulgarije 2' z rnillioea bon don en komt hondsdolheid zeer veel voor. Aangenomen, dat hot voeden van één hond 2 leva's per dag kost, dan kost het het land vijf miliioeu leva's per dag en 1.S25.000.000 leva's per jaar om voo. al zijn honden te zorgen. In 1936 werd een speciale commissie aangesteld door de regeering om de kwestie van hondsdolheid te onderzoeken en als gevolg daarvan wertl gelast, dn' twee rnil lioea honden moesten worden afgemaakt. Het bevel zal van kracht blijven totdat het minimum aantal honden, dat voor ver schillende doeleinden noo-lig is, bereikt is. Oorspronkelijke detective roman door John Simson 27j „Niel kwaad," zei de commissaris, toen ze onder de hooge boom-en waren, „de pest voor de deur is, na de reprimande, wat je noemt tot het uiterste geladen met waakzaamheid. Daar kunnen we nu goed op vertrouwen." „Dim indruk kreeg ik ook," knikte Land hof. Onderwijl begon het voetpad, dat ze gekozen hadden, hoe langer hoe d ui ster- Ier te worden. Het licht boven de voor deur was niet meer te zien en de maan, die juist opgekomen was, en een fantas tisch schijnsel over de slotgracht spreid de, gaf wel wat Jicht, doch, in het don kere bosch, dat de gracht omgaf, kon zij niet doordringen. Al gauw konden ze daar geen rand voor oogen meer zien. Toen trok Daddy zijn zaklantaarn en lichtte bij. De officier stond even stil. Daddy, waar haal je dat ding van daan „Uit mijn overjas, beste." „En waarom heb je het dan daarnet niet gebruikt, toen we op Guus kamer bet spook hoorden lachen in de gang?" j De eerste Loekhced Super Elee tra voor de K.L.M. in Europa. De K. L. 31. bericht, dat de Ekster, weiko in de Europeesche vloot der maatschappij onder de registralieteekms PH—APE wordt .pgenomenj morgen te Rotterdam ver wacht wordt. Het toestel bevindt zich aan Doord van de Königstein, een schip van de Red Star Line. Op Waalhaven zal deze Lockheed Super Electra gemonteerd, worden, waarmee het eerste vliegtuig van dit type in Europa zijn intrede do-et. De Douglas DC 3 Wulp is den 5em Maart aan boord van de Peinnland van New-York vertrokken. Wanneer dit toestel in ons land zal zijn aangekomen, heeft da K.L.3L een vloot van 14 Douglas DC 3 vliegtuigen, welke nog met een drietal van bet zelfde type wordt uitgebreid, te weten te Xe ma, de Ijsvogel en de Zilverreiger. Tenslotte zal dezer dagen de tweede Lock heed S. E. uit Burbank naar Curasao ver trekken. Het is de PJAIT, da Troepiaal, genoe-mcf naar een in da West veel voor komenden, kleurigen vogel. De Troepiaal zal, evenals da Parkiet, wel ke door Geijssendorffer werd overgevlogen, de 'reis van Califomië naar Curacao ge heel zelfstandig volbrengen, vermoedelijk met oen van de piloten van de Lockheedsfa- briékeu in de stuurhut. Parachutist springt van recordhoogte. De Fransche parachulist, James Williams heeft bij Chartres het wereldroem 5 val- schermspringen verbeterd door van een hoogte van 10.800 meter te springen. Eerst op 200 meter van den grotnd opende hij zijn valscherm. Tot de opening van het scherm duurde zijn val 2 minuten 50 seconden, daarna 18 seconden. Het oude record! stond met 7900 meter op naam van den Rus Efdckïmof. „gelooft „Omdat roijn overjas toen beneden aan den kapstok hing, beate. Maar ik beloof je, den volgenden keer bind ik een zak lantaarn op mijn borst, dan heb ik hem altijd bij me." „Van dat spook gesproken," bromde Feldslag. „Mijnheer Diepland, kunt u mij zijn naam noemen De detective richtte even de lantaarn op hem. „Gro-ote genade," riep hij uit u aan spoken, commissaris?" Landhof moest even lachen en de com missaris stond' een oogenblik verlegen te kijken. Dan liep hij weer verder over het zachte mos, dat het voetpad bedekte. Onderwijl bekeken ze het oude Bot van ter zijde. Zwijgend lag het daar in het maanlicht, één grauwe massa steen, waarin zich de vensters als donkere oogen afteekenden, terwijl de torens een somber silhouet vormden tegen den zonloozen hemel. Over het water ruischte de wind; in het bo-ch knakten de hoornen. Peinzend1 trokken ze verder. Daarginds zagen ze een lichtje flikkeren. Opeens kwam dit recht op hen af: commissaris Feld'slag herkende een der patrouilleerende agenten. „Wat gezien?" informeerde hij. „Een paar wilde ganzen, commissaris. „Waar staat u anders?" „Drarginder, commissaris, aan den rand van het water, waar u dat bootje ziet lig gen. Van daaruit kan ik den geheelen rechter zijvleugel van liet kasteel over zien en bovendien ook de achterzijde. En| Mij'uhe de Redacteur. .Mag ik, naar aanleiding -.vu net iugo- oaden stuki"- getiteld„Een waarschu wend v. oord" en oaderteekend door „Een Vaderlander" cenige opmerkingen maken? lo. Er valt met inzender niet te discus- sieerc-n over wat hij noemt „de vorming der regiering". Immers, h:j moe-t als „Vaderlander" weten, Jat de regeering niet „gevormd", doch uitgeoefend wordt doo- 11.51. de Koningin, daarin tc-rr. ijd e g'S aan dooi de dienaars der Kroon (ministers'. In zender bedoelt dan waarschijnlijk ook het „kabinet", het „ministerie", de ge zamenlijke .raadslieden der Kroon". Over de vorming van het vorige en van het tegenwoordige kabinet kan moeilijk in do rubriek „ingezonden stukken" van gedachten worden gewisseld. Dlaar zijn andere en beter geschikte plaatsen voor (Eerste en Tweede Kamer, partijvergade ringen, liberale koffiemaaltijden, enz.). Mijn meening is, dat de Liberale Partij (Vrijheidsbond) die door de verkiezingen (uitspraak van het volk) zoo ongeveer gehalveerd is geworden en volgens haar eigen verklaring aan „aderverkalking" lij.!;, wel een toontje lager mocht zin gen over de door haar voorgestane en afgewezen breede basis. 2o. Dtat een d'eel der „kerkelijke" partijen (liberale, dus onjuiste uitdrukking) door den uitelag der verkiezingen „overmoe dig" is geworden, is eveneens onjuist Inzender blijft door „een deel" der door hem bedoelde partijen te noemen, eenig- zins veilig op de vlakte! Het is echten algemeen bekend, dat vóór en tijdens den verkiezingsstrijd door de rechtsche partijen is aangedrongen op de mogelijk heid om te komen tot vorming van een parlementair christelijk kabinet. DONDERDAG, 10 Maart 1938. Hilversum I, 1875 cn 415.5 M. A Ml O uitzending. S iGramofoon. 10 3Iorgenwijding. 10.15 Giainofoon. 10.30 Orkest en soliste. 11 KnipciusiiK 11.30 Concert. 12 30 AVl'lk D-nnsoike-d. I Solisten. 2 Voor de ïuuw 2.30 Gramofoon. 3 Kniples. 3.45 Gra- mofoon. 4 Voor zieken en thuiszitten- den. 4.30 Piano. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-oikest. G.C0 Sportpraatje. 7 5"oor de kinderen. 7.05 Eolisch Strijk kwartet. 7.30 Engelsche les. 8 Berichten f eventueel gramofoon. S.15 Bet Concert- gebouw-oikest, toouikunstkoor en solist. Di de pauze Koiisch Strijkkwartet 10.30 Disconieuws. 11 Berichten. Gramofoon. 11.30-12 AVR 0-Dansoikest. Hilversum il, 301.5 M. S—9.15 KRO. 10 NCRV. 11 KRO. 2— 12 NCRV. 89.15 en 10 Gramofoon. 10.15 Mor- gendiensf. 10.45 Gramofoon. 11,30 Gods dienstig halfuur. 12 Berichten. 12.15 KR'Ö orkest en gramofoon. 2 Handwerkles. 2.55 Gramofoon. 3 Voer de vrouw. 3.30 Gramofoon. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gra mofoon. 5 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gramofoon. 5.40 Viool. 6 Missie- praatje. 6.30 Viool. 7 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Re- pcituae. Berichten. S.15 Gramofoon. 8.43 0eivcensch Dameskoor. 9 Lijtlens- mediiad - 9.30 Ivooiconcert. 10 Berich ten. 10.05 Sdciitsch Salcn-oikcst. 10.45 Gymua'-'ink'e-. 11 Orkest. 11.30—12 Gra mofoon. Xn afloi p Schriftlezing. Droffwidi, 1500 M. 11.25- 11.45 Gramofoon. 12.05 Kwintet mm o list 12.50 Radiolooneel. 1.20 Can; oc i. 1.50—2 20 Keperkwintet. 3.10 - -3.25 Causerie. 3.35 0rk;-st m.m.v. so- lisie. 5.05 - de vrouw. 5.20 Gram.» foor). 5.40 Ja baid. 6.20 Berichten. 6.40 Discussie. 7 Piano. 7.20 Orkest m.m.v. soliste. 8.03 Orkest en solisten. 8.50 Cau serie. 9.20 Berichten. 9.10 Theater-orkest. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Radioto» neel. 11.25 Maurice Winnick's Band'. 11.5012.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.50, 9.15—9.10, 10.40 en 11.20 Gramo foon. 12.40 Oike&t (Om 1.50 Zang), 3.05 Viool en piano. 4.20 Zang. 5.20 Radi» tcoae-el. 8.35 Zang. S.50 Oikest, kooi en soliste. 10.55 Gramofoon. Keulen, 456 M. 5.50 Kleinorkest. 7.50 Orkest. 8.50 Piano. 9.20 Concert. 11.20 Kleinorkest. 12.33 Oikest en kleinorkest. 1.35 Solisten. 3,20 Amusomentsoikesf m.m.v. soliste. 6,30 Gramofoon. 7.20 Orkest, koor en solis- ten. 9.55—11.20 Oikesl, trompetterkorps en soldatenkoor. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. (Ylaamsck). 12.20 Gramofoon. 12.50 Witte Morianen. 1 Orkest. 1.30 Vervolg concert. 1.50 Witte Morianen. 22.20 Gramofoon. 5.20 Salotn-orkest. 6.50 Gramofoon. 8.20 Geval, programma. 9.50 Kcoi en solist. 10.3011,20 Dians- •orkest. 4S4 M. (Fransck). 12.20 Gramofoon. 1.30 Dausoikest. 1.502.20 Gramofooin. 5.20 Gramofoon. 6.35 en 7.35 Dito. 8.20 Radiotooneel met muziek. 10.20—11.20 Gramofoon. Deutschlandsendcr, 1571 M. 7.20 Herdenking. 8.35 Gramofoon. S.50 Opera. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en cello. 10.05 Berichten. 10 2011.200 Sym phonie-orkest. Donderdag, 10 Maart. Programma 3. Keulen 8. Parijs Radio 10.35. Diversen 12.05. Parijs Radio 12.20. Brussel (VI.) 1.20. Diversen 2.2-0. Parijs Radio 3.05. National 3.35. Brussel (VI.) 5.20. Keulen 6.30 Warschau of Diversen 9.20. Keulen (Stuttgart) 10.10. Diversen 11.20. Programma 4. Biussel (VI.) S. Diversen 9.20 National 12.10. Regional 12.50. National 1.20. Re gional 2.20. National 5 20. Brussel (Fr.) 6.35. National 7.20. Pauze 10 40. Reaional 10.45. National 11.25. Programma 5. Luxemburg 6.20. Diversen 10.55. Luxem burg 11.20, Diversen 12.35. Luxemburg 3.50. Diversen 5.50. Luxemburg 6.50'. Di- versen 7.20. fraaie «schenken boks VOOR geen geluid', dat ik niet hoor. Als" iemand maar een vin verroert, dan beloof ik u, dat ik het u vertellen zal. Ik zag u in de verte al aankomen en herkende u dadelijk aan uw stem." Daddy trok zijn sigarenkoker. „Rooken?" vroeg hij vriendelijk. „Hoe! graag," zei de agent. „Als ik er eentje nemen mag, voor zoo meteen, als ik naar huis ga? Ziet u, op het oogen blik zou het niet verstandig zijn, om een sigaar op te steken; de brandende puntje verraad je altijd." „hoc-i juist," zei Daddy lachend. „Nu, voor zoo meteen dan. Neem er maar twee. En twee sigaren verhuisden uit Daddy's koker in de dankbare hand van den agent. Toen gingen ze weer verder, voorgelicht door tte lantaarn. Zij sloegen het hoekje om en slenterden nu langs de achterzijde van het kasteel. „Om nog eens op dal spook terug te komen," zei Feldslag. „Wat jlenkt u van mevrouw Messing?" Daddy stond dadelijk stil. Landhof ook. Wani de vraag van den commissaris hield niei meer of minder dan een bedekte be schuldiging in. „Och zei Daddy zacht. „Ik kan mij haar type wel indenken. Van nature is zij een harde, egoïstische vrouw, die waar schijnlijk heel moeilijke tijden gekend heeft. Toen ze nog in dien aardappelkel- der huisde, moet ze het beslist niet ge makkelijk gehad hebben. En tijdens haar tocht naar hoven heeft ze ongetwijfeld heel wat meegemaakt. Het kan niet an- E-icntengcvoIge zitten we volgens „Een Vaderlander" in 't moeras of zullen er binnen afzienbaren tijd in terecht komen. Om dit duidelijk te maken heeft hij voor beelden noodig. Zijn eerste voorbeeld laten we passeeren, omdat er geen hou vast aan te krijgen is. Anders is dit mot het tweede „voor beeld". Daarin wordt niet minder dan ontrouw verweten aan minister Van Dijk. Inzender beweert, dat zijn optreden het „vertrouwen schokt", doch verzuimt mede te doelen wat do minister van de fensie eigenlijk uitgevoerd heeft. Wil de geachte inzender Een Vaderlander nu eens precies vertellen wat de heer Van Dijk gezegd en geschreven heeft on der opgave der data en plaats van het gesprokene of geschrevene? Mogelijk is zijh antwoord evenals hij met zijn waarschuwing bedoelde wel in 't belang van land en volk. VAN KATWIJK JANSZ. (Ook een Vaderlander). Geref. Kerken. Beroipen te Amersfoort, ds. B. Holwer- da, te Kantens. Aangenomen naar Wageningen, ds. B. Timmer, te Hijken, Ned. Hen-. Kerk. Beroepen tc Zuid-Beierland, ds. W. Bou- sorna, te Sprang (N.B.). Gcref. Gem. Bedankt voor Genemuiden, ds. W. C. Lamain, te Rolt rlam-Zuid. ders, of zij heeft toen ondervonden, hoe hard en ruw de wereld is, hoe niemand' je ooit spaart, en hoe noodzakelijk het is, om ook zelf niemand' te sparen, als je vooruit wilt komen. Met de jaren is ze daardoor steeds harder en ongevoeliger geworden, zoodat ze thans heerscht met de wreedaardigheid van een Nero..." „En de arglistigheid van een Satan," vuld'e Feldslag aan. „Nou, nou." suste de officier, zou het zoo erg zijn?" „Ik weet niet," zuchtte Daddy. ,IIet kan natuurlijk, d'at ze onder haar forsche op treden een zekere sentimentaliteit tracht te verbergen. Maar een feit is het, dut ze noch om Leo, noch om Guus erg hard treurde. Op mij maakte ze den indruk zoo hard' te zijn als een stuk ijs bij twinóg grad'en onder nul." „Maar zou het nu niet mogelijk zijn, Daddv. om dat ijs een beetje te doen ont dooien „Dat kan alleen dikke Trom," bromde Feldslag. „Misschien commissaris," zei Daddy dadelijk. „Laten we hem in ieder geval niet vergeten. En dan verder is er ook Willem nog en Max Messing en weet n misschien, waar Karl Messing is? Daar moeten wij toch ook rekening mee houden." „Kan wel zijn," bromde Feldslag, „maar mevrouw Messing vertrouw ik voor geeu millimeter." Daddy richtte weer even de lantaarn op hem. „Zij ons ook niet," zei hij met ov-er- Dagelijksche Indexcijfers. Medegedeeld door het Onlraal Bureau voor de Statistiek. 's-Gravenhage, 8 Maart. Aandeelen koersen95,5. Goederen groothandelsprijzen74,1. Faillissementen. Opgegeven door afd. Handelsinformatiën, v. d. Graaf Co. N.V., Amsterdam. In de week van 28 Februari t/m. 5 Maart 1938 werden in Nederland 59 fail lissementen uitgesproken. Opgeheven wegens gebrek aau actief: Catbaxina Johannes Cornelia Damstra, echtgenoote van Laurentius Philïppus An- tonius Swiidens, Rotterdam. 1 Johannes Jelles Meeder, Schiedam. L. van Dam Jr., Rotterdam J. P. Jacobs Rotterdam. Nicolaas Rödcr, Rotterdam. Faillisscinentsstatistiek over Februari 1938, samengesteld door do Afd1. Han delsinformatiën, v. d'. Graaf Co. N.V., Amsterdam. Noord-Il eiland (excl. Amsterdam) 22; Amsterdam 23; Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 22; Den Haag 21, Rotterdam 16; Utrecht 16; Gelderland 30; Noord-Brabant 26; Limburg 22; Zeeland 3; Friesland 4; Groningen 10; Drenthe 4; Overijssel 9. Totaal 233 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 1938 470 fail lissementen, Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 552 faillissementen. tuiging. „Ik ben er zeker van, dat ze ons niet kan uitstaan. Vreemd toch, dat zoo iets altijd wederkeerig is." De officier was onderwijl een paar pas sen doorgeioopen. In de verte naderde opnieuw een lichtje: een tweede survoiil- leeronde agent. Hij had Dadd'y's zaklan taarn gezien en dook nu als het waro uit de duisternis op. „Wat gezien?" Informeerde Feldslag weer. „E<-n paar wilde ganzen, commissaris. And'ers nleL" Landhof wilde een opmerking naken, maar Deddy belette het hem-. „Dezelfde natuurlijk." fluisterde hij hem in het oor. „En waar staat u?" „Daarginder, commissaris, aan den rand van het water, waar u dat bootje ziet liggen. Van daaruit kan ik den ge heelen linker zijvleugel van het- kasteel overzien en bovendien ook de achter zijde." „En zeker geen geluid1, dat u niet hoort?" vroeg Feldslag. „Precies, commissaris, zooals u zegt. Ik houd mij doodstil, en boor dan het min ste, geringste, dat er in het bosch of op het water gebeurt" Daddy trok: weer zijn sigarenkoker. „Rooken?" vroeg hij oo>k dezen gent- „Heel graag," en meteen was '-'aüf.y alweer oen sigaar kwijt. „Niet dadelijk opsteken, hoor, ver maande Daddy ben». „Zoon gloeiende sigaren-knop loopt in de duisternis te xeed in het oog Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6