ipfjGfe) Tulp** Omliggende Gemeenten Het Zusterhuis Schied. Tooneelvereeniging „Utile Dulci" Westvest hoek Branderssteeg Schied. Chr. Mannenkoor Jubileum A.V.R.O.-trein City-Theater De Hanze Passage-Theater De Hokodama H. F. 6. van Haaren f BINNENLAND H.M. de Koningin te Groningen A. Daatmeijer N. V Kurken - Capsules- Dopkurken - Lakken KB.OOS VREDENBREGT'S KURKTEN FABRIEK SCHIEDAM Westmoienstraat 5-8-23 - Telefoon. 68439 1 Ingekomen «tukken. Yan den heer li. van der Schelling schragen, waarin hij bericht wegens er- trek uit de gemeente ontslag te muren als lid van den gemeenteraad en waarin hij den voorzitter" en de leden van den raad, alsmede ue wethouders, dankt voor da zeer aangename samenwerking. \an da leden van den gemeenteraad, den lieer A. var. Duinhoven, mevr. 11. LSenthemda Wilde en den heer J. M. van Felt, schrijven dd. I October 193d betreffende opschorting van den datum van ontruiming van de Industriehaven met bootjes en cauo's tot 1 November 19JS, Aangenomen mag worden dat dit voor stel door dc feilen achterhaald. Van het Broaisv eld comité en aie nering doen den \aa het Li roers veld adres, waar in dringend wordt verzocht om ten spoe digste de verlichting van het li roers veld op een dusdanige wijze te verbeteren, dat deze zal voldoen aan de eischen, welke daaraan ais winkelstraat geste d mo gen worden. B. en YYstellen voor dit adres in hun handen ta stellen om advies. Van de afoeelmg Schiedam van den Nul. Bond van Koffiehuis-, Restaurant houders en Slijters schrijven, houdende verzoek, uict het oog op den slechten toesand van het koffiehuisbedrijf, de be- lasfxng, verschuldigd voor het ten gehoore brengen van radiomuziek in de koffie huizen, at te schaliën. B. en \V. stellen voor dit adres in hun handen te stellen om advies. Van d!3 Schieauinschc Vereenigiug van Klerniiandelare; in aardappelen, groent n en fruit .,Qns Belang", adres, waarin ge wezen wordt op de onder haar leien ont stane ontstemming over de hun door koop lieden van elders aangedane concurrentie en waarin wordt trzoebt te bepa'ea, dat kooplieden van elders voor het venten in deze gemeente m Let bezit ino'-tea zijn van een enlvergunning. B. en VV. stellen voor dit adres in handen te stellen van Je Cornmiss e voor de Strafverordeningen om advies. Yerhooging van liet voorschot uit het Werkfonds. Ingevolge het besluit van den raad van 10 December 1935 is op 15 Juli 1936 met den Slaat der Nederlanden een overeen komst gesloten inzake het aanvaarden van een voorschot uit 's rijks kas, groot maxi maal f 145.000 voor den bouw van het Zusterhuis. De werkelijke kosten van den bouw hebben echter f 160.770 bedragen, waar om B. en "W. aan bet Werkfonds hebben verzocht de verhooging van het toegestane crediet met f 15.770 te willen bevorderen. Hierop hebben zij bericht ontvangen, dat de ministerieele commissie voor het Werkfonds tegen de gevraagde verhooging geen bezwaar heeft. Het is dientengevolge noodzakelijk, dat dat thans een overeenkomst met den Staat wordt aangegaan tot wijziging van boven genoemde overeenkomst van 15 Juli 1936. Liefdadigheidsvoorstelling. Men schrijft ons: De welbekende Schied. Tooneelvercea. „Utile Dulci", zal op Donderdag 1 Decem ber a.s. in het Passage Theater een weida- digheidsvoorstelling geven, waarvan de op brengst ten goede zal komen aan twee vereenigingen, nJ, de Schiedamsche Ver eenigiug tot bescherming van Zuigelingen en de Afdeeiing Schiedam van de Vereeni- ging tot bestrijding der Tuberculose. Opge voerd zal worden een nieuw stuk, getiteld „Westerman en Zoon", tooceelspel in drie bedrijven door Christian van Bommel Kouw en Herik Bakker, Dit uitstekende too- neelspel, heeft ook reeds in het buitenland de aandacht getrokken, hetgeen bewezen wordt door het feit, dat het onlangs door de Belgische Radio is uitgezonden. Ditmaal zal Utile Dulci dus eens geen blijspel ten tooneele brengen, doch een stuk met emsligen inhoud, dat het publiek zeker zal weten te boeien. Teneinde tegemoet te komen aan geuite wenschen heeft U. D. besloten ditmaal in het Passage Theater op te treden, in de hoop, da! het publiek deze gesle zal we ten le v.aardeeren en daarvan blijk zal geven door op 1 December a.s. in groolen getale in de mooie zaal van genoemd Thea ter aanwezig le zijn. Er heeft zich le dezer stede een dames comité gevormd, dat zich tot taak heeft gesteld het Passage Theater, dat sedert het 25-jarig bestaan van U. D. niet meer door deze vcreeniging werd be-peeld, geloei gevuld te krijgen. Als het comité daarin slaagt, zullen de twee bovengenoemde ver eenigingen daarbij ten zeerste gebaat zijn. Zondagsdienst doctoren en ajwlhekers. Voor spoedgevallen nemen morgen de volgende geneeskundigen den dienst waar: v. d B/re, Lange Nieuwstraat 175; Ormel, Singel 76, en De Ridder, Rozenburgsehe- slraat 6b. Morgen zijn geopend de apotheken van oen heer Jansen, Van Musssclienbroeek- straat 1, en van de firma Gouka en Co,, Grcenelaan 12/. Geref. Kerk. Ife heer J. Breman heeft on'hulling gevrvagd en veikregen van zijn benoeming tot ouderling van cie Julianakerk. Geen getrapte, maar een ^af geschuinde" rooilijn. Door den raad werd in zijn vergade ring van 16 September IJ, een nieuwe voorgevelrcciüm vastgesteld voor een ge deelte van do Westvest nabij dc Bran derssteeg Zooals bekend, was die nieuwe rooilijn als getrapt ontworpen .Mede in verband met opmerkingen dienaangaande in den raad door den Leer N. Scheurkogel ge maakt, hebben B en W deze zaak na der bekeken en daaromtrent nadere ad viezen van de betrokken technische dien sten ingewonnen, liet gevolg hiervan is gev eest, dal B. en W van oordeel zijn, dat een belangrijke verbetering za! worden verkregen wanneer in plaats van de ge trapte rooilijn, een afschuining van den betrokken hoek wordt tot sland gebracht. Een ïtck-fiuL met bijbehooreud ont werpbesluit zijn tei voldoening van de Woningwet, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage gelegd. Splitsing? In Schied. Chr. Mannenkoor zijn moei lijkheden gerezen, die er toe geleid heb ben, dat de heer Otto de Vaal niet meer als dirigent van dit koor fungeert. Y'ooir- loopic heeft zich met de leiding belast de heer II. H. Tobé ,hier ter stede bekend als oud-dirigent van de opgeheven Geref. Zangvereen. „Asaf", die echter slechts tot ca liet Kerstconcert van Schied. Chr. Man nenkoor als waarnemend dirigent zal fun- geeren omdat hij die taak aan een jongere kracht uil overdiaeen. Enkele leien, die zich van Schied. Chr. Mannenkoor hebben afgescheiden, omdat zij zich niet kunnen vereenigingen met een scheiding tusschen bet koor en den heer Otto de Vaal doen thans pogingen om een nieuw Chr. mannenkoor op te richten. In de plaatselijke kerkelijke pers van de/e v. eek wordt aangekondigd, dat Maandag a.s. in gebouw Eendracht dc stichting van uit nieuwe koor zal plaats vinden. Naar de Bonte Dinsdagavond. Dinsdag rijdt de 50e extrutrein naar Hih ersurn om reizigers te vervoeren naar de AVRO studi die daar de bekende Dinreagav one voorstelling zullen bijwonen. De*e „jübileran trein' zal bezet zijn door 400 AVRü-vnenden uit Schiedam. Vlaar- dmgen Maasslui. en Hoek lan Holland. De extratrein vertrekt a:i hier om 1S.30 cn komt hier 0.33 weer aan. „lteb hussel! knapt 't op". „Dc weg naar Rio". De film „De weg naar Rio" behandelt de schandelijke praktijken van handelaren in blanke slavinnen. Twee jonge journalisten van verschil lende dagbladen, een vrouw en een man, hebben vau hun redacties opdracht gekre gen de gangen van een internationale ben de van meisjeshandelaren na te gaan en er een reportage over te schrijven. Zij zijn groote concurrenten, want beiden willen de primeur hebben. Heel wat wederwaardigheden beleven zij voordat de bende ontmaskerd wordt Uit deze film wordt het ons wel heel duide lijk, tot welke praktijken de slavinnenhan- delaren hun toevlucht nemen en houdt tegelijkertijd1 een waarschuwing in voor jonge meisjes en vrouwen, die, ontevre den met hun lot, droomen van carrière als danseres of filmster, of smachten naar avontuur en Tomantiek, want juist zij zijn een'gemakkelijke prooi der handelaren. De hoofdrollen hierin worden bezet door Kiltlie von Nagy, Jules Berry en Jean Pierre Aumont. De tweede hoofdfilm „Reb Russell knapt 't op" is een spannende cowboy-film, waar in Reb Russell met zijn wonderpaard „Re bel" de hoofdrollen vertolken. Het programma wordt geopend met bet actueele Paramount-Joumaal. De afdeeiing Schiedam van dc Hanze, houdt Dinsdag a.s. een ledenvergadering in het gebouw van den R. K. Volksbond, waarin o.a. aan de orde komt: het winfer- program en voorts het autobusvraagstuk. Do heer T. Schrijver zal hoi onderwerp: „Problemen van den modernen detailhan del" inleiden. Zendingsweck. Van C13 November zal de Zendings weck worden gehouden. In verband daar mee zal Zondag 13 November a.s. in de Groote Kerk in de gewone godsdienst oefening spreken ds. M. J. L. Visser; in de N'euwe Kerk ds. J. K. F. Mantz en in de Westerkerk ds. A. R. Rutgers, allen te Rot terdam. Aan den uitgang dor kerk zal men uitgereikte zakjes, met daarin een zendingsoffer, op een collecteschaal kun nen leggen. Ook de jeugd van do bizondere scholen cn van de Ilerv. Zondagsscholen, zal de komende week bij het zendingswerk wor den bepaald. Cehcele programma geprolongeerd. Het gehieelo programma van Passage theater is voor vijf dagen geprolongeerd'. Het is de film „Robin Hood", waarin Errol Flynn en Olivia de Havilland' de hoofdrollen spelen, en „Als de maan schijnt in Kentucky" met de Ritz-brothers. Anti-artikel puzzle. lief liokodama-comitÊ heeft gisteravond alle nog niet uitgegeven invulformulieren voor tie „anti-artikel puzzle" bij de winke liers-deelnemers teruggehaald, daar geble ken was: lo. dat een winkelier, die wel op de lijst voorkwam, op het laatste oogen- bhk zich teruggetrokken heeft en weer an dere winkeliers zijn toegetreden; 2o. dat een der winkeliers het aan hem gegeven anti-puzzle artikel heeft omgeruild hij een anderen winkelier, waardoor de juiste op- gaa' niet meer klopte met de lijsten; 3o. dat er van zeer vele winkeliers gegronde klachten zijn binnengekomen, dat de kin deren de winkeliers aanhoudend lastig val len voor een formulier, en 4o. dat er ook technische moeilijkheden naar voren zijn gekomen om de juiste inzenders gelijk met de koopers mede te laten dingen naar een prijs. Daarom heeft liet comité beslotennieu we verbeterde invulformulieren beschikbaar te stellen, die alleen verkrijgbaar zijn aan liet Hok»lama-huis, iedereu morgen van 10 tot 12 uur tot en met 7 November. Vooi de juiste inzenders worden 50 fraaie prijzen beschikbaar gesteld, met als hoofdprijs een verchroomde leeslamp. Bevordering. In den op 4 October. i.I .gehouden ver gadering gaf dc raad den wensch te ken nen, dat alsnog betreffende bet voorstel tot bevordering van don heer J. van Har- tingsveld, tcckenaar le klas=e bij de Tech nische Bedrijven, tot oprichter gasfabriek en drinkwaterleiding, liet advies van de commissie voor Algemeene Personeelsaan gelegenheden zou worden ingewonnen. Hieraan is gevolg gegeven en genoemde commissie heeft bericht, dat zij, gezien den veranderden werkkring van den be trokkene. tegen diens bevordering geen be zwaren heeft. Hoofdklerk Havendienst. De positie \nn den adminisirat even amb tenaar ten 1 an'ore van den Havendienst is nog niet geregeld. De in deze genomen proef heeft het mogelijk gemaakt een goed overzicht te krijgen van den omvang en den aard van zijn vv erxz,lamheden, hetgeen van belang is ter beantwoording van de vraag, in welken rang deze ambtenaar dient te worden geplaatst Dit beeft B en W. overeenkomstig hit ad.ies van de Cornmisse voor den Ha vendienst en gehoora dat van de Com missie voer de Algemeene Personeel- Aan- ge'eenhedcn er toe doen besluiten, den raad voor te stellen bij den Havendienst den rang van hoofdklerk 2e klasse in te voeren. D1 sa ar.s-eoerenzen znl'.ea zijn fll03 f2209 (3 verboogingen van f 100). Clissicaïe Zondingsramniisrie. Woensdag 23 November a.s. za'. hier ter stede in hel Volkskoffiehuis aan de Lange Haven de najaarsvergadering worden gehouacn van de Herv. Cia-sL a'e Zendingsco'muL-s'e. Zendeling M_ J. Gou weloos, pas met verlof uit Z.O. Celebes hier te 'ande gearriveerd, zal over zijn werk spreken. Prot Chr. bond van spoor- en tramwegpersoneel. Gisteravond heeft Je Schiedamsche af deeiing van d* Protestantsch Chrislelijken bond van spoor- en tramwegpersoneel haar twintigjarig bestaan herdacht in een fees telijke vergadering, welke onder leiding stond van den afdeelingsvoorzittcr, den heer 51. A O ld en hof, die na de gebruike lijke opening een korte rede uitsprak, waar in hij in het kort de geschiedenis van de afdeeiing memoreerde, en o.a. mede deelde, dat de secretaris, de heer G Ko ning, in verband met ziekte, verhinderd was zjn jaarverslag uit te brengen. Dit geheel op rijm gestelde verslag werd ver volgens voorgelezen door den tweeden voorzitter, den heer J. J. Brilman. Daarna sprak de bonüspenningmeester, de beer W B e 1 g e r, uit Utrecht, een korte herdenkingsrede uit, waarin hij erop wees, dat de hoeren Oldenhof en Koning reeds van de oprichting ai bestuurslid zijn geweest. De afcl'ee.'mg is van den beginne af krachtig werkzaaam geweest. Het ledental is vrijw-ei constant gebleven maar de geschapen band werd steeds meer versterkt. Wakkere mannen op organisatie gebied hebben de Schiedammers zich ge toond, door het Protestantsch Christelijk beginsel ook uit te dragen, op het terrein van den arbeid en op dat van het sociale leven. Het overige deel van het programma werd verzorgd door leden van de atdeeling Rotterdam II, die verscheidene voordrach ten, declamatie en een tableau ton beste gaven. Aan alle loden werd als jubileumge schenk een boek aangeboden. Verscheidene bloemstukken had het bestuur ontvangeu, o.a. van den Prot. Chr. Besturenbond, Har- pe Davids, afdeeiing Vlaardingen van den P. CL B. van den Chr. Bond van Transport arbeiders en van de bouwvakarbeiders. Namens den Prot. Chr. Besturenbond voerde het woord de heer G. Rreure, voor het uitspreken van een felicitaticredo. Het trio-Vrijland verleende muzikale me dewerking. Christian Science. Voor de Vereeniging „Maarten Luther" zal ds. V. W. F. B. Schmidt Donderdag a.s.i n de consistoriekamer van de Lu- thersche kerk een lezing houden over: „Christian Science". In den ouderdom van 82 jaar is gister avond in Iluize St. Liduina te Warmond overleden do heer JL F. G. van Ilaaren, do vader van onzen burgemeester. De overledene is vroeger rentmeester te Beek, bij Nijmegen, geweest, waar hij een zeer vooraanstaande positie innam. Vele jaren was hij wethouder van Beek, bij Nij megen, en op zijn initiatief en onder zijn leiding kwam veel tot stand. Ilij was oen man vol vitaliteit, die hem, tot de vorige week, toen hij ernstig ziek werd, is bijge bleven. Na zijn functie als rentmeester tc heb ben neergelegd, hebben de heer en mevr. Van Haaren in verschillende sleden hier tc lande en in Duitscliland gewoond; 8 jaar geleden vonden zij een prettig tehuis te armond. De plechtige uitvaartsdieastcu en de be grafenis van het stoffelijk overschot hebben Dinsdagmorgen te Warmond plaats. Aut»-botsing. Gistermiddag omstreeks 3 uur is op den hoek van den Rotterdamschedijk en Rroersvest een aanrijding geschied tussohen een uit de richting Rotterdam komende luxe auto, bestuurd door C. B. uit Rotterdam en een van de Koernarktbrug komende luxe auto, bestuurd door W. K., wonende alhier. Van K.'s auto werd het linkerachterspat- bord ingedrukt. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Als de maan schijnt in Kentucky; 2. De avon turen van Robin Hood. Zondag 3 uur. Matinée (beide hoofdfilms) Citv Theater, S.15 nur. 1. De weg naar Rio; 2. Reb Rusell knapt 't op. Zondag 3 en 5 uur Matinée. 5 Nov. Vrijz. Chr. Jeugdcentrum. Lange Haven 103, half 3—5 en 7—11 uur. Bazar. 5 Nov. Tivoli, Nieuwe Haven, 8 uur. Feestavond Groninger vereeniging „Gruno". 5 Nov. Mnison Westhuis, 8 uur. Club avond Vlug en Lenig. 7 Nov. Hotel Beijersbergen, half 9. Le denvergadering Kon. Ned. 5fidden- slands Bond1. ROTTERDAM. Heden c.v d Tivoli Schouwburg, 8.15 uur. Rob Peters ïe.uvLach ied'eren dag 5 Nov. Doelen. 3 uur. Concert Rott. Philh. Orkest. 5 Nov. Groote Schouwburg, S.16 uur. Tpo- neeigez. De Schakel. Jub. Tilly Lus. Groot Slem. 6 Nov. Groote Schouwburg, 8.15 uur. Too- neelgez. De Schakel. Groot Slem. 7 Nov. Wiihelminakerk (Oranjeboomstraat) S.15 uur. Orgelconcert Feike As- ma. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Drie Kameraden. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Drie Kameraden. Corso Van 11 u. af doorl. De vlucht voor het huwelijk. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. De avonturen van Robin Hood. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Vadertje Langbeen. Olympia. 7 u. 9.15 u. Duivelswater; In Kentucky. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Groote dwaashe den; Een kus in het donker. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Vorstelijke emi granten. Studio. 2 u. 7 u. 9.15 u. De Wildzang. Thalia. 2.15 u. 7 u- -9.15 u. Vadertje Langbeen. YLAARDINGEN. Tweetal Chr. Geref. Kerk. Op het tweetal voor het beroepen van een predikant bij de Chr. Geref. Kerk, zijn geplaatst ds. D. Driesen te Rotterdam- Zuid en ds. E. du Marcliie van Voort huizen le Urk. Dc aankomst der Koningin voor een tweed xagscli bezoek aan de hoofdstad van het Noorden. Bijna tien jaar is het geleden sedert H.M. de Koningin, in 1929, het laatste be- zoek bracht aan de stad Graningen, en het is dus begrijpelijk, dat de Groningers in spanning en opgewekte stemming het be zoek tegemoet hebben gezien, dat de Ko ningin aan stad en provincie brengt. Twee gebeurtenissen kenmerkten dit be zoek: de aanbieding gistermiddag van het gedenkraam, dat 1LM. aan de rijksuniver- nileit heeft geschonken de onthulling van een gedenksteen bij do Oostersluis in het nieuwe Van Starkenborgh-kanaal, waardoor dit kanaal, van zooveel beteekenis als bin- nenscheepvaartweg voor de Noordelijke pro vincies, tevens als gedoopt werd beschouwd Reeds vroeg in den morgen wapperden de vlaggen van den Martini-toren en van de openbare- en vele particuliere gebou wen, Op uitdrukkelijk verzoek van Hare Majesteit heeft men zich onthouden van het aanbrengen van versieringen en illu minatie. Jammer was echter, dat den geheel en ochtend felle stortbuien zich af en toe ma tigend lot trieste motregen, striemden over /tïcx JW\\ Citroen - Jenever jjSftüO' Distll'ateut sinds 185 de Stad, waarboven een zware loodgrijze regenlucht hing. Dal de Groningers zich daardoor echter niet lieten afschrikken, bleek tegen den middag, toen steeds meer mensehen zich schaarden langs den weg, welke de Ko ninklijke stoet zou volgen. 'le kwart voor twaalf arriveerden de hofauto's aan de grens der provincie, waar de commissaris der Koningin, mr. .1. Lint horst Hornan, aanwezig was om Hare Majesteit in de provincie Groningen wel kom te hecteti. Eenige minuien later bereikten de auto's de grens der gemeente Groningen, waar Hare Majesteit begroet werd door den bur gemeester van Groningen, mr. P. W. II. J. H. Cort van der Linden. Hoewel het regende, liet de Koningin de kap van Haar auto open, opdat het publiek Haar beter zou kunnen zien. Dia- verend klonken telkens de toejuichingen op uit de menigte, die vooral op sommige punten in de binnenstad in dichte drom men langs den weg stond en het was ruim kwart over twaalf toen het gouver nementshuis werd bereikt, waar Hare Ma jesteit gedurende Haar twecdaagscli ver- biijf Haar intrek nam. In den loop van den middag beeft H.M. het gedenkraam in liet universiteitsgebouw onthuld. Na Je plechtigheid in Je academie heeft II. AI. de Koningin zich, wederom toege juicht door een groote menigte, naar het"* Provinciehuis begeven, waar aan üair wer den voorgeteld de leden van Gedeputeerde Staten van Groningen en van hei college van B. en W van de gemeente Gronin gen. In dezen kring heelt Zij zich doen voorlid ten over verschillende ecjnomischo onderwerper het belang der p ovincïc ra kende. Te v ij: uur keerde 11. .AI naar het gouvemcurshuis terug, waar zij den avond doorbracht. Zij had er echter in toege stemd', dat de verschil'ende Groninger zang- verecnigingen te negen uur voor liet gou vemcurshuis een zanghulde zouden bren gen, waarvooi ook van de zijde van het publiek groott belangstelling bestend. Onder daverend gejuich versoheen de Koningin op het bordes en vriendelijk dankte Zij, zoowel het publiek voor de hartelijke begroeiing als de zangers voor de Haar getrachte hulde. Heden, ten tweeden dag van Haar be zoek aan Groningen, is H. 51. de Koningin reeds des morgens te 10 uur van liet Gouvernementshuis uitgereden, om door de onthulling van een gedenksteen bij de Oostersluis in het nieuwe van Slarken- borghkanaai, tevens de doopplechtigheid te verrichten en het kanaal, dat voor de bianenscheepvaartverbindingen der Koorde lijke provincies een zoo groote verbetering beteeken t, den naain te geven van liet geslacht, waaruit na elkaar twee commis sarissen der Koningin cie province Gro ningen hebben bestuurd. Het bezoek van koning Leopold aan de residentie. Tijdens zijn verblijf hier te lande zal koning Leopold van België op 23 Novem ber oen bezoek aan Den Haag brengen. Ter oere van den vorstelijken bezoeloeir wensdien B. en YV. de stad op enkele plaatsen, welke daarvoor hel meest in aanmerking komen, een feestelijk aanziefc te geven. Het koninklijk gezelschap zal de reis van Amsterdam per auto maken. liet voornemen is op liet Korte V ooir- hout bij de Koningskade, waar de stad be reikt wordt, een eerepoort of zuilen op te richten. Daaraan zal een verdere versiering van het Korte Voorhout aansluiten. Verder zal het Lange Vooihout met Belgische vlag gen en bloemen avorden versierd, de boos» voor liet Paleis aan het Koordeinde wordt met lichtballons behangen, terwijl voor hei gezantschapsgebouw Jacob Catslann 14 een illuminatie zal avorden aangebracht. De kosten worden geraamd op f 6003. B. en YV. stelten den Ilaagschen raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. De vrijwillige bijdragen voor do versterking van do defensie. Volgens de laatste verantwoording van de vrijwillige bijdragen voor de verster king van de defensie, werd tot nu toa ont vangen UT, 94'NT

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2