Sinterklaas Het post- en telegraafkantoor Wat te in een jaar omgaat! In het verslag van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Beneden-Maas over 1937, dat pos verschenen is, komt een bijlage voor van het verhandelde aan het post- en telegraafkantoor te Schiedam over genoemd jaar. Dat zijn groote bedragen en cijfers en omdat we die nog nergens aantroffen, volgt hier een uittreksel, zoo dat men eenig inzicht krijgt wat er aan het postkantoor omgaat. Ontvangen werden 145 9S5 brieven; 31.S44 briefkaarten; 179 975 nieuwsbladen en drukwerken; 2011 monsters; 29.302 aangeteekende stukken; 25.032 postpakk 4 ten; huis aan huis werden 402Slü stuk ken besteld. Voor bet binnenland werden 473 aange teekende brieven met een geldswaarde van fl43.37S.8ó behandeld; verzonden werden 20.951 aangeteekende stukken en 40.608 postpakketten. Ier invordering werden aangeboden 45.233 kwitanties (geen giro kwmtaniies) tot een bedrag van ruim f740.000; ter invordering werden ontvangen 41.710 kwi tanties tot een bedrag van ruim f 139.000. Er werden 35.824 postwissels gestort tot een bedrag van f 377.000 en 34 322 post wissels uitbetaald tot een bedrag van f 442.000. In de rijkspostspaarbank werd fSGl.000 ingelegd (12.824 inlagen) en terugbetaald 1639.000 (9040 inlagen). Voor de rijksverzekeirngsbank werd een bedrag van f171.000, aan ouderdomsrente i 445.000 uitbetaald. Aan belasting wen! aan het postkan toor gestort f384.000. Aan port-, frankeerzegels en briefkaaten werd voor een bedrag van f 191.000 ver kocht (inbegrepen de post-agentschappen); aan rijwielmerken f39.750; aan omzetbe lastingzegels f 81.000. Het aantal stortingen voor den post cheque- en girodienst bedroeg 93.033 tot een totaal van bijna f12.000000; er wer den 27.062 cheques uitbetaald, die ruim f4.000.000 vertegenwoordigden. Er wer den 6690 telegrammen verzonden en 13.243 ontvangen, samen 19.933, wat 2843 meer is dan in het jaar 1936; er gingen 114.863 interiocale gesprekken uit; het aantal in komende interlocale gesprekken is niet le kend. Uit deze gegevens blijkt dus, dat het karakter van het postkantoor in den loop der jaren is veranderd en dat o.a. de postcheque- en girodienst een groote vlucht heeft genomen. In het geldverkeer neemt tegenwoordig de postdienst een belangrijke plaats in! Dat het aantal behandelde telegrammen nog met 2843 per jaar is gestegen (met plm. 9 per dag) is merkwaardig; dit wijst er niet op, dat de telefoon langzamerhand de telegraafdienst verdringt Opbrengst collecte. De straatcollecte Zaterdag gehouden ten bate van de Vereen, tot bescherming van Zuigelingen, heeft f370 opgebracht. Ie vereeaiging en de collectrices trof fen het Zaterdag al bizonder slecht met het weer! Een enkel© maal gebeurde het, dat iemand door het slechte weer... ver murwd werd om iets te geven; bij wijze van waardeering voor de coli-ectrice, die regen en wind trotseerde! Dat was ten minste uit een opmerking als: ,,"t ls ook zulk slecbt weer!" op te maken. Na de straatcollecte volgt nu nog een inzameling voor de Vereen, tot bescher ming van Zuigelingen" op de kantoren. Toon«4vo«rstelling. Utile Dulci za', na Donderdag in het Passage Theater een liefdadig beidé voorstel ling te hebben gegeven, den volgenden dag Vrijdag 2 December a.s. in Musis Sacrum voor leden van de Schiedamsche Burgerwacht en het Nationaal Jongeren Verbond opvoeren: „Westerman en Zoon". Luchtbescherming. De eerste van de reeks voordrachten, over gezinsluchtbescherming, die de beer O. A. Muller uit Rotterdam voor het on derwijzend personeel hedenavond m de Huishoud- en Industrieschool zou geven, is uitgesteld tot Dinsdag 6 December a s. De beide andere bijeenkomsten in deze reeks zijn vastgesteld op de Maandagen 12 en 19 December a.s. Ouderlingen Ned. Herv. gemeente. Tot ouderlingen van de Nol. Herv. ge meente zijn door den kerker aal benoemd de beeren J. Stenger en P. Oosthoek. -- Zijn kameraden bedoku. Wegens diefstal van rijwielhelastingmcr- ken en porlemonnaies met ge'd, ten nadeele van zijn mede arbeiders, is j 1 Zaterdag door de recherche gearresteerd de 22-jange opperman J J H Hg is aan het politie bureau in verzekerde bewaring gesteld. Vtrktt rsonge vallen, Op den hoek van Westvest en Vlaar- dingerdiik is Zaterdagmiddag de wielrijder A. v. W., die van den Vlaardingerdijk de Vlaardingerstraat wilde inrijden, tegen een auto gebotst, die van de Westvest kwam. Van W. reed zoo snel, dat hij niet tijdig kon stoppen. Zijn rijwiel werd beschadigd. Op do Broersvest is Zaterdagmiddag de wielrijder A K., die van de Koemarkt kwam en het Heerenpad wilde inrijden, ia botsing gekomer met den motorrijder G, R, die uil de richting Singel naderde. F, trachtte nog door tochtig remm-n een botsing te voorkomen, maar zijn motor fiets gleed tengevolge van bet natte weg dek door. De Sets werd geheel vernield. Feestavonden H.B.S. Onder Ons". Ie lustrumviering door de H_BlS. Ver eeaiging „Onder Ons" ligt bij velen nog vtrsch in het geheugen; het feest Zater dagavond in Musis Sacrum door „Onder Ons" gevierd, vormde daarop ©en waardige aansluiting. Het programma werd geheel door eigen leden verzorgd. De hoofdmoot daarvan vormde de opvoering van: „Do student thuis", ©en tooneelstuk in 3 be drijven, door niemand minder dan Fre- denk van Eeden geschreven. Naar schat ting zal dit wel een jaar of 60 geleden ztjti en het draaat daarvan de sporen. De lange „ferzijde's" b.v. hadden een rede- njkersbijsmaakje De jongelui hebben aardig gespeeld. Ze onden liet blijkbaar ©en leuk stuk en üachtten zich in de sfeer in te leven. Dat lukte bij de jeugdige rollen beter dan bij de andere ofschoon vader Van Til (K. Overmaat) vooral in het begin van het 2e bedrijf aardig spel te zien gaf; later was 'lij nu en dan wel heftig, maar niet vol doende zelfbewust. De mede studenten van Frans van Til (II. Timmers) waren over 't algemeen goed. Vooral Frits (P. C. v d. Pant) speelde losjes. De datnes dalen nog een beetje bedeesd op de planken; 51a v. Til (mej. W Willems van Lleveren/ was in de scène van de diepbeuroefde moeder aan de ontbijttafel goed; Betje (mej. M. Waeenaar) kwam als de gedienstige in huize Van Til, in haar spel de werkelijk heid het meest nabij. Als men in aanmerking neemt, dal bij de meeste jongelui de tooneelroutine ge heel of bijna geheel ontbrak, verdient de op voering van „Be student thuis", waar- dec-ring. De heer G. Groeneveld, leeraar Neder- iandsch aan de R.H.B.S., had de regie; er was van eenvoudige middelen gebruik ge maakt en daarmee werd een zeer be vredigend resultaat bereikt. Na afloop werd de heer Groeneveld voor zijn bemoeienis met het ten tooneele bren gen van „De student thuis", hartelijk dank gehractli door den voorzitter van „Onder Ons", den lieer N. C. Eijsbergen, die aan den regisseur-souffleur een boek van Vest dijk aanbood: „Het vijfde zegel". Vvonne van Asten voerde een solo- dans uit op de piano, begeleid door den heer David Hijmans, die later als solist optrad en Liebestrauine van Liszt speelde. Zijn spel werd zoozeer gewaardeerd, dat hij een toegiftje moest geven. De heer H. Timmers, „de student, die thuis kwam", declameerde een dramatisch gedicht, waarin verhaald wordt van een brand aan boord van een raderboot op het Erie-meer. Tegen middernacht begon het bal, waar voor „The Collegians" uitstekende muziek produceerden; „The Trumphs" een 4-tal heeren, lieten jazz-zang hooien, die als jazz niet kwaad was. Bij het begin van den avond heeft de voorzitter van „Onder Ons", do heer N. C. E y s bergen, allen welkom gebee- ten, in het bizonder hot eero-lid mevr. P. C. Buyservan Deventer; den directeur der RH.B.S., dr. U Schults; de leden van de commissie van toezicht, de heeren ir. W. J.< Vollewens en 5V. Tempenrian; ver scheidene leeraren en de vertegenwoordi gers van zustervereenigingen. Spr. uitte de hoop, dat de avond propaganda voor „On der Ons" zou maken. We meenen, dat die wensch wel in ver vulling is gegaan 1 Later heeft de v oorz itter aan mevr. P. C. Buyservan Dieventer het diploma als eere-lid overhandigd; het diploma voor den oud-directeur der R.H.B.Sden heer N. W. van Gelder als eere-voorzitter van „0.0.werd aan mevr. Van Gelder ter hand gesteld, daar de heer Van Gelder tot zijn spijt niet aanwezig kon zrjn. Vele bezoekers van den „0.0."-feest avond zullen in den trant van Frits, uit „De student thuis", vermoedelijk gedacht hebben: „Er moesten in 't algemeen veel meer... van deze feestavondjes worden ge- honden!" S.T.G. Nut en Ontspanning. Het Schiedamsch Tooneelgezelschap Nut en Ontspanning heeft Zaterdagavond in ge bouw Eendracht voor een matig bezette zaal een geslaagde opvoering gegeven van 't komische tooneelstuk in drie bedrijven: 5fcima's kleine jongen. Een tiental medewerkenden heeft het publiek ©enige uren prettig bezig gehouden. De toeschouwers waren erg dankbaar en beloonden spelers en regisseur, den heer A. Lameyn, na elk bedrijf met ©en klate rend applaus. De voorzitter, de heer L. Visser, heeft een kort openingswoord gesproken, waarin hij een uiteenzetting vaa het too neelstuk verwerkt had'. Na afloop der voorstelling was er een gezellig samenzijn met medewerking van de Krabbendam-band. Rrisvcreeniging V.H.S. De Reis- en Amusantevereeniging Vrien den Houdt Stand heeft Zaterdagavond in Tivoli haar eerste feestelijke bijeenkomst gehouden. De voorzitter, de heer A. 51. Degeling, heeft een welkomstwoord gesproken, waar bij hg bet doel van de vereeniging onder streept© nJ. 's zomers het reizen en trek ken te bevorderen en tijdens bet winter seizoen gezellige avonden te organiseesnen voor de leden. Onder V.H.S. schuilen bruikbare too- ONVERWACHTE PAKKETTEN V E R H O O G EN. b E SINT NICOLAAS PRET! neel krach ten, die een drietal kluchten heb ben opgevoerd w.o. Hulp in nood en Het Jubileum. De werkjes zijn een succes ge- n orden voor spelers en regisseur. The Medleys onder leiding van Johnny Righarts vulden de pauze's met muziek. Geslaagd voor het te 's-Gravenhage ge houden examen wiskunde L.O., de heer F. J. Dun. Gevonden voorwerpen. De navolgende voorwerpen, gevoudun in het tijdvak van 19 November tot en met 25 November, zijn op alle werkdagen tus- sclien 1 en 2 uur aan het politiebureau terug ie bekomen: Boekje, handschoen, regenjas, koffertje, 2 doode konijnen, petje, kosteloos njwiel- belastingmerk, diverse sleutels, gymnastiek schoen, 2 jute zakken, zadeldekje van rij wiel. Bij vinders: Indien voorwerpen aan het adres van vinders worden afgehaald', wordt hiervan bericht verzocht aan het politie bureau. bril, H. J. llersbach, Hof- laanstraat 10; band van auto, Fa. Huls man, Buitenhavenweg 54; Ceintuur, Maan, Nieuwe Maasstraat J.6a; idem, A. Bioxks, Lange Achterweg 34b; dop van radiateur, J. A. Jeronimus, Scbie 30; geld, S Jan sen, Nieuwe Ilavea 120; 5 k.g. gewicht, F. C. Stip, Van Leeuwenhoeckstraat 2la; Geld in papiertje, C. P. Meeuwen, Van 's Gravensandestraat 34c; geld, A. Schrau- vvers, Broersveid 103; hond, Gem. Rei niging; handbeschermer van rijwiel, J. Montfoort, Laan 12/8; hond Reisbureau De Toerist, Rotterdamscbedrjk 20; hoed, H. de Klerk, RotterdamscheJijk 17b; haar- strik, G. Friederichj Broersvest 80a; kin- deihandschoenen, 51. van Weerkom, St. Liduinastraat 64; rubberen handbescher mer, Koppenhagen, L. Achterweg 38/1; handschoen, T. H. Kamman, Hoogstraat 139b; heerenhandschoen, L. van Eijk, Leli- straat 18; dameshandschoen, J. Zand- stra, Doelehofj© 16; geld, rijksveldwach ter De Jeu; loterijbriefje, G. Kiela, Da Costastraat 19a; portemonnaie met inb., A. van Vliet, Nieuwsticht N.Z. 46; idem, T Uosienneijer, Oude 51aasstraat 13; idem, N. de Reuver, IJsselmondescliestraat 54a; heerenportemonnaie, Markestein, Nieuwe Haven 47a; rozenkrans, N. J. Rademaker, Iïuysmanstraat 51; rijwielbelastingmerk, C. Kerkhof, J. A. Alb. Thymstraat 50a; idem, kosteloos, J. G. 5Ieijdam, Maasstraat 8; ruitcnwissclier, J. Haak, Gallileistraat 5b; ring met sleutels, Z. van Hattem, Rotter- damschedijfc 11a; idem, J, Roelse, Station straat 27; shawl, T. H. v. d. Linden, Een- drachtsstraat 06; sleutel van rijwielslot, P. de Vormer, Stationstraat 17a; poppen- schoentje, S. Ciaiona, Oostsingel 47; heerenschoenen, K. van Nieten, Peraissche- straat 13; vulpotlood, F. de Lange, Buys Ballotsingel 12a; waschplank, II. v. d. Mark, Waard dijk 185a; spaarzegels, Heijboer, Eendrachtstraat 6Gb. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Mister 51oto speelt hoog spel. 2. Kareltje op dwaalwegen. 28 Nov. 5Iusis Sacrum, 8.15 uur. Toonkunst Kamermuziek-avond. Zepparoni- kwartet. 28 Nov. Geb. Eendracht, 8 uur. Kinder koor Schied. Jong Leven. Operette „De Wonderbloem". 28 Nov. Musis Sacrum, 8.15 uur. Ned. Vereen, van Spiritisten Harm on ia. W. van Gorcum: De bewustzijns toestanden bij en na den overgang ROTTERDAM. Heden e.v.d. Tivoli Schouwburg, 8.15 uur. ■Bob Peters revue: Lach iederen dag- 28 Nov. Groote Schouwburg, 8.15 uur. Bottera. Kunstkring. Centraal Too neel Soubrette. 30 Nov. Geref. Kerk Duyststraat (Delfs- havenj. 8.15 uur. Orgelvoordracht Feikr As ma. Kinderen Soedf Heilig man Van jou houdt Sinterklaas niet, kin deren die jokken, bah, die krijgen alleen maar een roe en niks anders! Zul je nu gauw maken, dat je naar bed komt, stoute jongen, 'k verte! alles aan Sinterklaas hoor! Akelige jongen, om mijn mooie schoone keuken zoo vies te maken, ik weet wel wat er met jou gebeurt. Zwarte Piet neemt je mee, in den zak naar Spanje. Eh, lacht de kleine smeerpoets, mee naar Spanje, dat kan lekker niet eens, in Spanje is oorlog, daar willen ze geen kleine kinderen hebben! Hij proest 't uit en oogenschijnlijk raakt het dreigement zijn koude kleeren niet. Maar 's avonds lijkt de gang boven in eens zoo heel donker en in de slaapkamer piept het raam zoo griezelig. En hij trekt maar gauw al zijn kleeren uit, strooit ze links en rechts over den grond, duikt als een haas in zijn bed en trekt de dekens stijf over zijn ooren. Nu komt moeder het licht uitdoen. Bah, wat is 't donker. Wat tikt daar tegen het raam? Even boven de dekens uit gluren. Zou Zwarte Piet dan toch Och nee, onzin, Henk had immers ge zegd dat Zwarte Piet en Sinterklaas d'r heelemaal niet eens waren. Maar hoe kon dat nou, er was toch altijd alles uit de schoen, de teekening en 't roggebrood, en als je stout was geweest, lag er alleen maar een briefje in met een standje, net als laatst. Hij zou Zaterdag maar niet eens zijn schoenen zetten, hadden vader en moeder ook lekker geen plezier om dat standje. Buiten stormt het, de wind huilt en loeit in den schoorsteen. Bah, wat een griezelig lawaai, zou Zwarte Piet nu luiste ren door den schoorsteen, dan kon hij nu ook niet eens moeder roepen. Zouden ze heusch wel eens kinderen in den zak stop pen? Zoo ligt kleine ondeugende Hans te grie zelen tot hij eindelijk in een onrustigen slaap vol schrikaanjagende droomen valt. Maar wie hem overdag ziet, zou het niet gelooven, want- is hij met de grootste druk temaker van de klas en thuis een lastige bengel. En daarom ook is Sinterklaas een uitkomst voor moeder om nu eindelijk eens dien „aap van een jongen5 de baas te zijn. Dus wordt er gedreigd met Sint en Zwarte Piet en zoo gaat de feestelijke stemming weg en de vreugdevolle geheimzinnigheid en alle pret om de mooie teekeningen en handwerkjes en de zorgvuldig geleerde versjes voor Sinterklaas. En om nu alleen „practisch" te zijn. Heeft moeder veel nut van haar dreigen? Hans gaat er onrustig van slapen, (hoe wel ze dat niet merkt, hij durft immers niet te roepen), hij is minder uitgerust 's ochtends, en daardoor prikkelbaar. Maar zijn niet prikkelbare kinderen gelijk aan lastige kinderen en was het niet juist Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. De 13 laneiers City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De 13 laneiers. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Alexander's Rag time Band. Lumière. 2.15 u. 7 u 9.15 u. Vadertje Langbeen. Olympia. 7 u. 9.15 u. Ik ben de wet; Bedekte oogen. Prinses. 215 u. 8.15 u. De macht van het goud; Draeula's dochter. Scala 2 u. 7 n. 9 30 n. De vrouw in 't rood. Studio. 2 u. 7 u. 9.15 u. Een groot schan daal. Omliggende Gemeenten -KETHEL. Een grafsteen voor wijlen dr. Saner. De weersomstandigheden hebben Zater dagmiddag een zeer nadeeligen invloed uit geoefend op de korte plechtigheid, waar mede de gedenksteen op het graf van wij len dr. Sauer werd overgedragen. In de Ned. Herv. Kerk was slechts weinig pu bliek aanwezig toen de familie werd binnengeleid en de heer J. Poot, presi dent-kerkvoogd mede namens het werkco mité dank bracht voor de toestemming otn op het graf een gedenksteen te leggen, welke tot in lengte van dagen getuigen zal van de erkentelijkheid der Kethelsche bur gers vooi den persoon en bet werk van dr. Sauer. Daarna begaf men zich naar buiten, waar op de begraafplaats de loco-burge meester, de heer J. d e J o n g, bij den graf steen een korte rede uitsprak, waarop de oudste zoon, de heer H. Sauer, nar mens zijn moeder en de overige kinderen zijn dank uitte. Door enkele aanwezigen werden bloe men op hel graf gelegd. Bij de plechtigheid waren vertegenwoor digd de kerkeraad', het Groene Kruis, de ziekenfondsen, de Werkliedenvereniging, K.B.B.O., Onderlinge Brandwaarborg Mg. en en de handboogschutter!}. moeder's opzet du eens een gemakkelijk kind te hebben? Laat men dus de dreigementen weglaten en laat het een feest zijn van enkel vreug de, blijdschap en huiselijkheid. Maar laat het vooral geen overladen feest zijn met massa's geschenken. Eén Sinterklaas zien en hooren is voor een kind meer dan genoeg. Dus wanneer de Sint op school komt, dan niet nog eens thuis of bij vrienden of in een winkel. Van die ééne keer zullen ze weken napret heb ben en men heeft alle kans dat ze zich van twee maal Sinterklaas later mets meer herinneren. Een kind is veel gauwer moe van indi uk ken dan we denken en we merken het vaak alleen daaraan, dat het kind niet rustig met het gekregen speelgoed gaat spelen en nog dagen na den 5den Dei ember uit zijn doen is. En juist kunnen die dagen zoo heerlijk zijn met alle napret van: „Weet je nog wel.en met al het nieuwe speelgoed om mee te spelen. Maar hoe moet het nu met de onthul ling, dat Sinterklaas in werkelijkheid al eeuwen dood is? Laten we dat niet te zwaar opnemen. Tot 8 of soms 9 jaar stuurt men ze maar met een kluitje in het riet. ze hooren dan natuurlijk wel allerlei van goed ingelichte vriendjes, maar als de vragen komen, ant woordt men: Natuurlijk zijn niet alle Sinterklazen echt, de Sinterklaas in de winkels b.v., dat wordt maar gespeeld, maar de échte Sint was verleden jaar bij jou op school. Groote troost is dat, want ze willen er zoo graag in blijven gelooven. En als 't dan eindelijk te doorzichtig wordt, dan maar met een vrooiijk (er. vooral niet plechtig) gezicht vertellen van die lieve oude bisschop, die de kinderen zoo graag plezier deed en cadeautjes gal en dat de menschen het zoo jammer von den, toen hij stierf en daarom voor het plezier van de kinderen Sinterklaas zijn gaan spelen. Dan hooren ze hoe vader voor Sint speelde en bet tafelkleed z'n cape was, of hoe het moeder was, die de schoen leegde en dat de teekeningen nog onder in het bureau liggen en dat oom zoo mooi tegen 't raam kon bonzen en dan hard wegrennen. Tien tegen één, dat ze slap zijn van den lach en 't een kostelijke grap vinden, 't ligt er maar aan of vader of moeder hun vroeger gedreigd hebben of een roe gegeven, dan vinden ze 't geheel natuurlijk „een gemeene streek" en ze hebben gelijk ook. Na de onthulling hooren ze dan bij de grooten en zullen nu vol animo voor de jongere broertjes en zusjes en vriendjes gaan strooien en de schoen vullen. En als de groote dag van Sint dan komt, en de eerwaarde bisschop binnenruischt, dan is ook de grootste druktemaker toch wel eventjes verlegen en onder den in druk en is glad vergeten, dat hij nu toch eigenlijk bij de ingewijde groote mensehen hoorde. Daarom, viert het Sinterklaasfeest met hart en ziel met uw kinderen mee en laat 't dagen van vreugde en blijdschap zijn ook voor den ergsten endeugenden rakker en geen dagen van schrik en angst en benauwde droomen. ASTR1D. VLAARDINGEN. Beroepen. Bij de Geref. Gemeente is beroepen tot voorganger ds. J. v. d. Berg te Krabbea- dijke. OVERSCHIE. Benoeming. Tot hoofd van de Groen van Frinsterer- scbool (vacature wijlen H. Wifkeshuizen) is benoemd de heer A. G. van Goikum, hoofd eener biaondere school te Vrie zen veen. Luchtvaart Duitsch vliegtuig verongelukt Elf dooden. Reuter melqt uit Bathurst (Gambia), aan de Westkust van Afrika: Een vliegtuig van de Duitsche Lufthan sa, dat een proefvlucht van Berlijn maakte roet vijftien passagiers aan boord, is hij J^s!' wang in botsing gekomen met een palmboom en verongelukt. Het vliegtuig, dat plaats biedt aan veertig passagiers, geraakte in brand. Het ongeluk gebeurde, nadat de machine van het vliegveld te Bathurst was opge- stögcn. Teagevotee van het ongeluk met het Duitscho vliegtuig „Preussen", in Gambia, zijn elf menschen om het leven geko men, drie zwaar en twee lichter gewond. Het vliegtuig ondernam proefvluchten in de Klimatologische omstandighedten iu Afri ka. De bemanning bestond uit vijf koppen. Verder haimen elf ingenieurs van de Jun- kerfabrieken en 't ministerie van luchtvaart plaats genomen. Tot de dooden beiiooren drie van Duitschlands bekend&te piloten Untucht, Kmdermann en Blankenburg. Deze laatste bestuurde het toestel. De machine was Woensdag van Berlijn vertrokken en over Marseille en Dakar naar Bathurst gekomen. De oorzaak van de ramp is niet bekend. Kerk en School De gezondheidstoestand van den paus. Tegen den raad van zijn geneesheer in heeft de paus gisteren zjjn gewone werk zaamheden willen hervatten. Hij verleende tien particuliere audiönties. PAKKETTEN Vm,3 KGl STEEDS HET VÖORDEEUGST MET 'DE Gedaagd.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2