Gemeentebegrooting 1939 De collecte voor Duitsche vluchtelingen STADSNIEUWS Lunapark een steen des aanstoots. Het nieuwe stadhuis. Belangstelling voor ver- keersvraagstukken en luchtbescherming. Waar blijft onze G.G.D. Ook het onderwijs in het middelpunt der belangstelling. ji*. R.E.T.~ Bond van Jong Liberalen St. Nicolaas Aan het verslag van het onderzoek der gemeentebegrootng, dat dtiimaai zeer uit gebreid is, omdat vele punten in de sec tie's werden aangesneden, is nog het vol gende ontelend: Lunapark en optochten. Meerdere leden in alle secties geven ais hun meening te kennen, het onjuist te pelden, dat hij feestelijkheden of anders zins lunaparken worden toegestaan. Welke waardeering ook bestond voor de oga- nisatie van de feestelijkheden, bijv. tijdens het regeermgsjubileum van H.M. de Ko ningin, deze loden hadden zeer ernstig bezwaar tegen het toestaan van een luna park daarbij, in het bizonder in verband met de ontheiliging van den Zondag. In de 2e sectie wordt bovendien gewe zen op de oadeelige gevolgen van een lunapark voor den middenstand. In de le eu 3e sectie wordt door en kele leden aangedrongen op bevordering van de Zondagsrust, door verbod van op tochten op Zondag. Stadhuis. Ie alle secties wordt gevraagd of het college al mededèelingen kan doen ten aan zien van het bouwen van een nieuw stad huis. In alle secties woidt verband gelegd tusschen stadhuisbouw en werkverruiming. Personeel. Ln de 2e en 3e sectie wordt er de aan dacht op gevestigd, dat in sommige ran gen salarisverhooging wordt toegepast, ter wijl in andere gevallen zulks niet mogelijk is. wat tot onrechtvaardigheid kan leiden. Een ander lid is van oordee', dal in strijd, met het ambtenaren- en werk lieden regle ment nog te veel particuliere bijbetrekkin gen worden vervuld. Verkeer. In alle secties wordt aangedrongen op het nemen van meer maatregelen ten be hoeve van de veiligheid van het verkeer, speciaal in de Burgemeester Knappertlaan. Een lid acht het gewensd'it de Burge meester Knappertlaan voorrangsweg te maken. Een lid vraagt maatregelen ter voorko ming van botsingen bij de kruising Stad houderslaan en Ary Prinslaan. Aangedrongen wordt op eenrichtingsver keer in de smalle straten in de oude binnenstad. In twee secties wordt gevraagd de mo gelijkheid te overwegen het daarheen ie leiden, dat de autobussen de binnenstad in hun route opnemen, in verhand waar mede in de le en 2e sectie woelt gevraagd ook kleinere bussen te laten rijden. Een lid vraagt inlichtingen over de toe passing van het R. A. P. meer in het bi zonder met betrekking tot de loanen en arbeidsvoorwaarden. Aangedrongen wordt op toezicht op bet fietsenverieer over het z.g. Kippebruggeije. Een Md vraagt den ingang van. de Broers- vest bij de Boferstraat voor motorverkeer af te sluiten. Een lid vraagt waarom de gemeente Schiedam geen deel uitmaakt van den Verkeersraad te Rotterdam, zulks in het biaonder in verband met het streven der R. E. T., dat er z.i. op gericht is het bus- verkeer te verdringen. I Een lid vraagt of geen maatregelen kun nen worden genomen tegen het hinderlijk geraas van motorrijtuigen. Eert lid eikent het bezwaar van het toe laten van rolschaatsoefenmgen op openbare wegen, doch acht het nootzakelijk dat op andere plaatsen gelegenheid wordt gege ven deze sport te kunnen beoefenen. Luchtbescherming. In alle secties wordt gevraagd of en zoo ja Weke maatregelen zijn genomen ter bescherming van de bevolking tegen lucht aanvallen, zooals in andere gemeenten is geschied. In 't bizonder wordt aandacht gevraagd voor een ontsmettingsinrichtto'/, schuilkel ders en schuilloopgraven. Gevraagd won]t of het niet mogelijk is in het belang van deze zaak de medewer king te vragen, van het Werkfonds. Geneeskundig© dienst, In alle secties vragen meer tere leden om inlichtingen omtrent hel stadium waar in de voorbereiding verkeert van de in richling van den Geneeskundigen Denst, waaromtrent reeds eerder toezeggingen zijn gedaan. Meerdere leden vragen inlichtingen om trent den stand van zaken van de verze- kering Ziekenhuiskosten Abattoir. In alle secties wordt gevraagd hoe het staat met de plannen voor het abattoir. Spoorweg aangelegenheden. In alle secties wordt gevraagd mede te ■willen deelen in welk stadium de p'annen van spoorwegaansluitïng van de industrie terreinen en havens verkeeren. In twee secties wordt opgemerkt, dat de spoorbrug, zoowel wat ligging als be diening (niet electriscli) betreft een be zwaar oplevert voor de scheepvaart. Een lid vraagt ten behoeve van het ver keer een luchtbrug of tunnel o\er of onder de- spoorbaan te maken. Een lid vraagt inlichtingen omtrent den stand van het proces met de N.V. Schel- ling's Oliehandel. Haven gewest. In verband met de mededeelingen in ue dagbladen wordt in hve-e sectie's gevraagd of het college iets kan mededcelon om trent een eventueel te vormen Haven- gewest. Onderwijs. In alle secties wordt voldoening uitge sproken over de verhooging van den post bewaarschootonderwijs, zoodat aan het pro- tesfant-ekristeJyk bewaarschool onderwijs recht kan worden gedaan. Spoedige inwerkingtreding zou algemeen gewaardeerd worden. In alle secties wordt door enkelen de noodzakelijkheid öm tot den houw van een 3e U. L, O. school voor het openbaar lager onderwijs te komen naar voren ge bracht. Een lid vraagt of de bouw vajn een nieuw gymnasium niet noodzakelijk is. Andere leden achten, in verband met den slechten toestand van het tegenwoordige gebouw en den bloei van het gymnasium den bouw van een nieuw gymnasium drin gend noodzakelijk. Zoowel den bouw van een nieuwe U.L.Q. school als den bouw van een nieuw gym nasium acht men algemeen geschikte ob jecten voor werk ven aiming. In alle seclies wordt gevraagd hoc B. en \V. staan tegenover den bouw van een openluchtscheoL Kinderspeeltuinen. In alle secties wordt aange 1 wilgen op de totstandkoming van school- en speel tuinen. In twee sectie's wordt door een lid de vraag gestold of de S. B. L. O. wel vol doende vordering met deze zaak maakt en zoo niet of hot dan niet de taak is tvnn het college dit zelf ter hand te nemen. Op het verstrekken van inlichtingen wordt aangedrongen. Fen lid acht het Bensd'ielijk in de gym nastieklokalen voor de aanwezigheid van verbaudtrommels zorg te dragen. School voeding. In twee sectie's achten meerdere leden het niet gewensebt de sdhoolvoeding af hankelijk te doen zijn van de opbrengst van een te houden lunapark. Deze leden zijn van oordeel dat de benoodigde gelden door de gemeente beschikbaar moeten wor den gesteld. Fen lid spreekt bovendien de wensche- lijklieid uit door B. en W. een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid van melkverstrekking op de lagere scholen; een lid beveelt de in Rotterdam bestaande re geling, waarbij oudercommissies en onder wijzers zijn ingeschakeld, aan. Grond Schoolstraat. In alle secties wordt gevraagd, welke bestemming zal worden gegeven aan den grond in de Schoolstraat. Middenstand. Een lid wijst op den noodtoestand' in den middenstand en vraagt of het niet mo gelijk is, dat B. en W. maatregelen bera men om de koopkracht van de Sohiedam- sche burgerij te verhoogen; kunnen B. en W. niet meer doen in de richling van een welvaartspolitiek G asthuiskerk. Twee leden vragen welke regeling B, en W. hebben getroffen ten aanzien van het gebruik van de Gasthuïskcrk, I in ons blad van Zaterdag. Vooruitgang. In November j.I. werden door de R.E.T. vervoerd 6.172.239 personen (in Novem ber 1937 5.683.781) met een opbrengst van (4G1.947.82 (f430.085.72). In de eerste 11 maanden van dit jaar werden vervoerd 64.889.460 (59.868.05f personen, met een opbrengst van f4.891.043.80 (f4.542.786.60). Jeugdpropagandavergadering. Op de propaganAavergadering, die de Prot. Chr. Besturenbond voor de jeugd n.B. Donderdag in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen organiseert, zullen als spre kers optreden de heeren A. S. Boone, algemeen jeugdleider van den Chr. Gra fische Bond en Z. Bras Jr., algemeen jeugd leider van de Chr. Kantoor- en Handels bedienden. De mondaccordeonvereen. „Bravo" verleent haar medewerking en er zal dien avond gedeclameerd worden. Causerie van den heer A. Xawijn. De gereorganiseerde afdeeling Schiedam van den Bonn van Jonge Liberalen heeft Zaterdag haar eerste vergadering in de bovenxaa. van het Corner House gehou den. Do bijeenkomst stond onder leiding van den heer H W. G. flock, die zijn Mdoeutng uitsprak, dat rela.ief zoovelen deze eerste clubavond van de afdeeling RotterdamSchiedam bijwoonden. De- heer A. N a w ij n, uit Zwijndrceht, lid van tol hoofdbestuur, hield oen cau serie, waarb,, spr. een aantal onderwerpen aanroerde. Laksheid. Over het algemeen zijn de liberalen viij laks bij Let verdedigen van hun beginse len. Dal ia Lij de tegenstanders anders! De verdachtmakingen zijn soms geraffineerd, b.v., dat de liberalen arbeiders-vijandig zou den zij'!Als een werkgever slecht is voor zijn personae], is dut een gevolg van zijn karakter; bij al'e partijen treft men minder goede werkgevers aan! De di'Lftbk-rs zijn voor een groot deel gegrepen door het sociaisme of erger het communisme Maar al te veel wordt verge'en, dal de liberalen den grondslag hebben gelegd voor do sociale wetgeving: hinder-, woning en leerplichtwet. Mot die wetten zi,n de arbeiders het meest ge diend. Op Iet gebiea van volkshuisvesting, zorg voor de volksgezondheid en onderwijs staat Nederland oy~ een der eerste plaatsen. De liberalen verwerpen het najagen van groepsbelangen en zullen nooit iets beio ven, dat toch in den eersten tijd niet te verw'-zenlljLen is. Maar de praciijk heeft bewezen, dat de menschen gaarne iets be loofd krijgen Positief Christelijk en naasten liefde. De litornVn laten zich leiden door de naastenliefde, wat een der eerste eischen van liet Evangelie is Maar in dit „posi tief Clir-slcljk" kabinet" was geen plaats voor de l'br talen Van rechts wordt be weerd, dat Je liberalen te veel waarde hechten aan het verband, maar ook het vorstand ic een gave Gods en dat moet gued go! ruikt worden. Dit „positiei Chr. kabinet" zou meer posiiief Chr. zijn, als het meer de hel pende hard reikte aan de Duitsche vluch telingen. Van die zijde wordt beweerd, dat dit om economische redenen niet mo gelijk is, maar het Evangelie stelt als een der groote eischen het toepassen van de naastenliefde. Die eisch gaat voor! Omdat de liberalen Christenen zijn, zijn, ze tegen natiouaai-socialisme en fascisme, die geen vrijheid laten aan geloof eu ge weten; aan veroeniging en vergadering; aam handel, enz. Wij zijn zoo gewoon aan al deze vrijheden, dat we ze niet meer op de juiste waarde schatten. Intussehen worden onze vrijheden om singeld; de "regeling beperkt onze vrij heden en veel wordt door haar dood ge ordend. Bestaande ordernemingen worden beschermd vestigingswet cn den jongeren de kans ontnomen zich ©en be staan te scheppen. 1LK., democratie cn dictatuur. Het samenspannen van A.R. ear R.K. is alleen gericht op tijdelijk voordeel, maar is niet zonder gevaar, want de R.K. zijn alleen uit op het vergrooten van hun rnacht en zoo wordt de dictatuur voor bereid. D«o liberalen zijn niet tegen bet R.K. geloof anders zouden zij geen li beralen zijn! Zij keeren zich echter tegen het machtsinstituut van de R.K. kerk, waar aan de R.K. Staatspartij dienstbaar wordt gemaakt. Waar dat toe leiden kan leert Spanje. De R.K. beweren democraten te zijn, maar de democratie is voor hens slechts middel om hun macht te vergroo ten; als ze daarin heil zien, aanvaarden zo ook de dictatunrl Gevaren voor de democratie. De democraten moeten zich aaneenslui ten, want de voorstanders van de dicta tuur zijn bezig de volksziel te vergiftigen. Spr. juichte den maatregel van den burge meester van Rotterdam toe om den voet balwedstrijd NederlandDuitschland te verbieden. Als zicli ongeregeldheden bij dien wedstrijd zouden voor doen, zou ge>- zegd worden: De democratie kan de or de niet handhaven. De Duitsche machthebbers treden zeer aanmatigend op; we hebben hier ook Seiss Inquarts cn Henleins. Mussett heeft ge zegd pro-Duitsch cn pro-Italiaansch te zijn, maar hij vergat te zeggen pro-N ederlandsch te zijn. Dat kan hij trouwens ook niet zeggen, want dat is hij niet. Het zou een schande zijn tegenover Prins Willem van Oranje als hier de democratie die hij vestigde, to niet ging. Prins Willem van Oranje streed voor de vrijheid, voor zelfstandige burgers, die zelf verantwoor delijkheid dragen. Wij willen niet gedegra deerd worden tot stroopoppen! Ter illustrati; welke middelen de dieta- tuur-veicerdois aanwenden om invloed te krijgen, tas spr. een oproep en een uit Antwerpen ontvangen brief voor van de z.g. Dietscb Opvoedkundige Beweging (D.O.B.J. Man dc gelegenheid tot gedachtenwisso- ling maakt cn een 5-tal aanwezigen ge bruik. J>a v o o r z i t ter bracht den heer Na- wiju dank voor zijn betoog en wekte de aanwezigen op hun laksheid ten aan zien van de verdediging van hun libe rale beginselen ai te schudden. Het overig deei van den avond werd gezellig doorgebracht. O.a, werd een serie boterletters verloot, -waarvan de opbrengst ten goede zcu komen aan het comité, dat hier ter stede een collecte voor Duitsche vluchtelingen heeft georganiseerd. Openbare bewaarschool aan de Laan, lil de bewaarschool aan de Laan, houid mej. C. Horstmaan, is heden de traditie getrouw weer opgewekt bet St. Nico- laasfeest gevierd. Een 25-tal vaders van leerlingen ea oud leerlingen hebben hun zeer gewaardeerde hulp verleend Om 9 uur hadden zij mot touwen een gedeelte van de Laan afgezet; voor de touwen stonden de ongeveer 400 kinderen; er achter de ouderen. St. Nico laas en Zwarte Piet arriveerden m een rijtuig, stapten voor den ingang der schoof uit en maakten een wandeling langs de opgestelde kindereu. Nadat de kinderen in de school waven gegaan en hun plaatsen daar hadden inge nomen, werden de ouderen toegelaten, ze ker u el eert 1 i* 500-tal. De 25 helpers hadden een goed functionneerenden orde dienst ingesteld en alles verliep naar wensch. Tot hen, die hun belangstelling toon den, behoorden o.a. de wethouder van onderwijs, de heer J. Dinkelaar en diens echtgenootede gemeentelijk inspecteur van het onderwijs, dr. W J. Smit; de chef van de ofdeeli'ng onderwijs en financiën ter secretarie, de heer A. R. Malkus en echt genoote en het lid van de commissie van toezicht, mevr. A. C. E. KokBik. Terwijl voor 4 klassen de poppenkast vertocnn werd, hrachtea St. Nicolaas en Zwarte Piet een bezoek aan de andere 4 klassen; later werd omgewisselld. Het was ?en prettig, spontaan feestje; de kinaeren, de ouders, de helpers en het personee' der school genoten er elke groep op zijn wijze even zeer van. Alle kinaeren kregen een cadeautje en een versnapering mee naar huis. Buitengewone scheel. St. Nicolaas is ook op de Buitenge wone schoo/ geweest. Hij bleek in een bizoml©r goeae luim te zijn, ondanks het minder aangename weer, maar waar dat moest, deelde hij ook strenge vermaningen uit, die indruk bleken te maken. Voor de kinderen waren er waardevolle geschenken, vooral kleedingstukken als jurken, rroeken, pullovers, truien, enz. In overleg mei hun ouders hadden de leer lingen zelf mogen zeggen, wat zij graag van St. Nicolaas ontvingen. Een deel ont ving speelgoed. Het hoofa der school, de heer K. J. Ileijboer, heeft St. Nicolaas bedankt voor zijn asmveztoheiü en ook dank gebracht a;ui hen, die Sint in de gelegenheid stel den zoovec-l leerlingen en ook ouders geluk kig te maken. Kivcva in het Vercenigings- lokaal. De 150 leerlingen van de Herv. Kleuter school Kiveva waren hedenmiddag in het Vereenigingslokaal bijeen in afwachting dat St. Nicolaas zou komen. Om ongeveer kwart voor 3 werden 6 teerlingen uitge zonden om St. Nicolaas en zijn knecht te halen. De verwachten waren inderdaad reeds gearriveerd en namen, na binnen geleid te zijn op het podium plaats. De talrijke ouders stemden met de kinderen in, toen ter verwelkoming Sint een liedje werd toegezongen.^ Het hoofo der school, mej- J. J- 1 Plooij, heette St. Nicolaas en zijn knecht welkom. Eemge kinderen moesten op het podium komen en maakten nader kennis met den Sint en Zwarte Piet. De kin deren werden getracteerd en allen «re- gen. nog ceu versnapering mee naar huis. Op verscheidene schelen. St. Nicolaas is vandaag op verschei dene scholen, zoowel openbare als b an dere, zijn opwachting komen maken. Over al werd hij hartelijk begroet. Om 2 uur verscheen hij ia de weef kamer van de Vereen. Zwakzinnigenzorg achter het gymnasium; op zijn program ma stond ook nog: 4 uur bezoek werk inrichting aan de Dwarsstraat. Morgei en Woensdag komen de leer lingen van de Alidabevraarschool in d Leliestraat aan de beurt, morgenavond 7 uur verwacht Sint de jongste klassen van de openbare school aan de Zwartewaalscte- straat in het gymnastieklokaal aan de Lek straat. St. Nicolaas heeft het „vreeselijk" druk! S. N. B. O. O. De Eerste Nederlandscbe Bond van Oud- Onderofficieren heeft Zaterdagmiddag en -avond Sint Nicolaasfeest gevierd. Des^mid dags waren ongeveer vijflig kinderen in de bovenzaal van Musis Sacrum hijeen. Mevr. A. J. A. van Haaren-Raymakeis gaf blijk van haar belangstelling door haar aanwezigheid De goede Sint kwam de kinderen vernis sen met versnaperingen en cadeautjes. En kele komische films werden vertoond en het jeugdige publiek', dat zich kostelijk vermaakte, v.erd onthaald op liipanaric. Des avonds was in de zelfde zaal een intiem feeslje voor de leden en begunsti gers met hun dames georganiseerd, waar bij tegenwoordig waren de ee re-l ed en van de afdeeling, de reserve-kapiteins A. Bron wasser en P. 0. Versloot. Een kort openingswoord werd gesproken door den voorzitter, den heer A. van Vu uren, die zich in verhand met het huishoudelijk karakter van den avond tot een eenvoudig welkom beperkte. Leen de Bruvn trad op als conferencier-humorist, aan de piano begeleid door den heer Schil- pcroord. Er werden verscheidene spellet jos gedaan, waarvoor aardige prijzen beschik baar waren gesteld en de stemming was zoo good ,dat het tijd was om naar huis te gaan voor men het wist. Jeugdgroep S.R.B Morgenavond kwart voor 7 zullen St Nicolaas en zijn knecht een bezoek bren gen bij de jeugdgroep van de S.R.B., die dan in het Sporlfondsenbad aanwezig is Een eclatant succes. Reels f 3565.36 bijeen. De collecte ten bate van hen, die wegens ras of geloof Duitschland hebben moeten verlaten of nog zuilen verlaten, is in den lande en ook hier ter stede een groot succes geworden, ondanks het zeer ongun stige weer op Zaterdag om op straat te collecteeren. Op straat en langs de huizen werd f2174.96 opgehaald; op lijsten, dSe R^n kantoren werden gepresenteerd: f 5 "Ij' W/Vj bij liet gemeentebestuur was reeds ia? .85 ingekomen en de collecte Zaterdagavond' in het Passage Theater b radlij f36.391/» op, zoodat in totaal thans f34.r' bijeen is. Met een lijst waarop reeds is gelee» kend, wordt nog gewerkt, zjqodatj, emd'at nog wel enkele giften te verwachten zijn, vermoedelijk wel de f3600 bereikt zal worden. Dat is een edalant succes; waarschijnlijk is dit wel 'de record-opbrengst van alle collectes, Irier in den loop der jaren houden. De sympathie vojor de in Duits land wegens ras of geloof vervolgden iaf ook hier ter stede blijkens het resultaat van de Zaterdag gehouden collecte, zeer groot. Gecollecteerd werden vier bankbiljetten van f 10 (in één bus bevonden er zich twee stuks); 64 rijksdaalders en ongeveer 50C guldens. Ook werd Zweedscli, Engelsch, BelgisalJ Roemeenscli en Duitscli geld in de bussen gevonden. De „zwaarste" bus d.w.z. die - het hoogste bedrag bevatte, leverde f59.331/:; op; het hc.egsle bedrag op één lijst er waren er 6 gecollecteerd was f199. De muziekcorpsen hebben hun goeden wil getoond, maar de regen noopte de muzikanten hun rondgang vroegtijdig te beëindigen. Crescendo (die in het Westen speelde) blies f 67 25 bijeenhet Stedelijk Muziekcorps in het Centrum f51.28; Harpe Davids in het ziekenhuis-kwartier f39.05; O. B. K. in het Singelh'wartier f33.261'.' en „Gusio" in de Gorzen f 10231,/. Dank. Het comité, bestaande uit de heeren A. M. Sunderman, P. Soetens, P. J. A. Raars, A. de Blois, A. van Duinhoven en F. A. de Wolff, betuigt zijn hartelijbea dank aan de collectriccs, collectanten en andere medewerkers, die bij de collecte behulnzaam zijn geweest. In het bizonder brengt het dank aan den heer C. Dorsman voor het gratis be schikbaar stellen van zijn zalen in gebouw Eendracht, de directie van hot Passage theater en de vijf muziekcorpsen. 1 In het Passage Theater. In het Passage Theater werd Zaterdag avond in het voorprogramma een korte film vertoond: „De Godshuizen branden", ter inleiding van de rede van het comité lid, den heer A. van Duinhoven, na welke rede een buscollecte gehouden werd onder de bezoekers. Spr. zeide namens het comité op te treden om de collecte aan te bevelen en in de eerst© plaats diende daarvoor dank te worden gebracht aan de directie van' het Passage Theater, die onmiddellijk be reid was haar toestemming te verleenen. In 3e zaal gaat het collecteeren veel ge makkelijker dan op straat, waar honderd zestig collectrioes -en collectanten weer en wind moesten trotseeren en toch dapper op hun posten gebleven zijn. Het resul laat 5-s voor het comité en uiteraard voornamelijk voor hen, ten bate van wie deze collecte werd georganiseerd, zeer ver heugend. Er wordt wel vaak gesproker* van die nuchtere, koele Hollanders, maar vandaag is gebleken, aldus spr., dat als het er om gaat een internationale actie zooals deze te steunen, er een brandende eensgezindheid te bespeuren is. oor zoo ver spr. bekend, was er op dat oogenblik bijna £3300 bijeen. Dat zulk een bedrag door de Schiedsmscto burgerij is bijeen gebracht, mag een manifestatie van men- schelrjkheid genoemd worden. In een ze ker land zal het misschien een daad van huichelarij toeten, de propaganda zal het daar door de radio zoo luid uitgillen, dat de ooren er doof vari worden, wij denken er hier anders over, Do Schie- damsche bevolking heeft gedaan wat er van haar verwacht werd. Het bewijs is geleverd, dat deze collecte leefde ia de harten en hoofden van do Schiedammers. Er zrjn daarvan sprekende voorbeelden. In lrhet üoelehofje woont een gezin, waarvan1 de kinderen samen een gulden hadden opgespaard om met Sint Nicolaas iets to koopen voor hun ouders. Deze gulden is evenwol in de collectebus gegaan. Maar het comité zal ervoor zorgen, dat Sint Nicolaas dat gezin in het Doelehofje niet vergeet Uitbreiding. Door dc firma W. A. Verwayen is het pand Hoogstraat 184 aangekocht, dat ver bouwd zal worden en zal dienen voor de uitbreiding van de afdeeling meubelen en bedden. Botsing. In ff e Burgemeester KnajiperUaan stok Zaterdagnamiddag een onbekend geb.eyen wielrijder plotseling den weg over en ba.sie tegen het voorwiel van den wielrijder J. Z, Diens fiets werd beschadigd.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2