Een leger van meer dan IOO.OOO actieve lvorol»schuim- Gemeente Reinigingsdienst Een „bonte Dinsdagavond" Propaganda-avonden Intern. Vereen, „Bellamy" Kantongerecht „Steeds zoenen en omhelzen" Niet gezwommen Verdachte uit de zaa! gezet Bij het beantwoorden vati de vraag Ik verkies Paimolive, omdat moeten 5 zwarte bandjes van P.O.-zeep worde® gesloten. Mevr. de wed. Letterman had de stukken zeep gekocht bij den heer Afbraak agenda. BINNENLAND Opening nienwc kantoor. Hedenmiddag is in tegenwoord gheid van de wethouders, enkele raadsleden ea eon groot aantal ambtenaren het nieuwe kan toorgebouw van <K?n G.R.D- aan den Buileahavenweg officieel in gebruik ge nomen. Daarbij waren o.a aanwezig de wethouders ir. C. Houtman, mr. 31. 31. van Velzen, T. Sba-e.nburg en J. Dinke- laar burgemeester mr. dr. F. L. J. vnn Haaxen waf- verhinderd de ge r.eentc- secretaris, mr. N. J. Post, de raadsleden de hoeren J. Bergman. A. de Bruin, B. Kedde, A. J. \au Lith en N, Scheur kogel en het a.s re ad-lide heer IV. Weergang; de tfirecieur van den G.R.D.. de heer J. Dekker; de hoofden van dienst ir. G. Gerlagli, mr. dr. ir. V!. li, van Praag, dr. P. J. van EnJf, P. M J Meijer, P. r. d. Vlies, J. ff. van Veen, il. P. C3a«ie en W. J. Kruijer; de heer A. II. v. Bos, ge'iK-eule-accoun'ant ea te.eas waarnemend secretaris van de Commis sie voor den G.R D.; de heeren ir. H. B. J. Aikema, ir. C. E. Alexander en A. Geurtsen; mevr. M. Kros, directrice san het SL Jacobs Gasthuis en de heer A. Bubberman, oud inspecteur van den ge meentelijken womngdienst, en «enig per soneel van den G.R.D. De geschiedenis van den G. II. D. De heer T. Slavenburg heette a.'ien namens de commissie voor Jen G. R. D. welkom. In de aanwezigheid van zoovelen zag spr. een bewijs van belangstelling voor dezen dienst en voor het werk, hier ge wrocht. Spr. gaf een uitvoerig overzicht van de ontwikkeling van den G. R. D. Deze werd in 1S98 in eigen beheer genomen; voor dien werd het ophalen van huisvuil enz. telkens voor den duur van 10 jaren ver pacht. Voor zoover men aan straatvegen deed, geschiedde dit door oude werklieden van G. W. Aan sproeien en sneeuwruimen werd toen nog niet gedacht. Er werd in dien tijd nog veel turf ge stookt en de asch daarvan had' eenige waar de voor den landbouw; daarom werd de asch opgeslagen in een asehschuur. Vermoedelijk is men ia Schiedam in 1S47 met de gemeentereiuiging begonnen. Op 2G October 1S97 besloot de raad, bij wijze van proef, de gemeentereiniging in eigen beheer te exploiteeren, waarmee 1 Januari 189S begonnen werd. Het personeel en het materiaal werden overgenomen. Het bWk echter noodig spoedig tot uitbreiding en vernieuwing van materiaal over te gaan. Ook werden een paar sproeiwagens aangeschaft, wat zeer noodig was, omdat toen nog vele straten ongeplaveid waren. De faeeaüën werden, speciaal in de ondo stad, eiken dag opgehaald met een 3- wielige kar, die spoedig vervangen werd door een 2-wielige tankwagen; machines weiden aangeschaft voor het schoonmaken van riolen. Zoolang de kunstmest nog niet algemeen gebruikt werd, bad compost waarde: later werd het opgehaalde vuil gebruikt voor ophooging van eigen terreinen. Dat is een economische en bedrijfszekere methode. Langzamerhand is de paard en tractie ver vangen door auto's; in 1922 werd de eerste autovuiiniswagen aangeschaft, thans zijn er 13 in gebruik. Alles is thans op een goh .ei and-re kest geschoeid dan vroeger, waardoor veel vlugger gewerkt kan worden. In 190G werd de eerste veegmacbine aangeschaft; in verband met het verdwij nen van dte paarden van de straat be hoeft van dergelijke machin-es niet zoo veel gebruik meer gemaakt te worden. Vel wonit behoefte gevoeld aan een zelf op nemende veegmachine. In 1919 werd een paanlensneemvploeg in gebruik genomen; in 1928 twee aoto- sneeuwploegen; in 1929 tw-ea zandslroo machines, waarvan de G.R.D. er nu 8 stuks bezit. Het verbranden van groE vuil geschiedt in een verbrandingsoven Ook voor het schoonhouden van ha vens en grachten zorgt de G.R.D. In 1919 werd het handbaggeren vervangen door machinaal baggerenin 1929 werden een elevator en 3 emvalorisakken aaagescbat, waarmee ook werk voor deni-en wordt verricht. In 1934 werd een crediet van f 16.030 toegestaan - voor hei bouwen van een ga rage. In 1898 telde Schiedam 26.884 inwo ners; in 1938 62.500, een vooruitgang dus met 132 pCt.; het personeel van den G.R.D. steeg van 38 tot 67 personen (76 pCL) het kwantum opgehaald vuil van 9000 M3. tot 4100") 113. (335 pCt); 't te vegen opper vlak van 220.000 112. lot 800.000 112. (264 pCt.); de lengte der riolen van 12000 II tot 42000 II- (250 pCt); bet aantal syphon putten van 1000 tot 4000 (300 pCt.); de hoeveelheid rioolbagger van 800 113. tot 1800 313. (125 pCt.)f de baggerspecie van 6000 113. lot 20.000 113. (200 pCt.) De werktijd werd ingekrompen van 63 tot 48 uur per week (24 pCL). Ondanks dus het werk met 240 pCt. toenam en de arbeidstijd met 21 pCt. werd verkort, nam het personeel slechts met 76 j>Ct. toe. Dit is in hoofdzaak het gevolg van de mechaniseering van het bedrijf. Het oude kantoor dateerde van 1898 en was tte klein en verouderd. De raad stond voor den bouw van een nieuw kan foor! »- .kaal een crediet van f 10.000 beschikbaar. Het terrein van den G. R. D. zal bet vol gend jaar een eeuw in gebruik zijn. Spr. bracht dank aan den directeur, den heer J. Dekker, die een voortreffelijk di recteur is, wélke zonder veel ophef zijn gang gaai en aan wiens beleid het te dan ken is ,dat de kosten van den G. R. D. hier minder drukken dan in vele andere plaatsen. Dank werd gebracht aan al'.en, die hun ïuedewerkiig liebt-en icrleend hij het tot stand komen van het nieuwe gebouw. I>ank van den directeur, De directeur, de heer J. Dekker, bracht dank aan B. en NV., Je Commis sie voor de:i G.R.D. en den raad, die het mogelijk hebben gemaakt dat een zoo mcoi, ruim en gerieflijk kantoorgebouw tot s'anö kon komen. Vroeger werd wel eens gezegl, dat het terrein -.an den G.R D. verplaatst zou wor den en toen zekerheid bestond, dat dit niet zou geschieden, kwamen eerst meer noodzakelijke dingen aan do beurt dim een betere huisvesting. Eerst toen het materiaal in orde was, is spr. met het ,-oorsief gekomen een rfiemv kaïtoor.ckaa! te bouwen. Spr. zal zelf, in verband met het naderen lége .Jen pensioengerechtig den Ieeftij I, niet zoo lang moor van hst nieuwe gebouw gebruik maken, maar toch is bij dankbaar, dat ook deze fase in de ontwikkeling van den dunst is be ëindigd. Dank bracht spr. aan den directeur van G.W., ir. G. Geriagh en den architect van dien dienst, ir. C. E. Alexander voor de prettige samenwerking en aan den opzich ter den hem: Putters. Daarna werd thee aangeboden en werd de nieuwe aanwinst bezichtigd. Deze bestaat uit een één verdiepingsge bouw, met een. gang en hall in het midden. Links daarvan is de administratie gevestigd; rechts-achter is de kamer van den direc teur, van waaruit men het terrein over ziet en vóór-rechts is het kantoor van de opzichters. In de kamer van (Jen directeur is een archiefruimte en een kluis aangebracht. Op den zolder kan materiaal opgeslagen worden. Met den vijftigsfen trein naar dc A.Y.R.O. in Hilversum. Vijftig „bonte Dinsdagavond treinen" re den reeds naar Hilversum en het district van de Beneden-Maas, in casu luistervin ken van Schiedam tot en met Hoek van Heiland, genoten gisteravond de eer in den vijftigsten trein naar Hilversum te mogen gaan om daar „aan de bron m de A.V.lLO.-slniiio zulk een bonten Dinsdag avond nee te maken. Vijfhonderd van deze luistervinken hebben een kaartje gekocht n toen gisteravond de extra-trein om half zeven het Schiedamsche station bin nenreed stond op het perron een groot gedeelte van deze vijfhonderd' te wachten Lte Schiedammers werden begroet door luid gejuich en onder het zingen van liot onvermijdelijke lied van den bouten Dins- dagavondtreln zwaaiden de Beneden-llaas- selie radio-enthousiastelingen heftig met de bekende A.V.R.O.-vlaggetjes, Er was ruim te genoeg, zoodat een enkeling, die door het ongeschikte uur van vertrek gestoord was in de lectuur van zijn avondblad, nog gelegenheid had een coupé voor zien alleen te reserveeren om daar zijn nieuwsgierigheid in alle stilte te bevredi- gpu, tot groote verbazing overigens van treingenooten, die hun van verwachting luid kloppende harten beslist door gemeen- sdiappeiijk.cn zang moesten bevrijden. In Hilversum werd een stoet geformeerd en onder marschmuziek van do Ililversum- sche Postharmonie marcheerden de trein- blaasjes dringt bij elke poetsing mot Ivorol reinigend door tot in ds gevaarlijke schuilhoekjes tusschen tanden en kiezen en in de onzicht bare barstjes en gaatjes, waar de borstel en gewone tandpasta niet komt. Zóó voorkomt tandbederf. Tube 60-40-25 ct. Dons 20 ct. gau gors naar de AV.Rö.-studio, waar men. in de groote zaal plaats nam en wachtte op de dingen, die komen zouden Nu is een van de voornaamste propaganda-mid delen van een omroeporganisatie de ver rassing en vooral de A.V.R.O. is daar zeer sterk in. Zoo kwam dus de voor zitter, de heer G. de Clerq, met ver rassingen. In de eerste plaats voor den chef en onder-chef van het Hilversnmsche station, als dank voor hun medewerking en dan voor den vijE en twintig dokend- sten bezoeker van den bonten trein. Dat was een juffrouw op de laatste plaats van de achterste rij op het balcom de vijfhonderdste plaats in de zaaL vrjftig treinen met ieder vijfhonderd menschea vormen een totaal van vijf en twintig duizend. Simple comme bonjour. En daarna kwam de omroeper, die nor maliter de heer Weitzel zon moeten zijn, maar die Guus" geheeten wordt Ten slotte de Binsdagavondtreïn zelf met een vlot revue-program van het genre, dat men van iederen vorigen trein kent en waar over wij dus niet verder behoeven uit te weiden. Wij hebben echter gecon stateerd, dat men zulk een programma beter thuis kan savoureeren, rustig bij het radiotoestel, want de fantasie weeft om het gesproken woord en de muziek nieer decor en sfeer, dan men in de studio- zaal heeft Daar staan de ariisten met een velletje papier voor zich hun rol op te lezen en heeft men meer den indruk bij tooneelrepetitie aanwezig te zijn, dan bij een radio-uitzending. Ook de zang is slecht verstaanbaar, omdat bij overstemd wordt door het geluid van hot orkest. Maar dat er stemming heerschte, viel niet te ontkennen, zooveel stemming zelfs, dat toen de trein om half een vannacht weer in het Schiedamsche station stopte de keeten nog niet moe waren van de vete herhalingen van het schoone lijf!tod van juffrouw Snip en juffrouw Snap... „Union"!. Op de bazar van de „Union", vereeni- ging tot behartiging van de belangen van jonge meisjes, beeft men kunnen raden hoeveel erwten zich in een flesch be- K.JJH.V. „Katholiek Liven". Do K.JALV. „Katholiek Leven" heeft gisteren in Musis Sacrum een welgeslaag den propaganda-avond gehouden. Geopend werd dezen avond door dein voorzitter, den heer J. v. d. Lug t, die in het bizonder de geestelijken, en de af gevaardigden van de „Hanze'-' en „Excel sior" welkom heette. Spr. spoorde de aan wezige nret-ieden aan de vereeniging te versterken door zich alsnog aan te sluiten. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met de opvoering van een viertal toon eels tukjes en schetsjes, die een zeer groot en welverdiend succes hadden. Welverdiend, omdat zij door het spel op het peil van klein kunst stonden, liet „Het Duivelsbruggetje" van Henri Ghéon werd begonnen ea ofschoon men gewoonlijk het beste voor het laatste bewaart, was men terecht door de ernstiger strekking van deze legende van den regel afgeweken en had de vroolijker schetsjes voor het laatste bewaard. Zelden hebben wij dilettanten zoo goed de sfeer zien aanvoelen en dergelijke creaties van lang niet eenvoudige figuren zien brengen. H. Kamp gaf een gave uitbeelding van den kluizenaar; welke uitbeelding new; meer relief kreeg door P. Alberts spel als mars kramer (daïvel). De gemeenheid, listigheid en verraderlijkheid in stem en gebaar wa ren wel een zeer groote tegenstelling tot de rust welke van den kluizenaar uitging. Vonden de hoofdrollen geslaagds typee ringen, ook ïn de kleinere rollen viel veel te genieten. Zij werden ver, uld door mej. R. Kamp, N. Alberts, P. Ver waven en mej. A. Verwaren. Behalve de spelers, verdienen de regis seur, P. Alberts en den grimeur Caspar Brinkkaus lof voor hun fraaie effecten met enscéneerïng, licht en schmink bereikt Na deze legende waren de overige schet sen niemendalletjes, ondanks hun aanklce- dïng en goede spel. De Russische tragedie ran J. v. Ees „Truba of de signaalhoorn", „Het drempeltje" van het A.B.C.-cabaret en „De inbreker en het meisje" van Cha- rivarius brachten vroolijkheid; op een pro paganda-avond kan men de menschen toch niet in ernstige stemming naar huis stu ren De pauzes werden gevuld met muziek door de lieeren C. Vredebregt en J. ifer- mans, viool en piano. Vereeniging „Het Haogelana In het Yereenigingslokaal hield1 de ver een! ging „Het IIoogeland" een propaganda- avond voor ieden van „Ons 3 cents fonds en genoodigden. Na de opening door den heer K. F. Kraan, leider van de Geref. Evangeli satie en gezamenlijke zang het „Hooge- landlïed" kreeg mej. C. J- M. Scheps, propagandiste te 's-Gravenhage het woord. Spr. had- als onderwerp gekozen: „Ben ik- mijns broeder hoeder?" Deze Kaïns-gedachte vindt men het ge- heele leven der menschheid door; in de eerste plaats onder de niet christelijke men schen, die zeggen, dat de overheid zich het lot der afgedwaaldea moet aantrek ken en in de tweede plaats onder de christetijken. Veie christelijken voelen wel voor fïlantropischen arbeid', doch niet voor de redasseering, omdat zij vinden, dat hier van eigen schold gesproken kan wor den. Zij vergeten echter, dat de ïedassee- ring het dichtst bij de christelijke gedach te komt. Jezus Christus ontfermde zich in zonderheid over de verlorenen. Wij christe nen zijn geroepen om de gevallen men schen te helpen! Tenslotte zette spT. uitvoerig do geschie denis en bet doel van de vereemging „Het Hoogeland" uiteen, wat zij niet alleen doet voor drankzuchtigen, en zwervers, maar ook voor veroordeelden, voorwaardelijk ver oordeelden en vrijgelatenen. Warm beval spr. aan zich aan te sluiten bij het „Ons 3 cents fonds", de eenige bron van inko men voor de vereeniging, welk zoo'n mooi doel nastreeft. Het programma werd voltooid door de clamatie van mej'. J. Blijdorp, eenige pan tomimes, zang van een darneskwartet en de opvoering van het propaganda-stuk .Toch gewonnen" door vijf dames der a£- deeling. Prijsvraag. In de Fahno'ive Vossenjacht is aan mevr. de wed. W. Letterman, Strijenschestraat 40, do 5e prijs een autoped toe gekend. De Pa'tno'ive Vossenjacht loopt van 1 September te' 30 November a.s. Elke werkdag (behalve des Zaterdags), worden er 6 prijzen toegekend voor de 5 beste inzendingen, die de Palmolive «Den dag heeft ontvangen. De eerste prijs bestaat uit een Zilvervos (of f 100 in contanten), de tweede prijs uit *n Burgers ENR-rijwiel model SK, ter waarde van f 60 (of JE 45 in contanten) ca de vier iaaiste prijzen zijn autopeds n.et rubber banden. r> TT 1 r_ a. nn F AAL' vonden. De prijs is toegekend aan wie G. H. Mast, Groenelaan 65 en daar ook 7590 heeft geschat. ecu wedstrijiL'ormurier ontvangen. ccu wedstrijilfom „Wij Katholieken en de Bel- lamy-gcdachte". Gisleravond betegde de afJeeling Schie dam der Internationale Vereen. „Bellamy" een openbare vergadering in Gebouw Een dracht, welke met een welkomstwoord van den voorzitter, den heer Kerdel, tot de aanwezigen en spreker werd geopend. Hierna verleende spr. 't woord aan den heer C. P. Gostveen uit Den Haag, die een betoog hield over: „Wij Katholie ken en de Bellamy-gedachte". Spr. achtte het een betreurenswaardig feit, dat de bezwaren tegen de I. V. B. van R.K. zijde geuit, op foutieve gegevens berusten. Uit aJ hnn bezwaren blijkt vol gens spr,, dat zij de juiste bedoelingen van de I. V. B, niet kennen. Spr. heeft met veel energie het Qua- dragesimo Anno bestudeerd en kwam tot de conclusie, dat het economische stelsel van Bellamy geheel overeenkomt mei den so cialen opbouw, zooals deze door het Qua- dragesimo Anno aangegeven wordt. Quadragesimo Anno geeft aan, dat allen, die in een onderneming werkzaam zijn, gelijk aandeel in het bezit van de onderne ming beboeren te hebben. Zij wil een bedrijfsorganisatie in beroepsstanden, die onderling weer verbonden moeten worden met de toekenning van uiterlijke bevoegd heden, terwijl dit alles moet staan onder toezicht van den staat. Maar, als men de boeken van Bellamy leest, dan blijkt dat deze hetzelfde ge neesmiddel aan de menschheid gaf. Zou het bezwaar van R.K. zijde zijn, dat Bellamy sprak over een gelijk aandeel? Na de pauze beliandelde spr. de vragen, die naar aanleiding van zijn betoog werden gesteld. De voorzitter sloot de vergadering met de opwekking de propaganda der I.V.B. te steunen. Oude postkantoor en omgeving. Met de afbraak van de panden aan de Ger it Verbootis'raat en Lange Nieuws raat is de heer J Breman gisteren begon nen. Het eerst werd het pandje achter het voormalig woonhuis van de dames Juffermans on-der handen genomen. Dit was hedenmiddag reeds grootendeals ver dwenen. Maiinenzangveretn. WiltonFijenoord. Kort geleden is, aanvankelijk ine 25 leden, opgericht de Mannenzangvereen. Wü- tonfijenoord, usstaonde uit personeel dier onderneming. In het bestuur hebben zitting genomen de heereu C. van Houwetingen, voorzit ter; T. Buys, secretaris, en J. P. Lagen dijk, penningmeester Als dirigent treedt op de heer Verweel Er wordt Donderdagsavonds van 8.15 tot half 11 gerepeteerd' in de koffieka mer van het nieuwe kantoorgebouw. In studie zijn genomen Tempelzang van Budelman en De Vesper. Bijna alle zan gers hebben vroeger reeds bij andere ver- eenigingen gezongen. Aanrijding. Toen gistermorgen bh bet uitgaan van de Prinses Julian aschool aan de Francois Haverschïnidtlaan de 8-jarige scholier A. K. zonder uit te kijken den rijweg over stak, werd hij aangereden door een motor carrier, bestuurd! doer A. J. S. van hier. De jongen liep een wondje aan. het ach terhoofd en een bui! boven het rechter oog op. Hij is ter plaatse door een agent va politie verbonden. Den bestuurder van die rnotorcarrier treft geen schuld. Propaganda-avond Prut. Chr. Besturenbond. De jaarlijksche propaganda-avond van den ProL Chr. Besturenbond zal worden gehouden op Dinsdag 29 November a.s. in bet gebouw van den R. K. Volksbond. Als spreker zal optreden mr. H. IL van de Veen, secretaris van den bond van Chr. politie-arabtenaren, te Amsterdam. Vertoond1 zal worden de Him „Nederland aan den arbeid", de verfilming van het boek „Het werkende land". Harpe Davids verleent muzikale mede werking. Een slotwoord zal worden ge sproken door ds. W. de Graal. SCHIEDAM. Citv Theater, 8.15 uur. 1. De weg naar Rio; 2. Reb Rusell knapt 't op. 9 Nov. Passage Theater, 8 uur. Aig. Ned. Fabrieksarb. Bond. Tooneelvoor- stelling. 9 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. A-N.V. Cau serie drs. C. J- J- v. d. Maas. 9 Nov. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Leden vergadering A. R. Kicsvereen. „Ne derland en Oranje". 9 Nov. Tïvoli, 8.15 uur. Clubavond A.S.V. 10 Nov. Irene, 8 uur. Najaarsledanverga- dering D.Q.K. 10 Nov. Gebouw Chr. Soc. Belangen, 8 uur. Ledenvergadering Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders. Spreker: C. van Baren. 10 Nov. Passage Theater, 8.15 u. Operette gezelschap Fritz Hirsch: Hör mein Lied, Violetta. 10 Nov. Consistorie Luthersche kerk 8 uur. „Maarten Luther". Lezing ds. V. W. F. B. Schmidt: „Christian Science". ROTTERDAM. Heden e.v.d Tivoü Schouwburg, S.15 uur, Doli Peter.-» leu:-. L.a;h ied'jren dag! 9 Nov. Groote Schouwburg, 8.15 u. Resi dentie-I'oen eel. Robert's vrouw. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Drie Kameraden. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Drie Kameraden. Corso Van 11 u. af doorl. De vlucht voor het huwelijk. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. De avonturen van Robin Hood. Lumière. 215 u. 7 u. 9.15 u. Vadertje Langbeen. Olympia. 7 u. 9.15 u. Duivelswater; In Kentucky. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Groote dwaashe den; Een kus in het donker. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Vorstelijke emi granten. Studio. 2 u. 7 u. 9.15 u. De Wildzang. Thalia. 2.15 u. 7 u. 915 u. Vadertje Langbeen. Succes vaa iurhthesebermings- teutoonsteliing. Wegens de zeer grootje belangstelling uit alle deelen van het land voor de in bet voormalige Tesselschade Ziekenhuis te Am sterdam gehouden luchtbeschermingslea- toonstelling „Lubeta-1938", heeft het co mité besloten de tentoonstelling te verlen gen lot en met 15 November a.s. Tot nu toe is de tentoonstelling door meer dan 20.000 personen bezocht. Ds. Van Duyl uit de politiek? Volgens Het Volk zou ds. Van Duyl een beroep hebben ontvangen als predi kant bij cfe Ned. Herv. kerk te Ooster- Blokkei: en zou' hij dit beroep aanne men- Dit zou heteckeneo een afscheid uit de politiek. Verd. vrijgesproken. Door den kantonrechter rar. J Sthee man IIcsse werd heden voortgezet de zaak tegen mej. VV. S.—Sdie aan den Kanaal- weg te Overschie met een man, zekeren G gelegen zou hebben. Het paar zou elkaar steeds gezoend en omhe's 1' heb ben. G. kon niet gehoord worden, omdat hij in Indié verblijft. Als getuige werd thans gehoord de bad man J. van Klooster, d'ie zich het inci dent met het paar goed kon herinneren. Pertinent verklaarde hij echter, dat ver dachte niet het bewuste meisje geweest is. Ook lijkt zij er in hot geheel niet op. De moeder van \erdachte, als getuige a décharge gehoord, verklaarde, dat haar dochter eiken dag 's ochtends bij haar komt sinds zij getrouwd is en geen enke len dag jïecit overgeslagen. De rijksveldwachter de Ruiter werd bin nen geroepen en bleef bij zijn afgelegde verklaring, dat hij verd. herkende. Uit voerig toonde de kantonrechter aan, dat men rich met gezichten gemakkelijk ver gissen kan, doch" desalniettemin wees de veldwachter verdachte aan als bet vrou welijk deel van het paar. Verdachte: „Weet u nog hoe ik mijn baar droeg toen?" Rijksveldwachter„Ja, niet veel langer d'an nu." Verdachte (tof kantonrechter) „Twee weken geleden heb ik mijn haar kort laten knippen; daarvoor hing het tot mijn schou ders". Met een fo'o bewees verdachte dat er wel onderscheid wast De ambtenaar van het 0. M. stelde de twee pertineute verklaringen tegenover elkaar en aangezien hij het bewijs niet geleverd achtte, vroeg hii vrijspraak. De kantonrechter sprak verdachte van. het haar ten laste gelegde vrij. Verdachte niet herkend dnor ver balissant en vrijgesproken, C. S. had zich te verantwoorden, omdat hij in de Sckie bij de fabriek van de fir ma van Nelle had gezwommen. Verdachte zeide in liet geheel met gezwommen to hebbao, doch het alleen maar van plan te zijn geweest. Toen hij gedeeltelijk ont kleed was kwam de rijksveldwachter Do Ruiter in een bootje aangevaren en zeide: „Heb je ook gezwommen?" Verdachte bad toen ontkennend geant woord, maar was toeli vorbaliseerd. Als getuige werd ook in deze zaak do rijksveldwachter De Ruiter gehoord. Getuige herkende dezen verdachte niet, zoodat hij werd vrijgesproken. Omdat hij met zijn hand op het hekje leunde! Twee rijksveldwachters werden als getui gen gehoord in de zaak tegen den a.s. po litic-inspecteur J. A. van H., die op dan Vlaardingerdijk achter op zijn fiets oen vïschzegen vervoerd had, die niet op zoo danige wijze verpakt was, dat onmiddel lijk gebruik onmogelijk was. Tijdens het verboor van de getuigen, de veldwachters Huiskes en Brink, kroeg verd. een reprimande van den kantonrech ter dat hij zich bij het stellen van de vragen tot-de „justitie" en niet tot do ge~ tuigen had tol wenden, waarvoor verdachte

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2