DJ' LW. De Maansteen Verslag van den Gemeenteraad 69551 67682 Post Co., Korte Dam 10. Glas 87593 69899 6940Q 67820 69799 Radioprogramma's éi éi HUMME Jr- Schaatsenrijden Wedstrijden te Gudkarspel Elf merentocht in Friesland Zaansche molen- en merentocht 68421 OE NIEUWE GEBR. WINKELMAN, WESTVEST 4 Sport Zwemmen hgelïiksche: vraagbaak Algemeen Instailaüeburcau Anthraciet Autodiensten Bakkerij Bedden en Tapijten Bedrijl'sklccd'ntf Begrafenissen Boekhandel en Bibliotheek Bouwartikelen-IJzerwaren Goud- en Zilverwerken Hoeden, Petten (ook in (aken) Hnis- en Deeoratie-Sehilder Machinefabriek Kantoor- en Winkelboeken Meubelen ■Stoifeeren Papiervernieti«ring Pompen Rund- Kalïs- en Varkensslagerij Schoenen Schoorsteenvegen Stoïïen-Manuïacturen Stofzuigers, Motoren, Apparaten Triples Timmerman-Metselaar-Aannemer Woning-inrichting Woningbureau. Vergadering van Donderdag 14 December 's namiddags 2 uur ten Stadhuize. Voorzitter: de burgemeester, de beer mr. dr. F. L. 3. van Haaren. II. Vellevest. Tegen de demping van de Vellevest blij ken bezwaren te bestaan van aesthetischen aard en voorts zijn er bezwaren in ver band met de waterverversching wordt in de 31. v. A. gezegd1. Aangenaam zou het spr. zijn, als B. en W. wilden meedeelen, mlke aestbetische bezwaren dat zijn en welke moeilijkheden er rijzen met de wa terverversching, als tot demping wordt overgegaan. Het is toch mogelijk een llinke rioolverbinding met de Zijlstraat te maken. Demping zou gewenscht zijn met het oog op de volksgezondheid en boven dien zou een prachtige toegangsweg tot Nieuwiand worden verkregen, die van be lang zou zijn voor de bebouwing van dit stadsgedeelte. KoemarktRotterdamschedijk. Het doet spr. genoegen, dat de plannen in studie zijn genomen ten aanzien van liet verkeer op de Koemarkt en Rotterdam schedijk. Daar bestaat thans een welhaast chaotische toestand1. Spr. voelt voor plantsoenen, maar het plantsoen op de Koemarkt zou 'dienstbaar gemaakt kunnen worden voor een parkeerruimte voor auto's en bussen. Ais het niet de bedoeling is in die richting een oplossing te zoeken, zou spr. dat gaarne van den wethouder vernemen. Prijsstijging en loon. De prijsstijging der eerste levensbehoef ten heeft de meest funeste gevolgen voor de werkloozen en den kleinen middenstand. Spr. is het eens met hen, die hier eei taak voor de regeering zien en niet voor het gemeentebestuur. De rege.Ting stelt de steunnorroen vast eu het koelt g. c t zin to trachten de Vereeniging van Nederiaml- sche gemeenten hier voor te spannen. De zaak i s in goede handen bij de vakcentrales en er behoeft geen andere instantie hier ingeschoven te worden. Wat de salarispolitiek betreft staat spr. op het s tandpunt, dat de gemeente een taak heeft ten aanzien van de minst bezoldigden in gemeentedienst; de particuliere arbei ders moeten geholpen worden door de vak- vereenigingen. Loon- en salarisverhoogmg kan onder de huidige omstandigheden niet uitblijven. Aan prijsopdrijving heeft de middenstand in Schiedam zich niet schuldig gemaakt. Er hebben zich enkele gevallen voor gedaan, één was sterk opgeblazen en in een ander geval werd de betrokkene door den rechter vrijgesproken, zoodat gelukkig geconsta teerd kan worden, dat den Schiedamschen middenstanders niet het odium van prijs- opdrijvers opgelegd kan worden. De heer Van Duinlhoven (s.d.): De vrijgesp-rokene had een goed advo caat! (Spr. doelt op mr. Van Bochove, die als raadsman van een verd. optrad, welke vrijgesproken is). De heer Hoogendam (a.r.): Men moet voorzichtig zijn met beschuldigingen van prijsopdrijving, want een dergelijk odium wordt gemakkelijker opgelegd, dan weer weggenomen. Woningbouw. Dat er in de toekomst eenige woningnood dreigt, is niet heelemaal onwaarschijnlijk. De A. R. staan principieel op het standpunt, dat in de eerste plaats de particuliere bouw nijverheid in die behoeft© aan woningen moet voorzien, maar dat is in dezen tijd niet altijd mogelijk. In de 31. v. A. wordt ook iets over deze STERK verminderde prijzen Vraagt demonstratie, het verplicht U tot niets. Telefoon 67521 Door Wiïke Coüins NeSerlandtche bewerking van 'i) Zij hadden eerst links en rechts den weg algekeken, om zich te vergewissen, dat er niemand in aantocht was. Daarna hadden zij heftig in hun eigen taaltje gedisputeerd, en ten slotte, toen zij niet tot een oplossing van hun probleem sche nen te kannen komen, hadden zij zich tot het Engelsche jongetje gekeerd, alsof zij van hem hulp verwachtten. De leider spraK, zei daarop: „Houd je hand op." Het ventje ban'aarzelend aan dit bevel voldaan, waarna de Indiër een fleschje uit zijn binnenzak te voorschijn had ge haald en daaruit een zwarte vloeistof, net inkt, op de palm van de hand had gegoten. De Indiër raakte vervolgens het voorhoofd van den jongen aan, beschreef eenige feekens in de lucht boven diens hoofd en zei toen: „Zie". De jongen ver slijfde cn bleef als.eep standbeeld in de zaak gezegd. Spr. is het eens met R. en W. dat bouwen op den voet van een premie- bouwregeling, zooals deze van 19211923 gold, en waarbij de gemeente als borg op had, voor ons schadelijke gevolgen heelt gehad. Dien kant moet het dus niet weer uit. In de SL v. A. kan men ook lezen: Het bouwen van woningen op den grondslag van de financieel© paragrafen van de Wo ningwet zal ook in deze tijden van rijks wege worden gesteund. Spr. zou het op prijs stellen, als de wethouder van den Woningdienst den ramt wilde inlichten, wat hiermede bedoeld wordt. Spr. erkent met deze opmerking zijn onwetendheid op dit punt, maar dat vindt spr. niet erg. Het is niet uitgesloten, dat do particu lieren zullen blijken niet in do behoefte aan woningruimte te kunnen voorzien. In dat geval ziet spr. den bouw van woningen liever Ier hand genomen door vercenigm- gen, dan door de gemeente. Die woning bouw houdt groote gevaren in. We trekken daardoor een groot contin gent arbeiders naar hier en met de labie'e personeelsbezetting van een aantal groote bedrijven, speciaal in den scheepsbouw, heeft dat zijn zeer bedenkelijke zijde. Daarom zijn middengroote bedrijven voor onze stad van groot belang. Foor den mid denstand is een welvarende arbeiders bevolking van enorme beteekenis. Middei- groote bedrijven dienen dus zoo mogelijk hier naar toe gehaald te worden en als zij er zijn, mogen zij op geen enkele wijze worden belemmerd in hun ontwikkeling. Annexatie. In de 31. v. A. wordt gezegd, dat er an nexatie-plannen bij B. cn W. bestaan, maar in de sectie uerd daarop niet gedoold. Daar betrof het de groote nabuur, die nog altijd plannen schijnt te hebben welke in de richting van annexatie van Schiedam gaan. Tot zijn groot genoegen heeft spr. echter gelezen, dat minister Van Boe yen niet denkt aan het steunen van dergelijke plannen. Het zal echter goel zijn, dat B. en W. op dit punt waakzaam blijven. Open terreinen. Als spr. een opmerking wil maken over de bebouwing van terreiuei binnen de be bouwde kom der gemeente, clan zal hij niet spreken over bet terrein aan de School straat, ofschoon spr. dit niet geëigend acht voor schoolbouw. Zijn er al plannen ten aanzien van het terrein aan de Gerrït Verboonstraat? Zijn wc met dat terrein aan de markt ei zijn er reeds reflectanten? Dat terrein is roei geschikt voor het op trekken van een groot kantoorpand of eau fiatgebouw. Zijn we met dat stuk grond aan de markt? Als dat het geval is, mag daaraan wel wat meer ruchtbaarheid wor den gegeven. De politie. De politie-aangelegenheid voelt spr. als een pijnlijk punt. Spr. is een geweldig te genstander van het laten lijden van den burgemeester van een échec. De burgemoes- ter zal ook zijn verlies manmoedig dragen, maar iets dergelijks moet men toch liever voorkomen. Daarom geeft spr, den burge meester ernstig in overweging om hel plan tot uitbreiding van- de politie met twee man, niet door te zetten. De burgemees er is volledig op de hoogte van de financ'eele positie der gemeente. De uitbreiding is wel een gevolg van een getroffen com promis; spr. weet ook, dat op de begroo ting 1940 de uitgaven voor de politie lager zijn dan op de loopende begrooting, maar spr. overziet de geheele financiccle geste, spr. kijkt naar het eindcijfer. Tijdens de bijeenkomst, waartoe de burge meester de fractieleiders had uitgenoodigd, heeft spr .gevraagd: Hoe staat het thans met de criminaliteit in Sch'edam? En de commissaris van politie heeft daarop ge antwoord: Die neemt af. Nieuwe herren, nieuwe wetten. De politie heeft wel in hoofdzaak een preventieve taak, maar nu spr. ziet, dat met dit politiecorps de criminal ten is ge- palm van zijn hand kijken. De In.iicrs keken nogmaals naar alle kan ten, om zeker te zijn dat zij onbespied wa ren. waarna de leider weer het woord nam „Zie den Engelschen heer, die uit het buiten'and is gekomen?" vroeg hij. ,,lk zie hem", antwoordde de jongen. „Zal die heer vandaag langs -dezen weg naar dit huis komen?'* „Hij zal slechts langs dezen weg naar dit huis komen." Na een korte pauze stelde de Indiër weer een vraag. „Heett (te heer „het" hij zich?" Na eenige aarzeling antwoordde de jon gen: „Ja". „Zal de heer hier bij het vallen van den avond komen, zooals hij beloofd heeft?" „Dat kan ik niet zeggen." zei de jongen. „Waarom niet?" vroeg de Indiër „Ik ben moe," antwoordde hot ventje. „Do nevel stijgt op in mijn hoofd en verwart mij. Ik kan vandaag niets meer zien.' Hiermede eindigde de ondervraging. De leider besprak iets met de beide anderen, waarbij hij op den jongen duidde en in de richting van de stad wees, waar, zoo als wij later ontdekten, zij hun intrek genomen, hadden. Na weer' eenige 'tcekens daald, is lég zeer huiverig zjjn stem to ge ven aan een voorstel om' dat corps nog uit te breiden met twee agenten. Beter acht spir. het in ieder geval met die uit breiding te wachten, tot de nieuwe commis saris zrjn taak zal hebben aanvaardnieuwe heeren, nieuwe wetten, zegt het spreek woord. Die nieuwe mijnheer zal ongetwij feld „nieuwe wetten" hebben en missehie ziet hij kans de zaak zoo te regelen, dat hij die uitbreiding niet nood'g heeft. In de Noo-rdvest liggen een aantal woon schepen, die veel last hebben met de watervoorziening. Ook uit het oogpunt der volksgezondheid verdient deze zaak de aan. dacht Spr. weet niet, bij welken- wethou der deze zaak thuis hoort; trouwens, spr. moet zich niet tot één, maar tot alle wet. houders wenden. De heer ir. Houtman (lib.): Behalve tot mij. 3!en schijnt mij alles wel te willen gevenl De heer Hoogendam (a.r.): U is ook een buitengewoon menschl Spr .zou de aangelegenheid van de water voorziening voor de woonschepen in de Noordvest gaarne onder de aandacht van den heer Van Velzen willen brengen. De heer Nolet heeft een korte peroratie gehouden. Spr. wil dat ook doen: De tijden zijn moeilijk cn onzeker, alles waarop men bouwt wordt weggeslagen. Al leen een sterk Godsvertrouwen geeft zeker heid. Ook allen mede tot regeeren en besturen geroepen mogen hiervan over tuigd zijn, om langs dezen weg het goede voor volk en land en ook voor de plaats onzer inwoning te zoeken en te vinden. [Wordt vervolgd). J. lugtdlpt winnaar van den beker. Op de banen van de ijsclub „Volharding", te Oudkarspel, zijn gisteren wedstrijden in het hardrijden gehouden, waaraan werd deelgenomen door den kampioen van Ne derland, Jan langedijk. Hij bezette op alle afstanden de eerste plaats, waardoor hij definitief in het bezit van den Willem Kosbeker kwam. Op de 600 meter noteerde Langedijk den snelsten tijd, welke hij ooit in Nederland heeft gemaakt. De gedetailleerde uitslagen luiden: -500 nieter 1. Langedijk (Rotterdam), 48.1 sec. 2. tfan Zijp (Oudkorspel), 53.2 sec. 3. Leek t Oud karspel), 53.3 sec. 1500 meter: 1. Langedijk, 2 min. 39 sec. 2. Van Zijp, 2 min. 51.4 sec. 3. 31. Strijbos (Woudmeer), 2 min. 51.8 sec. 4-. Leek, 2 min. 56.2 sec. 3000 meier: 1. Langedijk, 5 min. 59.2 sec. 2. Strijbos, 5 min. 44.2 sec. 3. Van Zijp, 6 min. 3 sec. 4. Spanjaard, 6 min. 7 sec. Op Zaterdag 13 Januari a.s. Afstand 80 k.m. De ememging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Sneek organiseert Zaterdag 13 Januari a.s. een elfmerentoeht door den Z.W. hoek van Friesland. Het vertrek is vastgesteld des ochtends negen uur van de waterpoort te Sneek. Het emupunt is eveneens te Sneek. De afstand bedraagt ongeveer 80 kan. Sekaalsprestalie over 50 k.m. voer toeristen. De Z&anscbe V.V.V. heeft voor Zondag a.s. een grooten „melen- en merentocht" per schaats uitgeschreven. Het traject loopt over prachtige gouwen en trekvaarten, langs molens van allerlei typen, biedt fraaie polderpanorama's in den omtrek van de Zaanstreek. Tal van Zaangeme enten zijn in het parcours opgenomen, dat nage noeg ononderbroken kan worden gereden, met als attractie het meest Noordelijke punt de route over het .vermaarde zei- lerscenlrum, de Alkmaarder meer. De baan is reeds uitgezet, terwijl de organisatie tot in onoerdeelen verzorgd zal zrjn. De lengte van het parcours is 50 k.m. Het vertrek vindt des ochtends om half tien plaats op den Dam in het centrum van Zaandam. Wie het geheelo traject binnen vijf uur heeft afgelegd, ontvangt een fraaie „molen"- herinnering. ltecordpoging Metman. Tijdens de nationale zwemwedstrijden, welke a.s. Zondag georganiseerd1 woeden door het IJ in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam, zal de IJ-zwemmer 3. P. Metman een poging doen om het Neder- landscli record op de 200 meter tugslag te verbeteren. IIp* record staat met een lijd van 2 min. 35 sec. op naam van J. 0. Soheffer (D.J.K.) die het op 29 April 1938 te Amsterdam vestigde. -1 icDEfDi l-éïésiX 67777 ï"a-Wed. M. van Meurs, Broers- veld 53. Erkend gasfitter. Erkem installateur. IJw adres bij ver huizingen. Na 6 uur tel. 67879 2 CS Q ft O JAN HOOGENBERG, O tic UZ. HOOGSTRAAT 24. 0yg|2 2 x daags op Rotterdam de Rondt (Fa. F. v, d. Velde). Boterstraat 77. Krommenhoek, Singel 101. Uw bakker. nOGlC Fa. Willems Emsting. 030/O Rotterdamschedijk 233-235-237. C O O Q C F. Röttgering, Hoogstraat 17. U Grootst Spe daalhuis. CQ771 c- Noorlander, Newlonstraat 34 03 IJL C. Zuidgeest, Fabristraat 24. Ta neven vanaf f66. COK1 O Uitgebreide Catalogus, A. Rood- 033 I w bol v.h. J. v. d. Berg's Boek handel, Rubensplein 16. AA-ioc N.V. Van Katwijk's Glashandel, OO «Jw Lange-Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. Gedipl. Uurwerkmaker. Piet Hemger, Passage 1. Heerenmode-ar tike'en. Vraagt tel. zichtzending. ppOQK G. VAN MEURS, UOaGü lange HAVEN 5. (2 LIJNEN) A. Fontijne, Boterstraat 2832. Modem ingericht reparatiebedrijf Henn Rebers, Hoogstraat 146. Bureau-artikelen, Vulpenhouders alle merken- vanaf f0.75, met garantie. 20771 G. J. de Jager. 03//O Dirk van Wassenaarstraat 35. Showroom Rembrandtlaan 7. 6755B Jac* v* Westmolen- straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. J1P7QR Verkoop, Verhuur en Reparatie. 00/30 Willem Fontijne's Pompen-en Motorenhandel, Noordvesï 85. Benzine- en E'.ectromotorep. 2"7CC71 Fa. J. H. v. d. Water,', 0/ÖOt- Dam 52. U belt, wij bezorgen. COOft"! A. D. van Dooren, Broersveld DOOZ. I 116. Uitsluitend betrouwbare kwaliteiten. MIDZA BONNEN Verbetering van Schoorsteen trek. Fa, V. L, Borrani, Alléén Lange Achterweg 33. CQ1 AO „Kofa "-Beitels, Dam 9-26. OOI TJ- Midza bonnen. J. Th. Heijnsbroek, Br; 6754' 7 feranderssteeg 6. Stoomen-Verven PTOOO Stoomververij en Chemische QIQJLO Wasset:erij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuwstraat 71 Latten en ronde stokken. Frans van Thienen, Broersveld 123- C70CQ N. Scheurkogel, Lange Nieuw- 0 ÖUO straat 177—179. Uitvoering van werken in gewapend beton. CQft1 "I Fa. Rijnbende Van Hoek. OoU I I. Hoogstraat 32. - Woningbureau „Schiedam-West Nieuwe Haven 83. Adm. van Onroerende goederen. -te-** .c- - ,-»■»»«mi over het hoofd van den jongen gemaakt te hebben, blies hij hem op het voor hoofd, waardoor hij met een schok uit zijn trance ontwaakte. Zij sloegen vervolgens den neg naar de stad in en dat was het laatste, wat de meisjes van hen zagen, „0, vaoer," zei Penelope angstig. „Wat beteekrat „het"?" „Dat zullen we mijnheer Franklin vra gen, meisje," antwoordde ik, „ais je ten minste zoolang geduld kunt hebben." Ik gaf haar een knipoogje, om te laten uit komen, dat ik de zaak als een grap be schouwde, doch Penelope nam het geval heel ernstig op, hetgeen mij nogal amu seerde. „Wat zou mijnheer Franklin hier nu van kunnen weten?" vroeg ik haar. „Vraagt u-liem dat-maar," antwoordde mijn dochter, „en kijk dan of hij het ook zoo grappig vindt," Na dit gezegd te hebben, verliet zij mij. HOOFDSTUK III. Voordat ik gelegenheid had mijn slaapje te hervatten, hoorde ik het gerammel van borden'in' de bedienden kamer, het teeken, dat liet' middageten" Klaarwas. Daar ik mijn maaltijden' fn mijn zitkamer ge bruikte, hoefde-ikr mij hier niets van aan te trekken, behalve dat het mijn gewoonte was, hun een smakelijk eten toe te wen- schen en na dit ook nu gedaan te heb ben, had ik mij weer in mijn stoel uit gestrekt, toen Nancy, de keukenmeid, naar buiten kwam. „Wat scheelt er aan, Nancy?" vroeg ik. „Waarom laat jij je eten koud worden?" „Rosanna is weer niet op tijd," zei Nancy, „En ik ben weer" uitgezonden, om haar te zoeken. Ik moet al het. beroerde werk ra dit huis doen, mijnheer Bet- teredge." Rosanna was onze tweede kamermeid eu daar ik medelijden met haar had en wel aan Nancy's gezicht zag, dat zij haar niet al te vriendelijk zou bejegenen, besloot ik, aangezien ik niets beters te doen had, zelf naar haar te gaan zoeken en er haar op te wijzen, dat zij er voor diende te zorgen, beter op haar tijd te ietten, een terechtwijzing, die zij vara mij wel zou willen aanvaarden. „Waar is Rosanna?" vroeg ik.. „Op het strand natuurlijk," zei Nancy met een ongeduldige hoofdbeweging. „Ze had vanmorgen weer eens hoofdpijn en vroeg of ze een luchtje mocht gaan schep pen. Ze kan voor mijn part ophoepelen." „Ga maar weer aan tafel," zei ik. ,,Ik zal haar we! gaan halen,',' VRIJDAG, 32 Januari 1940. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. 8 VARA. 10 VPRO. 10.20 VARA. 12 AVRO. 4 VARA. 7.30 VPRO. 9 VARA. 10.40 VPRO. 11—12 VARA. 8 ANP. 8.10 Orgel. 8.30 Gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.20 Gramofoon. 10.40 Piano. 11.10 Declamatie. 11.30 Orkest. 12 De Palladians. 12.45 ANP, gramofoon. 1 Amusements-orkest en soliste. 2 Voor de vrouw. 2.10 Trio. 3 Declamatie. 3.3U Dansorkest. 4 Gramofoon. 4.30 Zang eu piano, Voor de kinderen. 5.30 Gramo foon. 6—6.30 Orgel en zang. 6,23 Letter, kundig overzicht. 6.55 Gramofoon, 7 Cau serie. 7.1S ANP. 7.30 Ber.. 7 15 Voor d" jeugd. 8 Trio. 8.30 Cyclus. 9 lladioloo- neel.-9.20 De Ramblers. 9.45 Esmeralda. 10 Radiotooneel. 10.40 Avondwijding, i t ANP. 11.10 Jazz. 11.40—12 Orgel. Hilversum II, 301.5 M. Algemeen programma verzorgd door <l<» NCRV. 8 ANP. S.05 Schriftlezing. 8 20 ("homo foon, 9.309.45 Geiukwenschen. 10.30 Morgendienst, 11 Gramofoon. 11.15 Zang. piano en gramofoon. 12 Ber. 12.15 Gra mofoon. 12.30 ANP. 12.4 5 Toespraak. 1 Saionorkest en gramofoon. 2.30 Lectuur. 3 Trio. 4.15 Gramofoon. 4.306.25 Quiu- totia. 6.30 Tuinbouwpraatje. 7 Ber. 7.13 Letterkundig halfuur. 7.45 Gramotoon. <s ANP, SOS-ber. 8.15 Orkest en kwartet. 8.40—9 Causerie. 9.30 Actueel halfuur. 10 ANP. 10.05 Causerie. 10.35 Presto. 11.10 Gramofoon. Ca. 11.50—12 Schrift lezing. Engeland, 391 en 449 M. Na 6.20 n.m. ook 342 M. 12.20 Orkest en soliste. 1.302.20 Or kest. 3.50 Cello en piano. 4.50 Bioscoop orgel. 7.05 Zang. 8 20 Kamermuziek. 8.5Ö Theaterkoor en orkest. 11.10 Orkest. Radio-Paris, 1648 M. 12.05 Solisten. 12.20 Lichte muziek. 1.05 Solisten. 2.20 Gramofoon. 2.05 cn 2.301 Solisten. 3.20 Orgel. 4.50 Solisten. 535. en 6,3b Kamermuziek. 7.20 Lichte mu ziek. 9.05 Orkest en koor. 11.05 Solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. (Vlaamsch). 12.20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50—2.20 Gramo- foon. 5.20 Piano. 5.50 Dansorkest 6.20; Gramofoon. 6.50 en 7.20 Zang. .35 Gra mofoon. 8.20 Le Bourgeois gentilliomme, opera. 9.50 Ensemble, 10.3011.20 Dans orkest. 484 M. (Fransch).. 12.20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Orkest 1.50—2.20 Gramo- foon. 5.20 Orkest, solist en gramofoon. 6.50 Gramofoon. 8.20 Voor soldaten. 8.50 en 9.35 Orkest van Beigië en solist. Hierna gramofoon. 10.30—11.20 Gram. Rosanna was de eenige nieuwe gedien stige in het huis. Vier maanden geleden was mijn meesteres in Londen geweest cn had daar een bezoek gebracht aan een vcrbetcringsgesticht voor vrouwen, waar ontslagen gevangenen in de gelegenheid werden, gesteld het rechte pad te hervin den. De directrice, die zag, dat inyn meesteres belang stelde in het werk, - haar aandacht gevestigd op_ Spearman en haar «en droevag verhaat over het meisje verteld. Het resmtaat was, dat Rosanna als tweede meisje bij1 om kwam en daar niemand, behalvejuffrouw Rachel cn ik, van haar geschiedenis op de hoogte was, bestond er geen gevaar, dat een van het overige personeel haar iiier- over verwijlen zou kunnen doe®. Zij sloot zich echter bij (niemand aan, hoewel er een zekere mate van vertrouwelijkheid bestond tussehen haar cn mijn dochter, Penelope, die steeds vriendelijk tegen haar was. De anderen schenen haar met te mogen, waarschijnlijk als gevolg van haar zwijgzaaraheio, want er bestond geen reden jalocrscli op haar te zijn, daar zij, het minst van allen, op uiterlijk schoon kon bogen en bovendien liet ongeluk had, dat haar eene schouder booger was dan de andere. (Wordl vervolgd

Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 6