Laatste Nieuws Er is weer ijs! Moeder vermoordde haar kindje Schaken Groote activiteit aan 't schaakbord Beurs van Amsterdam De' jaarwisseling BINNENLAND Zes nieuwe onderzeebootjagers agenda. Nog geen distributie van boonen en capucijners WEERBERICHT Verwachting L BOON, Huysmansstr 78, Te!. 69719. Sport Rechtszaken Gemengd Nieaivfs De aardbeving in Turkije Turkije nu weer door overstroomingen geteisterd BUITENLAND De strijd op de landengte van Kareiie Veertig graden vorst in Noord-Finland Handel en Bedrijf Rotterdamsche Veemarkt Burgerlijke Stand Stormen op de Zwarte Zee Receptie ten stadkuize. Bijna 200 personen hebben gistermiddag toen de burgemeester en mevr. A. J. A. van HaarenRaymakers in verband met do jaarwisseling recepteerden, ter stadhuize ïiun gelukwenschen aangeboden. Tot hen behoorden de wethouders ir C. Houtman, mr. M. M. van Velzen en T. Sla venburg; d'o gemeente-secretaris mr. N. J. Post; de raadsleden A. de Bruin, mr. P. M. J. Nolet, C. Janse, A. J. C. van Oppen, P. A. van den Berg, C. Meijer; H. v. d. Kraan, Th. J. L. v. d. Berg, N. Scheur kogel, P. de Wagenaar; B. G. Hoogen- dam, A. Hoek, 1L Wiekenkamp en P. Mak; de oud-raadsleden mr. M. J. C. M. Kave laars en de heer J. G. van Dorp; verschei dene hoofden van dienst en ambtenaren m dienst der gemeente; de heer H. Ph. Clasïe, oud-commissaris van polit emr. H. A. M. Roelants, commandant der Burgerwacht; ing. C. H. Teschmacher, directeur van WiltonFijcnoordnotaris If. B. E. 31aisse; notaris P. Schaberg, notaris l F. V Meijer; de beer A. S. H. A. Blaisse, can didaat-notaris; majoor Küli en de heer K. de Jong voor het Leger des Ifeils; de heeren mr. H. Smulders, J. en F. A. C. Lechner; Arnold Zoetmulder; H. Yolct; dr. M. J. J. Houthuis, directeur Vleesch- keuringsdienst te Rotterdam; ir. H. C. A. Boom, directeur gemeente telefoon te Rot terdam; directeuren van hier gevestigde bijkantoren van bankinstellingen; vertegen woordigers van het Nat. Jongeren Verbond S.B.L.O., R.K. S. V. Excelsior, Stedelijk Muziekcorps, Schicd. Politic Muziek Ge zelschap; Oranje Buurtverccnn. Gusto en anderen. Maar waarschijnlijk zal het niet lang doren. De ijsbaan van de S.IJ.V. is vanmiddag weer geopend. Om twee uur konden de leden en de kinderen der leden er hun schaatsen weer onderbinden. Dat men er naar verlangde, bleek ons wel uit de reeks telefonische aanvragen, welke wij in den loop van den ochtend ontvingen. Aanvanke lijk moesten de enthousiaste liefhebbers nog teleurgesteld' worden, omd'at nog niet bekend' was welke beslissing het bestuur van de S.IJ.V. genomen had, doch om kwart over elf kwam het door de schaat senrijders lang en ongeduldig verbeide nieuws: De baan gaat vanmiddag open! Bovendien was liet ijs goed, maar dat heeft heel wat moeite gekost. Toen bet gisteren begon te vriezen, moest de S.IJ.V raad schaffen. Het ijs was door den dooi slecht geworden en sponsachtig, hoewel het weinig van zijn dikte verloren had De oppervlakte zou onberijdbaar zijn, in dien er nieuwe vorst overheen zou gaan welke alle oneffenheden zou bevriezen Gisteravond is men er daarom toe overge gaan het ijs van een nieuwe laag water te voorzien. Daarbij is dezelfde methode gevolgd als in Zwitserland, waar de banen des avonds bespoten worden met een be trekkelijk dun laagje water, dat dan ge' durende den nacht bevriest, zoodat don volgenden morgen weer een spiegelgladde baan gereed ligt. Vele uren is er gisteravond gespoten en tot over twaalf is er gewerkt om de- haan weer berijdbaar te maken. Het resul taat was, dat vanochtend prachtig glad ijs te wachten lag op hen, die komen zouden. De gelieele baan was berijdbaar. Er is dus weer ijs en de pret kan weer beginnen. De vlaggetjes staan weer op do rt.E.T.-bussenmen behoeft dus niet meer de telefoon ter hand te nemen om te in- formeeren. Ook hedenavond zal de baan geopend zijn. De groole vraag is echter of deze vorst periode langer zal duren, dan de vorige. Het weerbericht is in dit verband niet be paald' hoopgevend, maar wat niet is kan nog komen. Wij wenscken den schaatsen rijders overigens het beste! Openbare schennis der eerbaarheid. Zaterdagavond is door de politie aan gehouden Th. C P., verdacht van het plegen van openbare schennis der eer- -haailieifi. Door de politie is Zaterdag aangehou den fL F. C. W., uit Rotterdam, ver dacht van overtreding van art. 247 van hot Welhoek van Strafrecht. De man heeft op de ijsvlakte achter het Pompstation, toen hij een 13-jarig meisje de schaatsen zou onderbinden, on- fuchtige handpliugen gepleegd. Uit een serie toto's, die de politie bet meisje voor legde, herkende zij onmiddellijk den man, die reeds meermalen voor overeenkomstige misdrijven is vervolgd. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Stanley en Li vingstone. CSty, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Stanley en Li vingstone. Grand1, 2 u. 7 u. 9.15 u. Kouwe drukte. Lumière, 2.15 n. matinee; 7 u. 9.15 u. Bel ami. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Luchtduivels der marine;- De aanhouder wint. Scala, 2 u. 7 u. 9.30 u. Middernachttaxi. Studio, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Levensavond. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. 't Zit in de lucht. Bestelling van het departement an defensie. Het departement van defensie heeft zes onderzeehootjagers besteld. Drie daarvan zullen worden gebouwd door de Neder- Iandsche Dok Maatschappij N.\r. en drie door J en K. Smits scheepswerven te Kinderdijk. De turbines voor deze schepen zullen worden vervaardigd door de N.V. ma chinefabriek Stork en Co. te Hengelo, doch worden geïnstalleerd door de sclieepbou- SUUIKDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Vliegende vrouwen 2. Juarez. Monopole Theater, 8.15 uur. 1. Jongens stad. 2, Leert het leven liefheb ben. lederen werkdag 2 uur ma- tinée. 2 Jan. Gebouw Harmonie, Korte Kerkstraat 8. Spirislische seance mevr. Ame- ling. ROTTERDAM. 2 Jan. Groote Schouwburg, 8 u. Bouw meester schouwspel Jolijt. 2 Jan. Tivoh Schouwburg, 8.15 u. Het Ruys Ensemble. Schoppen aas. 2 Jan. Nut, 8.15 u, Piano-recital. Coos \an Overboek. Be voorraden zijn nog niet groot genoeg. Naar aanleiding van de van verschil lende zijden ges'eido vraag, wanneer met de distributie van bruine boonen en capu cijners zal worden begonnen, betreurt de minister van economische zaken te moe ten mededeelen, dat do voorraden van deze artikelen nog niet voldoende zijn om tot distributie te kunnen overgaan. Men be denke, aldus de minister, dat in normale tijden deze boonen eerst geleidelijk, naar mate de boeren gereed' zijn met dorschen, aan de markt komen. Bij de distributie ech ter moet op een bepaald ocvgenblik de ge- heele voor den consument beschikbaar ge stelde hoeveelheid1 aanwezig zijn en ge reed liggen bij de winkeliers. Om een half pond per persoon te kun nen dislribueeren is reeds een minimum- voorraad van 2.100.009 kg. noodig, welke r.ax-veelheid in de practijk nog belangrijk grooler moet zijn, omdat aan de winkeliers niet afgepast geleverd kan worden, wat zij denken voor de klanten noodig te heb- l>en. Een marge van plm. 50 pet. moet ze ker aanwezig zijn om te voldoen aan den redelijken eiscb dat, wanneer met de distri butie wordt begonnen, het artikel ook in derdaad allerwegen bij do detaillisten ver krijgbaar is. De thans van overheidswege ingenomen hoeveelheid is niet voldoende om met de distributie te kunnen aanvan gen. De minister heeft dan ook besloten enkele maatregelen to treffen, waardoor hij de inlevering van boonen en capucij ners hoopt te bevorderen en daardoor liet instellen van de distributie te bespoedigen. Zooals bekend mag w orden vcron dersteld, is liet afleveren en vervoerei ouder meer van bruine boonen, witte boonen, grauwe erwten en capucijners verboden. Tot desverre is van deze verbodsbepaling evenwel ontheffing verleend voor zoover het betreft de af levering aan uiteindelijke verbru kers. Deze ontheffing is nu ingetrokken. Elke verkoop van de genoemde producten, ook aan het publick, is derhalve ver boden. De telers wordt daarom nogmaals ten sterkste aangeraden tot inlevering bij do provinciale voedselcommissarissen over te gaan. Dit te meer omdat de controle op de vermelde verbodsbepalingen zeer zal worden verscherpt. liet ligt in het voornemen van den minis ter om, indien onverhoopt nog niet tot vol doende inlevering zal worden overgegaan, de totstandkoming van een Koninklijk Be sluit te bevorderen, waarbij liet voorban den en in voorraad hebben van bruine boonen, witte boonen, grauwe erwten en capucijners in ongedorsebten toestand met ingang van 22 Januari 1940 zal zijn ver boden. Het gevolg van deze bepaling zal dan zijn, dat elke teler verplicht is de door hem geoogste hoeveelheden te dor schen, indien li'ij zich althans net wil blootstellen aan inbeslagneming van de in ongedorschten toestand aanwezige par tijen. Medegedeeld door het K.N.M.I. ia De Bilt, Verwachting geldig van hedenavond lot morgenavond ongeveer 19 uur Voor het Noorden: aanvankelijk nog strenge tot matige vorst, later stijging van temperatuur. Nevelig met toenemende be- wolking, geen neerslag van beteekenis. zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind. Het Zuiuen: strenge lot matige, later afnemende vorst, nevelig tot licht of half bewolkt, droog weer, zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Brandstoffenhandei, Goederenvervoer EEN OUD VERTROUWD ADRES Een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De Rotterdamsche rechtbank deed lieden uitspraak in deze zaak tegen, den 24-jarige mej, M. M. de K. uit Vlaardingen, aan wie ten laste was gelegd', dat zij liaar pas geboren kindje, door liet de keel dicht te knijpen, had' gedood. De zaak was op 19 December j.l. met gesloten deuren behandeld'. De officier van justitie eisehte toen oen gevangenisstraf van twee jaar, met aftrek van preventieve hechtenis. Vandaag veroordeelde de rechtbank de vrouw tot een jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis, waarvan zes maanden voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd. Euwc cn Keres voarsjiccJig met zwart. Het gebouw Bellevue te Amsterdam bad Zaterdagavond Euwe en Keres onder zijn dak, waar beide grootmeesters do rijfde partij gespeeld hebben. Euwe opende met den koninginnepion, waarna de Nhu/o-In- disclio verdediging ontstond. Een zeer in gewikkeld spel had tot gevolg, dat na de zestiende zet de heide koninginnen eclipseerden. Keres bouwde uil een oogenscbijnlijk onschuld 0~ stelling een gevaarlijke aan val op, die funest voor Enwe werd'. On danks dat de Nederlander een fraai tegen spel ten beste gaf, moest hij met een stand: h2Xg3 li4li3 na de 39sle zet opgeven. De vierde partij. De rierdo partij, die 11a de 45ste zet werd afgebroken, werd' door dr. Euwe voortgezet met een gewaagde winslpoging, die bij een nauwkeuriger behandeling door Keres tot een remise Iiad moeten leiden. Met een eindstand: Tc7Xc4 Th2—g2 moest wit liet vaantje strijken. De zesde partij, fn het gebouw Amicitia in Den Haag opende Keres met den d pion. Hot werd een Nimzo-IuJiSclfe verdediging, waartegen Keres Ca.;,a's tactiek navolgde, dat door Euwe heaiitw cord werd' met een Zür- cher-variant, waarna zich een interessante strijd op de c-lijn ontspon. Bij' onder breking 11a de 43ste zet, stonden de kan sen voor Keres iets gunstiger. Vijï en veertig duizend dimden cn gew onden. Volgens de laats'e schattingen zouden er bij de aardhevingsramp 111 Turkije 45.000 slachtoffers te betreuren zijn, waarvan on geveer 30000 dooden. Volgens de laat ste meaedeeling van den minister van bin- nenlandsche zaken, is de'halve bevolking van Erzindjan,. een district met 65.000 bewoners, omgekomen, terwijl 20 procent der bevolking werd gewond. Lenige trei nen zijn er in geslaagd Erzindjan te be reiken. lal van tremen met gewonden kunnen niet vertrekken, daar eerst de sneeuw van de rails moet worden ver- wijettl. Een trein, waarin zich honderd ernstig gewonden bevonden, o.w. oen gene raal en vele officieren, heeft zioli een weg door de sneeuw gebaand. Reizigers verbalen, dat heele dorpen zijn ingestort en daarna zijn ingesneeuwd, waar door het zelfs onmogelijk werd de ge teisterde plekken te herkennen. De sneeuw storm woedt voort en verhindert den vlieg tuigen levensmiddelen cn brandstoffen voor de slachtoffers uit te werpen. De sneeuw modder maakt de wegen voor de auto's onbegaanbaar en de spoorlijnen zijn op talrijke plaatsen vernield'. Uit Is tan boel zijn schepen vertrokken naar de havens van de Zwarte Zee in de buurt van de ge teisterde gebieden. In het geheel© land zijn de Nieuwjaarsfeestelijkhedea afgelast. Er worden hulptreinen gevormd met mede werking van het Amerikaansche zieken huis te Istanbocl. Tot dusver honderd vijftig slachtoffers, llavas meldt uit Istanbocl: Door de geweldige regenbuien der laatste dagen zijn vele rivieren bui ten hun oevers getreden en is, vooral in oe omgeving an Smyrna, Ismidt, Brousse en Manissa, enorme schade aangericht. Tal van woonhuizen zijn ingestort en vele spoorlijnen zijn on bruikbaar geworden. Het verkeer werd gestagneerd, hetgeen het orga- nisecren van hulp zeer bemoeilijkte. Niet-officieel wordt gemeld, dat tot dus ver 150 slachtoffers bekend zijn gewor den in de overstroomingsgebieden in bef Westen des lands. De vlakten van Krad- jabey lïenial Pasja Manisa, aan de spoor lijn van Smyrna naai de zee van Mar mara, evenals bet gebied van de Ismid- golf, waar de Turksche vlootbasis is ge- tegen, staan bjjna geheel onder water. Op vele plaatsen staat het water twee meter hoog. De bevolking van twintig dorpen heeft do wijk genomen naar de bergen, Een radio-crslaggcver ontke- lende Itussisehen aanval. Stockholm, 2 Januari (Reuter). De correspondent van de „Tidningen" bij liet Finsclie leger deelt mede, dat voor een deel een radio-versiaggever van een Amerikaansche maatschappij ver antwoordelijk was voor het ontstaan van den laatsten slag op de landengte van Kareiie, teneinde lokale kleur to brengen in zijn radioverslag, plaatste bij zijn microfoon bij een zware Fin sche batterij, welkte een sal, o loste. Blijkbaar veronderstelden de Russen, dat de Finnen een aanval voorbereiden en zij legden een spervuur, waarna zij een aanval deden. Men venvacht, dal de aanvallen van de Russen op de Mannerheimlinie vandaag met hernieuwde kracht zullen geschieden. Gedurende 26 uur werden de Finsclie stel lingen door de Russische artillere onder vuur genomen. Te Wiborg is het vuur dui delijk hoorbaar. Men schat de Russische legermacht on der generaal Stern op 200.003 man, terwijl naar verluidt nog 50.000 uit Leningrad onderweg zijn. De Finnen hebben een der de van hun totale legermacht van SOO.OCO man op de landengte van Kareiie ge concentreerd. Tot niu toe zijn de Finnen nog geen duimbreed gewekenAchter de Mannerheimlinie hebben de Finnen nog twee linies opgeworpen, welke moeten ver hinderen, dat de Russen, wanneer zij door de Mannerheimlinie zouden breken, deze zouden omsingelen. Slechts schermutselingen lusschen patrouilles. Helsinki, 2 Januari. (Havas). In het hooge No-orden van Finland is het zeer koud, do temperatuur is tot meer dan veertig graden onder het vriespunt gedaald en de gevechten zijn beperkt tot schermut selingen (usschcn patrouilles. Bij Petsamo is het front duidelijker af- geteckend dan hij Satta, bericht de cor respondent van de Helsinki Saiomat. De linkere leugel van het Finsclie leger gaat tot de Noorsch I'insche grens. Het meest actie: e deel van dit front is de weg van Rovamemi naar de IJszee, aangezien de Russen zich met \er buiten de wegen wagen. De/e weg is e:onwel door de Fin nen zorg: u'dig ondermijnd en daardoor voor ue Russen bijna onbegaanbaar, doch dc Finnen weten er dankbaar gebruik vair te maken om de Ru«sen onverhoeds' aan to vatten. S.s. „Rotterdam'' voor den sloop verkocht 1 - j De directie der Holland-Amerika Lijn deelt ons mede dat liet s.s. „Rotterdam" voor den sloop verkocht is aan de N.V. Frank Rijsdijk's Industr. Ondernemingen te Hendrik Ido Ambacht. Het schip zal Vrijdag as. worden afge leverd. DINSDAG, 2 Januari. Offieieeie noteering van de Commissie uit do Kamor van Koophandel. Moutwijn f17.per H.L. ad 46 pCl. Zonder fust en zonder belasting. Niet-offideel. Spoeling: f 1.50. Binnenlandsche spiritus f 25.a 100. Buitenlandsche spiritus f16—-flS. Zonder fust en zonder belasting. ROTTERDAM, 2 Januari. Veemarkt. Totaal aanvoer 5145. Paarden 126, veu lens 8, magere runderen 941, \ette Hin deren 1075, vette kalveren 180, gras kal veren. 71, nuchtere kalveren 971, schapen en lammeren 1338, varkens 393, bolden en geiten 42. Prijzen per K.G.: elte koeien le kw. 80, 2e kw. 66, 3e kw. 4454; vette osset' 74, 66, 4454; stieren 72, 60, 50; vette kalveren 145, 125, 95105; schapen 40, 35, 30; lammeren 45, 40 35; graskalvo- ren 60, 50; nuchtere kal:eren 49. 44, 39; slachtpaarden 50, 42, 33; varkens C7, 6G, 64. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 23, £e kw. 17, 3e kw. 12; lammeren 17, 13, -3; nuchtere kaheren 13, 11 8; nuchtere lok- kalveren 22, 19, 17slachtpaarden 230, 165, 105; werkpaarden 330, 230, 130; hit ten 230, 190, 100; kalf koeien 2-83, 195, 140; melkkoeien 280, 195, 140; varekoeicit 180, 125, 95; vaarzen 145, 125, 95; pinken 105, 85, 65; graskalveren 60, 40, 30; bok ken en geiten 12, 7, 5. Hoog water. 2 Januari 8.53 uur, 21.19 uur. 3 Januari 9 53 uur, 22.28 uur. SCHIEDAM, Geboren: 29 December: Hendricus Clemens, z. van L. J. D. Huiskens en J. P. Rost, Dr. No-letstraat 1. 0 verleden: 29 December: J. A. J. Doezio, 35 jaar, echtg. ri L, .J M: Pb-ljes, "D>r. KöioisüwU. At E, S. de Vries, 12 jaar, Rembrandt- laan 38. maar 500 dorpelingen zijn door liet water geisoleeru. Gendarmes en afdeeHngen mili taire pioniers brengen met roeibooten de bewoners in veiligheid. De snelle was van het water deed de dijken te Kr taal Pasja bezwijken, waar door enerme watermassa's over het land stroomden. Huizen stortten in en bedol ven de bewoners onder liet puin, andere personen verdronken. Men gelooft, dat de materieele schade aanzienlijk is. De laat ste bericftlen melden, dat het overstroo- mmgswater weer Begonnen is langzaam terug te vloeien naar de rivierbeddin gen. De ongerustheid der bevolking is ech ter door het regenachtige weer gestegen. Derde natuurramp welke Tur kije trof. Na dc aardbeving en de overstroomin gen is Turkije gisteren door een derde na tuurramp getroffen: Vreeselijke stormen woeden op de Zwarte Zee en men vreest, dat vele schepen verloren zijn. Het in Istanbocl thuisbehoorend' stoomschip „Tur- kan", groot 604 ton, is, naar gemeld wordt, gez&nken mei een bemanning van 20 kop pen en met de gelieele lading. Geweldige golven beuken op de Turksche kusten. President Jnoenoe is gisteren uit Erzindjan vertrokken naar Sivas en Tokat, waar bij liet toezicht zal blijven houden op hulpwerk. Het zachtere weer heeft de hoep gewekt, dat de dringendste hulp en het begraven der dooden binnen tieu da gen voltooid kunnen worden. Volgens de laafste berichten zijn 300 personen omgekomen in de overstroomin- gen in het Noord-Westen van Turkije. Ook komen (hans berichten over overstroo- niitigen in het gebied van Amassia, in de aardbevingszönen en in het Zuiden des lands aan do Middellandsche Zee Tot dusverre zijn ruim 40 lijken, van verdronkenen geborgen door militairen. Militaire ingenieurs bouwen pontonbrug gen om personen in dorpen, die geïsoleerd' zijn, to redden. Aangezien het water op sommige plaatsen twee tot drie meter boog staat, komen steed's meer menschen in ge vaar. Vele duizenden door angst opgejaag de mannen, vrouwen cn kinderen vluch ten half gekleedi voor liet stijgend© water. Zij hebben te lijden onder d'o bittere koude. Alen vreest, dat de volle omvang der overstroomingen eerst over verschei dene dagen bekend zal worden, wamnoer reddingscotlonnes overal in de overstroom de gebieden zullen zijn doorgedrongen. KOERSnN OP 1 JANUARI 4940 (Medegedeeld door de Amsferd. Bank). ÏNO. uNLiEKN. V.K. HEDEN (Binnenland. A.K.U. 99/ia 39 UU Van Berkel Gert. Caivé6° Nederl. Ford305 306 Ned. Gist Spiritus 920 317 Ned. Kabelfabriek 375 370% Philips Gl. G B.129% 126%— Unilever98% 97 8 (Buitenland). Anaconda 24J/s 23d/i6ll/ts Bethlehem Steel5Ï l'lfl General Motors £1 40 /8 Kennecott Copper 29 A, 29 Republic Steel 18'Vu 18 U.S. Steel Corp. 50%. 49%— ELECTR. OND. Aniem 212V« 213 Ned. Ind. Gas Mij.'210% 209 (Buitenland). Cities Service3 ht 4 MIJNEN. Aigem. Exploratie.. 60 Redjang Lebong Singkep Tin Mij. PETROLEUM. ICon Olie 269% 261%- 87. (Buitenland). Cont. Oil17% 17% Mid. Cont.. Petr. 11%. 11% Phillips Petr.29% 30«/t« Shell Union 10 9%10%s Tidewater Ass, Oil S% 8% RUBBER. Amsterdam Rubber208% 202% 5% Deli Batavia Rubber 166/. 160 Vorstenlanden 167% 7% Handelsver. A'dam 4°6 j} 4ü'_ TABAK. Deli Mij. 169% 109 Deli Batavia 12-/s 120 i Senembah ..l!!:.. 139 139%-40 SCHEEPVAART. H.A.L03% 9.1% Rott. Lloyd 04 94 Ned. Scheepv. Unie Hl 108 SPOORWEGEN. Canadian Pacific Illinois Central 10 10 /sH N.-York Centr. Railr. 14'/is Southern Pac. H% Sou thern Rnilwav Cv. 14ls/„ 1413/is Wisselkoersen. Londen 7.42%. Berlija 75.40, Parijs 4.203/4, Brussel 31.62%, Bern 42.14, Ko penhagen 36.25, Stockholm 44.75, Osl© 42.67%, New York 1.87'j, Mi'aan 6.HÖ, Prol mi vat'o 2''p t.

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3