ruistocht Het vergiftigingsproces te Luik Radioprogramma's De weduwe Becker wordt in het nauw ge dreven. Dag na dag wint de openbare aan klager veld op de verdediging. Met arrest nog niet zoo spoedig te venvachten ui. Brussel, 26 Juni 1938. Het rergifugingsproces tegen do wedu we Becker te Luik, dat op bet oogenbiik nog steeds het actueelBte bfijit wat zich ia België voordoet, neemt ©en wending welke degenen die met hot dossier goed vertrouwd waren, hadden voorspeid, inaar die niet hedeinaal beantwoord aan wat do verdediging had laten, voorzien. l>e 58-jarige vxooiijke weduwe die gedurende langen tijd een dubbel bestaan heeft ge leid, wordt eiken dag wat meer in het nauw gedreven door de zich opeenstapelen de argumenten van het openbaar ministe rie, advocaat-generaal Delwaide. Zij legt een uithoudingsvermogen aan den dag dat waarlijk uitzonderlijk is en de hardnek kigheid van haar verdediging, de wijs; waarop zij een antwoord weet te vinden op alle vragen en opmerkingen, zelfs daar waar men meent dat zij door de mand gaat vallen bewijzen dat zij over een geraffineerdheid beschikt welke haar geen ©ogenblik in den steek laat. Doch zij wordt er toe gebracht, om dit stelsel vol te houden, al de getuigen die tegen haar worden aangevoerd, verdacht to ma ken. De betrouwbaarheid van hun verkla ringen wordt door haar beweringen on dermijnd, of liever zij tracht ze te onder mijnen, zonder er daarom steeds in te slagen. Om dit te bereiken vertelt de be klaagde allerlei gemeenheden over de ge tuigen, die slechts beweringen zijn in haar mond, maar die van aard zijn om heel wat huishoudens in het Luikscbe in rep en roer te zetten... Dat heeft reeds aanleiding gegeven tot tallooze incidenten van zeer heftigen aard en dat systeem is ook oorzaak dat elke getuige volledig moet worden onJerhoord, dat veel tijd verloren gaat en dat waarschijnlijk het sJotarrest niet kan worden verwacht dan binnen de veertien dagen. Zulks leidt ook tot ware drama's met de getuigen, veelal oude personen, die tot vier maal moeten terugkomen alvorens zij kunnen worden ondervraagd waarbij zij dan nog bloot staan aan de lasterlijke uitlatingen van de beklaagde. Verschillende standpunten. Men begrijpt dat, na zeven en twintig zittingen, de typische bizonderbeden wel ke over de spannende debatten kunnen worden verteld, onuitputtelijk zijn. Hou den wij ons dan ook slechts aan bet ver haal van de groote lijnen, die kenbaar zijn geworden. Het openbaar ministerie neemt bet standpunt in dat de weduwe Becker, geboren Petitjean, zich schuldig heeft gemaakt aan een reeks van mis daden, door digitalmevergiltigmg, welke moeten worden beoordeeld in bun aan eenschakeling. Zij mogen niet worden los gemaakt de eene van de andere. De handelingen van de weduwe tusscben de misdaden in, haar finandeele toestand, haar geknoei om uit de moeilijkheden te ontsnappen, enz. moet worden onderzocht in het licht van de beschuldiging. Daarnaast tracht de verde diging elk feit van de vergiftigingen en de pogingen tot vergiftiging ios te maken van het andere, tracht zij elk verband weg te werken, om dan do atmosfeer te doen herleven, van het oogenblik waarop de oude personen zijn gestorven, bet oogenblik namelijk waarin behalve voor ROMANCE UIT DE MIDDELEEUWEN De man gleed onhandig van zijn rij dier, onderwijl ia zijn sissende taai mom pelenö. „Gesp de singels los en neem het za del af.*" •O'Neill keek naar den rug van den. muil ezel en werd bijna onpasselijk. „Je kunt de rest van je tocht te voet afleggen," zeid© hij, „geef mij die teu gels." „Maar u hebt gezworen de pelgrims le beschermen," kermde de man „Ja, pelgrim»," zeide O'Neill woedend, maat niet i ede ren vervloekten uitzuiger, die winst komt haiea uit het land, dat vruchtbaar gemaakt is met het bloed der Kmisv-iaidera. Denk je, dat het voor een loizenstal als jij was, dat Tancred en Bouillon vochten? O, schreeuw maar, ais je er plezier in hebt; deze kale rotsen zullea je uitlachen. Én na, vjjf stokken." het geval van mevr. Crulie, iedereen dacht aan een natuurlijken dood, alhoewel het onverwachte afsterven toch veelal verba zing opwekte. Doch of zij in dit opzet slaagt met de middelen waarover zij be schikt is een andere vraag. Da advocaten widen het voorsteden alsof de beschul diging op suggestie berust, ©en suggestie welke door de politiemethodes zou bevor derd zijn, onder welke methode dan ook zou omgekomen zijn het verspreiden van berichten nopens de arrestatie van de we duwe decker, onder verdenking vail ver giftiging, ten einde nieuwe klachten tegen haar uit te lokken. Men moet begrijpen, dat de beklaagde werd gearresteerd op 11 October 1936, na ontvangst van een ou- geteekend schrijven dat verband hield met den dood van de weduwe Weiss op 2 OcLober en van de weduwe Lange op 26 September. Espers hebben verklaard in bet lichaam van de weduwe Lange spoien \au digitaiine te hebben ontdekt. Deze expertise wordt betwist en wij komen er op terug. Du, h afgezien van het geval Lange is er m de andere gevallen geen enkel bewijs tegen de beklaagde, meent de verdediging, dan bewijzen die op sug gestie berusten. De klachten zijn maar binnengekomen nadat de bladen zich niet de zaak hadden bezig gehouden. Het is daarop steunende dat de advocaten op een vrij lichtzinnige nijze overigens zich vereenigende met het standpunt van de beklaagde, hebben doen doorschemeren, bij het begin van de ondervraging dat men wellicht naar een politieschandaal ging in dit proces. liet tegendeel is waar, zoolang er geen nieuwe gegevens worden ver strekt. De eerste zaak ten laste van de weduwe is deze van den. dood van mevr. Castadot, echtgeuoolo van oen agent van de stedelijke recherche te Luik. Ven afging uitgelokt door Ctstadot? .Wij spraken reeds over deu ongeioeken- deu bnef dio op 1 Jum 1933, kort na den dood, bij de politic werd ontvangen en naaiiu de weduwe Decker en Castadot weiden verdacht gemaakt. In 1936 hoeft dit met belet dal Castadot een onderzoek heeft gedaan tegen do wed u wo Becker. Hier werden allerlei incidenten moe uit gelokt tijdens de ondervraging van de be klaagde en deze van den rechter van üiotiuttie. Doch wanneer Castadot zelf als getuige is verschenen zwegen de ad vocaten als vermoord. Het getuigenis Castadot verloor hierdoor vrij w ei al Je belang. Men bleef alleszins ver van bet bewijs dat het deze Castadot zou geweest zijn die op grond van schijn- argunienten een kabaal bad opgezet tegen de beklaagde en door zijn invloed en vriendschap met politie-autoriteiten de vervolging tegen de weduwe Becker had weten uit te lokken. De weduwe Boeker is'ongetwijfeld de zeer intieme vriendin geweest van dezen getuige en omdat hij zulks niet wou toegeven meende do ver dediging het met haar waardigheid niet vereenigbaar dat aan Castadot vragen zou den worden gesteld rooi haar rekening. Er was echter nog veel te vragen dat belangwekkend was, zoo b.v. de omstan digheden waarin zij van elkander zijn ge scheiden. Uit verder getuigenverhoor is gebleken dat mevr. Castadot door den behandel enden doktor werd verpleegd1 met digitaiine. Het geval Castadot is het eer ste geval... Het was mevr. Boeker die do „Waarvoor?" De man hield op met schreeuv en en keek hem aan. „Voor mijn gemak en. onderhoud." ,,Sk heb er geen." ■O'Neill trok zijn rechtervoet uit den stijgbeugel en ving daarmede den teugel op, daarop reikte hij in zijn gordel en trok het prachtige Damascener lemmet, grooter dan een dolk en kleiner dan een xwuaid, dat A Ld uil ah'; af-chei .Ugift wa», „Je. zult mij veel moeite besparen door niet tegen te spreken," zesde hij tot den koopman. De man ta»tle in zijn veUigon boezem. „God zal u neerslaan,dreigde hij. „In het geheel niet," glimlachte O'Neill, „God zal mij geheel rechtvairdiaen." Toen nam hij het wapen tUsscheii de tanden, terwij! hij bel. goM aannam. „En nu de naaste .«oldalenpost is vijftien mijlen van hier. Ik raad je aan er voor liet vallen van den nacht 1© zijn, want er zijn krankzinnige melaatschen tusscben de heus cis." Daarop nam hij de teugcis op eu draaf de vvo^. Het bezwaarde zijn geweten wei nig, liij had in naam van het Kruis wei andere dingen gedaan, die honderdmaal misdadiger waren: invallen tegen Be- doefnen stammen om paarden en scha pen, waarbij de Arabische gevangenen voor iosgekl werden vastgehouden het was een ruwe wereld, Hij liad echter nu ge noeg om hem en zijn paard in waardig heid naar Jeruzalem te brengen. Vijf mijl verder joeg hij "den muilezel met een klap van zijn zweep steigerend de heuvels in. digitaiine deed innemen door mevr. Casta dot. In deze zaak ziet oven de leerschool van de weduwe Becker, Hierdoor heeft zij geleerd welk onzichtbaar wapen zij in de hand had om haar plannen door te voeren. Toen wist zij echter nog niet dat digitaiine geen sporen naliet. Dat kon zij slechts ervaren wanneer de weduwe Crulle overleed in November 1935, Vijf andere personen waren op dit oogen blik reeds in haar anaen gestorven. De weduwe >0111116 had in strijd met haar pion nen die bekend waren, zoogenaamd haar vermogen vermaakt aan een trouwen „vriend", n.l. den kleermaker Sniets. Dit testament is niet geschreven door de we duwe Crulle, volgens een expertise. Het werd ook niet geschreven door de weduwe Becker. Doch de familie diende ©en klacht in, op raad van den behandelende© dok ter, die de dood abnormaal vond en de sectie adviseerde. De dokter is plechtig komen getuigen: op mtju eer en geweten verklaar ik steeds den dood van mevr. Ciuilc verdacht te hebben gevonden. Doch de sectie Leverde geen bewijs op. Natuur lijk, men wist toen met dut de weduwe Becker geregeld met digital ine in haar handtaschje rondliep... Blaar de sectie en het ontslag vau rechtsvervolging te hare» gunste verleend in deze zaak be toekende voor haar de zekerheid dat haar vergift geen. spoien achterliet. De rechter van in structie zag toen in haar houding een ze kere onrust, een zekere bezorgdheid. Jn 1936 echter, wanneer het groote onderzoek begon dat ij aar heeft gebracht waar zy nu is, was zij brutaal en zegde zij tot den rechter van instructie dat zij onschul dig was, dat men overigens maar de sectie moest uitvoeren op de zoogenaamde ver giftigde slachtoffers, om te zien dat zij onschuldig was want dat er wei niets zou worden gevonden... In 1935 liad de rechter van instructie aan de weduwe Becker een waarschuwing gegeven, zeg gende dat zjj er moest voor opletten niet meer te worden aangetroffen aan de bed sponde van zieke personen... Maar de weduwe ging voort op baar levensweg, zon der naar dezen raad te luisteren. De ele mentairste voorzichtigheid had haar het tegendeel moeten ingeven. Nog vijf andere weduwen stierven na mevr. Crulle, vrij wel in haar handen, nadat zij ofwel wa ren beroofd, ofwel geld hadden geleend', waarvan de schuldbekentenis werd weg genomen door de beschuldigde. Een medeplichtige. Bij dit alles blijft er het feit van den naaniloozon brief die aan bet gerecht word gestuurd in October 1936. Dat moet het werk geweest zijn van. iemand die de be klaagde in haar levenswandel beeft ge volgd en die zich op haar heeft willen wreken. Doch het neemt niets weg van feiten der beschuldiging. Het iaat niet ver onderstellen dat het hier om een samen zwering grut tegen een. ongelukkige vrouw. Bovendien blijkt wel dat de weduwe Bec ker in de twee zaken, waarin de afge storvene een testament naliet, waarvan de weduwe Techtstteeks of indirect moest profiteeren, ©en medeplichlige heeft gehad. Deze is niet ontdekt. Hij is het die het valsche testament moet hebben geschreven. Bij het defile© van sommige getuigen kon de verdediging dan ook uit roepen dat er nog plaats was naast de beklaagde... WOENSDAG, 29 Jani 1938. Hilversum I, 1875 ca él5,5 M. NCRV-uitzending. 6.30—7.00 Onder wijsfonds vcor de Scheepvaart. 8,00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Be richten, gramofooct. (Om 9.30 Gel uk- wen schen). 10.30 Morgendienst 11,00 Gramoioon. 11.15 Zang met piano en gra- mofcon. 12.00 Berichten. 12.15 Gramo- foon. 12.30 Sticbts Salonorkest en gra- mofoon. 2.00 Gramofoon. 2.30 Voor postzegelverzamelaars. 3.03 Gramofoon. 3.30 Trio „Pro Musica" en gramofoon. 4.30 Gramofooo. 4.45 Gelukwenschen. 5Dj Kinoeruurtje. .545 Carillon. 639 Taalles en Causerie. 7.03 Berichten. 7.15 Land- en tuinhouwhalfuur. 7.45 8.00 Reportage. 8.05 Berichten. 815 Stafmuziek van de Koninklijke Marine. 9.30 Gramofoon. 10.00 Berichten, 10.05 Accordeonkwartet en gramofoon. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoon. Circa 11,50-12.00 Schriftlezing. Hilversum II, 301,5 JL VAR A-uilzending. 10.0010,20 v.tn. .cn 7.30-8.00 VPRO. 8,09 Gramofoon. (Om 8.16 Berichten). 9 30 hmikenpraaljc. 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor Arbeiders in do Continu bedrijven. 12 00 Gramofoon. (Om 12,15 Berichten). 12.30—1.45 Fantasie etr Or gel. 2.00 Knipcursus. 2.30 Gramofoon. 3.00 Voor de kinderen. 5 30 Gramofoon. 6.40 Causerie. 7.00 Gramofoon. 7.0G Vo- zcal concert. 7.30 Causerie. 8,05 Be richten. 8.20 Orgel. 8.45 Radiotoomeei. 9.15 Sep,et en solist 9 45 Gramofoon. 10.00 Berichten. 10.05 Amusements or kest cn solist 10,45 Gramofoon. 11.00 De Ramblers. 11.30—1200 Gramofoon. Droitwiefr, 1500 AL 11.2011.50 Cello. 1210 Piano kwintet 12.50 Gikest. trio en solisten. 1,35 Cau serie. 150—2 20 Kleinorkest. 3.10 Gra mofoon, 32.0 Orkest en solist 4.05 Cau serie. 4.20 Vesper. 5,05 Gramofoon, 5,20 Sporereporlage. 5,30 Roy Fox Band. 6,20 Berichten. 6.40 Land hou wpxaa tje- 700 Inleiding, 7.10 le acte „Figaros Hoch- zeit". V.55 Causerie. 8 05 2e acte „Fi garos Ilochzeit". 8.55 Orgel. 9.20 Be richten. 9.40 Radiotoomeei. 10.10 3e acte „Figaros Hoebzeit". 10.55 Declamatie. 11.10 4e acte „Fïgaxos Hochzeït". 1150 12.20 Jazzmuziek. Btdie-Ftris, 1648 M. 8,10. 8.509.05 en 10,35 Gramofoon. 11.35 Koor. 1150 Zang. 12,35 Orkest. (Om 1,50 Zang.). 2.35 Viool ea piano. 4.20 Zang. 5.20 Orkest. 8.50 Radiotoo- neei, 9.50 Kamermuziek. 10.5511.05 Gramofoon. Keutelt, 456 M, 6.50 en /.30 Orkest 8.50 Orkest 12.20 Orkest. 2.80 Populaire muziek. 3.20 Kin- dcrconcert 4,20 Orkest 6.50 Viool en piano. r.3Q Orkest en solisten. 9.20 Jeugdkoor. 9,50 Bellmann-pr ograrama. 10,35 Gramofoon. 10.50 Orkest en so liste 12,203,20 Gramofoon. i Brussel, 322 4-34 M. 322 M. (Vlaamsch). 12 20 Gramofoon. 12,50 Drinsorkest. 1.602.20 en 5.20 Gramofoon, 6,50 Gitaar. 7.20 Cello. 8.20 8.20 Dansorkest. 850 Radiotoomeei. 9.50 Dansmuziek. 10.30 Folkloristisch pro gramma. 10.5011.20 Gramofoon. 484 M. (Fransch). 12.20 Gramofoon. I.00 Orkest 1.502.20 Gramofoon. 5.20 Kwartet. 6.35 Salonorkest. 7,35 Gramo foon. -S.iO Orkest en solisten. 10,30 II.20 Gramofoon. Deulschlandsender, 1571 M. 7,30 Orkest en solisten. 8.20 Berich- ten. 8.35 Rlaasconcerit. 9.20 Zie Keulen. 9.50 Gramofoon. 10.20 Berichten. 10.40 Maandoverzicht. 11.00 Berichten. 11.20 Amusementsorkest en solist©, 12.20—2.20 Concert. (1.151.26 Tijdsein), SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Woensdag 29 Juni. Programma 3. Keulen 8. Diversen 10.20. Parijs Radio 10.35. Radio P.T.T. Nord 12.05. Keulen 12,20. Brussel (VI.) 1.20. Brussel (Fr.) 1.30. Brussel (VI.) 1.50. Keulen 2.20. Droilwich 3.20. 'Brussel (Fr.) 5.20. Re gional 0.20. Brussel (VI.) 7.20. Regional 7.50. Brussel (Fr.) 8.35. Brussel (VI.; 10.20 Brussel (Fr.) 10 30. Keulen 11.20. Programma 4. Brussel (VI.) 8, Diversen 9.20. Regional 10.35. Droitwich 12 50, Regional 1.35. Droilwich 5.20. Programma 5. Luxemburg 8.20. Dh en-en 9.20 Luxem burg 10.35'Grainofoon. Pauze 12.05. Brus sel (VI.) 12.20. Luxemburg 1.20 Con cert. Keulen 1.40, Luxemburg 2,25 Piano en gramofoon. Pauze 3.35, Luxemburg 3.50 Gramofoon. Brussel (VI.) 5.50. Pauze 7.20, Keulen 7.30. Luxemburg 7.55. Brus sel (VI.) 8.40. Luxemburg 10.23 Vroo- lijke Di uzi el;, dansmuziek. Gemengd Nieuws Ontploffing in Uiitehe fabriek. In de Brandenburg-cl ie mo! oren fabrie ken te Spandau is tijdens proefneming©! een, ernstig ongeluk gebeurd1, dat in d© pers slechts vermeid wordt in een over lijdensbericht, dat door de fa bricks direc tie in de kranten is geplaatst voor de vijf bij het ongeluk om het leven gekomen ar bolders. Daarin wordt gezegd, dat het on geluk gebeurde bij werkzaamheden tot her stel van het vaderland'. Hoofd 4uk X. Nu hij weer voor Jeruzalem stond en van de Damascus-poort af. den blik liet gaan over de versterkingen, de als saam- geschoolde schildpadden bijeen gedrongen huizen, den koepel van het Heilige Graf en, verder naar links, dat wonder van verkwikkend genot, den Tempium Domini den 'Tempel des Hoeren en, nog verder, do blauwe bergen van Moah, die purperden m don zon-.oudergaog .„nu scheen hot Miles, dat al zijn verlangen om weer hij zijn eigen volk te zijn, ver dwenen was. Hij laakte zichzelf om het wen schee-want hij wist, dat lij den vvenseh koesterde, nog in Damascus te zijn, een gevangene van den Saraceon. Buiten, de Damascus-poort gingen Ara bieren heen en weer; schildwachts in de groene unRorm van den graaf van Cham pagne stonden over hun pieken gebogen te suffen; een verdwaasd ridder, dien hij zicli herinnerd© ui» een vriend van den Noorschea kruisridder Alcaard, galoppeer de hem bijna togen liet lijf en begon, met omhoog geheven armen in narbaarsch Normanilisch te schreeuwen: „Ik zie een arend over bet leger van den koning ge vlogen en in zijn klauwen houdt bij zeven werpspiezen. En hij schreeuwt: Wee, wee, Jeruzalem 1" Hij droeg een verwarden ron den baard, die tol op den zadelknop hing, ongekamd rood haar slierde over zijn gevleugcluen, Noorsdien helm tn uit zijn. oogen, blauw als een meer, straalde krank zinnigheid. De macht over het stuur verloren Automobilist gedood. Op den nieuwen weg Hoevelaken Ter-chuur, is Zaterdagmiddag om streeks drie uur een ernstig auto-on geluk gebeurd, dat het leven heeft ge kost aan den heer S. do Graaf uit De venter. Deze kwam met zijn auto, waarin nog zijn vrouw en Jwee kinderen van oügeveer 14 en 9 jaar waren gezeten, met groot© snelheid uit de richting Tersclmur. In de gevaarlijke bocht bij het kruispunt Hoeve laken is bij vermoedelijk de macht over het stuur kwijtgeraakt De wagen zwenkte plotseling naar het linker weggedeelte en sloeg over den top. De heer De Graaf was op slag dood. Met een verbrijzelden schedel werd hij onder de auto vandaan gehaald. De vrouw en ide twee kinderen kregen slechts lichte verwondingen. Zij ziju in het ziekenhuis Lichtenberg to Amersfoort verbonden. De heer De Graaf was 51 j'aair oud. Zeilbootje omgeslagen Jongen verdronken. Op het Zuiderbuitenspaame nabij de Ringvaart van den Haarienimermeerpolder is Zaterdagmiddag omstreeks liaJf drie oen zeilbootje, waarmede de 2"2-jarigc zoon van dr. Brussaard uit Bloemendaai en de 21-ja rige zoon van den BloemendaaJschen hoofd agent van politie Voerman, oen tochtje maakten, tengevolge van een rukwind om geslagen. V., die een goed zwemmer is, trachtte zijn vriend, die niot kon. zwem men, te redden, maar hij moest deze po gingen opgeven, omdat B. hem zoodanig in zijn bewegingen belemmerde, dat hij zelf dreigde te verdrinken. Toevallig passeerde een Haarlomscbe po litieagent met zijn motorboot. Hij slaagde erin V. aan boord te trok ken, terwijl zijn med©opvarende, de hoer Van Ekelen uit Haarlem zich te water be gaf om den anderen drenkeling te redden. Deze was echter reeds in de diepte ver dwenen. Ongeveer zes uur word het lichaam van den verdronken jongen opgehaald. Bij een braad in een ldezeiwasscherij te Obernburg a_d. Main, zijn twee ar beiders, die door het plotselinge uitbre ken van hel vuur niet meer konden ont komen, levend verbrand. Een derde be kwam zware verwondingen. De Arabieren weken terug uit ontzag voor den man, die door God getroffen was, maar d© schildswachts in hun groene wambuizen lachten. Niettegenstaande hij zich zoo zwak voelde als een maand-owd kind, wendde hij zijn paard naar hen toe en riep in woede: „Hoe wagen jelui het om een ridder te beleedigen jelui ge huurde honden? En waar is jelui hoofd man De soldaten, kleine, donkere mannen net zwarte Galikchc oogen, waren tuch teloos en brutaal. „En wiens huur line tori jij?" smaalde een van hen. Een vlaag van woede deed hem beven en zijn hoofd bonsde, maar het viel hem in wat wel de indruk uioe-t zijn, dien hij op de «cliildwjchh maakte: een rnaa op een kastanjebruin Arabisch paard', gekleed in Arabische zijden kleoren, aan zijn voeten to ode, Syrische laarzen en op zijn gelaat, zoo voelde hij, den stompe! des doods. Ja, bij moest er uit. zien als een afvallig Christen, een van die velen, die den Islam hadden omhelsd en dan uit hun stam gestooten waren als mannen zonder eer, die niot meer geduld werden. Hij zag, dat de Arabische kinderen hem nïeuwgsierig aanstaarden en dal een geschoren broe der van Sint Franc heus een Italiaan naar zijn uiterlijk to oordeelen hem een vijandigen blik toewierp. De hoofdman van de wacht kwam uit den toren aangeioopen, een pittig, solda tesk rnan. „Ik ton sir Miles O'Neill," zeidie "de De Mount St. Agnes bestegen. Fier Amerikanen zijn er in geslaagd da tot nu loc nog niet bestegen Mount St. Agncs, een van de hoogste toppen van het Chugah-geberfrte (Alaska) te beklimmen. Zij werden bijgestaan door een vliegtuig, waar mede ton voorraden werden aangevuld. ruiter, „ik behoor tot den. troop van sir Ulick de Lacy en was vier dagen, geleden, nog een gevangene van d!e Saraceneo." De man. kwam kwiek genoeg in de hou ding, maar Miles kon zien, dat hij go d'ronken had. „Waarom bewaar je geen betere disci pline aan de poort?" vroeg hij. „riet is vredestijd, sir Miles," antwoord de de man, „en de soldaten zijn zorge loos.5' Hij liet zijn slem zakken. „Het is ook zoo lang geleden, sedert zij soldi j ont vingen." „Waar is sir Ulick's troep?" „ik weet het niet, sir. Als u de Jora hc voetknechten bedoelt, dan vrees ik, dat zij weg zijn, sir; rij werden aan de dobbel- talel verspeeld en gingen met hun nLu wen leider naar Opper-Duilscldand." „Kn sir Ulick zelf?" „Vele van de ridders zijn naar Cr, rut gegaan, sir." O'Neill zweeg Als dat zoo wa>, da i was hij nu zonder geld teruggekeerd naar een stad', waar hij geen vrienden hal en zou hij zich een ondierdak en voeding, een nieuwe uitrusting' en een nieuwen bevel hebber moeien zoeken. „Neem mij niet kwalijk, sir," zei de de hoofdman glimlachend, '„maar u zult de Heilige Stad veranderd vinden; de vrede zal een groote verandering brengen, gun stig voor sommigen, slecht voor andoren. Goed voor mij, sar; bij ■Bethlehem bezit ik een stukje grond met olijitoomen en druiven en «cn kleine kudde, kaïneclen." Wordt vervolgd). Zekerheid dat het vergif geen sports naliet. Twee arbeiders verbrand.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 12