Sexen werkt het plegen van fraude in de hand Radioprogramma's Kunst en Wetenschap Historisch Genootschap „De Maze" Het Nederlandsche Boek Gemengd Nieuws Gestapo-beambten namen wraak ir. Tukker aan het woord Groote broedinrichtingen loopen gevaar van ver lies var vertrouwen O oh Nederland heeft sex ers Beruchte Inbrekers op heeterdaad betrapt Woordenwisseling. Groote brand in Tsjoengkïng SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Ongeluk op onbewaakten overweg Tweede voorjaarsvergadering. Het Historische Genootschap „De .Maze" hield Zaterdag onder leiding van den voor zitter, prol. d'r. Z. W. Sneller, zijn tweede voorjaarsvergadering in de kerke- raadskamer der Evangelisch Luthersche ge meente te Rotterdam. Na de behandeling der huishoudelijke zaken, waarbij mej. W. A. H. Grol en de hoeren dr. W. de Bruin, mr. G. J. de Lint en dr. C. Wisfcerke, allen te Rotterdam en dïs. A. van der Poest Clement te Schie dam tot leden van het Genootschap werden benoemd, hield dr. W. F. Lichtenauer een voordracht ,over „De positie van de Evan gelisch Luthersche Gemeente te Rotter dam in het plaatselijke en het nationale leven". ij j 1 De Evang. Luthersche ge meente tcRotterdam. Spr bedoelt de beteekenis te schetsen, wel ke de betrekkelijk kleine Evangelisch Lu thersche Gemeente te Rotterdam in verloop van tijd heeft gehad in de stad harer vesti ging en, binnen het kader van het kerkge nootschap in het land. Na enkele recente cijfers te hebben gegeven uit officieele en kerkelijke bronnen, schetste spr. het ont staan en dcta groei der gemeente uit autoch- thone, Zuid-Nederlandsche en Duitsche ele menten. De scheuring in de Calvinistische bevolkingsgroep leidde in en na 1619 aan vankelijk lot aanwas uit het Remcnstrant- sclie kamp, doch veroorzaakte tevens felle meeningsverschillea op dogmatischen grondslag, waarin de stedelijke overheid in greep. Dit laatste verschijnsel herhaalde zicih, toen de gemeente aan het einde der 17de eeuw botste tegen den i'n hot kerkgenoot schap overheerschenden Amsterdamsohaa invloed1. Voor een groot deel staalkundig was de crisis omstreeks 1800, toen Prins en SfaaLsgezindesi tegenover elkander stonden. Evenwel werd1 deze tegenstelling door kruist door die tusschen rechtzinnigheid en rationalisme, waarmede do richtings kwestie in het kerkgenootschap werd inge luid'. De uiteenzetting van deze wederwaar digheden werd toegelicht door een aantal documenten en andere merkwaardigheden. Na een kort woord aan recant® proble men te hebben gewijd', waaronder het ruim te-vraagstuk een groote rol speel 1, ging spr. over op het op deze wijze benaderde onder werp van dte plaatsen van samenkomst der gemeente in den verloop der eeuwen, waar- bjrj hij vooral aandacht wijdde aan het be staande groote bedehuis aan den Wolfs- hoek, dat door de aanwezigen koln wonden bezichtigd'. Na een ko-rt overzicht over de verschil lende kerkelijke colleges en hun gebouwen, beëindigde spr. zijn uiteenzetting met een bloemlezing uit de vel® merkwaardigheden, Welke de kerkelijke financiën hebben op geleverd', waarbij hij met name stilstond' bij de groote tontine, roet behbulp waarvan in d'e 18de eeuw de kerkbouw is gefinan cierd'. Taalkundige eigenaardigheden bij Rottcrdamsche straatnamen Na de pauze, gedurende welke de be zoekers in de gelegenheid' werden gesteld het kerkgebouw te bezichtigen, hield' dr. B Kruitwaeen 0. F. M. een causerie over „Taalkundige eigenaardigheden bij Rotter- damsche straatnamen. Spr. behandelde eerst do vraag, welke voorzetsels men bij onze straatnamen gebruikt ei wees erop, dat het Rotterdamsch© spraakgebruik over 't algemeen parallel loopt met diat in andere stetlen. De eenige specifiek Rottierdamsche uitzondering is „Op de Kipstraat". Vervol gens maakte spr. opmerkzaam op het eigen aardige feit, dat het oude Rotterdamsche spraakgebruik ongeveer een dozijn straat namen onzijdig maakt tegen de bestaande regels in. In andere plaatsen gebeurt dit slechts bij uitzondering. Do prijsvraag bij dc 14e uitgaaf. Het bestuuT van de Nederlandsche Uit geversbond hoeft bij de 14de uitgaaf van den catalogus Het Nederlandsche Boek aan leerlingen van de 4de, 5de en 6d© klassen van Gymnasia, II.B.S. met vijf-jarigen cur sus en Lycea de vraag gesteld: "Welk oorspronkelijk Nederlandsch boek vindt gij het mooiste, dat gij ooit gelezen hebt? Licht uw antwoord toe in ten hoog ste 300 woorden. Hierop kwamen 105 ant woorden binnen, dio beoordeeld werden naar de hoedanigheid van hst genoemde boek en de aannemelijkheid van do toe lichting, door de commissie Voor Het Nederlandsche Boek, met medewerking van dr. E. H. Renkema, inspecteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs te "s-Gravenhage en J. Tersteeg. Uitgeloofd werden veertig prijzen, be staande uit in Nederland uitgegeven boe ken, ter keuzo van de winnaars, en wel een eerste prijs^ drie tweede prijzen, zes derde prijzen en dertig vierde prijzen, resp. tor waarde van f 15.flO.—f7.50 en f 5. Alle prijzen werden toegekend. De jury heeft met vreugde mogen consta- toeren dat de gekozen boeken nagenoeg alle getuigen van een zeer goeden smaak van de inzenders en behooren tot de waar devolle voortbrengselen van onze, voor het mecrendeel hcdendaagsche, literatuur. Niet minder dan tien inzenders noemden Het Fregatschip Johanna Maria, door Arthur van Scheudel, het mooiste boek, dat zij kenden, terwijl nog vijf andere werken van den. zelfden schrijver tezamen zes maal, Orpheus in de Dessa, door Augusta de Wit en Van Eedeos Kleine Johannes elk zeven maal werden uitverkoren. Het spreekt van zelf dat op deze keuze van invloed zijn de beperktheid van het aantal gelezen boeken, zoowel als de leiding die door het onderwijs bij de eerste kennismaking met de literatuur gegeven woTdt, zoodat een werkelijk persoonlijke voorbeur op grond van een ruime belezenheid niet kan wor den verwacht en dan ook slechts bij een minderheid blijkt. Maar ook moet worden gezegd, dat de gegeven toelichtingen een gunstigen indruk geven van de aandacht voor inhoud en vorm en van het vermo gen uitdrukking te geven aan de zelf be leefde en doorvoelde emotie bij het lezen. Opmerkelijk is ook dat de antwoorden, die dezelfde boeken betreffen, veelal groo te verschillen toonen in do aanleiding der waardeeiing door verschil]ca van karak ter en aanleg. Men kan zeker niet zeggen, dat het geheel der inzendingen een aan wijzing vormt van vervlakking en opper vlakkigheid. Integendeel, er blijken een gre tige en onbevangen belangstelling uit voor het boek en een dikwijls zeer juist begrip van zijn functie en van de beteekenis van het lezen voor den lezer. Dit is misschien het meest verheugende resultaat van deze prijsvraag. Naar aanleiding van dit resultaat is het plan gevormd bij do 15de uitgaaf, die thans wordt voorbereid, een prijsvraag in denzelfdem geest uit te schrijven voor jongere leerlingen. Storm over Portugal. Boven geheel Portugal woeden felle stor men, gepaard aan onweer. Zondagavond is een groep voetgangers bij Villa Franco door den bliksem getroffen, dertien per sonen werden gewond. In het Zuiden van het land1 zijn de laatste dagen drie per sonen dcor den bliksem gedood'. In DuiUchJand aangehouden Ne derlander vrijgelaten. De vorige week is te Munster gear resteerd de 29-jarige heer H. A. Tiben uit Rotterdam, dio met zijn echtgenoot© bij zijn te Milnster wonende moeder verblijf hield. De reden van zijn arrestatie door de Gestapo was niet bekend. Zeer onverwacht is de heer Tiben echter gisteren in vrijheid' gesteld en per trein te Enschede gearriveerd. Hij deelde mede, dat men zes aanklachten tegen hem had ingediend wegens hoog- en landverraad, welke aanklachten echter geheel onjuist waren. Volgen® den heer T. berustte alles op een persoonlijke wraakneming van be paalde Gestapo-beambten. Op bevel uit Berlijn is bij op vrije voelen gesteld. De heer T. is uit Nederlandsche ouders in Dnilschl'aud geboren en heeft tot 1929 in DuitscLland gewoond, maar hij bezit de Nederlandsche nationaliteit. Hij is gisteravond' naar Rotterdam door gereisd. Dienstbode verduistert 1500 golden. Een 15-jarige dienstbode uit Kampen heeft kans gezien om in enkele weken tijds ten nadeed© van haar mevrouw, eon bedrug van 1500 gulden te ontvreemden. Het kind, dat het volle vertrouwen van haar mevrouw had, deed ook wel loopend© betalingen. Uit dien hoofde viel het minder op, dit van een groot bedrag aan geld, dat in huis was voor een belangrijken aankoop, geleidelijk iets verdween. Toon het ont dekt werd, dat er iets niet in den haak was, had het meisje zich ai 1500 gulden toegeëigend, waarvan een deel in goede ren was omgezet, en ook een deel aan familieleden was gegeven. Zij is na ontdekking terstond gearres teerd eii ter beschikking gesteld van de justitie te Zwolle. Als verdacht van heling is de vader van het meisje aangehouden. D'ank zij omvangrijk politieonderzoek is het gelukt nagenoeg al het on tv roemde of reeds gekochte fce achterhalen. sVan onzen redacteur.; „Naar mijn meening heeft het sexen den weg gebaanu voor vele menschen om bcarog to plegen", aldus spreekt ir. J. G. Tukker, directeur van het Rijksinstituut voor Pluimveeteelt te Beekliergen. „Het goede dat inderdaad aan het sexen verbonden is wordt echter ruimschoots verdrongen door de kwade zijde". „Als de kuikens gesexd en daarna de haantjes afgemaakt worden of verkocht, maar dan ook als haantjes, zou het sexen mijn volle instemming hebben. Maar thans beschouw ik het eerder als een nadeel dan een voordeel. Nu zullen wel zeer dikwijls de afnemers een gerechte twijfel gaan koesteren betreffend© de afgeleverde kuikens. Vermoedelijk zullen er nu al eenige slachtoffers bestaan, die belangrijk meer haantjes dan hennetjes in hun bezit hebben. Meestentijds is er door den verkooper een dusdanige geraffineer de verhouding haantjes en hennetjes ver kocht, dat klagen niet veel zal helpen. Het gevaar dat groote broedinrichtin gen loopen is lang niet denkbeeldig. Im mers thans zullen Je boeren veelal wan trouwend tegenover de levering staan. Nog meer, de boeren zulLx niet meer de hulp van deze inrichtingen inroepen. Onder het motto„De inrichting is niet pluis" zul hm zij er mogelijk toe overgaan zelf dc eieren uit te broeden waardoor zij zich aan oen stralbare handeling schuldig maken, daar zij meestentijds geen vergunning daartoe hebben". Er zijn broedinrichtingen van naam, die het nadeel van sexen zelf hebben gezien en geen sexers, hoe goed van reputatie, op hun grond willen hebben. Alleen om den oinemer het vertrouwen te doen be houden in hun bedrijf. „Zouden er nog maatregelen getroffen women om Let sexen te beteugelen?" „Diat kan ik u op het oogenblik niet zeggen. Eerst zullen wij de resultaten die nen af te wachten. Na verloop van een paar weken zulkn wij wel weten, hoeveel menschen de dupe zijn geworden. Maar ik geloof veeleer, dat maatregelen getroffen moeten worden om ons aan te passen aan het sexen. Zoo groot is de omvang, die het genomen heeft, dat een absoluut tegen gaan vrijwel onmogelijk geworden is." „Beslaan er no-g middelen waardoor een ieder dadeiipc kan zien of het kuiken een haantje dan wel een hennetje is?" „Ja, door toepassing, van een bepaalde kruising kan men bet geslacht der kuikens onderkennen. Vaak aan do kleur. Maar de kruising is niet zoo aanbevelenswaard als do zuivere teelt van een bepaald ras. Dik- wijls is het eerste product wel goed, maar een verdere loeit gaf vaak aanleiding tot teleurstellend© resultaten. Het sexen heeft inderdaad vee' beirog in het leven geroepen. Thans maken som mige menschen er werk van de kuikens, die als haantjes zija gekwalificeerd, op te koopen voor haast niets ea dan de boer op te gaan en ermee langs de huizen te venten. Weliswaar hebben zij daar een. vergunning voor nooaig, maar daar nemen do hw ren bet niet zoo nauw mee. Men. zij gewaarschuwd voor lieden, die aan de deur kuikens te koon aanbieden. Er zit cog een kwade kant aan het sexen, waardoor de haantjes vrijwel waarddoos warden. Wat zich voorge daan heeft met de jonge manlijke eend jes, die als „kinderspeelgoed" aan de deur verkwanseld worden, zal zich waarschijnlijk ook voor gaan doen bij de jonge haantjes en er hebben zich dan ook reeds gevallen voorgedaan. Nogmaals, hoeveel goed er steekt in het sexen, het weegt niet op tegen al het kwade dat eruit naar voren gekomen is." Nederlandsche severs. Niet alleen is men in ons land aange wezen op de Japannors. Ook ten onzent kent men sexers, al moet direct erkend worden, dat hun bekwaamheden achter staan bij Nippon's zonen. Prof. dr. G. M. van dor Plank, bui tengewoon hooglceraar bij de faculteit der Veeartsenijkunde aan de Rijks Universiteit to Utrecht, heeft ongeveer vier jaren ge leden cursussen gegeven voor leden van de Algemeene Nederlandsche Pluimveefok ker Yereeniging. „Eenige dagen heb ik toen steeds het sexen gedemonstreerd", aldus prof. Van der Plank". liet is op zichzelf geen kunst om in zeer korten tijd die vaardigdheid te bezitten, waardoor een resultaatt van 75 pCt. goed verkregen wordt. 5laar om een hooger percentage te behalen is een zeer groote routine een absolute vereischte. Het is naar mijn meen mg niet te wijten aan zeer bizondere eigenschappen der Japan ners waardoor zij zoo buitengewoon goed sexen. Maar de pracliifc en bun groote handigheid heeft hen de resultaten doen behalen van thans. Enkele cursisten zijn zelf gaan sexen, een doodenkele heeft doorgezet. Bij voor beeld te Horst in I imburg hebben een paar zich een groote vaardigheid' verschaft. Sexen is slechts een kwestie van routine. Het is alleen jammer dat sexen, dat op zichzelf genomen goed is, zoo dikwijls misbruikt wordt. Maar dat ligt aan de menschen en niet aan het sexen!" Itottcnlajusche agent bond den strijd met vier „zware jongens" aan. Da Rotterdamsc.be politic is er iu ge-' slaagdi vier mannen aan te houden, onder wie drie beruchte inbrekers, die in den nacht van Zaterdag op Zondag jd. hebben getracht hun slag te slaan in bet Linge riehuis aan de Hoogstraat. Hoewel het ge- heele pand werd doorzocht en ook de brandkast werd aangehoord, zijn de inbre kers hoogstwaarschijnlijk door de komst van een agent in hun werk gestoord. Toen zi) het pand gevieren verlieten, hield de agent een man aan en gelukkig herkende hij de drie anderen, zoodat deze in den loop van den nacht in hun woningen konden worden gearresteerd. Do agent van politie, d.e op surveillance was, zag in het holst van den nacht op do Hoogstraat, vlak bij het Lingeriehuis enkele mannen zich op verdachte wijze ophouden. De agent verwijderde zich en stelde zieh verdekt op. De beide man nen begaven zich naar den portiek van het Lingeriehuis en kort daarna kwamen er mt dozen portiek vier mannen tevoor schijn. Op dat oogenbük achtte de agent hel moment gekomen om in te grijpen. Hij begaf zich naar het viertal en er ontstond een worsteling. Drie mannen ko zen het hazenpad, maar den vierde bleef de agent de baas en hij bracht hem naar het hoofdbureau van politie over. Hel bleek de 52-jarige smid \V'. 51. te zijn. Aangezien de drie anderen goede beken den van de politie waren, werden zij in den loop van den nacht van hun bed gedicht. Het zijn de 23 jarige los-werk- nan H, W. T., de 35-jarige varensgezel I. C. \an K. en de 57-jarige ijzerwerker G. II. N., die eveneens in liet hoofd bureau \an politie werden opgesloten. Een ingesteld onderzoek wees uit, dat de inbrekers zijn binnen gekomen aan dc achtcizijde. Zij zijn over een hek ge klommen en hebben zich vervo'gens via een poort toegang verschaft tot liet pand'. Alles i« door acht, do hrandka-d is aan geboeid, ma.:: niet opengemaakt, en er worden slecht- eenige artikelen van germge waarde xeriui.-d. Enkele daarvan zijn op de gearresteerden gevonden. Alles wijst er op, dat dc inbrekers Ln hun werk zijn gestoord. Vermoedelijk zijn de inbrekers die in het pand bezig waren, dan ook ge waarschuwd door hun kameraden buiten, d'at cr een agent ia de buurt xva-. Zestien-jarig» jongen ernstig door messteken gewond. lil den Haarlemmer Hout te Haarlem is Zondagavond laat een woordenwisseling ont staan tussclieu eenige jonge mannen, waar bij een hunner, don zestien-jarigen II. zoo danig met een mes Ln do borst heeft ge stoken, dat een lang en liet harlzakjo wer den geraakt. In zeer erastigen toestand is het slacht offer in de Mariastichting opgenomen. II. en zijn vriend, een 21-jarige loop knecht standen omstreeks half twaalf met twee meisjes te praten, torn vier jongens van naar schatting 13 tot 18 jaar voorbij kwamen, die eenige schampere opmerkin gen over de meisjes maakten. Hierdoor ontstond een hevige woorden wisseling, waarbij een van het viertal plot seling een mes trok en daarmee H. in de borst stak. De dader en zijn metgezellen verdwenen onmiddellijk in het duister. II, die hevig bloedde, werd' door zijn vriend op do fiets van een der meisjes ge tild en zoo naar de Mariastichting gereden. Daar constateerde men dat een lang en het bartzakje was geraakt, zoodat onmid'- dellijko opneming noodzakelijk was. De loopknecht bracht het gebeurde ver volgens ter kennis van de politie, die direct een onderzoek instelde en in den afgcloopen nacht drie jongens aanhield. Daar de loopknecht echter met zekerheid kon verklaren dat geen hunner de dader was, moesten zrj weer vrijgelaten worden. De toestand' van het slachtoffer was van morgen zeer ernstig, hoewel er geen direct levensgevaar bestaat. De dader aangehouden. Do recherche is er gisteravond in ge slaagd den jongen op te sporen, die in den Haarlemmerhout den 16-jarigen 11. met een mes in do borst heeft gestoken, waarbij een long On het hartzakj© werden geraakt. Het is een 14-jarigo metselaars]eerlijig uit Haarlem, die bij zijn verhoor verklaar de met H. ruzie gekregen te hebben over een meisje. Hij had een mes getrokken, omdat H. hem een klap in het gezicht had gegeven. De jongen is in bewaring gesteld. De toestand van H. is muu- wij gis teravond vernamen nog steeds ernstig. Minstens Sionderd dooden en gewonden in de volkswijk. Een der armste, dichtst bevo'k'.e wijken van Tsjoengking, waar de lijdelijke zetel der Chineesche regeering gevestigd is, is tengevolge van een daar een ongeluk ant- stanen brand vernield, waarbij minstens honderd' personen gedoe 1 of gewond werden. Niet minder dan zevenduizend houten woningen werden door de vlammen ver woest. Dertigduizend personen zijn dakloos geworden. De bewoners van de wijk Ontvluchtten in grooLon angst de loeiende vlammen, waar bij voor de nauwe stadspoort een zoo he vig gedrang ontstond, dat yelen onder den voet geloopen en doodgetrapt werden. WOENSDAG, 11 Mei 1938. Hilversum J, 1875 en 415.5 51. NCRV uitzending, G.256.55 Onder wijsfonds voor de Scheepvaart. 8 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. 8 30 Gramofoon. 9.30 Gelakwen- schen. 9.45 Gramofoon. 10.30 Morgen dienst. 11 Reportage. 12 Berichten. 12.15 Orgel. 1.15 Gramofoon. 1.30 Ensemble. In de pauze gramofoon. 3 Clir. lectuur. 3.30 Gramofoon. 4 Zang cn piano. 4.45 Felicitaties. 5 Voor de kinderen, 5.45 Gramofoon. 6 Causerie. G.15 Gramofoon 6.25 Taalles en causerie. 7 Berichten. 7.1"5 Land- en Uiinbouwpraalje. 7.45 Re portage. 8 Berichten. 8.15 Amhemsche Oi'kestvereen. 9 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10 Berichten. 10.05 Damles. 10.20 Gramofoon. 10.45 Gymnastiekles. 11 Gramofoon. Ca. 11.5012 Schriftle zing. Hilversum II, 301.5 M. VARA uitzending. 1010.20 v.m. e.i 7.30—8 VPRO. 8 Gramofoon. 9.30 Keuken wenken. 10 Morgenwijding. 10.05 Reportage. 10.20 Voor arbeiders in do Continubedrijven. 11.30 Causerie. 12 Gramofoon. 12.45 1.45 VARA-oikcst. 2 Kniples. 2.30 Voor do vrouw. 3 Voor de kinderen. 5.30 Gia- mofoon. 6 30 De Ramblers. 7 Gramofoon 7.06 Koor. 7.30 Declamatie, zang en piano. 8 Betichten. 8.15 Zang en piano. 8.45 Radiotooneel. 10 Beiichton. 10.20 VARA-orkost en solisten. 11.1512 Gra- moroon. Droïlwkh, 1500 M. 10.251050 on 11.05 Gramofoon. 11.25 Kwartet. 11.50 Gramofoon. 12.05 Piano. 12.30 Sport reportage. 12.501.20 Sextet. 2.10 Kopeikwinlet en solist. 2.50 Palm Beach Boys. 305 Causerie. 3.20 Vesper. 4.10 Gramofoon. 4.20 Harry P.ivitie's Band'. 5 Sportreporlage. 5.20 Be icliten. 5.40 Voor de hoeren. G BRC-ork©sl. 6.50 Radiotooneel. 7.20 lsle acte ope a Der Iliegende Hollander. 8.10 PianosfV. 8.20 Berichten. 8,40 Orkesl, m.m.v. solist. 9.-10 Declamalie. 10.05 Commanders. 10.50— 11.20 Jazzmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.10805 en 9.30 Gramofoon. 11.33 Orkest. (Om 12.50 Zang). 2.05 Viool. 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Piano. 4 20 Or kest. 7.50 Orkest, tamboers en pijpers. 8.3510.20 Fransch-Tsjeelio-Slowaaksch concert. Keulen, 456 M. 5.50 en 0.30 Amusemcinsorkest. 7.50 Or kest. 11.20 Orkest. 12.35 Kleinorkest «n solisten. 1,30 Populair concert. 3.50 Or kest en solisten. 5.50 Gramafoon. 6.30 Orkest. 7.20 Mando!ine-orkest. 8.20 Or kest. 9.35 Gramofoon. 9.5011.20 Klein orkest en solist. 11.202.20 Concert. Brussel, 322 en 484 M, 322 M. (Vfaamsch). 11.20 Gramofoon. 11.50 Oikest. 12.501.20 Gramofoon. 4.20 Gramofoon. 5.50 Dito. 6.20 Zang eta piano. 7.20 Gevar. programma. 9.50 10.20 Gramofoon. 484 M. 11.20 Gramofoon. 12 Kleinorkest 12.50—1.20 Gramofoon. 4.20 Kleinorkest, m.m.v. solist 5.35 Trio, 6.35 Gramofooin. 7.20 Salonorkesi, koor en solisten. 8.05 Symphonie-oikcst. 9.30 Gramofotom. 9.45 10.20 Dansorkest. Deutsehlandscnder, 1571 M. 7.20 Orkest. 8.20 Duitscliland'-echo. 8:35 Concert. 9.20 Berichten. 9.50 Viola <±i piano. 10.05 Weerbericht. 10.20 Klein orkest, m.m.v. solist. 11.201.20 Con cert. Woensdag 11 Mei Programma 3. f f Keulen 8. Diversen 9.20 Parijs Radio 10.20. Radio P. T. T. Nord 11.05. Pa rijs Radio 2.05. Deutschlandsender 2.35. Pauze 3. Droitwïch 3.05. Brussel (Fr.) 4.20 Brussel (VI.) 5.50. Brussel (Fr.) 6.05. Brussel (VI.) 6.20. Diversen. 6.59. Parijs Radio 7.50. Weeneti 10,20. Di versen 11.20. Programma 4. Brussel (VI.) 8. Diversen 8.20. Regional 9.35. Droitwicli 1205 Pauze 12.30. Regio- nat 12.35. Droitwicli 4.20, Regional 5.1fl. Droitwicli 6. Pauze 9.40. Regional 9.-1.) Droitwicli 10.05. Danmarks Radio 11.23 Programma 5. Luxemburg 8. Radio Normandië 8.20. Luxemburg 9,35. Droihvich 10 35. Brussel (VI.) 11.20. Brussel (Fr.). 12.20. Pauze 1.20. Luxemburg 125. Concert. Droitwicli 2.35. Luxemburg 2 50. Brussel (VI.) 4.50. Pauze 5.50. Regional 6. Brussel (VI.) 9.20. Regional 10.20. Radio Normandië 11.20', Wiel rijdster door trein gegrepen. Op den onbewaakten overweg in de spoorlijn Boxtel—Gennep, is gisteravond omstreeks zeven uur het twaalfjarig doch tertje van de familie Eykemans te Boxtel, met haar fiets door den locaaltrein, welke van Boxtel naai' Gennep rijdt, gegrepen. Het meisje werd levensgevaarlijk gewond. Zij is ter plaatse van het ongeluk .van de IIII. sacramenten der stervenden voor zien. liet slachtoifer werd per brancard naar het ziekenhuis te Boxtel vervoerd. i --kt

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 7