STADSNIEUWS R. E. T. Tweede Kamer ^eén ■bi/4 KREYMBORG Kon. Ned. Middenstandsbond Dr. Nöietstichting BEU-RTVAART SCHIEDAN-A'DAN B1NINENUND Dagelijksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM De Eerste Schiedamsche Papiervernieilgtng. OUD PAPIER EN METALEN Jac v. d. Waal, „De Ooievaar" De inbraak bij Netam Rechtszaken Vechtpartij in een woonwagenkamp I>e Vestigingswet. In Musi# Sacrum hield gisteravond- de afdeelmg Schiedam van den Kon. Xe 1. Mui- 0,vusaiuisbnJ een ojtenbaro wrgado.i )g; spreker was Je hees J. Schuin man', diree- teur van den Gemeentelijken tlandeisavoad- cursus, die als onderwerp sokozen had: De Vestigingswet. De voorzitter, de heer J. B. Wijchers. opende den. avond mot rijn teleurstelling uit tc -preien o\er het zeer geringe aantal belangstellenden, Voor dit belangtijke on- derweip liaJ -.pr, een grootere opkomst vernacht. De heer J. Schuur mans herinnerde aan den inhoud van zijn vorige re Ie ei de düe punten van de Vestigingswet; vakbe kwaamheid, warenkennis en erihlic! vaardig heid. Doe diep deze wet in het mid leushmds- leven ingrijpt blijkt wel uit het ieiL dat er zich voor het schiiftelijke 2800 en voor het z.g. verlichte examen -120;} candïdaten lebben aangemeld. Men dient niet te ver geten, dat wij op het oogeublik in een over gangstijdperk leven, waarmee wel degelijk rekening gehouden is. Dit jaar wordt daar om tweemaal examen afgenomen. Tot en met 1910 worden -poedexamen# afgeno men, doch daarna niet meer, omdat men verwacht dat de kinderen van de midden standers na lagere of middelbare school, een cursus zullen volgen oin hun diploma te behalen. Er wordt wel eens gezegd, dat de ei-chon te zwaar ziju; do toeleg van de Vestigings wet is echter-het weren van ongeschikten en verheffing van het vak. Volgens spr. zijn de gestelde eischen voor het midden standsdiploma niet te zwaar en hij wees nadrukkelijk op het nut van de onderschei dene vakken, die voor den caudidaat van zeer groot belang zijn. Uitgezonderd de spoe.'cursussen duurt de opleiding voor het diploma over het geheele land drie jaar. Hier ter stede gaat bet middenstandsonderwijs en het handels onderwijs gedurende de eerste twee jaar van den cursus gelijk op en worden de vak- - ken boekhouden, handeïsrekenen eii Neder- landzche taal onderwezen. Het derde leer jaar wordt gesplitst en dan ontvangen de middenstanders wetskennis, handelskennis, bedrijfsleer en correspondentie, speciaal voor het kleinbedrijf. Degenen, die het U, L. 0.-diploma bezit ten, worden onmiddellijk in de derde klasse van den cursus geplaatst Het is dus mogelijk, dat men op zijn 17den jaar bet middenstandsdiploma be zit; daarna kan de geslaagde m de prac.ijfc gaan en zich op de vakcursussen bekwamen voor het vakdiploma, dat hij moet bezitten om als zelfstandig middenstander, filiaal houder of bedrijfsleider op te kunnen tre den, De eischen voor het vakdiploma zul len velen tegenvallen. Speciaal voor do sla gers ziju zij zwaar. Broodnoodig is het daarom, dat het middenstandsdiploma op jeugdigen leeftijd behaald wordt. Nadat spr. nog gememoreerd had, dat door de geringe deelname hier ter stede de genen, die de vak- en spoedcursussen widen volgen, in Rotterdam moeten studeeren, vestigde hij de aandacht der aanwezigen erop, dat de middenstand het gemeente bestuur wel zeer dankbaar mag zijn, aange zien door den middenstand zelf georgani seerde cursussen voor den leerling heel wat duurder gekomen zouden zijn. Thans krijgt men de leermiddelen gratis en be taalt een progressief schoolgeld. Schiedam is vrijwel de eerste plaats in Nederland waar alles reeds gereed is om met den cursus te beginnen. Deze vlugge afwerking was mogelijk1, omdat de gemeentelijke handelsavondcuxsus, waar de cursus voor het middenstandsdiploma is ondergebracht, een rijkssubsidie ontvangt en dus geheel onafhankelijk van boogere ins'anties oei be slissing genomen kon worden. Ons gemeentebestuur heeft het leerplan dat door spr. ontworpen is onmid dellijk goedgekeurd. De daad moet echter volgen en alles zal vergeefsche moeite zijn geweest, als de middenstand zijn eigen be lang niet begrijpt en geen leerlingea zendt. Na de panze weiden er ©enige vragen gesteld, die de spreker beantwoordde. De voorzitter sloot den avond met een woord van dank aan den heer Sclvuur- mans en wiide gaarne den wegblijvers „de ooren eens wasschen". De verbetering houdt stand. In Mei 1938 werden door de R. E. T. vervoerd 3859.113 reizigers tegen 3,752.690 in Mei 1937. De opbrengst -was respectieve lijk f 443.980.75 en f 438.914,C5. In de eer ste 5 maanden van 1938 werden vervoerd 29,240.709, tegen 27.384.049 in hetzelfde tijdvak 1937. De opbrengst was respectie velijk f2.210.346,14 en f 2.083.401,40. Prijs in danswedstrijd. In de te Amsterdam eb ouden wedstrij den otn bet Xederlandseh danskampioen- schap voor amateurs, uitgaande van den X'ed1. vakkring van dar)sleeraren, behaalde het Schiedam- hc paar, de heer J. Bleeke en inej. E. UhJrich, in de afdeeling be- girmenden een eersten prijs. Dit paar had zrjn onderricht genoten bij het dansinst.tuut A. Schilperoom. JaaruTslag 1937, blijkens het erMng van de tt.lv. Ver- veniging voor zieli-uverpleging bedroeg liet aantal patiënten, dat iu de dr. Nolcl- slicht.ng liet volle tarief betaalde, uil 1-18 mannen, 262 vrouwen en 142 kinderen; samen 547, Op 1 Jaireaii j.1 waren hiervan nog aanwezig 7 mannen, 10 vrouwen en G kinderen, samen 23. In het ah-el nopen jn.tr overleden 13 mannen, 18 vrouwen, en 8 kinderen. Ifct aantal verpleegdugcn bedroeg voor deze groep in tctaal 12,341. oor dc Liassen was de verdeeling als volgt: klasse mannen 0, vrouwen 4. kin- d'wcn 2: 2e klasse mannen 24, vrouwen 15, kin leren 12: 3e klasse (met inbegrip van 3e klasje A) 119 mannen, 213 vrou wen. 128 kinderen In totaal was het aan tal verplregdagen voor de klassen: 1c klasse 103; 2e klasse 1599 en 3e klasse (met inbegrip van 3e klasse A) 10 639. In hot afgeloopen jaar werden voor re kening van de Rijksverzekeringsbank 17 patiënten verpleegd met 883 verptecgdagen en voor rekening van den Raad van Ar beid 6 patiënten met 155 verpleegdagen. Deze rjfers zijn onder die van de 3e klasse (nut mgebrip vau 3e klasse A) begrepen. Het aantal on- en minvermogende pa tiënten, dat van 1 Januari tot en met 31 December 1937 werd verpleegd, bestond uit: 109 manuen, 183 vrouwen en 138 kinderen, totaal 430. Hieiran waren op 1 Januari 1938 nog aanwezig: 15 mannen, IS vrouwen en 12 kinderen. Er overleden 12 mannen, 9 vrouwen en 8 kinderen. Het aantal verpleegdagen der ou- en minvermogende patiënten bedioeg 13370. in het geheel werden in het afgeloopen jaar verpleegd: 977 patiënten; het totaal aantal verpleegdagen bedroeg 27711; de gemiddelde bezetting per dag was pl.m. 76; per patiënt was het gemiddeld aantai verpleegdngm pl.m. 2S.3, Operaties. Aan spijsverteringsorganen werden 265 personen geopereerd, 23 aan het urogeni- taalstelsel; 15 aan beenderen, gewrichten enz.; 3 aan het zenuwstel-el; 16 andere operaties worden verricht: 141 kleine ope raties hadden plaats (w.o. 4 bloedtrans fusies); SG in verband inet gynaecologie en verloskunde; 160 aan neus, keel en oor en 14 aan oogen. Puliklinirk. In. de polikliniek werden behandeld' 1571 patiënten, terwijl in het geheel 5152 poli klinische consulten werden gegeven. De verpleging in het ziekenhuis geschied de door Liefdezusters van den H. Carolus Borromeus, Onder de Bogen, Maastricht, onder leiding van. overste Maria There-ia. IMS Ia dir. verb. m. Groningen en Friesland, Vcrtr. dagelijks 5 uur. Adres Schiedam, Oude Sluis 4 Te! (ÜOÏSn 'rU.v, E-|„,n-r.i ion-» Tel. 08450. A'dam, Klovcniersburgw. 9 Tel. 48957 Schippers: J. C. DE HOS en F. W. BON Ir Tclefotm 68046 UEBR, B1JL00 Inkoop van alle soorten H.K.ll. J'rinse Juliana presideert vergade ring Roede Kruis tc Bergen op Zoem. Naar nij vernomen heeft Prinses Juiiana liet oornemen te kennen gegeven, de al gemeen© vergadering van het Nederland- sche Roode Kruis op Vrijdag 10 Juni a.s. to Ik'igen op Zoom bij te wonen, H.K.H. Prinses Juiiana zal de vergade ring, die gehouden wordt in d'e sociëteit Tludïa, preside.tin. V/estmeignstraat 25-27, Tul. 67SSÉ Verbouwing. N*a do opheffing van Mui ton v. cl. Heij den, mi ongeveer 10 jaar geleden, heeft Magazijn De Ooievaar, firma Leusen Engelu, die reeds gevestigd was in het pand fioegslraat 140 en 142, ook no. 144 bij do zaak getrokken. Dat bijtrekken was echter niet volkomen; thans echter is •dut wel hel geval. Magazijn Da Ooievaar, firma Leusen Engelu, heeft thans de beschikking over een étalage, die 21 M. Jengte beslaat; dc frontbreedte der 3 panden Is 18 M. Iii het eerste (op no. 140, blijft de af deeling manufacturen, heerenmode en vak- kleeding gevestigd; de keide andere (no.'s 142 en 1441 zijn gereserveerd voor baby artikelen in den meest ui tg©breiden zin. Wat vroeger Maison v. d. Heijden was, is nu oen prachtige otalageruimte gewor den, met een moderne verlichting, die een sterkte beeft van 4.300 baars 1 in cle gang tussclien beide panden is dc poppen-afdeeling. Daar staan 13a ver schillende soorten poppen op een jeugdige eigenares.-c te wachten t He ruimte hoven, waaraan vele oudere Schiedammers aangename herinneringen hebben, is ingericht als showroom. Daar staat een grocte verscheidenheid hinder-, wandel- cn poppenwagen-, Jedikantjes, kin- dei-toelen, enz. Als nieuw artikel heeft magazijn De Ooievaar thans ook speelgoed, zoodat de baby tloar zijn ouders bij dit oude adres met zijn energieke leiding geheel „inge spannen" kan worden, Do ver! omving is tot stand gebracht door de firma Knijpers en Kloppers. Hedenmiddag is de speciaalzaak voor de baby heropend. Bijeenkomst van 3 Juni 1938. Geopend 1.05 uur. Voorzitter mr, J. R. H. van Schalk. Het werkloosheidsdebat Mi nister-president. dr. II. Colïjn, aan hel woord. Voortgezet ivoult de behandeling van het wetsontwerp tot verhooging van Hoofd stuk 7B der rijksbegrooting voor 1938 (ver hooging crediet voor weikverrmming) en van de interpellatie-Van Gelderen omtrent het beleid der regoering ten aanzien van de bestrijding der zeer omvangrjke werkloos heid'. De minister van algemeene zaken, voor zitter van den ministerraad, dr. H. Co- lijn, komt allereerst terug op de tweede rede van den interpol].ruit. Deze voelde zich niet bevredigd. Spr. is ook geen geval bekend, dat een mterpellant die wél bevre dig was. (Vroolijklieid, genoemd wordt de naam: Drop). Spr. zegt dat die bevrediging dan Icch een uitzondering is. Spr. constateert dat het gewoiden is een debat tusschen de Kamer en de regeeiing. Een ïnterpallaat kan aanwijzingen geven, alleen de regeering kan daden veiricliten. Spr. heeft haar voornemens uiteengezet, en meent dat er voor teleurstelling geen plaats is. Moet er nu ook gelet worden op hetgeen door de extremistische gioepen te berde is gebracht? Er is gezegd, er niet op in te gaan. We hebben nu eenmaal de maat schappelijke structuur waarin we leven, en een ombuiging naar een van beide richtLi gen is er voorloopig niet. Er zijn nog twee groepen in de Kamer waarmede het moeilijk is van gedachte te wisselen. Een der twee woordvoerders tast te het christelijk karakter van bet kabinet aan, spr. zal dit stilzwijgend' voorbijgaan. (Een stem: De gemakkeijfcste weg). Een ander betoogde zoo iets als: Zet de roomschen uit het land. Het is moeilijk, met deze woordvoerders te debatteeren. Spr. zegt dat er ook velen zijn dio bun lijd beter besteden kunnen dan met spreken over onbereikbare onderworpen. Het gestolen bedrag terecht. Naar wij vernemen is de Rotterdamsche politie er in. geslaagd het bedrag van f4000, dat dezer dagen ten nadeeie van de N.V. Netam aan de Galvanistraat te Rotterdam, directeur de heer 8. H. van Rijn, alhier, werd gestolen, volledig te achterhalen. Van den dader heeft men geen spoor kunnen vinden. In verband hiermede wenscht de politie niet mede te doelen op welke wjze zij de f4000 gevonden heeft. Verkeersongevallen. De wielrijder A. v. d. S. reed gisteren met groole snelheid1 den hoek om van Gallileïstraat en Kalleystraat en botste tegen een vrachtauto die var», tegenover gestelde richting kwam. Het rijwiel werd verniel Bij het oversteken van de Willem Brou- werrtraai is gisteren de 12-jarige A. L. tegen een wielrijder geloopen, waardoor de jongen viel. H:j klaagde na het ongeval, dat aan regen schuld fe wijten is, over hoofdpijn en pijn in den linkerarm. De knaap is door een agent van politie thuis gebracht. Zou het niet verstandiger zijn een paar gulden meer uit te geven e» dan 'n Waarbcwg-Cos- tuust te hebben! U haalt ze er dubbel en dwars uit aan de betere kwaliteit. Lux* toiletzeep-prijsvraag. Het dor:' or.- genoegen te kunnen ver melden, dat een inwoonster van onze stad, mevr. J, v. Noort, lezeres van ons blad, z.oo gelukkig is geivee-t, om haar inzen ding voor de groole Lux toiletzeep-prijs vraag bekroond te zien met een der twin tig prijzen, welke wekelijks worden uit geloofd, n.l c-en jaarahonno ''"it bij de kap-alon „Heinz", Burgemeester Knappert laan 245, alhier. Vermoedelijk zullen andere lezeressen van ons blad het voorbeeld wel volgen en óók haar opinie omtrent Lux Toilet Zeep inzenden. De büterheffing. De heffing -en de steun uitkeoring op boter, zijn behoudens tusschentijdsehe wij ziging, voor de week van 2 Juni tot 9 Juni vastgesteld op 50 cent per k.g. Spiritusdrinker. Hedenmorgen is aan de Damlaan een zwerver gevonden, die zwaar beschonken was. Naast bera lag een Cesch met blau we brandspiritus. "Met den altrakwagen heeft de politie den man naar het politiebureau overge bracht. Eer waarschuwing. Onder verwijzing naar de gisteren in ons biatl voorkomende advertentie betref fende een wit linnen zakje met bankpa pier, hetwelk op Dinsdag 31 Mei 1938 te '0verschic of Schiedam verloren werd, vestigt de commissaris van politie er de aandacht op, dat het in het belang van den vinder is, zich te melden. Zooals bekend, is op terugbezorging een groote belooning gp-ield. Indien de betrokkene in gebreke blijft zich kenbaar tc maken, stelt hij zich bloot aan een strafrechtelijke vervolging. Bouwtoezicht. Ook aan het pand Lang© Nicuvvstraat 43, in gebruik bij de Rott. Margarine In dustrie, zijn voorzieningen getroffen in ver band1 met verzakkingen van den voorgevel. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Wee Wil ie Wïnkie. 2. De onzichtbare trouba dour. Beide Pinksterdagen 3 uur Matinee. Zaterdag- en Woensdag middag 2 uur: Wee Willie Win kle. City Theater, 8.15 uur. 1. Een offer in het Vreemdelingenlegioen; 2. Op leven en dood. Op het toonoal Wim Scholte, zang. Beide Pink sterdagen 3 en 5 uur Matinée. 9 Juni. Irene, 8 uur. Ledenvergadering Ver een. van Jong Hervormden. 11 Juni. Passage Theater, 2 uur. Afscheid P. H. Pernes, directeur Ambachts school en Nijverheidsavondschool. Pim. 4.15 uur afscheidsreceptie. ROTTERDAM, lieden e.v.d. Arena, 2.15 u. 8.30 u. Voor stelling. 3 Juni. Tivoii Schouwburg, 8.30 uur. Do Rotterdammers. Polasch en Perlcmoer. Bioscopen. Capitol, 2.15 u, 8.15 u. Tarantella. Corso. Van 11 u. af doorl. Bom to dance. Grand, 2 a. 7 u. 9.15 u. Happy Landing. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. 5.000.000 zoeken een erfgenaam. Belde Pink sterdagen van 2 uur doorioopend. Olympia, 7 u. 9.15 u. Het derde alarm; Amor op de ranch. Prinses, 2.15 u. 8-15 u. Vrijspraak... levens lang; Piccadilly Jim. Scala, 2 u. 7 u. 9.30 u. Moederlied. Studio '32, 2 a. lu. 9.15 u. Anne Marie. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Quitte of dubbel. Er is gesproken over onderwijs-aangclc- genheden; nauwgezet kan dit niet bij eert interpellatie over de werkloosheid. Er is ook gesproken over maatregelen betreffen de cultureele personen, uitgifte van gionden in de Wieringermeer, den invoer van Deensch vleesch steun aan de vereeniging voor jeugdige onderwijzers, gasmaskers en vluchtkelders. Over dit alles is beter bij andere gelegenheden le praten. Hetzelfde geldt voor oprichting van muziekcorpsen en het subsidieeren van tooneelkunst. Hier is het Werkfonds niet bij betrokken, dat behoort bij de bcgrootingeri thuis. i Het steunbedrag. Tal van andere onderwerpen zijn be sproken, niet direct verband houdende met de werkloosheid. Doch ook is gewezen op liooge steunbedragen tot f 37.17 toe, hooger dan de overeenkomstige loonen, bier echter betrof het gezinsihkomsten, in één geval alleen zou het gezinsinkomen gelijk zijn aan het loon, in bet andere was jat iets la ger. Een gezonde toestand' is dit niet, maar bij elke regeling komen minder gewenschte gevallen voor. Men zal do regeling nog eens moeten herzien. 1)*> Zweedsche regeling echter geeft 70 pCt. van het werk'versc.haf- fingsloon, liggende op het niveau der oo geschoolden. Gingen we hier niet hooger, we zonden wel weer een week moeten de batteeren. De regeering zegt inmiddels oen nader onderzoek toe. Voor liaar gegevens heeft de legcoring het verdienstelijk samengestelde be kende Blauwe Bode van bet N. V. V. niet noodig. Van de 674 Werkfondswerkcn wa ren er 316 reeds in behandeling vóór het boek evrecheen, terwijl er 358 buiten dat hoek omgaan. Inmiddels zal de regeering geen enkel geval over het hoofd zien. Oorzaken en verloop der werk loosheid. Spr. beliandelt de oorzaken en bet ver loop der werkloosheid, de financieels conse quenties en de middelen ter verbetering van den toestand, of reeds in behandeling of in de Kamer naar voren zijn gebracht. Spr. becijfert bet bedrag aan Zuiderzee werken over 4 jaar op 103 miilïoen, terjvijl in de komende 4 jaar voor defensie 417 millioeu wordt venveikt, waarvan 116 mil- li oen naar het buitenland gaaf- De cijfers in spr.'s eerste rede zijn juist geweest. Thans wordt uitgegeven 125 mil- lioen meer dan het gemiddelde dor 5 ver leden jaren. Spr. heeft verwezen naar de Ver. Sta ten waar men zooveel geld in de maat schappij heeft ingepompt Toen er in 1937 mede werd gebreken, is er onmiddellijk een inzinking gekomen. In hot voorjaar van 1937 waren er 7 miUioen weikloo- zen, nu bijna 11 milicien. Wij trachten het werfcloozencijfer naar beneden te bren gen, en moeten ons behoeden voor een terugval. Men moet weten in het debat, tianr het eigenlijk om gaat. Uver de oorzaken der werkloosheid is er niet veel vorstin! gebleken: die zijn van internationalen aard on buiten bereik der regeering. Secundaire middelen kun nen do oplossing wm het probleem niet brengen. Hier te lande zou da toestand verergerd, zijn doordat do regoering do normaio werkgelegenheid met name bij de gemeenten heeft lamgeslagen, (üe heer Duymaer van Twist: Hé.) De positie der gemeenten. Het ziju natuurlijk dc ongunstige finan- eiecle omstandigheden die de goinoenten, minder werk deden uitvoeren dan voor heen. Ingegrepen heeft de regoering al leen als de gemeontcfinancicn in de war dreigden te Joopen, juist om van de auto nomie te redden wat vr te redden valt. Inmiddels als men de cijfers van het door waterstaat uitgegeveno vermeerdert met die van het Werkfonds, dan blijkt dat er de laatste vijf jaar voor openbare werken ongeveer evenveel is uitgegeven als in de vijf jaren daarvoor. Als men in liet debat hier in de Kamer met cijfers komt, moeten die volledig zijn. Wat de openbare aanbestedingen be treft, telt men daar dio der semi-offieieete lichamen bij, dan komt men voor 1937 tot 96,5 mülioen, dat is 23 millioen meer dan in het vetste jaar. Het is dus onjuist, dat de regeering liet uitvoeren van open bare werken zou hebben beperkt. We moeten komen tot de juiste afmetin gen. Er kunnen onzuiverheden voorkomen, ook in de cijfers. MaaT de vraag is of er een betore maatstaf is dan do Tegeering toepast, b.v. t.a.v. de werkloosheidsverze kering. Er is gezegd, dat de daling van het werfc loozencijfer tot stilstand is gekomen. Waar is, dat de daling in tempo belangrijk ver- traagd' is, maar daling is er nog. Eind April 1937 was bet werkloozcncijfer 868051 tegen 415584 een jaar daarvoor, en op eind April 1938 354715. Wanneer men ziet dat het cijfer midden Mei nu 6O0Q lager is dan midden Mei verloden jaar, terwijl het in Engeland' in dien tijd mot 300.000 toenam, dan mag men niet ontevreden zijn. Daartüj moet men rekenen met hen die werkloos zijn ook als er een ongebreidelde hoeveelheid wcik ware, en dat zijn er 38.000. Het is echter niot gemakkelijk voor Nederland te zeggen, hoe groot het goheele normale woikloceheidt cijfer is, spr. neemt het met anderen aan op 3Vs pCt. De Jelian Maurits vau Nassau te Gibraltar Hr. Ms. kanonneerboot Johan Maurits van Nassau, onder bevel van den luite nant ter zee der le klasse, jhr, G. A. Berg. is heden te Gibraltar aangekomen. Het directoraat der Heldring-gestichten. Ds. E H. Biaamvendraad, Herv. pred, to Baarn, die benoemd is tot president-direc teur der Heldring-gestichten te Zetten, deelt ons mede, dat hij voor deze be noeming heeft bedankt. Ultimatum van houtbewerkers te Rotterdam Namens de besturen van den Alg. Ned. Bond van meubelmakers, behangers, hout verwerkers en aanvewanto vakgenooton, van den Cbr. Bond en den Ned. R.IL Bond is een ultimatum gericht aan do di rectie van de "N.V. Everest, Kreekweg, te Rotterdam, waarin do staking van het per soneel op Maandag 13 Juni a.s wordt afgekondigd voor het geval de directie der firma in haar houding blijft volharden en niet. zoodanig tegemoet komt aan de wenschen door vertegenwoordigers van het personeel geit, dat men hiermede genoue- gen kan nemen. Het personeel dat bij dit conflict I's- trokken is bestaat uit circa 80 werkne mers. Dader tot drie jaar veroordeeld. E«o rechtbank te Amsterdam veroordeelde vandaag een tvoonwagenbewoner, die bij eon vechtpartij :n het woonwagenkamp te Laren in den nacht van 31 December op Januari j.L zijn tegenstander mot een zeis zeer ernstig verwondde, tot een gevange nisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest. Do gewond© moest in het ziekenhuis worden opgenomen, waar zijn rechterbeen moest worden afgezet. Het O.M. had twee jaar gcvangenisslraf gevorderd. Verduistering. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de een ex-bedrijfsleider van een groota drukkerij te Hilversum wegens verduisterin gen tot een gevangenisstraf van zes maan den onder aftrek van voorarrest. Zijn vrouw die terecht heeft gestaan we gens bet wegmaken van bewijsstukken, werd vrijgesproken. Het O.M. had tegen den ©x-bedrijfsieidor die zoowel zijn werkgevers als zijn mede arbeiders had bedrogen, een straf van een. jaar en acht maanden gevorderd. Ten op zichte van de vrouw had de officier vrij spraak gccischt.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2