De gehuwde Fransche vrouw. Zij behoeft niet meer te gehoorzamen. Maar de man blijft het hoofd des huisgezins. Zal de wijziging van een wetsartikel veel veranderen? JEen ovenvinning van het feminisme. Rechtszaken „Inhalen verboden" - Verduistering Belasting-ontduiking Radioprogramma's Sport Wandelen Voetbal Om den Nederiandschen Voetbalbeker Waterpolo Het huidige kabinet In de oude Fransche code civil staat, dat „de vrouw haar man gehoorzaamheid is verschuldigd". Voor ons, Nederlanders, zijn dat geen onbekende klanken, w© vin den dit thema vrijwel woordelijk in het Burgerlijk Wetboek terug. Er is echter één verschil. Bij ons leven we nog, meer of minder gelukkig, onder die oude bepa ling, terwijl men ze in Frankrijk kortge leden heeft geschrapt. De Fransche vrouw is niet meer verplicht haar gemaal te ge hoorzamen. Het is gedaan met de tirannie der mannen. Eein uitvinding van het Volksfront? Neen, het is de Senaat, die hot initiatief tot dezio en andere wijzigingen van do code civil heeft genomen. De conservatieve Setnaat, die de al te vooruitstrevende Volksfronteïs durft te trotseeren, die tegen de herope- ining van een wereldlentoonstelling stemt, die niets wil weten van glijdende loon schalen en die ministerie's laat vallen ds dat zoo uitkomt. Overigens, al deed de Senaat den eersten stap in diezen, al hoeft de Kamer zonder eenig debat het wets ontwerp aangenomen, het is in wezen de tijd, die de veranderingen heeft aange bracht. En wij, menschen, regis troeren en •modeleerem maar zoo'n beetje. Wat de vrouw thans kau doen. Van de heer en meester, die gehouden is zijn vrouw te beschermen, is de Fran sche gehuwde man „chef de la familie", hoofd1 van het gezin geworden. Dte vrouw, verplicht met hem samen te wonen, had1, zoo zeide de oude code civil, en zoo zegt ook ons Burgerlijk Wetboek hem overal te volgen waar hij dienstig oor deelde zijn verblijf te houden. Thans ech ter is het in Frankrijk met die volgzaam heid uit, of liever het voorschrift is ver vallen. De Fransen© vrouw heeft het recht om het tribunaal haar bezwaren voor te leggen indien zij het met de keuze van haar echtgenoot nopens zijn verblijfplaats oneens is. Mocht hij van een hutje op de heide droomeo, ver van cinema ön mode magazijnen, den boulevard des Italians ten de Printemps, zijn echtgenoot© kan tij dens de wittebroodsweken desnoods al pro- cedeexetn. Zij kan meer, zij kan oen cheque onder- teekeDen, hetgeen gisteren nog aan Daniel le Darieux verboden was, ter oorzake van haar huwelijk met den heer Decoin, zij kan in. rechten optreden. De Francais© kan een erfenis aanvaarden, zij kan executeur testamentaire zijn, zij kan een contract sig- tecrc-u, wat onlangs nog Joséphine Baker als madame Lyon niet geoorloofd was, kortom, de Fransche gehuwde vrouw heeft voortaan „le plein exercice de sa capacitó civile". En de man is gehouden haar bij zich te ontvangen en haar al hetgeen noo- dig is volgens zijn staat en vermogen te verschaffen. Noodig voor het levensonder houd, las men in het oude artikel. Noodig voor haar levensbehoeften, staat er thans. Toch weinig veranderd. Op het eerste gezicht lijkt dit alles nog al ingrijpend van aard1 en in zekere mate kail men stellig van een victorie van liet feminisme gewagen, oen schrede op don weg der volledige vrouwenemancipatie. De wot is gewijzigd1, doch zoo vraagt men zich onwillekeurig af, maakt dit in de prak tijk des levens wol veel verschil? En nu donken wij niet aa'n de spotprentjes, waar mede de couranten den volke verblijden, de caricatuur van de bazige vrouw met haar bedeesde echtgehootje, den pantoffel held', voor wien het befaamde artikel 213 uit het wetboek nimmer meer' dan Oen dood© letter is geweest, wijl hij het stoads was, die slechts had te gehoorzamen. Het is dikwijls meer het leven dan do staat, seeren. De vrouw kan erven doch de main beheert haar geld en goed. Eenig- zlns anders wordt do zaak, wanneer men onder liuwelijksrhe voorwaarden is ge trouwd', maar tachtig procent .der Fran se-hen is in gemeenschap van goederen ge huwd. En wat het bovenaangehaalde twee- do punt betreft, de vader behoudt liet recht do kinderen van de moeder te scheiden, om welke reden dan ook; hij kan zo naar oen kostschool sturen, in oen vorbetarings- gestichl doen opnemen, ook tegen den wil der moeder. Van gelijkheid geen sprake. Neön, an gelijkheid voor de wet is (nog?) geen sprake tussehen beide echt- gdnootm. Het staat niet aan cms om uit to maken of een gelijkgerechtigdheid' nut tig en noodig of zelfs wel mogelijk is. Wij constateerden slechts, dat de Parijscho vrouw zonder veel fanfares van deze overwinning van het feminisme heeft ken nis genomen. En ook de mannen ér hebben heusch geen vrouwen zitting in den Senaat schijnen zich niet bizondcr over het verlies van de verplichte gehoor zaamheid' hunner vrouwen, en alles wat moer tot haar emancipatie behoort, be zorgd te maken. Die afwezigheid van actio eln dus van reactie zou iemand doen ge- loovOn, dat er hier uitsluitend ideale hu welijkstoestanden heerscben. Dat zouden do Franschen niet durven beweren. Maar in elk geval zeggen zo, is „Ia loi do l'amour" nog het beste kompas voor oen huwelijk. En ontbreekt die wederzrjdscho genegenheid, och; dan houdt men toch ook geen koers met oen wetsartikel, 't welk ervoor in de plaats is getreden. T, O. „Voor alle verkeer Ecjb belangrijke uitspraak van den Hoogen Baad. De K.N.A.C. schrijft: In verschillende gemeenten, doch in het bizonder wel te Botterdam, treft men borden, aanduidende het inhaalverbod voor automobielen (het zwarte en het roode aulotje* naast -elkaar),' met- daaronder in zwarle letters op witten grond' de woor den „voor alle verkeer", hetgeen de be doeling had te' verbieden iedere andere soort verkeer in te halen. Een auto mocht dus, ingevolge deze op de polilieverorde ning steunende aanwijzing, op zulke plaat sen niet een eenzaam wielrijder of een bakfiets inhalen. In Rotterdam troi men zulke aanduidingen aan bij verschillende smalle bruggen en viaducten. Op 1.4. Blaart 1.1. hoeft de Hooge Raad, arrest wijzende in een kwestie van een wielrijder, die een bakfiets inhaalde onder een viaduct le Rotterdam, waar do be spraken borden waren aangebracht, be slist, dat verdachte van rechtsvervolging diende te worden ontslagen. De Hooge Raad! overwoog daarbij, dat omlrcut het inhalen door bestuurders van motorrijtuigen, rijwielen, enz. art. 6bis van het Blotor- en Rijwielreglement uitputtende voorzieningen geeft, zoodat de gemeente lijke wetgever daaromtrent geen nadere regelen kan stellen. Dit art. Gbis luidt: „liet is eea bestuurder van een motor rijtuig, een rijwiel of een ander rij- of voertuig verbóden, om met hetgeen door hem bestuurd wordt, een motorrijtuig, een rijwiel, een ander rij- of voertuig, rij- of trekdieren of vee in te halen of voorbij te gaan, tenzij d'aarvoor, mede in ver band met het uit tegenovergestelde rich ting naderende verkeer, voldoende gelegen heid' bestaat. Weliswaar geeft, art. liter van het BI, en R.-reglement do mogelijkheid tot het verorderen, dat, gelet op de breedte van ddn weg, op dien weg of een gedeelte daarvan, met een motorrijtuig een ander die do wetten stelt, en bepalingen zijnmotorrijtuig, dat zicli in dezelfde richting vaak niet meer dan regelingen van een' roor[beuecgt, niet mag worden ingehaald reeds bestaanden toestand. Ikeft de Fransche gehuwde vrouw in zekeren zin een groots onafhankelijkheid verworven, aan den anderen kant is er toch weinig veranderd. Zct> heeft de wet gever niet willen raken aan twee grond pijlers van het huwelijk, aan de redden en plichten van den man als hoofd der ©cl 11 vore on i g i n g en als vader der kinde ren. Foor wat het eerste betreft blijft de man in het algemeen het beheer der hyh houdelijk© administratie voeren; in veto gevallen blijft ook zijn autorisatie vereisclit, Do vrouw kan oen beroep of betrekking vervullen, zonder volmacht van dm echt genoot zelfs, doch alleen wanneer het be lang der huishouding, casu quo van het gezin, zich daartegen niet verzet. En voor „daden van koophandel" heeft do wouw wel degelijk de toestemming vin haar man Uoodig. Zij kan aan een universiteit gaan studeerein, zich aan een examen onderwer pen, een eigen bankrekening hebben... Zeker, maar do banken, behalve de Fran sche bank natuurlijk, zullen toch wel voor zichtig zijn met het openen van rekenin gen. Een vrouw kan een proces voeren maar uitsluitend' de man kan de haar even tueel loegekende schadevergoeding incas- docli dit belieft dus uitsluitend het in halen van motorrijtuigen onderling en niet liet inhalen van ander verkeer door motor rijtuigen of ander verkeer onderling. Door liet arrest van den Hoogen Raad missen d'us voortaan bordjes „voor allo verkeer" onder een inhaal verbodsbord, alsmede an- dc-ie overeenkomstige aanduidingen, ais bijv. voertuigen achter elkaar Mijven", rechtskracht. Slechts kan worden verbo den, dat motorrijtuigen op bepaalde weg gedeelten elkaar onderling inhalen, het geen dan dient te worden aangeduid door het bord „Inhalen verboden", met de twee auto's naast elkaar in rood' en zwart, Daarna 1st blijft dan immer onverminderd van kuich., dat men slechts ander verkeer mag inhalen, wanneer daartoe, in verband met bet tegemoet komende verkeer, vol doende gelegenheid bestaat. Wellicht kan het dienstig zijn ook nog eens in herinnering te roepen, dat het in bochten en bij de nadering van kruis punten Irirmen bebouwde kommen, alsmede buiten bebouwde kommen, waar het uit zicht niet vrij is, verboden is zich te begeven op het voor het verkeer uit de tegengestelde ridding bestemde wegge deelte (de linker weghelft), voor zoover zulks niet noodzakelijk is, voor het uitwij ken bij bet voorbijgaan van op den weg stilstaande motorrijtuigen, rijwielen, andere rij- of voertuigen, rij- of terkd'ieren of vee Kantoorbediende tot een jaar ver oordeeld. De Rotterdamsche rechtbank deed gis teren uitspraak in de zaak tegen den 46-ja- rigen, kantoorbediende te Haarlem en thans gedetineerd1 te Rotterdam, die in de jareui van 1924 tot 1934 £1. 106.492 had weten te verduisteren, ten nadeele van de ge meente Rotterdam, als chef bij de coupon- afdeeling der Rotterdamsche Bankv.reeni- gmg te Rotterdam. De rechtbank achtte het ton laste ge legde bewezen en veroordeelde hem con form den eisch tot één jaar gevangenis straf met aftrek van den tijd in voorar rest doorgebracht. Dclftsch advocaat veroordeeld tot drie maanden gevangenis straf. De Haagscbe rechtbank veroordeelde gis teien den Delftschen advocaat L., die op zettelijk onjuiste aangifte had gedaan voor de inkomsten, en vermogensbelasting 't verzwegen bedrag liep in de tienduizenden guldens tot een gevangenisstraf van drie maanden. Het O. Bf. had' vier maanden gerequi- reerd. Postambtenaar wegens verduistering tol een jaar veroordeeld. Hot gerechtshof te Amsterdam veroor deelde een loketambtenaar der posterijen, die dienst deed op het hoofdpostkantoor, wegens verduistering van ongeveer f3000 tot een jaar gevangenisstraf. De rechtbank had1 hem zes maanden opgelegd. De procureur-generaal mr. dr. D. Rei- lingh, had bevestiging van het vonnis ge- eischt. Verdachte bleef zijn onschuld volhou den, volgens hem had' een onbekende het geld1 en de postwaarden uit zijn trommel gestolen. Ronsel ar ij. Veertien dagen gelpeden hebben voor de Haarlemsche rechtbank terecht gestaan twee personen uit Beverwijk, die aan drie per sonen geld' hadden verstrekt om naar Spanje te gaan. Twee hunner hadden indertijd de reis gemaakt, maar toen bleek, dat zij moesten vechten, waren zij gevlucht en na vele avonturen naar Nederland te ruggekeerd. De derde had het ontvangen geld' met een vriend in Beverwijk verteerd. Het O. BI. had' tegen hen twee maanden gevangenisstraf geëischt.' Be rechtbank veroordeelde hen tot twee weken gevangenisstraf. Kindermoord te Nienwe-Pekcla. In een zitting met gesloten deuren ston den gistermiddag voor het' Leeuwarder Ge rechtshof terecht een 46-jarige arbeider uit Nieuwe Pekela, gedetineerd, die door de Groninger rechtbank wegens het dooden van oen pasgeboren kind en het verbergen van het lijkje veroordeeld was tot zes jaar gevangenisstraf en zijn 36-jarige huis houdster, eveneens gedetineerd, die ook tot zes jaar gevangenisstraf was veroor deeld wegens medeplichtigheid'. De procureur generaal eischte tegen hei den bevestiging van het voinnis. ZATERDAG, 26 Maart 1938. Hilversum I, 1873 en 413,5 M, VARA-Uitzending. 1010.20 v.m. en 7.30—S VPRO. 8 Gramofoon. 10 Bïorgenwijdmg. 10.20 Voor Arbeiders in do Continubedrijven. 12 Gramofoon. 12.451.45 VARA-Orkesl. 2 Filmpraatje. 2.15 Gramofoon 2.45 Or gel. 3.15 Schaakles. 3.30 Uirechtscli Ste delijk Oikest 4.45 Tooneelcauserie. 5.10 Zang en piano 5.40 Literaire causerie. 6 Orgel. 6.30 Friesck halluur. 7 Film land. 7.30 Bijbelvertellingen. 8 Berichten 8.15 Hullcbioeck programma. 8 45 Gra mofoon 9.15 „En nu... Oké". 10.30 Be richten. 10.40 Gramofoon. 11.15 Solisten. 11 45—12 Gramofoon, Hilversum ÏI, 301.3 M. 89.15 en 10 Gramofoon. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12 Berichten. 12.15 De KRO-Blelodisten m. m. v. solist, en gra mofoon. 2 Voor .de rijpere jeugd. 2 30 KRO-Orkest. 3 Kinderuurtje. 4 Gramo foon. 4.15 KRO-Orkest. 5.05 Gramo foon. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoon. 6.20 Journalistiek weekover zicht. 6.45 Gramofoon. 7 Berichten. 7 15 Causerie. 7,35 Actueelo aethei flitsen. 8 Bexichteu. 8.15 Overpeinzing met mu zikale omlijsting. 8.35 Gramofoon, 8.50 De KRO-Blelodisten m. m. v. solist. 9 30 Gramofoon. 9.40 Opera „De snoek". 10.30 Berichten. 10.40 Filmpraatje. 10 55 12 Gramofoon. Droilvvich, 1300 BI. 11.20 Gramofoon. 12.05 Orgel. 12 35 GTamofoon. 1.20 Orkest. 2.20 Ilarpkwin- tet. 3.05 Graniofoon. 3.20 Trio. 3.50 Sport reportage. 4.35 Gramofoon. 5 Radioioo- neel. 5.20 Jay Wilburs Baud'. G.20 Be richten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Sport- reportage. 7.20 Luton Band'. 7.50 Radio journaal. 8.20 Variété-orkest en solisten. 9.20 Belichten. 9.40 Amerikaansch over zicht. 9.55 Theatcrorkest, koor en so listen. 11 Declamatie. 11.20 Jack Harris' Band. 11.50 Orgel. 12.101220 Belich ten. Radio-Paris, 1648 M. 7.50, 8.55—1005 en 10.35 Gramofoon 12 20 Piano. 12.35 Orkest. (Om 1.50 Zang). 3.20 en 4.05 Zang. 8 35 Zang. S..50 Radiotoonoel 9.30 Variété program ma. 10.25 Symphonieconcert. 11.20 I.20 Dan.-dikesf. Keulen, 436 BI. 5 50 Orkest. 7.50 Orkest Danzig. 8 50 Piano. 11.20 Klcinorkest. 1.30 Gevarieerd concert. 3.20 Amusementsorkest, mili tair orkest en solisten. 5.30 Piano. 5.40 Blannenkoor. 6.30 Orkest. 7.30 Amuse- inentsiepoilage 9.5012 20 Orkesten. Brussel, 322 en 484 BI. 322 BI. (Vlaamsch); 12.20 Gramofoon. 12 50 Kleinorkest. 1.50 Gramofoon. 4.20 Trio. 5.20 Salonorkest. 6.35 Gramofoon 7.20 Viool. S 20 Cabaret. 9 20 Sympho nic orkest. 10.50 Oikest 11.5012*20 Gramofoon. 484 BI. (Franscli): 12.20 Giamofoon. 12.50 Orkest. 1.50 Gramofoon. 3*20 Or kest 3 50 Zang. 4.05 Concert. 4 35 Kwar tet. 4 50 Zang. 5.05 Kwartet. 5 35 Or kest G.35 Salonorkest. 7.35 Gramofoon. 810 Opera „Boris Godounow". Hierna tot 12 20 Dansmuziek. Deutsehlandsenücr, 1571 BI. 7.20 Vroolijk programma. 9 20 Berichten. 9.50 Trio. 10 05 Berichten. 10.20—12.15 Dansorkest, maunenkwartet en solisten SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Zaterdag, 26 Blaart 1938. Programma 3. Keulen 8.C0, Parijs Radio 9.20, Radio P.T.T. 10.05 Parijs ltadio 10 35, Regional II.06, Brussel (Vlaamsch) 105, Keulen 3.20, Brussel (Vlaamsch) 5.20, Brussel (Fransch) 5.50, Keulen 6.20, Brussel (Vlaamsch) 9 20. Keulen 10 30. Programma 4. f Brussel (Vlaamsch) 8.00, Diversen 9.20, Droitwich 10.35, Regional 3.20, Radio P.T.T. 4 50, Droitwich 5 20, Regional 9.40, Droitwich 9.55, Regional 1100, Droitwich 11.20. Programma 5. Luxemburg 8.50 Concert, Diversen 10.50, Luxemburg 1105 Concert, Parijs (Radio) 12.48, Diversen 2.20, Luxemburg 3.55 Concert, Diversen 6.20, Luxemburg 6.50 Concert, Brussel (Vlaamsch) 7.20, Diver sen 9.20, Luxemburg 11.20 Dansmuziek. Prof, dr. Van Poelje voorzitter der H. L. O. Naar wij vernemen is als voorzitter van do Nationale Vereeniging tot bevordering van Harmonische Lichaamsontwikkeling, de H. L, O., als opvolger van den onlangs overleden prof. dr. A. H. BI. -J, van Rooy, gekozen prof. dr. G. A. van Poelje, direc- ieur.generaal van het departement onder wijs, kunsten en wetenschappen. Piof. van Poelje zal op de jaarvergade ring, welke op 23 April a.s. te Amsterdam wordt gehouden, als voorzitter worden ge ïnstalleerd. TrabiingstochL Zondag houdt de W.S.V. „De Scliiedam- sche Wandelaar" een trainingstoclit over 20 K.BI. Bier vertrekt om 9 uur. Het programma voor Zondag. De eerste ronde van don strijd om den Nederiandschen Voetbal beker begint Zon dag met ruim honderd wedstrijden. O.m. worden gespeeld: ZFCEl inckivijk. Sparta—EHS. DFC—WA. KW—Ajax. RFC—DIO. Sli ediechtLaakkwartier. Bclnes—Schiedam, S. 'van Leeuwen. Haarlem—Alphia. DIISDe Postduiven, J, Elierman. VI0S—DHC. LeerdamUrsus, II. J. Vader. SVV—Rijswijk, G. A. J. Hilhers. StormvogelsODS. De HollandiaanHüïcgom. CVV-LSV. The Rising HopeBEC. 'tGooiUnifas. X erxess.G raven deel. lieerde—AG OVV. Be Quick (Z.)Eendracht FrankrijkBulgarije 61. Gistermiddag is in het Pare des Princes te Parijs een voetbalwedstrijd gespeeld tus. schen Frankrijk eln Bulgarije. De Franschen waren van den aftrap af in de meerderheid en demonstreerden dit door twee» doelpun- ten in de eerste helft. In de tweede helft scoorden de Franschen nog viermaal. Tegen het einde van den wedstrijd geloofden do Franschen liet wel, waardoor de gasten gelegenheid, kregen, ten minste neg de eer te redden. L.Z.O.—S.Z.C. 0—3. Voor de Wintercompetitie van den Haag- sclien Zwemkring speelde Woensdag 't eer ste lieeren-zevental van S.Z.G. (3e klasse K.N.Z.B.) tegen de tweede klassier L.Z.G. in de nieuwe overdekte zweminrichting te Leiden. Na een zoor goed' gespeel den wedstrijd wonnen de Schiedammers welverdiend met 0—3. INGEZONDEN _3_ Mijnheer de Redacteur. Het ingezonden stukje van „Een Vader lander" in de Scliiedamsche Courant van 8 Blaart j.l., waarop ik den volgenden dag, dank zij uw gastvrijheid, mocht antwoor den, bedoelde blijkbaar de aandacht te ves tigen op den toestand der oud-gepension- noerden. „Een Vaderlander" leidde zijn stuk in met eenige algemeene politieke inzichten en waarschuwingen om daarna den tegenwoordigen minister van defensie te teeltenen als iemand, die vóór hij minis ter was, verwachtingen had gewekt die hij minister geworden zijnde niet is na gekomen. 1 t lk noemde dat en noem dat nog van ontrouw beschuldigen, Waarom ik de ge achte inzender vroeg mede te deelenwaar en wat de heer Van Dijk gesproken en (of) geschreven had. Aan dit mijn verzoek heeft inzender zij het ook dat uw lezers er 13 dagen op hebben moeten wachten op 22 Blaart j 1. voldaan. Wel niet volledig, maar toch wel met gegevens, die te controloeren zijn. Ik sM mij dan ook voor zijn gegevens (en ook andere) ernstig te bekijken en zal hoop ik binnen enkele dagen in staat zijn het stuk te beantwoorden. Wan neer blijkt dat inzender gelijk heeft, dan zal ik dat gaarne erkennen. Wat echter de inleiding van het stukje van S Blaart betreft, daarin had' „Een Va derlander" het over d© „vorming van do regeering". Ik heb hem getracht duidelijk to maken, dat door hem de vorming van een kabinet verward werd met het heb ben, het bestaan der regeering. Nn zegt „Een Vaderlander", dat dit lesje volmaakt overbodig was, maai' hij maakt weer de zelfde fout! BVanneer men „kortheidshalve een feit constateert" mag toch ter wille van de „kortheid" do juistheid niet te kort gedaan worden! Inzender spreekt n.I. al weer van „de vorige regeering". Let wel de vorige regeering. Wij Wven thans onder de regeering van H.BI. de Koningin Wilhelmina, Blen zou dus kunnen zeggen de vorige regee ring was die van Z.BI. Willem III. Persoonlijk versta ik onder een vorige regeering echter die van vóór 1814. Se dert dien hebben wij immers een Oranje- regeering; daarvoor was het... Lodewijk Napoleon! Blaar dal zal „Een Vaderlander" wel niet bedoeld hebben. Niettemin gebruikt hij en duizenden andoren een verkeer de ti-iminologie. Over het „vormen" van een regeering spreek ik dus niet meer, althans niet met Vaderlanders" die het verschil niet zien of niet willen zien tussehen regeering en ka Line). Biet de waarschuwing: „Zie naar Frank rijk" ben jk het volkomen eens, evenals met hc-t advies„Men zoeke naar wat ver eent", als men er maar niet onder ver slaat, dat een extra kleine minderheid haar zin door kan drijven. Zou dit gebeu ren, dan is er m i. sprake van een „zeer smalle basis". I De inzender klaagt er over, dat ik zijn eerste voorbeeld maar liet passeeren, om dat er geen houvast aan te krijgen is". Nu wil ik gaarne mijn kortzichtigheid belijdt n' Ik heb in bedoeld voorbeeld' niet begrepen waar het over ging! Het zal wel aan mij liggen, inaar overduidelijk was het niet. Het blijkt nu dat het ging over een voorgenomen wet (nieuwe titelatuur) inzake arbeid gehuwde vrouwen. Ik heb wel eens hooren praten over een „voor genomen" huwelijk, maar van een „voor genomen wet" nog nooit. I Wel van een voorontwerp van een wet. Enfin, dal heb ik dan niet begrepen. Blaar nu weet ik het. Bij gelegenheid' wil ik wel eens iets zeggen over de ernstige wrijving en verdeeldheid, die er volgens „Een Vaderlander" zal ontstaan in verband met het wetsontwerp regelende den arbeid van gehuwde vrouwen. Biet het boekdoelen sprekende verzet, nu reeds, loopt het m.i nog al lost i Blaar het stuk van „Een Vaderlander" be loeide het publiek de lezers der Scliiedamsche Courant op de hoogte te brengen met de hotuding van minister Van Dijk inzake het vraagstuk der oud- gepcusionneerden. En zoo-als ik beloofd' heb, daar kom ik binnen enkele dagen als ik tenminste van de vriendelijkheid van de Scliiedam sche Courant gebruik mag maken op terug Biet dank voor de plaatsing, VAN KATWIJK JANSZ. N.B. Ia inzender niet te bewegen zijn naam te veiemiden? Een onderteekening als „Een Vaderlander", zooder nadere aan duiding zegt zoo weinig. Albarda, Colijn, Goseling, Blussert, BVendelaar, Wijnkoop (in alphabetische volgorde) zijn allemaal Vaderlanders. V. K. J. ci/v>n riit- nofivYR fine-

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 7