STADSNIEUWS St. Jorisdag Jong Hervormden Ned. Gist- en Spiritusfabriek Gaat U met VACANTIE? Luxe Verhuur „UNIQUE", Tel. 8881? Fa. Wed. C. v. d. MOST Mi-, Ms-1 VarifflssiagaU. AiMripr Mm Feestavond Nederland en Zuid-Afrika VRU2.-G0DSDIENSTIGE PREDIKING DS. H. C. A. SNETHLAGE, BINNENLAND Minister Goseling beleedigd? De giften voor de defensie De Maastunnel in Rotterdam Kerk en School En de padvinders. Zaterdag a.s. is het SL Jorisdag! Mei toevallig beeft de padvindersbewegïug Ei. Joris als voorbeeld gekozen. Het verhaal van St. Joris. (lie streed tegen de draak, beeft een diepe zin. Ter viering van St. Jorisdag komen Za terdag 7 uur v.m. de MP.W-leden voor zoover zij daartoe m de gele genheid zijn in hun clubhuis aan de Nu-uwstraat samen, waar de vlag gehe- schc-n. door de groepleiders een verbaal verteld en aan elk een voorjaarsbloem ?ai worden uitgereikt, die den gehcelen dag gedragen moet worden. 's Avonds half 8 treden de padvinders weer aan in de Nieuwstraat en marchee- ren niet de band gezamenlijk naar het Sportpark Bosclihoek, waar een kampvuur gehouden zal worden. Dit kampvuur zal dit jaar een ernstig karakter dragen in verband met de ver nieuwing van de belofte. Ook zal daar het St Jorisverhaal worden verteld. Zoo mogelijk zullen alle padvinders Za terdag den geheeien dag in het pad vin- der=eostuum gestoken zijn. Propaganda-avond. Een groot aantal belangstellenden bad zich gisteren in bet Vereenigingslokaal ver zameld, waar de afdeeling Schiedam van de Federatie van Jong Hervormden een propaganda-avond hield. De voorzitter, de beer P. van \Y ij k, opende den avond op de gebruikelijke wijze en uitte zijn blijdschap over het feit, dat zoo velen waren gekomen om dezen vierden propaganda-avond bij te wonen. In bet bizonder heette spr. welkom de adviseerende leden der afdeeling, ds. K. de Bel en den beer H. Gotink, den spre ker, den heer J. de Smalen uit Haarlem en de leden van de afdeeling 's-Graven- hage, die een Bijbelsch spel zouden op voeren. Het woord was vervolgens aan den beer J. <ie Smalen, secretaris van de Fede ratie, die een korte propagandarede hield. Spr. richtte zich hoofdzakelijk tot de nieuwe gezichten m dezen kring. Het oogenblik is voor propaganda zeer gunstig, aldus spr., want kort geleden heb ben de jongeren hun belijdenis gedaan en zijn nog onder den indruk van dat grooie beleven. De Federatie van Jong Hervormden is gekomen en gegroeid, toen bijna 12M' jaar geleden eenige jonge menschen ia Haar lem bun belijdenis hadden gedaan en zich afvroegen wat zij met die belofte: trouw aan God te zijn, konden doen. Wij hebben God trouw beloofd en toch klagen wij, beweren, dat wij het anders zouden doen dan God; klagen, .dat het kruis, hetwelk wij dragen moeten, zoo zwaar is! Deze klachten zijn ontzettend; slechts één werkelijke klacht is er, name lijk: „God, wees mij zondaar genadig". Heeft men zijn belijdenis gedaan, dan is roen mondig lid van de Nederlandsche Hervormde Kerk en heeft men dus ook verantwoordelijkheid. De Federatie van Jong Hervormden, welke thans reeds 64 afdeelingen telt en nog steeds groeiende is, wijst hoe men de afgelegde belofte moet nakomen. Behalve het elkaar steunen be kwamen de Jong Hervormden zich in za ken aangaande de kerk, versterken en be krachtigen het geloof en het behandelen van geestelijke problemen. Ook de zending en het ieekenspel ma ken deel uit van het programma van de Jong Hervormden. Met een opwekking zich aan te sluit en- bij de Federatie en de groote bijeenkomst op Tweeden Pinksterdag (6 Juni) to Am sterdam bij te wonen besloot spr. zijn met groote aandacht gevolgde rede. Leden van de afdeeling 's-Gravenhage voerden vervolgens onder regie van Piet Rutgers het door ds. J. D, van Calcar te Alkmaar geschreven Bijbelsch spel „Miehal" op. In dit stuk wordt het conflict behandeld tusschen Michal, de dochter van Saul en David, wiens vrouw zij geworden is. David is de man, die het volk lief heeft en slechts wil dienen en niet gediend wil worden. Michal daarentegen zoekt eigen grootheid, waant zich boven het volk te staan en wil gediend worden. Dit groote conflict tusschen man en vrouw leidt tot een heftige uitbarsting als David op den groolon dag van den terug keer van de Ark naar Jeruzalem, meeat het volk en Michal voor zich te kunnen winnen. Nooit Dad Michal's hooghartig heid meer aan den dag dan op dat oogen blik en David begeert haar niet meer als koningin. Het hem door God beloofde ko ningshuis zal niet uit deze vrouw worden gebouwd; zij zal niet worden de mooier van zijn kind. De Hagenaars hebben dit spel op buiten gewoon gevoelvolle en vlotte wijze over het voetlicht gebracht en de hulde aan spelers en regisseur gebracht was dan ook alleszins verdiend. De figuren van Koning Saul en Michal in het bizonder werden op opvallend goede wijze gespeeld. Aan het slot van den avond heeft ds. K'. de Bel de medewerkenden bedankt en .gesloten met dankzegging. Het jaarverslag over 1937 ln liet jaarverslag over 1937 van de Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft zegt de directie o.a. Aan het reels in ous vorig jaarverslag vermelde feit, dat wij vóór de depreciatie van den gulden en ook vóór de sterke prijsstijging der graneii op de wereldmarkt, talrijke contacten voor graanlevering in 1937 hadden aigfsloten, is het mede te danken, dat In t expioitatiecijfer niet aan merkelijk ongunstiger bij de uitkomsten van vorige jaren afsteekt. Ten gunste van de exploitatie werkten trouwens ook an dere factoren mede. Over het geheel geno men bracht ue depreciatie van den gulden voordeel, in verband met onzen beiang- rijken export, zoomede de in guldens hoogere inkomsten uit onze in het buiten land gevestigde bedrijven. Alhoewel hot uitblijven oener accijns verlaging een opleving van het bianenland- sche distillateursbedrijf in den weg stond' do accijnsopbrengst over 1937 was slechts 2,4 pCl. liooger dan in bet laagte- recordjaar 1936 vertoonden afzetmo gelijkheid en daarmede ook prijzen op de wereldspiritusmarkt een verbetering, zoodat onze spiritusopbrengst hooger was dan te vorigin jare. Voorts droegen en kele onderhoerige ondernemingen in be langrijker mate tot de winst bij en ten slotte kon een grooter godeelte onzer kas middelen roitegevend worden belegd. Geeft op grond onzer hierboven gegeven uiteenzetting, het eindcijfer der exploitatie rekening geen juist beeld van de ten op zichte van vorige jaren minder gunstige verhoudingen in onze voornaamste gist- afzetgebieden, zoo moge met voldoening worden vastgesteld, dat de overige liier- 1 over aangehaalde factoren dit cijfer tot dicht hij het in de laatste jaren bereikte peil hebben gebracht. Aan vernieuwingen werd in onze fabrie ken in toiaal f490,17S13 besteel, teiwijl afscbrlj\ ingen tot een zelfde bedrag wor den voorset-leid. Na toepassing dezer afscliriji ingen blijft een bedinc van f 2.289.994,22'/a ter v^rdee- ling. De uüLeering van 6 pCt. aan prira riteitsuanJpelhouders en van 5 pCt. aan gewone aandeelhouders vergt bel ragen van resp. f3000.— en f330.400—, benevens f 27,923.03 voor dividendbelasting. Uit het resteereneb' bedrag is een verdere uitkee- ring van 10 pCt. op do gewoao aaudeclen mogelijk, waarna, rekeuing houdend met een behiaingbedrag van f 55.433,74, op nieuwe rekening f 196.203.22Vl1 overgaat. Het loop-mie boekjaar heeft zich iets gunstiger ir.gezet, met het vooruitzicht op lagere graanprijzen, die het, mede in ver band met voorshands nog gunstige spiritus- prijzen, minder noodig doen zijn de giaf prijzen, aHl.an= hier te lande, te wijzigen, terwijl in België inmiddels een zekere aan passing dier prijzen heeft plaats gehad. Evenwel zijn de huidige omstandigheden in de wereld van aard', dat eenige vaste grond ontbreekt om daarop een voor- spell'ng voor het verdere verloop van het boekjaar te baseeren. Op de balans komen de grond, gebou wen en machinerieën van liet bedrijf te Schiedam voor tot een bedrag van f 700.951.&9i'o. Daarop is in den loop der jaren afgesdrreven f 655.951.89 tb. Zevcn-persoons Auto's met aanhangwagens voor alle bagage. Vraagt prijs Burgemeester Kuappertlaar 2 SCHIEDAM Breersveld (hk. Ueerenpad) Tel. 68342 Ronde') Sportvereeniging. Alluer is opgericht Ronde's Sportveieeni- giug „R. S. V.", bestaande uit personeel van Ronde's Teakcleurenfebrjek. Het secre tariaat is gevesligd Kelliclstaat 7. Zaterdagmiddag zal dcor de jonge ver- eeniging een voetbal-oefenwedstrijd worden gespeeld tegen een der elftallen van „Vegla" op het Mathenesser Sportpaik aan den Laansloots cl i eweg. AGENDA. SCHIEDAM, Passage theater. 8.15 uur. 1. De avonturen van duikboot Dl. 2. Kom je ook bij de brandweer? City theater, 8.15 uur. 1. Modern Times. 2. Revolverhelden. 21 April. Ver-crdgingslokaal. S uur. Jaar vergadering Ilerv. (Geref.) Meisjes- 21 vereeuigmg „Ora et Labora". 21 Hermes-DVS-snpportersvereeniging, De Hermes-DVS-supportersvereeniging heeft gisteravond in Musis Sacrum „op ouderwetsche Hermes-DVS-manier". zooals de voorzitter, de heer Ji. F. Markx in zijn openingswoord aankondigde, feest ge vierd. Men heeft dat „huiselijk" gedaan, zoo „en familie"; ook de vergelijking met een groote bruiloft werd gemaakt. Ce voorzitter deelde mee, dat de sup- portersvereeniging van VS\ oen telegram had gezonden; die van UW zond een schriftelijke gc-lukwensch met het a. s jarig bestaan. Van de CVV-supportersver- eeniging was een bestuurslid' aanwezig en bovendien zond deze vereeniging bloemen evenals de suppcrrlersvereeniging Feijen- oord. Spr. zinspeelde op een onderlinge samenwerking om te komen tot facilitei ten voor de leden van supportersvereeni- gingen en sprak de hoop uit, dat genoem de vereenigingen elkaar nog jaren lang in de lo klasse zullen bestrijden. Het programma werd met bet oog op de financiën verzorgd door den voorzitter, den heer Markx en Je leden der vereeniging, de hoer en mevr. H. Saas, Ee heer Markx was 20 jaar geleden een goede kracht, als „Inter Nos" onder lei ding van wijlen den heer A. den Draak, een operette opvoerde en de routine, toen op het tooneel opgedaan, is hij nog niet lieelerriaal kwijt. Reeds in het eerste cou plet, dat hij voordroeg: Hotel Bock, gaf hij de aanwezigen een taak: meezingen Ook hot duo Saas heeft op lofwaardige wijze getracht de zaal, die nagenoeg ge vuld was, prettig bezig te houden; een harmonica-solist trad op en Van Dijks Band zorgde voor aanvulling van het program. In den loop van den avond verschenen ook enkele bestuursleden van Hermes-DVS en verscheidene spelers van het le elftal op den feestavond. Tot slot was er een bal met attractiefs. April. Musis Sacrum. 8 uur. Schied Burgerwacht. Tooncelvoorstelling Utile Dulci". April. Passage Theater. 8 uur. Peter Pech-avond. Spreker: F. A. Hoff 21 April Gebouw Ecndncht, 8 uur. Open bare vergadering Bellamy. Spre ker J. Nolles uit Den Ilaag. 21 April. Oosterkerk. S uur. Herdcnkings- samvnkranst 70 jarig bestaan J.V„ op G.G. Jonathan. 22 April. Vereenigingslokaal. 8 uur. Reimie V O L.O N S. 22 April Doeleqebouw. S uur. Jaarvergade ring Schied. Vereen. Zuige'ingen- bescherming. 22 April. Geiet Jeugdhuis. S uur. Ver gadering AB. Propagandaclub „Mobiel" 22—25 April. Zaal R. K. VolksbZBid, Lus- trummarkt R. K. Verkenners St. Franciscusgroep 22 April Musis Sacrum, S uur. Utile Dulci, met „Hoog Spel" voor de Ver. tegen Bedelarij. 23 April. Gebouw Eendracht, 8 uur. Too- neeluitv. Nut en Ontspanning. 23 April. Musis- Sacrum, 8 uur. Feestavond Centrale Bond van Werkmeesters. 24 April. Musis Sacrum, 8 uur. Concert Arb. Zangvereen. „Excelsior". 25 April. Musis S, crum, 8 uur. Sluitings avond K.J.M.V. 26 April. Musis Sacrum. 8 uur. Concert van Beeihoven" m.m.v. Pré- ciosa. 26 April. Vereenigingslokaal. 8 uur. Jaar feest Herv. Kerkkoor. BOTTERDAM. Heden e.v.a. Arena. 2.15 u. 8.30 u. Voor stelling. 21 April. Doelen, 8.13 u Rotte's Mannen koor, o. 1. v. ütto Glastra van Loon, m. m. v. mannenkoor Die Tlaghe Sangbers, o. 1- v. Tos Vranken Jr. Soliste Sophie Both Haas, sopraan. April. Groote Schouwburg, 815 uur. Ver. Rotterd. Hofstad fooneel. Zijne Eminentie doet zaken. 21 April. Tivoli Schouwburg, 8.30 uur. Gpz. Jacq. van Bijlevelt. De baby van 1GO0 weken. 22 April. Doelen, 815 uur. Bencfice-con- cort Rott. Ph. 'Orkest. Soliste Lelia Gousseau (piano). Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Rosalie. Centraal 2 u. Van 7 u. af doorl. Op le- ven en dood. De verborgen bruid. City. 2.15 u. 7 u. 9 30 u. Rosalie. Corso. Van 11. u. of doorl. De Jungle prinses, Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Een pracht exemplaar van een man. Lumiére. 2.15 u. 7 u. 9 15 u. Immer wenn ich glücklich bin. Olympia. 7 u. 9.15 n. Kom jo ook uij de brandweer? Het duivelslegioen. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Prins en bedel- knaap. Kampioen. Scala. 2 u 7 u. 9.30 u. Een stad op stelten. Studio '3f 2 u. 7 u. 9.15 u. Een lief deski schicdenis in de Comedie fr&.'.u;aisc. Thalia 2.tf u. 7 u. 9.15 u. Heidi. Prinses Juliana en Prinses Beatrix naar Soestdijk terug. Prinses Juliana en Prinses Beatrix zijn heden, in den loop van den middag per auto uit Den Haag vertrokken en naar het paleis Soestdijk teruggekeerd. Een indruk van dr. H, D. van Broekhuizen. „In Zuid-Afrika gaat het goed". Zoo luid de de samenvatting van den indruk, dien do gezant van dit land te "s-Gravenhage, dr. H. D. van Broekhuizen, gekregen heeft tijdens een vacantieverblijf van vier maan den in zijn geboorteland. Eergisteren is de gezant op zijn standplaats teruggekeerd en hij verklaarde blij te zijn weer aan het werk te kunnen gaan. De begroeting van Zuid-Afrika toont over 1937 'n overschot van 4.200.000 pond ster ling. Dit gunstige resultaat is, naar dr. Van Broekliuizens meening, voor een goed deel te danken aan het beleid van den Zuid- Afrikaansebcn minister van financiën, dm heer Havenga, die reeds 15 jaar zijn functie vervult. De heer Havenga heeft niets meer van zijn ambtenaren te leeren, bij kent hot klappen van de zavcep. Wat de bewapening aangaat heeft Zuid- Afrika zich do laatste jaren vooral toege legd op vei talking van de militaire iucht- vaait dcor aa ïschaffing van nieuw mate riaal. Er bestaat tea joarlijksche opkomsl- pTclif, voor mannen van 1660 jaar, van een maand tot zes weken. Het oude cum- mandostelsel, zooals dit in den boerenoor log gold, is weer ingevoerd. De uitvoer van Zuid-Afrika is. nog altijd grooter dan tien invoer en wel 6 a millicon pond sterling per jaar. Uitvoerpro- ducten zijn voornamelijk: goud, mais, wol en citiusvTUcliten. Ruilhandel met Nederland. De gezant heeft in Zuid-Afrika, zoo ver telde bij, besprekingen geveerd over de mogelijkheid van ruilhandel tusschen Zuid- Afrika en Nederland met fruit als ebj-.cL In Zuid-Afrika voert voornamelijk zijn vruchten uit naar Engeland en zou dien uitvc-er gaarne vergrooten door in de maan den Januari, Februari en Maait (dan is het zomer in Zuid-Afrika) naar ons land te exporteeron. In Juli Augustus en September zou Nederland dan fruitproluc'eu naar Zuid-Afrika kunnen uitvoeren. Een dergelijke tansac'.ie, zonder douane- belemmeringen, zern. beide landen groot voordeel kunnen brengen en do wensche- lijkheid ervan wordt in beide landen be grepen. Sprekende over het handelsverkeer in het alcemeen tusschen beide landen toonde de gezant zich een groot voorstander van het zenden van een Ncderlandsche bandels- missie naar Zuid-Afrika, in navolging van de missie naar Zuid-Ameiika. De missie zou met open armen ontvangen worden en zeker nuttig werk kunnen doen ter veigroo- Kerk Ned. Prot. Bond Westvest 90 ZONDAG 24 APRIL, half elf v.m., HÏRV., HILLEGERSBERG 21 ting van liet handelsveikeer, dat neg zeer miniem is. Mot Duihchiand heeft Zuid-Afrika een ruiiverdrag gesloten. Voor 4 a 5 minitoon "s jaars levert Zuid-Afrika krachtens dit ver drag wol cn zuidvruchten, waarvoor Duitsch land machines, locomotieven e.d. verschaft. Bi zonder was de gezant getroffen door de uitbreiding van steden als Johannesburg en Pretoria. In Johannesburg wordt de eene wolkenkrabber na de andere gebouwd. Het aspect van deze stad, door den gezant 41/2 jaar geleden ook bezocht, is daardoor geheel veranderd'. Emigratie-mogelijkheden. Mijn regeering staat zeer sympathiek te genover Ncderlandsche emigranten, verze kerde dr. Van Broekhuizen. De regecring zal hun zoo veel mogelijk ter wille zijn. Er is plaats vooral voor metselaars en boeren, die eenig kapitaal bezitten en zich in Zuid- Afrika wenschen te vestigen. H. M. de Koningin naar Het Doo. Het ligt in het voornemen van H. M. de Koningin op Zaterdag 23 «lezer het paleis Hel Loo voor het jaarlijkscbe zomer verblijf te betrekken. Dc Koningin naar Vlissingen. H. M de Koningin zal zich op 2 Mei e.k. naar Vlissmgcn begeven ten einde een be k te brengen aan de zeevaartschool „Do Ruyterschool", aldaar, bij welke ge- .egenheid 11. M. dan tevens het borstbeeld van wijlen Prins Hendrik, vervaardigd door den beeldhouwer Etienne, zal onthullen, dat door het huldigingscornïté ter nage dachtenis van den Prins in den gevel van de „Oe Ruyterschool" is geplaatst. Dc justitie grijpt in. Het A. N. P. zendt ons het volgende bericht: Ter zake van de beleedigingen langs verschillenden weg aan den persoon van den minister van justitie aange daan, heeft de officier van justitie te 's-Gravenhage het noodig geoordeeld in te grijpen en zijn door hem opsporing en verjioor ter strafrechtelijke vervol ging gelast van de verantwoordelijke personen. Een vervolging tegen hel Na tionale Dagblad? Ojp last van den officier van justitie in Den Haag stelt de Leid-che politie een on derzock in naar de herkomst van het artikel betreffende de mutaües onder het korps marechaussee te Oss, voorkomende in het Nationale Dagblad van Woensdag 13 April j.l. Brochures in beslag genomen De Haagscho politie heeft dezer dagen in een particuliere waning aan de Conrad kade te 's Gravenïiage, een duizendtal bro chures, getiteld „De Oss-affaïre", in beslag genomen. Deze brochures, welke beleedi gen de uitlatingen aan het adres va:n den minister van justitie bevatten, werden in bedoelde woning ter verspreiding in voor raad gehouden. Het is tot dusver niet bekend, wie deze schrifturen heeft gedrukt en uitgegeven iLcli hiernaar woidt door de politie een grondig onderzoek ingesteld. Verantwoording. Blijkens de laatste opgave is tot nu toe aan vrijwillige giften voor de defensie ont vangen £108.044,10. De stond der werkzaamheden. Bij de maandelijksche bezichtiging heden morgen van de werkzaamheden aan don tunnelbouw onder de Nieuwe Maas te Rot terdam, werd een bezoek gebracht aan dc Heijscko haven, waar de groote kokers wor den gebouwd, welke den tunnel onder het rivierbed zullen vormen, In het bizonder trok de aandacht de eerste koker, welke allengs zijn voltooiing nadert. Duidelijk ziet men thans reeds de af metingen van de verschillende wegen van den autoweg en van de vootgangersgleuf. Slechts moet men zich op 2Va meter bo ven het voetgangerspad de toekomstige ruimte voor de fietsers denken. Men kan evenwel zeggen, dat op het hetanneerai na één koker nagenoeg gereed' is. Drie van dergelijke kokers zullen in de ruimte aan de Heijsche haven worden ge bouwd en zoodra deze gereed zijn, zullen zij met houten wanden bemanteld worden en volkomen als een schip wegvaren maar do Waalhaven, waar zij zullen blijven wach ten tot alle negen iunneldeelen gereed zijn. In ieder geval kan men den stapelloop van de eerste drie kokers reeds tegen half Augustus tegemoet zien. Zoodra do kokers in de Waalhaven liggen, zullen betoranen tusschenwanden worden gemaakt omdat liet bout op den duur don waterdruk niet zou kunnen weerstaan. Geweldige ijzeren bewapeningen waar- tusschen het beton zal worden gestort, zijn daartoe reeds aangebracht. Later, wan neer de tunnelstukken aan elkander zalles worden gebonden, zal mpn deze wanden weghakken, hetgeen op zichzelf roods een zeer groot werk is. Het nit uwste snufje, dat men vanoch tend kon laten zien, was een proef met de roltrap'-ohacht. De vorm, die men aan. de Hensche Haven heeft gebouwd, doet sterk denken aan de schacht, die men te Londen hij den ondergrondschen spoorweg aantreft. Men controleert nu uitsluitend nog de lichteffecten voor de toekomstige 34 M. lange rotbaan, wanarvan uitsluitend voet gangers en fietsen gebruik mogen maken. Reeds nu kor. men laten zien, hoe do fiet sers zonder ecu iaën angst, dat hun i-etsen uilen vallen, van de trap gebruik tonnen maken. Aan de andere zijde der stad krijgt men inmiddels sheds meer een beeld vam do wijze, waarop men in de tunnelruimte zal komen. Men ziet daar reeds oen groot weggegraven deel, waar het groote pïeia voor den ingang zal komen en men ziet ook reeds de belonlaag, die de eigenlijke .loer is van het niet overdekte doel van den tunnel. Langzaam loopt de helling af en na iedere 28 meter is men een meter dieper gekomen, totdat men bij den rivier oever ongeveer 21 meter is gedaald. No» steeds is men de put aan bel uit graven. doch van de rivierzijde is reeds eew deel gereed voor permanent gebruik. Op een zandplaat ligt eer; netwerk van ijzer en daarop is een betonnen laagje aangebracht, waarop men de waterdich.e afdekking heeft gelegd. Afwisselend ïs daartoe op het betonnen geraamte vloei baar asphalt uitgestreken. Daarop gem- pregneerd viltpapier uitgerold, wederom as- -,h3]t uitgesmeerd', enz., totdat eert par eet ontstaat van vier viltlagcn en vrjf smeer- lagen. Blijkens de ervaring kan een der gelijk membraan een zeer hoogen water druk weerstaan, terwijl hij bovendien in tact blijft, indien onverhoopt het beton door krimpen of uitzetten mocht gaan scheuren. Op dit waterdichte geheel moet ervolgens oen bewapening voor de 00 geveer 1 meter dikke eigenlijke dragende vloer van den tunnel worden aangebracht Om echter te voorkomen, dat bij het betrekkelijk ruwe werk dc waterdichte lang zal worden beschadigd, is daarop en beschermende laag van beton gestort. Moeilijkheden in de haringvisscherij 111 Scheveningcn, Katwijk en Vlaardmgen. lieden heeft op het departement van so ciale zaken een bespreking plaats geard met den rijksbemiddelaar in hel demo trict, prof. mr. A. C. Joseph us Ji.la over de moeilijkheden in dc haringvis-chcnj m Scli even ingen, Katwijk cn Vlaardingc». Deze bespreking heeft geen resultaat op geleverd. Ned. Herv. Kcerk. Beroepen te den Boer en St. Annon, K. R. ter Stecge, cand. te Groningen; te Zierikzee, ds. J. J. P- Valeton, ie Lemele (0.). Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Groningen, ds. W. Kramer, le Leeun arden. Geref. Kerken (H.V.) Aangenomen naar Zaandam, A. Ridder, cand. Den Haag. Ned. Gerei. Gcm. •Beroepen te Rotterdam, P. »h Sc2?<y link, cand. te Rotterdam.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2