STADSNIEUWS KREYMBORG 1 Mei-viering Feestavonden St. Liduina Stille Omgang C. Kerdel f Omliggende Gemeenten Verjaardag Prinses Juliana „De Schiedamsche Waterscouts" BINNENLAND Hr. Ms. Tromp Kimlwfeeslviering, Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana is Zaterdag in het City Theater aan ruim 200 kinderen van leden a an de Oranje Vereen, ,,Het Nieuwe Westen" een feestmiddag aangeboden, die geopend werd deer den heer C. A. v. d. Z e e,voorzitter van de teeslcommissie. Deze deelde o.a. mee, dat 's morgens namens do verecnigiug telegrammen waren ver zonden nan de jarige Prinses en HAL de Koningin. Aan mevr M HdbertnkMeyer werden bioemen aaugeLoleu, waarmee te vens aan haar echtgenoot, den heer L. Hilberink hulde werd gebracht -w het vele werk in verhand met dezen feest middag verricht. Staande werd Let eerste couplet van het Wilhelmus gezongen. De middag werd gevuld met het vertoo- nen van een filmjournaal, een film, opge nomen bij het huwelijk der Prinses en een groote film: Kazan, de wolfshond. Kinderen zongen onder leiding van den heer L. J. Hilberink eenige liedjes, o.a. Ik hou van Holland, Nu vlagt er de leute, Een liedje van Hollandsche jongens en een paar grappige versjes. Eveneens onder leiding van den heer Ililberiuk trad diens Jeugd-orkest op, een 7-tal jongelui, die o.m. Wien bleibt Wien en Les fatineurs speelden. De kinderen werden onthaald en er was nog een verrassing, bestaande uit het op blazen van luchtballons. Wie zijn ballon den moesten omvang kon doen aannemen werd winnaar! Optocht, Om 4 uur werd in de Marconistraat een kleine optocht geformeerd, die door de stad trok en daar wat leven en ver tier bracht. Daaraan namen de vereerd gingen deel, die we Zaterdag reeds noem den, behalve de padvindersgroep ,.De Vos sen", die verstek liet gaan. De meeste der deelnemende vereenigingen hadden hun eigen band. 't Was jammer, dat de stoet niet wat grocter was! Concert. 's Avonds gaf het Stedelijk Muziekcorps een concert in de Plantage, waarvoor nog vrij veel belangstelling bestond. Een groep getrouwen bleef tot het laatste tot on geveer half 10 dicht om de muziek tent geschaard Telegram. - E«e Buurtvereen. Gusto heeft Zaterdag het volgende telegram gezonden naar Soest- dijk; H.K.H. Prinses Juliana Buurtvereen. Gusto" wenscht Uwe Ko ninklijke Hoogheid geluk met verjaardag en betuigt trouw aan het Huis vul Oranje, VAN PUTTEN, voorzitter. Eere-akeela. Zaterdagmiddag is in tegenwoordigheid van de bestuursleden der afdeeling Schie dam N.P.V., de Lee ren mr. J, Welcker en R. ten Ham, voor het front van de Groep hti ins»gne van eere-akeela van Groep I door A. D. C. Sonderman, uitgereikt aan akeela Schnc-ller. De beeren A. de Groot en dr. J. van den Berg waren verhinderd aanwezig te zijn. Nadat akeela Schnelier, die geheel on kundig was van hetgeen ging gebeuren, voor de Groep, die in den tuin van het troephuis Nieuwstaaat 12 was opgesteld, door akeela Weleker was geleid, nam hop man Sunderman het woord. Spr. schelste haar ijver en belangstel ling voor de padvinderij en in het bizon der die voor Groep I te Schiedam. Voor de buitengewone verdiensten had het be stuur haar benoemd tot eere-akeela. Spr. hoopt, dat zij nog heel veel jaren verbon den zal blijven aan Groep I. Een der welpen sprak haar vriendelijk toe en overhandigde bloemen. Gok akeela Welcker dankte haar voor alles waf zijn voor de horde van Groept had gedaan en feliciteerde haar met de benoeming. Van do verkenners ontving zij een bou quet bloemen, waarna akeela Schnel ier besir crsleden en leden van het Groeps- comité, dank bracht voor hun aanwezig heid. Zij verklaarde het zeer op prijs te stellen, dat 'het bestuur haar benoemd had tot eere-aleela van Groep I en dat deze benoeming haar totaal verrast had. Gezondigd tegen de verkeersregels. Zaterdagmiddag is de 23-jarige L. v. P., torn hij per rijwiel uit de Middelhar- nisscheslraat rechtsaf de Nieuwe Maas straat inreed, aangereden door een uit de mchting Lekstraat komende auto, bestuurd door 1'. R. uit Haarlem. De aanrijding ont stond, doordat v. P. in de bocht niet vol doende de rechterzijde van den weg hield en de automobdist le laat remde. Het rijwiel werd beschadigd. Afbraak in brand geraakt. Door onbekende oorzaak is j.l. Zaterdag middag op het terrein van de firma J. J. Melchers aan den Noord vestsingel alhier een hoeveelheid' afbraak in brand ge raakt, waardoor gevaar ontstond voor een na! ij gelegen houten loods. Het vuur is door den boekhouder van genoen !e fir ma en e-m agent van politie met behulp van een dertigtal emmers water gebluscht. Kiudcnuidd&g, De Soc. Dem. Vrouwenciub en de A.J.C hadden zaterdagmiddag in het Passage Theater een 950 kinderen bijeen gc-braclit die preltig bezig gehouden zijn met eemgo tevken- en andere films. Vooral de groo- tere liim De regenmakers, had een da verend succes bij de jeugd. Een 50-tal kinderen, die zich daarop voorbereid had den, zongen eenige liedoren en kregen al gauw hun makkertjes in de zaal mee. De A.J.C. voerde zangspelen op en eon ann ul kindeieii: De vogelbrudoft. Mevr. II. Bentheiude Wilde had de leiding van den middag en sprak ook een openingswoord, dat op üet bevallingsver mogen van de kinderen was ingesteld. De kinderen hebben zich in het Passage Theater uitstekend' geamuseerd. 1 Mei-v ergadering. Gbb'iti.oigeu werd in het Passage Thea ter de gebruikelijke 1 Mei-vergadering gehouden De zaal was geheel, het buleon ongeveer voor de helft bezet, liet podium nas versierd met vlaggen, w.tte en roode bloemen en met een spandoekVrijheid, Arbeid, Vrede, de leuze, waaronder dit jaar de 1 Meidag werd gewerd. De lieer J. Hartkoorn sprak een ope n.ngswooid. waarin hij o.a. ze:de, dat dit de domrerste 1 Mei-dagviering is sedert uen wereldoorlog. Alleen de he.-piekingcn tusschen Engeland en Frankiijk vormen een lichtpuntje. Toch kan volgens spr. de redding alleen komen van liet inter nationaal socialisme. Ds. G K W i er s m a. Herv. pred kant te Xoordwnlde (Fr.!, h eld een Meirede over het onderwerp: Do lnternation.de is dooi, leve de Internationale. Spr. Herinnerde er aan, dat 50 jaar ge leden Domei a Nieuwenhuis als eersie söc.-dtinocraat zijn intrede in de Tweede Kamer deed en van dien tijd dateert ook de 1 Meiviering, de machtigste dag van de soc.-democratie. Zij werd geboren uit den nood van niensch en wereld. De sec. dem. wil de wereld en de ar- ders ^loffelijke en geestelijke welvaart brengen, gegrond op het recht. Deze ge dachte is niet nieuw: zij wordt ook reeds in den Bijbel verkondigd. De aarde is van alien. Er gaat thans echter een waan dooi de werelddie van het nat. socvan bloed en bodem. .Alleen een verdeeling naar recht kan de wereldvrede verzekeren. Alleen de democratie waarborgt, dat ieder naar zijn aard kan leven. In tegenstelling met November 1912, toen zij een oorlog voorkwam, is thans de internationale geen macht van betee- kenis meer De toekomst vervult velen met zorg, als men ziet naar Italië, Duitschland, Oostenrijk en Spanje. De soc.-dem is echter niet verslagen; eenmaai zal de internationale toch zege vieren. Aan deze bijeenkomst verleenden voorts bun medewerking de Rott, Arb. Orkest Vereen, onder leiding van den heer Ger- rit Veilekoop, die o.a. de Socialisten Marsen speelde, welke staande werd mee gezongen- de A.J.C., die op e:gen muziek op het tooneel eenige dansen uitvoerde, o.m. De Meiboom en de declamator Joh. Slembeim, die gedichten van Adama van Scheltema (Waakt op prolelaren en Mei- verbeelding;, van Van Coliem, (Vrooiijke optochtj en J. W. Jacobs (Op!) Voordroeg en na de pauze optrad met Belabberde Meigeur, van Heyermans. De heer Hartkoorn sprak een slot woord cn daarna werd de Internationale gezongen. Optocht. Tusschen half 3 en 3 uur werd in de Burgemeester Knappertlaan, tnsschen Jan van Avenneslaan en Vondellaan, een optocht getermeerd', waarin vele kleurige vlaggen werden meegedragen. De vlag van de afdeeling S.D.A.P. ontbrak echter; die mocht Jn den stoet niet meegedragen wor den. Ooi. was er geen muziekcorps in den stoet opgesteld1. Aanvankelijk werd door plaatselijke overheid bezwaar gemaakt teoen het houden van een optocht op Zondagmiddag, maar de toestemming daar toe is na een conferentie toch verleend. Tot de voorwaarden behoorde echter, dat de muziek beperkt zou blijven tot die, ge produceerd door een groepje die viool, guitaar en fluit speelde. Even over 3 uur vertrok d'e stoet, die Voor alle zekeiheid bleef de agent bij het troepje N.S.B.-crs slaan, tol de 1 Mei-.-toe' voorbij getrokken was. Even. te voren, bij Plein Eeadragt, was ook al een klein incidentje voorgekomen. Daar raikten een man, die langs den weg stond en oen betooger slaags. Inspecteur W. it. Kloeseman, die de leiding had van de politie, die den stoet vergezelde, scheidde de mannen resoluut. G. T. B. De Schiedamsche voetbalvereen. G.T.B. (Gemeentelijke Technische Berdijven) heeft Zaterdag in Gebouw Eendracht ter gelegen heid van het 8-jarig bestaan een feestavond gehouden, die uitmuntte door een zeer ver zorgd program. Do eere-voorzitter, de heer W. J. Schot sprak een openingswoord, die o.a. verten gonuoordigers van de zustervereenigingen Licht- en Waterlied rijven Vlaai-dingen, Tele foondienst Rotterdam, O.V., D.S LS.F.'C en Demos en den vertegenwoordiger van S.B.L.O. en R.V.B. en de scheidsrechters welkom heette. Spr. herinnerde er aan, dat in verband met bet 8-jarig bestaan twe-o wedstrijden Op Zondagmorgen. In de vroegen Zondagmorgen hebben gisteren in toiaal meer dan 1S00 R.K. man nen, parochie-gewijze den Stillen Omgang gemaakt door de straten van Schiedam, die beteekenis hebben gehad in het leven van St Lidnina. Het regende *s mor gens om 6 uur, toen de eerste groepen op weg gingen. De deelnemers uit de Fnmkolandsche parochie vertrokken omstreeks kwart voor G van de kerk aan de Nieuwe Haven en waren na den weg Nieuwe Haven, West- vest, Broersvest, Lange Kerkstraatt. Kreu- pelstraat, Rokrstraat, Groote Markt, lange Kerkstraat, Oude Kerkhof, Nieuw st raat, Lange Achterweg, Hoogstraat to heb ben afgelegd, om half 7 weer bij de kerk terug, waar een H. Mis werd opgedragen. Do deelnemers uit de Gorzen parochie waren reeds om lialf 6 bijeengekomen, die van de Havenparochie om kwart voor 7 en die van de Singelparochie om half 7. 'i ot do deelnemers aan den Stillen Om gang behoorden o.a. de burgemeester, mr. dr. F. L. J. vim Haaren; wethouder mr. waren gespeeldG.T.B.L. en W. en M. M. van Velzen; vele geestelijke en G.T.B. II—combinatie S.F.C. De uitslagen eerwaarde 1 roeders en voorts 150 man waren resp. 51 en 35. nen uit Rotterdam. Al wie een gewoon pak heeft gekocht, moet er later wel spijt van krijgen bij Kreymborg niet liever een Waarborg-Costuum te hebben genomen. geopend werd door het dagelijksch be stuur van S.D.A.P. en S.B.B. Daar achter volgden «ie A.J.C.; vakbondsjeugd; Soc. Dem. Vrouwenclub, die een van de groot ste groepen vormde en Planvlaggen mee voerde; vakorganisaties; VARA; tooneel en zaï.gvereenigingeneen greep Esperan tisten en ten slotte leden van den Nel. Arb. Sportbond', waarvan de vrouwelijke leden, die in sportcostuum met bloote armen en beenen meemarcheeruen, het erg hou»! hadden! De stoet bestond uit ongeveer 1000 per sonen; hel voorbij trekken duurde bijna 3 mnuten, omdat hier en daar tusschen de groepen en ook tusschen de rijen onder ling, flink afstand gehouden werd. De voorgeschreven route werd' gevolgd en omstreeks 4 uur werd de optocht op het Van 't Hoffplein ontbonden. Incidentjes. Tijdens den optocht dreigde een inci dentje te ontstaan, dat echter in den kiem gesmoord werd. In de Tuinkan hing bij een Duitsche familie de hakenkruisvlag uit en daaron der hadden zich een aantal N.S.B.-ers ge posteerd. Toen de kop van den stoet hen voorbij trok, werd een rechterarm geheven en: Hou zee! geroepen. Onmiddellijk schoot een agent van politie toe, die de opge heven armen naar beneden bracht en tot zwijgen maande. De verhoudingen in G.T.B. zijn uit stekend; de vereen iging heeft een goed be stuur en spr. wekte leden ©n donateurs op trouw te blijven. Een 5-tal vereenigingen boden hun ge- lukwenschen aan en de meeste lieten die vergezeld gaan van bloemen. Het programma bestond uit het optre den van Paul Du val als conferencier; Tini Violet, een jonge danseres, die veel suc ces had; de gebroeders Bram en Wim Scholte, de jeugdige Schiedamsche zan gers, die ingeleid werden door den heer L. Daniëls, directeur van het City Theater en Les Picos, twee accordeon-spelers. Een orkest onder leiding van Jacq Bone- vito sloot zich waardig aan bij wat op het tooneel gepresteerd werd. Aan het slot heeft den heer Schot speciaal den beer Daniels dank gebracht voor zijn bemoeiingen met de gebroeders Scholte, en daarna bestond gelegenheid tot dansen. ,,Symphonia". Ill Musis Sacrum besloot de Schied. Mondharmonica vereen, en Onderling Too- neelgezelschap „Syinphonia" het seizoen met een uitvoering, die tevens een af scheidsavond werd van den directeur der mondaccordeonafdeeling, den heer J. Kraan, welke van de oprichting af, nu bijna 15 jaar geleden lid is van Sympho- nia en 11 jaar de leiding had van genoem de afdeeling. De heer Foncke, oud 2e directeur van de Mondacc. vereen. „Schiedam", wordt zijn opvolger. In November a.s. zal de vereen iging 15-jarig bestaan en in verband daarmee wordt in December een tooneelwedstrijd van Schiedamsdie vereenigingen georgani seerd. Ook een groote feestavond staat op 't program. Daar de voorzitter, de heer J. van Wijk verhinderd was hij den aanvang van de uitvoering aanwezig te zijn, opende de di recteur de heer J. Kraan met een kort woord den avond, waarna een 20-tal momd accordeonisten een marscli en „Sag' beim Abscheid leise, Servus" speelden. Later trad ook het juniorcorps nog op. Er wer den twee één-acters opgevoerd: een dra ma: Machtsmisbruik en een klucht: John ny en Fattie, beiden van den regisseur den heer J. van Wijk Sr. Aan het eind van. den avond is de schei dende directeur de heer J. Kraan gehul digd. De vereeniging bood hem een ver chroomde rooktafel, de leden van het mond- harmonica-corps een verchroomd rookstel aan. De heer J. G. en mej M. Hakkert zorg den tijdens den avond' in de pauzes voor muziek; later, bij het bal, was de Hakkert Band complect en leverde goede dansmu ziek. Een afscheid. Zaterdagmorgen heeft de mei-jeskiasse van het 7e leerjaar, hoofd de heer A. A. J. Mets, op zeer hartelijke wijze afscheid' ge nomen van mej. J. J. Donker, die ongeveer 3 jaar onderwijzeres aan die school is ge weest en met ingang van 1 Mei eervol ontslag heeft verkregen wegens huwelijk. Het lokaal was door de meisjes versierd; ze hadden een Bruiloftslied ingestudeerd en deden eenige voordrachten. De wethouder, de heer J. Binkelaar, de gemeentelijke inspecteur, dr. W. J. Smits en de heer A. A. J. Mets hebben de schei dende onderwijzeres in zeer waardeerende bewoording toegesproken. Do meisjes boden een gebakstel aan en werden getractoerd. Schoorsteenbrand.* Zondagmorgen 10 uur heeft de brand weer ©en schoorsteenbrand' gebluscht 'in de wening van de familie T. in de Nico- Jaas 'Reetsstraat. Te Alkmaar is op 70-jarigen leeftijd' overleden de heer C. Kerdel, die hier ter stede eerte onderwijzer, daarna hoofd van de openbare lagere school aan de Lange Nieuw straat en leeraar Nederlandsch aan de Rijksnormaallessen is geweest. Ongeveer 40 jaar geleden vertrok de heer Kerdel, die de acte Nederlandsch M.O. had, als leeraar naar Ned. Indië en was werkzaam aan de Ii.B.S. en de HH.S. te Batavia. De begrafenis heeft Donderdag te Alk maar plaats. Gevonden voorwerpen. Lie in de u-eek van 23 tot en met 29 April 1938 gevonden voorwerpen, die op werkdagen tusschen 1 en 2 uur aan het politiebureau Lange Nieuwstraat 55, kun nen worden afgehaald: armband, ceintuur, ieeren ceintuur, da meshandschoen, paar handschoenen, da- meshandschoen, hecrenhamdschoon, jon gensjasje, kruk van autoportier, looper, lecsglas in étui, portemonnaie, pet, riem van een jas, rijwielsleuteltje, koperen sleu tel, huissleutel, ring met twee sleutels, kindertaschjo, vulpenhouder, zakmes. Bij vinders rijwielachterlicht, G. Weisenbroek, Ver brande Erven 9; schakelarmband, E. de Zeeuw, Pro!. Kamerlingh Otnneslaan. 163; actetascii met schoolboeken, G. van Zel- lem, Voornschcsüaat 3b; bril in étui, J. Schoilaart, Oosterstraat 9413; broodzak, V. Smit, Prins Frederib Hendrikstraat 4a; badmuts, A. Kool, Aloidastraat 72; duim stok, M. Clasing, Vlaardingerstraat 20; das, T. van Hees, Noordvestlaan 18-4; dasspeld, P. v. d. Water, Francois Baverschmidtlaan, 72; 3 dassen, G. Komijn, Kerklaan 10, Ke- chel; dekzeil, Gem. Reingiing; hondje, Gem. Reiniging, hondje, C. Mark, Singel 132-4; hond, C. G. v. Rijn, Francois Haverschmidt laan 27; blauwe regenjas, R. van Rutten, Van Musschenbroekstraat 14a; kalender, F. van Beek, Alb. Thijmstraat 5b; knop van autodeur, A. Tennissen, Hoofdstraat 171-4; tafelmes, F. Stekkers, Van Ostadelaan 29a; molorsleutel, H. Rost, Marconistraat 12b; muts, J. ML Sjoerdsma, Overmaaschesteeg 5; kindermuts, F. Nocesani, Beijerlaadscho- slraat 28b; pet, B. Goedhart, Aleidastraat 52c; portemonnaie, S. van Leeuwen, Nieu we Raven 163; portemonnaie met inhoud', T. M Monster, Brugmanstraat 25b; porte monnaie, F. v. dl Water, Frangois Haver schmidtlaan 72; portemonnaie met inhoud, J. van Dijk, Mesdaglaan 2; rijwielbelasting- merk, M. Plooy, Da Costastraat 18; rij- wiclnehistingrnerk, Wr. Post, Parallelweg lGCb; ïijwiclbelaslingmerk, G. Broek, Ko ningin Wilhelminakade 77-1, Vlaardingen; rij wiel belas t ing m erk, II. D. Krabbendam, Overscliiesehestraat 104c; rijwielbelasting- merk, M. C. J. Simons, Amalia van Solm- straat 23; rijwielbelastingmerk, W. v. d. Ree, Terjlerstraat 5a; rijwielbelastingmerk, J. Kool, Oosterstraat 30; ring mot 5 sleu tels, T. Visser, Een drachtsstraat 56b; paar schoenen, F. Schoof, Vondel Laan 48a; kin- derfasehje, Papenhuyzem, Hoogstraat 24; taschje met inhoud, S. Veldhoven, Huys- manslraat 14a; vulpotlood1, J. v. Staveren, Rem brand tlaan 104; zwempak (dames), A. de Rooy, Hobbemastraat 3. Inuien de gevonden voorworpen bij vin ders woïdon afgehaald, wordt bericht ver zocht aan het Hoofdbureau van Politie. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Ali Baba komt naar Filmstad. 2. Adieu Pa rijs. Woensdag 2 uur n.m.: AU Baba komt naar Filmstad'. City Theater, S.15 uur. 1. Het geheim zinnige eiland; 2. Heerseher der woestijn. Zondag 4 en 5 uur Matinée's. (Van Dinsdag af: De fluisterende schaduw.) 3 Mei. Gebouw Eendracht, 8 uur. Jaar vergadering Chr. Reciteerclub „Da Costa". Opvoering „Freuleken". 3 Mei. Zaal R.K. Volksbond; 8.15 uur. Jaar feest R.K.S.V. Excelsior. 3 Mei. Muds Sacrum, 8 uur. Volksluin- dersvereen. Klein Babberspolder. Lezing A. Geurtóen. ROTTERDAM. Heden e.v.d. Arena, 2.15 u. 8.30 u. Voor stelling. Heden e.v.d. Tivoli Schouwburg, 8.30 uur Gez. Jacq. van Rijleveldt. De baby van 1000 weken. 30 April Gro-ote Schouwburg, 8.15 uur. Fritz Hirseh Operette. Die lustige W itwe. 1 Mei. Groote Schouwburg', 2 uur 8.15 uur. Fritz Hirseh Operette. Die lustige Wil we. Bioscopen. Capitol. 2.15 a. S.15 u. Madame X., de onbekende vrouw. Centraal. 2 u. Van 7 u. af doorl. Een dief ia den nacht; Millioenen-baby. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Madame X,. de onbekende vrouw. Corso. Van 11 u. af doorl. De groote illusie. Grand'. 2 u, 7 u. 9.15 u. Blauwbaard's 8ste vrouw. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u.' De gentle man vagebond. Luxor. 7.15 u, 9.30 u. Het meisje in de taxi. ■Oiympia. 7 u. 9.15 u, Stroopers van Alas ka; Waaghalzen van de racebaan. Piinses. 215 u. 8.15 u. Een ma» en een vrouw; De koning en het re vue-meisje. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Stormduiveds. Studio '32. 2 u. 7 u. 8.15 u. De ster vende zwaan. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Hollywood Hotel. Herijk. De commissaris van politie vestigt nog maals de aandacht op de gelegenheid tot het doen herijken van maten en gewichten. Wie geen oproep heeft ontvangen, kan zich morgen, Woensdag, Donderdag of Vrijdag a.s., telkens van 912 en van 1—4 uur met zijn maten en gewichten vervoegen aan het ijklokaal Lange Niéuw- straat 181. KETHEL. Volksonderwijs. Do belangstelling voor de propagando- feestavond, welke de afd. Schiedam van „Volksonderwijs" voor Kethel georgani seerd heeft, was zoo groot, dat de bezoe kers de beide zaaltjes van „Vriendschap" vulden. De lieer M. Germeraad heeft in zijn openingswoord de propaganda-commissie dank gebracht; het aantal leden te Kethel bedraagt thans 50, waardoor spoedig tot het vormen van een zelfstandige afdee ling overgegaan kan worden. De heer J. v. Driel uit Rotterdam, hield een propaganda-rede voor de open bare school, die de eenheid des volks be vordert Alom in den lande groeit de lx* langstelling voor de O.S. weer, wat zich vooral uit in een verhoogLng van liet leer lingenaantal. Vele leerlingen bezoeken oen bizondere school, die daar niet thuis hoe ren. In dit verband wees spr. op het resul taat van ©en enquête door een HaagscU hoofd eener bizondere Chr. school inge steld. Deze legde een slappe maatstaf.aam en ondanks dat bleek, dat zijn school door slechts 20 pCt kinderen uit positief christelijke gezinnen bezocht werd'. Der gelijke cijfers brengen in die kringen ver ontrusting. Spr. eindigde zijn betoog, dat eenige malen met krachtig applaus onder, broken werd, met een opwekking ook voor de openbare school te Kethel te strijden. De S.O.M. heeft wederom voor do n® zikaie medewerking gezorgd. Do S.O.T, voerde daarna op het opvoedkundig too- neelstukje, „Toch'Timmerhout", van wijle* J. Ligthart. Deze opvoering oogstte bi. zonder veel bijval bij het publiek. j. De heer M. Germeraad1, bracht dn S.O.T., de S.O.M eii den heer J. v. Driel dan voor de medewerking aan dezen wel. geslaagden avond. i Wordt medio Augustus in dienst gesteld. Naar vrij vernemen zijn de proeftochten van den flottieljeleider „Trornp m alle op ziel-ten zeer bevredigend verloopen. Brj de snelheidsproeven bleek bet schip ruim schoots aan de conlractucele eischen vair vermogen en snelheid te voldcen. De Tromp" is thans teruggekeerd naar de' werf der Ned. Scheepsbouw Mij. te Am sterdam, om afgetimmerd te worden. Naar het zich" baat aanzien, zullen dez* werkzaamheden nog 3i/o maand vorderen, zood'at de „Tromp" omstreeks medio Augustus in dienst- kan worden gesteld. Collecte Bio-vacantieoord. De PaaschcoUecle, die in bijna alle Ne- derlandsche Bioscopen is gebonden, tón bate van het Bio-vacantieoord', de slichting van het Nederlandsche film- en bioscoop bedrijf heeft, evenals bet vorige jaar oen bedrag van circa £27.000 opgebracht. Het bestuur van de slichting Bio-vacanlie« oord spreekt zijn welgemeenden dank uit aan het bioscoopbezoekend publiek voor den steun, dien het bij deze collecte woes in het belang van vele honderden arme bleekneusjes heeft mogen ontvangen.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2