ZATERDAGSCHE POST Met Chamberlain in de wolken. de unntee hómt.. STADSNIEUWS Gemeenteraad Gemengd Nieuws Ernstig verkeersongeluk ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1938 HET VLIEGENDE BLAADJE BUITELLAND STADSNIEUWS Sportkieeding Sporthuis „Spurt en Sprint" Exclusief interview met den vliegenden premier. FINANCIEN EN DORST Als de koude u en uw lieve vrouw overvalt! Maar zorgt ook voor U zelf! NEUTJES 4«/z Distilleerderij „Het Sijsje" Agenda. Onder leiding van den burgemeester, mr. dr. F. L. J. van ilaarea, is gistermiddag een raudai ergadvnnö gehouden; alle leden waren auaweaj. De voorzitter herdacht het regeerings- jubiieum \a:i H. M. de Koningin, felici teerde dei heer 3. Din kei a ar mot zijn zilveren raa Jsüdinaatschap en wijdde eem- ge woorden aan het verscheiden van mr. F. Droogir-ever Forluijn, burgemeester van Rotterdam. Aan de orue Kwam: la. Benoeming leden vaste raadscom missies; In d<> Commissie voor de Technische Bedreven werd de heer Th. J. L. v. d. Berg vervangen door den heer II. v. d. Kra-»n, in de Commissie voor het (irorid- bedrijl de heer H. v. d. Kraan door den heer Th. J. L. v. d. Berg; in de Com missie voor de Gemeente Reiniging de heer C. Janse door den lieer A ii. W. ue Leede, die ook m de Commissie voor het onuer/oek der rekeningen werd benoemd in oe plaats van den heer C. Janse. tliv rigens kwam in de coin missies geen verandering 1b. Definitieve benoeming leeraren aan de A'ijverheidsavondschool: de hoeren F. C. v. d. Jagt, B. v. d Ree, H. Panis, A. J. Lammers, M. P. Heyboer en J. W. C. Dcrju nier holt en verlenging tijdelijke benoe ming van de heeren A. Adelaar en F. van Dyk. De heer v. d'. Jagt kreeg 30, de overige voorgedragenen kregen elk 31 stemmen. 1c. Voordracht benoeming leeraren Gem Nijverheidsavondschool a. Wiskunde en Ned. Taal: G. Hoven- kamp en G. W. de Lange (alpkabetische volgorde); De heer De Lange kre&g 22, de heer Ilovenkamp G stemmen; 3 stemmen wa ren blanco, zoodat de heer De Lange be noemt werd. b. Lijnteckenen en projectieleer: P. van Schagen, Rotterdam; J. van Drunen, Hen- drik-IdoAmbacht en A. J. Berkhout, Rot terdam. •Benoemd werd' de heer P. van Schagen, met 31 stemmen. c. lijnteekenen en meetkundige construc ties: J. van Drunen, P. van Schagen en A. J. Berkhout. •Benoemd werd de heer J. van Dranen. met 31 stemmen. IC. Voorstel om den heer C. Sckerpe- nisse opnieuw te benoemen tot leoraar ia de Fransche taal en handelscorresponden tie aan. den Gemeentelijken Handelsavond- eursus en wel tot den aanvang van den cursus 1939/1940. Hiertoe werd met algemeen© stemmen besloten. 2. Tickkken der afdeelingen voor het onderzoek der gemeentebegrooting voor bet dienstjaar 1939. De heer Dinkelaax werd voorzitter der le, de heer Slavenburg der 2e en de heer ir. Houlman van de 3e sectie. 3. Goedkeuring van de rekening over het jaar 1937 en van de begrooting voor het jaar 1939 van de Vereeniging „Schie- damscb Volksbadhuis". Du-novereenkomstig werd besloten. 3bis. Voorstel tot het opnemen van tij delijk kasgeld tot een ma\iinurn-l>edrag van 1300.000.-— Dienovereenkomstig werd besloten. 3tcr. Voorstel tot het instellen van oen eisch in rechten tegen den heer J. K. Si tnon, aannemer te Schiedam, ter zake van 1 de vergoeding van de schade op den 19 Mei 193S door een hem toebehooorenden bak met heistelling toegebracht aan den kademuur en het remmingswerk aan en nabij dc Spoelingbrug. Dienovereenkomstig werd besloten. 4. Voorstel tot onderhainlschen verkoop aan den heer P. Dupont q.q., alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Julianalaan N.Z., ter breedte van pijn, 19.50 .M. en ter diepte van pl.m. 30 11., tegen den prijs van f 15,50 per 412., ter bebouwing met een dubbele villa. Dienovereenkomstig werd besloten. 4B. Voorstel tot onderhand-clien i er- koop aan de becien M de Regt en C. de üra.if, alhier van een strook grond gelegen aan de Ju lana'aan N Z., ter Groet te van 1 11. en ter diepte van plan. 30 M., legen een prijs van f15 50 per 112., met uitsluitende bestemming als uil pad Van eenige zijden werd bezwaar tegen dit voorstel gemaakt; stemming werd ech ter niet gevraagd, zoodat overeenkomstig het voorstel werd besloten. 4B. bis. Voorstel tot onderhandschen ver koop aan den heer B. K. A. Kappelhof, alhier, van een strook grond, grenzend© aan zijn woonhuis aan de Stadhouders laan Z.Z. no. 107, ter breedte van 1 11. en ter diepte van 25 II., tegen een prijs van fló.per 112., welke grond uitslui tend mag worden bestemd voor uitbreiding van de garage en den siertuin. Dienovereenkomstig werd besloten. 4C. Voorstel tot onderhandschen ver koop aan den heer J. D. van Bennekuni te Rotterdam, va.' een perceel bouwgrond, gelegen aan oe SSadboudersIaa'i Z.Z., tir breedte van pl.m. 24 M en ter diep e ran pl m. 25 11tegen een prijs van fló per 112., tei bebouwing met een en kele villa. Dienovereenkomstig word besloten. 4D. Voorstel lol onderhandschen ver koop aaa den heer C. van de Wete ring te Rotterdam \an een perceel bouw grond, gelegen aan de Boerhavelaan O Z., het Lorentzplein Z.O.Z. en de Lorentz- laan Z.Z., tegen den prijs van: a. f24 per M2. voor de langs de straat gelegen gedeelten to! oen diepte van 25 II.. ter grootte van pl.m. 21G4 112., ter bebouwing met huizen van ten minste 5 ',5 M. breedte, elk bevattende 3 wonin gen, terwijl in het pand op den hoek van de Boerhavelaan en het LorentzpWn een win kei woning mag gevestigd zijn; b. f10 per 412. voor het achterliggende terrein, ter grootte van pl.m. 314 M2., ter 6F. Voorstel tot het verieenen van een crediet van f350,voor de aanschaffing van leerboeken en leermiddelen voor den Gemeentelijken I la n del sa v ondcur.su s, in ver band met de toenemnig van liet aantal leerlingen. Dienovereenkomstig werd besloten. 7. Voorstel tot het verieenen van oen crediet van f 850 ton behoeve van de ver- bc-bouwing me, eea nader overeen te ko j 1 et'xu.g val het woonwagenhanp aai den men bebouwing, welke tot geen grooterej Ruileuliavemveg. hoogte dan 3 41. mag worden opgetrok- j Ida tovcreenkomsfig werd besloten. ken. Dienovereenkomstig werd besloten. 4E. Voorstel tot onderhandsdien verkoop aan den lieer H. Gabel q.q., van een strook grond, ter diepte van 1.75 41. en ter breedte van 26.10 41., gelegen achter de nieuw gebouwde panden van de N. V. II.A.V.-bank aan de Broersvest, welke grond zaJ worden bestemd als rij wiet bergp laa ts. De beer Scheurkogel maakte een op merking over den prijs f35 per 412. Overeenkomstig liet voorstel werd be sloten. 41'. Voorstel dd. 16 September 1938, tot onderhandschen verkoop aan den toer P. Dupont q.q., van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Zuidzijde van het pleintje aan de Francois Haversdimidtlaan Z.Z., ter oppervlakte van pl.m. 380 412., tegen den prijs van f 14,50 per 412., ter bebou wing met een dubbele villa. Dienovereenkomstig werd, na een opmer king van den heer Th. J. L. v. d. Berg besloten 5. Voorstel tot oïdeiband-clien aankoop in het belang der volkshuisvesting van de firma J. A. J. Nolet, alhier, van de buiten dc rooilijn van de Hoofdstraat vóór het pand, genummerd Foo'dsiraat 10, goleren strook gronl, ter oppervlak'© van 13 412., tegen den prijs van f65 in io ta u. Dienovereenkomstig werd besloten. 6. Voors'el on gun-tig !e be-cbi k->n op het verzoek van U" Vereen voor Geref. Schoolonderwijs on, medewerking te ver kenen voor de aanschaffing van neu- we gordijnen vooi de ondervviizerskamcr in de Oramo Ivjssauschool; voor de ui voering van een andere reken- en taal- methoJe aan d..* Dr A. Kuyperscliool, en van de St. Willihrordusstichting om de benoodigde gelden toe te s'aan voor de aanschaffing van leermiddelen en scliool- meuh-elen in verhand roet de toeneming van het aantal Icpriingen van haar ULO scholen aan do Nassaulaan 42 en West- molenstraat 20. Dienovereenkomstig werd besloten. 6E. Voorstel tot het verleenea van oen crediet van f 479,75 voor het aanschaffen van leermiddelen voor de vakken natuur kennis en geschiedenis aan. de U.L.O. school Al (hoofd de heer Th. W, Vis). Dienovereenkomstig werd besloten. 8. Voorstel mot den Staat der Neder landen een overeenkomst .an te gaan lot net verkrijgen van een voorschot tot een totaal bedrag v an f 456 000, ten behoeve *-an d© stichting van een nieuw riool gemaal c.a. in het Singelkwrtier tot het verieenen van een crediet van f70.0<X).ten laste van Grondbedrijf ten behoeve van de omlegging van de water- keering in Nieuw-Mathcnesse; tot het verieenen van machtiging voor onderhandsche aanbesteding van den aan leg van die waterkoering en straatbanea. De lieer mr. Kavelaars stelde oen 6-tal vragen; ook de lieer Scheurkogel maak te een opmerking; beide sprekers werden door ir. Houtman beantwoord, waarop het voorstel z.h.s. werd aangenomen. 9. Voorstel tot vaststelling van een voar- gevelrooilijn voor het gedeelte van de Westvest nabij de Bran d-e ras teeg. Dienovereenkomstig werd besloten. 10. Voorstel tot: a. Vaststelling van voorgevelrooilijnen voor het bouwblok, begrensd door de Ger- ri t Verboonstraat, de Lange Nieuws (raat en de Westvest, zoomede voor een te ma ken verbindingsstraat tosschen de Lange Haven en de Westvest; b. Vaststelling van. een verordening hou dende bebouwingsvoorschriften enz. voor de Gerrit Verboonstraat W.Z. en. omge ving Na een langdurig comité-generaal werd dit punt van de agenda afgevoerd. 11. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening houdende bebouwingsvoarschrif- ten enz. voor de Koemarkt W.Z. en om geving. Ook over dit voorstel werd van de agenda afgevoerd. 12. Voorstel van B. en W.: a. tot aanwijzing van een tot het Gr Grub bed rijf der gemeente Schiedam behoorend terrein in den Nieuwlandschen polder, ter oppervlakte van pijn. 6 H.A., als stort plaats van de gemeente-reiniging; b. tot vergoeding van den huurprijs voor de jaarlijks in gebruik te nemen opper vlakte grond aan het grondbedrijf; o. tot het verieenen van machtiging tot beëindiging van de huur van de jaarlijks in gebruik te nemen gedeelten weiland'; d, tot het verieenen van een crediet van f 15.000,ten behoeve van de verbete ring van de brug over de Damlaan, toe gang gevende tot den Oudedijk en van de bestrating van den Oudedyk over een lengte van ongeveer 700 41., zoomede ten behoeve van het maken van een toegang met afsluithek voor het terrein. Na enkele opmerkineng van de heeren Kavelaars en Scheurkogel, die beantwoord! werden door de wethouders Houtman ten Slavenburg, werd overeenkomstig het voor stel besloten. 13. Voorstel om voor het vervoer van leerlingen der Buitengewone School een crediet te verieenen van f450,per jaar. Dienovereenkomstig werd besloten. Ingekomen Stokken. Overeenkomstig een voorstel van den heer Hoogendam word z.h.s. beslaten een beslissing op het verzoek van de N.V. Cacao- en Chocoladefabriek „Baronie" om voortuinen in de Warande te mogen be bouwen, tot een volgende vergadering aan gehouden. Twee zwaar gewenden. Gistermiddag om vijf uur is op het Sta tionsplein te Groningen een ernstige bot sing geschied (usschen den 48-jarigen ge huwden motorrijder F. T,, wonende te Rolde, die met een duopassagier een tram tegemoet reed, en een wielrijder, die zich op het rechtergedeelte van den weg bevond, Dc oorzaak was, dat de motorrijder de tram aan den verkeerden kant passeerde. De gevolgen waren zeer ernstig. De motorrijder weïd van zijn voertuig geslingerd en kreeg een zware hersen schudding en bloedende hoofdwonden. De wielrijder, de zeventien-jarige R. N., wo nende te Groningen, werd eveneens met zware verwondingen hij kreeg o.m. een sekedelbasisfracfuur opgenomen. De duopassagier bleef ongedeerd. Nadat drie dokters hulp hadden veileend, werden de beide slachtoffers naar het R.K. ziekenhuis overgebracht. Hun toestand was gisteravond hoogst zorgwekkend. Aanrijding met dooddijk gevolg. De ongeveer zestig-jarige werkster mej. M. Dussel te Winschoten, werd gistermor gen, toen zij plotseling in de Engelslilstraat den weg overstak, door een vrachtauto van de N.V. Winschöter Kolenhandel aangere den. Met zware inwendige kneuzingen werd' de vrouw naar het R. K. ziekenhuis ver voerd, waar zij in den loop van den mid dag is overleden. 7e JAARGANG No.47 DE CONFERENTIE IN DE BE1ERSCHE BERGEN Onze Actuaiis mijmert: Vroeger stond er in de Beiersche bergen een hut, een heel gewone, be woonbaar gemaakte berghut. Daar woonde Hitier en toen was hij nog staatsgevaarlijk. Nu staat er in Berch tesgaden, op den Obersalzberg, de „Berghof" en daar woont Hitier, maar nu is hij hoofd van staat. Tientallen jaren geleden was er een Chamberlain in Engeland en na hem kwam er weer een Chamberlain en na dezen kwam er nog een Cham berlain, en deze heet Neville. De last van de grootheid zijner naamgenooten droeg hij met gelatenheid. Maar eens zou het oogenblik komen, dat hij ook een groot staatsman genoemd zou kunnen worden. En hij vloog naar Berchtesgaden. Dat is de grootheid van Neville Chamberlain, maar waar schijnlijk zal hij zich onderweg wel afgevraagd hebben: Waar vliegen we heen? UIT HET SUDETENLAND Naar wij vernemen is het op het oogenblik in de Sudeten-Duitsche districten volkomen rustig. Van de be sluiten der regeering te Praag blijkt een kalmeerende invloed uit te gaan. In de straten wandelt de bevolking alsof er niets aan de hand is. Er zijn geen buitengewone maatregelen voor de handhaving van de orde getroffen. Van incidenten is niets te merken. Naar wij van andere zijde vernemen, is in alle districten de staat van beleg afgekondigd en is de politie versterkt met afdeeüngen militairen, die met mitrailleurs op de hoeken der straten staan. Samenscholingen worden elk oogenblik van den dag uit elkaar ge jaagd en herhaaldelijk vallen schoten. De weerlooze bevolking is overgeleverd aan de willekeur van een aantal volksvijandige elementen. Gedurende de laatste dagen zijn tengevolge van het optreden van politie en militairen reeds tachtig dooden en vierhonderd drie en veertig gewonden gevallen. Van bevoegde zijde wordt even wei tegengesproken, dat een mobilisatie bevel uitgevaardigd zou zijn, hoewel wordt volgehouden, dat enkele lich tingen reservisten onder de wapenen zijn geroepen. Zonder twijfel is de regeering den toestand meester. Alle andere berichten zijn verzonnen. HET JODEN VRAAGSTUK Het advies van den heer Mussolini om Oost-Afrika voor de Joden open te stellen heeft tot resultaat gehad, dat tot nu toe reeds 40.000 Joden naar Abessinië gekolonialiseerd zijn. Hun familieleden ontvangen opge wekte brieven, waarin het heerlijke klimaat en de gemoedelijke, rustige bevolking in enthousiaste bewoordingen worden bezongen, terwijl iedereen vol lof is over de bescherming die hun ge boden wordt door enkele Italiaansche soldaten, die voor dat doel door de Italiaansche regeering naar Abessinië zijn gezonden. Het is alleen eigenlijk vreemd, dat niemand eerder eens op dit idéé ge komen is. ONZE FOTO-WEDSTRIJD Der traditie getrouw organiseeren wij binnenkort weer een foto-wedstrijd. Alleen foto's, gemaakt tijdens de feeste lijkheden, hebben kans op een prijs, Alle soorten en olie moten Geen gezanik meer over een te kort broekje of een te klein bloesje. Bij ons kunt u koopen wat u hebben wilt. Wij hebben alles. Met onze kleeding kunt u op lederen wedstrijd verschijnen Gekleefd aanbefevend: hoewel natuurlijk ook andere kiekjes ter opluistering ingezonden kunnen worden. Verboden zijn siechts: tante Neel met nicht Emmy op het strand te Rockanje, oom Frans voor het Casino te Monte Carlo, kleine Wim op een vachtje en de vriendinnetjes van Herman z'n meisje in Le Touquet. U begrijpt, het moet een nette ten toonstelling worden. Onze lijffotograaf heeft ons reeds verrast met enkele unieke kieken. Hij fotografeerde verscheidene malen de groote belangstelling, die er bestond voor de Haagsche juffrouw, die met den ballon zou opstijgen, maar die niet mee kon. Er is een foto bij van het stuk uit den broek van het pad vindertje, dat bij die gelegenheid door 'n politiehond gebeten werd. Er waren ook foto's bij van de gymnastiek- wedstrijden, maar die hebben wij maar achtergehouden. Die zijn alleen ge schikt voor de Tijdingzaal, waar zij dan ook zijn opgehangen en waar zij uiteraard geweldige belangstelling trek ken. EEN AARDIGHEIDJE Gisteren heeft in de Tijdingzaal een kieine plechtigheid de staf van de Zaterdagsche Post een oogenblik ver- poozing gebracht in zijn enerveerend werk van de laatste dagen. Als dank voor de bewezen diensten tijdens de feestelijkheden, welke, zooals men weet inmiddels afgeloopen zijn, heeft het bestuur van het feestcomité aan de dame en heeren van de Z. P. eenige welgekozen geschenken overhandigd. Aan Mile. Madelief werd een collectie manicure-werktuigen in echt kranten lederen étui overhandigd. De Postbode kreeg een kistje sigaren, dat hij aan Willem gaf, omdat hij niet rookt. De Lampenist werd verguld met een ge- ruischlooze schrijfmachine en de Ac tuaiis werd een schitterende pendule met coupes overhandigd. Voor Willem was er een nieuwe pet. Nadat Mile. Madelief op haar ma nier had bedankt, door den secretaris een zachte kus op zijn linkerwang toe te dienen, voerde de Postbode liet woord. Spr. drukte zijn geroerdheid uit in enkele welgekozen bewoordingen, waarin hij o. a. zeide, dat het feest comité toch eigenlijk het geld beter had kunnen besteden aan een gezellig avondje voor de leden en hun dames. Door het rondstrooien van dergelijke kostbare geschenken zou, naar spr. vreesde, het budget er niet lichter op worden. Spr. stelde daarom voor om met het oog op het in de toekomst te verwachten tekort een collecte te organiseeren. (Speciale Z. P.-Lampenisten-dienst) Onze Lampenist is er natuurlijk bij geweest. Dat behoeft geen betoog. Toen Chamberlain in het toestel stapte zat de Lampenist op zijn plaats, op Chamberlain z'n plaats. Oh hello, Lempy, zei Neville, byre you are. So as you can see, antwoordde de Lampenist in het Engelsch. Toen het vliegtuig te Mtlnchen daalde is onze medewerker niet uitge stapt, want er is daar in MUnchen een politiecommissaris, die een ver- schrikkelijken hekel aan hem heeft. Dus zat hij er nog in, toen Chamber lain weer terugvloog en van dezen vlucht geven wij de volgende repor tage, die wij rechtstreeks uit den mond van onzen Lampenist, die radiogra fisch sprak, hebben opgeteekend: Hoe was het bij Hitier? Now, wat zal ik zeggen. Ik be grijp niet, dat die man geen Engelsch heeft geleerd, dan was alles veel ge makkelijker geweest. Ik begrijp er overigens toch weinig van, want wat willen die lui eigenlijk. Ze hebben nu Oostenrijk, straks komt een stuk van Tsjecho-Slowakije er bij, dan Dantzig en de rest daar in het Noorden, hoe heet het ook weer. En er schijnt nog veel meer land te zijn, waar Duit- schers wonen. Ik heb dat nooit zoo precies nagegaan, maar als j"e het goed nagaat, zijn er anders een boel van die lui. Ik begrijp ook niet best, hoe die allemaal te eten hebben. Maar Iaat ik me daar niet teveel over uitlaten, want anders zet je het nog in je Zetpeetje. Een ander praatje, ga je volgende week meer mee? Daladier komt ook, reuze geschikte kerel, alleen een beetje Fransch, hè. Jammer, dat iedereen niet behoorlijk Engelsch spreekt, dan ging alles veel gemakkelijker. Moet je het toch eens over hebben in dat krantje van je, hoe heet het ook weer. Ik wilde mijn hartelijken dank tot uiting brengen en mijn oprechte be wondering uitspreken over de gewel dige prestatie van dezen grijzen, vlie genden premier, maar hij voorkwam mij met de aangeboren beleefdheid van een Britschen gentleman. Ik greep naar de microfoon en gaf mijn verslag door, dat u hierboven hebt kunnen lezen. Daarna nam ik afscheid. Bij het handschuddea zeide Chamberlain nog de volgende indrukwekkende woorden, die ik letterlijk vertaald weergeef: Het ga je goed, kerel, en tot de volgende week. Zeg, ik krijg zoo langzamerhand het gevoel alsof ik het heen-en-weer hebi Saluut. De Z. P. gaf in dit opzicht het goede voorbeeld. Met open schaal werd rond gegaan en als eerste bijdrage werd den penningmeester een bedrag van f 316.48J ter hand gesteld, waarmede hij zeer verheugd naar huis ging. De Z. P. hoopt, dat dit voorbeeld navolging zal vinden SPORT HET SEIZOEN BEGINT Morgen begint het bruine monster weer te rollen. Het leder zal weer flink getrapt worden, naar het zich laat aanzien. Het groene veld is dezen zomer goed begroeid en kan een stootje verdragen. De vooruitzichten zijn dus alleszins gunstig. De ploegen zijn in schitterende conditie, dank zij de in-door training en de oefenwed strijden doen het beste ervan hopen. Zonder uitzondering maken alle clubs een kan3 voor het kampioenschap. Als zij alle wedstrijden winnen, ein digen zij vast en zeker boven aan de ranglijst. Maar het spel gaat boven alles. Het gaat niet om de knikkers, nee hoor. Het kan de jongens eigenlijk niet schelen of zij verliezen of winnen. Een sportieve strijd is het voornaam ste. Dat weten ook alle georganiseerde supporters. Over de wedstrijden van morgen behoeven wij geen prognose ten beste te geven. Iedereen, die geregeld be zoeker van de wedstrijden is, weet het toch beter. FINANCIËN EN DORST Aan de aan het prospectus voor de emissie van f 300.000.-- relatief preferent aandelenkapitaal toege' oeg- de Boodschap No. 19 van de Di.ectie der N.V, Maatschappij tot Exploitatie van de Uitspanning Het Cafeetje aan den Overkant" ontkenen wij het volgende: Denkt toch om uw vrouw en kinderen, zorgt dat zij lekker warm ingepakt op straat kun nen loopen, neemt een flinke haard en laat tochtlatten aan de ramen en deuren maken. Slaat kolen In en bant de koude uit uw gezellig woonnestje. Koopt onze vloeibare warm te Ons nieuwe merk f (.41 per liter De omzetten zijn in dc afgeloopen boekweek enorm geweest. Zoowel voor gerst als voor graan werden bevre digende prijzen gein aak Tengevolge van plaatseb'jke gebeur tenissen is ook de omzet en de prijs zetting van vele bij-producten boven alle verwachtingen geworden. Tegen sluitingstijd van de markt werd echter bijna dagelijks eenig ver val waargenomen, soms meer en soms minder dan normaal. De aandeelhoudersvergadering werd gehouden op Zaterdag 10 September a.s., ten kantore der Vennootschap, waar iedere aandeelhouder op ver toon van zijn papieren muts, recht van spreken had. Behandeld werden de geheime winst- en de openbare verliesrekening, alsmede de balans. Voorgesteld werd om 95 pCt, dividend uit te keeren, alsmede om het salaris van het geheele personeel te verdubbelen. Voor tan tièmes bleef daarna nog ruim 9 mille beschikbaar, wélke gereserveerd werden voor de pandbriefhouders, die gewoonlijk de leestafel bevolken. De verwachtingen voor de toekomst zijn zeer hoog gespannen en de Directie is van meening, dat de bedrijfsresul taten niet tea achter blijven bij die van het vorige boekjaar. Om deze reden is een nieuwe kapi taaluitgifte alleszins gerechtvaardigd. Aandeelhouders hebben bij de intee- kening ©p de nieuwe emissie voorrang tegen sen voorkeurskoers van 1927/16. Onze financieele en enokomische medewerker oordeelt den geest, welke uit dit prospectus blijkt, niet te optimistisch en hij Is ervan overtuigd, dat do emissie een succes zal worden, vooral voor de bestaande aandeelhouders, al was het alleen maar "met het cog op den enormen omzet in Oranjebitter.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6