Waarnemingen in de Vogelwereld Engelsche trainer voor Hermes-D.V.S. De ontploffing te Rotterdam De ontvoering van Skiegie Cash De trekdrang. Zangers in het boseh. „Ge daanteverwisseling" van vogels. Een „stomme" vogef. Het vogelkoor is weer compleet. Rechtszaken Be undcruemersovepceuhomst in Let Amster* damsche bakkerijbbedrijf. Gisteren lieeft fie president van tie Am- sterdamsche arrondissementsrechtbank in koxt geding uitspraak gedaan in een zaak tussschen. de algemeen© bakkerypoimtii-sie en den bakker J. J. D, te Amsterdam. Deze bakker had aan een slijter vaij een anderen bakker brood ten wederverkoop geleverd. Overeenkomstig den eisch heeft Se president hem verboden hiermede door te gaan en by overtreding van het ver bod gijzeling bevolen, met de bizondere bepaling, dat deze gijzeling slechts twee dagen mag geschieden en dnama eerst weer indien het verbod opnieuw wordt overtreden. Bovendien werd de bakker in de kosten veroordeeld. Voor de A.B.C. traden op mr. II. J. Brcekhuyzen in Den Haag en mr. C. van Rij, te Amsterdam. Kerk en School Iteliqui van den heiligen Stefanus over gebracht. Voor het eerst sedert 900 jaar is de kostbaarste reliqni van Hongarije, de rech terhand van d«n heiligen Stefaims, over gebracht van. Boedapest naar Estergom, waar de heilige koning van Hongarije in 91? werd geboren. De reliqui is geplaatst in. een kristallen schrijn, welke op een rood fluweel In een speciaal, rijk versierd rijtuig van de spoor wegen wordt vervoerd. Gedurende de reis werd de reliqui bewaakt door zestien „wa kers van de ïlongaarsche kroon" in hun roode uniformen met witte mantels. Toen de trein het Westerstatiou uit- stoomde werden alle kerkklokken van Boe dapest en Estergom geluid. Te Estergom, de residentie van kardi naal Seredi, den primaat van Hongarije, sullen verscheidene plechtigheden worden gevoeld, welke zullen worden bijgewoond door acht kardinalen, die na liet eucharis tie congres daar verzameld zijn. Be Anglieaansche kerk en de echtscheiding1. Het officieels standpunt van de Angli- caansche kerk ten aanzien van de echt scheiding, is gisteren niet bizoader groote duidelijkheid gedefinieerd Ln een resolutie, welke is aangmenomen door de „Convoca tion Canterbury", de al gemeen e vergade ring van Engelsche waardigheidshekl ce ders, die op het oogenblïfc te Londen bij- een is. Het huwelijk wordt als volgt ge- detin-'eerd: „een persoonlijk en, behalve «oor den dood van een der gehuwden, on ontbindbare vereeniging'i Be resolutie voegt hieraan toe: „hertrouwen na echt scheiding te hebben verkregen, maar ter wijl de vroegere echtgenoot(e) nog in le ven is, brengt altijd een werkelijke schen ding met zich mede van het beginsel van het huwelijk". Tenslotte herinnert de re- soluitie er aan, dat de Anglica&nsche kerk weigert sanctie te verleunen aan het hu welijk van iemand, die gescheiden is en wiens (wierl vroegere echtgenoot/©) nog in leven is. Geref. Kerken in If. V. Beroepen te Leiden (als predikant In alg. dienst) ds. J. G. Ubbiiik te Zevenhoven. Gerei. Kerken. Aangenomen naar Zwrjndrecht-Groote Lindt, J. v. d. Schaft, hulppred. aldaar. Beroepen te Helpman, ds. J. W. Tun- demian, te Vrouwenpolder; te Zuid broek, AL J- C. Bosscha, cand. te Assen. Sport Treedt op 1 Juli in dienst. Kaar wij uit zeer betrouwbare bron ver nemen heeft Hermes-DKS zich verzekerd van de diensten van den Engelsclien trai ner Bill Marsden. wiens werk in Neder- land fraaie resultaten heeft afgeworpen. Gedurende de laatste twee jaren trainde de he^r Marsden Be Quick, dat in dezen tijd niet alleen in de Noordelijke aflee- Jïng, doch ook in het resteerend gedeelte van ons land een goeden naam op voet- balgebied heeft verkregen. Voordat de heer Marsden l'J Be Quick in dienst trad, heeft hij H.B.S. getraind, *Vroeser speelde de nieuwe trainer in de Enrétechè eerste klasse en werd vijf maal in het inlernatioaale Engelsche elf tal opaf-sleld. ehatee een kundig voetbal ler, is" de heer Har-den een zeer be kwaam cricketer, zoodat ook do beoefe naren der zomersport brj uitstek van zijn leasen zuilen kunnen prefac-wen. Op 1 Juli zal de heer Marsden zijn werkzaamheden in het BermOs-Df S-kamp beginnen. Gemengd Nieuws Scheepsbotsing bij Hamburg. Bij de sluis van Brünsbüftelkoog zijn het Engelsche stoomschip „Baltara" en het Spaansche stoomschip „Mar Baltico" met elkaar in botsing gekomen. Het Spaan sche schip zonk onmiddellijk. Drie leden der bemanning verdronken, ken. Yissefcers verdrenken. Ia de Molene-archipel is een Frans eh vi sse h era va art uig met 15 mensehen aan boord omgeslagen. Nadat het wrak de ha ven was binnengesleept, vond men in de De persoon van kolonel Konuvaleck. In aansluiting op liolgoou u ij gis leren reeds meldden over het onderzoek in ver band met den aanslag op den Goolsiuged te Rotterdam, deelt men ons nog hei vol gende mede: lil verband met de vele publicaties om trent den persoon van kolonel Koaovaleck, uuarvan er enkel© zelfs pralen van een gevaarlijk teirorist, heetl couinussarm Ros- badi dienaangaande opheldering gevraagd aan de met het buitenlandsch onderzoek belaste inspecteur. Hei antuoonl is wel zeer lypcetend geweest. Hoe verder het onderzoek nul, oniert, hoe moer is komen vast te staan, dat kolonel konovaleck zeker geen terrorist was. Er is liier zelfs wel de veronderstelling geopperd, dat Ko novaleck in verbinding stond inet de Gepeoe en dat hij voor deze organisatie één voor een ander be.-temden bom zou hebben vervoerd. Dit is zeker niet -waar. Er is alle reden om aan l© nemen, dat Konovaleck zelf een zeer groote afkoer had van dergelijke terroristische aanslagen en dat hij tot een dergelijk infaam middel als een tijdbom, al was zijn actie dan ook illegaal, nimmer zijn toevlucht zou hebben genomen. Het verzameld© materiaal duidt er ten sterkste op, dat Konovaleck alles behalve een terrorist is geweest. Volgens den com missaris zijn de bronnen, waaruit men veel omtrent den persoon van kolonel Konovaleck heeft geput (o.m. het te Ber lijn uitgegeven boekwerk „L'Oekrame Sov- jétiste"), niet geheel en al betrouwbaar, al heeten deze boekwerken dan ook ver zamelingen van officieels gegevens. Jacht op W'aluek. Dat wil allerminst zeggen, dat de po litie van het standpunt is uitgegaan, dat Konovaleck nu zoo een heel onschuldig slachtoffer zou zijn geweest. Dat is zeker niet het geval, maar het, in het buiten land verzamelde materiaal, wijst andere uit. Er is voor de Rotterdamsche politie alles aan gelegen om, wanneer nxen dan ook den dader niet zou kunnen vangen, toch de draden van liet complot binnen te hisjgen en de drijfveren, die cr achter hebben gezeten, to weten te komen. In dit verband k;ui nog gemeld worden, dat de Boilijnsehe politie in dezen de Rollor- damsehe inspecteurs zeer hoffelijk liceft ontvangen en dat de au tori teilen, ook wat het onderzoek zelf betrett, altc mo gelijke medewerking v erl cenen. Zij zijn inmiddels van Berlijn naar Praag ver trokken. Commissaris Hosbach sprak ook zijn er ken lelijkheid ten aanzien van het Neiler- landsclie en speciaal van liet Rotterdam sche publiek uit voor de medewerking, die het de politie heeft gegeven voor het er- strekken van inlichtingen over deze aan vankelijk zoo duistere zaak. Jacht op de ontvoerders. De grootste menschenjacht, welke Flo rida ooit gezien lieeft, wordt te Prince ton georganiseerd om d© ontvoerders te vindon van „Skiegie", hot 5-jarig zoontje van den petroleunimagnaat James Cash. Vliegtuigen van de marine en van par ticulieren nemen aan de nasporingen deel. 65 vaartuigen speuren de kust af over een lengte van 280 kilometer. Duikers, waar onder een vrouw, zoeken in dö kanalen en met water gevulde groeven. De stad Princeton, waar de ontvoering plaats greep, heeft het aanzien van een soldatenkamp. De deelnemers aan de na sporingen zijn zoo talrijk, dat het Roode Kruis veldkeukens hoeft geplaatst om hen te voeden. Verende straten tegen rhinunatiek. In een plaatsje riiet ver van Hamburg, is de eerste „verende straat" van de heele wereld aangelegd. De straat geeft mee, wanneer men er op loopt, hij is ge- eouslrueercl door een Buitsch dokter en natuurlijk heel anders gebouwd dan een gewone straat. De onderlagen kunnen niet van grint on zand zijn, want dat zou niet voeren, onder deze straat zijn lagen bie zen on twijgen gelegd, waartusschen dun zand is gestrooid. Daarboven op is een huig tindachtige stof gelegd, en heelomaal onder al die lagen is ©en vochtige moeras sige bodem, wat voor gewone sfï'aton juist zoo verkeerd is. Wanneer men er op loopt, moet men ongeveer den indruk krijgen of mon op een heel dik mostapijt loopt. Het plaatsje, waar die weg is aangelegd, is een herstellingsoord, voor rheumatiek en gewrichtsziekten. Voor di© patiënten is de weg speciaal gemaakt, want de ve rende beweging breekt de schokken, die zo anders telkens pijnlijk voelen in de go- v rich ten. En niet alleen do pijn wordt er door verminden!, maar ook beweert de dokter dat de zieke beenderen en spieren sneller zullen genezen, waarneer ze niet die schokken ondervinden. Het is vooral goed tegen voet-, knie- cn treupziekten. Door er moer of minder water onder te laten loopen ïu de moerassige bodemlaag, kan d© verende beweging meer of minder sterk gemaakt worden. Tot nog toe is do weg honderd meter lang. Doodelijk ongeluk to Echt. Gisteravond te zeven uur had de 33-ja- rige Faessen, .wachtendernemor te Tege- len, het ongeluk hij liet lossen van een vracht te Echt door een balk getroffen te worden. In bewusteioozen toestand is het slacht offer naar het r.k. ziekenhuis te Tegel-en vervoerd, waar hij vanmorgen zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is overleden. De man was gehuwd en vader van vijf kleine kinderen. Amerikaanse!). In. vroeger jaren, nog sterker dan tegen- woord ig, noemde men Amerika het tand der onbegrensde mogelijkheden, waar din gen geLeurden, waarvan men in het oude Europa geen weet had. Het volgende drama, hoe onwaarschijn lijk ook, heeft in 1882 werkelijk plaats ge had 1© Newark in de Vereenïgde Staten. Kapitein Thompson van het Leger des Hoils, had' ©enig© maanden geleden do schoon? Mary Lonhart uit Bloomfield be keerd ©n bekroonde zijn overwinning door haar te huwen. Do witlebrooilsweken schij nen zec-r kort geduurd te hebben, want vijf weken na zijn huwelijk verkocht de ga lante kapitein, bij oen geldig en in wet tigen vorm opgemaakt contract, zijn vrouw voor do matige s,„n van vijf dollars aan oen reusachtiger neger, Riffle genaamd. Mary heeft, naar men zegt, van ganscher hart© in dit contract toegestemd en do kapitein was van zijn kant zeer verheugd, dat hij op zoo voordeelige wijze van zijn vrouw afkwam cn tevens den reusachtigen neger zoo aardig voor het lapje hield. Doch de neger is geheel met bloed be dekt, dat uit een afgrijselijke wond sproot, dio liij aan den arm had, d© poUlie-i'eclit- hauk binnengedrongen en heeft aan rech- ter Sauford, die er geheel door van zijn stuk werd gebracht, verteld, dat cte blanke vrouw, du hij van kapitein Thompson van het Leger des Heils had gekocht, hem met een scheermes had trachten te ver moorden. Daarom vroeg Riffle, dat Mare wegens poging tot moord in hechtenis zou worden genomen en het koopcontract nie tig zou worden verklaard wegens verbor gen gebreken van het verkochte voorwerp. De rechter voldeed slechts aan den eersten eisch vaïi den neger. Mary werd in hechtenis genomen on onderging haar strak Thompson behoefde het vrouwtje niet terug te nemen. Hoewel hij daarover misschien wel in angst gezeten zal hebben 1 Burgerlijke Stand De nachtegaal ontbreekt De natuur is tengevolge van het abnor maal koude weer van April danig in de war geraakt ec dat dit in niet geringe mate hij onze vogels het gevat was, hebben we de vorige maal reeds uiteen gezet. Het gevolg was natuurlijk, dat we alle nog niet verschenen trekvogels in de eerst© helft van Mei konden verwachten, want ten slotte moeien ze toch komen. Dat is nu eenmaal een vaste natuurwet en daar kan hoogstens enkete weken uitstel aan ver leend worden, aangezien de trekdrang uit eindelijk de overhand krijgt en de vogels als het ware gedrongen worden naar liun broedtctreirreï! terug te keeren. Sommige doortrekkers vertoonden zich nog in ons bosch op een datum, waarop ze reed? in hu:n broedgebied in het Hooge Noorden hadden moeten zijn. Onder an dere ontdekte ik in de eerste week van Mei een koppelde zingende sijsjes, die, voordat zit den grooten sprong waagden, zich in het fcoscli ©ens heerlijk te goed gedaan hebben. Twee dagen hebben ze hier gebivakkeerd en daarna hebben ze hun wereldreis voortgezet. Minder tulnïlinters. Tegelijkertijd met de sijsjes op doortrek, arriveerden eindelijk de tu'mfluiters. Dat de weersgesteldheid hen niet meeviel, bleek wel uit het feit, dat ze zich zoo goed als niet lieten hooren. Slechts een enkel optimistisch exemplaar kon aan den drang tol, zingen niet langer weerstand bieden cn zong op bescheiden wijze zijn liunfiuiknshédje. Enkele dagen later, toen het veel zachter was geworden, kwam er wat meer schot in. Toch lijkt het mij, dat er minder teinfiuïters zijn dan andere ja ren. In hoever dit evenwel aan de weers gesteldheden kan worden toegeschreven, is moeilijk te zeggen. Titissen daarentegen Schijnen in grooter getal aanwezig to zijn dan vorige jaren. Een dag na de lumfluïters verscheen de Huiler, ©en vogeltje waarvoor we steeds bizondere aandacht hebben, omdat hij in deze streken vrij zeldzaam voorkomt. He laas moet ik er aan toevoegen, dat ik hem slechts gedurende enkele dagen ge hoord heb en ik vrees dan ook, dat bij ons weer verlaten heeft. Het is te hopen, dat dit slechts tijdelijk is en dat hij ons weer zijn eigenaardig liedje zal laten hoo ren, terwijl hij onophoudelijk van tak tot tak vliegt en springt. Be fesekorir. De volgendr teruggekeerde reiziger was de koekoek. Evenals het vorige jaar, trekt hij weer half Schiedam door en waar hij komt, lokt hij Je menschen naar buiten met zijn uitdagend „koekoek-koekoek". Nu ontmoet je hem in het bosch, dan weer in de Plantage of ergens in een tulir. We zouden we! kannen spreken, van den ge meentelijken of den stadskoekoek, Die koe- kooien vijf lijken. Men vreest, dat de andera opvarenden koek is een van de weinige vogels, die eveneens om het leven zijn gekomen. iedereen kent en waarvoor jong en oud een zeker© waardeer "mg schijnt te hebben. .Misschien komt dat ook wel vanwege de geheimzinnigheid, <)ie tnqn door de eeuwen heen om hem heeft gesponnen. Intusscben wenschte ik wel, dat de belangstelling voor de andere vogels 50 procent van die van den koekoek bedroeg. Het is een haai gezicht een koekoek te zien vliegen en het is frappant boe hij in de vlucht op een roofvogel lijkt. Trouwens vroeger hield men strak en stijf vol, dat de koekoek in het najaar in een sperwer veranderde. Zelfs bekende natuurkundigen huldigden deze bewering. Minstens even fantastisch was b.v. de gedaantewisseling van de oeverzwaluw. Deze diertjes craven met behulp van hun zwakke pootjes en dito snaveltjes hun. ticstgangeii in dijken en. zandafgravingen fot een diepte van wel twee meter, van zelfsprekend in horizontale richting Nu werd vroeger van deze oeverzwaluwen ver teld, dat zij even "ens in hef. najaar ia... kikkers zouden veranderen. Dm nu nog even op de koekoek terug te komen. Hij behoort tot de nuttigste vogels, niet alteen omdat hij zich uitslui tend met insecten voedl, doch vooral om dat hij een bizondere voorliefde heeft voor groote harige rupsen en deze worden juist door alle andere vogels versmaad. Op zrin iteL-zt slaat de overlast, dio hij aan andere ogels lvezorgt, doordat het koekockwijfje tiaar eieren, zooals men weet, in de nesten van andere insecteneters de poneert, die dan maar moeten zorgen, dat het ondorae=chcven kind niet van honger omkomt Met ontroerende trouw kwijten de ploegouders zich van deze taak en men kan zich voorstellen hoe die kleine vo geltjes zooals re oils taartjes, kwikstaart jes, graspiepers enz. zich moeten afbeulen om het altijd schreeuwende jong, dat eenige malen grootc-r is dan zijzelf, den grooten mond te stoppen. Doch dat is nu eenmaal natuur en als zoodanig moeten wij het ook aanvaarden. Be vliegenvanger. Ook de zeldzaam ïiarflige vlicgenvanger- tjes zijn weer present. Weliswaar geven zij geen geluid, d.w z. zingen of sjilpen kan nen zij niet; ik denk, dat zij zich daarvoor geen tijd gunnen, want de naam zegt het reeds, zij houden zich uitsluitend onledig met het vangen van vliegen en dergelijke. Het ©enige geluid, dat ze voortbrengen ont staat als ze met ©en duidelijk hoorbaren klap den snavel achter een vlieg of mug dichtklappen. Heel interessant om daarop eens te letten. Zooals ik al eens meer ge- zegd heb, springen ze van een bepaald© plaats op naar ©en voorbij vliegend1 in sect en komen slrijk en zet weer op het zelfde piekje terug. In tegenstelling met alle hiervoor ge noemd© soorten was de ^wielewaal, hier goudmerel genoemd, prachtig op tijd, zelfs tamelijk vroeg voor zijn doen. Naar mijn moorring moeten er wel een paar of vier zijn en het kan ook niet missen of we hooren cp ieder uur van den dag hun melodieus gefluit. Den vogel zien is echter weer een andere kwestie, doch met wat geduld en een hoeveelheid geluk krijgen we den moeien vogel toch wel eens in den kijker. En dat is de moeite waard. Op den zeilden dag vernamen we ook weer het „tor-r-toer-toer" van de aardig© tortelduifjes, die we intusschen heel wat gemakkelijker te zien krijgen dan de wiele waal. De doffertjes vooral laten zich dik wijls zien als zij vleugelkleppend omhoog vliegen om in prachtige glijvlucht bij hun uitverkorene neer te strijken. ,.SÏe sie sie", zie daar zijn zo weer, de gierzwaluwen of toren treiters. Ze t-oepen het iedereen toe, die liet maar hooren wil, dat ze eindelijk weer in het vaderland' terug zijn. In wilde razende vlucht gieren ze weer achter elkaar aan, zooals ze twee weken geleden nog in Afrika deden. Na hebben ze bovendien nog de liefde in bet lijf, zoodat ze zeker nog eens zoo snel vliegen en eens zoo snel „sie-sïe-sie" roe pen. De kalmere huiszwaluwen en boeren zwaluwen zijn inmiddels ook in onze dre ven verschenen en tijgen als weleer op de insectenvangst. Schitterend staat hun nieu we pakje, dat zo voor deze gelegenheid hebben aangetrokken en dat tevens dienst doet als briiidscostuuin. Imitators. Als laalsle lemgtrekker noteerden we den spotvogel, dio, wat zijn zang betreft, do du I) bel ganger is van de spreeuw. Beiden zijn imitators van den eersten rang en je bunt in hun zang ontdekken met welke andere vogels ze zoo al kennis hebben ge maakt. 't is dan ook een moeilijke zaak om aan belangstellenden den spotvogel zang te k-eron, ofschoon ze toch altijd met hetzelfde aanloopje beginnen. We hopen daarop een volgenden keer nog eens terug te komen. Met den spotvogel is dus de laatste zo mervogel terug en nu kunnen we weer naar hartelust genieten van een uitbundig vogelkoor. Helaas is een drietal soorten ditmaal niet van de partij. In de eerste plaats ont breekt do koning der zangers, de nachte gaal. Dat is wel erg jammer, omdat we zoo langzamerhand al op hem gingen re kenen, vooral daar er steeds meer dan een paar was. Wat hiervan wel de reden mag zijn, is iriet zoo een twee drie uit te ma ken. Ik las laatst een artikeltje, waar een meneer over den nachtegaal sprekend, o.a. zcide: „in sommige streken, waar de vo gel vroeger wel is geweest, kan hij plotse ling het volgende jaar wegblijven, meestal omdat menschenhanden. te ver om zich heen grepen". En ik geloof, dat dit ook op onze nachreaaten van toepassing is. 't Is mij b.v. bekend, dat verleden jaar ergens in het Sterrebosch op eer plek, waar steeds de nachtegaal zong, de brandnetels werden weggemaaid en dut is nou precies een plek, waar de nachtegaal zijn nest bouwt. Deze maaier was een huur der van -een luin, die in het stukje bosch achter zijn tuin niets te maken had. Onbe wust, heeft hij ons zoodoende van een bizc-ndere attractie beroofd. De twee andere, die niet verschenen zijn, zijn de grasmusch en de braamslniper, die beide alleen de laatste twee zomers n het Sterrebosch aanwezig waren. Niettemin is het jammer, dat we zo nu missen moeten Be Jong. YLAARDIN GEN. Geb oren: 25 Mei. Johannes, zoon van O. Brobbel en -M. I. A. E, Berveling, P.K. Drossaart- straat 144. Huibertje, dochter van 0. Spanjersberg en C. v. d. Kis, 2e Liesveld- steeg 3. 26 Meï. Albert Hendrik, zoon van A. H. de Korver en A. Kramer, Werf steeg 5. Paulus Dirk Nicoiaas, zoon van A. Jonckheer en L. H. Boelhouwers, Park weg '0. Maatje Elizabeth, dochter van C. Stolk en T. Ti el, 2e Maasboschstraat 69. 28 Mei. Jakoba, dochter van G. Lang broek en T. van Dommel©, Schepenstr. 19. 29 MeiAntje, d. van A. de Jager en C. Iloogerwerf, Bleekstraat 40. 1 Juni Dirk Petrus Adrianus Johannes, zoon van J. A. van Uffelen en T. M- van Haren, Oosterstraal 56. Ondertrouwd: P. J. van Leeuwen, 25 j. en 11 Sneek 26 j. J. C. van Assendelft, 27 j. (Zwolle) en G. C. Lie vaart, 26 j. Thomas Fnuwascns Josedi Herscheid', 26 jaren en Cornelia Johanna de Jongh, 22 jaren. Arie Leonard de Boe,r 27 jaren en Adriana van Duijn, 27 jaren. Rei- nïer AJriaan Molenaar, 23 jaren, en Anna Elizabeth. Kerkiel, 20 jaren. Jan Sas, 20 jaren en Sara Cornelia van Ooster hout, 19 jaren. Sacharias v. Deventer, 29 jaren en Jacoba Bakker, 19 jaren. G eh uw d. Dirk Westerdijk, 21 jaren en Trijntje Huï- zer, 18 jaren. Willem Mee text, 26 jaren en Klazina van der Linden, 24 jaren, Arie van der Pijl, 23 jaren en Frederika Snoek, 21 jaren. Pjeter Rook, 25 jaren en Maria Hakbijl, 22 jaren. Arie .Dijks hoorn, 30 jaren en Elizabeth Magdalena Sas. 28 jaren. Adrianus Mariaus Glerum, 23 jaren en Maartje Opschoor, 1? jaren. -Arie in 't Veld, 1? jaren en Anthonïa Adnana Schriel," 24 jaren. Simon Hoogerwerf, 24 jaren en Anna van der Giessen, «1 jaren. Cornells Johannes Storm, 20 jaren en Cornelia ran Dijk, 21 jaren. Johannes Kwaak, 28 jaren en Neeüje Knm, 26 jaren. Overleden: 24 Mei. Dirk Franciscus Valklioff, 74 jaar, wed. van H. van Zanten, .Mafkgraaf- laan 101. 26 Mei. Hendrik van der Arend, 65 wed van T. van Duffelen, Kerpioegli Chas- sêplein 5. 22 Mei. Petrcmella Cauda Houdijk, 60 jaren, wed' van G- Lens, Kuiperstraat 10. Berthus van Saus, 02 jaren, echtgen. van A. M. van dor Meijieo, V'alcrius- straat 136. Willem Wijnhoret, 44 ja ren, echtgen. van C, J. H_ Voogd', Orelio- planlsoen 21. Faillissementen. Faillissement!!taiisliek over Mei 1938. Samengesteld door afdeeling Handels informaties v, d. Graaf Co. N" K., Am sterdam. Noord Holland (exci, Amsterdam) 15; Amsterdam 29; Zuid Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 23; Den Haag 9; Rot terdam 14; Utrecht 15; Gelderland 21; Noord Brabant 23; Limburg 11; Zeeland 3; Friesland 8; Groningen 12; Drente 3; 0 verijs© 1 G. Totaal 192 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 1938 1168 fail lissementen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 1416 faillissementen- Gcdurend© de maand Met werden bij de gezamenlijke griffies in Nederland ge deponeerd 136 crcditeurenlijsten met een totaal passief van f 1.583.551.701/2, waarvan preferent f400.906.28. Vanaf 1 Januari 1938 worden in totaal gedeponeerd 565 crcditeurenlijsten, met een totaal passief van f 11,973.899. HR/a, waarvan preferent f 2.284,028.11.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 8