D. K. W. Schaduwen aan de kust Verslag van den Gemeenteraad De Gerrit Verboomstraat en omgeving Gemengd Nieuws Vrachtauto In botsing met paard en wagen De oplichtingszaak te Ginneken Boschbranden INGEZONDEN V GEBR. winkelman De alarmklok I Vergadering van Dinsdag, 4 October 193S. tooTzïtter: de burgemeester, mr. dr. F. II J. van Haaren. HL De distributie vin het verkeer. De -beer m r. X o 1 e t (r.k.) behoort niet tot degenen, die niets daa slechts te zeg gen hebben over Let nieuwe plan, zooals er onder de burgerij gevonden worden. Maar ook is spr. niet een onbeperkt ben on deraar .van het plan. Wordt dit zoo aangenomen, dan wordt de Westvest lig de Gerrit Verboonstraat on herroepelijk afgesloten voor alle njvericeer. Ook voor de Tuinlaan is in de Gerrit Ver boonstraat een trottoir gedacht, maar dat kan, als dat noodig mocht blijken, altijd nog weer weggenomen worden. Indien even wel de Westvest bij den ingang wordt dicht gebouwd, is deze straat voor goed voor alle rij verkeer verloren In groote centra getroost men zich soms veel kosten om een gelegenheid te creëeren, waardoor een deel van bel drukke verkeer kan worden afgeleid dat is o.a_ te Rot terdam geschied maar hier gaan we een dergeirj; egeJegenheid dichlhouweo. Bij het kiezen tusschen verschillende mo gelijkheden wordt het een afwegen van be langen van de onderscheidene categorieën weggebruikers. Spr. krijgt den indruk; dat big dit ontwerp het zwaarst heeft gewogen het verkrijgen van de grootst mogelijke vei ligheid voor de voetgangers. Die wordt be reikt door middel van doortrekking van het trpttoir van de Koemarklbrug aan weers zoden van de Gerrit Verboonstraat tot de Lange Nieuwstraak Op dat punt bomt dan een installatie met veiieersscinen en als de voetganger daar maar op let, dreigt er voor hem geen gevaar. Een goede veikeersdistribntie is erfitter ook van belang. De vrijkomende groad. In verband daarmee stelt spr. de vraag: Als de raad het voorstel van B. en \V. ongewijzigd aanneemt, legt hij zich dan ook vast voor wat betreft de bestemming voor den vrijkomenden grond aan de West- vest? Indien dit bet geval zou zijn, beeft spr. er bezwaar tegen het voorstel van B. en W. zóó aan te nemen. Wordt om trent de toekomstige bestemming van den vrijkomenden grond bij aanneming van dit voorsiel niets beslist, dan kan de raad later altijd nog in volle vrijheid oen. be sluit nemen. Beperking van kruispunten. Eén van de groote voordeden in het nieuwe plan is, dat op het traject Koe marklbrugOranjebrug niet meer dan één kraispont voorkomt. Kennende van de Koe- marktbrug zal het voor het rij verkeer niet meer mogelijk zijn dadelijk de Tuinlaan in te rijden, terwijl ook uit de Tuinlaan geen rechtstreeks verkeer op de Gerrit Verboon straat komt Hoogstens zou later even tueel kunnen wonden toegestaan aan het verkeer, komende uit de Tuinlaan, rechls in de richting van de Koemarkt te rijden. Hetzelfde geldt voor de Westvest, met dit verschil, dat het verkeer, komende van de Koemarkt, zou kunnen worden toe gestaan rechte de Westvest te nemen. De Westvest De heer Hoogendam (ar.) duit zich aan bij het betoog van den heer Scheur kogel; ook spr. is het niet duidelijk, waar om de Westvest bij de Gerrit Verboonstraat moet worden afgesloten voor het rijver- keer; waarvoor men dan de Lange Nïenw- straat 20 M. breed maakt. Men motiveert de afsluiting met ie wijzen op noodza kelijke maatregelen in liet belang van de veiligheid der voetgangers en daar zit wat in. klaar nu loopt het trottoir toch ook niet door bij de Westvest en van ongeluk ken hoort men niet. Naar het Engetsch van J. JEFFERSON FARJEON 5) ,,Ah, weer een detective," riep Luiai uit, terwijl bh begrijpend knikte. „Wij heb ben een bijenzwerm van ze gehad. Maar ik kan vertellen u niets." Hij schudde heftig zijn hoofd. „Ilij verdween in den nacht. Zijn boot aangespoeld. Ai'een „Zijn bootGing bij dan naar zee?" „0, ja. De politie zegt Een pret'ige nacht voor roeitochtje o ja" Hij glim lachte met een gekunsteld sarcasme „Uw politie ze weten alles. Maar ik, ik weet niets. Maar ik denk." Hij wees met zijn vinger op het voorhoofd. „Ven detta. Misschien mijnheer Fyne iemand gedood. Lang geleden, hè? Si, si. Dan vriend van iemand mijnheer F\ne verdron ken. Niet goede plaats hier. Ik spoedig weg. Alleen kort ik ben hier. Vijf, zes dagen." Zijn ordervrager keek hem scherp aan. „Was je niet hier op 13 Augustus?" vroeg bij. „O nee, als ik hier was toen, ik nou ga. Andere kellner had ongeluk. Fiets. Érg ziek. In ziekenhuis." „Zor, wanneer was dat?' Van een afsluiting van de Westvest is spr. geen voorstander; de mogelijkheid om van de Gerrit Verboonstraat de Westvest pp le rijden moet van groot belaag geacht worden. Eigenaren gedupeerd. Door de voorgestelde regeling worden ook de eigenaren van panden aan bet afge sloten gedeelte gedupeerd. Eén van hen heeft een prae, maar de anderen worden geschaad, o.a. de eigenaar van de garage. Ais door ae overheid maat regelen worden getroffer in het algemeen belang, dan moet zn niet door enkelen daarvoor offers laten brengen en dat ge schiedt in dit geval, want de panden in het afgesloten gedeelte worden vrijwel waar deloos. Spr. heeft dus twee bezwaren tegen het ontworpen plan nJ. le. dat de Westvesc bij de Gerrit Verboonstraat wordt afgeslo ten en 2e. dat niet voldoende rekening wordt gehouden met de belangen van de eigenaren van panden aan bet afgesloten gedeelte gelegen. Een *t»«i ea grwstsch plan. Mevr. Benthemde Wilde (s.d.) wil als woordvoerdster van een greep in dezen raad, die groote waaxdeering beeft voor het groote en grootschc plan, dat B. en W. den raad hebben voorgelegd, iets zeggen. Het gaat met dit plan als met meer groote plannende bezwaren er tegen stampt men uil den grond. In dit verband is het leerzaam nog eens uit de notulen kennis te nemen van het geweldig verzet, dat in den raad rees tegen het plan inzake een nieuwe Koemarktbrug. Die brug zou veel te groot en te breed worden. En nu openbaart zich iets dergelijks ten aanzien van het plan om het vraagstuk van de Gerrit Verboonstraat op te lossen. Onze nazaten zullen zich naar spr. verwacht, vroolijk maken over het debat, dat thans in den raad is gevoerd, want het verkeer zal nog steeds in intensiteit toenemen. Als niel-autorijdsfer zou spr. niet durven tomen aan dit plan; zij kan niet beoor- deelen, of het ontworpen parkeerterrein vóór het postkantoor te Hein is en of er 6 of 7 auto's knnnen worden geplaatst. Maar de inlichtingen die de raad van B. en W. hebben ontvangen wijzen er op, dat het geheele plan zoo bestudeerd en ook vergeleken is met wat in andere steden op dit gebied tot stand is gekomen, dat spr. vertrouwt, dat het vraags'uk op de beste wijze is opgelost. De voetgangers. Wel wil spr. nog haar vreugde uiten, dat er in dit plan rekening is gehouden met de voetgangers. Men moet 12 jaar op dat punt hebben gewoond, zooals spr., om te kunnen be oordeden, hoe noodig deze verbetering is. Het was daar levens gevaarlijk. Door de afsluiting van de West vest en de Tuinlaan, zoodat een doorïoo- pend trottoir gelegd kan worden, zal de veiligheid voor de voetgangers ten zeerste bevorderd worden. Alleen daarom reeds zon spr. hel plan toejuichen. Elk plan heeft zij nadeden en ook dit bezit die, maar spr. vertrouwt, dat B. en W. daaraan zooved mogelijk zullen tege moet komen. Waarom dringt men zoo aan op het open houden van de Westvest aan. de zijde van de Gerrit Verboonstraat? Wie van de tram komt en in de richting Oranjebrug gaat, moet nu op twee gevaarlijke punten den rijweg oversteken, le. op de Koemarkt en 2e. bij de Westvest, waarbij men niet kan zien welk verkeer van achteren nadert. De afsluiting van de Westvest voor alle rijkerkeer acht spr. zeer belangrijk en met het desbetreffend onderdeel van het voorstel is zij het volkomen eens. De bewoners van de Westvest. Den heer Scheurkogd geeft spr. niet toe, dut de eigenaren van de woningen aan de Westvest tusschen Gerrit Verboonstraat en Lange Nieuwstraai -er zoo slecht aan toe zijn. Zij krijgen straks aan de voorzijde hei uitzicht op een tuin .terwijl zij nu kij ken tegen oude geveltjes, die er maar zoo'n beetje bijhangen. En dat de bewoners van die panden straks minder zon zullen krij gen, gelooft spr. niet. De lichtinval is ook thans niet van dien aard, dal, als men een zonnig huis verlangt, men op de West vest gaat wonen. Spr. meende, dal de grootste fractie in den raad niet mocht nalaten haar groote instemming met het plan ie betuigen. Twee bezwaren. De heer m r. Ka velaars (rJc.; l>eeft twee hoofdbezwaren tegen het plan: le. de vermindering van de breedte van de West vest t_n 2e. cle hooge kosten die mei d© uilvoering van bet plan gemoeid zijn. Wat men tracht te hereiken met het doortrekken van het trottoir in de Gerrit Yerbooaistraat bereikt men ook door het uitvaardigen aam een -inrijverbod. V»» tegenstander, vnnrstandee. De heer Th. J. L. v. d. Berg (c.h.) sluit zich aan bij de woorden van waar deering door mevr. Renthem geuit voor de wij2e, waarop B. en W. het plan aan den raad hebben laten voorleggen. Mevr. Benthem heeft min of meer een" verwijt aan hen gemaakt, die critiek op het plan hebben uitgeoefend. Mevr. Benthemde Wilde (s.d.1: Keen. noen! 1 De heer Th. J. L. v. d. Berg (ei.): Ik was aanvankelijk een tegenstander van het plan, maar door de uitroerige toelich tingen ben ik tot de overtuiging gekomen, dat de ontworpen verkeersregeling aan de hoogste eischen zal voldoen. Een verwijt aan den raad niet betrekking tot de Koemark-brug is niet op zijn plaats. Als nu die brug nog gebouwd zou moeten worden, zouden we dat zeker anders doen, dan destijds is geschied; de ligging van dë brug ten opzichte van de verkcers- richting is verkeerd en ook de bebouwing op den hoek is niet juist. Die situatie bestaat nu eenmaal en daaraan is thans niets te veranderen. Indien evenwel die brug nog gebouwd zon moeten woeden zou spr. er zeker niet voor zijn haar te maken als 2e nu daar ligt De heeren Scheurkogel en Nol et hebben wel een sympathiek geluid laten hooren. Laat het plan zoo worden uitgevoerd, als het thans is ontworpen, maar bij een eventueel voorstel tot verkoop van den vrijgekomen grond aan de Gerrit Verboon straat en Westvest een principïeele beslis sing nemen over de Westvest. Het tuintje aan de Westvest Mevr. Benthem heeft er op gewezen, dat do bewoners van de Westvest hel uit zicht zullen krijgen op een tuintje aan de overzijde, wal voor hen een groote verbe tering zou zijn. Maar dat tuintje zal zeer schaduwrijk zijn en behalve klimop en een den kan geen plant zonder zon leven. Ieder die daar een tuintje ontwerpt, zal er van overtuigd zijn, dat dit onmogelijk een sieraad zal kunnen worden. Spr. kan met het voors'el van B. en W. wel meegaan, maar wil met de uitgifte van den vrijkomenden grond wachten, tot een overzicht is verkregen hoe het verkeer zich langs de nieuwe banen zal ontwik kelen. Aanvankelijk bad spr. groole bezwaren tegen het plan, maar thans gelooft spr., dat het wel aanvaard kan worden. I Volledige instemming De heer Collé (coram.) wil ook een paar woorden aan dit voorstel wijden. Spr. dat hij van technische vraagstukken niet veel verstand beeft en ook niet kan heb ben, weshalve hij zich met dergelijke pro blemen weinig bemoeit. Sterk is spr. op gevallen, dat bij de bespreking van dit plan door de ambtenaren, die het voorbe reid hebben, allo opmerkingen en allo cri tiek onhoudbaar zijn gebleken. De betref fende ambtenaren hebben getoond bet pi an volkomen te bclioerschcnalle vragen wer den onmiddellijk doeltreffend -en afdoende door hen beantwoord. Daaxoan gaat de com munistische fractie met bet geheele voor stel van B. en W. accoord. (Wordt oermlgd). neemt over 't a'e^meen bef s'andrami in. Een persoon gewond, voerman gewend. Op den Noordschen Steenweg te Ter- heyden, is gistermiddag omstreeks drie uur een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij een persoon het leven verloor en een tweede verwondingen opliep. Een met paard bespannen wagen werd op dat tijdstip van achteren aangereden door een vrachtauto uit Maastricht Het gevolg was, dat zoowel de auto als het paard via den berm van den weg in de daarlangs loopende sloot stortten. De wagen bleef langs den wegkant staan. De 25-jarige Hartogs, die naast den chauffeur in de vrachtauto zat, sloeg met bet hoofd tegen het portier van de auto en was op slag dood. De chauffeur bleef ongedeerd en stapte enkele ogen blikken na het ongeluk uit de auto op het droge De voerman van den met paard bespan nen wagen, A. Rosenberg uit Wagenberg viel tegen den grond en liep verwondin gen aan bet hoofd op. Hij werd naar zijn woning vervoerd. O het paard werd ernstig gewood. Verdichten blijven ♦ntkefiien. Over de geruchtmakende oplichtingszaak te Ginneken vernemen wij nog, dat de beide verdachten anderhalf uur lang door den rechtcr-commissaris, mr. F. Bidders aan den tand gevoeld zijn. Hun verdediger mr. Francois Pauwels was hierbij aanwezig. Zoowel tie oude als de jonge Dreyer ont kennen hardnekkig schuldig te zijn aan oplichting. Wanneer zij mejuffrouw Kessler opbelden, hetzij voor een bedrag van f10 of voor een som van duizenden guldens, dan kregen zij ten antwoord, dat zij den volgenden dag bet geld konden komen halen. Volgens de Dreyers zijn hierbij geen valsche voorwendsels gebruikt Want de oude Dreyer verklaarde bij zijn eerste verhoor, dat hij inderdaad een reis naar Australië heeft gemaakt maar het verhaal van de ijzermijn kon hij niet waar maken. De jonge Dreyer zegt van beroep garage houder in Haarlem te zijn, terwijl zijn va der beweert mrjnbouwktmdige te zijn. De vader maakt een keurigen indruk en men zou", daarop afgaande kunnen aannemen, dat liif inderdaad dat beroep heeft De jonge Dreyer is klein van stuk en men zou hem eerder achttien dan een en twintig jaar geven. De beide verdachten erkennen "groote sommen van mej. Kessler te hebben ont vangen, echter niet meer dan ruim f 100.000. Derest veridaren zij nooit te hebben ontvangen. 1 Reeds 17 doeden. Uit het Noorden van Minnesota en uit Ontario (Canada) komen berichten over geweldige boschbranden. In de nabijheid ran Fort Frances (On tario) is een farrcersgezin door bet vuur verrast. Uit Fort Frances wordt gemeld, dat do groote boschbranden in Minnesota en On tario reeds 17 dooden hebben geeischt. Tot de slachtoffers Leliooren 10 kinderen. Tien personen zijn gewond. De brand woedt thans over een afstand van 80 k.m. Brand I» («unpenpakhuis te Utrecht \ermoedehjk tengevolge van kortsluiting is gisteravond omstreeks half aciit brand i'.'.,gebroken in het tot het dak toe gevulde 1 ompeupakhuis der firma Gans aan de Stroosteeg te Utrecht. Hoog sloegen de vlammen uit liet fel brandende perceel, terwijl .een vonkenre gen een dik rookgordijn over de dichtbe bouwde binnenstad verspreidde. De brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, tastte het vuur met tien. slangen aan, waarbij het perceel onder massa's water bedolven werd. Hierdoor kon men uitbreiding van het vuur, waar voor aanvankelijk werd gevreesd, voorko men Het pakhuis braadde totaal af. DE ECOHOMISCHE AUTO |0KW| VOOR IEDEREEN n Vraag» ronder vtrjNteMiag deaessiratw I WESTVEST TEIEF, 67S21 I)»*öeAijk ongeval te Amersfoort. In de Gouwestraat te Amersfoort, is gistermiddag omstreeks half drie, het vijf jarig knaapje B. V., wonende op den Ouden Soesterweg, dat op een met steenen ge- j 'aden vrachtauto was geklommen komen te vallen. Het kind werd door dr. Boersma naar de ouderlijke woning gebracht, waar het na korten tijd overleed. „Volgenden dag." „En jij bent voor hem in de plaats ge komen „Si, si. Zij me niet vertelden wat ge beurde. Als ze me vertelden, ik niet ko men. Toen ik hoor, heb ik vingers ge teld. Et n man weg. Andere man heeft fietsongduk. Wie weet, wanneer nummer drie aan beurt? Misschien nummer drie zal zijn Luïgi. Slechte plaats dit. Ik weet hier," en bij wees op zijn maag. „Luigi spoedig weg. Lu'g uït." Een uterislmei-je \erscheeri aan den ingang i an de hal. „Luigi," riep zij op bitsen loon. „Wat doe je naar9 Denk je, dat ik alleen voor de thc-e kan zorgen?" „Ik zie, dat ik jc niet larger moet ophouden," zei de heer. „Hier heb ik iels oor je." Hij stopte een halve kroon in de Land van den keilner. En zeg aan nieimaid, dat ik hier geweest ben, denk er om ld beer verdween tamelijk snel en Luïgi draaide zich om en ontmoette daarbij de booze oogen van het dienstmeisje. „Jullie Italianen/ brieschte zij. „Jullie wïL'en een twee-urïgen werkdag en dan denk je nog, dat je overwerkt bent. Schiet op en help eens met het presenteerblad. Wie was oat met wien je daar sprak „Hij wüde weten den weg," antwoordde Luigi. „Nou, hg vroeg er een heelen tijd naar en je had nog langer werk om het hem te vertellen," snibde het meisje. „Denk je, aat je Mer betaald wordt om te klet sen?' Gehoorzaam volgde Luigi het dienst meisje mar de conversatiezaal en wan neer hij eruit zag, alsof hij ergens van onder den indruk was, dan was het niet! daarvan, dat zijn geweten hem plaagde. Het was meer omdat hij het gezich' van den goed g« L'eeden heer oorldurcnd voor zich zag tus.ehon de theepotjes en koek jes en uit had eeu verderfelijken invloed op de handigheid, waarmee Luigi deze dingen anders hanteerde. Luigi was ni"t bestemd om nummer drie te zijn. De mogelijkheid, dat hij het zou wezen, deed zich echter dezen middag bij hem voor met onplezierige levendig- Itcid. Aan een tafel bij het raam zaten Leo nard Sefton en Valentine MorJey. De laatste was al veel zachtaardiger ge worden en zag er belangrijk minder nurks uit, dan toen wij hem het eerst ont moetten. „Misschien zulk-n de zaken er een. beetje beter op worden, nu jij hier bent geko men," zcide hri naar zijn chocola kijken de met eemge waardeering. „Maar we hebben Lier le laatste week een hol door gemaakt en iedereen stond op springen." „Ik kan niet inzien, waarom," ant woordde Leonard. „Ik verwacht tenslotte, dat mijnheer Fyne te gelegener tijd wel weer voor den dag zal komen, stralend en lachend en ik h--b nog nooit een pret tiger hotel gehad." „Ja, het is hier aardig," gaf Morley toe. „Ook een aardige leiding." Hij trok zijn chocola naar zich toe en begon ervan te genieten „Maar met al die rondzwer vende lui van de politie je weet hoe dat is. Dit lui werken op je zenuwen. Je kunt niet dat ware vacantiegevoel krij gen; jo weet waf ik badoel. We waren hier juist met een gezellig stelletje, voor dat het gebeurde „En ik wil wedden, dat we weer bet gezellige slelletje worden, Morley," on derbrak Leonard hem. „Ter wille van ons zelf en ook ter wille van dat dappere vrouwtje, dat de tanden op elkaar zet en ervoor vecht om de zaak goed' te laten marchocren." ,..Ta, dat is zoo," knikte Morley. „Eerlijk gezegd, ik vind het een goed idee om baar te helpen, ging Leonard1 verder. „Ze is van de goede soort - negen en nceentig van de honderd meis jes zouden het bijltje er bij hebben neerge gooid, als haar zoo iets overkwam en zij is ook tot het inzicht gekomen, dat haar cenige hoop ligt in den zin: „de zaken woelen op den gewonen voet voort gezet". Ik geloof, dat jij en ik er een hoop toe- kunnen bijdragen om ze op den gewonen voet te laten voortzetten dat wil zeggen, als je van de partij bent." „0, ik wil best mee doen," antwoordde Morley dadelijk. „Ik geloof, dat ik tot het gemiddelde soort van zelfzuchtige menschen behoo>-, maar als je wat met me wilt tennissen en mijn gedachten wat wilt afleiden van die gruwelijke dingen, dan wil ik hier nog een maand Wijven plakken." Hg keek uit het venster en voegde er inconsequent aan toe: „Weet je dat afschuwelijke wrak werkt op mijn zenuwen 't Is heel erg noodig dat de alarmklok ovei Schiedam wordt geluid, want als de leekenen ons niet bedriegen, dan is thans de kreet vereischt: „Schiedam, weest op uw hoede, want de catastrophe nadert". Maand na maand ziet men in de be- volkingsopgaven, dat er steeds meer men schen uit Schiedam vertrekken, dan dat er zich vestigen. Ja, in den laatstee, tijd is het zelfs zóó erg geworden, dat het ge boorteoverschot niet voldoende is, om dezen groolen uittocht te dekken en gaat dus het inwonersaantal van Schiedam naar benedenEn als er niet erg opgepast wordt, zal dit proces nog veel verder gaan! Hoe komt dit? lo. De aantrekkelijkheid van Schiedam als woonstad, hoven de omringende plaat sen. gaat langzaam, maar zeker, verdwij nen. Schiedam doet immers niets of na genoeg niets om het aantal van zijn par ken of bosschen te vermeerderen of om de bestaande uit te breiden. Het was inder tijd voor de menschen de hoofdaanleiding otu zich hier en niet elders te vestigen? Immers het aantrekkelijke bosch, de mooie parken en plantsoenen etc. Doch sindsdien zijn ook andere steden zich meer op den aanleg ervan gaan toe leggen, en, aangezien Schiedam bijna niets op dit gebied doet, is een zeer groot ge deelte van den bovengenoemden aftocht naar andere gemeenten, hierdoor te ver klaren. En nu komt meteen bet tweede motief, n.l. de regeling van het forensonvraag- sfuk, hetwelk o.m. in de laatste troonrede werd aangeroerd. Wat hieromtrent ook besloten wordt, bet eind van het liedje zal ongetwijfeld zijn, dat de forensen meer belasting zullen moeten betalen dan nu en gezien het bo vengenoemde gemis van mooie wandelwe gen etc., blijft er dan geen enkele reders over om zich in Schiedam te vestigen! Ik weet wel, om de aantrekkelijkheid van Schiedam grooter te maken, is geld noo dig, veel geld zelfs. Maar ondergang kost ook geld, heel wat meer geld, zou ik denken. Laat cms voortvarend gemeentebestuur doen, wat er te doen is, want heusch de toestand is zeer ernstig! Ernstiger, dan we misschien wel den ken 1 S. WIELING, Jan Steenstraat 77, Leonard volgde zijn blik. Het schitte rende goud was veranderd in gebrand koper. „Waarom?" vroeg Leonard, en Morley merkte niet op, dat hij zijn wenkbrau wen fronste. „Dat kan ik niet zeggen, maar het is zoo," ai twoor Ide Moriey. „Ik zou het ding graag in vlammen zien opga.n Ik moet at maar denken aan wat er op ge beurd' zal zijn in dien nacht, toen het op do rotsensloeg en bovendien, weet jc eens „Eens wat?' vroeg Leonard, toen Moriey ophield te spreken. „O, niets Laten we bet vergeten. Maar daar heb je het nu. Ik word nerveus, net als de rest. Kleinigheden, lijken mms een groote beteokenis te bobben. Welk racket is van jou?" „Als iels je hindert, is bet het beste er recht op aan te gaan," merkte Leo nard op. „O, ja? Nu, we kunnen niet recht op een wrak aan. gaan, dat een paar kilo meter in zee ligt." „Neen, maar we kunnen er naar toe zwemmen." „Vandaag niet, dank je," grijnsde Mor- le „Je zoudt het beter aan dat meisje in het groen daar kunnen vragen o:n het met je te doen. Voor zwemmen is zij altijd te vinden." Wordt vervolgd). ?5 *5 A >8 •Sf*

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6