m er slag van den Gemeenteraad Hanwezigen Radioprogramma's Scholenbouw IS ONDER DE Uit het Engelsch van Arthur Somers Roche SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE iPyERVETTE'' RINSO; SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE Vergadering van Dingdag 12 April 1933, 's namiddags 2 uur, Ion sladhuize. V co r z i 11 e rburgemeester F. L. J van Haaien. IV. De gang van zaken in de O.C. De heer 11 oo gen dam (ar.) wil lor voorkoming van misverstand iets opmerken lu het schrijven van B. en W. wordt de indruk gewekt, alsof de Onderwijs Com missie volledig de aanvragen van het be trokken schoolbestuur heeft afgewezen. Er werd in do commissie wel gevoeld voor liet standpunt, JaL de wethouder van on derwijs en de gemeentelijke inspecteur van het onderwijs innamen en verdedigden, maar een directe afwijzing van de aan vragen van het schoolbestuur heeft niet plaats gehad door de commissie. Er is gezegd: Stel u zich nog eeus in verbinding met het schoolbestuur en zie wat te be reiken is. Dat zelfde geldt ook ten aanzien van de school aan Jen Buys Ballotsingel. Daar over is geen beslissing genomen in de Onderwijs Commissie. De voorbereiding was nog niet zoover gevorderd, dat de commissie over dit on derdeel der aanvrage advies kon uitbren gen; het schoolbestuur had nog niet aan B. en VV. laten weten, of het met een gereduceerde aanvrage accoord ging, zoo dat de Onderwijs Commissie daarover ook geen beslissing kon nemen. Waar zoo de situatie is, meent spx., dat de leden der Onderwijs Commissie thans volkomen vrij zijn in het bepalen van hun standpunt; zij zin nergens aan gebonden. Over de kwestie zelf wil spr. zich thans niet uitspreken; alleen heeft spr. willen meedeclcn, hoe de gang van zaken is geweest in de Onderwijs Commissie. Een insinuatie. Mevr. B e n t h e md e W i 1 de (s.d.) wil deft heer Th. J. L. v. d. Berg niet volgen op den weg, dien hij wel meer be wandelt, nJ. het slingeren van verwijten naar het hcofd van hen, die het niet met lieta eens zijn. Ket is een insinuatie, dat, indien de raad de aanvragen van het schoolbestuur niet goedkeurt, dit een stelselmatige ach teruitzetting van het bizonder onderwijs zou bettekenen. De raad mag er een eigen oordeel op na houden en kan naar eigen inzicht op dergelijke aanvragen beslissen. Do huisvesting van het Hervormd school onderwijs is niet zooals zij wezen moet, maar spr. wil daar onmiddellijk aan toe voegen ,dat dit niet alleen voor het Her vormd schoolonderwijs geldt. Ock de huis vesting van het onderwijs van andere rich ting heeft op zijn. tijd te wenschen over gelaten. Zoo is het openbaar U. L. O. eeni- ge jaren ondergebracht geweest in ver schillende schoolgebouwen, waar het on derwijs zeer onder leed. Het kwam voor, dat een vakonderwijzer een uur les had gegeven in een U. L. O.-kias in de Gorzen en het volgend uur onderwijs moest geven in de school aan de Huismansstraat of die aan het Frans Halsplein. De tijd, die noodig was om dien afstand af te leggen, ging voor het onderwijs verloren. De heer Th. J. L v. d. Berg doet het voorkomen, alsof alken liet Hervormd schoolonderwijs in de verdrukking verkeert, maar de toestand voor het openbaar U. L. 0. is hemel tergend geweest en niet van Chr. Hist, zijde zijn toen maatregelen voor gesteld om daaraan een eind te maken. Eea schoolbevolking wil wel eens groeien em de raad kan niet dadelijk klaar slaan zeker niet de Iaatsle jaren om aan alle verlangens, die geuit worden, te vol doen. i Het behoefte-element. Het vei longen de beschikking te krijgen over meer schoolruimte is bij het Hervoimd schoolbestuur gerechtvaardigd, maar het i behoefte element speelt in deze zaak ook een tol. Spr. heeft de a an vi agon van het school bestuur herhaaldelijk doorgenomen en kreeg wel den indruk dat uitbreiding van school ruimte noodig is. In liet betoog van het sclu olbeotuur ontbraken echter de cijfers, die gewemeld waren om een juist beeld van de situatie to krijgen. Spr. had ver ter niets te wen-cheu om. B. en W stellen n.l. voor tot een concentratie over te gaan. De leerlingen ,die bet I lei verin d on derwijs iu het Oosten volgen, moeten vol gens B. en W. niet vcideeld worden over 5 klassen in den Oostsingel en 7 klassen in de Buys BallotsingeJ, maar dienen sa niengebiaclrt te worden in één centrale school: een dubbele lagere school plus een 7e leerjaar. Daardoor zou men een ondcrwijs-inrichting krijgen, die klinkt als een klok en waarbij de belangen van het Hervoimd oudenvijs zeker niet ge-chaad worden. Twee scholen voor 16(1 leer lingen. liet -cm.olbesluur vraagt bovenden nog 4 lokale i voor U. L 0. in het Westen. wacht, dat in deze vergadering de beer Bij llet Jce,nn,s nemen van dit verlangen Th. J. L. v. d. Beig wel zou komen met cijfers en feiten, waaruit zou blijken, dat de aanvragen gerechtvaardigd zijn. Maar ook nu zijn geen cijfers verstrekt, zoodat do raad zich te houden heeft aan hel cijfermateriaal van B. en W. Zonder in een herhaling van de vermelde cijfers en feiten te vervallen, wil spr. er toch even op wijzen, dat voor het Hervormd L. 0. noodig zijn 3 lokalen, waar met September neg één bijkomt, in verband met het vormen van een paralie;khsse; voor het Hervormd U.L.O. zijn 2 lokalen noodig. Samen dus 6 lokalen. Van 1932 tot nu is het aantal leerlingen dat de scholen van de Yereeniging voor Chr. Onderwijs bezoekt, toegenomen met 165. Als men dat in aanmerking neemt, kan spr. zich voorstellen, dat niet meer dan 6 Ickalon noodig zijn. Waar dat school bestuur den raced van daan haalt om in dezen tijd echter 11 lokalen le vragen 7 voor L. 0. en 4 voor U. L. O. is ispr. een raadsel. Als aan de aanvragen werd voldaan zou het Hervormd schoolbestuur over schoolruimte te beschikken, die niet volledig noodig is. Bovendien is de bouw van een 7-klassige school veel duurder dan een dubbele school. Concentratie. Waar haalt men den moed vandaan om een greep in de gemeentelijke schatkist i te doen, terwijl men weel, dat wat men i verlangt, niet noodig is. Spr. kan zich j begrijpen, dat men tot bet indienen van deze aanvragen zou overgaan, als B. en W. niet bereid bleken rekening te houden met de belangen van het Hervormd onderwijs. Indien dat het geval was, zou spr. en zeker ook de scc.-dem. fractie bereid zijn hetj Nieuws!raai? heeft spi. riek do cogen uitgewraven. Het U.L.O van deze scuoolvcreenigiag wordt door ruim ICO leerlingen gevolgd en voor zoo weinig leerlingen vod. ~gx men twee scholen. Van de zijde der Chr. Ilist fractie is bier altijd aangedrongen op bezuiniging, maar als bet de belangen raakt van hun eigen scholen, is van bet verlangen naai' bezuini ging niels te meiken. liet is niet eens re delijk te noemen, wat men vraagt. B. en W. doelen mee, dat Gemeentewer ken de school aan de Lange Nieuwstraat wil inlichten tot een goede U. L. 0 school. Het voordeel van een school in de Lange Nieuwstraat is, dal zij c. «fraai gelegen is. Spr. begrijpt niet, welke bezwaren de Chr. Hist, fractie tegen de Lange Kieuw- straat kan hebben, Toen hier sprake was van de slichting van oen derde openbare U. L. 0. school, lieeft de heer Slavenburg verklaardIk ga met bet desbetreffend voorstel accoord, maar eerst moet nog eens overwogen worden, of het (openbaar) U. L. 0. niet beter gecentraliseerd Iran wor den. Er is toen aangedrongen op concen tratie van liet U. L. 0., ook door de Chr. Historische raadsleden. Voor hel openbaar U. L. 0. waren ruim 400 leerlingen, -die 3 scholen zouden bevolken; de Vereenïging tot bevordering van Chr. Onderwijs wil twee scholen voor 1G0 leerlingen. De heer Th. J. L. v. d. Berg zegt: Die school aan de bange Nieuwstraat ligt zoo achteraf. Maar zelf bouwt men de bewaar school ,,Kiveva' ook achteraf. De heer Th. I, L. van den Berg (c.li.)a Maar wat voor schoolgebouw is dat. Mevr. Ben them-de Wilde (s.d.): Mcgen daar achter do Van I3evare.:straat wel Hervormde kinderen naar een school gaan, maar kan dal niet in tin Lange VRIJDAG, 22 April 1938. Hilversum I, 1875 ca 415,5 M. Algemeen programma, verzorgd door de K'CRV. S Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. S.30 Gramofocn. 9.30 Ge! uk wen schen. 9.45 Gramc'coon. 10.30 Morgen dienst. 11 Giamcfoon. 11.15 Viool en piano. In de pauze: Gramofoon. 12 Be lichten. 12.15 Gramofoon. 12.30 Ensem ble Van der Horst en Gramofoon. 2 Gra mofoon. 2.25 Christ, lectuur 3 Solisten. 4.20 Gramofoon. 5 Orgel 6 Gramofoon. G.30 oor [üiiiüefhebbers. 7 Berichten. 7.15 Literair halfuurtje. 7.45 Reportage S Berichten. S.15 NCRV-Orkest on so listen. (Om ca. 10 Berichten ANP). 10.45 Causerie. 11 Gramofoon Ca. 115012 Schriftlezing. Hilversum IJ, 301,5 M. S VARA. 10 VPRO. 10.20 VARA 12 AVRO. 4 VARA. 7.30 VPRO 9 VARA. 10.40 VPRO. 11—12 VARA. e Gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoon. 11.10 De damatie. 11.30 Orgel. 12 Gramofoon. 12.30 Ensemble. 1.10 Orgel 1.30 Ilona Palmay's ensemble. 2.15 AVRO-Dansor- kesl, orkest eu solist. 4 Gramofoon. 5 Voor de kinderen, 5.30 Orgel. G.05 De Ramblers. 6.30 Politiek radïojourriaaL 6.50 Orgel. 7 Causerie. 7 20 Berichten. 7.30 Berichten. 7.35 Lezen in de Bijbel. 8 Zang en piano. S.30 Causerie. 9 YARA- Orkest en soliste. 10 Fantasia en so list. 10.30 Berichten. 10.40 Avondwij- ding. 11 Piano. 11.30 Jazzmuziek. 11.55 12 Gramofoon. Droitwich, 1500 M. 10.20 Orkest. 11.05 Saxofoon' 11.20 Sex tet. 11.50 Jack Harts Band. 12.35 Zang en piano. 1.20 Sextet. 1.50 Gramofoon. 2.20 Orkest. 2.50 Causerie. 3.05 Gramo foon. 3.35 Radiotooneeh 4 20 Zang. 4.40 Balalaika-Orkest. 5.20 Berichten. 5.45 Causerie. G Cello. 6 20 Orgel m. m. v. solisten. G.50 Radiotooneei met muziek. 7.20 Radiotooneei 8.20 Berichten. 840 Causerie. 8.55 Radiotooneei. 9.35 Or kest. 10.40 Ambrose's Band. 10.50 11.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.10, 7.55—8.05, 9.10 en 9.50 Gramo foon. 11.35 Gramofoon. 12.50 Zang. 1.05 Gramofoon. 2.05 en 3.35 Zang. 3 50 Gra mofoon. 4.20 Benedeüi-kvarlet. 5.20 standpunt in te nemen: Dat geld is noo dig. liet vooistel van B. en W. om lot een redelijke oplossing te komen laat ech- De Lat ge Nieuwstraat. De heer v. d. Berg heef' bezwaar tegea de Lange Nieuwstraat, omdat de meisjes, Zang. 5.35 Piano. 6.20 Gramofoon. 7.35 Zang. 7.50 Radiotooneei. 9.50 Gramo foon. 10 20—11.50 Orkest Keulen, 456 M. 5.30 Gramofoon. 6.30 Orkest. 12.35 Gra mofoon. 1.30 Concert. 3.20 Orkest. 5.20 Piano en zang. G.30 Amusementsorkest o.a. 9.35 Gramofoon. 10.0511.20 Or kest. Brussel, 322 en 484 31. 322 31. (Viaamsch): 11.20 Gramofoon 11.50 en 12.30 Salonorkest. 12.501.20 Gramofoon. 4.20 Orkest. 5 20 Gramo foon. 5.35 Salonorkest. 7 20 Orkest en soliste. (S.05—8.35 Badïotooneel). 9.30 10.20 Gramofoon. 4S4 31. (Fransch): 11.20 Gramofoon 11.50 en 12.30 Orkest. 12 50—1.20 Gra mofoon. 4.20 Orkest. 5 38 Gramofoon 5.55 Cabaretprogramma. 7.20 Gramofoon en zang. 7.50 Philharmonisch Orkest, Academisch koor en solist. (8 258.30 Gramofoon). 9.3010.20 Dansmuziek. Dentschlandseuiler. 1371 31. 6.30 Balalaika-Orkest en solisten. 7.20 Amusementsorkest. 8.20 Duitschlandocho. 8.35 Solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Ka mermuziek. 10.05 Berichten. 10.20 11.20 Concert. Vrijdag, 22 April 1938. Programma 3. Keulen 8. Parijs Radio 9.20. Droitwich 10.20. Radio P.T.T. Nord 11.05. Keulen 11,20. Brussel (Viaamsch) 12.20. Keulen 12.35. Droitwich 2.20. Diversen 2.50. Keulen 3.20. Brussel (Fransch) 4.20. Brussel (Viaamsch) 5.20. Keulen 6.20. Oslo 7.50. Ween en S.50. Brussel (VI.) 9.20. Parijs Radio 10.20. Programma 4. Brussel (Viaamsch) S. Diversen 8.20. Re gional 9.35. Droitwich 11.50. Regional 12.35. Droitwich 4.20. Regional 5.40. ÜToitwich 6.20. Regional 6.50. Pauze 7.15. Droitwich 7.20. Diversen 8.40. Droitwich 9.35. Danrnarks Radio 11.20. Programma 5. Luxemburg 8 Concert. Diversen 10.35. Luxemburg 11.20 Concert. Brussel (Pr.) 12.20. Luxemburg 1.25 Concert. Diver sen 2.35. Luxemburg 2.50 Concert Di versen 4.50. Luxemburg 5.50 Concert. Radio P.T.T. Nord 6.20 Gramofoon. Brus sel (Viaamsch) 6.50. Luxemburg 9.25 Concert. IK NEB «MERKT CAT MIJN OVERHEMDEN v VEEL LANCER NIEUW 8UJVEN. ■f A ArMÜN<SOEO(i«r20F5«AAL J0LAN0 MEE 3IN0S IK IN MIJN WASMACHINE RINSO BÏN «AAK GEBRUIKEN Neem eens een proef met de nieuwe, „overvette" Rinso, fiet enige wasmiddel, dat speciaal gefabriceerd wordt voor het gebruik in de wasmachine. Door de bijzondere sa menstelling verwijdert Rinso al het vuil uit Uw goed in ongekend korte tijd. Bovendien kan het uiterst werkzame Rinso sop nog vele malen achtereen worden gebruikt. Het één pakje Rinso van 12j cent krijgt U de hele ge- zinswas van 5 personen in 11 uur volmaakt schoon. En niet alleen in elke wasmachine geeft Rinso dat schitterende resultaat, maar ook in elke tobbe! Bovendien heeft Rinso een bon voor geschenken. 'irt-ïK-">***> De eerste -poging, die ik zou doen om de slad te verlaten na morgen zou mij een ran het trio of een handlanger van de drie op den hals halen, met vol ledige instructies betreffende de te vol gen gedragslijn. Ik was hun goudmijn, zooals zij hef uitdrukten. Klaar vanavond en morgenochtend zou ik niet bespied' worden. Dus had ik te verdwijnen tusschen dit oogenbük en mijn afspraak van morgen om half twee. Ik trof dadelijk mijn voorbereidingen. Wat mijn kennissen en mijn clubs betrof wel, zij waren er aan gewoon mij nu eens een poosje te zien en dan weer een poosje niet Ik reisde heel wat af en deed niemand mededeeiing van mijn plannen. En ik hield er geen interne vrienden op na. Die waren door de loopbaan, die ik zelf volgde, van zelf uitgesloten. Hier en daar zou een enkel mensch opmerken: „Lacy Crandall in een heelen tijd nergens gezieu. Ik vraag me af waar hij zi'. En dat zou alios zijn. Met uitzonde .ng dan van Pots SJavini, Jimmy Greco en 'Andy Horn. En zelfs zij zouden na ver loop van tijd de hoop opgeven mij terug 1e zien. Fr bleef s'echts één persoon over, van wie ik verwondering kon verwachten en die persoon schreef ik een brief: Lieve Jeanne. Ik kan morgen niet mei je g<ian lunchen. Ik ga weg. !k zal je niet meer zien. Toe, vergeet me. Lacy. Wieed, dat wist ik, maar minder wreed dan te liegen en haar hoop te geven, dat ik gauw zou terugkeeren. Er: met de toevoeging, dat ik van haar L e'd, zou ik mij nog aan een greoier ploer isheid hebben schuldig gemaakt dan toen ia haar kuste. Met inbegrip van de goede zevendui zend, die mij vanavond waren niibe.aald, be73t ik ten naaste bij tienduizend dol lars. Boven dit bedrag had ik bijna twin tigduizend op een bank staan, waarvan naar ik meende mijn „vrienden" niet af wisten. 3Iuar dat bedrag had ik niet noo dig en begeerde ik evenmin. Dat geld moe-t dienen ais een spaarpot, waaraan ik steeds meer en meer zou toevoegen, totdat er genoeg stond om de oneerlijke schulden, die ik door mijn dievenloopbaan had aangegaan, af te betalen. Wal het contant geld betrof, dat zou ik met mij meenemen, maar ik zou al leen datgene gebruiken, dat ik beslist noo dig had. Ook hiervan zou ik het moeste voor mijn eerherstel besteden. Waf het kleine bedrag op oen andere bank op mijn eigen naam aanging, waar van ik mijn ioopende uitgaven belaaido, daarover maakte ik mij geen zorgen. Re kening-couranten zouden naar mijn so ciëteit worden gestuurd, die de opdracht had ai mijn post te bewaren, zoo ncodig jaren lang. en nooit iets op te sturen. Ik ging mijn kamers na. .Vlies was m orde; niets, dat den naam Lacy Crandall met dc vele diefstallen, die de laatste jaren de politie van New-York, Londen en Parijs te raden hadden gegeven, m verband kon brengen, was blijven slinge ren. Daarna helde ik de garage op, waar mijn auto was gestald, gaf de aanwijzing, dat die voor zou rijden, droeg mijn bagage naar de lift, zei den liftjongen, dat ik naai buiten ging, deed mijn post in de bus van de hal en stepte in mijn wag^n. Ik sliep dien nacht in Spnngf etd, en den volgenden nacht in Concord, New- Hampshire. in een stad in Maine, waar ik een week bleef, verkocht ik mijn wa gen. Vervolgens ging ik naar Boston. Ik nam een kamer in een pension in het South End en zocht een baantje. Ik krpeg er een bij Blomiield1 en Co., een betere uitgaaf van een gokkantoor, d'at de geloofsbrieven van de employe's niet van te nabij onderzocht Daar, alleen voor mijn kostgeld wer kend, waar mijn ervaring van" lang ge- leaen op het effectenkantoor mij hielp, begon ik mijn eerherstel. Ik leefde van mijn wekclrjksch salaris van dertig dol lars. .Mijn tienduizend dollars waren m mijn kamer op een plaats verstopt, waar geen rondsnuffelende dienstmaagd ze kon vinden. Ik maakte er geen vrienden; ik ging ternauwernood naar de bio-coop. Mijn heeie leven ging op in twee d' ngeneen er van was, de machinaties van de ef- fccleurr-arkt te bc-studeeren en meester die straks in de werkinrichting voor zwak zinnigen te weik gesteld zullen woTden, be spot eft lastig gevallen zouden worden door de kinderen van do Herv. U. L. 0. dlOol. 3Iaar foei, mijnheer y. d. Berg aldus spr. onderschat u dan zoo de kracht van de opvoeding, die op die school gegeven zal worden. Ek zelf heb voor de klas gestaan en ik geef u de verzekering, dat als ik daar onderwijzeres zou zijn, geen woord van spot door mijn leerlingen zou worden geuit. U geeft met het aanvoeren van dat bezwaar tegen de plaats van de Herv. U. L. 0. school blijk geen groot ver trouwen te hebbebn in uw leefkrachten. De heer Th. J. L. van den Berg (c.h.): Theorie! 3Ievr. B e n t li e md e Wil de (s.d.) Als straks de nieuwe Oxanjebrug klaar is, zal daar in de omgeving een geweldig druk verkeer ontstaan. De school in de Lange Nieuwstraat wordt niet bevolkt met j kindoren uit de naaste omgeving; daarom ook is de openbare school daar opgeheven. De kinderen, die op dit oogenblïk de Herv. school in de Lange Nieuwstraat bezoeken, komen zelfs niet uit de ViHastraat, Gorzen en Breedstraat. Het is niet juist jonge kinderen uit alle deelctn der stad in de Lange Nieuwstraat ter school te doen gaan. Met oudere leer lingen, die de U. L. O. school bezoeken, te worden, totdat ik met hel in mijn kamer verborgen geld zou kunnen begin nen te spccuïeeren en een aanvang zou kunnen maken met de opeenhooping van het fortuin, dat mij in staat zou stellen hetgeen ik gestolen had, terug te be talen. Het andere was Jeanne. Ik abonneerde mij op de mondaine weekbladen; ik ias de kolommen, die over de uitgaande wereld gingen; ik tuurde op de plaatjes. Ik knipte dingen over haar uit en deed zc ia een enveloppe. Foto's van haar plakte ik op en droeg ik in mijn borstzak. Vroeg of laat zou ik haar terugzien, zon haar zeggen, wat ik was geweest en wat ik, uit liefde voor haar, was geworden. Steeds nieuwe drootnen kwamen in mijn brein. Misschien zou zij mij niet vergeten; misschien zou zij, wanneer ik maar alles had ienigbe'aaJd, deu nieuwen Lacy Cran dall vergeven. En nu, in die lunchroom in de Washing- tonstraat, had ik de kennelijke zekerheid, dat zij mij niet had vergeten. In haar zomer van triomfen en ind.en de so- cietyblaadjes en de kolommen over de uitgaande wereld niet hadden overdreven, was dat een triomf tijd geweest had zij mij niet vergeten. Zoo interpreteerde ik ten minste de aanwezigheid van mijn naam op de lijst der aanwezigen bij haar debuut. Had zij de hoop gekoesterd, dat ik mijn naam daar zou aantreffen, en dit als een te eken zou aanvaarden, dat zij mij niet had' vergelen, dat zij zich dien nuuul up het schip nog herinnerde? Haar vergeten? Zij moest eens weten, is dat heel iets anders. Trouwens, het gym nasium is daar ook gevestigd. Die oudere kinderen hebben geleerd een beetje beter op zich zelf te passen dan de Heintjes. Daarom geeft spr. de voorkeur aan een U. L. O. school boven een lagere school in de Lange Nieuwstraat. Gemeente Werken kan scholen inrichten. Do dittist van Gemeente Welken heeft getoond wel te weten hoe scholen ge bouwd moeten worden. En als Gemeente Weibcin zegt, dat het gebouw in de Lange Nieuwstraat tot een goede school kan wor den ingericht, kan men er op vertrouwen dat dit ook geschiedt, als die dienst daar toe opdracht krijgt. Spr. kan uit de geste van. het schoolbe stuur niet anders opmaken, dan dat het veel en veel meer vraagt dan noodig is. Voor B. en W. heeft spr. groote lof, voor de wijze waarop zij het schoolbestuur ter will? zijn. Hel is een eigenaaidige figuur, die we hier zien. Nog niet zoo lang geleden hoeft de raad zijn medewerking toegezegd voor den bouw van een 7kLassige school in de Westfrankelandschestraat en nu zitten we hier te praten over weer een geheel and'ér plan. Met wat B. en W. voorstellen is het Hervormd schoolbestuur volkomen gediend; belangen worden in geen enkel opzicht ge schaad'. (Wordt vervolgd). dat ik haar eens had gezien. Want ik had- een bakje gehuurd en was naar New port gereden, ik had mij bij de massa nieuwsgierigen langs de Cliff Walk, ge voegd en bleef daar vau negon tol een. En ik had gezien, hoe zij het veld van The Beeches dwars overstak, waar een groot tennisweek-ba! zou worden gegeven, vergezeld van een man, uit wiens hou ding duidelijk bleek, dat hij haar aan bad!. Slechts een enkel oogenbhk had zij in hel licht van de maan gestaan, en daarna was zij in dc grooto balzaal ver dwenen, die specaal voor deze acne Jans- ptuiii was opgetrokken en ik fa.a/3' de rnu- ziek gehoord en had viziocnen van haar gehad in de armen van een anderen man. Ik had' de toelichtingen van de menschen var» de streek gehoord, en van de toeris ten, die op do. Walk stonden. „Dat is het meisje Sceley, Jeanne See- ley En d'at is de hertog van Lynchester. Ze zeggen, dat hij gek op haar is." Misschien was hij dat. Misschien was zij gek op hem. Maar wanneer ik op dien avond terug zag, waarop ik iets van haar had: gezien en over zijn houding nadacht, dan troostte ik mij met den aaublik van mijn naam „onder de aanwezigen". Want men gaf de pers niet altijd de namen van de invite's. Men gaf de na men van hen, die hadden aangenomen. Ik had' de uiinoodiging van Jeanne's moe der niet aangenomen. Ongetwijfeld be vond die uitnoodiging zich nu op mijn socir.teit, onder stapels andere brieven. (TV or dl vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6