STADSNIEUWS Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude Omliggende Gemeenten Een nieuwe middenstandsbond „Zonnestraal' R.K.S.V. Excelsior Vereeniging Verjaardag Aanvaring op de Maas BINNENLAND Een afscheid R.K. Mulo-examens De Karimata komt weer in actie Subsidieregeling dr. Noletsticfiting Coöperatorsdag Sport Athletiek De R.A.C.-wedstrijden Cricket De Schiedainsthe middenstan ders moeten ,pnodérn geer- guiicrrd worden. Er is opgericht een „Nedleriaadsehe Moderne Miduenstandsbond". Van dit feit zouden w.j geen melding gemaakt heb ben, indien niet „Voorwaarts" de vorige Veek een iericht meende te moeten op nemen, waarin o.a. boudweg werd be weerd, dat versterking van dezen nieu wen bond noodzakelijk is. ■Blijkens dit bericht en voorat blijkens een brochure, welke ons werd toegezon den, is de nieuwe bond nogal brxas op dea Kor. Ned. Middenstandsbond. De reden rnn die boosheid moet men zoe ken in het feit, -dat de K.NJLB, geen enthousiaste voorstander is van het plan ra den arbeidt Meu zal zich de actie, welke verte- feu jaar togen de verkiezingen voor dit pïan gpnicakt is, nog wet herinneren. Deze plan-campagne s inmiddels geheel gei wd en na de bestrijding van dr. H. Colijn t ij-lons de bepootingsdebatten in de Tweode Kamer heeft men er feitelijk wei mg meer over vernomen. Maar dit plan beeft ook een z.g. middenstand® paragraaf, f »bxseerd op de bekende koop- kraehtlheane, welke de nieuwe bond heeft aangewend tol een van zijn voornaam ste propagaiioa-middelen. „Voorwaarts" geeft in het boaenbcdcelde beridbt «n Indruk van eeu artikel, voor komende in het orgaan vau den nieu wen bone es schrijft o.a. „In de „Koninklijke zullen de p;an- dtenkbttilden die, als zij toege past worden voor arbeiders en mid denstanders verbetering zullen bren gen door herstel van de koopkracht nooit een meerderheid verwer ven." ii» „Be sterken voer de zwakken". Wij vermoeden het ook niet en de K.N.M.B. zal voor dit afwijzende stand- pont wel zijn goede redenen hebben, blaar het is ons niet duidelijk, waar om nu door dezen „modernen" bond de middenstand in hel geweer geroe pen moet worden om bet plan van den arbeidt weer op te rakelen. >e middenstand heeft daar tot nog toe niet de minste behoefte toe gevoeld. „Voorwaarts" schijnt echter dez> nood zakelijkheid wei in te zien. Wij vree zen echter, dat hei s.-d, blad hier een slag in de lucht slaat! Jaarvergadering. Gisteravond is in Musis Sacrum de eerste algemeene jaai vergadering van de R.K.S.V. Excelsior, na de reorganisatie van het vo rig jaar, gehouden- In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer E. A. Le end erts, er op, dat door de reorganisatie het tekort aan leMers is opgeheven eu de gewijzigde be stuursvorm reeds duidelijk merkbare ver beteringen ia allé afdeelingen heeft ge bracht. De taak van de afdeclingsbesturen we-rd d(X» spt. nog eens uitvoerig toege licht en het onderling contact ernstig aan bevolen. Een belangrijke vooruitgang con stateerde spa. bij de jfeugdafdeeling, waar aan door Excelsior steeds zoo veel zorg is besteed. Met ©en beroep op alle aan wezigen, zoowel dames als he™"" u zich beschikbaar te stellen als jv r, besloot spr. zijn vlotte inleiding. Een uitvoerig, keurig verzorgd jaarver slag vocrafgegaan door de notulen en bestaursmeuedeelingen werd door den seicclaris, oen heer J. J. Kloos, voor gelezen. Den voorzitter werd daarin dank gebracht voor zijn bondige, onvermoeide leiding van de thans niet minder dan 490 leden tellende vereeniging. Herinnerd werd voorts aan den vooruitgang op elk gebied, de veie successen en de geslaagde intieme avonden en andere feesten. De voorzitter dankte den heer Kloos voor de samenstelling van het verslag en stelde diens onbaatzuchtig werken en be reidwilligheid aan anderen ten voorbeeld. Het kas vers lag wordt goedgekeurd, waaT- ra de voorzitter enkele woorden van waardeering richtte tot den scheidenden penningmeester, den beer P. Verwaren. Op verzoek van den heer B. Kleinekoort werd de begroeting voor 19381339 voor gelezen en goedgekeurd, waarna de her benoeming van den voorzitter en de ver kiezing van den heer J. N. Hoek als pen ningmeester, met applaus werd bekrach tigd. Breedvoerig werden door don voorzit ter de plannen voor de nieuwe terreinen toegelicht, waarvan de uitvoering ruim fGOOO zal vorderen. Van de gelegenheid om de tekeningen te bezichtigen werd door de leden dankbaar gebruik gemaakt. De technische uitvoering van de verhuizing werd daarna in han den gelegd van de heeren H. J. Scheffers en H. Sebohe, terwijl de heeren E. A. Leenderts en J. N. Hoek werden belast met het bijeen brengen van de benoodigde gel den. De geestelijke adviseur, kapelaan Hl Koopman, feliciteerde den voorzitter met de aangenomen plannen, hekelde voorts de nou ding van vooraanstaande Roomsch-kathol"eken ten opzichte van de sport en spoorde de leden aan een goed voorbeeld te geven, waarna de vergadering door den voorzitter om plm. elf nnr Een jeugdig stadgenoot, die in het sana torium „Zonnestraal" vertoeft, schrijft ons Wanneer we uit do richting Hilversum, gaande langs den Loosdreehtscheweg in de verte te midden van bosschen oenig© gebouwen boven do hoornen zien uitste ken, zijn we in de onmiddellijke nabijheid van het sanatorium voor arbeids therapie „Zonnestraal", Een prachtige laan van ongeveer 20 mi nuten gaans voert cms naar de blinkend wit geschilderde gebouwen, die we boven de hosschen zagen uitsteken, en die samen „Zonnestraal" vormen. Het Loosti rechts oh e bosch, in hot mid den waarvan de gebouwen zijn opgetrok ken beslaat een oppervlakte van. 116 H.A. Het hoofdgebouw aan het einde der laugo laan bevat lokaliteiten voor administra tie, het laboratorium en een röntgeninslal- laiie. In de hall is een plaquette geplaatst van den man, die met zulk een groot® geestdrift gewerkt beeft aan do slichting van deze prachtige instelling, Jan van Zut- plien. Even verder ligt het „Prof. Henri ter SLeulen-pavilioen". Prof. Ter -Meiden .heeft na maandenlange ingespannen wetenschappdijken arbeid, de vettige afval, die bij het slijpen van dia manten ontstaat, langs chemischen weg we ten te zuiveren, waardoor uit tiet waardo- iooze afval een geheel zuivere diamant' stof verkregen werd. Dit procédé maakte de stichting van „Zonnestraal" mogelijk. Links van heL hoofdgebouw vinden we het „Lresseihuys Pavillaeii", genoemd naar wijlen mr. H. C. Dressolhuys, die als voor zitter van de commissie van voorbereiding zijn groote bekwaamheid, kracht en door zicht ten volle aan „Zonnestraal" gaf. Verder bemerken we oen aantal „werk- pavtlloens" op. Hierin vinden we meubel makers-, schilders-, bankwerkers- en ande re werkplaatsen. Daar vindt de patiënt, zoo- dra zijn gezondheidstoestand het toestaat zooveel mogelijk ziju eigen werk terug, zoodat hij weer het gevoel van „volwaar digheid" verkrijgt. Ieder paviljoen hoeft een aantal afzon derlijke kamers, waar de patiënt gehoed zelfstandig verblijft. Aan de „nazorg" wordt groote aandacht besteed; eenige weken geleden is op het z.g. „Geitenveld" de eerste steen gelegd voor den bouw van een drietal woningen, bestemd voor het verblijf van nazorgpa- tiënten in gezinsverhand. Waarom dit alles hier vermeld wordt? Het antwoord daarop kan kort zijn. öm aan de inwoners van Schiedam een in druk te geven van het vele, dat op „Zon nestraal" ter bestrijding van de tubercu lose gedaan wordt; om een idee te gewen van de zeer groote kosten, welke de ver pleging van een paar honderd patiënten met zich brengt; om de Schiedammers op te wekken om flink in den zak te tasten als Zaterdag an. de „Zonnestraal-dag" ge houden zal worden en het bekende bloempje te koop aangeboden wordt. „Zonnestraal" staat open voor patiën ten van alle gezindten. „De sterken voor de zwakken" zij Zater dag de leus! Medewerking van muziek corpsen. Alle hij de Federatie van Scbiedamsche Muziekgezelschappen aangesloten corpsen zullen Zaterdag hnn medewerking ver leunen bij de straatcollecte. Öm half 4 treedt O.B.K. aan hij het station en zal muziek maken in het Sin gelkwartier; Gusto's Muziekvereeniging op het Wilhelminaplem, zij neemt do oude Gorzen voor haar rekening; het Stedelijk Muziekcorps bi; de Doele en zal het cen trum der stad „bewerken"; „Crescendo" op het St, Llduinaplein, en trekt door het Westen, en „tlarpe Davids" bij het gel-ouw voor Cbr. Sociale Belangen, en zal muziek maken in het nieuwe gedeelte van de Gorden en in de buurt achter het Gemeente ziekenhuis. Onbevredigende inkomsten De t tsreon icing Verjaardag hield haar Juli-vergadering ten huize va» mevr. S. Bijman—Slib te. Na de opening werden de notulen voorgelezen door mevr. W. Rade- makerNolet en gingen de dames over tot het ledigen van de busjes. De inhoud daarvan bleek niet bizonder gunstig en bedroeg aanzienlijk minder dan die over dezelfde periode van het vorige jaar. Mej, Jo Ris deed mededeeling van haar venrek uit deze gemeente, tengevolge waarvan zij als bestuurslid aftrad. Besloten werd financierden steun te ver- leenen aan zeven bos,-patiënten ter ver pleging in het Zee Hospitium te Katwijk aan Zee, twee te Helleudoorn, één in sa natorium Helio Mare te Wijk aan Zee en één in sanatorium Maria-oord te Gennep. Samen dus 11 patiënten. Ter vergadering werd besproken het «enige malen voorgekomen tragische feit, dat enkele dames vanwege de vereeniging aan een hepaald adres kwamen feliciteeren en bevonden,, dat het betreffende lid over leden was. Hieruit Wijkt de noodzakelijk heid, dat door de leden aan het bestuur van overlijden of verhuizing kennis gege ten wordt. Door de Vereeniging Verjaardag, welke door het financieel steunen van de uit zending van t.b.c.-patiënten van allerlei gezindten naar onderscheidene sanatoria, zeer nuttig maatschappelijk werk verricht, zal een verernoting van de gaven in de busjes, waardoor haar werk in dezelfden omvang voortgezet zal kunnen worden, ten zeerste toesrejoicht worden. Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. Doos SO ct. Proefdoos 10 ct. Voorsteven van de VI. 16 ingedrukt De VI, 16, die gistermiddag te ha- riftgvisscherij uit Je haven van Vla ar dingen was vertrokken, kwam op de Maas in aanvaring met eer. baggermolen, waar door de voorsteven ingedrukt werd en het voorvoer defect geraakte. Het schip moest in het d<ok van de Scheepsbouw maatschappij „Nieuwe Waterweg" alhier worden opgenomen om gerepareerd te worden. Aan de IL H. B, S. Bij het eindigen van dei cursus, neemt een bekerde figuur, die tot hot personeel j het trottoir opgedeukt en kwam tegen van de R, H. B. S. behoort, afscheid: de een lantaarnpaal terecht. Aan beide voor Geslaagden. Voor liet R.-K, Malo-examer zijn giste ren in Musis Sacrum geslaagd voor di ploma A: J. van Hagen, J. van Hees, Th. Jansen, J. van As, A, Berkhout, F. Creemcrs, A. Dorsen, M._ Fassotte, F. Leenuers, J. Groothoff. A Janse en A. v. d. KJink, allen van hier; M. van E ijs den, G. Wtier, Th. de Grauw, M. van Laarhoven en C. Drieman, van Dordrecht; F. de Goede vaa Rotterdam; M. Hols, G. Huivenaar, J. Mulder en B. van Ooster- hout van Voorburg. Afgewezen 3 candid aten. Voor diploma B slaagden K. Heggel- man van bies en Th. Ac ris van Dor drecht. Verkeersongevallen. In de Burgemeester Knappertlaaa, bij het Sr. Lïdiiiiinplein, wilde gjsternaniid- dhg 6 uur P. T. met zijn auto, die langs het trottoir geparkeerd stond, weg rijden. Hij gaf daarbij geen enkel toeken. Op het zelfde oogenblilr passeerde D. K. met zijn auto, die niet meer voldoende kon uitwijkendv wagen van T. werd Hedenmorgen naar de Lutinc ge sleept. Vanmorgen om negen uur is de „Kari mata" weer naar het wrak van de „Lu- tine" vertrokken. Vanmorgen in de vroegte werden de laatste voorbereidingen getroffen en tegen negen uur was de sleep op weg naar het wrak. De „Karimata" wordt gesleept door booten van de firma Doeksen die liet ge vaarte binnen enkele uren op do plaats van bestemming brachten. Het weer is goed. Er waait een liebto Westelijk© tot Noord-W es lelijke wind Men hoopte nog vandaag weer met het baggeren te bunnen beginnen. heer G. W. WiUemsei, de amanuensis, heeft den pensioengerechtigden leeftijd be reikt en gaat officieel op 15 Juli a.s. met pensioen. De heer Wil'emsen heeft zijn func'ie aan de R. H. B. S. hier aanvaard op 1 Sep tember 1922 als opvolger van dei heer Krabbendam, Vóór dien was de heer Wil lemsen S jaar concierge aan de Visscherij- inspeciie. Morgen zullen dircceur, leeraren en leer lingen in een apare bijeenkomst van den man, die 16 jaar de proeven, voor de na tuur- en scheikundelessen voorbereidde en nam, attchejd némen. Aanvulling en verbetering vin liet gem een fcraadsverslag. In het verslag van den gemeenteraad, op genomen in ons blad' van gistere i, is de beer ir. Houtman aan het woord o.er de voorgestelde nie.iu e subsidie-regeling voor de dr Nolelstichting. J:en goieelte van dit verslag eischt tenige verduidelijking en verbetering. De soc.-dem. hadden hij monde van mevr. Benthem meegedeeld voor de ver hooging van het subsidie aan de dr. Nolo'-- stichüng met f12000 te zijn, op voor waarde dat het 3e klasse tarief van het gemeente ziekenhuis wordt verlaagd van f -1 op f3 per verpleegdag. De heer ir. Houtman wees er op, dat die verlaging de gemeente nog weer f3500 (niet f35.000) zou kosten in den vorm van mindere inkomsten, (zoodat als de voorwaarde werd aanvaard, de nieuwe Te- geling aan de gemeente zou kosten f 12,000 -f f3500 is f15 500. Geslaagd. Voor het MULO-examen diploma A zijn te Hillegersberg geslaagd E. C. van Rijn, G. Visser en G. Veldhuizen; voor diploma werd gesloten met den christelijk en groet. B J. Verloop; allen van hier. Bijeenkomst in het Passage Theater. Ter gelegenheid van den Coüperaters- do-3 had de D.E.S. gistermiddag in het Passage Theater een bijeenkomst gehou den, ie niet zoo druk bezocht was als andere jaren. De verdubbeling in den entreeprijs een gevolg van een be sluit van den Ned, Bioscoop Bond toeft daarop wellicht invloed uitgeoefend. Toch was het Passage Theater nog vrij goed gevuld, toen de voorzitter, de heer C, Schriel, precies half 3 een wel kom -;twoord sprak. Daarin wees deze op hel symbool van de regenboogvlag, die in deze dagen op vole plaatsen wappert en tot uitdrukking brengt, dat ieder lid van de coöperatieve verbruifcsvereemgin gen kaa zijn, ongeacht tot welke politieke partij hij behoort of welken gödöiienst hij hcieidt. Een nieuwe film: Nederland bouwt aan rijn toekomst, werd vertoond, die van opzet en inhoud1 heel wat beter is dan de voorgaande propaganda-film. Na «en aardige, vlotte inleiding, volgt een uit voerig© „fahrieksfilm" van enkele onder deden van Let HAKA-bcdrijf ko'f e bran den. de fabricatie van beschuit eu bis- kwie; van bonbons en van bet nieu we confectiebedrijf te Hengelo. De propagandist van den Centr. Bond' van Ned, Verbruikscoöperaties, de heer jj. v. Am-stel, hield een korte rede, geïnspi reerd op: „De wereld zou heel wat beter en mooier zijn, als de rnenscb er maar iets van wist ie maken". Spr. betoogde, dat het apparaat voor productie en dis tribute is vastgeloop-en; het economisch stelsel dousl niet. De aarde is rijk ge noeg en de techniek is welhaast volmaakt, zoodat er vt-or ieder menscli voldoende is om aan redelijke behoeften te vml- doen. De coöpern toren hebben, hun lot in eigen handen genomen en stichtten zelf winkels en fabrieken, waaarifi niet ver kocht en geproduceerd .vordt om winst tc uvaken, maar om do distributie en productie zoo gooi en doelmatig mogelijk te doen geschieden. In 38 landen hebben ruim 45 niilioen monschcn zich bij de coöperatieve beweging aangesloten. Thans wordt voor do liio maat internationaal de coöperatorsdag gehouden Spr. wekte op Zaterdag deel te ne mer aan de demonstratie om te komen lot een nieuw stelsel van warenvoor- ziening. Vóór de pauze begon, werd een flink aantal H.A.K.A.- en D.E.S.arlike'.en onder de aanwezigen verloot Tot slot were de film: Betoovering om La Bohome vertoond', waarvan vooral het sterke contingent dames, dat In het thea ter aanwezig was, voor het eerst of bij vernieuwing heeft genoten. Tentoonstelling. In dt Aleidabewaarscbool aan de Lelie straat zal Donderdag 21 Juli a.s., zoowel 's morgens, 's middags ais "s avonds, een tentoonstelling worden gehouden van werkstukjes, door de leerlingen vervaar digd. spatborden en de bumper werd1 T.'s auto beschadigd; van de ajuto van K, werd alleen het rechter voorspatbord1 inge deukt. Gisteravond' 8 trar is de wiel rijdster J. R., toen zij van dte Aleidastraat het St Liduiaaolein over stak om haar weg door de .Penninglaan te er volgen, aan gereden door den motorrijder F. van N. uil Rotterdam, 3ie van de richting Nieu we Haven kwam. Mej. R. bezeerde een hand en ook haar fiets droeg d1© spo ren van de botsing, than het motorrijwiel werd dc roetrast verbogen. De „Biet Hein" uit Delfzijl vertrekken. Het Prinselijk jacht „Piet Hein", dal gisteravond omstreeks half acht vaa Gro ningen te Delfzijl arriveerde, en ligplaats nam in het Eemshanaal, is vanochtend acht uur geschut, nadat het den ge- heelen nacht door de marechaussee was bewaakt. In de haven werd gemeerd, waarna de heer Korstanje, inspecteur van dte scheepvaart, aan boord .ging. Even later arriveerde, bepakt an bezakt, de heer Ernst Crane, voorzitter der com missie van aanbieding van het huldeblijk en begaf zich aan boord'. Om ruim tien uur voer hot jacht de haven van Del- zijl uit en verdween in Noordwestelijke richting langs de Groningsche kost. Ned. Leger des Heüs. Kadet-luitenant Zwaagman van het Ned. Leger des He'Is, die dezer dagen hier zijn werk begon, verlaat reeds weer het Scbie damsche corps. Morgenavond geeft hi? ia het gebouw Botcrstraat 65 zijn vaarwel; Vrijdag a.s. leidt kapitein J. de Koning uit Rotterdam hier een bijieenkomst en Zaterdag zal een nieuwe corpsofficier door hem aan h<4 corps worden voorgesteld. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, S.15 uur. L Tusschen twee oceanen. 2. De groote Garn- Inni. City Theater, 8.15 uur. 1. Het kermiskind. 2. I)e jacht naar sensatie. 14 Juli, Hert. Rusthuis Tuinlaan, 8 uur. Tuinfeest 18 Juli RIH3S; 8 uur. S.JX.C. Cause rie H. J. Hagelen, over de ont wikkeling van de KLM. 21 Juli. Ahdabewaarschool, 9—12, 24 i en 79 uur. Tentoonstelling van werkstukjes, 27 Juli. Kiveva-bewaarschool3—5 en 7—9 uur. Tentoonstelling kleuter- werkjes. ROTTERDAM. lieden e.v.d. Arena, 2.15 u. 8.39 u. Voor stelling. Heden e. v. d, Tivoli Schouwburg, 8.30 uur. De Rotterdammers. Ruilen zon der bon. Heden en volgende dagen: Tentoonstelling „Ontdek uw stad". Sehiedamsche- singel 55. Dagelijks 10—17 u. en 19—22 n. (Zondags 1222 u.) Proeftocht van tv,'re nieuwe slecpbaoten. Op den Nieuwen Waterweg en Noord zee zïjn gisteren do goed geslaagde proef tochten gehouden van do twee nieuwe me- torsleepbooten „Thames" en „Roode Zee", respectievelijk gebouwd voor de N.V. Inter nationale Sleepdienstmaatschappij en Li. Smit en Co.'s sleepdienst N.V., beiden te Rotterdam. De „Thames" is, eécnais de „Zwarte Zee", gebouwd voor hulpveriecningen op den AUanlisehen Oceaan en voor bergings- doeleinden. Haar snolheid bedraagt 151/» mijl, terwijl zrj een vermogen van 3000 I.P.K. heeft De „Roode Zee" is meer speciaal ge- I bouwd voor lange afstand slepen. Haar machines hebben een vermogen van 1800 P.K. en haar snelheid is l3Va mijl. De „Thames" zoowel als de „Roode Zee" wor den onmiddellijk in gebruik gesteld. Oven enkele dagen zullen zij zich, tezamen najet de „ZwarteZee", naar Scapa Flow begeven om het 25000 tons ex-Duitsche slagschip „Dor Grosse Kurfürst" in om ge keerden stand, vandaar naar Rosylb te slepen. Het slagschip wordt door middel van gecom- pressee'rdo lucht tijdens de reis 'drijvend© gehouden. Voorts zal de „Thames" waarschijnlijk in September een droogdok voor Engel- sche rekening naar Durban moeten sle pen, terwijl de „Roode Zee" mogelijker wijze in Augustus nog de Karimata naar Billiton .zal moeten vervoeren, indien de Billitonmaatschappij hiertoe zou besluiten. Capitol Bioscop en. 2.15 u. 8.15 u. 30 dagen u. S.it» u. vóe; De vrouw in 't rood. City. 2.15 a 7 it, 9.30 u. 30 Diagen corvée. Corso. Van 11 u. af doend. Het balboekje. Grand. 2 u. 7 u. 9,15 u. De macht van het goud. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Eenmaal „Yes", eenmaal „No". Olympla. 7 u. 9.15 u. Zwervers der zee; Valsche munters. Prinses. 2.15 u. 8.15 u Traxa; Een aan- zoek per radio. Scala. 2 u. 7 u 9.30 u. De man met do wassen beelden. Studio "32. 2 u. 7 u. 9,15 u. De barones en de butler. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De man, die zichzelf beschuldigt; Een avon tuur in Chinatown. VLA ARDIN GHRAMBACHT. Geslaagd. Voor het eerste gedeelte van het ma chinisten-examen diploma B is geslaagd de heer A. F. Stam van hier. Ieder nummer goed bezet. Nu de inschrijving voor de R.A.C.-wed- strtjden, welke Zondag om 12 uur ?>p bet Hermes-D.V.S.-terrein worden gehouden, is gesloten, blijkt, dat alle nummers ruim voldoende bezet zijn, en men dus goedte sport en strijd kan verwachten. Alleen het nummer polsstok hoogspringen is om technische rel enen moeten vervallen. Ook de school-estafette zal interessant zijn, en o.i. zal er hard' gestreden wor den om den wisselbeker in het bezit te krijgen. De wedstrijd zal geopend worden met de serie oer scholieren, en do demi-finale"» zoo wel als finale, wordt in hot program ma der senioren verwerkt. De toepaug is in de z g. Laan van Offer man; de hoofdingang bijjft. gesloten. Een gedeelte der zit-tribune zal voor scholieren gereserveerd worden. Dit het S.V.V,-kamp. Morgen zal de meerkamp voor de S.V.Y.- senioren en -junioren worden besloten met de volgende nummers: B- en C-junioren: 4CK) M. Iiardloopen en hal-ingooien. A-junioren: 400 M. hardloopcn en vér- springen, zooder aanloop. Senioren: 400 M. hardloopcn en vèr- springen, zonder aanloop. De prijsuitreiking zal Zondag 31. Juli, na afloop van de te houden dual-meet tegen Pro Pair ia Rotterdam, geschieden. De derde toeiswedstrijd eea draw. De derde ioeLswedstiv'-l is in een draw geëindigd, zonder dat er gespoeld is. liet terrein was ook op «Jen vienlen dag niet bespeelbaar, zoodtat beide aanvoerders be- sloten de match van Manchester als een draw te beschouwen.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2