HERMES-D.V.S. START GOED Mi Overmaas met een 3-2 nederlaag naar huis gestuurd. De blauw-witten kregen geen loon naar werken. TWEEDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT SPORT. VOETBAL. Breit)ier onderivetsch op dreef De tweede helft. Het spelverloop. Fluks - Martinit 1-0 Wielrennen Parijs—Nice. Gemengd Nieuws Luchtvaart Auto tegen huis gebotst Ilennes.D. V. S. is de prcraolie- en degra datie.compc-tilïe legen O vei maas en Emma uitstekend begonnen door de Rotterdam meis gisteren met een 32 nederlaag naar buis te zenden. Uit de cijfers zou gecon cludeerd kunnen worden, dat bet op liet nippertje gelukt is te winnen, docb niets is minder waar. Dan gebcelen wedstrijd waren onze stadgenootcn in de meerder heid en bad de Overmaa sleeper niet zulk een hulp gekregen van lat en palen, dan zou do sland zeker 52 geweest zijn, welke stand de juiste verhouding weergegeven zou hebben. De matheid, die gedurende de competitie, wedstrijden over het Ileimes.D. V. S. elftal heeft gelegen, was gisteren volkomen ver, d'ueneai; de spelers werkten en zwoegden, dat liet een lust was, liepen op eiken bal en dat deze geestdrift tot resultaten moest leiden was te voorzien. Hermes.D. V. S. speelde in de opstelling waarmee in de tweede helft tegen De IIol- landiaan gespeeld werd. In de eerste helft heeft de tot midvoor gepromoveerde Steeghs wel verdienstelijke dingen gedaan maar na de thee was het werkelijk hope loos. Eenigo opgelegde kansen verknoeide hij d'oor eerst den hal stil te leggen en zijn opstellen liet veel te wenschen over. De recliterwing N. de Jong en Is. v. d. Turn, was zeer gevaarlijk, aangezien de samen werking tusschon deze hvoe was, zooals zij immer had moeten zijn. Borrani had veel last van zijn bewaker, die hem voort durend op het lijf zat. Bram v. d. Tuyn bleef evenwel veel in zijn buurt of in teruggetrokken positie staan, zioodat er ook van dezen kant veel goede dingen te zien werden gegeven. Wat Borrani voor zoover wij ons herin neren. nog nooit gebeurd is, hij misle in dozen wedstrijd een penalty; toen de sland 11 was. Eenmaal moet de eerste keeï zijn en wij zullen dit falen maar toe schrijven aan de zenuwen. In de middenlinie schitterde Fromherg Klein was 2wak, terwijl Bos als een terrier op lederen bal zat. De terugkeer van Brei in.er ia de verdedi ging was een geruststelling. Na een aarze lend' begin k'wam hij er steeds heter in en vergastte de aanwezigen op ouderwelsche wijze op zijn fenomenaal verdedigend spel. Janse was goed, Beun heeft hot niet al te moeilijk gehad en maakte geen fouten. Bij de gasten vielen slechts de aanvoer, der Jongkrijg, Boogers en de spil Kunst op door hun spel. Vooral de spil is een d'er weinigen in dil elftal, die mooi voetbal te zien geeft. In zijn jeugdig enthousiasme laat hij zich echter wel eens gaan, hetgeen hem op een waarschuwing en eenige vrije schoppen te staan kwam. Scheidsrechter was de heer K. v. d. Meer, die zeer terecht in dezen wedstrijd, waar in de spelers nogal last van hun zenuwen hadden, de teugels strak hield en geen noemenswaardige fouten maakte. Tuyn geeft een pass aan Steeghs, die door 'treuzelen een kans voorbij laat gaan. Js. v. d. Tuyn vangt het leder echter op en lost een schot, dat door Gendcren gestopt wordt. Een ware belegering onder gaat het Overmaas-doel, waarvoor zich een 'muur van verdedigers heeft opgesteld. Deze muur wijst alles resoluut af, tot dat Is. v. d. Tuyn een gaatje vindt, maar juist naast schiet- Een schot van Bram v. d. Tuyn van flinken afstand wordt gevangen. Even later kopt hij een cor ner, door Borrani genomen, precies naast hei doel. Een voorzet van Borrani wordt door Genderen keurig gevangen. Boogers, de midvoor, rent er dan plot seling tusschenuit met het leder; het is Breitner, die de ondeugende plannen van den Rotterdammer op kostelijke wijze in de war stuurt. 1—0. Weer 'trekken de Schiedammers ten aan val en weer volgt er een langdurige doel- worsteling. Eenige schoten hebben geen succes; Is. v. d'. Tuyu plaatst dan uaar Borrani, die den bal ineens op zijn schoen nc-emt en onhoudbaar in deu rechterhoek kogelt (10). Er zijn dan nog dertien minuten 'te spelen. De Jong zet dadelijk daarop afgemeten voor. Steeghs kopt recht op den keeper aan, die evenwel het leder uit do lniudeu laat vallen en op het laatste nippeilje werkt Zevenbergen corner, die niet benut wordt Gelijk. Op schitterende wijze maakt Overmaas gelijk als er nog zes minuien te spelen zijn. Holleman passeert zuiver naar Boo gers, die zich vrij loopt en volkomen on houdbaar ia den linker-boveuhock scoort. (1-1). Dadelijk hierna maakt de spil Kunst binnen de beruchte lijnen hands cn hoeft daarover verschil van meerling met deu scheidsrechter, waarvoor hij een waarschu wing krijgt. Borrani zal liet vonnis vol trekken en een ieder telt het tweede doelpunt reeds. Een golf van ontzei ling slaat over de Schiedammers als do bal langs den ongedekt en hoek huppelt! Zonder dat ec-n der partijen nog scoort komt de rust met 11 gelijken sland. DER MAANDAG. 88 MAART 1938. No. 21824, Wind mee! Bieitner wint den toss cn kiest den vrij straffen wind' mee. De elftallen stellen zich als volgt op: Hemies-DVS. Beun. Brei In er, Janse. Fromherg, Klein, Bos. Is. v. di. Tuyn, A. v. d. Tuyn, N. de Jong, Sleeghs, Borrani. Zoulewelle, Boogers, Westerink, Ilolleman, Jongkrijg. Fijnand', Kunst, v. Meei. Zevenbergen, de Bruin. Genderen. Overmaas. De eerste tien minuten van den wed- slrijd' verplaatst het spel zich niet van het middenveld. Slecht plaatsen en een eenigszins gladde grasmat, waarop de spe lers zich moeilijk herstellen kunnen,-zijn biet oorzaak van. Na een vrijen schop cp 40 meter, doet zich een gevaarlijke situatie voor Beuns doel voor, maar Holleman schiet tenslotte over. Weer komen de Rotterdammers terug en ternauwernood' ontsnapt het Hermes-doel nan d'oorhoring, als Boogers op een pass van Westerink gevaarlijk doorbreekt en "ti c" Beun tegelijk den bal bereiken. Beun blijft meester in dit duel. Handig forceert Borrani bij een aanval een corner; de Jong wordt evenwel in «en rug geloopen en zoodoende kan de bal weggewerkt worden. Aan den anderen Jcant neemt Westerink een hoekschop, die eveneens niets oplevert. Een fel geschoten lagen bal van N. de Jong, lie door den keeper gestopt word'l, is het sein voor een langdurigen aanval der blauw witten. Bram v. d. Kermes-I) VS herneemt de leiding. Na de thee forceert Bram v. d. Tuyn een corner, welke door Borrani genomen wordt. Steeghs kopt goed door naar Do Jong, die echter lo lang wacht inet schie ten. In teruggetrokken positie plaatst Bram v. d. Tuyn na vier minuten spelen naar Borrani, die hoewel hij zwaar aangevallen wordt nog kans ziet naar den vrijstaan- den Is. v. d. Tuyn le plaatsen. De rechts binnen aarzelt geen moment en knettert in den hoek .(21), Steeghs krijgt een pass van De Jong en is zoo verrast, geen verdediger op zijn huid te hebben, dat hij gelooft buitenspel te slaan. Hij kijkt om naar den scheids rechter, die niet fluit en lost dan een oi- geconLroleerd schot, dat Genderen stopt. 3—1. Een kleine inzinking heeft eenige atn- vallen van Overmaas tengevolge, die ech ter voor doel op niets uitloopen. Van Meel valt uit en een versche speler neemt zijn plaats in. Samenwerking lussehen Bram v. d. Tuyn en Borrani levert een hoekschop op, welke de laatste neemt. Hij plaatst het leder goed voor doel, waar Bram v. d. Tuyn hoog opspringend langs den iu den hoek opgestelden Kunst kopt. (31). Er zijn 25 minuten gespeeld: Fel blijven de Schiedammers op het vijandelijke doel zitten. Is. v. d. Tuyn kopt over den keeper tegen den paal. Bor rani zendt een bal in, die van den bin nenkant van den paal weer het veld in springt. Bram v. d: Tuyn raakt geblesseerd en moet zijn plaats afslaan aan Lcjc Janse. 3—2 Kunst goochelt met den bal naar voren en komt bij de doellijn, waar hij een cor ner afdwingt. Boogers, die reeds eenigen tijd rechtsbuiten speelt pianist den bal voor doel, waar Westsrink fraai scoort. (3-2). Is. v. d. Tuyn krijgt een schop legen den enkel en verlaat het veld. Bob Janse komt er in. Met nog drie minuten le spe len is de spanning gestegen, maar hoewel Steeghs van Lex Janse een vrije kans krijgt, gelukt het hen niet (ja scoren. Do bal vliegt via de lat uit. Het einde komt met een welverdiende 32 overwinning voor onze sladgenooten. Verdiende overwinning der gastliceren. Nadat Fluks door haar supporters vev- eeniging ©en clubvlag was aangeboden ©tl bij monde van don tweeden voorzitter van Martinit een bloemenhulde was overhan digd, liet scheidsrechter J. J. Th. Jaspers uit Rotterdam de beide elftallen aantreden. Fluks was volledig, terwijl hij Martinit nog steeds de midvoor wegens blessure op het appèl ontbreekt. De elftallen waren: Fluks. Hardenbol. Vetten. Pools. Rombout. Wijcker. Weeland. Boet. v. Hooven. Bont. v. d. Kuyp. Plazier. Reijngoudt. J. v. d. Boat. v. d. Wilt. Noordijk. Verschoor. Sleliouwer. Mackay. l'ietcrsc. Bras. Vermaal Tioost. Martinit. Maitinil wint don toss cn kiest v iud mee. i De Fluks voorhoede speelt een mooi open spel, waarbij do rechtsbuiten Boet uitstekend werk verricht. Na een kwartier naderen de gastheeren angstig dicht het doel waai' Vermaal aan elke illusie een ©inde maakt door flink op te mimen. De gasten trekken er ook een paar keer lussehen uit, waarbij blijkt dat de Fluks spilfj. v. d. Bout geen oogenblik uit bet oog 'verliest. De veld meerderheid van Fluks gaat zich moer afleekenen door verscheidene schoten; Troost blijkt er goed liet oog op te hebben, want diverse moei. lijke situaties lost hij op fraaie wijze op. Een hall uur is gespeeld als de rechts buiten voor de zooveelste keer een vrij veld heeft cn over de lioele breedte naar links plaats!, Pieterse onderschept den hal nog wol, maar heeft hem niet onder controle zcodat Plazier kan doelpunten. De Fluks voorhoede komt weer terug, men juicht reeds voor doelpunt, maar op onbegrijpelijke wijze komt de bal van don paal weder in het veld, waar hij wegge werkt wordt. In deze periode heeft Mar. tinit zeker niet over geluk le klagen. Wanneer Reijngoudt den bal le pakken krijgt, lost hij een diagonaal schot, dat net over het doel verdwijnt. Met ©cn voor Fluks zeer zeker verdiende 10 voorsprong gaat de iu»t in. Na do rust volgt weer even ccn Fluks overwicht. Martinit li\kl cr nu meer op uit. De promotieschiooin schijnt overwon nen. Fluks staat met hand en laud te ver dedigen. Do midvoor van Martinit heeft inmid dels met den spil verwisseld, hetgeen geen meikhare verbetering op'ovoil. Wanneer de keeper van Fluks een fliulc schot laat glippen, wordt deze kans door vrijen schop te niet gedaan. Kei spel van Fluks is heel wat minder dim voor de rust. Men tracht logiscli dein voorsprong van 10 te handhaven, hetgeen dan nog al eens gepaard gaal met oulballen Maitinit tracht op allerlei wijze den achter stand in le loepen, maar het is wel merk baar dat liet enthousiasme te laat ont brand is. Fluks weet ook liet spel nog eenige malen onder leiding van een uit. stekend spelenden spil te verplaatsen en wanneer do scheidsrechter, weke tot ieders genoegen deze wel zeer fnireu wedstrij blies, einde aankondigt, heeft Fluks ©en welverdiende overwinning in de wacht ge sleept. Anton van Sckemlct derde. De laatste étappe van den wegwedstrijd ParijsNice, welke gisteren verreden werd lussehen Marseille eu Nice over 2(15 K..M. is in deu sprint gewonnen door onzen landgenoot Anion van Scliondol ia den tijd van 7 uur 33 min, lu de alge mcene rangschikking kwam do Belg Low ie op de oerafc plaats te staan, terwijl An ton van Schoüdel derde werd. Hr. Ms. „Hertog Hendrik'" onder schot tijdens zijn verblijf in de Spaansehe wa teren. Een lid der bemanning van den Eugelsehem oorlogsbodem „Encounter" brengt door middel van een schietlijn de verbinding tusschon beide oorlogsbodems tot stand. Do heer A. Lieven tijdens zijn geslaagde recordpogingeu, welke hij gisteren met zijn door hem zeil' ontworpen type motorboot te 's-Hcrlogenboseh heeft gedaan. Fransch vliegtuig verongelukt. Do „Intransïgeant" meldt, dat ©en vlieg tuig van de basis Sidi Ahmed in Tunis tijdens ©en vlucht in den nacht van Don derdag op Vrijdag is zoekgeraakt. Er waren vier militairen aan boord. Men zoekt naar het toestel. Gisteren werd voorts 't volgende bericht verstrekt door het Italiaansehe ministerie van luchtvaart: Een Fransch vliegtuig is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag aan de kust van Sardinië brandend neergestort. De beman ning kwam om het leven. Volgons het com muniqué zal een onderzoek worden inge steld naar de redenen, waarom het vlieg tuig in den nacht over Italiaanseh gebied vloog. Beide berichten betreffen hetzelfde vheg- tuig. De vlucht van Clausion cn Ricketts. Clousion en Ricketts zijn om 5.51 uur Zaterdagmiddag op Croydon gedaald. Zij zijn van Blenheim (Nieuw Zeeland) in vijf dagen 19 uren cn 39 minuten gevlogen naar Oroydon en hebben den afstand van Gra- vesend via Blenheim naar Oroydon afge legd in lien dagen drie uren en 46 minuien. Drie personen ernstig gewond. Zaterdagavond omstreeks half tien is op den rijksstraatweg VUertogcnbocsb— Nijmegen een personenauto, komende uit dc richting van 's-Ilertogenboach, onder Hintham, nabij dc r.-k. jongens- en meis jesschool, waarschijnlijk door de groot© snelheid, uit de bocht gevlogen en tegen de pui van een café gebotst. De wagen werd ernstig beschadigd, terwijl de voor gevel van liet buis geheel werd1 vernield. De drie inzittende heeren, allen uit Til burg, liepen hoogst ernstige verwondingen op. Alle hadden een zware hersenschud ding. Nadat dokter Hanegraaf de eerste hulp had verleend, zijn zij naar lietGroot- ziekcngaslliuis te 's-IIertogcnbosch ver voerd. Doodelijke aanrijding te Botterdam. Op den hoek van de Riederlaan cn de Hollaiidsclie straat te Botterdam is Zaterdag een ernstig ongeluk gebeurd, dat den zevenjarigen D. Elburg, uil de Noord polderstraat, he| leven heeft gekost. De jongen stak zonder op het naderende ver keer to letten, plotseling den rijweg over, waarbij hij werd gegrepen door een in de richting Varkenoordseheweg rijdende vrachtauto Het rechter voorwiel ging den jongen over den buik. Hij had oogen- schijnlijb geen letsel bekomen, maar na dat bij per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingcl was overgebracht, is hij aldaar toch in den loop van den avond overleden. Den chauf feur van dc vrachtauto, den 20-jarigen R. C S., uit Oud-Beijerland, treft geen scl uld. Jongetje krijgt pan met vet over zich. Zaterdagavond heeft zich in ©en wo ning aan den Trek weg te 's-Cravenhage een ernstig ongeval voorgedaan. Terwijl de moeder even werd afgeleid, kwam een 4-jarig jongetje, B. H., spe lenderwijs in aanraking met een petroleum kacheltje, met het noodlottig gevolg, dat het kind' een daarop staande pan met vieescli en vet over het lichaampje kreeg. Met brandwonden aan borst, buik en dijen is het knaapje in ernstigen toestand' naar het ziekenhuis aan den Zuidwat over gebracht. De Ossehc bankier-makelaar op vrije voelen gesteld. Dc- bankier-makelaar J. van der H. uit Oss, die dezer dagen werd gearresteerd en in het huis van bewaring te Den Bosch ingesloten, als verdacht van het plegen van oplichting, verduistering en valsch- heia in geschrifte, is, nadat de officier van justitie Zaterdag te Oss ©en onder zoek heeft ingesteld, op vrije voeten ge steld. i Uit liet raam gevallen. Do 35-jarige mej. E. LoopikPoeren, wonende in de Prins Alexanderstraat te Rotterdam, is bij het verrichten van werk zaamheden uil het raam van de derde ver dieping op straat gevallen. Met inwendige kneuzingen en oen linkerbeenfractuur en nog tal van andere verwondingen is zij per auto van h-n G.G.D. naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij in zorgwekkc-nden toestand is opgeno men. Weer een geheime zender iu Twente. Gistermorgen om Ixalf elf uur begon de geheime zonder „Twenthe" zijn muziek uit te zenden, terwijl hevige storing, door een tweede geheime zender werd veroor zaakt. Om 11 uur maakte de omroeper he kend Hallo, hallo, dames en hoeren het is elf uur, we lieg innen met „Lippe Delmold", we zenden uit op golflengte 395 meter, ons correspondentie-adres is „Radiobuis Goor". Felicitaties en recla mes kuun'u. aan dit adres worden gezon den. Daarna werd het Wilhelmus len ge- liooro gebracht en andere grarnofoonpla- ten en reclames. Na 12 uur werd de uit zending gestaakt Paniek m bioscoopzaal. In een bioscoop te Oliveira Bairro (Por tugal) is tijdens een voorstelling een film in brand gevlogen. In de zaal ontstond een panie'- en ec-n honderdtal toeschou wers werd gewand. Mciibclpakhuis afgebrand. Gistermiddag is het grpoie vier ver diepingen tellende meubelpakhuis van den meubelhaiidelaars C. Hoekstra, in de Lan- gestraat te Winschoten, afgebrand1. Het vuur, dat in den grooten voorraad meu belen gretig voedsel vond, is waarschijn lijk ontslaan, doordat kinderen met- luci fers gespeeld hebben. De „Againcnmon" gestrand cn weer vlot. Een Lloyds telegram uit Korfoe meldde Zaterdagmiddag, dat de „Agamemnon", ©ein vrachtschip van ongeveer 2000 ton met passagiersaccomodatie, van de K.N.S.M. in de Straat Preveza aan de Grieksche kust was gestrand. De stranding geschiedde bij mooi weer en zeer rustige zee. Er bestond' niet het minste gevaar. Nadat een deel van de lading gelost was, kon het schip gistermiddag vlot komen. Aardbeving in den Balkan. Gistermiddag is te Agram een aardbe ving gevoeld, welke ongeveer 15 seconden, duurde. Het epicentrum lag ongeveer 70 K.M. ten Noordwesten van de stad in het Kalnik-gebergte. Een groot aantal schoorsteenen en dak pannen is omlaag gevallen, personen wer den evenwel niet getroffen. In de stad Belowar, welke op 40 K.M. afstand van Agram ligt, zijn enkele oud© huizen ingestort en in een dorp in de omgeving is de kerktoren vernield. Ook hier werd niemand getroffen. Het Meteorologisch Instituut te Boeda pest heeft een aardbeving, welke 3 sec. duurde, geregislreerd. Omtrent de aardbeving wordt nog ge meld, dat de stad Koprivnic hierdoor het zwaarst werd getroffen. Geen huis is daar onbeschadigd gebleven. Urenlang was iedere verbinding met de buitenwereld verbroken. Do clectrisclie leidingen wer den vernield. Telefoon- en telegraafver bindingen waren verbroken. Een Barok kerk van groote artistieke waarde heeft in het bizonder le liiden gehad.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 5