STADSNIEUWS De verduisteringsproef Een kort woord tot de burgerij Jubileum De toonzaal Het centrale vliegveld Spoedcursus van de Hanze Nieuwe electrische kabels De werklot Luchtbeschermingsoefenïng te Breda MAGGI5 JUS Hokodama Na de foto-tentoonstelling BINNENLAND te De toestand van Prinses Juliana 1932 "26,7; 1933 24,1; 1934 •25,6; 1935 30,2; 1936 30,7; 1937 - 23,5 en in 1938 21,9. Luchtvaart Do burgemeester, nir. dr. F. L. J. van Haaren richt zich met den vol genden oproep tot de burgerij: Zooals werd aangekondigd wordt "hedenavond van 10 tot 12 uur een verduisteringsproef gehouden over een uitgestrekt gebied, binnen welk gebied ook onze stad gelegen is. De strekking en bedoeling, die mui die proef ten grondslag liggen, zijn U bekend gemaakt; gij weet, dat liet hier geldt ons aller veiligheid, oen voorzorg voor 't behoud van ons en onze goederen; het is een eiscli van harde noodzaak, die door geen onge rief, geen moeite en geen kosten mag afgewezen worden. Daarom is uwe medewerking dan ook een duro plicht, een plicht zoo voor U zc-ivcn als tegenover ben, die als Uw medeburgers dan wel als streekgenooten een éénheid van be langen vormen. Daarbij zijn Uwe medewerking er eene van dien aard, zoo krachtig en volledig, dat aan de overheid: afdoen de ktmne blijken, waartoe Schiedam bereid is, wat het vermag en kan als onverhoopte werkelijkheid ons daartoe zoude nopen. Moge bij deze proef, waarbij wij allen zijn betrokken, waarbij het rijk, de industrie en elke dienst ten nauw ste samenwerken, waarbij aan geld en arbeid van velen veel geëischt wordt, vooral tot uiting komen, dat het be oogde doel oen algeheel verduiste ren behoorlijk wordt bereikt; zou er, hoezeer ook onverwacht, gebrek aan medewerking tot nieuwe proeven dwingen, dan zouden uiteraard' naar voorschrift van de wet, de toekomst eiscben stellen, die in hun omvang en gevolgen, veel vérder zouden strek ken. 4 Schiedamsche buTgerij, toont aan, dat gij beseft, wat met die proef van ons gewaagd wordt en verwacht en dat voor 't slagen van die proef een ieders medewerking een algeheele medewerking volstrekt onmisbaar is. Bij Wilton. Het heele bedrijf van WiltonFijcnoorn zal hedenavond van 1012 uur geheel stilgelegd worden, omdat het niet mogelijk is zonder licht te werken en het onmo gelijk is gebleken alle lampen voldoende af te schermen. De avondploeg staakt om 9 nor reeds het werk, zoodat dit personeel voor het begin van de verduisteringsproef thuis kan zijn. De werklieden, die om 12 uur den ar beid zullen voortzetten een 400-tal zullen gedurende de verduisteringsproef grootendeels in de cantine verzameld zijn; het schaftuur i= verzet, zoodat dit in de gedwongen rustperiode valt. De extra rust tijd zal later ingehaald worden. Omdat ook het terrein geheel in duister nis zal zijn gehuld, zal dit intensief be waakt worden. Alle schepen in de Wiltonhaven hebben het verzoek gekregen ook hun lichten te dooven. Andere groote werven. Bij de Werf Gusto gaat dé ploeg, die gewoonlijk tot 11 uur werkt, hedenavond om kwart voor 10 naar huis. Het bedrijf f wordt dan tot den volgenden morgen stil gelegd. De Scheepsbouw Maatschappij Nieuwe Waterweg" heeft de zelfde maatregelen ge nomen als WiltonFij en oord'; ook daar wordt van 1012 our hedenavond niet gewerkt. Te Overseliie. Aan de verduisteringsproef zal te Over- schie 'n Inchtbeschermingsoefening ver bonden worden. Dm 10 uur zal het be gin van de verduisteringsproef aangekon digd! worden door sïrene-geloei, het einde door het luiden der klokken van de Ned. Herv. kerk en door signaalhoorns. Bij de oefening, die tijdens de proef wordt gehouden, wordt verondersteld, dat ergens in de gemeente een bom F in geslagen. Aan de oefening zullen «pe daal de onlsmettings-, de gasverfccinings- en de geneeskundige dienst en de brand weer deelnemen, die zullen beschikken over 8 auto's, n.l. 2 van de brandweer, één ziekenauto, 2 van den reinigingsd erwt, 2 van de poüt'e en een voor den burge meester en de.i commandant van den lucht- bescbermingsdien-t Te Breda is gisteravond een luchtbe-cher- mingsoef e n in g gehouden, d.e dus inec-r omvat dan een verduisteringsproef, zooals deze hier wordt gehouden. Om 4 uur gilden dé sirenes van alle fa brieksgebouwen ten teeken, dat de oefe ning was begonnen Kort daarop werd ver ondersteld, dat een brandbom was terecht gekomen op een woning in de fepstraat. Een veronderstelde brand aldaar was wel dra door de wijkbrandweer gebluscht. Tal rijke slachtoffers van neergeworpen brand bommen werden gesignaleerd en ten spoe digste door den geneeskundigen dienst ver zorgd'. Na zonsondergang werd geen straatver lichting onlsioken, terwijl ook in de hui zen ieder naar buiten uitstralend licht werd verboden. Omstreeks zes uur ver keerde de stad in een Egyptische duis ternis, doordat de bevolking op voortref felijke wijze de gegeven voorschriften uit voerde. branden gemeld), welke met bekwamen spoed door de wijkbrundweren en later ook door de hoofdbrandweer werden ge bluscht. Van hall acht af inooht de bevolking zich niet meer op straat bevinden. Het doorgaand en ander verkeer werd uit de straten geweerd en om de stad heen ge leid. D stad en de omliggende gemeen ten, Ginueker,, 'beteringen en Prmcenha gen, die in de oefening betrokken wa- ïen, leken als uitgestorven. Om kwart looi tien verscheen ee.i Dou glas D.C. 2-loeslel van de K.L.M boven de «tad. De komst van bet vliegtuig was reeds eenigen tijd te voren door den luis terpost op oe Groote kerk aangekondigd. Echter was de aanvankelijk zwaar be volkte hetnoi juist beider geworden, zoo dat de maan de stad op uitnemende wijze verlichtte. De verduisteringsproef verloor aard-oor v: r dit oogenblik af baai groot ste waarde. Tegen elf uur werd de laatste oefening gehouden. Verondersteld werd, dat het ge I)e heer \V. J. Kruijer 23 jaar havenmeester. Naar wij vernemen zal Zaterdag a.s. een verdienstelijk hoofdambtenaar 25 jaar in dienst der gemeente zijn. Het zal dan na melijk een kwart eeuw geleden zijn, dat de heer \V. J. Kruijer de functie van ha venmeester aanvaardde. De heer Kruijer was voordien eerste stuurman bij de Mij. Zeeland- Er heeft zich uit het personeel een kleine commissie gevormd, die den jubilaris Za terdag een blijk van waaxdecring zal aan bieden. Aanvankelijk wilde dc heer Kruijer zich aan een huldiging onttrekken, maar op algemeen aandringen heeft hij daarvan afgezien. s Overal in Nederland gebruikt men graag MAGGIS Justabletten Maggi's Jus is smakelijk, krachtig, geu rig engemakkelijk klaar te maken. In vijf minuten tijds hebt U van één justablet circa 'I2 L. bruine jus gereed En U kunt er zo veel soorten jus mee makenbief- stukius, pikante saus, spekjus, kortom Maggi's Justabletten zijn een uitkomst Let op de geel-rode etiketten en de fabrieks merken: de naam Maggi en de Kruisster «m» Van dc Technische Bedrijven, Reetb jaren is in het gebouwencomplex van dc gasfabriek aan de Dwarsstraat een toonzaal gevestigd, die nuttig heeft ge werkt. Wie een. electrisch- of gas-apparaat noodig had, kon dat in de toonzaal ko- bouw van ue burgerwacht door een brand- j men bezichtigen en daaromtrent alle mo- botn was getroffen en in brand was ge- 1 gelijke inlichtingen verkrijgen. Werd een raakt. De wijkbrandweer slaagde er niet j apparaa! aangeschaft, dan geschiedde de in den brand te blusschen, zoodat de levering door eert der Schiedamsche in- hoofdbrand'weci met volledig materiaal op- j stnllfiteurs. Deze hebben dus niet anders treden moest. Talrijke gewonden, die jan voordeel van de toonzaal, want deze /■Ia IiAivimnn tira fAn (TrilvArfAn IVArnfll (Iftfir bezorgt hun klanten ca de installateurs behoeven zelf geen of maar weinig toestel len in voorraad te houden. Het verzet tegen de toonzaal, dat zich jaren geleden de bommen waren getroffen, werden door den geneeskundigen dienst verbonden, ter wijl ook de entsrnettingsdienst handelend moest optreden, omdat blijkbaar gebruik was gemaakt van gasbommen. Te elf uur werd het eindte van de- oefe ning door klokgelui van alle kerken der stad aangekondigd, en. konden de straat- en huisterlichting worden ontstoken ook in den gemeenteraad openbaarde, is dan ook geheel verstomd. D< ligging van de toonzaal is echter zeer ongunstig; meu komt er niet zoo gemak- De geheele oefening, welke uitstekend j j. jjjk joe tocht naar de Dwarsstraat bleek te zijn voorbereid, _is,_ dank zij de j royale medewerking van de inwoners van Breda en omgeving en dank zij de pa raatheid van di verschillende diensten, uitstekend' geslaagd. Talrijke militaire en burgerlijke autori teiten waren getuige van de zeer gevarieer de oefening. Daarom is door dc gemeente uitgezien naar een geschikter gelegenheid en men, meent die gevonden te hebben in het pand Broers vest 95, ongeveer tegenover liet Em- maplein. De Technische Bedrijven heeft hierdoor de beschikking gekregen over een groote showruimte, waarin gas- en electrische for nuizen, boyiers, geysers, stofzuigers, thee lichtjes, cotnforen enz. oordeelkundig zijn Een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Kamer van Koophandel en Fabriekenfentoon gesteld. In eikenhouten vitrines zijn n» .1 n.inn Hfnnn liArtW olrtll 111 ot OlDn - - - voor de beueden-Maas heef' zich met een, j-jejne apparaten bijeengebracht, adres tot den minister van waieistaat ge-Achteraan, links in de zaal, is een keu- wend, waarin zij met groote verwondering pcn ingericht, die uitgerust is met een kennis te hebben genomen van het voor nemen der regeering om bet vliegveld Schiphol tot centrale luditvaarlhaven voor Nederland le bestemmen. Hoewel v. ij niets willen afdingen al dus liet adres op de uitstekende uitrus ting van Schiphol, zal toch ieder onpartijdig dubbel stel apparaten, n.l. voor liet ge brink van gas en van electriciteit. Alles is zelf door de Technische Bedrij ven ontworpen en uitgevoerd. Zoo we reeds gemeld hebben zal de nieuwe toonzaal, die er keurig uitziet, morgenmiddag geopend worden. Dit zal beoordeelaar met ons de meening zijn j gpsclbeden door den wethouder der Tech- toegedaan, dat de ligging van dit vliegveld allerminst centraal genoemd kan worden en de samentrekking van het internationale luchtverkeer op dit ééne punt voor tal van nationale belangen schadelijk zal zijn. Rotterdam, de eerste havenstad des lands alsmede Vlaardingen, dat de derde plaats op dit gebied inneemt. Voorts Schiedam en het geheele complex van handel, scheep vaart en industrie langs den Nieuwen Wa terweg, zullen zich, bij doorvoering van de regeeringsplannen, op ruim een uur af stand bevinden van het wereldverkeer door de lucht. j Het is een niet te loochenen feit, dat do snelheidsfactor in het moderne zakenleven een zeer aanzienlijke rol speelt en dat, wie hiermede geen rekening houdt, achter op komt, ondanks alle overige krachtsin spanning. Het lijkt ons daarom eenvoudig ondenkbaar, dat een gebied' als het ge melde, 'met een wereldreputatio in. het verkeer en op zoo verschillend ander ter rein, blijvend verstoken zon worden van de modernste verbinding, welke onze eeuw heeft opgeleverd. Rotterdam ,zdu onzes inziens te kort schieten in zijn taak, indien het niet zorgde in alle opzichten ie bieden, wat bij een ha venstad van den eersten rang met reden verwacht mag worden en wat om den schakel van passagiers, post en goederen vervoer sluitend te maken ook onmis baar is. nische Bedrijven, rar. M. M. van Velzen. Tot di genoodigdeu beboeren het college van B. en W.; de raadsleden waarbij inbegrepen zijn de leden van Commissie voor de Technische Bedrijven de fabri kanten en grossiers, die apparaten expo- secren en de installateurs. In anderen vorm, In do gisteravond in Musis Sacrum ge houden bijeenkomst van het voorloopig comité der Hokodama en enkele winke liers, werd' vastgesteld, dat er voor een winkelweek volgens het oorspronkelijke plan niet voldoende medewerking bestaat. Thans is het voorloopig comité voornemens andere plannen uit te werken teneinde de voorgenomen winkelweek in gewijzigden vorm doorgang te doen vinden. Gisteravond geopend In de school aan den Singel no. 5 is gisteravond- de derde spoedcursus, uitgaan de van de R.K. Middlenstandsvereeniging De Hanze, officieel geopend'. Zes en dertig leerlingen waren ingeschreven. Namens het bestuur van De Hanze wa ren aanwezig de' hoeren A. J. Vred'cbregt Hzn., voorzitter, en- de heer W. Janse. Door den voorzitter werd een korte openingsrede uitgesproken, waarin hij wees op het groote nut van den cursus en op Aan een goed inzicht in die behoeften de resultaten van de vorige cursussen, dankte reeds in 1920 het vliegveld Waal- j Na deze opening werd met het onder haven zijn ontstaan, fc-rwiji het onvermoeid richt aangevangen, streven om een nieuw vliegveld in de om- gevsng van Rotterdam in te richten, de uit drukking is van hetgeen algemeen in bo llet Stedelijk Museum. Het Stedelijk Museum is, wegens het ontbreken van een behoorlijke ver'ichln; drijfs- on verkoeT.krineen als noodzakelijk en verwarming, thans weer voor eeuij'e wordt, aangevoeld. maanden gesloten Voor excursies van ver Wij willen daarom niet getooven, dat eenllngeii enz. bestaat echter ge'.egenbei-l toch het mus mm te bezoeken. Me.i zal zich daarvoor cchii r met een van de leden van ue commis-ie- voor het Stedelijk Mu- S2U in verbinding moeten stehen, Vcrmoodc-i'ik is dit de laatste winter, dut het Stedelijk Museum wegens de ge- br.ekig.' huis'e.-ling tijde ijk ges'o'ei moet no; in veel sterkere ma<« zal innemen. .worden, «óor den volgenden winter zal Ooorde aanspraken van Rotfenlam in dit: het museum, naar we hopen, onderdak Rolerdam. met miskenning van deze he- langen, zal worden gelicht uit de positie welke liet uit den aard var. zijn firte'ie ook op .het gebied van het luchtverkeer in neemt .en in de toekomst, wanneer een mo derne luchthaven ter beschikking s'-'.ah opzicht te erkennen, zal uwe Excellentie - t voormalige at met alleen aan de gerechtvaardigde wen- sc'non van het bedrijfsleven aldaar tege moet komen, maar bet vervoer per vlieg tuig tevens behouden en bevorderen van belangrijke gebïedsdeelen van ons land, waaronder het rayon onzer Kamer, die door een centraal vliegveld Schiphol in de achterhoede geraken. Zulks te voorkomen, is het doel van dit schrijven. hebben gekregen in het gerestaureerde Jacobs Gasthuis. Schoorsteenbrandje» Hedenmorgen omstreeks half 12 heeft de brandweer met een rammoneui «en schoorsteenbrandje in het pand' Middelhar- zij dragen overigens geen vcrantwoordelrjk- Intosschea werden .verschillende nisschestraat 4') gebluscht. beid voor dc veroeniging. j.Vrenastu". Door oud-leerlingen van school GI hoofd dc heer AI Lemson is een arau- sementsvereeniging opgericht. Het doel van de/e vereeniging, die „Vrenastu" (Vreugde na Studie) genoemd' is, is veertiendaag- sche clubavonden te organisccren. Het bestuur bestaat uit: B. Mulder, president; W. Moerman, Lange Kerkstraat 80, secretaris; mej. A. Stier, penningmees- teresse; mej. M. Brouwer en mej. A. Ike, commissarissen. De leeraren van school G1 hebben hun welwillende medewerking toegezegd, maar De «ode zijn van onvoldoende capaciteit. Ten gevolge van toename der electrische sÈroomlevering van Rotterdam aan Schie dam zijn de voedingskabels, die thans ge bruikt worden, te licht geworden. De vier hoogspanningkabels van 3 X ?0_ m.M.2 moeten daarom vervangen worden door vier hoogspanningskabels van 3 X 150 m.M.2. Op den Rotterdamschedijk, Koemarkt en Broersvest heeft dat zeer veel graafwerk tengevolge. Do nieuwe kabels worden op een andere plaats dan de oude gelegd. Tot nu toe lagen de kabels, die nit Rotterdam kwamen op den Rotterdamschedijk aan de Noordzijde, staken bij het Roode Hek (cm- dor den grond) den rijweg over en liepen aan de Zuidzijde, langs de Oosterkerk ver der. Thans zijn op Rotterdamsch gebied de kabels aan de Zuidzijde gelegd; in Schie dam.. aan den Noordkant van den Rot terdamschedijk. De kabels, die in den Rotterdamschedijk bij de bushalte naast het trottoir in den rijweg liggen en met een wijden boog om het plantsoentje heenloopen, zullen opge graven worden, Eén van de hoogspanningskabels zal langs dc Hema de Broersvest worden op geleid. In den Buitenhavenweg komt een aftak king te liggen van 3 X 95 m.M.2. De werkzaamheden zullen nog wel een maand in beslag nemen. Rij het leggen der kabels is rekening ge houden met het eerlang te bouwen hoog spanningshuis op den hoek van Singri en Rollerdamschedijk. Een fotoclub. ,\ls uitvloeisel vau onze fototentoonstel ling van 2628 September jJ. in Musis Sacrum gehouden, is in beginsel besloten tot de oprichting van oen fotoclub. De eerste vergadering zal Dinsdagavond in Mu sis Sacrum worden gehouden. Ook zij, die zich nog niet bereid verklaarden toe t© treden, maar belangstelling voor een foto club hebben, zijn op deze vergadering wel kom. De nieuwe tin-b aggeirm olen Socngai List, Naar wij vernemen, is bij het departe ment van koloniën telegrafisch bericht ont vangen dat de meuwo lin-baggcrmolen Soengai Liat, welke in de plaats komt van de destijds verongelukte Kantoeng, op 6 dezer van Soerabaja naar Banka is gesleept en daar 11 dezer te 6 uur 's middags behouden aangekomen. De mo len was besteld bij de werf Gusto, alhier en in onderdeelen naar Soerabaja gezon den, waar zij door de droogdok mij. Soc- rahaja is gemonteerd. De sleep is ge schied door de Overijssel en de Soeme- nep, van de Zoutrefie, onder supervisie van den hoofdinspecteur van den dienst voor de scheepvaart. De Nieuwe Kerk te Delft. De causerie van den heer Van der Kloot Meyburg, architect te 's-Gravenhage, zal Dinsdag a.s. in het Verenigingslokaal, op uilnoodiging van de Vereen, tot bevorde ring van de belangen der Ned. Herv. Kerk handelen over de Nieuwe Kerk te Delft, die onder zijn leiding als architect ge restaureerd is. De Zaterdag dmv., 22 Oc tober, wordt een excursie naar de Nieuwe Kerk te Delft georganiseerd. Telefoon. Het aantal telefoonverbindingen in Sep tember 1938 tot stand gekomen bedroeg: van Schiedam naar Rotterdam 264.053, vai. Rotterdam naar Schiedam 233.616. Geslaagd» Voor het diploma schoolraad' slaagde gisteren te Utrecht de heer G, Brink man, ondciwbzer aan de Oranje Nassau- school. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater. 8.15 uur. 1. Tucson, de onoverwinnelijke; 2. Die Fieder- maus. Woensdag 2 uur Majinée City theater, 8.15 uur. 1. De zoon van Tarzan; 2. Wraak. 12 Oct. Musis Sacrum, 8 uur Concert Mandolinegezelschap O.N.L 13 Oct Passage Theater, 8 uur: Cabaret revue Alg. Ned. Metaalbewerkers- bond, 13 Oct. Groote Kerk, 8.15 -unr. Uitvoering Clir. Oratorium Vereeniging. 14 Oct. Musis Sacrum, half 3. Ned. Huis- YTouwenvereen. 14 'Oct. Irene, 8.15 uur. Vereen, Jong Hervormden. Cursusavond'. Ds. K. de Bel: Rust te midden van on rust. ROTTERDAM. Heden tot en met 15 Oct. De Bijenkorf. Tentoonstelling „Rondom Rem brandt." Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Test-piloot. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Test-piloot. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. De brand van ond-Chicago. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De Patriot. Olympia. 7 u. 9.15 u. Revolver-recht; De gestolen tempelschat. Prinses. 2.15 u, 8.15 u. Madame Bovary; Het mysterie van de JU 52. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. De weg naar Rio. Studio 2 u. 7 u. 9.15 u. De Wildzang. c- '0- 3t r- •k dj fe Men meldr ons van officieele zijde, dat de toestand van Prinses Juliana goed vooruitgaande is. Do genezing werd' door oen Ifchte geelzucht vertraagd. De behandelende geneesheer acht het noodzakelijk, dat H. K. H. voorloopig nog alle inspan ning vermijdt. Prins Bcrnlia.nl presideert den Nat. Padvindersraad, Z.K.I1. Prins Bernhard heeft gisteren in zijn functie van Koninklijk Commissaris der Nederiandsche Padvinders, de vergade ring van den Nationalen Padvindersraad gepresideerd op het paleis Soestdijk. Dr. ir. M. H. Damm Naar wij vernemen, Damme, directeur-genera 10 November per K.L. liere doeleinden naar Ind geveer 12 December u lande terug verwacht. In de week niet 24 Sep De directeur van den ri loosheidsverzekering e ling deelt mede, dat blijb Centraal Rureau voor strekte vooiloopigo geg< van 19 tot en met 24 S gesubsidieerde vereen! -. loozenkas waren aanges sonen (waaronder 75.10 Van de 490.903 verz- landarbeiders was het centage 21,9 (in de vorig 5 tot en met 10 Septen percentage 22,2). In de tweede verslagweek van her was het weikloosheidspercenf. verzekerden (zonder landarbeider ,u laatste jaren als volgt: Op 10 September 1938 waren bij de or ganen. der openbare arbeidsbemiddeling in geschreven 320.404 werkzoekenden, waar van er 302.884 werkloos waren (n.l. 289.469 mannen en 13.415 vrouwen). Blijkens opgave van den directeur-gene raal voor de werkverschaffing en stcunver leening bedroeg op 24 September 1938 het aantal tewerkgestelde werkloozen 44.432 en het aantal gesteunde werkloozen 128.498, tezamen 172.930 verzorgden (vooriocpige cijfers). Het verschil tusschen het aantal inge schreven werkloozen en het aantal ver zorgden wordt in de eerste plaats ver klaard, doordat onder het aantal verzorg den (dit zijn in hoofdzaak kostwinners van gezinnen) de werklooze gezinsleden niet worden medegeteld. Deze zijn echter wel als werkzoekende bij_ een arbeidsbeurs in geschreven. In de tweede plaats bevinden zich on der de ingeschrevenen een aantal verzeker den, die uilkeering genieten uit een werk- Ioozc-nkas, Dit aantal is thans nog niet op te geven. In de derde plaats zijn een aantal werk loozen in cultureelen zorg (cursussen en -kampen). Hun aantal bedroeg in Augustus 12.669. De Mercury" op de thuisreis. De „Mercury" is gisterochtend van Kaap stad vertrokken naar Durban, op de terug reis naar Engeland. Deze terugreis zal in verscheidene étappes gedaan worden. De Pooische stratosfcervlneht. In verband met do ongunstige weerbe richten kan men nog steeds niet zeggen, wanneer de Pooische stratosfeerballon zal opstijgen. Reeds zijn vele buitenlanders te Zakopane aangekomen om bij het opstij gen tegenwoordig te zijn.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2