n erslag van den Gemeenteraad Hanwezigen Radioprogramma's Vergadering van Vrijdag, 20 Mei 1938, *s namiddags 2 our ten stadhuize. Voorzitter: de burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Uaaren. HI. Uitbreiding Mathenesser Sportpark Stiefmoederlijk bedeeld. De heer Din kei aar (s.d.) merkt op, dat wel verscheidene sprekers het woord liebben gevoerd, maar dat hij niet iang noodig zal hebben hen te beantwoorden. De heer Hoogendam staat niet erg sym- a thick tegencner do wielersport, wal bo- end is. Spr. staat ook niet even sympa thiek tegenover allo takken van sport; hij gaat b.v. graag naar een goeden voet balwedstrijd kijken, terwijl hij geen belang stelling heelt voor bandbal. Maar moet spr. zich daarom op het standpunt stellen: Hu behoeven de beoefenaars van hand bal ook niet geholpen te worden aan een terrein fir wordt geklaagd, dat die wielrenners als duivels over den weg razen, is dat niet mede de schold van de overheid, die de beoefenaars van dezen tak van sport wel zeer stiefmoederlijk heeft bedeeld? Voor alle takken van sport heeft gemeente •of rijk zich geïnteresseerd, behalve voor de wielersport. Het ©enige wat haar be oefenaars konden krijgen was... een pro ces-verbaal! Dtat wil de Sportcommissic trachten te voorkomen; zij wil den wielrenners een terrain disponibel stellen, waar zij zich uit kunnen leven. Daarom adviseert spr, den heer Hoogendam; Strijk de hand over uw hart en geef die menscben wat zij noodig hebben I Moeilijk te scheiden. De heer Hoogendam heeft de kwestie naar voren gebracht of beide punten, in het voorstel vercenigd, gescheiden kun nen worden. Dat zon inderdaad mogelijk zijn, maar hel zon een lijdensweg wonden. De minister staat gelden toe om werk- loozen aan werk le helpen en nu zon het best mogelijk kunnen zijn dat, als de aanleg van de trauungsbaan werd losge maakt van dit object, de minister zou zeggen: Nu geel ik ook geen geld meer voor den aanleg van die voetbalvelden, want het meeste werk is aan de trainings- bam. De kttjoregeling. Het heeft spr. verbaasd wat de heeren Collé en Etman over de loonregeling heb ben gezegd. Die loonregeling is niet van vandaag of gisteren; zij gold ook reeds voor den aanleg van de nieuwe terreinen van S.V.V. en in de correspondentie over de uitzen ding van werkloozen naar Nunspeet en de Maaswerken heeft de minister ook die zelfde regeling aangehouden. Het is do al g erne ene regel voor een plaats als Schie dam, dat £0.38 per uur in accoordfoon wordt betaald. En rekening houdend met de ervaring zijn wij niet bang, dal het loon heneden de f 0.38 per uur zal dalen. Voor jNumansdorp gold een zelfde bepaling en het gemiddelde Joon is moer geweest dan £0.38 per uur. Spelen vóór Zondags 12 nar. De heer Hoogendam heelt dat voorstel gekoppeld aan het vraagstuk van do Zon dagsrust. Voor zoover spr. bekend is worden op Zondag hier geen wedstrijden vóór 12 urn 's middags gespeeld. Op dat aanvangsuur is het geheel» programma gebisseerd. Zoo beginnen b.v. alle wedstrijden aan don Laanslootscheweg om 12 uur; de geiieele regeling van den spsaltrfd is daarop inge steld en daaraan wordt naar spr. meent, streng de hand gehouden. De aan te leggen trainingsbaan voldoet aan de eiscben, die de Ned. Wielren Unie aan een z.g. 0. haan stelt. Spr. weet triel f ONDER DE Uit het Engelseti van Arthur Somers Roche „Ik ben geen heilig boontje kameraad," stamelde Peters. „Maar oen moedigen knaap als jij zou ik niet willen, dooden. fïlet voor vijftig colliers. Dal kleine vrouwtje mocht ik op mijn manier ook. Een dapper kind. Nam Kern Peters od der handen. Maar hij nader inzien zeg ik tenen me zelf, dat ik, met do bende uit den weg te ruimen, die het werk op jou had afgeschoven, wel meer dan genoeg gedaan heb, nietwaar? Iemand kan niet meer van mij verlangen, hè? En boven dien zou ik niet willen, dat er een haar pp je hoofd gekrenkt werd. Maar Davis gaf me een aanwijzing, omtrent hetgeen je met het collier had1 gedaan. De moeite van het probeeren waard; niet waar? Toen ik je uit het restaurant bracht, kwam ik in je zak. Hield me al wal met zak kenrollen bezig, toen ik een kind was. Ben het niet vergeten, hoe je dat moet doen. Kreeg een enveloppe te pakken; en opende die, toen je van mij weg ging, fond het ju, stapte naar het hotel, kreeg hel collier, verduiveld, kameraad, je of de heer Kavelaars in zooverre op de hoog te is met de wielersport, maar bij liet rij den op ecu haau draait men ia de rond» en... daardoor krijgt die haan een ontzag gelijke lengte! Het nieuwe ucrkobjecl. Aan den heer Van Duinhoven kan spr, geen toezegging doen inzak» het nieuwe werkobject, waarover hij sprak, In het college van D. en VV. zal spr. het tor sprake brengen, la 't algemeen, kan wel gezegd worden, dat alle werkverschaffing wendt toegejuicht: door de regeoiing, door B, en W., door den raad en door do be trokken werkloozen. lawns verinniging en werkverschaf fing. Do heer Etman (r.k.) herinnert er aan, dat de heer Duikelaar zich verbaasd toon de over spr.'s opmerking over do loon regeling. I>e hoer Dinbe-iaar merkte op De loonschaal is de zelfde nis gold bij vroegere weaken. Maar dan vergeet men, dat de conjunc tuur iets beter is geworden. Van oen aan tal industrieën zijn de Jooaca stijgende en daarmee dient do regoering met do work- verschaffingsloonen rebelling te houden. Het zou niet misplaatst zijn, indien de loonen in de werkverschaffing, die laag misschien te laag zijn, werden ver hoogd. De heer Binkelaar heeft meegedeeld, dat we niet bevreesd botloeven to zijn voor een daling van het loon onder £0.38 por uur; spr. was bang, dat de tewerkgestelden daaraan niet zouden komen. Thans hoeft spr. echter vertrouwen, dat het loon niet onder f0.38 per uur zal komen en daar mee is hij tevreden. Gekoppeld. De heer Dinkelaar (s.d.) geeft toe, dat in parliculiene bedrijven de loonen verhoogd zijn gelukkig. Het is noodza kelijk, dat dit ook geschiedt in de werk verschaffing, maar de*e loonen zijn ge koppeld aan de steunuitk-eering. Zoolang dus de slcun niet verhoogd wordt, zal er ook we! niets komen van een verhoo ging der werkverschaffingslootien. De één moet als het ware -— de ander omhoog treklcn. Tegen de wielersport. De heer Hooge ndam (a.r.) metkl op, dat de heer Dinkdaar gezegd heeft: Do wielersport wordt stiefmoederlijk bedeeld. Spr. voelt echter niets voor die sport. Men zal niet kunnen zeggen dat zij zoo veredelend werkt. Het plan is volgens den heer Dinkelaar moeilijk te scheiden. Spr, zal geen stemming vragen maar vraagt audeekening, dat do a.r. fractie te gen het voorstel is. Daarbij wil spr. evenwel elimineeren, dat de a.r. tegen werkverschaffing zouden zijn; dat zij tegen dit voorstel zijn vloeit voort uit het niets voelen voor do bepaalden tak van sport. De heer ra r, Kavelaars (r.k.) acht een baan van 200 M. te kort, ook al is die elïps- vonnis, want dan is de afstand, waarbin nen gedraaid moet worden, te klein. De heer i r. Houtman (lib.)Dat moe ten ze eerst loeren. De heer Collé (comm.): Dat draaien leer je hier wel. (Vroolijklieid), De heer mr. Kav» laa rs (rJc.)Ais nog een plaats gekozen moet worden voor die wielerbaan kan er dan rekening ge houden worden met de mogelijkheid van uitbreiding? De heer Dinkela a r (s.d,): Dat is uit gesloten. De heer v. d. Kraan (c.h.): De heer Kavelaars bedoelt misschien, dat de haan voor tandems te kort is. (Vroohjkheid). Overeenkomstig het voorstel wordt be sloten met aan toeken ing, dat do leden dor a,r. fractie geacht wenschcn te worden to gen te hebben gestemd. Nieuwe Hervormde schooi Advies van B. en IV. naar aanlei ding van do adressen dor Vetoën, tot bevordering van Chr. Onderwijs, iuzake den bouw van een Mzondcre lagere school aan de Westfranhelandschestraat en idem aan den Buys Baliolsingel. Niet na-pleiten. De heer Th. J. L. van den B erg (c.h.) zegt, dat niet elke weg even gemakkelijk te begaan is en de weg, dien B. en W. leb ben afgelegd om tot dit voorstel to komen, is wel bizonder lang en moeilijk geweest. Het ligt niet in spr.'s aard om nu nog eens fo gaan na-pleiten. Wel wil spr. zijn teleurstelling uiten, dal zoo vaak fata mor- ana's aan den horizont zijn verscheneii. Nu we eindelijk, na moer dan oen jaar onderhandelen, aan hot doel zijn gekomen, wordt precies bereikt, wat het bestuur der sclioolvereoniging heeft gewcnscht. Wat liad inen zich dus een moeite kunnen be sparen 1 i Nu do eensgezindheid hij do voorberei ding is verkregen, twijfelt niet, of ook de raad zal zich eenstemn. met het voor stel vereenigen. Een gelukkige „greep". De heer Hoogendam (a.r.) zegt, dat zijn fractie niet afwijzend staat tegenover hot voorstel van B. en W. Als spr. echter vergelijkt wat door B. en W. in do stukken is meegedeeld hij hun vorig voorstel en wal zij nu omtrent deze zaak zeggen, moet spr. toch opmerken, dat het een gelukkige greep van den raad is geweest de vorig© vergadering niet op het voorstel van B. en W, le zijn ingegaan. Vooral aan de linkerzijde heeft men zich warm gemaakt om het Hervormd U, L. 0. Droitwich» 1500 31. DONDERDAG, 2 Juni 1938. Hilversum I, 1875 en 415.5 M. 8—9.15 KRO. 10 NCRV. 11 KUD 2— 12 NCRV. 89.15 Gramofoon. (Om 8.15 Be rich! en). 10 Gramofoon. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoon. 11.30 Causerie. 12 Berichten. 12.15 KRO-orkesl. (11.20 Gramolnom), 2 lland werkuur!je. 2.55 Gramofoon. 3 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoon. 3.45 Bijbellezing. 4,45 Gramofoon. 5 Cursus handenarbeid voor onze jeugd. 5.30 Or gel, C.30 Gramofoon. 6.45 Causerie. 7 Berichten. 7.15 Journalistiek weekover zicht. 7.45 Reportage. 8.05 Berichten. 8.15 Gramofoon. 8.20 Paaschbergkoor en gramofoon. 9 Causerie 9.20 Concert 9.30 Gramofoon. 9.45 Amslerdamsch Sa lon-orkest. (Om 10 Berichten). 10.45 Gym nastiekles. 11 Vervolg concert, 11.30 Gra mofoon. 1150—12 Schriftlezing. Hilversum II, 301.5 M. AVRO uitzending. 8 Gramofoon. (Om 8.15 Berichten). 10 Morgenwijding. 10.15 Gramofoiom. 10.30 Omroepoikesf. 11 Ivniplcs. 11.30 Omroep orkest en solist. (OOro 12.15 Berichten). 12.30 Kovacs Lajoo. 1.15 Trio. 2 Voor d» vrouw. 2.30 AVRO-oc'et en soliste, '4 Voor zieken en tl rui szi tien den. 4,30 Gramofoon. 4.50 Voer de kinderen, 5.30 Aeolian-orkesi. 6.30 Sportpraatje. 7 Pia no. 7.30 Engelsche les. 8' Berichten. 8 15 Concertgebouw-orkest. 9.15 Interview. 9.35 Renova-kwintet. 10,20 Kovacs La- jos. 11 Berichten. Hierna dansmuziek. 11.40—12 v-igel. in de school achter het gymnasium aan do Lange Nieuwstraat onder te brengen. I-.diei de raad daarop was ingegaan, we'k figuur zou hij dan gemaakt hebben tegenover het schoolbestuur in het bizonder en tegenover de burgerij in het algemeen. Destijds is verzekerd, dat die school heel goed in orde zou zijn te maken voor L. maar nu er een deskundige om zijn oordeel j werd gevraagd, komt er een vernietigend f oordeel, liet gehouw voldoet volgens deze. nog niet aan de meest elementaire eiichen, f 11.25—11.45 Gramofoon. 12.05 Orkest 12.50 Ded'amafie. 1.20 Gramofoton, 1.35 Reportage. 1.5!)2.25 Gramofoon. 310 3.30 Causerie. 3.35 Orkest ram v. so liste. 5.05 Gramofoon. 5.20 Septet 6.05 Reportage. 6-20 Berichten. 6.40 Causerie 7 Orgel. 7.20 Zang, 7.50 Caltandfer's Se cond Band. 8,20 Harry Leader's Rand en solisten. 9 Causerie, 9.20 Berichten. 9.40 Piano. 10 2de en 3de acte opera Torca. (10.4011.05 Causerie). 11 35 Or kest. 11 5012.20 Dansmuziek. Adviezen. Radio-Tans, 1C48 M. 8.10, 8 559.05, 10.25 en 1120 Gramo foon. 12.10 Orkest. 1.50 Zang 2,05 Con cert. 3.05 Zang. 3.20 Viola. 4.20 Zang Spr. vraagt aan het college van B. on W.Zal de raad in het vervolg van ad viezen, als hem eerst gegeven werd in deze zaak verschoond blijven? Ms de raad dergelijke adviezen worden verstrekt, is hel niet mogelijk een behoorlijk oordeel te! Iiefr -• OÏ J*° nif vormen. Daarom hoopt spr. in de toekomst ^-schermheer van de Z.A.C., geïnstalleerd van dit soort adviezen verschoond te blij-cordon. Do aftrap van der wcdslnjÜ zal ven. Het is wel uitgebracht door een des- Ücdaarl «oor den burgemeester van 5.20 Radiotooneel. 8.35 Zang. 8,50 Ör- kes!, koor cu solisten. 10.50—11.05 Gra mofoon. Keulen, 456 M. 6.50 Gramofoon., 8.50 Orkest en koor. 10.20 Volksliederen. 12,20 Orkest. 2.30 Vroolijk concert. 3.35 Gramofoon4.20 Amusementsorkest, 5.30 Meisjeskoor, G.1.Ï Gevarieerd concert, 7.30 Gevarieerd con cert. 10,35 Gramofoon. 10.50 Orkest, mandoline-orkest en solisten, 12.203.20 Orkost Brussel, 322 cn «ta M. 322 M. 12.20 en 1.30—2.20 Kleia-orkest. 5.20 Dansorkest en gramofoon, 6.50 en 8,20Gramofoon 9.20 Symphonio-oikosl en solist. 10.30 Gramofoon. 10.50—11.20 Bunsorkest. 484 ÉL (Fran e12,20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50—2.20, 6,35 en 7.35 Gramofoon. 8.20 en 9.35 Orkest en gramofoon. 10.30—11.20 Gramofoon, Deutsthlandsender, 1571 M, 7,30 Orkest en solisten. 8,20 Orkest, klein-orkest, koor en solisten. 9.20 Be richten. 9.35 Gramofoon. 10.20 Berichten. 10.50 Piano. 11.05 Berichten. 11,20 Kern orkest m.m.v. soliste. 12.202,20 Zie Keulen. (1,15—1.26 Tijdsein), SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Donderdag, 2 Juni 1938. Programma 3. Keulen 8. Parijs Radio 10.50. Radio P.T.T. Nord 12.05. Parijs Radio 12.20. Brussel (VI.) 1.20. Keulen 2.20, Parijs Radio -3.20. Droitwich 3.35. Brussel (VI.) 5.20 Brussel (Fr,) 6.35. Keulen 7.20. Brussel (VI.) 10.20. Boedapest 10.30. Keu len 11.20. Programma 4. Brussel (VI.) 8. Diversen 9.20. Regional 10,35 Droitwich 1,20, London Regional 2.20. Droitwich 5.20. Regional 6,40. Droitwich 7. Brussel (Fr.) 9. D-oitwich 9.20. Programma 5. Luxemburg 8.20 Concert. Diversen 9.20. Luxemburg 10.35 Concert. Droitwich 11.25. Brussel (VI.) 12.20, Brussel (Fr.) 1.20. Luxemburg 2.25. Deutsciiland sen der 2.50. Diversen 3.20. Luxemburg 3.50. Deufscldandsender 5.50. Luxemburg 6.45. Pauze 7.15. Deutscldandsender 7.30. Brus sel (Fr.) 8.20. Diversen 9.20. Luxemburg 9.35 Gevar. programma. kundige, maar B. en W. zijn daar toch verantwoordelijk voor en daarom richt spr. zich speciaal lot het college. {Wordt vervolgd). Sport Voetbal 2. A. C. Interlandwedstrijd tegen Luxemburg. Op hot terrein van do vereenïging II.V.O. (VTaardingen Oost) speelt Tweeden Pink- sterdam om half vier het elftal van de Z.A.C, (Zaterdagmiddag Amateurs Com petitie) een interlandwedstrijd tegen Luxemburg (f.S.A.) Deze wedstrijd wordt om twee uur voorafgegaan door een voor- wedslrijtl tusschon een Z.A,C.-eiftaI en een elftal van H.K.V.B. (afdeeling bedrijf). In de pauze van den interlandwedstrijd kunt niet verwachten, dal een schurk in een engel verandert, weet je." „Verdraaid, hoe zou Davis zich wel heb hen gedoeld, wanneer hij had geweien, dat ik die smaragden bij mij had? Wilde het hem vertellen, toen luj crepeerde, maar welbeschouwd, stierf hij tamelijk dapper. Kameraad, blijf bij mij, nog maar voor een paar minuten. En maak je dan uit de .*»ton. Niets of niemand dat je in verband kan brengen met heigeen zich vanavond heeft afgespeeld. Die oberkei]- ner ra! zijn bek dicht houden daar over hoef je je niet bezorgd t.» maken. Niemand verder weet, dat je op de baan bent geweest. Lacy, discli het niciskc maar een verhaaltje op. Ik begin zoo'n beetje te gelooven, kameraad, dat deze weg zoo best niet is. Maar het is nu eenmaal den weg, dien ik heb genomen, kameraad, en ik" zal blijven lachen tot het einde En dal deed hij. Mogelijk dat het snoe verij was -Ik weet het niet. Ik weet al leen, dat een man, Jie onder andere en betere omstandigheden een volmaakte heer zou zjjn geweest, nu zeer d'apper stierf. Dief, moordenaar, scburk toch zal ik altijd om hem blijven treuren. Ik legde hem op den grond neer, legde iets over zijn gezicht en ging op mijn teenen naar de ander» kamer. Daar tag Davis en zijn vriendinnetje dat haai po gingen tot fatsoen met haar leven had betaald. Wel, wanneer zij kwaad op deze ■wereld! mocht hebben gedaan, dan had' Vhardingen, den lieer M. C. Siezen. Het Nederlandsche elftal zal er als volgt uit zien: doel: Werner (H.K.V.B.); achter: Anthonissen (B.Z.M.C.) en Wild schut (Z.A.C.) aanvoerder; midden: Tump (K.V.O.R.), Niouwkerk (K.V.O.R.) en Spcangers (R.Z.M.C.); voor: Van Alphen (K.V.O.R,), Snieraldi (H.K.V.B.), (J om veen (Z.A.C.), Lindenberg (H.K.V.B.) en Hoogerwerf (Z.A.C.). Scheidsrechter is de heer Jean Tiriat. Junioroefeaspelen. Door den R.V.B. zijn voor a.s. Zaterdag de volgende junioroefen spelen vastgesteld: Klasse A, Afdeeling V. Neptimus a5—S.V.V. a3, 3.45 uur. Klasse B. Afdeeling III. Hollandiaan b2V.D.L. b, 3.45 uur. Klasse B, Afdeeling V. S.V.V. L3—R.F.C. b3, 3.15 uur. Klasse C, Afdeeling IV. S.V.V. c4-S.V.V. c2, 2 uur. V.F.C. c—S.V.V. c5, 2.30 uur. Klasse C, Afdeeling VIL Xerxes c3—S.V.V. c3, 2.30 uur. 6. 9. 13. Kerk en School Gerei. Gemeenten. Beroepen le Aagtckerke-0 ostkapeUe, ds, U, Heikoop te Utrecht; te Paterson dis. J. v. d. Berg te Krabbendijk1; te Dcinum ds. J. J. Homan le Koeten, zij tenminste geprobeerd' iets daarvan.goed te maken. Het gerinkel van mijn telefoon maakte mij wakker. Toen ik naar het toestel greep, werd ik de pendule gewaar. Hall elf. Jed, Bajeard'a hartelijke stem be groette mij. „Die lunch evan morgen, Lacy, zou ik graav op vandaag wijlen zetten, wanneer dat met jouw plannen uitkomt Voor een week oE wat wip ik de stad uit, en deze aangelegenheid zou ik graag van mijn ziel willen hebben. Dick WeLberaL! en Billy kunnen vandaag. Hoe staat het m'* jou?" •Vel ja, dat is prachtig," zei ik. „Eén uur?" „Eén uur. Op de Niblick, Tot straks." Ik stapte uit bed en deed mijn deur open. Daar op den grond Jagen de och- tefldbraden Ik nam ze in mijn kamer mee, bestelde ontbijt door de telefoon ea begon de koppen van de kranten te ver slinden. Ik las ze. tot in bizemderhedea. Een nieuwe bende-oorlog Wedijver om ©en meisje een juffrouw Wanger. Een ze kere Kem Peters men bad- zijn iden titeit vastgesteld beproefde de teugels van dé macht in de onderwereld aan zich te trekken... Maar nergens del er maar een aanwijzing met betrekking tot de incriminalie van een derde, van riiij- zelven. Mijn chanteurs waren allen dood. Ik had niets te vreezen. 'Ontmaskering hing mij niet langer boven het jioofd. Ik kon met Jed1, Billy en Dick de lunch gebrui ken, hun ongetwijfeld veroerend voorstel aannemen, en daarna Jeanne gaan be zoeken. Ik kon zeggen, dat mijn afwezig heid van vier maanden aan armoede te Bijten viel. Jk zou da voorvallen van gis teravond kannen verklaren mei het mo tief, dat ik eens met Louise Wanger een relatie bad1 gehad, dat Davis naijverig was geweest op een vriendschap, die al lang haar einde had gevonden, en zich op mij door middel van Jeanne wenschte le wreken. Ik zou een kleine pekelzonde, waaraan een einde zou zijn gemaakt tang voor ik Jeanne leerde kennen, kunnen bekennen, een hecht gebouw van eugens kunnen optrekken, oj welks nok ik even veilig zou staan als waren mijn voeten vast op de waarheid gevestigd. Ik kon niet ontmaskerd' worden. Met het uur zou mijn positie beter gegrond!- vest zijn. Het li eiste meisje ter wereld hield van mij, ila.ar collier zou haar anoniem wor den terug bezorgd. Binnen een paar maan den zou zj vergeten zijn, dat het ooit gestolen was. Ik hield van haar. Ilaar moeder, dat wist ik, had met mij op. Niets ter wereld' kon mij betalten haar le trouwen, in de wereld een bohoorlijjce positie te bekleedten, en ©en geluk deelachtig te jvorden, dat ik w»l niét mocht heb ben verdiend, maar dat ik in de toe komst pon probeeren. mij waardig ta 4e- Nrd. Here. Kerk, Beroepen to Wijk bij Housden ds. J. do Lange te Wilsum. Aangenomen naar 's-Heerenberg (toez.) ds. T. Lcendertz te Buitenpostnaar Nieuw- leusen (toef.) ds. G. Moen to Don Hoorn pp Texel, Bedankt voor Gouderalc ds, P. Zijlstra to Noordelaos. Faillissementen, Opgegeven door afd. Handelsinformaties, v. d. Graaf Co N.V), Amsterdam. Uitgesproken D. Lu beek, sigarenwinkelier, Schiedam, We s If ran kd and s ches traaf 88. R.-c.: mr. F, G Schalkwijk. Cur.: mr. G. M, Hovingh, Schiedam N.V. Gorinchomsch» Schroefstoomboot Onderneming „Mercurius", statutair geves tigd te Gorinchem, uitsluitend te Rotter dam kanlocrhoudende Coontelis Tromp straat 4. R.-C.: mr. F. G. Schalkwijk, Cur.: mr. J. Elsbout, Rotterdam. N.V. Gorinchemsdhe Schroefstoomboot Onderneming, statutair gevestigd te Go rinchem, uitsluitend kantooT houdende te Rotterdam, Cornelius Trompstraat 4.R.-C.: mr. F, G. Schalkwijk. Cur.: mr. .T. Els- hout, Rotterdam. Comelis Ooms, sigarenhandelaar, Rotter dam, Dirk Hoffstraat 1. R.-c.: mr, F. G. Schalkwijk. Cur.: mr. G. van Geest, Rot terdam. Fn de week van 23 tot en met 28 Mei 1938 werden in Nederland 31 faillisse menten uitgesproken. Vernietigd W. H- van Gelder, Rotterdam. toonen. En ik kwam tot een besluit. Ik zou probeeren te vergeten, wal ik geweest was. en dit niet op eenigortei wijze lus- schen Jeanne en mij in den weg laten staan. Ik zou den werkkring, dien mijn M-ienden op hot punt waren mij te ver schaffen, aanvaarden en haar trouwen. Jk vond mijn drie gastkceren op de Niblick op mij wpchton Wij schaarden ons om een tafel. Vanuit de heele zaal werden grosten tot mij gericht, geksche rende welkoiïtstbefuigingen, schertsend© toe lichtingen pp mijn worsteling mei den in breker in het huis van de WetheraJIs... „Zie je wei, Billy," merkte Jed' op. „Lacy kent iedereen en iedereen kent hern." „Je behoeft me niet te vertellen, wat ik al wist, Jed;" gaf Bifly ten antwoord. „Ik vermoed1, dat we allen wel weten, dal Lacy onze man is Welnu, wanneer hij uit maakt, d'at wij de mannen zijn voor hem..." „Laten wij eerst eens lunchen," stelde Dick voor. „Dat was me daar eer? aardig stelletje moordenaars gisteravond in den 'Blotter." „En de likwidatie naderhand op de fiat van dat meisje was ook zoo gek niet," zei Jed. „Ik wil maar zeggen, laten de bandieten elkaar maar do(-.: slaan. De politie moest ze allen op één kluit drij ven, hun een revolver in cL» handoo ste kers en hun zeggec erop los te schieten. Dat zou de staat geld uitsparen, en behoor lijke meuschen rustiger doen slaper,.' (Wordt vervolgd). ,7 I-. Al f C,n<*AVI ITaI M VOO» VG7-03UO 2 8.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6