Laatste Nieuws Duitschland verbreekt sportbetrekkingen met ons land Beurs van Amsterdam. VRIJZ.-GODSDIENSTIGE PREDIKING Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga, Bloembollen De Groote Trek „De Opmarsch der Jeugd" WEERBERICHT Verwachting BINNENLAND Jeugd Luchtvaartclub Het centrale vliegveld De nationale collecte BUITENLAND Sport Verduistering van ruim honderd duizend gulden Burgerlijke Stand Rechtszaken Beleediging van een volksgroep Onderwijzer mishandelde school jongens Verduistering door deurwaarder Lawntennis Luchtvaart De vlucht van de „Reiger" Gemengd Nieuws Eden nog op tijd aan tafel? ïocy, Kerk Ned. Prot. Bond Westvest 52 ZONDAG 11 DECEMBER, half elf V.m., Eerv., Bloemendaal. In de Sclriedamsehc plantsoenen. Het Bloemensurplusfonds te Haarllem Leeft zijn standpunt, dat overcompleet ma teriaal vernietigd moet worden, laten va ren Dit jaar voor het eerst stelt het aan vaste afnemers als gemeentebesturen en groote instellingen alleen legen vergoe ding var vracht en emballage een groot aantal bloembollen ter beschikking, in de verwachting, dat uit bij het publiek de waardeering voor bloembollen zal vcrlioo- gen. De 1'JautsoenJienst var de gemeente Schiedam heeft van het BlocmensurpUis Rudc dc lccehi1'kirg gotreoen rvcr 13.000 bollen. Op het Koemarktplein zijn daarvan 1200 .Jyacinthcn geplant; op het Plein Eendragt en in den tuin van het Gemeente Zieken huis een groote partij Darwin lui pen en 4000 narcishollen zijn bestemd voor hef voorge deelte van ue Plantage, Dij de Gerrit V er- boonstraat In verband daarmee maakt de chef van den Plantsoendienst eenige haast om dit gedeelte van de Plantage in orde te krijgen, voor zoover het de beplanting betreft, ornaat de narcisbollen in den grond moeten. Het Bloemensurphisfonds heeft als voor waarde gesteld dat alle gratis aangebo den bollen met uitzondering van de narcissen nadat zij éénmaal gebloeid hebben, vernietigd zullen worden. We zul len dus, voor zoover het de hyacinthen en Danvialulpen betreft, slechts één maal van hun schoonheid kunnen genieten. Herdenking. liet bestuur van de afder-Iing Schiedam van het Algemeen Nederlandseh Verhond scblijft ons: De herdenking van den „Grootea Trek" zal op 16 December e.k. in Zuid-Afrika haar hoogtepunt bereiken door de „Hoek- steenlcgging van die Voortrokkermoinu- ment" te Pretoria ,na aankomst aldaar van den symholisclicn ossowagclrek, welke van Kaapstad uit 138 dagen lang onder onbe schrijfelijke geestdrift is getrokken langs de historische wegen der Oude Voortrekkers. Dat in Nederland wordt meegeleefd met en het belang worJl ingezien van tfc ople ving der herinnering aan den uittocht van de afstammelingen der Nederlanders uit do Kaapprovincie moge blijken o.a. uit den tocht van liet K. L. 11.-vliegtuig „De Reiger" naar Pretoria; uit de redevoerin gen die op 16 December 1938 (Dingaans- dag) naar Zuid-Afrika zullen worden uitge zonden; uit de aanschrijving door het mini sterie van onderwijs gericht tot directeuren en rectoren van rijks en bizondere schoten voor M. O., lycea, gymnasia en kweekscho len met betrekking tot herdenking van den GroALen Trek en uil het inrichten van een tentoonstelling dienaangaande te Amster dam en te 's-Gravcnhagc. In bet Passage Theater. Men schrijft ons: Blijkens een advertentie in dit blad draait deze week in liet Passage Theater era klein bijiilmpje, getiteld „Do opmarsch der jeugd". Het is zeker geen monumen tale en kostbaar gemaakte film van het gewone soort. Het is integendeel slechts een bescheiden stukje werk, dat door een aantal Canadeesche jongeren is vervaar digd, die met uiterst bescheiden middelen moesten werken, maar die brandden van verlangen om de wereld te laten zien, hoe er slechts één oplossing is om te komen tot een hetere samenleving, dan die waarin wij allen leven, 't Filmpje wil er den toeschouwer van doordringen, dat we niet moeten gclooven, dat de wereld ooit anders zal worden, als niet ieder individu bereid is bij zichzelf to beginnen om een eerlijk cn onzelfzuchtig mensch ♦o 7nn Een Crisch cowboy-liedje in den vorm van een marsch loopt door het filmpje heen, dat zonder eenige verdere pretentie toch tot nadenken stemt, Deze film is in zoover iets bizonders omdat ze in dienst staat van een grootsch ideaal en een vast omlijnde gedachte tot grondslag heeft. „De opmarsch der jeugd is een film, die ondanks haar naïviteit, de aandacht in hooge mate verdient. Gevallen. Gistermiddag is de arbeider .1. F. uit Botterdam bij WiltonFijenoord van een hoogte- van 4'{, JI. gevallen en met in wendige kwetsuren per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Rotterdam over gebracht. F. was op het s.s. „Zijpenberg" bezig met het bikken van een standvink en maakte daarbij gebruik van een z.g. boots manstoeltje, dat hij zelf bediende. Van dit boolsmanstocltjc is F. gegleden en ge vallen Medegedeeld door liet K.N.M.I. in De Bilt. Geldig van hedenavond tot morgen avond 19 uur. Voor de kuststrook: krachtige tot ma tige Zuidelijke tot Westelijke wind, betrok ken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, zachter. Voor het binnenland: meest matige Zui delijke tot Zuidwestelijke vind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, iets zachter. Voordracht van den heer H. J. Hagelen. Gisteravond hield de heer H. J. Hagelen, secretaris van de Centrale Jeugd Commis sie van de Kon. Vereen, voor Luchtvaart, in een der lokalen van de R. H. B. S. Oen voordracht met lichtbeelden voior de plaat selijke Jeugd Luchtvaart Club. De heer Hagelen zette de wordings geschiedenis der Jeugd Luchtvaart organi satie uiteen. Hij wees er op, dat deze niet van bovenaf georganiseerd is, maar is voortgekomen uit de behoefte van de jeugd zelve. liet enthousiasme van de jeugd is een belangrijke factor om de luchtvaart in ons land tot volle ontwikkeling Ie brengen en daardoor onze positie in het internationale luchtverkeer te behouden, en, zoo mogelijk) te verbefcien. Verder is het ook voor de jeugd zelf van belang, zich op luchtvaartgebied zoo veel mogelijk te oriënteeren, omdat zij mede daardoor later in staat zal zijn, zich een plaats te veroveren in de beroepen, die inet de luchtvaart in verhand slaan. Ook uit een economisch oogpunt is deze Jeugd Luchtvaart o-rprmisa'ic van belang, omdat hier de basis gelegd wordt, waarop later bij het zweef- en moturvlicgen boter voortgebouwd kan worden. Reeds thans erkent men in zweefvlieg- kringen, dat zij, die hun Lijd nuttig in de Jeugd Luchtvaart organisatie besteed hebben, zich tot do laesie zweefvliegers ontwikkelen in den koristen tijd. Deze snellere opleiding mnakf, dal liet vliegen als sport in de toekomst goedkoo- per zal kunnen worden. Jubileum. lieden herdacht do heer J. W. Stijvere den dag dat hij voor 25 jaren als cras- seur bij de afdeeling constructie hij de Weid Gusto werkzaam word gesteld. Hedenmorgen word hij door de directie ontvangen, waaibij zijn verdiensten in het licht werden gesteld en hem ©en gouden horlogeketting werd overhandigd. Ilel personeel van de afdwaling construc tie bood hij monde van den hoer FJ. A. de Groot, een dressoir aan; de bazen zorgden voor bloemstukken. Bellamy. Morgenavono wordt door de vereeniging Bellamy in Gebouw Eendracht een open bare propaganda-bijerakomst gehouden, waarin de heer .1 Horsmeier, uit Bloemen daal, zal spreken over het onderwerp „Christendom Oxford.. Bellamy". Jodenvervolging. Door ongesteldheid van den spreker, dr. W. van Ravestcvn, gaat de vergadering over de Jodenvervolging, door de afd. der S.D.A.P. op hedenavond uitgeschre ven, niet doorl Luchtbescherming. Op Woensdag a.s. zal de heer M. W. II. de Gorter voor liet personeel van Wil- lc-n—Fijenoord in de koffiekamer van het hoofdgebouw een lezing houden over: Luchtbescherming van huis en bedrijf. A G E E N D A. SOH1EDAM. Heden Passage Theater, 8.15 uur. 1. Veld slag in New-York. 2. Zwerfslerijo 8 Dec. Gebouw Clir. Soc. Belangen, 8 u. Jeugd - propaganda vergadering Prot. Clir. Besturenbond. 9 Dcc. Gorcf. Jeugdhuis, 8 uur. A. R. ivies- vcreen, B. G. II oogend am -. Ge meentebeleid. 9 Dec. Geh Eendracht, 8 uur. Vereen, Bellamy. Propaganda-avoud. J. Hcrsmêier over; Christendom, Ox ford, Bellamy. 10 Dec. Musis Sacrum, 8 u. Viering tien jarig bestaan Schied. Wateirscouts. 10 en 11 Dec. Harmonie. Pluimvee- en konijnententoonstelling Nieuw Le ven. 10 en 11 Dcc. Café De nieuwe Brug. Ka narictentoonstelling „Ons Ge noegen". 10 Dec. Hotel Beyersbergen, 4 uur. Oud- onderoff. vereen. Schiedam. St, Nicolaasfeest. 10 Dec. Gebouw Tivoli, 8 uur. Feest avond Padvindersgroep De Vossen. 11 Dcc. Gebouw R.K. Volksbond. 13 en 46 uur. St. Nicolaasfeest Ned. R.-K. Bond voor groote gezin nen. ROTTERDAM. 8 Dcc. Tivoli Schouwburg, 8 u. Volks universiteit. Tooneelgr. liet Mas ker. Jeugd. 8 Dec. Doelen, 8 u. Euruditio Musica. Het Residenfie-Ork. o. 1. v. Frits Schuurman. Solist: Robert Casa- desus, piano-, 9 Dec. Doelen 8.15 uur. Abonn.-concert B. Plv O. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Mr. Moto contra Scotland Yard. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Mr. Moto contra Scotland Yard. Corso. Van 11 u. af doorl. Broadway melody of 1933. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. De aanbeve lingsbrief. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Vadertje Langbeen. Olympia, 7 u. 9.30 u. De papsoldaat; Het spook van den vuur.oren. Prinses, 2.!5 u. 8.15 u. De Jeugcn van Nina Pctrovna. De hoogvliegers. Scala, 2 u. 7 u. 9.30 u. Marine pronk stukken. Studio, 2 u. 7 u. 9.15 it. Misbruik van vertrouwen. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Alexander's Ragtime Band. Een adres van B. en W. van Rotterdam. B. en W. van Rotterdam hebben den raad een alschrift ver-strekt van een aires, dat door hen aan de regeering Js verzonden in verband met de voornemens om Schiphol tot nationale luchthaven te maken. In dc raadsvergadering van hedenmiddag heeft dc burgemeester, mr. P. J. Oud, noa een korte toelichting op dit adres ver strekt. Spr. zeide, dat, indien tot het in stellen van een centrale luchthaven besloten wonlt Schiphol daarvoor niet liet aange wezen vliegveld is. Indien Schiphol blijft bestaan, zal ook Waalhaven gehandhaafd moeten worden. Niet alleen plaatselijke, maar algemeen economische belangen eischen dat. De vier ton bijna bereikt. Amsterdam, 8 December. Zevenhonderd vijftig gemeenten hebben thans de resul taten van de collecte ten bate van de ver volgden om geloof en ras bij het Neder- landscli Jeugdleiders Instituut bekend ge maakt. Het totaal van de door deze 759 gemeenten bijeengegaarde gelden I e'oopt een totaal van afgerond f 395.090. Van 159 gemeenten zijn de resultaten nog niet bekend. Voor een gedeelte is in deze plaat sen op een later tijdstip gecollecteerd, ter wijl in onderscheidene andere plaatsen nog gecollecteerd moet worden. Van een totaal opbrengst van vier ron is men echter thans in ieder geval ver zekerd. De bouw van een nieuwe marinierskazerne te Rotterdam. Op 14 December,, a.s. /„i! een begin ge maakt worden met den bouw van do nieuwe marinkrska/.crnc te Rotterdam, die den naam zal dragen van „Van Genth kazerne". Gemeend is dit feit niet onop gemerkt t© moeten Jaten voorbijgaan, al zal het een zeer bescheiden feestelijk ka rakter- dragen. Op uitnoodiging ran den directeur van den rijksgebouwendienst, den lieer J. C. E. Baron van Lyndcn; zal te 11 uur de eer ste spade in den grond gestoken wrodcrr door het drie-jarig zoontje van detr com mandant Von Frying Drabhe, chef van het korps mariniers. Eenige militaire- en bur gerlijke autoriteiten en officieren der ma rine nret hun dames, henovens de afdee- iing mariniers zullen hierbij tegenwoordig zijn. Dagelijksehe indexcijfers. Medegedeeld door het Centraal Bureau voor de Statistiek. 's-Gravenhage, 7 December, Aandeelenkoersen90,1. Goederen groothandclsprijzen68,2. DuifsrL vliegtuigmocderschip. Kiel, 8 December NB). Vergezeld van Goering, is Hitier vanmiddag in Kiel aan gekomen, om aanwezig te zijn brj het van stapel loopen van het eerste Duitsche vlieg- tuigmocdrrfchip. liet schip is gedoopt „Graf Zeppelin". De „doop" "wed verricht door gravin Hel- la von Branden?[pin—Zeppelin, de dochter van graat Zeppelin. Belgiselie minister van onderwijs neemt ontslag, Brussel, 8 December (BelgaANP). Mi nister-president Spaak heeft vanochtend den liberalen minister van onderwijs Dirckx ontvangen, die den premier verzocht, den koning ontslag aan te bieden Bij het u Halen van het departement van Luitenianusche zaken heeft Dirckx ver klaard, dat zijn besluit zijn oorzaak vond in de „politieke ieitcn, die op L-el uw- male leven dor regeering drukken". De rijkssporlleidcr Von Tscluunmer unfl Oslen heeft hel besluit genomen, dat de sportbetrekkingen met Neder land voor onbepaaldcn tijd zullen wor den verbroken. Dit besluit houdt verband met bet verbod, dat onlangs door burgemees ter Oiul werd genomen inzake het spelen van «Jeu voetbalwedstrijd Ncdcr- laudDuitselibind te Rotterdam. Het besluit van den Duïlschen sport leider heeft betrekking op alle takken van sport en ook op die ontmoetingen, welke reeds waren vastgesteld. Directeur van cooperative boe renleenbank te Roswinkel ge arresteerd. De marechaussee van Emmert, ompas- curn heeft gisteravond onder verden king van verduistering den landbouwer K. G. te Roswinkel, gemeente Em- mea, gearresteerd. G. is directeur van de coöperatieve boerenleenbank te Roswinkel, bij welke bank een kastekort is gecon stateerd, dat, naar wij vernomen, niet onaanzienlijk hoven do honderddui zend gulden uitgaat. Het schijnt, dat de verduistering niet aan G. ten goede is gekomen, doch een gevolg is van een te gewaagd beheer van de gelden der bank, G. werd' alleen gecontroleerd door de bestuursleden. Ac countantsonderzoek werd nooit ingesteld. De gearresteerde exploiteert een groot ::c «r> iiifcT/thrpuIf* hp- MttlUASAsU «„...-j- zittingen, zoodat de gedupeerde spaarders voor het grootste gedeelte schadeloos ge steld kunnen worden. G. leefde niet boven zijn stand. Het gebeurde heeft groot op zien gebaard, omdat hij in dezo omgeving een vooraanstaande positie innam. Zon en M&an. Zonsopg. S Dec, 7.59 u ondg. 15.16 u. Zotnsopg. 9 Dec. 8.u, ondg. 15.15 u. 14 December L.K. Redacteur van „Het Nationaal Dagblad" veroordeeld. De Haagsche rechtbank veroordeelde he den den cullureelen redacteur van „liet Nationaal Dagblad", E. J. R., die een ar tikel in genoemd blad heeft gepubliceerd, dat belecdigend werd geacht voor de Jood- scho volksgroep, tot ©en geldboete van f200 subs. 100 dagen hechtenis. Het O.M. had dezelfde straf geëischt en bovendien nog oen voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee maanden. Geldborlc m voorwaardelijke ge vangenisstraf opgelegd. De ondeiwijzer J. R. G., die in Septem ber van dit jaar een aantal jongens van zijn school te Noord wij kerb out had ge schopt en geslagen, werd wegens mishan deling veioordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van één maand en een geldboete \r f 100 subs. 50 dagen hech tenis. Het O.M. hail drie weken onvoorwaarde lijke gevangenisstraf gevoiderd. Tot negen maanden gevangenis straf veroordeeld. liet gerechtshof te Arnhem bedt van daag uitspraak gedaan in de zaak tegen G. K., deurwaarder te Terborg, die door do rechtbank te Arnhem was veroordeeld tos zes maanden gevangenisstraf. Het hof heeft lieden het vonnis ver nietigd en dra verdachte veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf wejjens het feit, dat hij van een bedrag van zesdui zend gulden, dat hij van een damo in be heer had gekregen, 3600 gulden heeft ver duisterd'. Het overige ten laste gelegde weid niet bewezen geacht. De id'ficieeJe tcnnisranglijsl 193S. Op de oifieieele ranglijst, samengesteld door do kcuzecommissie van den Neder landbclieu Lawmtennisbond beslaande uit do heeicu 'Caslendyk, mr. Siginond en ir. Van Bcrkel heeft Hugban de eer ste plaats, welke hij sinds een paar jaren, nadat Timmer liet wedstrijdspel heeft laten varen, bezat, moeten afstaan aan Van Swoh Bij de dames heelt mej. Rollin Couquer quo de «ereplaats heroverd. Dj speelster, die liet vorig jaar nummer 1 stond', mej Tcnvmdt (nu mevr. Blaisse), speelde dit jaar niet in wedstrijden. De heorenlijst ziet er als volgt uit: 1. II. van Swol (Amsterdam), 2. T. Hughan (Amsterdam), 3. en 4. W. Bteynen (Den Haag) cn W. Karston (Schiedam), 5. D. Teschmacher (Schiedam), 6. jhr, R. de Brauw (Utrecht), 7. Th. Leyenaar (Rotterdam), 8. drs. Reidt (Rotterdam), 9. ir. J. Boon (Den Haag), 10. F. Wiegers (Amsterdam). De dameslijst bestaat uit: 1. Mej. Rollin Couquerque (Den Haag), 2. mevr. Van BerkelBelzer (Scliiebroek), 3. mej. A. Kerckhoff (Wassenaar), 4. mej. R. Meckel (Bussum), 5. mevr. Boutmy (Wassenaar), 6. mej. A. Knottenbelt (Bus sum), 7. mevr. M. Jonquière (Den Haag). Van Cairo naar- het binnen land van Afrika. Het K. L. M.-vliegtuig „Reiger'), dat op weg is naar Zuid-Afrika, lieeft vanmorgen G.23 uur (Ned tijd.) Ciairo verlaten mei bestemming naar Khartoem. Het toestel maakte geen tusschenlanding in Luxor. Iïet weer was prachtig. Om 7 55 uur seinde de gezagvoerder van het vliegtuig het volgende: „Hier dirilit bij Luxor onbewolkt. Vlieghoogte 2200 M. Al les o.k.". Om kwart over tien maakte het toestel een tusschenlanding te Wadi-Ilalfa. Zijn schip is tc laat, maar hij zal worden afgehaald. Aangezien het s.s. „Aquitania" draad loos naar New York gemeld heeft, dat het vertraging heeft gehad door het slechte weer en wellicht niet zou kunnen aan komen voor 19 uur, op welk uur het diner, waaraan Eden het woord moet voeren, aanvangt, heeft Ilook, de president van den Amcrikaansclien bond van fabrikan ten, 'voorbereidingen getroffen om Eden in een opwindende mee tegen de klok naar liet hotel te vervoeren. Als de mail boot te laat is, zal Eden buiten de haven door een speciale kotter van boord wor den gehaald. Vierduizend menschen, het grootste aan tal dat ooit tezamen in liet grootste hotel van New York aan een diner heeft aan gezeten, hebben kaarten gekocht om de niet spanning verbeide rede van Eden aan te hooren. SCHIEDAM. Geboren: i 6 Dec. Comclis, zoon van J. K. Land- zaad en A. Breddels, Simon Sfevinstriat Hannie, dochter van M. v. Zanten en W. M. Bazen, Prof. Kameriingh Omic.sla.tn 83. Jacoba Hendrika, dochter van A. Marlijnse en P. Vertinde, Broers vod 1-15. llendrina Christina, dochter van P. AI. Tliijssen en C. M. L. v. Krugtc/i, Yecnlaa'.- straat 12. 7 Dec. Cornells, zoon van C. v. Gio-cu en B. C. Jongbloed, J. A. Alb. Thijin-truat Jannetje, dochter van D. Hu&ïslal en J. Ouucndijk, I.Tsselmondeschpslr.int 66. Ilendricus Johannes, zoon van AI J. v. Geloven en A. AI. J. de Yetli, Alei.la- stiaat 44. Gehuwd: 7 Dec. J. den Brccms, 23 jaar en B. Everhard, 20 jaar. S. Sinnema, 23 jaar en Cl Degeling ,18 jaar. A. Ensel, 23 jaar en F. B-atz, 25 jaar. P. Manintveld, 27 jaar en J. Boon, 25 jaar. H. Richters, 26 jaar en A. D. Troost, 25 jaar. Th. AI. J. van Oosten. 23 jaar cn 0. Elsliout, 10 jaar. P. A. Kuntz, 34 jaar en A. AI Ha- vers, 33 jaar. KOERSEN OP 8 DECEMBER 1938 (Medegedeeld door de Amsterd. Bank). IND. ONDERN. V.K. /Binnenland. A.K.U. 89%, Van Berkel4Byf Cert Calvé 90% Nederl. Ford 3497-, Ned. Gist Spiritus Ned. Rabelfabriek 546 Philips Gl. G. B. 228 MEDEN 38%- 9078 S4SS 552 218 20 (Buitenland). Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecott üopper Republic Steel U.S. Steel Corp. ELEGTR. OND. Ned. ind. Gas Mij. (Buitenland). Cities Service MIJNEN. Algem. Exploratie. Redjang Lebong Singkep Tin Mij. PETROLEUM. Kon. Olie (Buitenland). Cont. Oil Mid. Cont. Petr. Shell Union Tidewater Ass. Oil RUBBER. Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber SUIKER. Vorstenlanden Handelsver. A'dam TABAK. DeH Mij. 1437, 1407,— 2 257, 637, 87% 837» 11 47'%, 25%- l%« 62%- 7, 36V8— 7 82%,- 7a 167,- 46"/»— 77, 2457. 2377, 2407, 5 V, 57a 165 165 69 163 165 3167, 312 - 9 21%, 11% 307, H%, 107, 21% 117, 297s 1° At— lü - 7» 224 1597, 220 - 27. 150 847, 472 34% - 5 407 - 707, -077, 211 241 2577, 210 241 3 111 118 IllV, 107 UG7, 4%, U% 137, 137, 14 47, H7,7, 13%,7ls 135%~ 7, 137, SCHEEPVAART. H.A.L. Rott. Lloyd Ned. Sehéepv. Unie SPOORWEGEN. Canadia Pacific Illinois Central N.-York Centr. Railr. Southern Pac. Southern Railway Cv Ex-dividend. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 December. Louden S.öOy», Berlijn 73.75, Parijs 4.841/1, Brussel 30.96, Bern 41.68, Kopen hagen 38.37'/2, Stockholm 44.30, Oslo 43.20, New York 1.84, Aladrid Alilaan 6.45, Praag 6.29, Prolongatie 1/2 pCt.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 3