EERSTE BLAD. Donderdag. 21 April 1938 Strijd in Sjantoeng buitenland 91ste Jaargang. No. 21843 Tel. No. 69300 (3 lijnen). BUREAU LftNGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEM). TEL. 69300 (3 lijnen). Postrekening No. 5311. De Japansche troepen trachten het verloren terrein te herwinnen. De opmarsch van Franco Frankrijk Duitschïand Engeland Roemenië Tsjecho Siowakijë Int. Samenwerking Italië Vereenigde Staten BINNENLAND Gemengd Nieuws Winkelhuis afgebrand De vrouwenmoord in België Luchtvaart Here courant TersdMjnt dagelijks, aetait- ïondermg van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal f 2.franco per pest f 2.50. - Prijs per week: 15 cis. Afton- derlijrie numniers 4 ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. idvertentien voor het eerstvolgend num mer moeten vóir elf uur aan het Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór i» uur. Een bepaalde plaats van advertenüen wordt niet gewaarborgd. SCHE COURANT Prys der ActvertenüBu van iIj regels 1155; iedere regel meer f0.30, m bet Z iterdugnummcr 1regels f t.öO, iedere regel meer 1X35 lïeclaraes f0.75 per regel. Incassokosten5cts nostkw itanties 15 ets lanoven van ndvertcntitn by abonnement zijn aan liet Bureau verkrijgba.u. Dagelijks vvordon tegen oor uitbetaling Memo Ailvertenttfn opgenomen 5 t 0.50 t/m. 15 woor den, f 0.75 t/m. 25 ooi ilea Elk woord meer 5 cent tot ten maximum van 30 woorden. 's Woensdags. Kleine Advertentientot25woor den I 0.25, mits \óór Dinsdagavond uur aan bet Bureau bezorgd 's Zaterdags* Klemt Advertenticn 1100, mdiea oict \6or VujtUpavond 6 uur beroiptL In Chineesche berichten wordt toege geven, dat Lingji in Japansche handen is is gevallen. In de stralen wordt nog gevochten en Chineesche afdeelingen, welke buiten de stad lagen, zijn naar de stad getrokken om te pogen de Japanneezen te verdrijven. Gisteren is ook oen felle strijd ontbrand om het bezit van Hantsjwang. Vol gem te Hankau binnengekomen Chi- neesche frontberichten zijn de Japannee zen er in den loop van verbitterde ge vechten in Zuid Sjantoeng in geslaagd het Noordelijk deel \an de stad Lili binnen te dringen. De Chineezen verklaren dit hierdoor, dat in dezen sector belangrijke Japansche ver sterkingen nit Tsingtao in het veld ge- bradit zijn. Ook in den sector van Tstning wordt verwoed gevochten. Aan het front van Yihsien is de toestand nog ongewijzigd. f Van liet slrijdtooneel. In den .v.uo: van Lili wordt, naar het Chineesche persbureau meldt, reeds da genlang \erwoed gevochten. De Westelijke en Noordelijke "poorten van Lili zijn gis teren hevig door de Japansche artillerie gebombardeerd. Een klein Japanscli deta chement trok daarop do stad binnen, doch werd1 spoedig door de Chineezen ingeslo ten. Bij de Westelijke poorten worden thans bloedige straatgevechten geleverd. In den sector van Yihsien hebben de Japansche troepen hedenochtend vroeg een aanval ondernomen, doch zij werden teruggewor pen. Gebruik makend van de verplaatsing van een groot aantal Japansche troepen uit Zuid Sjansi en Noord "Honaa naar Zuid Sjantoeng zenden de Chineezen krachtige versterkingen naar Zuid Sjansi en Noord Hanan om te trachten de Japanneezen in te sluiten. t In Oost Sjansi hebben de Chineezen ongeveer drie- tot vierduizend Japanneezen gedood en honderd transportauto's buit gemaakt. Acht districten in West Sjansi zijn thans van Japansche troepen gezui verd. Terwdl voortdurend aangedrongen wordt op het zenden van. versterkingen uit Ja pan, zijn uil Tientsin 1500 man Japan sche troepen per trein naar Mandsjoekwo gezonden, hetgeen het vermoeden wet tigt, dat zich in Mandsjoekwo een incident heeft voorgedaan. China vormt nieuwe troepen. China is bezig met het opleiden van dui zenden nieuwe soldaten. Een buitenlandse!! waarnemer verklaart, dat de geheele man nelijke bevolking van de provincies Hoe- man, Kwangsi en Kweitsjau een militaire opleiding schijnt te krijgen. Er schijnt een overvloed van munitie te zijn. Duizenden kisten geweren en andere wapens worden vervoerd naar afgelegen opslagplaatsen die in de heuvelen verborgen liggen. Overal wijzen teekenen op weloverwogen activi teit, vliegvelden worden aangelegd, wegen gebaand, stalen bruggen gebouwd, spoorwe gen uitgebreid. Val d' Aran in rochtsckc han den. Troepen van Franco aan dc Fransehe grens. Het Val d' Aran is thans geheel in handen van de rechts,chen. Reeds in den nacht had een rechtsche verkenningspatrouille den PortiUon-pas bezet en omstreeks tien uur gisterochtend traden de rechtsche troe pen in contact niet de Fransehe grenswacht. Te een uur reed een auto met de vlag van het rechtsche Spanje de Bont du Roi op en stopte in het midden. Vijftien Phalanxis- ten stegen uit en begaven zich naar de Fransehe grenspost, waar hun comman dant, een jonge luitenant verklaarde, dat hij namens de regeering van Franco bezit had genomen van de Spaansche grenswacht te Val d Aran, Drie bataljons van duizend man elk, hadden opdracht Val d'Aran te bezetten, doch na den Pas van Bonaigue, hebben zij geen tegenstand meer ontmoet. Aan de grens werd de vlag van het rechtsche Spanje gehesdhen. Hel werk in de metaalindustrie hervat. In de metaalindustrie te Parijs is het werk overal hervat, in sommige gevallen evenwel slechts gedeeltelijk, om technische redenen, of omdat niet voldoende grond stoffen aanwezig waren. Aanvallen van liet Schwarze Korps. Hel orgaan van de S.S., het Schwarze Korps, heelt gisteren een aanval gedaan op groothertogin Feodora van Saxen Wei mar, die geweigerd zou hebben 25.000 mark beschikbaar te stellen voor de ver- lei ezingspropaganda Verder verwijt het blad 358 priesters te Rome, dat zij aan boord van het Duit- sche schip Gaete tegen den Führer zou den hebben gestemd. Het blad noemt het Duilschers naar den vorm, doch het be schouwt hen niet meer als zoodanig. Vijf terroristen, in Palestina gedood. Vijf leden van een gewapende bende, die een Arabisch politieagent gedood hadden, zijn gisteren gedood, toen de politie con tact had gekregen met de bende. De toenemende spionnage. Do „Star" meent te weten, dat de aan zienlijke toeneming van het aantal spion nen, dat naai' Engeland gekomen is sedert het bewapeningsprogramma wordt uitge voerd, levendige ongerustheid wekt bij het ministerie van oorlog. Te Aldershot, aldus het blad', wordt als huisbedienden in de officierswoningen het grootste aantal vreemdelingen gebruikt. Bijgevolg zou het War Officegehuwden officieren instructies hebben gegeven thuis zich te onthouden van bespreking van kwesties van militai ren aard. Gelijke stappen zouden zijn ge daan bij de functionnarissen van de ad-! miraliteit en het ministerie van luchtvaart Het blad1 voegt hieraan toe, dat in White-j hall, het centrum der ministeries, de ho tels, restaurants en. tearooms dagelijks- vol spionmsir "zitten,""amateurs "zoowel als be- roepsspionnen, die hopen inlichtingen te vernemen, die een indiscreet ambtenaar zich zou kunnen laten ontsnappen. Codreanoe naar «le gevangenis. Codreaiioe heeft men na zijn veroord en ting tot zes maanden gevangenisstraf niet, zooals aanvankelijk scheen, op vrije voe ten gelaten, doch hij is naar een gevan genis overgebracht. Hij zou niet in hooger beroep gaan. Daarentegen heeft Coclre.inoe een aanklacht ingediend tegen professor Jorga, daar deze in een brief aan de recht bank beweerd' heeft, dat bij Codreanoe een brief gevonden is, waaruit blijkt dat hij schuldig is aan hoogverraad. Burgers moeten gasmaskers koopen. De koop van gasmaskers zal in Tsjecho Slowakije verplicht gesteld worden. De belastingplichtigen in de steden van meer dan 10.000 inwoners zullen binnen twee maanden gasmaskers voor hun gezinnen moeten aanschalfen. Het ligt in de be doeling, dat de geheele bevolking van maskers voorzien zal worden. Het bezoek der Fransehe ministers aan Londen. De minister van buitenlandsche zaken, Halifax, zal eind van deze week een aan vang maken met de voorbereiding der Fransch-Britsclie besprekingen op 29 en 30 April. Diplomatieke Engelsche kringen ver wachten, dat deze besprekingen geen en kele moeilijkheid zullen ontmoeten, dat de Fransehe en Britsche staatslieden geen moeite zullen hebben het geheel eens te worden over de problemen fier buitenland sehe politiek en der defensie, die ztiUea worden aangesneden. het Britsch-ltaliaansche acooord zal worden besproken, terwijl tegelijkertijd de Fxansch-Italiaansche betrekkingen behan deld zullen worden, evenals de punten, waarover Frankrijk met Italië wil onder handelen. Uiteraard zullen verder de Spaan sche en Midden-Europeesche problemen op den voorgrond der besprekingen staan. Ten aanzien van Spanje verwacht men geen wijziging der Britsche houding. Ten op zichte van Midden-Europa ligt het voor de hand, dat de Britsche regeering over leg wil plegen met de Fransehe ministers over de diplomatieke actie, die onderno men zoo kannen worden, of het stand punt, dat zou moeten worden aangenomen, ter consolideering van de positie der sta ten, die zich onder Duitschen druk bevin den. Ten. slotte zal het algemeen© defensie- vraagstuk onder oogen worden gezien. Daar bij zou ook tet vraagstuk d'er 'evens- middelenvoorziening in tijden van oorlo° ter sprake kunnen komen. 5 Ciauo naar Londen? Op voorzichtige wijze wordt iu gezag hebbende kringen gewag gemaakt van de mogelijkheid van een bezoek van Ciano aan Londen, wanneer de Brilsch-Italiaan- scho overeenkomst van kracht zal zijn geworden. De aankoop van militaire Oiegluigen door Engeland. Naar verluidt, zal de Amerikaansche re geering geen hinderpalen in den weg ieg gen aan de Britsche aankoopen van zoo veel beschikbaar luchtvaartmaleriaal ah Groot Brittannië wenscht. Do regeering is sterk genoeg om dn protesten af tc wij zen» die ongetwijfeld tullen komen van den kant van militante groepen in liet Congres. De verkoop van een groot aan tal militaire vliegtuigen aan Engeland zou zeker door de isolationisten aangegrepen worden als voortreffelijk materiaal voor hun campagne. Het isolationistische blok is nog machtig, vooral ia den Senaat. Up 28 Mei wordt in Washington een nationaal anti-oorlogscongres geopend!. Vele sprekers zullen hier de opvatting tot uitdrukking brengen, dat de Amerikaansche neutraliteit reeds ondermijnd wordt door buitenland sche propaganda en door de pogingen van de Europeesche democratische landen zich te verzekeren van Amerikaansche hulp in geval van een oorlog tegen het fascisme. Wetsontwerp tot voorlichting over Nedcr- land in het buitenland ingetrokken. Be ministers van financiën en algenteene zaken doelen mede, dat het wetsontwerp tot wijzignig en verhoognig van het twee de hoofdstuk A der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1938 (voorlichting over No- derland ir, het buitenland) wordt ingetrok ken. Pantserglas oor luchtbescherming. Gisteren werden op de schietbaan van het kamp Waalsdorp, proeven genomen met pantserglas, in het bizonder met het doel dit gla- \oor luchtbescherming-doeleinden te gebruiken. liet pantserglas ziet er uil als gewoon glas en is volkomen dooizichtig, /oodat hel voor alle genenschte doeleinden ge bezigd kan worden. Het proefglas, hetwelk in een „U"-vormig ijzeren raam gevat was, werd tusschen een rij van zandzakken geplaatst, waarop een zware stalen plaat gelegd weid, ten einde het eventueel terugslaan van kogels te voorkomen. liet eerste schot neut gelost op een afstand van 10 meter, met een legeipistool van 9 man, hetwelk slechts weinig schade aan het proefglas toebracht, liet tweede schol werd gelost op een afstand van 5 meter met een Mauserpistool van 7 G5 man. Dok dezen kogel werd met succes weerstand geboden. Ten «lotte werd nog een derde kogel met een Mauserpistool van 7.65 ni m. op de pantserplaat afgevuurd, eveneens op 5 meter afstand, welke evenmin door het pantsciglas heendrong. De proefneming slaag volkomen, hetgeen vooral met het oog op luehtbeschermings- inogelijkheden, zooals voor bedrijven waar in oorlogstijden liet werk voortgezet moet worden, evenals voor automobielen enz van groote waarde kan blijken te zijn. Dagelijksche indexcijfers. Medegedeeld door het Centraal Buieau voor de Statistiek. 's-Gravenhage, 20 April. Aandeelenkoersen 88.8. Goederen gioothandelspiijzeu 70.8. Aanbesteding- kazernement ie Steenwijk, Gistc-M: is te Zwolle, dooi' den eerst aanwezend ingenieur der Genie te Gronin gen aanbesteed het bauwen van oen ka zernement voor een bataljon infanterie fo Stee uw ijk, volgens bestek no. 151. De raming bedroeg -f435.000.—. lloogslo in schrijver was G. v. Enk te Hengelo voor f 495.000.laagster G,'Gesman en C. F-odcmcyei te Alphen .-aan den Rijn voor f 434.S9C waren vierenvijftig inschrijvingen. Openbare school te Liutele. Lij Kon besluit is, met vernietiging van een bestek van Ged. Staten van Gel derland van 10 November 1937, waarbij goedkeuring was onthouden aan het be sluit va» den gemeenteraad van Aaiten, d.d. 24 Sitemher 1937 's raads beslissing alsnog govdgok'-urd, n.l. dat d'e instand houding tan de openbare lagore school te Lintelo ("gemeente Aalten) ingevolge art, 19 der lager onderwijs wet 1920 wordt gevorderd. Overwoguc werd hierbij o.a., dat met name het deel der bevolking in do ge meente Aalten, dat zijn kinderen open baar onderwijs wil doen genieten, niet ge acht kan worden daartoe overeenkomstig liet betreffende wetsvoorschrift voldoende in de gftegenheid te zijn gesteld, indien diegenen onder hen, die in Lintelo en om geving woitin, hun kinderen, ten getale van ongeveer 30 naar de openbare school te Aallen (dorp) moeten zenden, waarheen de afstand voor een tiental meer dan 5 k.m, roor enkelen 4a5 k.m. on voorts voor de meenten bijna" 4 k.m. bedraagt. Dc Engelsche gezant zal ons land verlaten. Sir Hubert Montgomery, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Goot Brittannië te 's Gravenhage, zal over enkele maanden zijn functie neerleggen en ons land verlaten. Dit houdt verband met den termijn, welke in Engeland voor de vertegenwoordigers aan buitenlanrtscne horen is gesteld ou die gewoonlijk vijf jaar bedraagt. Sir Hubert Montgomery, die thans 62 jaar is, aanvaardde zijn functie hier te lande in Augustus 1933, Voordien was hij langen tijd' werkzaam bij het Foreign Office. Zoo bekleedde hij o.m. de functie van vice-marshal van het corps diploma tique te Londen, een ambt, dat een in termediair beteckent tusschen het hof en de diplomatie. Staking te Tegelcu. Bij de firma Egidius Janssen, te Tcgelen, die o.a. briefhouders en metaalwaren ver vaardigt, is gisteren een staking uitgebro ken. Op de fabriek werken arbeiders in het cartonnagebedrrjf en metaalbewerkers. De eerstgenoemde zijn voor een deel lid van den Nederlandsehen R, K. Grafischon Bond, tot welke organisatie ook verscheidene ar beiders der laatste categorie behoorden. De firma stelde zich op 'het standpunt dat bij de splitsing van het bedrijf in twee fabrieken de metaalbewerkers niet in den Grafisehen Bond', doch in den Metaalbewer- kersbond' thuis hooren. Toen bij de dezer dagen tot stand gekomen splitsing de eartonnage-arbeiders overeenkomstig de ar beidsregeling voor hot grafisch bedrijf een loonsverhooging kregen, die niet op de metaalbewerkers werd' toegepast, besloten de arbeiders, na overleg met hun orga nisatie, gezamenlijk het werk neer te leg gen. De staking omvat circa veertig nian. Bewoners moesten iu nacktgc- v aad vluchten. Jn den afgeloojien nacht omstreeks kwart over twaalf ontdekten voorbijgangers iu de Vughterrtiaat te 's-ilertogenboscli, een feilen brand in den winkel van den heer J. Verhoeven. Een chauffeur \an de P.T.T., die mei zijn bestelauto voorbij reed, was een der Ieeuton, die bet vuur, dat hevig in den winket opvlamde, ontdekte. Hij bood in allerijl hulp en. trapte de winkeldeur' in, om "d'e bewoners te kunnen waarschuwen. Het vuur dreef hem echter terug. Hierop poogde hij liet bovenhuis te bereiken, dat rechtstreeks verbonden is met den winkel. Ook hier forceerde hij de deur, begaf zich de trap op en wist dc bewoners, die in Vaste s'a.ip te bed lagen, te bereiken. De vrouw des huizes, twee kinderen, de dienst bode en twee pensiongasten moesten zich in nachtgewaad in veiligheid stolien. Zij vormen bij omwonenden onderdak. De politie-brandwcer was spoedig aan wezig en bestreed met twee stralen het vuur, dat zich inmiddels over het ge heele huis had verspreid. Ongeveer kwart over twaalf kwam as sistentie van drie brandweerwagens der gemeentelijke brandweer. Zoowel aan de voor- als aan de achterzijde van iiet pand werden slangen uitgelegd en na korten tijd bleek, dat men "liet vuur, dat inlus- sehen het geheele huis verwoest had, kon bedwingen. Na ongeveer een uur geblureht te hebben, ontdekte men dat in oen lucht koker van het aangrenzende bovenhuis het vuur ook ai een weg gevonden had. Spoe- dia ingrijpen voorkwam hier erger. Men vermoedt, dat de brand ontslaan is doordal do winkelwaren, voornamelijk ga lanterieën en speelgoed1, te dicht bij een brandende kachel hebben gelegen. Verzekering dekt de schade. De brand weer was nog geruiuien tijd bezig met de nsblussching Tram op den verkeerde» weg. Gistermiddag is door tot nu toe onbe kende oorzaak de motorwagen van lijn 3 bij de kruising BilderdijkstraatFred. Ilon- drikplantsoen te Amsterdam uit de rails geloopcn. De tram had', ondanks krachtig remmen van den bestuurder, nog zooveel vaart, dat zij het trottoir op reed en het hekje van het plantsoen „nam". Eerst toen, op het jonge gras, kwam de wagen tot staan. Gelukkig hadden geen persoonlijke on gelukken plaats. Alleen een trampassagiere, die zeer was geschrokken, moest door den G.D. naar huis worden gebracht. Yisch voor het Ts&namecr. Met een vliegtuig zijn fce Benghazi onge veer 300.000 jonge snoeken aangekomen, die in Italië in het Vicomeer zijn gekweekt en doorgezonden zullen worden naar hot Tsanameer, De visclijes worden vervoerd in vier metalen bakken en het zich daar in bevindende water wordt voortdurend op de juiste temperatuur gehouden. Het Tsanameer is rijk aan visch, doch over het algemeen weinig eetbare soorten. Langste telefoonkabel ter wereld. Men is te Syracuse begonnen met de weikzaamhedeïi voor het leggen van een. onderzeesehen telefoonkabel van Sicilië naar Tripolis, welke de langste telefoon kabel ter wereld zal worden, nl. met een lengte van 390 mijl, terwijl de tot dusver langste kabel loopt van Australië naar Tas- manié en niet langer is dan 170 mijl. Man heelt eerst ziju vrouw ver dronken en daarna het lijk in stuk ken gesneden. Onlangs hel Ij: n wij melding gemaakt van hel vinden van stukken van een vrouwen- lijk m het kanaal lopersDiksmuiden iu Belgie. Het ouder'oek leidde op hel spoor van een zekeren Tourlioudt, ta\iverhuur der te llekkem, wiens vrouw, Alice Le- maislre, sinds oenigen tijd verdwenen was. Hij lind zich naar Fruikiijlc lxigeven, voor gevende on. haai le zooken. en had een jong meisje, Yvonne Deprez, meegeno neu, In klankrijk maakte hij zich schuldig aan een kleinen diefstal on werd geariesteeid. Het andereoek brengt nu lal van be zwarende feiten aan het licht liet onderzoek te Rekketn heeft een op zienbarende wending genomen, aldus meldt het „Laatste Nieuws" liet Fransehe par ket van Cha'ons-suf Maine had Vrijdag avond mcdeJeeling gedaan van een ver- klaiing, welkt door Yvonne Deprez is af gelegd en die Inzender van belang is. Niet zoodra was deze verklaring bij heil gertcli' le leper bekend, of er werden maat regelen. genomen om do juistheid er van na le gaan. In den nacht van Vrijdag op, Zaterdag vvnd dan ook een uitvoerig on derzoek gedaan le Rekkom in het huis van Van Toiuhoudl, hij het schijnsel van electrische lampen, die door middel van een noodleidlug werden aangebracht. Acht arbeideis waren door de rijks veld wacht op- gcêischt, om geheel den tuin om te gra ven lot op ten diepte van 070 M De bekentenis van Yvonne Deprez. Yvonne Lk pre/ heeft verklaard, dat zij op do hoogte was van alles wat or met Alice Lemais'.rc is gobeard en heeft er bij gevoegd, dal op 23 Februari do vrouw werd! verdrenken in het visch vijvertje vain het huis. Nadat zij verdronken was, heeft Van Tourhoudi liet lijk er uit gehaald en? samen hebben zij 'l lijk aan stukken ge sneden. 1 Het hoofd werd begraven in den tuin, evenals de Ideereu van het slachtoffer en het mes, hetwelk bij dit akelig werk was gebruikt. Ais Inzonderheid vertelde hot meisje, dat liet mes, bij liet einde van het werk, in twee stukken is gebroken. - Het is niet uitgesloten ,<lat Van Tour- houdt nadien de kleeren en het hoofd heeft weggenomen uit den tuin, om deze bescheid iaerdo stukkeu tc verwijderen en zich aldus veiliger te voelen. Zooals ge zegd, heeft men tot dusver niets kunnen! vinden, doch daar men d'e juiste plaats niet kent waar alles zou begraven zijn, is het mogel'jk dat deze stukken zich op) een groot ere diepte bevinden. j Aan de tand van de nieuwe gegevens hebben Je rechterlijke ambtenaren hun onderzoek uitgebreid tot een nieuwe huis zoeking en thans heeft men in de keuken, onder de kachel, sporen gevonden van bloed op een drietal steenen. Deze steenen werden uitgekapt en meegenomen als be wijsstukken. Het ontzettende is wel de omstandig heid, dal in heel deze gruwelijke geschie denis een rol is gespeeld door Yvonne De prez, een meisje, dat eerst in Mei aan staande den vollen leeftijd van 16 jaar zal bereiken. Loopjongens van 63 en 65 jaar. In de Daily Telegraph and Morning Post lezen wij, dat twee firma's te Woking, in het Engelsche graafschap Surrey, genood zaakt waren loopjongens m dienst te ne men van 63 en 65 jaar. Beiden zijn gepen- sioioneeide brievenbestellers. Het tekort aan. loopjongens te Woking, een stadje met 27.000 inwoners, moet niet het gevolg zijn van te lage loonen, integendeel. De vraag moet liet aanbod sterk over treffen. Een firma heeft twee en een half poind willen betalen voor een jongen vaa 17 a 18 jaar. In de vacature is nog niet voorzien. j Een miniatnnrboek. Hel Pnschkin-museum te Moskou heeft een weik met gedichten van Pusclilrin ten geschenke gekregen in een formaat van 4.2 bij 5.6 centimeter. Op de 266 bladzijden, staan 134 gedichten van Puschlrin en 13 illustraties, waaronder in veelkieurensckrift. Hel boekje is vervaardigd door een leer ling van een Moskous che school. De ge heele tekst is in nietig drukschrift zorg vuldig met de hand in inkt geschreven. De illustraties zijn met de hand beschilderd. Fran.scli militair vliegtuig verongelukt. Gisterochtend is een Fransch militair vliegtuig tijdens een oefening bij Lyou verongelukt. Het toestel is in brand ge vlogen. en de vijf inzittenden zijn in de vlammen om het leven gekomen. Twee IlaJiaansche vliegtuigen neergestort. Twee vliegtuigen van het Italiaanscho vliegveld Gorizia zijn met elkaar ;n bot sing gekomen en neergestort. Een der beide vliegers kwam om het leven.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 1