St. Jorisdag STADSNIEUWS Concert Feestavonden Tenslotte sprak de president-commi;.=a ris van de HollandAmerika-Lijn, de lieer JV. v. d>. Vorm, die er aan herinnerde, dat reeds in December 1933 in principe het besluit genomen werd' door de leiding van zijn onderneming eein nieuw, modern passagterschip te bouwen. Door do samen- ■uerking van zeer velen is dit plan kunnen v. orden verwezenlijkt. Spr. hoopt, dat Gods zegen op dit schip moge lusten en het aan zijn doel zal beantwoorden. Op het welzijn van de „Nieuw Amster dam" werd een dronk ingesteld. De overdracht. Daarna begaven de gastheeren en veie gasten zich naar het achterdek, waar, na dat Je werf-vlag was ingehaald, minister president, dr. H. Colijn onder het spelen van het Wilhelmus de reederijvlag heescli, ten teeken, dat het schip door do Holland Amerika-Lijn was overgenomen. De groen-wit-groene reederijvlag met do letters N. A. S. II. (Ned'. Amerikaansche Stoomvaart Maatschappij, de ofiicieelo naam van de HollandAmerika-Lijn) draagt boven de N een gouden ster, ten toeken, dat de commandore, de oudste kapitein der maatschappij, het bevel voert over het schip. Dit is thans kapitein J. J. Bijl. Aan H.M. de Koningin, de meter van het schip, werd mede namens alle opva renden in een telegram kesnnis gegeven van de symbolische handeling, door dr. H. Colijn zoo juist verricht. Toen de tafel werd opgeheven en de gasten zich aan dek begaven het was toen reeds over drieën lag do mond van den jgjeuwem Waterweg vlak vooruit en was de massale toren van Den Brie! schuins recht over stuurboord reeds geel zichtbaar. Precies 3.12 werd de reederijvlag gehe- scheii, vlak bij de gasboei, bij zeevarenden bekend als gasboei JU. B. W. (Ai en we Rot- tc-rdamsebe Waterweg). De tocht op zee. Terwijl er getafeld werd al-ïus deelde cns één der dehofficieren mee is het schip Noordwaarts gevaren en werd Sche- veningen ongeveer 3 mij! uit de kust ge passeerd. De koers bleef Noord, tot even voorbij Noordwijk, (waar de heer Endert Jr. woont). Toen was het schip ongeveer 5 mijl uit de kust, zoodat Zaadvoort en de pieren van IJmuïden in de verte zicht baar waren. Met een wijde bccht over bak boord werd' de terugtocht aanvaard. Dicht langs het vuurschip „Maas", dat 7 mijl mt de kust ligt, werd weer koers gezet naar het Oosten. Daarvan hebben de landrotten, die in de beide eetzalen zich aan culinaire ge noegens overgaven .echter niets gezien. Alleen kon aan de wijze, waarop twee assistent-hofmeesters moeite hadden met de slaande deuren ,die ter weerszijden van de eeteaal (resp. aan stuur- en bakboord) toegang geven tot de keuken, afgeleid wor den, dat het schip een bocht over bak boord maakte en daardoor eenigszins scheef hing. Van eenige beweging in het schip was overigens zoo goed' als niets te meiken. De deelnemers aan den officieelen proef tocht zullen zich dan ook nauwelijks kun nen herinneren op zee te zijn geweest. Aan boord van de „Statendam" beslaat de eerste klasse eetzaal de geheelé brééd- te van het schip, zoodat men van daaruit een blik op zee kan werpen. De eetzalen le klasse en toeristenklasse op de „Nieuw Amsterdam", die achter elkaar liggen en bij feestelijke gelegenheden door het ver wijderen van deuren tot één geheel gefor meerd kunnen worden, zijn smaller en hebben geen zijramen. Uit economische overwegingen heeft men deze oplossing gekozen. Tusschen eetzaal en buitenwan den van het schip kreeg men op deze wijze de beschikking over zeer waarde volle ruimten, die gebruikt zijn voor eerste klas hutten. Terug op dea „Nieuwen Water weg". Om half vier werd begonnen met de laatste 19 mijlen (een zeemijl in 1852 M.), die liggen tusschen den ingang van den Nieuwen Waterweg en Rotterdam. Weer werd langzaam opgestooind en dit is voor vele gasten het mooiste gedeelte van den tocht geworden. Het landschap aan weerszijden was door zon overgoten en het was zeer helder, zoodat men van de hooge dekken een pracht uitzicht had over het polderland, de steden en belrij- ven, langs de oevers. Bovendien was het, zooals meestal op Zaterdagmiddag, zeer druk op den Nieuwen Waterweg. Vele uitgaande sschepen passeerden oris waar van verscheidene den grooten mailstoo mer bij het voorbij varen groetten. Ook enkele buitenJand-sche schepen deden dat, wat een bewijs was van bizondere hoffe lijkheid van den commandeerenden offi cier, want het is geen gebruik, dat vreem de koopvaardijschepen elkaar tijdens het voorbij varen een saluut met de vlag brengen. Veel eerder, dan verwacht werd reads omstreeks kwart over 5 passeerde de „Neuw Amsteridam" onze stad. Dat was waarschijnlijk de oorzaak, dat de belang stelling aan den wal ditmaal niet zoo groot was als 's morgens. Velen zullen leen vergeefsche reis naar den waterkant hebben gemaakt om het vlaggeschip van de Nederlandsche koopvaardijvloot van zijn officieelen proeftocht te zien terug- keeren. Toch was het nog 10 minuten voor 7, toen de eerste passagiers bij de Holland Amerika-Lijn voet aan wal zetten. Het om zwaaien voor de Wilhelminakade en het meren nam heel wat tijd in beslag. We hebben Zaterdag gemeld, wie de laatste was, die aan boord kwam oud- minister jhr. mr. D. J. de Geer, die zich met den Pullman-trein van Den Haag naar Rotterdam wilde begeven, maar op het station in de residentie tot de ontdekking kwam, dat zijn trein reeds een uur te voren vertrokken nas, in verhand' met de invoering van den zomertijd in België. De eersten, die het schip verlieten waren de dokter van de „Nieuw Amsterdam" en twee journalisten, waaronder de in onze laatste Zaterdagsche Post als: Willem aan geduide, die den diénst-uitgang hadden we ien te vinden, waardoor zij met een for- schen sprong den wal kouden bereiken. De laatste passagier verliet ongeveer oen kwartier later het schip! De resrering in de kinder kamer. Tijdens den proeftocht hebben alle ge- r.oodigden zich vrijelijk door het geheele schip "kunnen bewegen en dit bewonderd! De ministers en oud-ministers werden rondgeleid door den heer D. C. Endert .Ir. Daarbij deed zich nog een aardig mo ment voor. Een pientre persfotograaf, die het klappen van de zweep kent, had dit gemerkt en zich in de kinderkamer opge steld, om, als het gezelschap zou zijn tornen getreden, een foto te kunnen nemen, waaronder als onderschrift b.v. zou kunnen dienenDe Nederlandsche regeering in de kinderkamer. Even dreigde de opzet van den pers fotograaf nog te mislukken, want er werd bezwars'- gemaakt tegen een foto van deze hoeren op deze plaats. Maar de heer En dert. die het particuliere initiatief waar deert, verleende zijn bemiddeling en maak te de excellenties er opmerkzaam op, dat de persfotograaf op deze unieke gelegen heid! had „geloerd". 'Onder beding dat hij verder niet meer „lastig" mocht ziju, werd het plaatje gemaakt! Zij, die het schip reeds gcz.en nadden of n.eei op hun gemak gesteld' waren, zoch ten verpoozing in één van de vele gezel lige zalen, waar stewards rond gingen om elke lafenis te verschaffen, die ge- w-rwcht werd. Speciaal op den terugweg hadden ook de knusse bars aan boord de belangstelling van ve'en. Anderen weer legden in de speelzaal een kaartje! "Zoo zocht ieder in de uren. dat bij de gast was nn de HoliandAmerika Lijn en R.DM. zich de genoegens te verschaf fen, d'ie hem het meest aanlokten. Over een groot aantal dingen was men het eens: dat de vloot van cle Holland Amerika Ljjn met een prachtig schip is verrijkt; dat de keuken en wijnkelder van het nieuwe schip u.tstekend! zijn; dat de HollandAmerika Lijn en R.DM. voor treffelijke gastheeren zijn en dnf de officieeie proeftocht veel te kort heef. ge duurd 1 Het bezichtigen van het schip. Vqoi de bezichtiging van de „Nieuw Amsterdam" bestaat in den lande een enorme belangstelling! ilet aantal aanvragen is reeds gestegen tot 175.000. Daarbij is er b.v. één uit Maastricht voor G00 toegangsbewijzen! Uit de Limburgsche hoofdstad wil men met een extra trein naar Rotterdam komen. Een weekblad heeft voor 2000 abonné's een toegangsbewijs gevraagd! De gasten, die Zaterdag aan boord wa ren, kregen den indruk, dat alles reeds kant en klaar is. Een ingewijde vertelde ons echter, dat dit maar schijn is. Er moet, vóór de „Nieuw Amsterdam" in den nacht van 9 op 10 Mei zijn maiden tóp naar Amerika onderneemt, nog heel veel aan boord' gedaan worden, zoodat van het oorspronkelijk voornemen om het schip de laatste week voor het vertrek ler l«- ziehliging open te stellen, niet veel zal komen. Hoogstens zullen, vóór de eerste reis begint, 2 dagen overblijven om aan belangstellenden het inwendige voor een gedeelte te laten zien; eiken dag ongeveer 10.000, zoodat cle overige 155 000 aanvragers eenig geduld zullen moeten oefenen De Schirdiuusrhe Padvinders der N. P. V- Zateldag j.l. hebben de padvinders der 4 groepen der Nederlandsche Padvinders- vereen iging, hun St. Jorisdag gevierd. Reeds des morgens 7 uur stelden de groepen zich op voer hui1 hoofdkwartier Nieuwstraat 12 cm werd officieel de vlag gehc-schen aan het gebouw. De leidsters en leiders begaven zich daar na met hun padvinders naar hun troepenlo kalen, waar hen de beteekenis van den St. Jorisdag werd verteld. Aau iederen jongen werd een bloem uitgereikt, die zij den geheelen dag hebben gedragen. Des avonds half acht trokken de 4 groe pen met de marschband van liet Seholsdhe Yendel voorop onder leiding van adj.-distr. commissaris A. M. Suuderman naar het terrein Boschhoek, waar een kampvuur werd' gehouden. j Toen allen hun plaatsen rond' het kamp vuur hadden ingenomen, trad A. D. 0. Sun dorman naar voren en heette de be stuursleden oudercommissieleden, ouders cm andere belangstellenden. har tel ijk wel kom. Spr. schetste de beteekenis van den Ridder St. Joris, die ten strijde trok om den draak te verslaan en niet lankmoedig berustte in een eenmaal opgelegd lot. Hij had een zwanen strijd, dcch voerde dien voor een heilig doel en overwon. Ook deze tijd kent St. Jorisfiguren, die •ons, Padvinders, ten voorbeeld kunnen zijn. Zoo trok prof. dr. Albert Schweitzer, die hoogleeraar in de theologie was te Straatsburg ,naar Aequatoriaal Afrika, na dat hij op 30-jarigetn leeftijd voor dokter was gaan studeereu, om daar de negers te gaan helpen en te bevrijden van die vreeselijke ziekte ,dïe slaapziekte heet. Hij was een geleerd man, die een goede positie bekleedde. Hij bad zijn jaren onbe zorgd on rustig kunnen slijten in Straats burg. Maar toen bij hoorde van de ellende der negers, besloot hij naar Lambarene, een nederzetting aan de Ogowerivier, te gaan om do negers (e helpen. Geen eigen voordeel, dcch alleen om een heiligen strijd legen het kwaad te voeren, was zijn drijf veer. Vier fakkeldragers ontstaken nu het kampvuur ,dat hoog oplaaide-, terwijl de padvinders zongen het lied van „De Roode Vlam". Akc-c-la Schneller adj.-distr. commissa- resse voor welpen, vertelde liet St. Joris verhaal, dat aandachtig werd aangehoord. Hierna werd de St. JorbbooJscbap van den hoofdcommissaris Oosterlee voorge lezen. Schied. Verren, tot bescherming van Zuigelingen. In de Vrijdag, onder voorzitterschap van dr. R. H M. Geerdes gehouden jaarver gadering van de Schied. Vereen, tot be scherming van Zuigelingen zijn de jaar verslagen van den secretaris, den heer P. de Bruin, cn-de penningmeestere-sc, mevr. A. Wisboom, goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, men. C. J. den BoerValk en mej. S. C. Bok, werden herkozen. Gekozen werd als nieuw le-luur-lïd me\r. M. H. SchimdtElshove, in de plaats van mevr. A. Hoogendijk, die als zoodanig bedankt heeft. Aan het Dames-comité, dat aanwezig v."s, werd dank gebracht voor het vele weik, in het belang der vereenfging ver richt. Tegen motorfiets geloopen. Zaterdagmiddag 5 uur is de 57-jarge N. van L, die zonder op het verkeer te le'tcn den rijweg overstak, op de Nieuwe Haven tusschen R. K. kerk en hulpbrug aangereden door een motorfiets, liestuurd door J. J. C. F. uit Vlaardingen. Van L. viel en liep een buil aan het hoofd op. Ook ziïn rcchterenkel werd bezeerd. Paard op hol. Hecenmorgen te 7.50 uur is in de Aleida- straat het paard van den groentehandelaar B., dat voor een wagen was gespannon, op hol geslagen. B-, die op den wagen zat, werd er af geslingerd en viel op de straat, wanrLij de wielen rakelings langs hem gingen. Hij bekwam geen letsel. Het paard' werd een twintigtal meters verder door burgers tot staan gebracht. Akeela SchneLier nam de belofte van leidsters en van de welpen af, terwijl A. D. C. Sunderman daarna deze afnam van de leiders, verkenners en voortrek kers. B;ij 1 era ie inving der belofte door de welpen, stonden de totemdragers bij het kampvuur opgesteld'. Deze zegden de be lofte op, waarna alle welpen antwoordden in koor „Dat beloven wij". Daarna kwamen de 4 vlaggendragers der troepen naar voren ,die in koor de belofte opzegden, waama de leiders, verkenners en voortrekkers antwoordden „Dat belo ven wij". Verscheidene liederen werden gezongen, waarna het slotwoord- gesproken werd door hopman Sunderman ,die alle aanwezigen dankte voor hun tegenwoordigheid en speci aal dank bracht aan de Gemeentelijke Sport commissie, die de gelegenheid had gegeven dit kampvuur, op Boschhoek te kunnen houden. Het Wilhelmus werd tot slot gezongen, waarna de troepen weder afmarcheerden. De Tossen. De SchieJamsche Padvindersvereen. De Vossen, groep 5 der Unie van Ned. Pad vinders, hield Zaterdag m Tivoli een vrij druk bezochte feestavond, die geopend werd ucor den leider der vereeniging, den heer N. P. van Os. Deze heette on. hopman Aantjes uit Rotterdam, leider der Unie, en ertegenwoordigers van zustervereni gingen uit Loosd'uinen, Dordrecht en Rot terdam welkom en herinnerde aan de in gezonden stukken, in de „Schiedamsche Courant" verschenen in verband! met de geboorte van Prinses 'Beatrix en de feest viering, waaraan ook padvinders deel namen. De troep, bestaande uit 31 jongens, waarbij 10 welpen, was op de trap opge- stelo en marchee.rde door de zaal bet tooneel op. Aan den heer N. P. van Os, die de tro'p van haar oprichting af nu S jaar leidt, werd door oubaas J. Boen der een fruitmand aangeboden. Daarna werd' een gevarieerd program uitgevoerd'. Onder leiding van schipper Koorjman demonstreerden eenige Rotter- damsche padvinders met accordeon-bege leiding tap-dansen. De voortrekkers voerden onder leiding van ouhaar. Boender eenige tooneelstukjes op, vervaardigd door den heer Van Don gen: Hun eerewoord' en De verjaardag. Voorts wer'en eenige kleine stukjes voor het voed-ebt gebracht, o.a. De padvinders en dé Juivei en De ketellappers. Een kampvuur werd' gehouden, waarbij kamplifderen werden gezongen en tenslotte volgde een tableau. Alle padvinders wer den ia hoefijzervorm opgesteld met hun vlaggen en samen werd' het Wilhelmus gezongen. Er bestond nog gelegenheid een dansje te maken tot half 12. Gisteravond is St. Jorisdag in besloten kring in het troephuis van de Vossen ge vierd. Arbeiders Zangvereen, Excelsior. De Arbeiders Zang vereen. „Excelsior" beeft gisteravond in Musis Sacrum ter gelegenheid vau haar 35-jarig beslaan een druk bezocht en goed geslaagd concert gegeven. De vereeniging is wel niet zoo sterk in ledental meer als zij wel eons ge weest is, maar zij heeft blijkbaar een ver jonging ondergaan, speciaal bij de vrou wenstemmen en dat is niet alloen goed voor hot klankgeliaUe, maar ook voor do toekomst der vereeniging. Excelsior heeft zeer veel te danken aan baar dirigent, den heer Piet 't Hart, die het koor reeds jaren aanvoert en hot be schaafd heeft leeren zingen, waarvan 't ook gisteravond weer het bewijs leverde. Het ledental schijnt nominaal 70 te zijn, maar aan het concert van gisteren werkten niet meer dan een kleine 50-tal mee. Intussehen schuilt de beteekenis van een koor niet in de eer Mc plaats in het aantal zangers en zangeressen Ala hoofdnummer werd uitgevoerd in eenigszins verkorten vorm het ora torium „Der T-od' J-esu" van Carl Hein- rich Groun, een tijdgenoot ofschoon iets jonger aan den grooten Johan Seb. Bach Graun werd1 n.l. in 1701 geboren en stierf in 1759; J. S. Bach zag het le venslicht in 1685 en overleed 1750. Hel is niet toevallig, dat we deze twee Duitsclie componisten samen noemen, want ,,De Tod' Jesu" herrimiert sterk aan Bach's Math-.ius Passion, Graun, die kapelmeester was aan bet hof van Frederik den Grooto, Zanguitvoering in het ziekenhuis. Voor de patiëntenvan het Gemeente Ziekenhuis was het een gewijde verpoozing toen Zondagmiddag hot Evangelisatie-koor onder leiding van den heer W. van Otter- lao een program Lente-, Paasch- en troostliederer. ten geliooro bracht. Als inzet weerklonk door. de zalen, ,,Zio in genade op ons neer" en „Wie maar den goeder God laat zorgen". Daarna volgden twee Rachkornlen, n 1. „Lam Gocls" en „In U moet zich rnrfn lied verblijden"; ook dr. Gunnings bekende „Ga niet alleen door 't leven", word ge zongen, evenals „Eerste geluiden". Aan het slot kwamen twee harmonisa- tie's voor van W. A. Houtman, n.l. „Op standing" en „Houd Gij mijn handen beide" Do tekst der liederen was to voren aan allen uitgereikt, na afloop van den zang werikn groote wandteksten of Evangeliën aan alk- patiënten als herinnering aange boden, waarvoor de zieken zich zeer dank baar toonden. Dooi de waarnemend directrice werd aan koor en dirigent zeer hartelijk dank gezegd voor al het gebodenc Bedevaart. Heden heeft een groep van 140 bede vaartgangers uit Leiden een bezoek ge bracht aan de St. Liduiua kerk. Itet gezelschap, dat in vijf groote auto bussen arriveerde, heeft in het Coiner House de lunch gebruikt. Een vraag van belang vooi U: Waai zult ge uw nieuw costuum koopen? Dat kan voor U geen vraag meer zijn, als U eerst bij Kreymborg de aparte Waarborg-B3eecling maar eens goed hebt bekeken. snszmnK werd door zijn tijdgenooton hooger geschat dan Bacn, maar de tijd heeft geleerd', dat de laatste werk voor de eeuwen heeft ge-wrocht, terwijl van de 36 opera's van Graun er geen meer wordt uitgevoerd; alleen dims oratorium, dat Excelsoir op haar jubileumconcert ten gehoore bracht, is nog niet in de vergetelheid weggezonken. Daarvoor is een oorzaak: het is oen mooi, dankbaar werk, dat geen al to hooge eischen stelt, noch aan koor, noch aan so listen. Ei komt slechts één duet in voor, dat echter zonder al te veel bezwaar ge coupeerd kan worden, wat de heer Piet 't Hart gisteren ook gedaan hoeft, zoodat volstaan kon worden mot oen soliste. Als zoodanig trad mevr. Sochio othHaas op, die Laar partij prachtig heeft voor gedragen. Technisch was haar zang bijna volmaakt; wat haar opvatting betrót, zou slechts deze ééne opmerking te maken zijn, dat zij hei laatste der 7 kruiswoorden „Es ist vollbracht", ook anders, minder jui chend, meer vervuild van een innerlijke vrede om niet te zeggen: berustend', had kunnen zingen. Prachtig werd Petrus' woorl- ,.lch keruie diese Menschea nicht", x urtolkt. Het koor heeft ook met begrip van den ink oud van het werk dit voorgedragen. Dut opent met een koraal, waarvoor de melodie van het bekende „O Haupt vol Blut un.ï Wunden" uit de Mathaus Pas sion is gebezigd. Ook de andere koralen wekten de herinnering aan Bachs mees terwerk. Het koor bereikte zijn toppre- stalle in koor no. 14 (no. 13 in het ge stencilde programma) in de woorden: „Des Herren Wort ist wahrhaftig". Na dit hoofdwerk heeft de voorzitter van „Excelsior", de heer W. Focke, dank gebracht aan de beide medewerksters, mevr. S BothHaas en mevr. N, Berck Fellzer, die de pianobegeleiding verzorgde. Beiden werden bloemen aangeboden. Spr. wees er op, dat het voor mevr. Berck Feltztr een bizondere prestatie is geweest, omdat zij kort geleden een zwaar verlies hee't gck-Jen door het versdieiden van haar echtgenoot. Het leven gaat echter door en in de kunst heeft mevr. Berck de kracht gevonden om haar leed te dragen en haar gewaardeerde medewerking op dit concert te geven. Ook den heer Piet 't Ilart werd' dank gebracht, aan hem werden geen bloemen', maar iets dat toch wel ruikt sigaren, aangeboden. liet tweede gedeelte van den avond' werd gevuld met het zingen van 3 liederen van L. van Beethoven: Offerlied', Eelegi- scher Gusang en Die Weihe des Hauses; voorts fragmenten uit Rosamunde van Schubert en tot slot het strijdlied: De Wekkers der Wereld van I. R. v. d. Glas. Er was ook begonnen met een strijdlied, het goed klinkende Morgenrood van Otto de Nobel. Vooraf heeft do heer Focke een kort openingswoord gesproken on o.a. den ver tegenwoordiger van den Bond van Arb. Zangvereenigingem in Nederland1, en afge vaardigden van plaatselijke vakorganisaties, S.D.A.P en cultureele vereenigingen en voorts van bevriende vereenigingen uit den omtrek welkom géheeten. Collecte. De op Zaterdag jd. gehouden Emma- bloem-collecte ten bate van de Teroem- ging tot bestrijding der Tuberculose alhier, Leeft opgebracht f 1,067.54. Ncd. Verren, tot afschaffing van Alcoholhoudende Dranken. De afdeeling Schiedam van de Ned. Vereen, tol afschaffing van Alcoholhou dende Dranken hield Zaterdagavond in het Voiksgebouw haar jaariijksclie feestavond. De heer A. Bakker heette do aanwezi gen, speciaal de afgevaardigden van zus terorganisaties, wel kern en zeide, dat deze feestavond moest dienen voor propaganda en tevens tot versterking van de onder linge vriendschapsbanden. Er werden een teekenfiimpje vertoond, Felix de kat op vischvangst; een propa- ganda-filrr- van de Jeugdbond' voor Ont houding „Blauwe Jeugd Actief"; een Ha rold Lloyd filmpje: „Pas op, va! niet!" en een filmpje van de Niagara watervallen. Do heer A. Bakker hield een propa- gandarede, waarin hij o.a. betoogde, dat. hoewel er veel ander belangrijk werk te doen is, ook de actie voor geheelonthou ding nog noodig is. Het gebruik van spi ritualiën is wel afgenomen, maar als de geheel an !h ouders niet actief blijven zal dit weer toenemen. Het aantal leden, dat de afdeeling 25 jaar trouw bleef, is weer met 4 vermeer derd, n.l. de dames C van Ru.iven—de Lange, C. v. d. Bos—Krabbendam, A. Winkelman—Reicliaard «n de heer D. F. Roukcma. Aan hen werd het jubileum- insigne met oorkonde aangeboden. Na do pauze werd' de propaganda-film „Gevangene 33" vertoond', waama de heer Bakker een slotwoord sprak. Nut en Ontspanning. In Gebouw Eendracht heeft de tooneel- vereenigimg „Nut etn Ontspanning" Zater dagavond een opvoering gegeven van het tooneelspd „Kratos", een tragedie in drie bedrijven, uit het Brabantsche s troopers - teven. Er was voor dezen tooneelavond groote belangstelling en liet publiek waar deerde het geboden® zeer. De opening geschiedde door den voor zitter, den heer L. Visser. Na afloop werd gedanst onder leiding van den heer Kramer Fréher, op muziek van de Schil- peroordband, die ook tijdens den avond muzikale medewerking had verleend. Concert in het huis van bewaring. Zaterdagavond gaf een mannenkoor, on der leiding van den heer H. B. van Sijll een concert in het huis van bewaring aau den Noordsingel te Rotterdam mot mede werking van Aart Boender's Radio Gita risten Ensemble „The Hawaiian Friends Het koor was goed pp dreef, de koor werken werden prachtig uitgevoerd. Ook „The Hawaiian Friends" hadden veel succes met hun krontjong- en Ha* waiïan muziek. Na afloop van het concert dankte de vooizitter en vroeg een spoedig weder op treden. Het vrouwelijk lid van „The Ha waiian Friends" huldigde hij met bloemen. Bestuurdersbond Schiedam". Vrijdagavond a.a. zal in de Amstolbron door den Bestuurdersbond „Schiedam" een. vergadering gehouden worden voor leden van de bij dezen bond aangesloten organi saties. De heer H. B. Berghuijs, algemeen secre taris van de Nederlandsche Vakcentrale, zal spieken over het instituut van Be- drijfscornrnissies, bedrijfëraden en verbin dendverklaring van door het bedrijfsleven, getroffen regelingen.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2