STADSNIEUWS Ontwikkelingscursussen R.K.S.V. „Excelsior" De bestrijding der werkloosheid WANDGEDIERTE Fa. W. VAN LOON Herv, Diaconessenarbeid Pastoorsbenoeming Tooneelwedstrijd Luchtvaart STADHOUDERSLAAN 37. De R.E.T. Schatgravers agenda. De inschrijving geopend. Ook m het komende seizoen zullen weer ontwikkelingscursussen voor werkloozen worden gehouden, ditmaal voor de 8e maal. De cursussen beginnen waarschijnlijk 1 October a.s. en zullen tot 1 Juli 1939 worden voortgezet Er worden 39 verschil lende cursusssen gehouden. Iets nieuws is dit jaar de cursus tot opleiding van het schiiders-gczellendiploma en de lessen in toepassing van de Molineer-methode. Alleen schilders kunnen daaraan deelnemen. Jeugdige werkloozen. Voor jeugdige werkloozen van 1321 jaar worden vakgroepen ge\ormd \oor schilderen, timmeren, tneubelmaken, p'aat werken en het aanleggen van eJectrische installaties. Met uitzondering voor dc laatst genoemde groep wordt 21 uur per week les gegeven. Voorts wordt weer een 2-jarige cursus ingericht voor opleiding van machinist- motordr'jver en voor het voorloopig diplo ma groote vaart. Per weok wordt 33 uur les gogoven. Vrouwencursussen. Ook worden weer ontwikkelingscursus sen ingericht voor meisjes en vrouwen, die zelf werkloos zijn, of wier mannen werkloos zijn. Wie het vorige jaar reeds een cursus volgde, mag thans niet tot oen zelfden cursus worden toe ic'a'enwel kan een ander vak gekozen worden in totaal word' in 12 vakken onderwijs ge geven. Een apnrta dienstbode-cursus uoidl in gericht, die 3 maanden zal duren; het aan tal lesuren bedraagt 23 per week, n.I. 10 lessen van 2 uur. Voor alle cursussen ook die voor mannen staat de inschrijving open tot Zaterdag 24 September. De Centrale Werkplaats. Zoo we reeds gemeld hebben, zal ook hier ter stede een cenlrale werkplaats worden ingericht, in het pand NoorJvest- singel 575? Dit pand wordt thans door ruim 40 jongens gereed gemaakt voor zijn nieuwe bestemming. Geslaagden. Van den machinisten-cursus zijn na een examen, dat een week duurde, voor motor- drijver geslaagd' de hoeren J. Rijsdijk, J. A. Brussanro, Joh. de Kievit en H. van Leeuwen. In November zal zich een tweede groep cursisten aan het examen onderwerpen. Aid. Hockey. Gisteravond' heeft de hockey-afdeeling van de R.K, S.V. Excelsior onder leiding van den heer A. Jocker in de bovenzaal van „De Amstelbron" een vrij goed be zochte, zeer geanimeerde vergadering ge houden. Van het hoofdbestuur waren aanwezig de heeren E. A. Leenderts en J. N. Hoek, resp. voorzatter en penningmeester van de vereeniging. Ingekomen was een uitnoodïging van „P.T.T." uit Den Haag, welke club het vijf-jarig bestaan viert. Zondag a.s. zuilen twee elftallen van Excelsior, een dames- en een heeren-elftal deelnemen aan de door P.T.T. uitgeschreven jubileumwedstrij>- den. Bij deze gelegenheid zal Excelsior uit komen in de veranderde uniform, waarbij het tot nog toe gebruikte roode shirt ver vangen wordt door een wit, waardoor beter de Excelsior-eenheid tot uiting komt. De leden werden verzocht, zooveel mo gelijk mee te gaan als supporters. Zij dienen zich dan vóór Woensdagavond op te geven bij den secretaris van de afdoe- ling. Een propaganda-commissie werd be noemd1, die bestaat uit de dames K. den Brinker en T. Piuym en de heeren A. Jocker en J. Viredebregt De taak van deze commissie zal voornamelijk bestaan uit het werven van nieuwe, vooral ju nioren-leden voor de hockey-afdeeling. Voor de afdeeling zal een speciaal maandblad worden uitgegeven, verzorgd door de dames K. den Brinker, T. Pluym en J. v. Tienen, en de heeren A. Jocker, J. Mineur en J. Vredebregt. In dit blad zullen worden opgenomen de voornaamste mededeelingen en de com petitie-standen uit het blad' „Hockey-sport", uitgegeven door den K.N.II.B. Voorts zul len berichten, speciaal voor Excelsior, wor den opgenomen, zooals opstelling van elf tallen, verslagen van wedstrijden, enz. De prijs van dit blad zal met een klei nigheid worden verhoogd, teneinde de af deeling in staat te stellen, bij de opening van de nieuwe terreinen, in Mei a.s. aan de vereeniging een cadeau te kunnen aan bieden. De heer Leenderts gaf nog enkele zeer gewaardeerde aanwijzingen, die door liet bestuur ter harte zullen worden genomen. Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs is morgen verhinderd zijn wekelijksch spreekuur te boudea. De finanrieei-tcehai,"chc kant. De regeeringspersdienst meldt: Bij schrijven van 9 Mei heeft de minister van sociale zaken zich lot de gemeentebe sturen gewend met het,„verzoek, mede te werken aan de uitbreiding van de werkver schaffing. Het is in de* afgeloopcn tijd ge bleken, dat bij versdiiilende geineontobo sluren tegen inwilliging van het verzoek bezwaren beslaan, welke gegrond zijn op overwegingen van financieel-leclmisdhen aard. Teneinde de gewenschle uitbreiding met kracht te bevorderen, heeft de minister van sociale zaken thans de navolgende circu laire, waarin aangaande den financieel- technisclien kant der aangelegenheid na dere verduidelijkingen woiden gegeven, aan alle gemeentebesturen gezonden. Zuiveraars van Gebouwen en Schepen zal in het enkele geval, dat ten gevolge van de uitbreiding der werkverscliaifing aan een gemeente een subjectieve bijdrage zal moeien worden verleend, teneinde de begroeting sluitend le houden, overleg wor den gepleegd over de vraag, op welke wijze aan dit gevolg zal kunnen worden ont komen. OF I ik meen erop te mogen rekenen, dat zijd e alles in het werk zal worden van uw „Bij mijn aanschrijving van 9 Mei j.l. werd j gestold om de plannen van de regeering ie door mij een beroep gedaan op de mede helpen bevorderen. De funeste gevolgen werking van dc gemeentebesturen om tevnn eon massale lediggang zijn u genoeg- komen tot een uitbreiding met 50 pCt. zaam bekend. De dcmoraJiseerende invloed Nadien zijn mij bezwaren ten oore geko- j der werkloosheid moet met alle krachfen men van do zij le van gemeenten, welke worden bestreden en arbeid, voor de werk- aanspn/ak kunnen maken op de maximale gewone bijdrage uit het Werkloosheidssub- sidiefonds en daarenboven voor het slui tend maken der begrooting een extra- en eventueel nog een belastpgbijdrage moes ten ramen. In verband met liet bepaalde Joozcn is uiteraard verre te verkiezen bo ven steun zonder meer. Ik doe daarom nogmaals een krachtig beroep op de ge meentebesturen om rekening houdend met de richtlijnen gegeven in mijn circulaire van 9 Mei j.l. no. 1 2511, afd. W. en S., in art. 19 van het Koninklijk besluit van (]e uiterste krachten in te spannen om te Spoedcursus Middenstandsdiploma. Di een feestelijke bijeenkomst, die mor genavond in de zaal van den R.K. Volks hond gehouden wordt, zal aan de ge slaagde leerlingen van den spoedcursus van De Hanze voor het Middenstandsdi ploma, door den burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, het diploma worden uitgereikt 1 Juli 1937 (Stbl. no. 448), zou ingeval van verhooging van voor werkverschaffing uitgetrokken posten in den loop van het dienstjaar bij de liierbedioelde gemeenten geen dekking aanwezig zijn voor een be drag, gelijk aan 15 pCt. der voor subsi dieering uit hel fonds in aanmerking ko mende nieuwe uitgaven. Mede niimMi. mijn ambtgenooten van binnenlands* i zaken en financiën heb ik de eer u in aansluiting aan wat mijn eerstgenoemde ambtgenoot onder Jaglee- kening van 2 Augustus 3.1. ter kennis bracht van do directie der Vereeniging van Neder land sdie gemeenten mede to doelen, dat bij de vaststelling van het bedrag der benoodigde bizondere bijdragen, c.q. van de in de plaats dezer bizondere bijdragen tredende renielooze voorscholen, alsn-og rekening zal worden gehouden met de als gevolg van de uitbreiding der werkver schaffing verhoogde of vóór 15 November 1938 als nog te verhoogen raming der kosten voor werkloozenzorg, bedoeld in artikel G van evenbedoeld Koninklijk l»e- sluit. De bizondere omstandigheid dat «voor 193S nog geen extra- of belastingbijdragen zijn vastgesteld' in verband met het voornemen van de regeering om ook dit jaar weder ten deele in deze behoefte le voorzien door het beschikbaar stellen van rentelooze voorschotten opent daartoe de gelegenheid. Aangezien bij de beoordeeling der ra mingen op de gemeentebegrootingen van de kosten voor werkloozenzorg, bedoeld in artikel G van. meergenoemd' Koninklijk be sluit tot heden geer rekening werd gehou den met de kosten, welke veroorzaakt zullen worden door de door de regeering' nagestreefde uitbreiding der werkverschaf fing, zullen de gemeentebesturen goed doen opnieuw te overwegen, op welke wijze voor wat hun gemeente betreft kan wor den medegewerkt aan een krachtige uitbrei ding der werkverschaffing en welke wijzi gingen van de gemeentebegrooting daarvan het gevolg zullen zijn, opdat deze wijzi gingen zoo spoedig mogelijk en in ieder geval voor 15 November 1938 ter kennis van Gedeputeerde Staten kunnen woerden gebracht. Gelijk bekend, streeft de regeering naar een uitbreiding der werkverschaffing met 50 pCt. In zeer vele gemeenten ontbreekt echter de mogelijkheid om, althans in 1938, de werkverscbalDng met dit percentage uit te breiden. Zal het door de regeering gestelde doel worden bereikt, dan zullen dus andere gemeenten, welke wel over de noodige mogelijkheden beschikken, tot een uitbreiding van meer dan 50 pCt, moeten overgaan. Ook hiermede kan bij de over weging der te nemen maatregelen door de gemeentebesturen rekening worden ge houden. In verband met de hiervoren gemaakte opmerking, dat de regeering het voorne men heeft ook dit jaar weder ten deele in de behoefte aan bizondere bijdragen te voorzien dcor het beschikbaarstellen van rentelooze voorschotten, herinner ik eraan, dat op grond van de uitkomsten van 1937 mag worden aangenomen, dat, behoudens een enkele uitzondering, in die behoeften, welke gevolg zijn van een uitbreiding der werkveischaffing, niet door een voorschot doch door een bijdrage a fonds perdu zal worden voorzien. Wellicht ten overvloede moge er nog op worden gewezen, dat gemeenten, welker gewone uilkeering uit het werklooshcids- subsidiefonds niet het maximale percen tage beloopt, door de' werking van de schaal automatisch de xerhooging der voor subsidieering in aanmeikïng bomende uity gaven schier volledig uit het werkloos- heidssuhsidiefonds vergoed krijgen. De on der deze groep vallende gemeenten, die reeds een bizondere bijdrage moesten ra men, behoeven deze raming mitsdien niet te verhoogen. Met de colleges van Gedeputeerde Staten komen tot objecten voor werkverschaffing". Gedurende de feestweek. Nu de feestweek weer vooibij is en de vervoerscijfers over het tijdvak 31 Augus tus tot eu met 8 September uitgewerkt zijn, kunnen de volgende gegevens worden vermeld over het vervoer in die dagen. Op liet tram- en autobusnet der R.E.T. werden in totaal 2.181.000 betalende pas sagiers vervoerd, op dezelfde dagen van 1937 was dit aantal 1.530.000; een ver meerdering in 1938 dus van ruim 630.000 passagiers of ruim 40 pCt. Het grootste vervoer vond plaats op 31 Augustus, n.I. 327.335 passagiers (v. j. 258.G46), onmiddellijk daarop volgt G Sep tember met 311.700 passagiers; op de ove rige dagen van de feestweek was het aan tal betalende passagiers gemiddeld boven de 200.000, terwijl liet vervoer op Zater dag 3 September zelfs nog iets hooger was dan op 31 Augustus 1937. De jubileum-feestrit met het oude elec- trische materieel bracht ruim 14,600 be talende reizigers; de paardentram bleek zich in een nog gTootere populairiteït te verheugen, want- deze vervoerde ruim IS.000 passagiers. De stoomtram tusschen Schiedam en Jiet Maxconiplein vervoerde ruim 7700 passagiers, een betrekkelijk gun stig resultaat, Wanneer men bedenkt, dat deze ver buiten het centrum van Rotter dam reed. De totale opbrengst van hot vervoer was over vde 9 dagen in ronde cijfers f 165.440,— (v.j. f 113.100,daarbij komt nog de opbrengst van de autobus- rondritten in de avonduren van ruim f4800,In vergelijking met .verleden jaar werd dus ongeveer f57.000,of bijna 50 pCt. meer ontvangen. Met dit resultaat kan de R.E.T. zeker tevreden zijn. Dat dit succes bereikt werd zonder eenig ongeval van beteekenis is in de voornaamste plaats te danken aan de groote medewerking van het personeel, dat in dikwijls moeilijke omstandigheden zijn zware taak met toewijding heeft ver vuld'. Federatie Schied. Muziekgezelschappen. Hedenavond zal, zooals gemeld; de Fe deralie van Schiedamsche Muziekgezel schappen zich aan het gemeentebestuur voorstellen. Gm half 9 wordt van het Koolasch aan de Gedempte Broersvest naar het stadhuis afgemarcheerd. Daar zal de voorzitter der Federatie, de heer DeWaardt de nieuwe organisatie aan B. en W. voor stellen en een toespraak houden. Nadat de gezamenlijke corpsen, onder leiding van den heer H. H. van Vleuten de „Federatie- marsch" hebben gespeeld; voert wethouder J. D'inkelaar het woord; een drietal mar- sclien zal ten gehoore worden gebracht, burgemeester Van Haaren spreekt een slot woord' en daarna dcfileeren de corpsen langs het stadhuis. Na de bijeenkomst op de Groote Markt volgt een marsch door de stad1 langs de volgende route: Hoogstraat, Kpemaikt, Ger- rit Verboonstraat, Lange Nieuwslraat, Tuin- laan, Gerrit Verboonstraat en BroeTSvest. Schildercursus. Door den heer R. Steens, gediplomeerd mr. schiller en leeraar N. O., wordt hier ter stede een cursus geopend voor schil ders, die zal opleiden voor gezel, mr.* schilder en voor het diploma, dat ver- eischt wordt door de Vestigingswet. Na dere bi/onderbeden vindt men in een ad vertentie in dit nummer. Gouden bruiloft Maandag 3 October a.s. zal het echt paar W. C. OranjeSluijters 50 jaar ge trouwd zijn. Den dag te voren, Zondag 2 October, zal er gelegenheid' zijn het gou den paar tusschen 1 en 3 uur te com- pliment"eren Mariastraat 9. Herdenkingsdienst. Iu de avondgodsdienstoefening in de Groote Ktrk zal Zondag a s. herdacht wor den, dat 25 jaar geleden de Herv Dia conessenarbeid, hier ter stede werd be gonnen. In dien herdenkingsdienst zullen ds. VV. A. Zeijdner, voorzitter van het Rotterdamsche Diaconessen huh, en ds. J. W. Tonsbeek het woord voeren; het Kerk koor zal zingen. De opbrengst van een schaaleolleete, die in dezen dienst gehouden wordt, zal die nen vooi het aanbrengen van verbeterin gen aan het Wijkhuis Lange Haven 85. Van kapelaan J. A. M. Bekkers. Bij beslui f van den bisschop van Haarlem is kapelaan J. A. M. Bekkers, werkzaam in de Franbeland'sche parochie, benoemd tot pastoor van De Cocksd'orp op Texel, tot welke narochie ook het gehoele eiland Vlielan-... behoort. Kapelaen Bekkers is hier ruim 11 ja ren werkzaam geweest en trad' o.a. op als geestelijk adviseur van den R. K. Volks bond. Vrijdag a.s. vertrekt de nieuw benoemde pastoor naar zijn parochie op de heide Waddeneilanden. a Aan dea Vlaardingerdijk. Men schrijft ons Het uitgestrekte veld achter het hek met het opschrift „Schoolwerktuinen" aan don Vlaardingerdijk baadde in een heerlijke zonnewarmte, welke do koude ochtend deed vergelen. Do kinderen wisten: van middag was het aardappelrooien. Mijnheer had de vorige keer al verteld, hoeveel er misschien wel var elk veldje komen kon. Mogelijk wel een kilo of tien. Thuis werd dus een zak ot mandje opgeschommeld en vader, moeder, grootvader of groote broer beloofde even te komen helpen. Nu, dit was zoowaar wei noodig. Er waren dien middag dan ook minstens zooveel ouders als schoolinmiertjes aanwezig. Sommigen hadden zelf een spade van thuis meege- bracht, anderc-n zorgden snel een der be schikbare schoppen te bemachtigen. En kele minuten na den aanvang was hot veld gevuld met spittende en gravende groote inenschen, terwijl de eigenlijke land bouwers om hc-t hardst in de losgewoelde aarde grabbelden om do aardappelen te raper.. Vreugdekreten werden geslaakt, tel kens als er weer zoo'n groote of een aarJ- appel-als-een poppetje te voorschijn kwam. Het Lutine-göudstaafje kan niet met meer vreugde lxeroet zijn. Och, dat goudstaafje is ook eigenlijk van geen waarde, nu het niet door meerdere gevolgd is. Maar die schooltuinaardappelen, dat is een schat van onberekenbare waarde. Denk eens aan. Vroeg in hel voorjaar hebben de kinderen de pootertjes in den grond gestopt en de aarde ero\er weer netjes glad geharkt. Ge lukkig, dat er nog meer verbouwd werd. Al na enkele weken kon de eerste spinazie gesneden worden, dan was er radijs en sptfedig kouder ook al wat snijbloemen voor moeder meegenomen worden. Die eerste weken vergen veel van het geduld der kinderen en er zijn er dan ook altijd die de zaak maar opgeven. „Wat heb je eraan, je moet maar har ken, gieten en onkruid wieden". Jammer voor deze kinderen, dat de ouders niet even doorgeze' hebben. Zie die gelukkige gezichtjes eens, als de eerste producten, al of niet eetbaar, meegebracht worden. Maar het aardappelveldje is toch eigen lijk het mooist van alles. Eerst komen de jonge plantjei door de aardkost breken, de planten worden grooter, donkerder, gaan bloeien en steeds maar moeten de kinderen toekijken Natuurlijk kan een en kele de lust niet weerstaan even een plantje eruit to trekken om dan te ontdek ken, dat er heusch aan den wortel al zoo iets als een aardappeltje begint te komen. Ze .";jn dan meteen overtuigd; *t Gaat goed, afblijven I Grappig Jat nu eerst al dat loof moet afsterven. Het veldje gaat er weer dor en kaal uitzien, maar er zit' nu heel wat in den grond. Nu, is het eindelijk zoover. Het geduld wordt beloond, de oogst komt binnen. Als al de geraapte aardappelen in een zak zijn gedaan, wordt de leider erbij geroe pen, die met een ernstig gezicht het ge wicht van al die zakjes moet schatten. Welk een voldoening ook voor hem, zoo'n dag, welk et n voldoening vooral voor de ouders die slechts noode dat wekelijksche dubbeltje konden missen. Het brengt nu zijn rente op. Nu is het bijna gedaan. Nog enkele we ken en het hek wordt gesloten. De winter gaat dan het land bewerken tot straks in het voorjaar weer enkele honderden kinderen* aan dit zoo bij uitstek opvoe dend en gezond vermaak gaan deelnemen. Het bestuur inmiddels moet weer gaan rekenen en trachten aan de noodige gel den te komen. Vóór de kinderen komen moet het land omgeploegd en bemest wor den, er moeien weer zaad en plantjes worden gekocht, er moet dan weer loon betaaldeworlm, het gereedschap aange vuld worden en dat alles kost veel, Heel veel meer, dan die wekelijksche dubbel tjes opbrengen. Gelukkig bezit Schiedam nog burgers die zulk werk kunnen en wil len steunen. Been gebroken. Gisteravond is de 11-jarige N. v. d. M. bij het rolschaatsen in de Rozenburger- si raat gevallen. Zij brak haar rechterbeen. Per ziekenauto is zij overgebracht naar het gemeente ziekenhuis, waar zij ter verple ging is opgenomen. 1 Van Schiedamsche vcrcenigingca. De Scluea. Mondharmonica- en Tooneel- vereeniging „Syrnohoma" bestaat 23 No vember a s. la jaar. In verband daarmee, organiseert zjj op Zaterdag 17 en Zondag 18 December a.s. een tooneelwedstrijd voor Schiedam sche tooneelvereenigingen. Elk der deel nemende vereenigingen zal een tooneel- stuk in één bedrijf opvoeren; er worden zoowel corps- als personeefe prijzen be schikbaar gedekt. Damclub „Schiedam". Irt de laatste ledenvergadering van de Damclub „Schiedam" is een nieuw be stuur gekozen, dat bestaat uit de heeren: C. J. llinfelaar, le voorzitter; J. van Til- borg, 2e voorzitter; J. Levering, lo secre taris; M. Coté, 2c secretaris; J. do Wilde,, le penningmeester; D. v. d. Spek, 2e pen ningmeester, en M. Kerkhoven, commissa ris van materiaal. SCHIEDAM. Passage theater, 8.15 uur. 1. BuLGog Drummond neemt revanche; 2 *a Bizondere vrouw. Woensdag 2 uur Matinóe (volledig programma). City theater, 8.15 uur. 1. Hei gestolen document 2. De cirkel des doods. 20 Sept. Groote Markt, half 9. Federatie van Schiedamsche Muziekverceni- gingen. Marschmuziek en toespraken. 20 Sept. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Begroe tingsavond Ned. Ghr. Vrouwen Bond. 21 Sept. Oude postkantoor, 2 uur, Ope- nioo Luchtbeschermingstentoon- sfclling door burgemeester mr. dir. F. L. J. van Haaren. 21 tot en met 25 Sept. Oude postkantoor. 2—lt uur n.m. Luchtbescher- mingstentoonsteiliag. 21 Sept. Gel Chr. Soe. Belangen, uur. Patrimonium. Spreker W. A. J. Balmayer. 21 Sept. Zaal R.K. Volksbond, 8 uur. Uit reiking middenstandsdiploma's spoedcursus De Hanze. 22 Sept. Vereenigingslekaal 8 uur. Viering 45-jarig bestaan afd. Sdhiedaaft Clhr. Nat. Werkmansbond. 24 Sept. Musis Sacrum, 8.15 uur. Schied, Tooneelvereen. Onderling Kunstge not. 29 Sept Groepslokaal Nicuwstraai 12 Her denking 10-jarig bestaan S.W.S. 29 Sept. Passage Theater, 8.15 uur. Schied. Kunstkring. Rasmus de wonder dokter. Gezelschap Saai born Par- scr. 6 'Oct. Passage theater, 8 uur. Bonte avond D.E.S. ROTTERDAM, lieden e.v.d. Arena, 2.15 u. 8.30 u. Voor stelling 20 Sept. Tivoli Schouwburg, 8.15 uur. Alvata's Mysteries of 1938. 20 Sept. Groote Schouwburg, 8.30 uur. De Rotterdammers. Een huis vol her rie. 20 Sept. Wilhelminakerk, Oranjeboomstraat Orgelconcert F. Willebrand, Chr. Gem. Zang vereen. „Vox Humana" Heden en volgende dagen: Tentoonstelling „Ontdek uw stad". Schiedamsche- singel 56. Dagelijks 1022 u. en. Zondags 1217 u. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 n Mannequin, City. 3,15 u. 7.15 u. 9.30 u. Manne quin. Corso. Van 11 af doori. Maytime. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Mannen en een g'.lolte. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Olympiade film. Olympia. 7 u. 9.; o u. Bokser legen wit en dank. Prinses. 2.15 u. 3.15 u. Verbannen. Een gevaarlijk complot. Scala 2u. 7 u. 9 30 u. De weg terug, Studio. 2 u. 7 u. 9.15 u. De Wildzang. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. 40 jaren. De vliegtocht van Ir. De Kok. Naar wij vernemen, is het vertrek van dc heeren ir. De Kok en Schmid Gram» per vliegtuig naar Ned.-Indië vastgesteld op Donderdagochtend 22 September om 8 uur van het vliegveld Ypenburg.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2