Overmaas HlermeS"D.V*S« 2-5 SCHIEDAMSCHE COURANT Matige tweede helft Hockey Gemengd Nieuws Ruzie in een slagerij SPORT. VOETBAL. Geprofiteerd van een inzinking der gastheeren, aan het einde der eerste helft. Vijf doel punten in één kwartier. Borrani grondlegger van vier doelpunten. Nog v-our den aanvang van den wed strijd OvermaasHermes-DVS waren er Schiedammers pessimistisch; immers de supportersvlag, welke achter het Oostelijk doel lustig boven de hooiden der toe schouwers .wapperde, bleek hinderlijk te zijn, zoodat een geweldige Rotlerdamsche agent haar tijdelijk in beslag nam. Dit »,vlagincident" was voor de bijgeloovigcn reden te veronderstellen, dat Ilcnncs-DS liet or slecht af zou brengen. En aanvankelijk liet dlat zich inderdaad aanzien. Overmaas,, dat wederom in een eenigszins gewijzigde opstelling speelde, begon in een hoog tempo en aardig com bineerend trokken de groen-gestreeple-wit- ten telkenmale naar Beuus veste, die stom pend en vangend zijn doel voor doorboring bewaarde. Ruim een half uur bleven de Linker-Maasoevenaren hetinitiatief hou den, waartegenover Ilermes-DVTS eenige slecht afgewerkte uitvallen stelde. Het was wel ievkenend' voor het slechte schot m do voorhoede der gastheeren, dat het eer ste doelpunt gemaakt werd uit een solo ren van Rogers. Er was toert een half uur gespeeld. Zij, die dezen wedstrijd bijge woond! hebben, zullen het kwartiertje, dat hierop volgde, niet gauw vergeten. Her- mes-DV& bestookte met een flair de vijan delijke stelling, die wij in lang niet ge zien hadden. Voornamelijk Borrani was het, die de verdediging volkomen van de kook bracht d'oor keer op keer eenige spe lers te passecren en dan. de bal zoo neer te leggen, dat zijn medespelers met d'e oogen dicht konden scoren. Aan nem en niemand anders heeft Hermes-DVS deze klinkende overwinning de eerste uit wedstrijd, die van dit seizoen gewonnen werd te danken. In dit kwartier werd voetbal vertoond' en het resultaat was, dat Hermes-DVS een 10 achterstand om zette in een 14 voorsprong. Het kon niet anders of de tweede helft moest matig gespeeld worden, aangezien Hermes-DVS den voorsprong zou consoli- deeron en Overmaas gedeprimeerd was na zulk een goed begin. Beide partijen scoor den nog eenmaal en zoo kwam het einde van dezen wedstrijd met een prachtige 25 zege voor onze stadigenooten. Het moet nu al liecl gek gaan, whlen de Schiedammers niet in de eerste klasse blij ven. Met vijf punten uit drie wedstrijden staan zij aan den kop, terwijl Emma met twee wedstrijden gespeeld slechts óén puntje 'heeft. Emma moet d'us den thuis wedstrijd winnen van het thans uitgescha kelde Overmaas en dan nog den uitwed strijd' van Hermes-DVS om gelijk te bo men met onze stadgenooten. "Zou dit den Dordtenaren gelukken, dan moet een beslis singswedstrijd gespeeld worden. Zoover zaï het echter wel niet komen. De verdediging van Hermes-DVS was be hoorlijk, al speelde 'Breitner op halve kracht en was Jansc» met zijn wegwerken weer slordig. De middenlinie wasgoed, zon der uitblinker. In de voorhoede lagen de rechtervleugelspelers weer eenige malen met elkaar overhoop, hetgeen natuurljjk niet bevorderlijk was voor behoorlijk spel. Dp links ging het beter. Lex Janse nad niet veel geluk met zijn trucjes. Bij Overmaas speelde Kunst een zeer goede partij; eerst als linkshalf, later als rechtshalf. In de voorhoede trok aanvan kelijk het samenspel zeer de aandacht, maar de omzetting in de tweede helft lieeft er geen goed aan gedaan. Scheidsrechter was de heer Kotte, die tamelijk goed leidde. Hij mag echter wel eens heter op natrappen letten, dat de Overmaas-spelers tegen het einde, buiten gewoon goed' bleken te verslaan! Rogers, de midvoor, trapte Janse eenmaal zoo ernstig na, dat hij, aangezien de Hermes- DVS ex zich tijdig in veiligheid stelde, zijn heen uit de kom schopte! Het spdverlooj). Breitner verliest den toss en de elftal len stellen zich' als volgt op: Hermes-DVS. Beun. Breitner, T. Janse. Fromberg, Klein, Bos. Is. v. d. Tuyn, A. v. d. Tuyn, De Jong, Lex Janse, Borrani. Zoutewelie, Bogers, AVesterink. Fijnand, Jongkrijg, Kunst, Hollemans, Van Meel. De Bruyn, Zevenbergen, Van Genderen. Overmaas. Overmaas belaagt direct Bemis doel. Fijnand' geeft ©en pass naar Zoutewelie, die scherp voorzet. Beun stampt ©venwel weg. Nadat De Jong een corner heeft ge nomen, doet Westerink het aan den an deren kant. Prachtig komt het leder voor doel, waar Beun wegslaat... voor de voeten van Zoutewelie, die een kansje krijgt. Zijn schot heeft evenwel niet de juiste richting. Even buiten het strafschop gebied' vooroorzaakt Janse een vrijen schop, welke door Jongkrijg genomen wordt, Hard schiet hij door de haag spelers heen, doch Beun schopt hot leder weg. Eonigo oogenblikken later schiet do Overmaas- aanvoerder van dichtbij hard in; Beun is paraat en stopt het leder keurig. Bij ©en uitval krijgt Is. v. d'. Tuyn een bijna niet te missen kans. Ilij komt alleen voor den keeper, die zijn doel verlaat. Nog buiten het strafschopgebied schiet v. d. Tuyn... in de handen van Van Genderen. Bos veroorzaakt dan een corner, welke door Zoutewelie genomen wordt. Er ont staat een hevige doelworsteling, waaruit niet minder dan zesmaal ingeschoten ïrordt. Breitner redt driemaal prachtig door weg- koppen, terwijl ook bij de overige gevallen Beun niet behoeft te assisteeren. Bram v. d. Tuyn heeft ruzie met dein scheidsrechter en Breitner moet zijn links binnen de hand op het voorhoofd komen leggen op bevel van den arbiter. Een half uur is gespeeld1 als Bogers het eens alleen probeert. Handig omspeelt hij Breitner en Janse om dan van dichtbij keihard' onhoudbaar te scoren. (10). Borrani' komt in botsing met Van Meel ©n wordt langs "het lijntje opgekalefaterd. Van Meel krijgt weer last van ©en oude blessure ©n moet zich laten vervangen door Van Gent, die linksbinnen gaat spe len. Fijhand1 gaat rechtshalf staan. Hermes-DVS begint aan te vallen. Is. v. d'. Tuyn schiet hard in, Van Genderen stompt weg. De verdedigers hebben ©enige zwakke momenten en D© Jong kan het leder voor doel plaatsen, waar Is. v. d. Tuyn. vain flinken afstand' hard inschiet. (11). Er zijn dan 33 minuten gespeeld. DER MAANDAG 25 APRIL 1938. No. 21846. Borrani trekt er tusschenuit, rekent af met Fijnand en Zevenbergen, plaatst tac tisch naar Lex Janse, wiens schot ver werkt wordt. Bos rent naar voren en knet tert in. Van een verdediger springt hot leder voor Bram v. d. Tuyns voeten, die den stand op 1—2 brengt.: Nog slechts vijf minuten zijn er te spelen voor de rust. Borrani mag een corner nemen, maar de hal wordt weggekopt. Fromberg dribbelt naar voor en lost oen geraffineerd boog schot, dat tegen do lat ketst. Porrani krijgt den bal als er 42 minuten gespeeld zijn in zijn bezit, hij wandelt langs de verdediging en zet afgemeten voor. ïs. v. d. Tuyn geeft, dooi' aan De Jong, die, op zijn beurt voor het doel plaatst. Borrani schiet tweemaal hard in, de ecrsle maal slaat Van' Genderen weg en den tweeden keer stapt de linksback, De Bruyn met zijn liauden het leder. Borrani veibleekt al bij de gedachte aan een penalty, maar De Bruyn zelf vol trekt net vonnis door den hal in eigen doel te schieten vóór de scheidsrechter gefloten lieeft (13). Westerink rent er na den aftrap van door, loopt zich zelf echter voorbij en Beun heeft geen moeite weg te werken. Via Bos komt de bal bij Borrani, die zijn onnavolgbare truc toepast, bij de achter lijn komt en naar Lex Janse plaatst. De linksbuiten niijft achter doel staan om niet buitenspel te komen. Lex Janse knet tert in en Hermes-D.V.S. gaat met een wel wat gefiatteerde 14 .yoorsprong de rust in. Na de thee heeft Overmaas haar voor hoede wederom gewijzigd. Zij ziet er thans als volgt uit: (v.r.n.l.) Van Gent, Jong krijg, Bogers, Aesterink eir Zoutewelie. Kunst, die zoo'n struikelblok was voor den rechtervleugel, heeft thans tot taak Borrani in bedwang te houden. Janse ver oorzaakt een hoekschop, welke door Bo gers genomen wordt. Goed komt het leder voor doel, waar Janso het wegkopt. Kunst kopt evenwe' terug naar Jongkrijg, die hoog in den hoek onhoudbaar inschiet (2—4). Vijf minuten zijn er gespeeld! Spoedig na dit doelpunt zakt het spel in elkaar. Aan weerszijden worden kansen gemist, Eenige Overmaas-spelers beginnen unfair te spelen, waartegen de scheidsrechter onvoldoende optreedt. Hermes-D.V.S. houdt het beste van het spel en als vijf minuten, voor het einde Lex Janso een pass geeft aan Borrani zet deze voor hel doel, waar Is. v. d. Tuyn een vrjïinl afhoudt en daardoor zijn broer in de gelegenheid stelt don stand op 25 te brengen. Met dezen stand komt het einde en lieeft Hermes-D.V.S. een welverdiende overwin ning behaald, omdat zij in de eerste plaats zoo prachtig gebruik lieeft gemaakt van een inzinking der gastheeren en in de tweede plaats schotvaardiger was. Nederland bWest-Duilsehland dames 3—1. Het Nederlandsch dames b-elftal heeft gistermiddag op een der velden van „Am sterdam" een volkomen verdiende 31 overwinning behaald op West-Duitschland, een zege overigens, welk© ©erst in de tweede helft bevochten kon worden. De ruststand' was 11. 'b! 'V'!'--. 'b b i? - **PCY$M Het plechtige oogenldik tijdeus de officieel© proefvaart van de Nieuw Amsterdam"'. Minister-president dr. H. Colijn kijschl de vlag, waarmede de overdracht van Ncer- lands grootste passagiersschip aan de Hol land—Amerika Lijn een feit waf. Paardensport Goede prestaties van Nederlandsehe ruiters te Nice. De gehouden rust schijnt den Nederiand- schen ruiters goed gedaan to hebben. Onze landgenooten verrichtten Zaterdag in het voortgezette concours hippique t© Nice, uitstekende prestaties. In den zwaren springwedstrijd om cien prijs van de Zwit- sersche cavalerie bezette luit. Greter op Carina, tezamen met nog vier ruiters, ach ter ritmeester Chevallier de tweede plaats, terwijl in den wedstrijd om den prijs van het Pcolsche leger de Nederlandsehe equipe een eervolle derde plaats wist te verove ren. Individueel was luit. De Bruten op Ernica na den Franschman De Maupeou en den Tuik-clieu ritmeester Djevat Gur- kan de beste. Gisteren is het concours geëindigd met den landcnuedstiijd cm den beker, welke door den minister van buitenhui-Lchc za ken was beschikbaar gesteld. De lersclio equipe behaalde de overwinning, de Fran- schen eindigden als tweede, terwijl de Nederlandsehe equipe de eervolle derde plaats bezette. Handbal LuxemburgDuitsclilaud 312. D© liandballandeiiwedstrijd tusschen Luxemburg en Duitschland word door Duitscliland met 123 (ruststand 8—0) gewonnen. Handbal N.H.V. - T.H.O.R. 6-3 Een verdiende nederlaag na ruwen wedstrijd. T.H.O.R. slaagde er gisteren niet in een overwinning te behalen. De wedstrijd tegen de Utreclilsche kampioene N.H.V. eindigde in een 63 nederlaag voor de Schiedam mers. Voor de rust wogen do partijen goed tegen elkaar op en de eerste speelhelft eindigde dan ook met een slechts kleinen voorsprong voor N.IL V. 21). Toen reeds bleek, dat de scheidsrechter niet voor zijn taak berekend was. Na de rust werd de wedstrijd steeds ruwer. Voor het in groote getale aanwe; zige publiek was dit zeker geen propa ganda voor het handbalspel. Intusschen verdiende N.H.V. de overwinning wel. .iet afwerken van de aanvallen en de opzet daarvan was sneller en doeltreffender dan die van TH.O.R. Het schot was m de litreehtsche voorhoede eveneens beter. Bo vendien miste T.H.O.R. nog enkele kansen, die eigenlijk doelpunten hadden moeten zijn. Lawntennis. Leiden 1Schiedam 1, 19. Voor de eerste klasse van den NLTB spoelde Schiedam 1 een uitwedstrijd te gen Leiden 1. Schiedam won met 19. De gedetailleerde uitslagen zijn: Heerencnke'spel B. van Haaf ten veil, van E. den Hoed Jr., 2G, 16; R. Iiesselink verb van ir. \V. Bösingh, 75, 16, 30; H. J. de Koster vcrl. van ir. II. Hulshoff Pol, 26,2—6. Damcsenkelspel mevr. Be Gruytcr verl. van mevr. R. van Tricht, 46, 26; mej. A. Moolenhurgh verl. van mej. L. Melchers, 2—6, 26. Gemengd dubbelspel mevr. De Gruyter en B. van Haatten verl. van mevr. R. van Tricht en E. don Hoed Jr., 2—6, 3—6; mej. T. Vriesendorp en R. Iiesselink verl. van mej. L. Melchers en ir. \Y. Rösingh, 36, 26. Ileei'onthililx-lspcl B. van Haatten en R. Hesselink sl. E. den Hoed Ji. cn ir. W. Rösingh, 75, 79, 8G; T. Dams Ie en H. J. de Koster verl. van Ir. H. llulshotff Pol en ir. W. E. R. van llerwijnen, 4—6, 3—6. Damesdubbelspel Mej. A. Moolenburgh en mej. T. Vrle senden;, verl. van mevr. R. van Tricht en mej. L. Melchers, 57, 46. Slager steekt zijn knecht met een mes. In er-n slagerij in de Javastraat te 's-Gra- venhagp, is Zaterdagavond om half zes een tw'st ontstaan tusschen den patroon en zijn 27-j"arigon knecht. De ruzie liep zoo hoog dat de patroon ©en mes greep en dit naar zijn tegenstander wierp, waardoor Jeze Uoedend in het linkerdijbeen werd getroffen. De knecht is door den geneeskun digen dienst naar de centrale post ver voerd, waar vandaan hij, na verbonden te zijn, naar huis werd gebracht. B© patroon werd door de politie aan gehouden is na verhoor op vrije voeten gesteld. Slachtoffer van de mijn. Zaterdag is de 29-jarige houwer H. J. van den Burgt, te Haensbroek, gehuwd en vader van vijf kinderen, bij den arbeid' in de staatsmijn Hendrik onder vallend ge steente geraakt. 1 De ongelukkige kreeg een schedelbreuk! en overleed ter plaatse. -v v' "Hl-

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 5