STADSNIEUWS R. K. Vrouwenbond Een nieuwe Herv. school Aan den Buys Bailotelagd. Een compromis bereikt. In de raadsvergadering van 12 April j.I. is uitvoerig van gedachten gewisseld' over de heide door liet tesfuur vaa de Veieeni- uiug tot bevordering van Cbr. Onderwijs, ingezonden aanvragen om de benoodtgde gelden ml de gemeentekas te verstrekken. a rooi de stickling van een bizondere lagere school (gew oen L. O.) aan den Buys BaOotsingel (7 lokalen); en b. voor de stichting van een bizondere lagere school (U. L. O,; aan de Wesllnnke land-chestnwt (4 tokitcn). Aan het einde van de/e bespreking werd de vveuschelijkheid gevoeld nog eenigen tijd te winnen, teneinde ie baddert met bet schooïbestum lot overeenstemming te ko men. Om dit mogelijk te maken de termijn, waarbinnen door den raad een beslissing moest w oi Jen genomen, liep op 18 April 1938 af. heeft het schoolbestuur rijn beide aanvragen ingetrokken en opnieuw ingediend, nadat van de zijde van B. en W. de toezegging was gedaan dat deze aan gelegenheid binnen vijf weken wederom ia den raad ami de orde zou w o-den gesteld. In den tijd, die sindsdien is vetloopen, is allereerst getracht meer licht te vor krijgen ten aanzien van de vraag of bet bestaande schoolgebouw achter het gym nasi urn zoo grondig kon worden gerestau reerd en uitgebreid, dat dit aan redelijk te stellen eischen zou kunnen voldoen. Bezje vraag werd aanvankelijk van de zijde van de gemeente bevestigend en van de zijde van het schoolbestuur ontkennend beantwoord. Op grond van het nader onderzoek, waar omtrent we uitvoerig hebben bericht, moet wel worden aangenomen, dat, wanneer dit schoolgebouw voor een nieuwe schoot- fornmtie (U. L. O. school) zou worden bestemd, het niet aan de eischen zou voldoen. In verband hiermede is door B. en W. aan het schoolbestuur aangeboden den raad voor te stellen medewerking te verieenen voor de stichting van een geheel nieuwe TL L. O. school, achter het gymnasium, zoomede voor den bijbouw van 4 lokalen aan de school Oostsingel. Op dit aanbod heeft het sclico'bestuur niet willen ingaan. In een nader© bespreking is van de zijde van het schoolbestuur, dat zijn beide aan vragen formeel had gehandhaafd, ve klaard, dat het over de vraag hoe uiteindelijk het U. L. O.-onderwijs geregeld moet worden wel nader met de gemeente wil overleg plegen. In principe is het schoolbestuur niet tegen centralisatie van bet TL L. O., al dan niet in verband met de opheffing van de thans bestaande schoolformalie in het ge bouw achter het gymnasium. Tot deze op heffing wil het schoolbestuur wel medewer ken, wat echter ©enigen tijd zou vorderen; gedacht wordt aan een termijn van twee jaar. Het schoolbestuur acht thans voor de leerlingen, die de gewone lagere school moeten, bezoeken evenwel een schoolge bouw aan of nabij den Buys Ball o'singel, dringend noodig. Overweging van een en ander heeft B. en W. ertoe gebracht aan het school bestuur mede te doelen, dat den raad zou worden voorgesteld, medewerking te verleenen voor de stichting van een nieuwe 7-klassige schoof, hetzij aan den Buys Ballotsingel, hetzij aan het Newtenplein, hetzij elders in Oud-Ma- tenesse, mits vaststaat: 1. Dat de uitwerking van het plan plaats vindt in gemeen overleg met de gemeente, zoodat de door de gemeente beschikbaar te stellen grond economisch tot zijn waar- de wordt gebracht, waarbij rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid, dat de thans te stichten school één geheel zon moeten uitmaken met een later te bou wen complex wat eventueel gedeeltelijk rui ling van school ruimte zou kunnen mede brengen 2. dat de aanvrage 1937 betreffende de 6-klassige school aan de Westfranketarid schostraat wordt ingetrokkenen 3. dat de aanhangige aanvrage-1933 be treffende den bijbouw ran 4 lokalen aan de school aan de Westfrankelandschestraat eveneens wordt ingetrokken. De Onderwijscommissie heeft zich hier mede kunnen vereenigen. Ook het schoolbestuur heeft ver klaard hiermede a cc oord te gaan, in verband waarmede liet bedoelde aan vragen 1937 en 1938 heeft ingetrokken. B. en W. stellen daarom thans voor, op den aangegeven voel de gevraagde mede werking voor de stichting van de 7-klassige school in Oud-Mathenesse als bovenom schreven te verleenen. Ontslag gevraagd. De heer C. H Knopper., leeraar in de Duitscbe taal en -handelscorrespondentie aan den Gemeentelijken Handel saven deursus beeft in verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd tegen 1 Sep tember a.s. eervol ontslag uit genoemde betrekking gevraagd. Verkeersies In de prat tijk. De leerlingen der hoogste klasse van de openbare school aan de Dwarsstraat blij ken de verkeersregels goed te kennen; alleen tegenover do toepassing daarvan staan sommige nog een beetje onwennig, vooral als er zooveel belangstelling voor hun doen en laten is, als hedenmorgen het gevai was bij de verkeersies in de practijk, die inspecteur W, H. Kloeseman, chef van de verkeersbrigade, aan hen gaf De beer Kloeseman werd geassisteerd dooi het hoofd der school, den heer J. v, d. Graaff, en een aantal leden van de ver keersbrigade.. Tot hen, dm hun belang stelling toonden, behoorden de commis saris win politie, de heer 11. P. -Ciasie; de hoofdinspecteur, de eer J, B. Blonis- ma, en de inspecteer J. A. Schotvanger, De lieer Kloeseman stelde de jongens en meisjes eerst op hun gemak, door even heel rcuoon met hen te praten. Da-una meelt een jongen de straat voor de school oversteken. Iïet was op dat oogeubÜk niet druk, zoodat hij liet risico van niet uitkijken eerst naar links^ en. later naar rechts, kon aan\ aarden. Maar het wa« toch niet volgens de „regelen, der kunri" en daarom deel eerst een ander het goed over en vervolgens mar cheerde de klas in frontformatie tiaar het tegenover liggend trottoir. Dok werd de juiste weg voor den voet ganger gevolgd naar den politiemotor, die op den hoek van de Steenstraat stond. De j u i st e weg is niet altijd' de kort- ste I Even werd gedemonstreerd hoe gevaar lijk het is te stoeien achter een stil staande auto en toen kregen de jongens en meisjes de prettige opdracht fouten le constateeren, die a«enjcn op de fiets en de motor maakten! Even was er ook nog gelegenheid' vast te stellen, dat een jongen op een carrier zich niet hiejd aan de voorschriften, maar dat lag builen het opgestelde program. De commissaris van politie had er blik baar een voorgevoel van dat de carrier- jonge1' we! zon „zondigen", want hij ani meerde de leerlingen goed op den carrier- berijder te letten! Eb" het was misl Hij was zoo vervult van de drukte om hem heen, dat hij vergat zijn hand uit te steken Lij het nemen van een hoek, maar hij leren1' geen bekeuring, niettegenstaan de hij omgeven was door bijna een dozijn politicmannen! Er waren voor den over treder verzachtende omstandigheden aan wezig! Verkoerjessen in de practijk door de politie kunnen oi. veel nut afwerpen. Biduur voor den vrede. De afdeeling Schiedam van den ILK. Vrouwenhond heeft gisteren van 34 uur in de H. Hartkerk aan de Lekstraat een biduur voor den vrede gehouden, waaraan ICO datnes deelnamen. De geestelijke adviseur kapelaan Van der Steen heeft een korte toespraak ge houden en het Congregatiekoortje heeft gezongen. Federatie 1LK. Blindenzorg. Gisteren is te Utrecht een vergadering gehouden om definitief te komen tot een Federatie van R,K. Blindenzorg. Hier ter stede is Blindenzorg een inderafdeeling van den R.K. Vrouwenbond, In bet gisteren gekozen bestuur van de Federatie, waarvoor de Koninklijke en bis schoppelijke goedkeuring was verkregen, heeft o.a. zitting genomen mevr. C, Pluym- Hoedemaker, presidente van de afdeeling Schiedam van den R.K. Vrouwenbond. BEURTVAART SCHIEDAM-A'DAM In dir.. verb, xu- Groningen en Friesland, Vertr. dagelijks uur. Adres Schiedam,Ouds Sluis 4,' Tel 68456, A'dam. lUnveoiersburgw. 9 Tel. 48957. Schippers; J. C. DE MOS ea F. W. BON Jr. Dagelijksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM Telefoon 68646 GEBR, B1JL00 De Eerste Schiedamsche Papiervernietiging. OUD PAPIER EN METALEN Jae v. d, Waal, WêStm^t?S 25"27, Hugo Grutins herdenking. Op den eersten Zaterdag na den Vol kenbondsdag (18 Mei) derhalve op a.s. Zaterdag 21 Mei, zal te Delft de jaatrlijk- scbe plechtigheid bij het standbeeld van Hugo de Groot plaats vinden, die ditmaal om vier uur n.m. aanvangt. Daarbij zuilen het woord voeren; rnr. J. in 't Veld, lid Eerste Kamer der Sta ten Generaal; burgemeester van Zaandam, mej. mr. dr. G II, ,1. van der Molen, en de heer P. J, S. Serrarens, lid Tweede Kamer der Staten Generaal. Do voorzitter van de Vereen, voor Vol kenbond en Vrede, dr. J. P. Focketm An drea©. zal een krans aan het Grotiusmonu- ment hechten. Na afloop van de plechtigheid, plrn. 5 uur n.mworden de deelnemers ten stad huize ontvangen door het gemeentebestuur van Delft Ook de Sebiedamscbe teden van de Vereen, voor Volkenbond en Vrede zijn welkom. O.B.K. O.B K. zal Zondagmiddag a.s. b tar eerste zomcrconcert gever, en wel te Rotterdam in het Park (Theetuin Parkzicht) van 3 uur tot half zes. In dezen theetuin zal O.B.K. de a-s. zomermaanden nog meer dere concerten geven, evenals in de „Ba- maf" te 's-Gravenliage. Hier ter stede zullen haar zomercon- cerfen geregeld worden in overleg met de Schiedamsche Federatie van Muziekge zelschappen. Deze Federatie zal op uitnoodiging van. den burgemeester ook enkele concerten ge ven op het Rozenburgerplein. De boferhefftng. De heffing en de steunuitkeering op bo ter is behoudens tusscheaffdsche wijziging voor de week van 10 tot 26 Mei onver anderd vastgesteld- -op 45 cent per k.g. Max Bruch-concert Geref. Oratorium verren. „Laas Deo". D© (Jbr. Gemengde Zang vereen. „Geeft Gode de eer" heetl hot vorig jaar haar naam gewijzigd inGeref. Oratorium Ver- eeniging „Lans Deo". Dat is toen gemoti veerd met de mededeeling, dat do vereeni- gmg zkh na 3i/s jaar bestaan zij werd' in April 1934 opgericht wilde gaan zet ten aan de studie van werken, die wat meer ooibcrciding vergden. Dat wilde men laten uitkomen m den naam. De eerste keer, dat „Laus Deo" als zoo- dang n Inït openbaard optrad, heeft zij een Max lïruch programma uitgevoerd, dw.z drie kleinere voorwerkjes van den Duitschen eomjiomri, die 6 Januari 1838 dus runn 100 jaar geleden te Keulen ge boren word en in sijri tijd met Braiuns als do meest J.-eteekcnemJe componist van koor werken werd beschouwd. Inderdaad hebben zijn werken over 't algemeen een bezielden melodie en. een natuurlijke stemvoering. Speciaal legde li'j zich toe het karakte ristieke vari den tekst muzikaad te ver tolkt n „Lans Deo" voerde gisteravond in de Ooslerkvrk voor een auditorium van on geveer 150180 personen uit: Hymne, Ju bilate Amen en Osterkaniate. In liet koor zongen mee een kleine 50 dames en slechts ruim een dozijn heeren. Het best werd Hymne voorgedragen; in Jubilate Amen heelt het koor slechts een ondergeschikte rol; het vonnt de achter- gioiul voor de sopraansolo, die gezongen werd door Riet tpema uit Den Haag, die over oen krachtig geluid beschikt, maar wier stem nog niet „los" genoeg is; de zangeres „knijpt" haar stem. Ook haar voordracht is niet volmaakt; dezo is nog to vlak. Dat viel ons in het bizonder op in het derde lied, Osterkaniate, waarin b.v.: „Die Lieb' ist starker als der Tod", wei met wat meer bezieling voorgedragen had kunnen worden. Het begin van de „Osfcerkantate" voor mannenkoor en sopraan. was on zeker en ook niet geheel zuiver; het vrou wenkoor, dat daarop volgde, was veel lie- tor. In „Christus ist auferstanden" was het koer op zijn best. Het geheel stond onder leiding van den lieer W. A. Houtman, die met bezieling leidde en blijk caf de uitgevoerde werken door en door te kennen. In plaats van den heer J. J. de 'los, die verhinderd was, bespeeld© de heer W. Kooy, orgelist van de Noorderkerk te Rot terdam, het orgel; de piano-begeleiding werd verzorgd dcror den heer W. A. Hout man Jr. Its. J, v. d. Meulen heeft de bijeenkomst met gebed en liet lezen van Psalm 11 ge opend vóór de Ostcrkxüitato werd' uit gevoerd, las hij het Paasch Evangelie en een gedeelte van een brief van Paulus over de opstanding voor ea met dank gebed werd gesloten. E'aarna zongen de aanwezigen gezamen lijk nog twee verzen van Psalm 150, naar een harmonisatie ran den heer W A. Houtman. De melodie werd door het rhyth- misch zingen en het weglaten van de toe vallige verhoogingen, op eens veel leven diger, zoodat zij niets meer had van het bekende sleejxmde kerkgezang, waaraan rnen in bepaalde kringen uit gemak- en be houdzucht blijft vasthouden, terwijl men mei een beetje moeite iets veel beters zou verkrijgen. Het was van den heer Houtman goed gezien het concert op deze wijze te doen beëindigenl Aan de soliste werden na het zingen van „Jubilate Amen" bloemen aangeboden. Gevallen. De glazenwasser C. W. had gister middag bij het zee men van ruiten in de IJsselmondeschestraat zijn uitschuifbare lad der niet goed vastgezet, waardoor de man van 7 M. hoogte op straat viel. Hij kneus de zijn linkerarm en -enkel. Na door ©en dokter verbonden te zijn, is W. door de politie per auto thuis gebracht. In een schuur van de Scheepswerf „Bon zee" is de 15-jarige H. V. van ©en rek stok gevallen en heeft daarbij zijn linker arm gebroken. Nadat hem door twee agenten van po litie de eerste hulp was verleend, is de knaap naar de dr, Noletstichting vervoerd. Loopuyts Bank Dividend 5 pet, (als v. j Naar wij vernemen zal ia de op 4 Juni a.s, ie houden vergadering van aandeel houders in Loopuyts Bank, verden voor gesteld een onveranderd dividend uit te keeren van 5 pet Fietsen „plukkers" Een bende van 5 jongens aangebonden. Een 5 ta! jongens van 1015 jaar, die in het Oosten dezer gemeente wo nen, zijn door de politie aangehouden en hedenmorgen voor den officier van justitie te Rotterdam geleid, die over hun voorioopig lot nader zaJ beslis sen. Dit 5-tal heelt heel wat op zijn ge weten. De jongens maaklen er een sport; van onbeheerd staande rijwielen te „pluk ken", d. w z. te ontdoen van pomp, dy namo, lantaarn, zadel en eens zelfs van liet voorwiel. Hel gebeurde ook, dat een rijwiel naar een stille plek sverd1 meegenomen den daar werd gedemon teerd'. Het overblijvende werd dan elders gedeponeerd; zelfs is zoo'n „geplukte" fiets in Rotterdam teruggevonden. Bet aantal klachten van wielrijders, wier fieta geplunderd was, was den laatslen tijd! zeer groot geworden. De jongens ope reerden reeds gedurende enkele maanden. De gestolen onderdooien werden ver kocht, geruild' tegen andere voorwerpen of in eieon beheer genomen. Zoo hadden ze zelf Lv. twee dynamo's op hun fiets. Was er met* het gestolen© niets te begin nen, dan werd het eenvoudig wegge gooid. Een dor jongens heeft ook een com pleet rijwiel gestolen. De politie heeft vroeger reeds eend ge van het 5 ril op haar pad' ontmoet, toen er kleine diefstallen waren gepleegd, o.a. van potten zuur. Het politiebureau leek gisteren wet op een bergplaats van oude rijwlelonderdee- Ien, zooveel van het gestdene was -nog bijeen gebracht kunnen worden. Het ver hoor van de knapen heeft tot middernacht geduurd. Hartstocht voor autorijden Jongeman aangehouden. Door do politie is de 20-jarige T>. v. d. W. uit VJaardingen aangehouden, die de laatste weken per aufo uit rijden ging op kosten van een ander. Hij plaatste zich n I. achter het stuur van een auto, die hij onbeheerd ergens aantrof, reed weg, zette den wagen eenvoudig aan den kant van den weg als de benzine-voorraad uit geput bleek te zrjn. Zoo werd de auto van een Sehiedmnschen tandarts met ledige benzinetank te Rotterdam teruggevonden en een auto van een Delftsche distil lateur onder gelijke omstandigheden te Schiedam. Van de W bekende de feiten, maar zeide alleen maar de bedoeling te hebben gehad een eindje te gaan rijdenniet om de auto te stelen. Hem kan dan ook niet anders dan diefstal van benzine en olie ten laste worden gelegd. De jonge man is voor den officier van justitie geleid' Kinderkoor „Schiedams Jong Leven" Uitvoering. Er is ongeveer een half jaar tijd ver streken tusschen de vorige uitvoering en die, welke gisteravond door -het Ander- koor „Schiedams Jong Leven" werd gege ven. De onderscheidene afdeelingen het rijn er in dien tijd drie geworden - hebben gedurende de afgetoopen maanden de gelegenheid niet laten voorbijgaai om onder leiding van den directeur, den heer A. d'e Ronde, ernstig te studeeren. Zoo werd het gisteravond een vlotte uitvoering, waarvan zoowel het talrijk publiek de groote zaal van Gebouw Eendracht was ïiijna voj als d'e opvoerenden zelf veel genoegen ondervonden hebben. De kinderen leeren niet alleen zingen, maar ook blokfluit spelen. Er is een or kestje gevormd, dat gisteravond het pro gramma opende, hetgeen een bizonder aar dig effect gaf Onder leiding van mej. T. van der Bij! waren wedeTom enkele dansen ingestu deerd, o.a. een nogal lastige quadrille en enkele kleuters kwamen zoowaar voor het voetlicht om een tweetal gedichtjes van hun leerares voor te dragen. Daarna kwamen de beide hoofdnummers van het programma, een kindercantate, „De „Poppenkast", een vrij nieuw werk, van W. F. Spririk, en de operette „Zwaan kleef aan', van I. de Groot. Het eerst'5 werk had' een voor kinderen zeer bevattelijke handeling 'en er waren leuke wijsjes in, die veel succes oogstten. Ook de klevende zwaan was uitermate geschikt, om tot de verbeelding der kin deren te spreken. Beide stukken, waarvan het tweede drie bedrijven bevatte, werd door een groot aantal medewerkenden gespeeld. Zij ver liepen vlot, mede dank zij de uitstekende begeleiding van den heer W. de Ronde aan de piano De kleurige en met veel smaak vervaardigde oostuuras waien van mevr. De Ronde. De opening geschiedde door den heer J. van Grind', die de aanwezigen welkom heette en o.a. wees op den snellen groei van het koor en de vorderingen, welke d'e leden gemaakt hadden. Aan den directeur, den heer A. de Ronde, en voorts aan mevr. De Ronde, mej. T, van der Bijl en den heer W. de Ronde, werden na afloop enkele ge schenken overhandigd. Tienjarig bestaan Martinit. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de voetbalvereeoiging Martinït zal het bestuur Zaterdag 28 Mei a.s. van 35 uur recipieeren in Musis Sacrum. Nationaal jongeren Verbond Clubavond. In hotel Beijersbergen hield do afdee ling Schiedam van het N.J.V. gisteravond een clubavond, welk© onder leiding stond van den voorzitter, den boer F. A. d© Wolff. Spx. opende de bijeenkomst met ©en kort welkomstwoord in hot bizonder tot den spreker, den heer B. W. Bottmoyor uif Den Haag, die een causerie hield over „De bewaring van onze nationale eenheid". De beer Betttneyer ving zijn causerie aan met een citaat uit hot boek van Leonard Iluïzïnga „De gestroomlijnde wereld", waar in deze spreekt over de grootheid van Jan Pieterszoon Coen. Komende op het onderwerp van zijn causerie, namelijk do „Nationale eenheid", wees spr. in de eerste plaats op de figuur van Prins Wiilem van Oranje, die als ©en krachtig symbool van de eenheid slaat boven de geschiedenis van Nederland, en die schranderheid paarde aan moed, trouw en beleid, tot heil van het volk, waaraan bij zijn hart had verpand. Aan de liand van feiten uit de geschiedenis wees spr. erop hoe Oranje door de eeuwen heen het symbool is gebleven van de eenheid van Nederland, hier en overzee. En daarom moeten wij, als echte Neder landers, welke godsdienstige of politiek® richting wij overigens zijn toegedaan, ge zamenlijk strijden voor de bewaring van onze nationale eenheid, wat het beste kan. geschieden door ons te scharen achter ons Vorstenhuis, door uiting van onze oprech te liefde voor onze Vorstin, die in Sep tember a.s. veertig jaren lang op waarlijk voortreffelijke wijze zal hebben geregeerd. Wij Nationaal Jongeren, aldus spr., heb ben steeds bewezen trouw te willen zijn aan bet Oranjehuis, hebben herhaalde ma len de belofte van trouw in het openbaar afgelegd, de laatste maal na de geboorte van H.K.H. Prinses Beatrix, op het Bin nenhof te 's-Gravonhage, waaraan tiendui zenden jongeren op initiatief van het NXV. hebben deelgenomen. Voorts onthulde de lieor Dettmeyer liet een en ander van d© grootscho plainnew, welke bestaan en goedgekeurd zijn voor de huldiging van H.M. de Koningin rn Sep tember a.s. te Amsterdam. Op verzoek van H.M. zal de huldiging niet in het Stadion maaT voor het Paleis op den Dam geschie den, waardoor de deelname aan de hulde- betooging niet zoo groot kan zijn als in 1933. Maar niettemin is een plan ontwor pen, waardoor nog tal van jongeren in de gelegenheid worden gesteld aan hun lief de voor onze Vorstin uiting te geven. Het ligt in de bedoeling aan den vooravond van 6 September langs de grenzen van Nederland vuren te doen ontsteken door plaatselijke autoriteiten. Niet minder dan 50.000 jongeren zullen dan brandende fak kels van de grens vuren naar Diemen brar gen betgeen den geheden nacht van 5 op 6 September doorgang zal moeten vin den. Overwogen wordt de mogelijkheid oio ook vuren naar Nederland te krijgen uit Iadië, Curacao en Suriname. Op den avond van 6 September zal dan jong-Nedorland. op den Dam voor zijn jubilcerend© Vorstin dsfileeren. Waar deze plannen voel voor bereiding veTgen, is alles nog niet in kannett en kruiken, maar in groote trekken is hiermede weergegeven hoe Neerland':; jon geren in September a.s. onze Koningin zul len huldigen. Als bizonderheid moge wor den vermeld, dat aan deze huldiging jon geren van zeer verschillende politieke en godsdienstige richtingen eendrachtig zullen medewerken. Na deze interessante causerie en mod- deelingen van den heer Dettraeyer, die bij de uitvoering van de huldigingsplannen, zeer nauw betrokken is, volgde nog een geanimeerde gedachten wisseling Na een gezellig samenzijn, sprak de voor zitter een slotwoord en werd deze geslaag de bijeenkomst gesloten met het Wilhelmus, Schriftelijk Examen 1LC.LO. 1938. Het schriftelijk examen M.U-L.O. voor da Schiedamsche candidates van de Open- bae en Christelijke M.U.L.O.-scholen wordt ook dit jaar weer hier ter stede gehouden, n.l. op 31 Mei en 1 Juni a.s. int Musis Sacrum, benedenzaal (voorzitter do heer M. Lemsom, hoofd der U.L.O.-schoct aan de Huysmansstraat) Musis Sacrum, bovenzaal (voorzifter de lieer C. M. Knopper, hoofd der Prinses Juliana-scliool aan den Oostsingel, en Gebouw Eendracht (voorzitter de hecï Th. W Vis, hoofd der. U.L.O.-school af - den Singel). B.Ö.K, Door de Chr. gymnastiekvereeniging D.'Ö.K. is een afdeeling opgericht voor dames-senioren en minder geoefende dames boven 25 jaar. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. I. Artisten- bloed. 2. Wanneer ben je jarig?, Zondag 3 uur Matinee. Woensdag 2 u, n.m. Wanneer ben je jarig? City Theater, 8.15 uut. Voorstelling. Heden tot en met 1 Juni. Huize Schwa- germann. Tentoonstelling schilde rijen Job. Windhorst. 20 Mei, Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Gerei. Mannenwreen. „Calvijn". Ds, J. A. TazelaarHet occultisme. 21 Mei. Gebouw Eendracht. 8 uur. Schied. Toonvel vereen. De Dilettant: Mot tige Janus. Inkoop van alle soorten

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2