STADSNIEUWS I WANDGEDIERTE Omliggende Gemeenten Uitkeering Gemeente o is De middenstands - tentoonstelling Het slachthuis Januari Oranjefeesten Comité Fa. W. VAN LOON STADHOUDERSLAAN 37. N.J.V Noordpoolonderzoek R.K.S.V. Excelsior" Reorganisatie-plannen. BINNENLAND De coördenatie van het verkeer Vijf gevluchte Spanjaarden naar ons land terug De giften voor de defensie Eenheid door Democratie Over Jü.>. 1937. De (Dimster-; ran financiën en .au b'm- HLnlniidsche zaken hebben het LveJraj der uitkeering voor de onderscheidene gemeen ten nit het Gemeentefonds gistae-tdd, t>e- doeid in artikel 3, sub e, der uct inzake de fmancieele betrekking ntssdieu Rijk en gemeenten, over het uitkeermgstijdvak 19361937. foor onze gemeente is dat bedrag vast gesteld op f717.980, wat f 151.GS min der is, dan waarop gerekend was. De ui'keering wordt vastgesteld aan de banc van vaste formules, waarbij in dit geval 19311935 als grondslag diende. enige kleine verschillen kunnen optreden in verband met de inkomsten van het fonds, wat voor de uitkeering over 1930* 1937 het geval is geweest voor een bedrag van f 151.GS. Op bet nu definitief vastgestelde be drag is reeds een voorschot van het rijk ontvangen. Tweederde gedeelte van f 717.9S6 komt ten goede aan den dienst 1936 eu \'s aan den dienst 1937. We laten hier in- ronde cijfers de nitkeering uit het Gemeentefonds vol gen van nog een aantal gemeenten: Amsterdam £13 842.000, Rotterdam 19.013.800, Den Haag f5.O0S.5O0, Gronin gen f 1.084 600, Alphen a. d. Rijn f99.500, Delft, f506.100, Dordrecht f 805.700, Go- rinchem f96.300, Gouda f321 300, Hilie- gom f 101.000, Leiden f SS6 100. Maas sluis f310.500, Siiedrecht f 101.600, Vlaar- dingen f352.700, Voorburg f96 800, Zvijn- drecht f95 800. Het standpunt an den Kon. Ned. Middenstandsbond, afdee ling Schiedam. De afdeeling Schiedam van den Ko ninklijken -X«ter!audschen Muldcn-lands- bnii heeft gisteravond tijdens een bijeen komst in hotel Beijersbergen haar stand punt bepaald inzake het plan tot liet houden van een tentoonstelling voor den handeidrijvenden en ïndu-frieelen midden stand. /coals oven weet ligt het in het voor namen deze tentoonstelling te houden ui de hal van de Huishoudbeurs, waarschijn lijk in Mei of Juni, op het terrein aan den Rotlerdamschedijk. De vergadering bleek geen principieele bewaren (e hebben. Wel achtte men den prijs van f 7 per meter te hoog en vreesde men, dat de tentoonstelling hei publiek uit de slad zou wegtrekken. ilH bestuur werd in overweging gegeven bij de Permanente Commissie aan te be- ri-l-wi, dat tijdens de tentoonstelling mede voor de niet-deelnemende leden dei organisaties een speciale attractie zal worden georganiseerd. Over den vorm "de/er attractie werden geen bepaalde wen- schc-n tot uiting gebracht. Do voorzitter, de heer J. B W ij- c e r s, deelde mede, dit standpunt aan de P. C ier kennis te zullen brengen. De p roefbela.it iag. Di verhand met de minder guiiitige ge steldheid van den bodem m Babberspol der, die vastgesteld werd na grondborin gen, zijn daar ter plaatse een aantal palen geslagen, die belast ziju met groote bak ken cement om te kunnen nagaan, hoe de palen zich onder die omstandigheid ge dragen. Het was de bedoeling deze proef gedurende een half jaar voort te zetten, welke periode thans ongeveer verstreken is. Gedurende de proef zijn de palen voortdurend gecontroleerd en bij wa terpassing is gebleken, dat de eerste maand de palen tamelijk waren ge zakt. Later is de werking aanzienlijk verminderd. De proef zal echler nog met 1 a 2 maanden verlengd worden, zoodat thans nog geen beslissing genomen kan worden of het slachthuis al dan niet in den Babberspolder verrijzen zal. Mocht de Babberspolder ongeschikt blij ken, dan komt bet Westelijk deel van hel Sterrebosch, dicht bij de z g. kanonnen- loods van Wilton-Fijenoord, in aanmer king voor den bouw van* bet gemeen schappelijk slachthuis. Bijeenkomst ten stadhnize. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, heeft de leden van het Comité Januari Oranjefeesten en de leden van het Onderwijzers Comité Nationale Hoogtijden uifgenoodigd voor een korte bijeenkomst ten stadhuize, op Donderdagmiddag te kwart over 12. Zuiveraars van Gebouwen en Schepen Benoeming propagandarom- missïe. v Gisteravond werd een algemeene leden vergadering gehouden van het N.J.V. De agenda bevatte als hoofdschotel de be noeming van een propagandacommissie, waarvoor zich opgaven de dames J. Xoor- degraaf, C. Fontijhe, v. d. Bos en de hoe ren F. A. de Wolff, If. II. Malkus en P. J. Soetens, Het werk van deze commissie zal voor namelijk omvatten de propaganda onder leerlingen van H.B.S. en gymnasium. Teneinde den uitbouw van de vereeniging en de verbreiding haier denkbeelden een krachtige stimulans te geven, werd beslo ten een nieuw bestuurslid te benoemen, speciaal belast met de leiding van de in den vervolge op nieuwe grondslagen be rustende propagandamethoden. Bij acclamatie werd hiervoor gekozen de lieer P J. Soetens. Chr. Kinderkoor Immanuel. Het programma der feestviering ter ge legenheid van de geboorte van Prinses Beatrix vermeldde ook een feestavond, te geven door het Chr. Kinderkoor Iramanuel directeur de heer L. J. F. ZuUerduijn. Deze had een 5.tal feestliederen gecom poneerd' ,die hij hee-ft opgedragen aan het Comité Januari.Oranjefeesten, welke liede ren op den feestavond zouden worden uit gevoerd. Door droeve familieomstandigheden en ziekte in zijn gezin was de heer Zuiderd uijri niet in staat op den vastgesleldeci datum zijn koor te leiden. De feestavond is nu nader vastgesteld op a,s. Donderdag in Gebouw Eendracht. Het hoofdnummer van dezen avond zal vormen een Regenboog-tableau. Verscheidene leden van bet Comilé Jainu. ari.Oranjefeesten zuilen den feestavond bij wonen .Als blijk van erkentelijkheid voor de 5 feestliederen, aan het comité opge dragen, zal den heer Zuiderduijn aan ibor alle leden van het comité gctcekende oor. kuide worden aangeboden. dit op Lezing voor den Bednurders- bond Schiedam vau de Ned. Vakcentrale. Gisteravond hi -ld de Ceotuurdersbond Schiedam van de Ned. Vakcentrale in Mu sii Sacrum een bijeenkomst voor zijn le den en hun huisgenoot-ei* waarin de Loer M. Berghuijs, gespr-keu Leeft over Noordpoolonderzoek, toegelicht me' lan. taamplaatjes. Men kan op tweeerlei wijze onderwerp behandelen, n.L van streng wetenschappelijk-' zijde en een populaire wijze in den zin van ontwik kehngswerk. Spr. wenschle zich te houden aan do populaire uiteenzetting. De reis werd aangevangen te Hamburg met een boot van de HamburgAmerika Lijn, waarmede gestoomd werd naar de Xoorsche havens Odde, Molde, Bergen, Diontheim en Ilammersfest. De lantaarn plaatjes gaven wel zeer duidelijk het ruv.e en toch ook grootsdie landschap aan waar. door Noorwegen bekend is. Een kaart van het arctisch gebied gaf vervolgens een overzicht van het gebied waarover de spr. het zou hebben. Het Noordpoolgehied is zeer schaarsch bevolkt door nomaden volken, bestaande uit Samojeden en Lappen. Zij bestaan van viscbvangst en jacht. Typen van Lappen en Samoj-eden wer den vertoond en een korte beschrijving gegeven van hun levenswijze en gewoonten. Het christendom is vrijwel nog niet tot deze volken doorgedrongen. Spr. vertelde vervolgens van de ver.-.elal. lende expedities naar de Noordpoolstreien, waarbij bet met trotsch gewaagde van bet aandeel dat de Nederlandsche zeevaarders daaraan hebben geliad (Heemskerk, Ba. rendszn.). De gr<x>'e moeilijkheden e.i deont beringen, waaraan de onderzoekers bloot stonden, blijken wel zeer duidelijk uit de beelden, welke van een groole grilligheid der daar beerschende natuur getuigen. In 'tbizonder werd een overzicht gegeven van de expedities, ondernomen van 1850 af. Vooral de expedities van Xansen met het vaartuig „De Frans'" waarhij Nanseu en Johansen na invriezing van het schip den moed hadden samen steeds meer Noord, waarts te trekken en over een periode van drie Poolnachten wetenschappelijke onder, zoekingen te doen, verdienen bewondering en dwingen eerbied af. Na de pauze gaf spr. een overzicht over de Noordpool expedities met behulp van do lu-lt -diepen de „Norge" en „Italia'*, beiden onder commando van Nobile. De tocht met de „Norge" viel vrijwel gelijk met een gelukte poging van Byrd om mot een vliegtuig over de Noordpool to vlie gen D-e „Xorge"-toclU is een groot suete, go- wee-t. De „lfalia"-tocht werd echler een mislukking. Jammer genoeg verloor Amund sen hij een reddingspoging het leven. Ove rigens zal de naam van Sjef van Dongen nog do herinnering van velen wakker roe pen aan het aandeel, dat deze jongeman had bij de redding van een deel der be manning van de „Italia". In hoeverre de onderzoekingen van het Noordpoolgehied vruchten zullen opleve ren van praelisehen aard valt zonder meer met te beantwoorden. In economisch op zicht kan men niet van resultaten spre ken. Wel bevinden zich allerlei delfstof fen in dit gebied, doch de onmogelijkheid voor den Europeaan om zich blijvend daar to vestigen maken loonende exploitatie on mogelijk. Aanvankelijke pogingen tot steen kool ontginning zijn mislukt. Zoo lang echler de wetenschappelijke mensch ge prikkeld wordt door zijn nieuwsgierigheid om de geheimen van dit gebied te ont hullen, hebben wij de wetenschappelijke pogingen toe te juichen en groote eerbied te hebben voor hen, die het wetenschap pelijk werk van mannen als Nansen, Amundsen en anderen voortzetten. Al deze mannen doen hun werk in dienst der wetenschap maar ook in dienst van de menschen. Na een woord van dank voor deze in teressante lezing en oen woord van op wekking tot steeds intensiever mcdel-wen met het vereenigingslewn sloct de voor- zi''"r de lieer I Ank urn Je 'éj-enkcni Hf harkry-aidcoliijg Gisteren hida afdeeling hockey van de R.K. S.V Excelsior haar ledenvergade ring. Deze vergadering iiad teil doel een definitief i-islum U kleien, waar tot nu een voorioopig beduur de raken regelde. De scheidende voorzil'er, d - heer L. v. d. Toorn, werd door den heer E. A Leen- derts, oorzitter van het hoofdbestuur, be dankt \oor het vele werk in de eerste jaren \oor Je r.og jonge afdeeling hockey gedaan. De heer v. d Toorn krijgt nu weer zijn werk in de cricketafdeeling, die bin nenkort h.tar seizoen opent. Het definitieve bestuur werd nis volgt samengesteld: A. Jocker, voorzitter; J. Vredebregt, secretaris; J. Oranje, mej. A. riuyrn, mei K den Brinker. Het zomerprogramina werd besproken en aangekondigd, dat er gewerkt znl worden aan uitbreiding van de elftallen. Tevens zal or gewerkt worden voor jcugdelftallen, to weten jougensolftalkv, en meisjeselftallen. Zondagsmiddags van 124 uur kan men op het Math.-ivssci- Sportpark aan den Laauslootsehem g kennis maken met we hoe S;eyspo.;i. As. Zondag spelen daar de da rresafdceling van Excelsior tegen P.T.T. ■:lt Eva Haar. Ned, litre, kerk. De Vereeniging tot bevordering van de belangen der Xed. Merv. kerk heeft tegen a.s Maandag een vergadering ixdegd, j waarin ds. IV. A. Zevdner, te Rotterdam, f de reorganisatieplannen in de Xed Herv, kerk zal bespreken. 29 Maart. Gebouw Chr. Soc. Belangen, 8 uur Chr. Soc Studieclub. Cause rie. u A. 1. Duiniayer. 30 Maart. Musis Sacrum. S uur. Vereen Schoohverkluinen. 31 Maart. Musis Sacrum, 8 uur. Volks onderwijs. Feestavond S O.T.De ebbenhouten olifant. 1 April Kerk Ned. Prot. Bond, 8.15 uur. Keikconcert (er gelegenheid zilve- ren jubileum organist J. J. Th Penning. 2 April. Musis Sacrum. 8 uur. Tooneel voorstelling „Onderling Kunstge not". S April. Musis Sacrum. S uur. Vrijz. Chr Jeugd Gemeenschap. ROTI ERDAM. |ledau e. v 2 15 en 8,30 uur. Arena. Heden e.v.a Tivoli Shouwburg, S uur Va riélé show. 22 Maart. Gioole Schouwburg, S.15 uur. Gez. Jan Musch. De wijze kater. 22 .Maart. Doelen, S uur. EruJitio Musica. Het Residentie-Orkest o.l.v. Arturo Toscanini. Bioscopen. Capitol. 2.15 c. 8.15 u. Marie Walewska. Centraal. 2 u. 7 u. 9.15 u. S.O.S. Clipper eiland. City. 2.15 u. 7 u 9.30 u. Saratoga. Corso. Van 11 u. af doori.De ondergang van de William Brown. Grand. 2 u. 7 u. 9 15 u. Ali Baba goes to town. Lumière. 2.15 a 7 u 9 15 u. Tango not- turno. Olympia. 7 u 9 15 u. Het recht zegeviert. Tarzan's wraak. Prinses. 2.15 u. S.15 u. Roberta; En toch trouwden zei Scala. 2 u i n 9 30 u. De spion der lansiers. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Le roman d'un trichcur. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9 15 u. Het leven van Emib Zola. VLAAItüINGER-AMBACHT. Geslaagd. Voor het NVJerlandsch getuigschrift voor sportmassage van het Ned. Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage is ge slaagd de iic-er H. van der Schaar. Begrafenis. Hedenmorgen is hel stoffelijk overschot van een leerling der 3e klasse van school L. aan de Lekstraat, ter aarde besteld. De klassegenooljco vergezelden, onder lei ding van hun onderwijzeres, mevr. A. LedeboerLol kus, hun ifgJelecr ing graf waarts. Aan de geopende groeve spraken ach tereenvolgens dr. IV. J. S in i t, gemeen telijk inspecteur van het onderwijs, en de heer A. Hukshorn, hoofd1 van sclioi L, die den overledene roemden a's een preRige jongen en een goede leerling en de familie Tollens hun modelet en ver zekerden bij het verlies van hun zoontje. Vier jongens uit de klas fungeerden als v-ippenöragc-rs; van de kiassogenoo'jes en het personeel waren er bloemen. G E N D A. IRaSL Passage Theater. 8.15 uur. Het leven van Emilc- Zola City Theater, 8 15 uur. 1. Gangsters. 2. Het zilveren spoor. Op het tooneel: VVim en Bram Seholte. 22 Maart .Chr. Geref. Kerk, 8 uur. Jaar vergadering Chr. Geref. JongeiLigs. Vereeniging „Daniël". 22 Maait Gebouw Chr. Soc Belangen. 8 uur Jaarvergadering Confessio neels Vereen. Spreker- N. Koren: Van lijden tot heerlijkheid. 22 Maait. Verenigingslokaal, 8 uur. VVijk- avond Wijk I en Zonnegloren- avond 23 Maart. Vereenigingslokaal, 8 u. D.O.K. N. C. G V.-filin (half 5 kindervoor. stelling) 23 Maart. Irene, 8 uur. Chr. Hist. Jonge rengroep. Jhr. V. P, A. Beelaorts van Blokland: De weermacht van Nederland voorheen en thans. 2! Maart. Musi;, Sacrum, 8 uur Volks onderwijs. Feestavond S.O.T.De eblienhi-u.eiï olifant. 2-1 Maart, Gebo.w Cenixacht, 8 uur. Chr. Kinderkoor Immanuël. 25 Maart. Verenigingslokaal, 8 uur. 28e Da Costa-avond. 26 Maart. Musis Sacrum. Feestavond „Vlug en Li-nic". 26 Maart. Vereenigingslokaal, halt 4. Af scheidt en installat'G hoofden dr. De Vis-erschool. 26 Maart. Gebouw Eendracht, 8 uur: Feest avond H.B.S. Spaarvereen. Sport- fondsenbad. 26 Maart. Harmonie, 8 uur. Amicitia, Lustrumviering. 27 Maori. Musis Sacrum. 8 uur. KJ51V, Ouderavond. 27 Maart. Passage Theater, 10 uur v.m. A.N.M.3. Spreker en film. 28 Maart Vereenigingslokaal, 8 uur. Vereen belangen Ned'. Herv. kerk. Ds. W. A. Zeyd'ner: De reorga nisatieplannen in de Ned. Herv. kerk. 28 Maart. Musis Sacrum, 8 uur. Volks onderwijs. Feestavond S O.T.De ebbenhouten olifant. Ministerieel© besprekingen tus- schcn Nederland en België. De heer Marck, de Belgische minister van het vervoer, zal vermoedelijk Maan dag en Dinsdag a.s. op het departement van waterstaat met zijn Nederlandschen amtge- genoot, mr. dr. ir. J. A. M. van Buureu, een bespreking hebben over het vraagstuk van do co.ordinalie van het verkeer. In verband met de plannen, welke in België te dien aanzien worden voorbe reid, heeft de heer Marck den wenscb geuit met den Nederlandschen minister van wa terstaat, hierover te spreken, omdat de co ördinatie hier te lande reeds eenigen tijd een onderwerp van overheidszorg is. Zij werden in Spanje opgespoord en gestraft voor hun woordbreuk. De vertegenwoordiger der regeering van generaal Franco, de heer M. de Pinie's, te 's-Gravenhage heeft aan de Nederland sche regeering medegedeeld, uit Burgos bericht te hebben ontvangen, dat er van. de vijftien Spanjaarden, die indertijd in strijd met het gegeven eerewoord uit de interneering hier te lande waren gevlucht, thans vijf wederom onderweg naar ons land zijn. Zij bevinden zich, volgens de Tel., aan boord van het Braziliaansche s.s. „Elmirante Alexandrine", dat 15 dezer uit Vigo vertrokken is en over twee dagen te Rotterdam verwacht wordt. Generaal Franco had terstond na de ont vluchting, toen de andere geïnterneerde Spanjaarden naar de Citadel-kazerne te Gorkum waren overgebracht, aan de Ne derlandsche regeoring- doen weten, dat de vluchtelingen na aankomst in Spanje zoo spoedig mogelijk zouden worden terugge zonden. Naar wij van den heer de Pinie's ver nemen zijn zij destijds met behulp van valsche paspoorten over de grens gekomen. In Antwerpen hebben'Je vluchtelingen een schip gevonden, dat Lissabon aandeed, van waar zij hun vaderland zonder moei lijkheden konden hereiken. Zij werden door hun familieleden en vrienden hartelijk ont vangen en meidden zich onmiddellijk weer aan bij de onderdeden van de Spaansche weermacht, waartoe zij hnduen behoord. Do regeering van generaal Franco hoeft de mannen echter doen opsporen en hen aan strenge disciplinaire straffen onder worpen. Tot nu toe is het nog niet gelukt ook de tien andere vluchtdingon to vin den, zoodat het vermoeden beslaat, dat deze zich schuilhouden of wellicht onder een valschen naam in hot reehtsche legeï dienst doen. Men stelt 'echler al hot mo gelijke in het werk om ook deze men schen op te sporen ten einde hen naar Nederland terug te zenden, in de hoop, dat dan hun landgenooien, die niet hun woord biaken, niet langer geïnterneerd zul- i Jen behoeven te blijven. Het goede voorbeeld vindt navolging. De minisler van defensie deelt mede, dat wederom vrchillrende giften voor de ver sterking der defensie werden ontvangen. In verliand met de plaatsruimte is het niet w cl mogelijk de begeleidende brieven, welke alle blijk geven van offervaardigheid en vaderlandsliefde, in hun geheel te pu blico eren. Ontvangen werd: f 11.25 in hulde en dank aan do vrouw, die iedere oprechte Nederlandsche den weg we-s, o n haai hnè van nut te zijn. Een Nederlandsche. f 350.voor het fonds van vrij willigen en daadwerkelijken steun voor landsver dediging, vrij willigen steim, elkeen naar ven nog m u 1 het volk aan de regeering. Nederlander. f400 een kleine bijdrage voor de defen sie van ons land. Een Nedeilandsche rouw. f2000, een ouderpaar, dat door arbeid in Iridic 50.000 heeft kunnen sparen voor de toekomst van vijf nog jonge kinderen, en dat krachtig pacifistisch van aanleg is, van meening, dat thans de toekomst is van deze kinderen vóór alles eischt de militaire beveiliging van ons land en van ons Indië. In de hoop, dat het Nederlandsche volk op duidelijke wijze zijn wil zal toonen, sluit het hierbij f2000,van de f 50.000 in, terwijl hel verder voor elke f 5.000.000, die vrijwillig wordt bijeengebracht, op nieuw f1000 zal storten, tot een maximum van f 10.000 Voor een volk, dat de be schikking over zeg vijf milliard vermogen heeft en per jaar bijv. veel meer dan f 100.000.000,aan tabak uitgeeft, is f 5.000.000,een kleinigheid, waar bet gaat om ons volksbestaan. f 15, met de gedachte, dat ik geen f 1500 maar wel f15 kan missen zend ik u dit bedrag uit vaderlandsliefde. De commissaris der Koningin in de pro. vincie Groningen, mocht heden van een aderlandslievende familie in Groningen f1500 ontvangen als vrijwillige bijdrage oor de landsverdediging. Het eonflirt in liet hoofdbe stuur. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche beweging voor Eenheid1 door Democratie, heeft Zaterdag j.l. te Amsteidam een bij eenkomst gehouden met de voorzitters der afdeelingen. De vergadering werd gepresideerd door dr. ir. J. Goudriaan Jr. Deze bracht in zijn openingswoord1 eerst verslag uit over de tevoren gehouden, vergadering van het hoofdbestuur. Hierin is een brief ter sprake gekomen van den vice.voorzitter, den heer H. D. Louwes, waarin deze schrijf!, dat hij, nu ir, VV. Ritmeester niet bereid is op de in de vorige boofdbestuursvergadcring gestelde voorwaarde, zijn taak op het se cretariaat voort te zeiten, besloten is, zijn lidmaatschap van het hoofdbestuur neer te leggen, met den dag van de eerstko mende algemeene vergadering i.e. 11 Mei as.. Prof .Goudiiaan heeft zich daarop be reid1 verklaard, het vice.voorzitterschap op zich to nemen tot 14 Mei a.s. Spreker gaf vervolgens een uitvoerige uiteenzetting van de motieven die tot bet oftredert van de heeren Ritmeester en Faber hebben geleid'. Van verschillende zijden hoeft men aangedrongen op meer openbaarheid maar de moeilijkheid is juist, dat er zoo weinig te openbaren valt. Spr.'s indruk is, dat de kern van het conflict ligt in oen in den loop van vele maanden steeds slechter geworden persoon lijke verhouding tusschen den heer Rit meester en vele afdeel ingsbestuurdors. Van eenig zakelijk verschil ten aanzien van liet door E. D. D. te voeren beleid, is daarbij niels gebleken. Over de zeven punten der beginselverklaring bestaat volstrekte een stemmigheid. De wensch van den heer Ritmeester om salaris te ontvangen voor de waarneming van het secretariaat, stuitte op veel tegen kanting. Inlusschen heeft hij als lid van E.D.O. bedankt. Hiermede is dus elke mogelijk heid van samenwerking uitgesloten. Do candidaatsteiling van prof. r. W„ Schermerhom uit Delft als voorzitter eu van dr. H, Faber als bestuurslid, vond in de vergadering algemeene instemming. In de vacaturo-Louwes zal worden can- didaat gesteld de lieer D. \V. Stork Jr. to Hengelo. Ds. A. van doT Heide le Voorburg zal voorloopig het secretariaat blijven waar nemen, Alle sprekers hebben zonder uitzonde ring hun instemming met do genomen be sluiten betuigd1. Tot tweemaal toe heeft de vergadering haar vertrouwen uitgesproken in het thans zittende hoofdbestuur. Naar wij voorts vernemen, zal ir. VV Rit meester zich thans wijden aan een door hem op te richten weekblad' „De VV acht waarmede hij een weerbaarheid innen s- lands tegen extremisten van rechts naar links en naar buiten tegün mogelijke over weldigingen zal propageeren. -iAre

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2