m0m Installatie burgemeester M. C. Siezen DE DOOP VAN PLU NS ES BEATRIX TWEEDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT VLAARDINGEN Aan da grens der gemeente begroet. Geïnstal leerd door loco-burgemeester A. van Rijn. De eerste rede van burgemeester M. C. Siezen. De raad en collega's heeten den burgemeester welkom. Do nieuwe burgemeester van Ylaardingen, de heer M. O. Siezen, die Zater dag als zoodanig geïnstalleerd is, tijdens de inspectie van de burgerwacht bij aan komst aan de grens van zijn nieuwe gemeente bij de Vijfsluizen. Ooh de burgerij toont zich verheugd De opvolger van burgemeester A. van Walsum, die naar Zwolle vertrok, de heer AL C. Siezen, tol nu toe wethouder van Hlillegesrberg, heeft Zaterdagmiddag zijn ambt aanvaard'. Omstreeks 2 uur arriveerden via Schie dam eenige auto's aan de gemeentegrens bij d'e Vijfsiuizcn, waarin de nieuwe burge meester ,ziju gezin zij'a echtgenoote, 2 zoons en ©öa d'cehter en andere familie leden gezeten waren. Daar worden de heer en mevr. Siezen verwelkomd door dei loco-burgemeester, wethouder A. van 'Rijn en den gemeente-secretaris mr. E. K. van Bock. Leden van de Vlaardiagsche Burger wacht in uniform vormden een cerc-wacht. Vlaardingan was ia feesttooi en velen hadden zicli langs den weg geschaard, dien de stoet nam. In de raadszaal, die met groen eti bloe men was versierd waren bij de installatie van burgemeester Siezen ó-.a. tegenwoordig de burgemeester van Maassluis, mr. P. A. Schwartz; de burgemeester van Maasland, de heer H. L. du Boeuff; de burgemeester van Vlaardinger-Ambacht, de heer J. Luije- rinhi»; de burgemeester, de beide wethou ders en de secretaris van Ililiegeisberg, de heeren F. H. v. Kempen, L. M. Daniels, ir. J. J. ïerwiel en J. v. Ballegoorj; de burge meester van Rozenburg, mr. N. Votnéde wethouder T. Slavenburg namens hel ge tneentebestuur van Schiedam en wethouder A. Rodenburg namens dat van Overschie. De installaliercdc. De loco-burgemeester, wethouder A. van Rijn, heette, nadat de heer Siezen door het oudste en jongste raadslid was bin nengeleid!, den nieuwen burgemeester har telijk welkom en wenschte hem ge! uk met zijn benoeming. Spr. zeid'e, dat Vlaardingeu in de eerste plaats een werkstad is; zij heeft groote bedrijven en industrieën en een groote ar beidersbevolking. De visscherij, die kwijnt d'oor verwarde buiteniandsclie Hoeslaladen, neemt toch nog een belangrijke plaats in. Er is krachtige en eensgezinde samenwer king moodig en spr. vertrouwt, dat de nieu we burgemeester daartoe bereid is. Voorts zijn er verschillende belangrijke zaken, die op uitvoering of afdoening wach ten: het aanleggen van een goeden ver keersweg door de kom der gemeente van Oost naar West, waartoe enkele ja,ren gele den reeds door den raad went besloten; een grenswijziging met naburige gemeenten en verbetering van de huisvesting van den gemeentelijken administratieven dienst Ook do groote werkloosheid baart zwat© zorgen. Spr. herinnerde er aam, dat de heer Sie zen als wethouder te Hillegersberg veel tot stand heeft gebracht; zeide den nieuwen burgemeester de medewerking van het col lego van B .en W. en raad- toe bij Ihet vol brengen va!n zijn nieuwe taak en uitte den wenscli, dat hij een goed' magistraat vala Vla a rd ingeïi zal zijn. Rede van den nieuwen burge meester. Burgemeester M. C. Siezen bracht in do eerste plaats dank aan II. M. de Ko ningin voor zijn benoeming en de be treffende autoriteiten, die hem vo-or dit nieuwe ambt hebben voorgedragen. Spr. zeide diep overtuigd te zijn, dat dit ambt een zijn schouders legt, te meer, gezien de eco nomische omstandigheden. Bovendien is spr. de opvolger van een kundig man, die met wijs beleid1 en tact Vlaai dingen op voortreffelijke wijze heeft bestuurd gediü en- do een 10-lal jaren. Loco-burgemeester Van Rijn wCrd' dark gebracht voor diens vriendelijke woorden en de plichtsgetrouwe waarnemi ig van iiet burgemeestersambt. Dat spr.'s mo-edcr van bijna S3 jaar aanwezig kom zrj'.i bij dit schoone ao-gem blik, stemde spr. tot grooto verheugenis. Na een omschrijving van zijn taak te hebben gegeven noemde spr. enkele vragen, waarvan de beantwoording hem zeer be langrijk lijkt. Hoe kernen wij ia Viaard'ingen aan toonenden arbeid voor allo valide werk krachten? Hoe kunnen wij do prachtige lig ging van Viaard'ingen, tot nu to-e do derdo havènplaals van Nederland, aan den Wa terweg het best ten nu! te mukua voor de welvaart van d'e gemeente? Hoe makea wij hot mogelijk, dat Viaaidingeti bewoonbaar blijft en zelfs aantrekkelijk als woonplaats en dan dacht spr. daarbij aan. soort, be- 'boiuwnig, gromdpoliliek, belasting ch be drijfslasten. Het is ni-et doenlijk thans reeds op deze en andere vragen een antwoord te geven. Spr. vroeg daarom geduld om zich to kunn-eh inwerken en tevens om de volle medewetking van allen. Na meegedeeld' te hebben, dat hij 20 jaar d'e Ghr, Hist, beginselen heeft verdedigd, zeide spr. dat. de eerste vraag) die hem ter secretarie -gedaan werd, was Hoe is u van plan d'e stukken te teekenen, 'alleen met uw achternaam, zooais gebrui kelijk is, of ook m-et uw voorletters Spr. heeft het laatste gekozen, omdat zijn ini tialen AI. C. S. voor hem een schoone beteekenis hebben: Alet Christus Sierk. Dit blijvo in Ylaardingeki spr.'s kracht en strefc- ke velen ten zegen. Sport zware verantwoordelijkheid op geven. Verwelkoming. Vervolgens spraken de voorzitters der 'raadsfracties woorden van welkom. Air. P. A. Schwartz voerde het woord namens den ring va'n burgemeesters; wethouder T. Slavenburg sprak ook namcins den bur gemeester van Schiedam, mr. dr. F. L. J. van Haarem, die door dringende ambts bezigheden verhinderd was tegenwoordig te zijn, eenige vriendelijke woorden tot den nieuwen burgemeester van Vlaardingeu. Na d'e plechtigheid' in de raadszaal defi leerden 36 vereenigiingen van alle rich tingen voor burgemeester Siezen, die op het bord-es van het stadhuis ihad plaats genomen. Daartna stelden de muziekkorpsen zich voor het stadhuis op en bradhtem een serenade. Namens de burgerij boden 6 Vlaard'ingsche meisjes een schip met bloe men aan. Edn groot aantaü bloemstukken was voor dien -reeds aan het raadhuis be zorgd'. De burgemeester richtte zich vain het bordes tot de bevolking «n z©id©, üïat deze zijn hart Jfreaft gestolen door de wijze, waarop zij hem tegemoet is getreden. Spr. gaf de verzekering al zijn krachten te zul len besteden aan de behartiging van de belangen van zijn gemeente. Nadat gezamenlijk met de raadsleden een maaltijd' was gebruikt hebben burge meester en mevr. Siezen vain half 8 tot 9 uur gerecipieerd!, waarbij velen hen kwa men begroeten. Van half 9 tot half 11 heeft het muziek corps H. V. O. een marschein-cofcioert ge- Voetbal Nederland Nederlandsch-lndië Op den Olyxupiselicn dag. Naar wij vernemen hebben de onderhan delingen tusschen de Nederlandseh-Indische voelballeiders en den heer Lotsy tot re sultaat gehad, dat het Nederlandseh-Indi sche elftal op 26 Juni a.s., in het kader van den Oiympischen dag in het Stadion te Amsterdam, tegen Nederland zal uitko men. Het bestuur van de Nederlandsch Indi sche Voetba!unie heeft den leiders van het Indische e'ftal, hetwelk op het oogen- hlik met de „Baloeran" naar Europa onder weg is, gemacht'gd om tezamen met den heer Lotsy regelingen voor dezen wedstrijd te treffen. De spelers komen 18 Mei a.s. in ons iandi en zullen waarschijnlijk te 's-Gravenhage hun intrek nemen. Zoo zijn de onderhandelingen toch nog geslaagd en zal men op den -Oiympi schen dag- voor de eerste maal een voet balwedstrijd kunnen aanschouwen tusschen het Neüerlandsch en. het Nederlandseh-In dische eifLal. ZwitserlandBelgië. 0—3. Gisteren soeelde België te Lausanne tegen Zwitserland. liet resultaat, eeu 30 overwinning der- Belgen op d-o zeer sterk geachte Zwitser, is wel «enigszins verrassend. De overwin ning van België is overigens volkomen ver diend. Zwak was het spel der Zwitsers in do voorhoede, hetgeen reeds in de ont moeting tegen Portugal tot uiting was ge komen. De Belgen waren sneller en speel den geacheveerde!. De 'drie doelpunten kwamen van Voorhoof en midvoor Ca- pelle. De rust was met een 10 voor sprong ingegaan. DRZ—VVR 2-3. Op haar terrein in den voormalige Ofti- ciexentuin speelde DRZ, de kampioen der afdeeling Zuid-IIoiland van den N.A.S.B., een wedstrijd tegen VVR. VVR won dezen wedstrijd met 2—3. Wandelen De marsch Brussel-Rotterdam Door alle zestien deelnemers vol bracht. De marsch BrusselRotterdam over een afstand van 150 k.m., wélke dit jair voor de vierde maal is gehouden, is wederom een succes geworden. Geen van de zes tien deelnemers is uitgevallen, hetgeen on- twijfeld to danken is aan de ernstige voor bereiding, waaraan zij zich moeten onder werpen cu natuurlijk ook aan hun capa citeiten. Bovendien hadden de deelnemers dit jaar bij uitstek goed wandelweer, n.l droog en koel.- Ook in do voorafgaande drio marscheii hébben tte' Nederland sch© deelnemers, wier aantal van 18 tot 23 va rieerde, allen liet eindpunt bereikt. Per autobus waren de deelnemers Zaterdag morgen naar Brussel vertrokken. Om 3.25 uur Nederlandsche tijd vertrokken zij nabij liet No orders lat ion le Brussel en kwamen om zeven uur gisteravond in Rotterdam aan. Handbal Duitschland - Nederland Het Nederlaudseli handbalelftal samengesteld. Na het spelen van enkele selectiewed strijden in het Neclerlandsch handbalelf- tal, dat Zondag 15 Mei a.s. te Aken tegen de lieerenploeg van Duitschland uitkomt, als volgt samengesteld: do-el: H. Post. (Sport Vereen, Zuilen); achter: F. Roeiers (Niloc) en J. Ba- rentso (Niloc); midden: H. Hoos (Hellas, Den Haag), J. van,Driel (Niloc) en C. Ruurs (Nilo-c); voor: J. Witziers (Concordia, Haarlem), W. Borrius (Niloc), N. Berkhout (Niloc), W. Berkhout (Niloc) en II. Punter (Attila) Als reserves zijn aangewezen: II. van der Tooien (THOR, Schiedam), Wittoveen (Olympia, Den Haag) en A. van Santen (Concorlia, Haarlem). Zwemmen Successen voor Dolf v. d. Kuil. Gisteren h°cfl Dolf v. d. Kuil te Tour- co ing in Frankrijk een tweetal fraaie suc cessen geboekt. Hij kwam uit in de num mers 400 meter en 100 meter borstcrawl, georganiseerd ter gelegenheid van den waterpolowedsfrijd tusschen Les Enfants de Neptune, kampioen van Frankrijk, en S.V.H., welke door de Franschen met 53 ge wonnen werd. Dolt' v. d'. Kuil zwom de 400 meter borstcrawl in 5 min. 13 sec.; zijn tegen stander Grymonprez, die tweede werd-, had 5 min. 39 sec. noodigl De SZC-er won voorts de 100 meter in 1 min. 2.S sec. Wielrennen De Zesdaagsehe te Londen, Zaterdagavond is de Zesdaagsehe te Lon den beëindigd. Winnaars werden de Bel gen BuysseBilliet met 1348 punten. Op de tweede plaats eindigden Slaats—Pelle- naars. WalsPiet van Kempen werden -derdo met 1 ronde achterstand en 1379 punten. In het taaiste uur namen de Bel gen een ronde, welke. Iran de overwinning bracht. ïtM Als Pauses Beatrix gedoopt zal worden, zullen van heinde en ver kijklusligen naar Den Haag komen, om getuige te zijn van het interessante schouwspel, dat geboden wordt door den voorhijtrekkenden stoet. De verschiltende troepen, welke langs den weg zijn opgesteld (zie het lijstje op de kaart), zullen het militair eerbetoon brengen aan de vorstelijke personen. Zooals reeds gemeld, zal Zijne Majesteit Leopo-id, den Koning der -Belgen, peet- de vader worden van onze Prinses, en doopplechtigheid bijwonen. In verband met de radioreportage en heiuitzending op dien dag of met het oog op eventueete plannen het schouwspel gade te slaan, zal dit kaartje goede dienste» bewijzen. Welke gedeelten bij bet Koninklijk Pa leis en in de omgeving van de Groote Kerk voor het publiek toegankelijk gesteld zullen worden, is nog niet bekend. Overzicht tijdens het dubbelspel voor den Davis Cup-wedstrijd NederlandFrankrijk op de ALE.T.S.-banen, le Scheveningen. Op den voorgrond het Nederlandsche duo, Hugh an en Van Swol. DER MAANDAG 9 MEI 1938 No, 21858. Korfbal Nederland - België 5-2 De Nederlandsche ploeg speelde uitstekend. Voor een groot aantal toeschouwers is gistermiddag op het A.F.-O. terrein te Am sterdam de zeventiende korfbal wedstrijd tusschen Nederland en België gehouden, welke, evenals alle voorgaande ontmoe tingen, in een Nederlandsche zege is ge ëindigd. Onze landgenooten wonnen met -2, nadat de rust met een 10 voor sprong was ingegaan. De Nederlandsche ploeg heeft over het algemeen uitstekend gespeeld. In den aan val speelde Ocrlemans snel en doortastend af en toe goede schoten lossend. Hij moest het te veel alleen doen. In het middenvak en de verdediging viel hij niet op. Van Duinoven liet af en too staaltjes van virtuoos spel zien, maar hij combineerde te lang en hij schoot to weinig. Een spe ler als Visschoonmak-er had beter in het kader van dit vak gepast. Aïevr. Aleyer speelde een prachtigen wedstrijd. Alleen in de verdediging kon zij mevr. -Cram niet altijd de baas. Atoj. Douwes deed zeer nuttig werk en was haar plaats ten volle waard. Het Deetos-vak voldeed in alle drio vakken. Alleen was het jammer, dat het in den aanval zoo weinig tijd kreeg, om de talenten ten volle te ontplooien. In het middenvak echter bleek weer eens duidelijk, hoe zuiver deze combinatie is ingespeeld. Koper deed zeer goed werk, vooral verdedigend en in het middenvak. Hij moet -er zich echter als van ouds, voor hoeden, dat hij in den aanval niet te veel forceert. Siebenlist speelde een constant goeden wedstrijd, vooral ook in do verdediging en liet middenvak. Mej. Teyss© heeft weer bewezen, een der lvesto dames van Neder land te zijn. In den aanval bijv. was zij watervlug en zeer gevaarlijk, in het mid denvak en de verdediging wist zij door goed opstellen dein hal verschillende ma len fraai te bemachtigen. Ook mej. Vliet- man kan op een go-eden wedstrijd terug zien. Het spel van de Belgen was over het geheel iets minder. Vooral technisch hebben onze Zuidelijke buren nog wel wat te loeren, het vangen en plaatsen liet nogal wat te wenschem over. Op 29 Alei a.s. wordt' de relurnwedstrijd to Antwerpen gespeeld. Biljarten Tan der Teen kampioen eersle klas klein biljart. De wedstrijden om liet Nederlandsch kampioenschap eerste klas ldein biljart te Leeuwarden werden gisteren beïïnd'gd. Van der Veen won op fraaie wijze den titel. Do kampioen, De Wied1, en Beekhof pro- moveeren naai- de hoofdklasse in verband met het feit dat zij een algemeen gemid delde hebben behaald van boven do 13. DOOPSTOET OP 12 MEI WEG VAN DEN KONINKLIJKEN, Oz&fr. HET MILITAIRE EERBETOON LANGS OFN //EG I KORPS PUDE HOE AR HUE Rit \ORENADIERS EN JAGER* GRENADIER I JAGERS 04* RED mrANTERIB VELD ARTILLERIE •HFAR ERE LUCHTVAART AFD'CUNd KON WARECMUSSEE KOLONIALE RESERVE 21* REU tNEANTER WIELRIJDERS RON MARINE 3* HALE RED HUZAREN richting van den stoet StEÏHDE (38I2) V'

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 5